اخبار خوزستان

خبری-تحلیلی

اخبار روز خوزستان

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند خبر داد
تصویب تردد خودروهای پلاک اروند تا اهواز/ تردد تا شعاع 120 کیلومتری محقق شد

خبرگزاری فارس: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند از تصویب تردد خودروهای پلاک اروند تا مرکز استان خوزستان، اهواز توسط هیئت دولت خبر داد.

خبرگزاری فارس: تصویب تردد خودروهای پلاک اروند تا اهواز/ تردد تا شعاع 120 کیلومتری محقق شد

بهروز حسینی‌فر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان در خصوص وضعیت جدید تردد خودروهای خارجی پلاک اروند در منطقه چنین اظهار داشت: تصویب طرح تردد خودروهای پلاک اروند تا مرکز استان خوزستان در جلسه شامگاه یکشنبه هیئت دولت به تصویب رسید.
وی افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته توسط این سازمان و طرح موضوع توسط استاندار خوزستان و با توجه و عنایت رئیس جمهور به شهرهای آبادان و خرمشهر، طرح تردد خودروهای پلاک اروند تا مرکز استان اهواز تصویب شد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین مصوبات دولت در راستای رفاه حال شهروندان اجرای مصوبه واردات خودرو با پلاک منطقه آزاد اروند بود که در سال 88 به‌صورت نهایی اجرایی شد تصریح کرد: محدوده تردد این خودروها تا شعاع 45 کیلومتری به تصویب رسیده بود که با توجه به رایزنی‌های انجام شده و با تصویب این طرح در جلسه هیئت دولت محدوده تردد خودروهای پلاک منطقه آزاد اروند تا مرکز استان خوزستان افزایش یافت.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از 1500 خودرو پلاک اروند در سطح شهرهای آبادان و خرمشهر تردد می‌کنند که مطمئناً این مصوبه خشنودی بسیاری را فراهم خواهد کرد.
حسینی‌فر با بیان اینکه جزئیات بیشتر در خصوص چگونگی استفاده از این طرح و آئین نامه تردد خودروها به‌زودی از طریق وب‌سایت سازمان منطقه آزاد اروند به آدرس www.arvandfreezone.com اعلام می‌شود گفت: این طرح که می‌تواند یک تحرک اساسی در استان خوزستان به وجود آورد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند همچنین عنوان کرد: هم‌اینک خودرهای پلاک اروند تا شعاع 40 کیلومتری قادر به تردد هستند و تنها از یک مرخصی یک ماهه در هر سال برخوردار هستند ولی با استفاده از این مصوبه که به زودی از سوی دولت برای اجرا ابلاغ می‌شود می‌توان با این خودروهای خارجی  تا شعاع 120 کیلومتری نیز تردد کرد.
وی در پایان با ابراز خرسندی از تصویب این مهم اظهار داشت: خوشحالیم از اینکه توانستیم پس از مدت‌ها خواسته صاحبان خودروهای پلاک اروند در منطقه را برآورده کنیم.

+ نوشته شده در  دوشنبه پنجم دی ۱۳۹۰ساعت 14:4  توسط امیر رحمانی  |