اخبار خوزستان

خبری-تحلیلی

گزارش اداره هوا شناسی خوزستان

مدیرکل هواشناسی خوزستان از کاهش شدید دمای هوا و مه آلود شدن جو خوزستان در روزهای آینده خبر داد و گفت: افت دما از فردا شدت می‌گیرد.

مسعود دهملایی اظهار داشت: از صبح فردا با شمالی شدن جریانات هوا تا آخر هفته، شاهد افت محسوس دما تشکیل مه صبحگاهی در بیشتر نقاط استان و جاده‌های بین راهی خواهیم بود.

وی افزود: با تغییر سوی جریانات سطح زمین و شمالی شدن آن‌ها از امروز شاهد افت محسوس دما هستیم که این وضعیت تا حداقل یکشنبه هفته آینده به طول خواهد انجامید. هم‌چنین به دنبال بارندگی اخیر و وجود رطوبت قابل‌ملاحظه در جو، انتظار وقوع پدیده مه نیز در غالب نقاط خوزستان وجود دارد.

مدیر کل هواشناسی خوزستان تاکید کرد: تشکیل مه به دلیل وجود رطوبت در هوای استان است که این وضعیت تا ابتدای هفته آینده ادامه پیدا می‌کند.

دهملایی تاکید کرد: آسمان استان صاف تا قسمتی ابری بعضا همراه با مه یا مه رقیق و در نوار جنوبی خوزستان و شمال خلیج فارس توام با وزش باد قابل‌ملاحظه پیش‌بینی می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: وضعیت هوا، صاف همراه با گرد و غبار و خاک جهت باد، شمال غربی سرعت باد، 20 تا 45 کیلومتر در ساعت و ماکزیمم سرعت باد، 55 کیلومتر در ساعت خواهد بود.

دهملایی تاکید کرد: در شبانه روز گذشته شادگان و آبادان با 25.1 و دهدز با 4.3 درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط گزارش شده‌اند و حداکثر دمای اهواز به 20 و حداقل به 11 درجه سانتیگراد خواهد رسید.

وی همچنین با هشدار درباره تندبادهای جنوب خوزستان افزود: تندبادهای از صبح امروز در جنوب خوزستان به ویژه شهرهای ساحلی وزیدن گرفته است که باعث مواج شدن خلیج فارس می‌شود.
مرجع / فـارس
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم آذر ۱۳۹۱ساعت 19:4  توسط امیر رحمانی  | 

اخبار شهرداری اهواز

15 روز پس از ابلاغ اخطار سوم با بنکداران خاطی که به اخطار سوم شهرداری اهواز توجهی نکنند طبق قانون برخورد خواهد شد و ضمن جلوگیری از انتقال کالای خود به هسته مرکزی شهر ، طبق قانون درب واحدهای بنکداری آنها پلمپ خواهد شد / بعد از انقضای این بازه زمانی دیگر هیچگونه تجدید نظری در اجرای موضوع پلمپ بنکداران هسته مرکزی شهر اهواز به آنها داده نخواهد شد
منصور کتانباف ، شهردار اهواز

خوزنیوز:
به زودی اخطار سوم و به نوعی آخرین اخطار از سوی شهرداری کلانشهر اهواز به آن دسته از بنکدارانی که تاکنون اقدام به انتقال و خروج انبارهای خود از هسته مرکزی شهر اهواز نکرده اند ابلاغ خواهد شد.

به گزارش خوزنیوز، شهردار اهواز در خصوص آخرین وضعیت پروژه طولانی انتقال بنکداران هسته مرکزی شهر اهواز که مدت هاست اعتراض هایی بسیاری از شهروندان اهوازی به ویژه ساکنان این مناطق را برانگیخته است در برنامه موج مثبت صدای خوزستان گفت: به زودی اخطار سوم و به نوعی آخرین اخطار از سوی شهرداری کلانشهر اهواز به آن دسته از بنکدارانی که تاکنون اقدام به انتقال و خروج انبارهای خود از هسته مرکزی شهر اهواز نکرده اند ابلاغ خواهد شد .

منصور کتانباف آخرین فرصت بنکداران برای انتقال انبارهای خود از هسته مرکزی شهر اهواز را 15 دی ماه عنوان کرده و گفته :بنکداران هسته مرکزی شهر اهواز تنها می توانند از محل های فعلی خود در این منطقه به عنوان دفتر و نمایشگاه استفاده کنند اما انبارهای آنها می بایست به مکان های مناسبی که ترافیک زا نباشند انتقال یابد.

شهردار اهواز در خصوص پیامدهای عدم اجرای آخرین اخطار صورت گرفته به بنکداران هسته مرکزی شهر اهواز ضمن عذرخواهی از شهروندان ساکن این مناطق شهر اهواز بدلیل مقاومت های صورت گرفته توسط بنکداران در این خصوص گفت: تمام سعی و تلاش شهرداری اهواز این است که به مأموریت ها و وظایف محوله خود به خوبی عمل کند به طوری که به اقتصاد شهری نیز آسیب وارد نشود اما متأسفانه برخی از بنکداران هسته مرکزی شهر علیرغم اینکه از قشر متدین و متعهد جامعه شهری هستند اما به تعهدات خود عمل نکردند. البته شهرداری اهواز در این بازه زمانی طبق کمیسون بند 20 ماده 55 به 123 واحد بنکداری اخطاریه های لازم در این خصوص ابلاغ کرده است.

ترافیک ایجاد شده از سوی بنکداران در هسته مرکزی شهر اهواز

شهردار اهواز ابلاغ اخطار سوم را اتمام حجت شهرداری اهواز و آخرین فرصت بنکداران هسته مرکزی شهر برای انتقال انبارهای خود از این منطقه عنوان کرد و گفت: 15 روز پس از ابلاغ اخطار سوم با بنکداران خاطی که به اخطار سوم شهرداری اهواز توجهی نکنند طبق قانون برخورد خواهد شد و ضمن جلوگیری از انتقال کالای خود به هسته مرکزی شهر ، طبق قانون درب واحدهای بنکداری آنها پلمپ خواهد شد.

عضو شورای ترافیک استان خوزستان و کلانشهر اهواز اظهار امیدواری کرد که بنکداران برای رفاه حال شهروندان و مصالح کلانشهر اهواز در این خصوص با شهرداری اهواز همکاری لازم را داشته باشند.

کتانباف در خصوص آن دسته از بنکدارانی که تاکنون به عضویت اتحادیه بنکداران شهر اهواز در نیامده اند نیز گفت: بنکدارانی که عضو اتحادیه نیستند طبق قوانین موضوعه، اتحادیه بنکداران موظف است در خصوص پلمپ این واحدها اقدام لازم را انجام دهد اما متأسفانه این اتحادیه تاکنون در این زمینه اقدامی را صورت نداده است!

وی ادامه داد: کار انتقال بنکداران عضو اتحادیه از وظایف شهرداری اهواز است که با ابلاغ کمیسیون بند 20 ماده 55 قانون شهرداری ها و پایان زمان فرصت اعلام شده این مهم انجام خواهد شد.

شهردار اهواز از کاهش قابل توجه میزان ورود کامیون های بنکداران به هسته مرکزی شهر اهواز اشاره کرد و گفت: در این زمینه جادارد از پلیس راهور کلانشهر اهواز بدلیل همکاری مناسبی که با شهرداری اهواز داشتند تشکر کنم.


نمایی از مجتمع بنکداران شرق اهواز

شهردار کتانباف خواستار تداوم اعمال قانون در خصوص ممانعت کامیون های بنکداران از سوی پلیس راهور اهواز به هسته مرکزی شهر شده و وعده پلمپ واحدهای بنکدار خاطی و حل مشکل انتقال بنکدران تا حداکثر 15 دیماه سال جاری را داد .

شهردار در پایان این گفت و گو اظهار داشت : بعد از انقضای این بازه زمانی دیگر هیچگونه تجدید نظری در اجرای موضوع پلمپ بنکداران هسته مرکزی شهر اهواز به آنها داده نخواهد شد.

وی یادآور شد : پس از انتقال بنکداران از هسته مرکزی شهر آنها تنها می توانند از محل فعلی خود برای دفتر کار و یا نمایشگاه استفاده کنند و شهرداری مانع از کسب و کار آنها در این حیطه نخواهد شد.

بر این اساس شهروندان اهوازی بار دیگر به مانند وعده های قبلی مسئولان شهری چاره ای جز انتظار اجرای آخرین وعده مدیریت شهری اهواز ندارند. پس ما هم همراه آنان تقویم را رصد می کنیم تا ببینیم و تعریف کنیم که به نوعی آیا بنکداران هسته مرکزی شهر اهواز قصد دارند همانند سنوات گذشته زمستان 91 را در این منطقه به بهار برساند و یا به محلی که سال هاست برای آنان تعبیه شده است کوچ می کنند و یا انتقال داده می شوند. گذشت زمان پاسخگویی خوبی برای این مساله خواهد بود.
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم آذر ۱۳۹۱ساعت 18:58  توسط امیر رحمانی  | 

اخبار روز خوزستان

نرخ رشد جمعيت در خوزستان رو به افزايش است
اجتماعي 18:49:27 1391/09/22

919-22814-5 كد خبر
 

رييس مركز بهداشت شرق اهواز گفت: جمعيت استان خوزستان از نظر جواني و سالمندي در وضعيت خوبي قرار دارد و اميد است برنامه‌ريزان در سطح استانداري و دستگاه‌ها براي داشتن جامعه‌اي سالم برنامه‌ريزي كنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)‌ـ‌ منطقه خوزستان ـ مهرداد شريفي در همايش منطقه‌اي "رصد وضعيت زنان و خانواده‌" كه امروز، چهارشنبه(22 آذرماه) در اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي برگزار شد، اظهار كرد:‌ زماني فرد سالم به عنوان فردي كه نقص عضو ندارد، تعريف مي‌شد ولي اكنون تعاريف گسترده‌تر شده و سلامتي با رفاه كامل جسمي رواني، اجتماعي و بعد معنوي تعريف مي‌شود.

وي ادامه داد: شعار حوزه سلامت اين است كه" انسان سالم موجب توسعه پايدار مي‌شود" و اگر بخواهيم روند توسعه تداوم داشته باشد، سلامتي بسيار حايز اهميت است كه در اين راه، مادران مهم‌ترين نقش را در سلامتي ايفا مي‌كنند. به دنبال سلامت مادران، سلامت فرزندان،‌سلامت كانون خانواده و در نهايت سلامت جامعه حاصل خواهد شد.

رييس مركز بهداشت شرق اهواز گفت: در حال حاضر در هر دقيقه 150 نفر در دنيا متولد مي‌شود و به عبارتي در يك شبانه روز 216 هزار نفر متولد مي‌شوند. اين نشان مي‌دهد ميزان نرخ رشد جمعيت در دنيا 2 الي 3 برابر ميزان مرگ و مير است.

شريفي اظهار كرد: اگر به دوران گذشته بازگرديم در دوران شكار و خوراك كل جمعيت دنيا تنها 500 هزار نفر بوده و 1500 سال طول كشيد تا جمعيت دنيا دو برابر شد. با اين شرايط تا سال 2025 جمعيت دنيا بالغ بر 9 ميليارد نفر مي شود.

وي افزود: بعد از قرن 15 تا 17 كه انقلاب صنعتي رخ داد. انقلاب صنعتي سوغات‌هايي داشت؛ درصد شهرنشيني بالا رفت در كنار اين وضعيت آموزش، تغذيه و وضعيت دارو و درمان بهتر شد. امروزه در دنيا تنها 45 سال طول مي كشد كه جمعيت دنيا دو برابر شود.

رييس مركز بهداشت شرق اهواز خاطرنشان كرد: به ازاي هر 10 تولد در كشورهاي در حال رشد تنها يك تولد در كشورهاي توسعه‌يافته ثبت مي‌شود و صدسال طول مي‌كشد تا جمعيت كشورهاي توسعه يافته دو برابر شود. اين در حالي است كه در برخي كشورهاي در حال توسعه فقط 15 سال طول مي‌كشد تا جمعيت دو برابر شود. در ايران نيز كه در سال 1285 شمسي جمعيت 10 ميليون نفر بود تا سال 1295 جمعيت يك ميليون نفر ديگر افزايش يافت.

وي افزود: رشد جمعيت در كشورمان به اين ترتيب پيش رفت تا اين‌كه در سال 1335 كه اولين سرشماري رسمي كشور انجام شد جمعيت به 19 ميليون رسيده بود. در اين فاصله زماني تا سال 1365 تغيير و تحولاتي در جمعيت مشاهده شد.

شريفي ادامه داد: اولين دوره تنظيم خانواده در سال 1346 آغاز شد و هيچ گونه پيشرفت نداشت و دليل آن نداشتن پشتوانه مذهبي بوده است. پس از پيروزي انقلاب اسلامي و دفاع مقدس با توجه به شرايط كشور، سن ازدواج كاهش يافت و تشويق براي افزايش جمعيت از سوي دولت، رهبران ديني و حوزه بهداشت درمان صورت گرفت.

وي افزود: در دهه 60 نرخ رشد جمعيت در كشور به 4 درصد رسيد و بالاترين نرخ رشد جمعيت در دنيا بوده است. در آن زمان جامعه‌شناسان و مسئولان بهداشت و درمان اوضاع و احوال كشور را براي حضرت امام خميني(ره) تشريح كردند و ايشان به شرط اين‌كه برنامه تنظيم خانواده سلامت مادران و خانواده را تهديد نكند با آن موافقت كردند.

رييس مركز بهداشت شرق اهواز گفت: اگر 40 درصد جمعيتي زير 15 سال باشد آن كشور جوان و اگر 20 درصد جمعيت كشوري بالاي 60 باشد آن كشور سالمند است.

وي بيان كرد: با برنامه تنظيم خانواده در كشور از دهه 60، تا سال 1370 با احتساب اين كه هر مادر 6 يا 7 فرزند داشته باشد قرار بود تا سال 85 اين عدد به 4 برسد اما متاسفانه آنقدر تبليغات انجام شد و در اين زمينه افراط به خرج داده شد كه عدد 6 يا 7 به جاي عدد 4، به عدد دو و در برخي استان‌هاي كشور به عدد كم‌تر از دو رسيد و اينجا بود كه مقام معظم رهبري زنگ خطر را در اين زمينه اعلام كرد.

شريفي تصريح كرد: در آينده نياز به جمعيت جوان داريم و جمعيت جوان موجب رشد و شكوفايي اقتصادي اين مملكت خواهد شد. جمعيت جوان است كه از آرمان‌هاي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران دفاع خواهد كرد اما اين هم براساس برنامه بايد صورت بگيرد.

رييس مركز بهداشت شرق اهواز عنوان كرد: انتظار است در حوزه بهداشت و درمان، اصحاب رسانه و دستگاه‌هاي اجرايي در اين زمينه روشنگري شود.

وي خاطرنشان كرد: اگر نرخ رشد جمعيتي كشور با نرخ فعلي 1.2 درصد ادامه پيدا كند، بي‌شك تا سال 1425 جمعيتي حدود 120 ميليون نفر خواهيم داشت و اگر متولدين دهه 60 شاخص مورد نظر را رعايت كنند در سال 1475 كشور بالغ بر 240 ميليون نفر جمعيت خواهد داشت. بنابراين در اين موضوع نبايد افراط و تفريط كرد و حد اعتدال را بايد در امور خود رعايت كرد. رييس مركز بهداشت شرق اهواز گفت: متاسفانه نرخ جمعيت استان‌هاي مركزي و شمالي كشور در حال منفي ‌شدن است ولي در استان‌هايي مانند سيستان و بلوچستان، خوزستان، ‌آذربايجان شرقي و غربي و خراسان نرخ رشد جمعيت در حال افزايش است. براي ايجاد تعادل بايد استان‌هاي داراي نرخ رشد كم آموزش ببينند و شرايط براي آن‌ها فراهم شود تا نرخ رشد جمعيت در آن‌ها افزايش يابد و در استان‌هايي كه نرخ رشد جمعيت از حد متعارف در حال بالا رفتن است، تعادل ايجاد شود.

وي يادآور شد: استان خوزستان استاني با قوميت‌هاي مختلف است و فرهنگ‌هاي مختلفي دارد. سطح سواد و ميزان اشتغال در باروري بسيار نقش دارد و رفاه اجتماعي نيز در باروري تاثيرگذار است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم آذر ۱۳۹۱ساعت 18:56  توسط امیر رحمانی  | 

یک خبر از ایذه

در پي بارندگي روز گذشته؛
ارتباط با بيش از 10 روستاي ايذه قطع شده است
اجتماعي 16:23:18 1391/09/22

919-22414-5 كد خبر

مديركل مديريت بحران استانداري خوزستان گفت: ميزان بارندگي روز گذشته شهرستان ايذه 110 ميلي‌متر بوده است كه خسارات مالي هم در برداشته است ولي هنوز برآوردي از اين خسارات تعيين نشده است.

محمدرضا آمولازاده در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) ـ منطقه خوزستان اظهار كرد: بارندگي روز گذشته در شهرستان ايذه به برخي راه‌هاي روستايي و شهري و منازل مسكوني خساراتي وارد كرد. مسير بيش از 10 روستا در اطراف شهر ايذه نيز بر اثر ريزش برف بسته شده و هنوز نيز مسدود است.وي افزود: مسير اين روستاها خاكي بوده و ارتباط با اين روستاها قطع شده است.مديركل مديريت بحران استانداري خوزستان گفت: ريزش كوه نيز در اطراف شهرستان موجب سقوط يك تخته سنگ بزرگ به درون شهر شده و خساراتي نيز به جاي گذاشته است. همچنين بند خاكي در بالادست شهر بر اثر بارندگي شكسته شد. آمولازاده گفت: ريزش كوه و جاري شدن گل و لاي در داخل شهر هم خساراتي وارد كرده و تاكنون حدود پنج هزار نفر از شهروندان به دليل وارد شدن خسارت به منازل و اموال به فرمانداري مراجعه كرده‌اند. همچنين بيش از 10 خودرو بر اثر سيل جابه‌جا شده و دچار آسيب شدند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم آذر ۱۳۹۱ساعت 18:53  توسط امیر رحمانی  | 

تصاویر زیبا و خارقالعاده ببینید و لذت ببرید

بدترین کثیف ترین و خطرناک ترین شغل های دنیا
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم آذر ۱۳۹۱ساعت 18:33  توسط امیر رحمانی  | 

تصاویر جالب از ابتکارات هنری و تزئینی

 

بـالش های دیـدنی با لوگـوهای معـروف نـت


لطفا تا باز شدن كامل عكسها شكیبا باشید
در صورتی که هر یک از عکسها باز نشد بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه Show Picture و یا Reload Image را انتخاب كنید

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net


گروه اینترنتی پرشیـن استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net


گروه اینترنتی پرشیـن استـار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتـی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم آذر ۱۳۹۱ساعت 18:22  توسط امیر رحمانی  | 

یک تحلیل سیاسی

بررسی سناریوهای چهارگانه جنگ علیه سوریه

خبرگزاری فارس: جنگ تمام عیار با سوریه در کوتاه مدت مثلا تا یکسال آینده منتفی است. در میان مدت تا سه سال آینده احتمالاتی وجود دارد و باید منتظر زمان ماند اما در این مدت چالش‌های امنیتی در سوریه همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند.

خبرگزاری فارس: بررسی سناریوهای چهارگانه جنگ علیه سوریه

از دو ماه قبل تاکنون به طور محدود درگیری بین ترکیه و سوریه ایجاد شده و تلفات اندکی نیز به دنبال داشته و شواهد نشان می‌دهد که این تنش‌ها در حال افزایش است. هیلاری کلینتون وزیر امورخارجه آمریکا نیز هفته گذشته اعلام کرد که آمریکا و متحدان خود در حال بررسی حمله نظامی علیه سوریه هستند(1) و اگر به این نتیجه برسند که دولت سوریه از سلاح‌های شیمیایی علیه مخالفان استفاده می‌کند، وارد جنگ خواهند شد. بعد از این اظهار نظر، معاذ خطیب رئیس ائتلاف مخالفان سوریه نیز اعلام کرد که طرح حمله نظامی و اشغال دمشق آماده است (2) و برخی نشریه‌های غربی از جمله نشریه انگلیسی تایمز به نقل از یک منبع نظامی مدعی شد که آمریکا، اسرائیل و متحدانشان خود را برای حمله احتمالی به سوریه آماده می‌کنند. بعد از آن نیز روزنامه صهیونیستی «معاریو» نیز افشا کرد که اسرائیل در هر اقدام نظامی که علیه سوریه صورت گیرد مشارکت خواهد کرد. ترکیه نیز همزمان با این اظهارات موشک‌های پاتریوت خود را در نزدیک مرزهای سوریه مستقر کرد(3) و بعد از آن دو ناو جنگی روسیه در سواحل بندر طرطوس سوریه پهلو گرفتند(4) و بعد از آن نیز موشک‌های «اسکندر» روس نیز تحویل ارتش سوریه شد.(5)

مجموع این اتفاقات اذهان عمومی را به سمت احتمال جنگ در سوریه سوق می‌دهد و این سؤال مطرح می‌شود که آیا جنگی علیه سوریه در برهه زمانی فعلی اتفاق می‌افتد یا اینکه تحرکات فوق الذکر عملیات روانی برای تقویت روحیه از دست رفته مخالفان مسلح در داخل خاک سوریه است؟ به عبارتی دیگر آیا تحرکات و اظهارات نظامیان و مقامات کشورهای مختلف درباره تحولات سوریه می‌تواند آتش جنگی نظامی و تمام عیار علیه سوریه را شعله‌ور کند یا خیر، اگر قرار است جنگی اتفاق بیفتد کدام کشور یا کشورها علیه سوریه وارد جنگ می‌شوند؟

با مد نظر قراردادن مقدمه فوق و همچنین توجه به موقعیت‌های مختلف سوریه از لحاظ ژئوپلتیک و ژئواستراتیک، برای پاسخ به سؤالات فوق لازم است سناریوهای جنگ علیه سوریه را مورد بررسی قرار دهیم.

عوامل چهارگانه جنگ علیه سوریه

برای جنگ علیه سوریه 4 عامل وجود دارد: الف: جنگ آمریکا علیه سوریه، ب: جنگ اسرائیل علیه سوریه، ج: جنگ ترکیه به نیابت از ناتو علیه سوریه و د: جنگ جمعی ترکیه، آمریکا، اسرائیل و عربستان و ناتو علیه سوریه به نظر می‌رسد آمریکا به تنهایی وارد جنگ با سوریه نشود چون اولاً این کشور مدت‌هاست از پذیرش تبعات اقدام در حوزه امنیتی پرهیز می‌کند. این روزها این کشور ارسال سلاح به افراد مسلح و مخالفان در سوریه را بدلیل اینکه ممکن است در آینده علیه اسرائیل مورد استفاده قرار بگیرد، متوقف کرده است.(6) ثانیاً دولت جدید آمریکا هنوز تشکیل نشده و بعید است که دولت اوباما خود را در جبهه دیگری در منطقه وارد جنگ کند. از همه مهم‌تر اینکه حفظ امنیت اسرائیل در منطقه برای آمریکا در اولویت قرار دارد و وقوع این جنگ ممکن است محدود به مرزهای جغرافیایی سوریه نباشد. بنابراین در کوتاه مدت و میان مدت (3 سال آینده) جنگ آمریکا علیه سوریه منتفی است.

در مورد جنگ اسرائیل علیه سوریه نیز، همانگونه که مقامات ارشد نظامی در جمهوری اسلامی ایران نیز اعلام کرده‌اند، برای ایران، حزب‌الله و سوریه بهترین کار این است که اسرائیل به سوریه حمله کند، مقامات نظامی ایران بارها در این مدت اخیر اعلام کرده‌اند که اگر اسرائیل جنگی را در منطقه علیه مقاومت شروع کند، این اقدام آغازی بر پایان اسرائیل است و این نشان می‌دهد که اسرائیل در صورت حمله به سوریه در یک جبهه درگیر نخواهد بود و گروه‌های مقاومت پشتیبان سوریه علیه اسرائیل وارد جنگ می‌شوند.

علاوه بر این، پذیرش شروط مقاومت فلسطین برای پایان دادن به جنگ هشت روزه علیه غزه، نوعی شکست نظامی برای رژیم صهیونیستی بود و در این هشت روز، مقامات اسرائیل پیش‌بینی تبعات شکست این جنگ را نمی‌کردند حال آنکه جنگ علیه سوریه با ارتشی قوی و منظم و موشک‌هایی که می‌تواند قلب تل‌آویو را دقیق هدف قرار دهد، به مراتب شکست سنگین‌تری برای اسرائیلی‌ها خواهد بود. بنابراین این موضوع به نفع اسرائیل نیست و به جنگ منطقه‌ای عربی علیه اسرائیل تبدیل می‌شود. لذا جنگ اسرائیل علیه سوریه نیز منتفی است.

جنگ ترکیه و ناتو علیه سوریه: مسلماً ناتو آغاز کننده این جنگ نخواهد بود و منتظر می‌ماند ترکیه جنگ را آغاز کند. در اینجا دو سؤال مطرح است. اول اینکه آیا ناتو واقعاً از ترکیه در مقابل جنگ علیه سوریه حمایت می‌کند. اگر کمی به گذشته برگردیم مشاهده می‌کنیم که ناتو در مقابل ساقط شدن جنگنده ترکیه توسط سوریه تشکیل جلسه داد و اعلام کرد که اگر سوریه چنین اقدامی را تکرار کند، ما بررسی می‌کنیم که چه تصمیمی بگیریم.(7) در واقع نوعی انفعال در موضع ناتو در قبال ترکیه را شاهد بودیم. از طرف دیگر ناتو هنوز تضمین‌های لازم برای همکاری با ترکیه در صورت جنگ نداده هرچند به ظاهر امر و شفاهی اعلام کرده‌اند که در کنار ترکیه خواهند بود.

در مورد جنگ اسرائیل علیه سوریه نیز، همانگونه که مقامات ارشد نظامی در جمهوری اسلامی ایران نیز اعلام کرده‌اند، برای ایران، حزب‌الله و سوریه بهترین کار این است که اسرائیل به سوریه حمله کند، مقامات نظامی ایران بارها در این مدت اخیر اعلام کرده‌اند که اگر اسرائیل جنگی را در منطقه علیه مقاومت شروع کند، این اقدام آغازی بر پایان اسرائیل است.

سؤال دوم اینکه آیا ترکیه در حال حاضر آمادگی حمله به سوریه را دارد؟ وضعیت داخلی ترکیه حاکی است که این کشور نیز قادر به جنگ علیه سوریه نیست. علویان و کردها که جمعیت قابل توجهی از ترکیه را تشکیل می‌دهند، مخالف هرگونه جنگ و درگیری بین سوریه و کشورشان هستند. به طور دقیق‌تر می‌توان در سه سطح این سوال را پاسخ داد:

نخست آنکه ترکیه در داخل درگیری‌های پراکنده‌ای با حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) دارد. درگیری‌هایی که در مقاطعی شدت هم پیدا می‌کند و بویژه در استان‌های مرزی هکاری با شدت بیشتری دنبال می‌شود. پ‌.ک.‌ک که این روزها به نحوی محسوس تقویت شده، به چالشی مهم برای آنکارا بدل شده و تا‌کنون تلفات سنگینی به نظامیان ترک وارد کرده است.

دوم عدم اطمینان اردوغان و دولت وی به ارتش است. حزب عدالت و توسعه سال‌هاست با ارتش مشکل دارد و سران آن را به دلایل واهی دستگیر و زندانی کرده است. لذا ارتش از سقوط این حزب استقبال می‌‌کند. دولت اردوغان که از موقعیت خود در میان نظامیان باخبر است ریسک وارد شدن به جنگ با ارتشی را که به آن اطمینان صد‌در‌صد ندارد، نمی‌پذیرد. کم‌کاری ارتش و شکست ترکیه در جنگ احتمالی به معنی سقوط اردوغان و حزب عدالت و توسعه است.

سومین نکته‌ای که ترکیه را از وارد شدن به جنگ باز می‌دارد، احتمال جهانی شدن این جنگ است. در صورتی‌که ترکیه با سوریه وارد جنگ شود و سوریه هم به شهرهای ترکیه حمله کند، با توجه به عضویت آنکارا در پیمان آتلانتیک شمالی، احتمال ورود ناتو به جنگ وجود دارد. و نکته آخر اینکه در صورت ورود ناتو، روسیه هم این شرایط را تحمل نمی‌‌کند و احتمال ورود مسکو به نفع دمشق به درگیری‌ها وجود دارد. بویژه که دولت ترکیه می‌داند سوریه از متحد استراتژیک و قدرتمندی در منطقه چون جمهوری اسلامی برخوردار است و تعدی به متحد استراتژیک تهران می‌تواند صدمات جبران‌ناپذیری را برای سران آنکارا به دنبال داشته باشد لذا به نظر می‌رسد مقامات ترکیه به تهدید کردن و خط و نشان کشیدن در برابر دمشق اکتفا کنند چرا که از اتخاذ هر‌گونه سیاست عمل‌گرایانه‌تری در قبال دمشق عاجز هستند. (8)

این مسائل باعث شد تا وزیر خارجه ترکیه رسماً اعلام کند که ما حاضریم معاون بشار اسد را در قبال کنار رفتن رئیس جمهور سوریه بپذیریم و دولت انتقالی وی را به رسمیت بشناسیم.(9) بنابراین به لحاظ سیاسی نیز دولت اردوغان متزلزل است و احتمال جنگ ترکیه به نیابت از ناتو علیه سوریه منتفی است.

در صورتی‌که ترکیه با سوریه وارد جنگ شود و سوریه هم به شهرهای ترکیه حمله کند، با توجه به عضویت آنکارا در پیمان آتلانتیک شمالی، احتمال ورود ناتو به جنگ وجود دارد.

سناریوی آخر جنگ جمعی ترکیه، آمریکا، اسرائیل و عربستان و ناتو علیه سوریه است. مسلماً این جنگ به معنای جنگ منطقه‌ای و جهانی است و به اذعان بسیاری از خاورمیانه شناسان، جنگ جهانی سوم با محوریت سوریه آغاز می‌شود. چرا که ایران و سوریه موضع فعالی خواهند داشت اما به دلیل بحران‌های گسترده و فراگیر مالی در سطح اروپا و دلایلی که در سه سناریوی قبلی ذکر شد، این جنگ نیز در کوتاه مدت اتفاق نخواهد افتاد و تا زمان انتخابات ریاست جمهوری سوریه در سال 2013 قطعاً چنین جنگی منتفی است.

سناریوی جنگ داخلی در سوریه

کوفی عنان نماینده سابق ویژه سازمان ملل در امور سوریه و آقای اخضر ابراهیمی نماینده فعلی این سازمان، در گزارش‌های خود مدام بر طبل جنگ طایفه‌ای و مذهبی در سوریه کوبیده اند اما آیا آنچه در سوریه اتفاق می افتد، جنگ داخلی است و یا اینکه تحولات این کشور به سمت جنگ داخلی پیش می‌رود؟ ابتدا باید گفت اگر جنگی داخلی در سوریه روی دهد یکی از این گزینه‌ها است، «جنگ سنی- عرب علیه مسیحی»، «جنگ کردها علیه علویان»، «جنگ سنی- کرد علیه علوی – مسیحی» و «جنگ آنارشیستی و همه علیه همه». به نظر می‌رسد از آنجا که وقوع جنگ داخلی در سوریه چشم انداز بسیار منفی در سطح منطقه دارد، این اتفاق رخ ندهد . به عنوان مثال جنگ دارفور چه نتیجه‌ای برای سودان داشته است.(10)

بسیاری از کارشناسان بر این عقیده‌اند که واژه «جنگ داخلی» یک طرح غربی است و عنوان می‌کنند که اگر بخواهیم سوریه دچار جنگ طایفه‌ای و داخلی نشود، به این کشور حمله کنیم. نباید در دام این ادبیات افتاد چرا که در طول بیش از 20 ماه بحران در سوریه، علویان و سنی‌ها و مسیحیان علیه همدیگر وارد جنگ نشده‌اند و ماهیت کشتارها حاکی از اقدامات تروریستی علیه شهروندان سوریه است.

عده‌ای از تکفیری‌ها ابتدای بحران در شهرهای مختلف، شیعیان و مسیحیان را قتل عام کردند و وانمود کردند که ارتش سوریه این جنایت را مرتکب شده است، رعب و وحشت آفرینی در برخی مناطق همراه با جنایت‌هایی مانند اعدام‌های گروهی از شهروندان و خانواده‌های شیعه و علوی، باعث شد که عده‌ای از دولت‌های غربی دولت سوریه را مسئول این جنایات بدانند حال آنکه تکفیری‌ها با حمایت دولت‌های مرتجع منطقه و دولت‌های غربی این جنایات را مرتکب شدند. و هرلحظه که حمایت از افراد مسلح در سوریه برداشته شود، ما شاهد چنین جنایاتی نخواهیم بود. تاکنون هیچ‌گونه درگیری فرقه‌ای و داخلی بین سوری ها نبوده و درگیری‌های رخ داده بین ارتش به نمایندگی از دولت و گروه‌های مسلح وشبه نظامی است که عنوان جنگ داخلی به آن اطلاق نمی‌شود.

تاکنون هیچ‌گونه درگیری فرقه‌ای و داخلی بین سوری ها نبوده و درگیری‌های رخ داده بین ارتش به نمایندگی از دولت و گروه‌های مسلح وشبه نظامی است که عنوان جنگ داخلی به آن اطلاق نمی‌شود.

جنگ تروریسم علیه حاکمیت سوریه

سوال دیگری که در اذهان عمومی مطرح می شود اینکه آیا ما شاهد جنگ تروریسم علیه حاکمیت سوریه خواهیم بود یا خیر؟ ممکن است در سوریه شاهد این نوع جنگ باشیم. جنگی که به این سادگی به پایان نخواهد رسید و غرب هم به طور جدی قصد دارد تا وضعیت سوریه به قبل برنگردد. حال این سؤال مطرح است که آیا این موضوع به سقوط حاکمیت سوریه منجر می‌شود، چه تبعاتی برای دولت سوریه دارد؟

در حال حاضر بیش از بیست ماه از درگیری در سوریه می‌گذرد و گروههای مخالف و افراد مسلح تمام توان خود را برای ساقط کردن حکومت بکار گرفته‌اند و به هر روشی از جمله بمب‌گذاری، حملات انتحاری و درگیری‌های مسلحانه، قتل و کشتار مردم برای ایجاد رعب و وحشت روی آورده‌اند اما علنا این طرح‌ها به به سقوط حاکمیت در سوریه منجر نشده و کنترل بیش از 90 درصد مناطق و استان‌ها در دست دولت و ارتش است. نکته قابل توجه اینکه ارتش سوریه نیز دیگر مانند قبل نمی‌تواند امنیت و ثبات ایجاد کند و ما شاهد درگیری نباشیم. بنابراین بسیاری معتقدند با طولانی شدن این وضعیت، ما شاهد حکومتی خواهیم بود که اطمینان‌های گذشته را ندارد، قدرت ریسک آن پایین آمده و این وضعیت برای اسرائیل مناسب است.

در حال حاضر بیش از بیست ماه از درگیری در سوریه می‌گذرد و گروههای مخالف و افراد مسلح تمام توان خود را برای ساقط کردن حکومت بکار گرفته‌اند و به هر روشی از جمله بمب‌گذاری، حملات انتحاری و درگیری‌های مسلحانه، قتل و کشتار مردم برای ایجاد رعب و وحشت روی آورده‌اند.

کلام آخر

در یک جمع‌بندی کلی، جنگ تمام عیار با سوریه در کوتاه مدت مثلا تا یکسال آینده منتفی است. در میان مدت تا سه سال آینده احتمالاتی وجود دارد و باید منتظر زمان ماند اما در این مدت چالش‌های امنیتی در سوریه همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند.

پی‌نوشت‌ها:

1http://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=2&cad=rja&ved=0CC8QFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.elbilad.net%2Farchives%2F78862&ei=98HFUJLRHPDb4QTT9oBQ&usg=AFQjCNFwri-OhfIxsBIp8MMNApFkO-q32Q

2- http://www.balladnews.com/?p=16429

3- http://islamtoday.net/albasheer/artshow-12-177579.htm

4- http://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=4&cad=rja&ved=0CEkQFjAD&url=http%3A%2F%2Farabic.rt.com%2Fnews_all_news%2Fnews%2F601669%2F&ei=O7zFUIGWJ6Wh4gTt0IHYAQ&usg=AFQjCNErrHuavmS9LKLYuynqtlPA4hPYqw

5- http://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=3&cad=rja&ved=0CD8QFjAC&url=http%3A%2F%2Fwww.albaladnews.net%2Fmore-62058-2-%25D8%25B3%25D9%2581%25D9%2586%2520%25D8%25B1%25D9%2588%25D8%25B3%25D9%258A%25D8%25A9%2520%25D9%2581%25D9%258A%2520%25D8%25B7%25D8%25B1%25D8%25B7%25D9%2588%25D8%25B3%2520%25D9%2588%25D8%25AA%25D8%25B2%25D9%2588%25D9%258A%25D8%25AF%2520%25D8%25B3%25D9%2588%25D8%25B1%25D9%258A%25D8%25A7%2520%25D8%25A8%25D8%25B5%25D9%2588%25D8%25A7%25D8%25B1%25D9%258A%25D8%25AE%2520%25D8%25A5%25D8%25B3%25D9%2583%25D9%2586%25D8%25AF%25D8%25B1&ei=O7zFUIGWJ6Wh4gTt0IHYAQ&usg=AFQjCNGM1SM_k-tlOP7mWChEhfuV-nnYEw

6-http://almayadeen.net/ar/news/syria-bjPNQpTQXk,7VKDjAETkMg/%D9%87%D9%84- %D8%AA%D9%88%D9%82%D9%81-%D8%A7%D9%84%D8%B3%D8%B9%D9%88%D8%AF%D9%8A%D8%A9-%D9%88%D9%82%D8%B7%D8%B1-%D8%AA%D8%B3%D9%84%D9%8A%D8%AD-%D8%A7%D9%84%D9%85%D8%B9%D8%A7%D8%B1%D8%B6%D8%A9-%D8%A7%D9%84%D8%B3%D9%88%D8%B1%D9%8A%D8%A9

7- http://www.bbc.co.uk/arabic/middleeast/2012/06/120626_turkey_nato_ambassadors.shtml

8- http://www.ammariyon.ir/fa/news/23223/%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87-%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%AC%D9%86%DA%AF-%D9%86%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B4%D9%88%D8%AF

9- http://syria-news.com/readnews.php?sy_seq=153396

10- جنگ در دارفور در غرب سودان، در یک ناحیه فقر زده در اوایل سال 2003 میلادی آغاز شد که گروه های شورشی از جمله جنبش عدالت و برابری در اعتراض به تبعیض دولتی علیه سیاه پوستان آفریقایی و به سود اعراب، به اهداف دولتی حمله کردند. چریک های طرفدار دولت با خشونت تمام به این حملات پاسخ دادند و شدت پاسخ به اندازه ای بود که آمریکا آن را نسل کشی خواند. چندپاره شدن گروه‌های شورشی علیه دولت در سال های اول آن بسیار خونین بود. سازمان ملل متحد شمار کشته شدگان در دارفور را 300 هزار نفر برآورد کرد اما دولت سودان این رقم را حدود 10 هزار نفر تخمین می زند. گفته می شود درگیری در دارفور به بی خانمانی تقریبا سه میلیون نفر منجر شده است. حال این جنگ بعد از مدت‌ها به پایان رسید و صلح بین طرفین برقرار شد.

روح الله قاسمیان؛ کارشناس ارشد روابط بین‌الملل

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم آذر ۱۳۹۱ساعت 18:21  توسط امیر رحمانی  | 

اخبار روز خوزستان

 
معاون اجرایی ستاد بازسازی عتبات عالیات در گفت‌وگو با فارس:
وداع آخر با «ضریح عشق» در خاک ایران/ ضریح فردا به عراق منتقل می‌شود

خبرگزاری فارس: معاون اجرایی ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: مردم ایران امروز آخرین وداع را با ضریح جدید امام حسین(ع) در مرز شلمچه انجام خواهند داد و ضریح جدید فردا به عراق منتقل می‌شود.

خبرگزاری فارس: وداع آخر با «ضریح عشق» در خاک ایران/ ضریح فردا به عراق منتقل می‌شود

جمشید گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: ضریح جدید امام حسین(ع) صبح امروز از مسجد جامع خرم شهر حرکت کرده و در حال حاضر در منطقه پل نو مرز میان خرم شهر و شلمچه است.وی گفت: ضریح جدید سیدالشهدا تا ساعتی دیگر به شلمچه خواهد رسید و در جایگاهی که برای آن در نظر گرفته شده است مستقر خواهد شد.به گفته گودرزی ضریح جدید امروز به منظور وداع و بدرقه نهایی مردم در خاک ایران در این محل قرار دارد و تا صبح فردا در شلمچه خواهد ماند.معاون اجرایی ستاد بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه رایزنی‌های مقدماتی برای نحوه انتقال ضریح با طرف عراقی صورت گرفته است گفت: ضریح جدید، فردا از مرز شلمچه به عراق انتقال داده می‌شود.وی افزود: نحوه انتقال ضریح و برنامه‌های خاص دیگر با طرف عراقی و تولیت حرم سیدالشهدا است.گودرزی درباره نحوه و زمان جابجایی ضریح جدید با ضریح قدیمی افزود: بعد از مراسم اربعین مقدمات جابجایی ضریح‌ها با یکدیگر انجام آغاز خواهد شد.

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم آذر ۱۳۹۱ساعت 18:6  توسط امیر رحمانی  | 

اخبار شهرداری اهواز

 

شهرداری اهواز ناتوان در جمع آوری آب های سطحی

سرویس عکس| امین مرادی| این نمونه ای از خیابان های سطح شهر اهواز است که اینگونه به زیر آب رفته اند .از نکات جالب این عکس ها که در منطقه بهارستان و گلستان و معین زاده و ... گرفته شده اند به زیر آب رفتن پارک های محله ای ،سطل زباله ، ایستگاه های اتوبوس و بلوار ها و... است.براستی چرا شهرداری اهواز در جمع آوری آب های سطحی ناتوان است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم آذر ۱۳۹۱ساعت 16:15  توسط امیر رحمانی  | 

اخبار نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی

صالحی نسب ضمن انتقاد شدید از وضعیت بیکاری در دشت آزادگان اعلام کرد:

عملکرد استاندار خوزستان ضعیف و غیر قابل دفاع است

استاندار برای مشکلات منطقه دشت آزادگان و هویزه هیچ اقدامی انجام نداده و عملکردش قابل دفاع نیست. استاندار خوزستان در رابطه با دشت آزادگان و هویزه کار خاصی برای مردم این منطقه انجام نداده است/عملکرد استاندار خوزستان قابل دفاع نیست،

نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه در مجلس نهم با انتقاد از عملکرد استاندار خوزستان گفت: استاندار برای مشکلات منطقه دشت آزادگان و هویزه هیچ اقدامی انجام نداده و عملکردش قابل دفاع نیست.

صالحی نسب درباره عملکرد استاندار خوزستان گفت: استاندار خوزستان در رابطه با دشت آزادگان و هویزه کار خاصی برای مردم این منطقه انجام نداده است.

نماینده مردم دشت‌آزادگان و هویزه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اقدامات انجام شده در این منطقه به نسبت سایر شهرهای استان بسیار ناچیز است.

وی با بیان این‌که عملکرد استاندار قابل دفاع نیست، گفت: اعتبارات استانی در اختیار استاندار است و در زمینه بودجه‌های عمرانی تصمیم‌گیری می‌کند.

عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس نهم با بیان این‌که ساخت یکی از جاده‌های منطقه ۱۳ سال طول کشیده است، تصریح کرد: علی رغم این‌که ۷ سال استاندار بوده نتوانسته این جاده را به اتمام برساند. جاده اهواز به سوسنگرد ۵۰ کیلومتر وسعت دارد و تنها ۷ کیلومتر آن باقی مانده تا به اتمام برسد اما پس از ۱۳ سال هنوز این جاده به پایان نرسیده است.

نماینده مردم دشت‌آزادگان و هویزه در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد استاندارخوزستان گفت: هیچ اقدامی برای ایجاد اشتغال در منطقه صورت نگرفته است.

صالحی نسب در ادامه با بیان این‌که استان خوزستان از منابع نفتی و گازی برخوردار است، گفت:  ۴۳ درصد پتروشیمی کشور در استان خوزستان و بیش از ۸۵ درصد نفت کشور در این استان متمرکز شده است همچنین ۱۱ تا ۱۲ درصد محصولات کشاورزی در این استان تولید می‌شود و یک سوم آب‌های در این منطقه جاری است اما با همه این توانمندی‌ها استان  مشکلات زیادی دارد.

وی با بیان این‌که استان خوزستان از نظر جمعیت بیکار رتبه بالایی را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: در عملکرد استاندار علامت سئوالی وجود دارد. طبق بخشنامه دولت باید ۷۰ درصد نیروها در پروژه‌های عمرانی بومی باشند در حالی که مشاهدات غیر از این را نشان می دهد.

صالحی نسب در ادامه با بیان این‌که مدیریت استان بسیار تأثیرگذار است، تصریح کرد: عمده نمایندگان استان نسبت به عملکرد استاندار منتقد و متفق‌القول هستند.


+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم آذر ۱۳۹۱ساعت 16:12  توسط امیر رحمانی  | 

اخبار حوادث

 

ريزش كوه و بسته شدن جاده‌ها در محور دهدز - ايذه
رييس پليس راه خوزستان خواستار شد: ترانشه‌برداري جاده‌هاي كوهستاني پيش از بارندگي
اجتماعي  15:23:26 1391/09/22

919-22114-5 كد خبر
 

رييس پليس راه خوزستان گفت: مسيرها و جاده‌هاي كوهستاني استان بايد ترانشه‌برداري شوند كه در مواقع بارندگي مشكلي در حمل و نقل و سفرهاي جاده‌اي پيش نيايد. سرهنگ قاسم قدرتي در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) –منطقه خوزستان- اظهار كرد: در بارندگي‌هاي اخير در خوزستان در مسير دهدز و ايذه ريزش كوه موجب بسته شدن راه در شب گذشته شد كه اين مشكل با حضور راهداران حل و مسيرها صبح امروز باز شد.

 وي افزود: همچنين در جاده‌هاي كوهستاني شمال خوزستان تصادف تراكتور با كاميون رخ داد كه به علت بارندگي و لغزندگي جاده بوده است.

 قدرتي با تاكيد بر اين‌كه جاده‌هاي كوهستاني بايد پيش از بارندگي پاكسازي شوند، گفت: در چنين جاده‌هايي بايد مسير براي عبور سريع آب مهيا و در قسمت‌هايي كه امكان ريزش كوه وجود دارد، لازم است ترانشه‌برداري انجام شود.

 رييس پليس راه خوزستان خاطرنشان كرد: مسيرهاي هفتگل،‌ باغملك، ايذه، دهدز، انديكا و بخش‌هايي از مسير آغاجاري كوهستاني هستند و نياز به اصلاح دارند. در جاده بهبهان نيز در مواقع بارندگي آب به سمت جاده هدايت مي‌شود كه بايد اصلاح شود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم آذر ۱۳۹۱ساعت 16:7  توسط امیر رحمانی  | 

یک خبر ورزشی

 
رئیس هیت مدیره باشگاه نفت آبادان:
استعفای صالحی بیشتر یک شوخی بود/ مدیرعامل از شنبه در آبادان است

خبرگزاری فارس: رئیس هیت مدیره باشگاه نفت آبادان گفت: خلیل صالحی، مدیرعامل مستعفی باشگاه نفت آبادان قصد شوخی داشته و برای استراحت به شیراز رفته و از روز شنبه بر سرکار خود حاضر می‌شود.

خبرگزاری فارس: استعفای صالحی بیشتر یک شوخی بود/ مدیرعامل از شنبه در آبادان است 

مسلم رحیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی فارس در آبادان اظهار کرد: خلیل صالحی، مدیرعامل مستعفی باشگاه صنعت نفت آبادان استعفا نداده و وی با قدرت همچنان در سمت خود باقی می‌ماند.وی افزود: صالحی قصد شوخی داشته و برای استراحت به شیراز رفته و از روز شنبه بر سرکار خود حاضر می‌شود.رئیس هیت مدیره باشگاه صنعت نفت آبادان تصریح کرد: اختلاف نظر وجود دارد اما به آن حد نیست که وی بخواهد از سمت خود کنار برود.پیش از این خلیل صالحی، مدیرعامل مستعفی باشگاه صنعت نفت آبادان روز شنبه استعفای خود را تحویل مسلم رحیمی، رئیس هیئت مدیره داد و روز دوشنبه آبادان را به مقصد شیراز ترک کرد.
 
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم آذر ۱۳۹۱ساعت 16:4  توسط امیر رحمانی  | 

یک خبر از رامهرمز

 
بر اثر برخورد 2 ماشین سنگین
راننده کامیون در مسیر رامهرمز بهبهان جان سپرد

خبرگزاری فارس: رئیس فوریت‌های پزشکی شهرستان رامهرمز از یک فقره تصادف منجر به فوت در حومه این شهرستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: راننده کامیون در مسیر رامهرمز بهبهان جان سپرد 

حسین رستمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در رامهرمز اظهار داشت: در این حادثه بر اثر برخورد یک دستگاه کامیون بنز خاور و تراکتور در کیلومتر پنج محور رامهرمز به بهبهان در حوالی روستای باصدی یک نفر کشته و یک نفر مصدوم شد.وی افزود: در این حادثه که امروز رخ داد راننده کامیون با هویت مجهول در دم فوت کرد و راننده تراکتور که مصدوم حادثه بود به نام یونس طلاوری توسط آمبولانس مرکز فوریت‌های پزشکی رامهرمز به بیمارستان امام خمینی این شهرستان اعزام شد.رستمی تصریح کرد: علت حادثه از سوی پلیس راه رامهرمز در دست بررسی است.
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم آذر ۱۳۹۱ساعت 16:2  توسط امیر رحمانی  | 

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 
عطر حرم حسینی در کربلای ایران خرمشهر در وداعی تلخ گریست

خبرگزاری فارس: همزمان با خروج ضریح جدید امام حسین (ع) از مرز شلمچه به سمت عراق خرمشهر در وداعی تلخ، بی‌قرار و مشتاق دیداری دوباره گریست.

خبرگزاری فارس: خرمشهر در وداعی تلخ گریست 

به گزارش خبرگزاری فارس از خرمشهر، خونین شهر ایران پا به پای سفینة‌النجاة در حرکت بوده و با چشمان گریان و دل‌های حسینی خود کاروان را همراهی می‌کند.

چه تلخ است قصه مردمانی که بعد از گذشت سالیان طولانی از دلدادگی به اهل بیت اکنون چند صباحی میزبان وجودی باشند که مانند وجودش بر روی زمین یافت نمی‌شود؛ و اکنون نالان و مویه‌کنان باید بدرقه راه و کویش باشند.

درک آنچه در این دل‌های عاشق می‌گذرد بر همگان آشکار شده، اما آنچه پنهان است این غم دوری و رنج فراق است، دوری این وجود تا به کی ادامه داشته و چشمان مردم غیور و صبور آبادان و خرمشهر را منتظر می‌گذارد.

وجودم سر تا پا شوق است

مریم‌السادات محسن‌فر یکی از زوار خرمشهری حاضر در کاروان سفینةالنجاة در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی فارس اظهار کرد: وجودم سر تا پا مملو از شوق و شور حسینی از این دیدار و زیارت شده است.

وی افزود: امکان نداشت از حرکت کاروان مطلع شده و بتوانم در خانه بنشینم و وصف دلدادگی و عشق به سالار شهیدان را از زبان دیگران بشنوم، حضور در این کاروان سعادت می‌خواهد.

به خاطر دخترم اینجا هستم

یکی دیگر از شهروندان حاضر در کاروان و خیل مشتاقان آقا عبدالله‌ الحسین (ع) با چشمانی اشک بار به خبرنگار فارس گفت: صبح دیروز با حضور در شهرستان آبادان به زیارت ضریح  جدید امام حسین (ع) آمدم.

وی ادامه داد: دیگر امروز قصد خروج از خانه را نداشتم و خواستم دیگر زوار نیز به این سعادت نائل شوند که به خاطر دخترم و با گریه‌های بی امان او در خواب مصمم شدم بار دیگر به پابوس ضریح بیایم.

این زوار خرمشهری افزود: نصف شب با گریه‌‌ها و ناله‌های دختر ۱۰ ساله‌ام از خواب بیدار شدم، او مویه‌زنان چیزی را در خواب از من طلب کرده و بر خواسته خود اصرار می‌ورزید.

وی اضافه کرد: دخترم خواب ضریح را دیده بود و از من خواست امروز با اجازه مدیر مدرسه او را به زیارت برده تا هم‌نوا با بزرگترها به آرزوی قلبی خود برسد.

به راستی این حسین (ع) کیست که عالم همه دیوانه است؟

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم آذر ۱۳۹۱ساعت 15:59  توسط امیر رحمانی  | 

یک افتخار و سربلندی برای خوزستانیها

كشف و ثبت جهاني ويروس P.P.V توسط دامپزشكان خوزستاني
اجتماعي  14:3:58 1391/09/22

919-21914-5 كد خبر

 

مديركل دامپزشكي خوزستان گفت: كشف ويروس پاراپاكس در گوساله گاوميش براي نخستين بار در جهان با تشخيص قطعي و آزمايشگاهي دامپزشكي خوزستان و دانشكده دامپزشكي دانشگاه شهيد چمران انجام و ثبت جهاني شد. به گزارش خبرنگار اجتماعي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)‌ـ منطقه خوزستان ـ مصطفي كناركوهي در نشست خبري كه امروز(چهارشنبه، 22 آذرماه) برگزار شد، اظهار كرد: پس از آزمايش و بررسي نمونه‌هاي اوليه، مشخص شد كه اين ويروس نوع جديدي است و در هيچ نقطه‌اي از دنيا گزارش نشده است.

 وي افزود: نام ژن اين بيماري بوفالوبي تو ال پاراپاكس است كه بيماري پوستي در دام ايجاد مي‌كند و بيماري عفوني و مشترك بين انسان و دام است.

 كناركوهي گفت: اين بيماري در گوساله‌هاي جوان 2 هفته تا 2 ساله با علائم دانه‌هاي قرمز و ريز بر روي پوزه حيوان و محوطه‌هاي دهان بروز پيدا مي‌كند. ويروس P.P.V ازخانواده آبله است كه اگر به صورت ثانويه درمان نشود در انسان و دام شديدا كشنده است.

 مديركل دامپزشكي خوزستان تصريح كرد: با توجه به شيوع بيماري B.P.S در بين گوساله‌هاي گاوميش، ويروس اين بيماري در يكي از گاوميش‌داري‌هاي اهواز با نمونه‌برداري از ضايعات كشف و شناسايي شد.

 وي افزود: شيوع اين بيماري در گاوميش‌ها بيشتر است و تا 100 درصد نيز شيوع مي‌يابد. بي‌اشتهايي زودگذر، كاهش وزن دام، تب تا 39.5 درجه و ايجاد دانه‌هاي گرد قهوه‌اي تيره بر پوزه و دهان دام از علائم آن است.

 مديركل دامپزشكي خوزستان گفت: اين بيماري بيشتر در فصل‌هاي سرد سال شيوع و 25 درصد كشندگي دارد. انتقال آن نيز از طريق تلقيح و ايجاد خراش بر پوست دام رخ مي‌دهد. 

وي ادامه داد:‌ ويروس كشف شده با تضعيف سيستم ايمني بدن دام، شرايط را براي بروز بيماري‌هاي ثانويه از قبيل تب برفكي كه شايع‌ترين بيماري در دام است، به وجود مي‌آورد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم آذر ۱۳۹۱ساعت 15:56  توسط امیر رحمانی  | 

یک خبر از اندیکا

 

گير افتادن عشاير انديكا در جاده‌ها در پي بارندگي‌هاي اخير
فرماندار انديكا: علت مرگ فرد فوت شده هنوز مشخص نيست
اجتماعي  11:44:35 1391/09/22

919-21714-5 كد خبر

 

فرماندار انديكا با اشاره به فوت يكي از اهالي در بارندگي‌هاي شديد روزهاي گذشته، گفت: هنوز پزشكي قانوني نتيجه‌اي در خصوص علت فوت اين شخص اعلام نكرده است و مشخص نشده كه فوت او براثر بارندگي يا باد و سقوط از ارتفاع بوده است.

 عبدالحميد فخاري‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) ـ منطقه خوزستان ـ اظهار كرد: در اثر بارندگي‌هاي روز گذشته خسارت مالي چنداني وارد نشد. خسارت جاني هم يك مورد بوده است.

 وي افزود: در جاده‌هاي عشايري اين شهرستان هم روز گذشته برخي از خانواده‌هاي عشايري گير افتادند كه با همكاري امور عشاير نجات داده شدند و در محله‌ها مستقر شدند. هم اكنون جاده‌ها باز شده و مسير بسته‌اي باقي نمانده است.فخاري‌مقدم گفت: در اين شهرستان به دليل كوهستاني بودن و شيب موجود در معابر، آبگرفتگي در معابر وجود ندارد و خسارت مالي چنداني گزارش نشده است. در صورت وجود خسارت در دام‌هاي عشاير نيز، گزارش خواهد شد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم آذر ۱۳۹۱ساعت 13:13  توسط امیر رحمانی  | 

اخبار اقتصادی استان

آمار تسهيلات و امكانات خانوارها و آبادي‌هاي خوزستان اعلام شد
اقتصادي  9:35:19 1391/09/22

919-16074-5 كد خبر

 

مديركل آمار و اطلاعات استانداري خوزستان آمار تسهيلات و امكانات خانوارها و آبادي‌هاي استان در سال 90 را اعلام كرد.

سيدلطف‌الله هاشمي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه‌خوزستان، اظهاركرد: طبق اين آمار خانوارهاي خوزستان براي تهيه آب گرم، پخت و پز و ايجاد گرما 69.5 درصد از گاز طبيعي و 15.2 درصد از گاز مايع استفاده كرده‌اند. اين نسبت‌ها در سال 1385، 48.9 درصد و 23.8 درصد بوده است. در اين فاصله زماني، تعداد خانواده‌هاي برخوردار از گاز طبيعي در نقاط شهري و روستايي استان به ترتيب 67.1 درصد و 284.1 درصد افزايش يافته است.

وي افزود: در سال 1390، 80.2 درصد خانوارهاي شهري و 40.1 درصد خانوارهاي روستايي از گاز طبيعي و 10.4 خانوارهاي شهري و 28.5 درصد خانوارهاي روستايي از گاز مايع استفاده كرده‌اند.

مديركل آمار استانداري خوزستان گفت: همچنين بر اساس اين آمار تعداد واحد مسكوني استان در سال‌گذشته حدود 960 هزار واحد بوده كه نسبت به سال 1385، 27.2 درصد افزايش نشان مي‌دهد. 59.1 درصد از خانوارهاي خوزستاني مالك واحد مسكوني و محل سكونت 24.5 درصد از خانوارها استيجاري بوده است. اين در حالي است كه در سال 1385 اين نسبت‌ها به ترتيب 64.3 درصد و 19.6 درصد بوده است.

هاشمي ادامه‌داد: در سال 1390 تعداد 419 هزار خانوار استان يعني 37.8 درصد خانوارها شامل 42.5 درصد خانوارهاي شهري و 24.9 درصد خانوارهاي روستايي خودروي سبك (سواري، وانت) در اختيار داشته‌اند. اين نسبت در سال 1385، 30.6 درصد بوده است. همچنين در اين مدت تعداد خانوارهايي كه خودروي سبك (سواري، وانت) در اختيار داشته‌اند نسبت به سال 1385، 59.9 درصد افزايش يافته‌اند.

وي به آمار دسترسي خانوارها به رايانه نيز اشاره و عنوان‌كرد: در سال 1390، 38.7 درصد خانوارهاي شهري و 8.1 درصد خانوارهاي روستايي در محل سكونت خود رايانه در اختيار داشته‌اند كه اين نسبت‌ها در سال 85 به ترتيب 28.4 درصد و 7.3 بوده است.

مديركل آمار استانداري خوزستان افزود: طبق اين آمار از آبادي‌هاي داري سكنه دايمي استان، 62 درصد داراي راه آسفالته، 83 درصد داراي برق، 74 درصد داراي آب لوله‌كشي، 19 درصد داراي گاز لوله‌كشي، 60 درصد داراي دبستان و 36 درصد داراي مسجد بوده‌اند.

هاشمي يادآورشد: همچنين از آبادي‌هاي داراي 100 خانوار و بيشتر استان، 91 درصد داراي راه آسفالته، 93 درصد دبستان، 45 درصد داراي مدرسه راهنمايي پسرانه، 42 درصد داراي مدرسه راهنمايي دخترانه، 15 درصد داراي دبيرستان 32 درصد داراي زمين ورزشي، 83 درصد داراي مسجد، 95 درصد داراي برق، 97 درصد داراي آب لوله‌كشي، 25 درصد داراي سامانه تصفيه آب، 46 درصد داراي گاز لوله‌كشي، 73 درصد داراي خانه بهداشت، 27 درصدداراي مركز بهداشتي درماني بوده و در 35 درصد آن‌ها طرح هادي روستايي اجرا شده است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم آذر ۱۳۹۱ساعت 13:12  توسط امیر رحمانی  | 

یک خبر از آبادان

اظهارات متناقض درباره استعفاي مديرعامل نفت آبادان؛
صالحي استعفا داده يا نداده؟
ورزشي  11:4:30 1391/09/22

919-20381-5 كد خبر

 

در حالي كه روز گذشته خليل صالحي از استعفايش از مديرعاملي باشگاه نفت آبادان خبر داده بود، رييس هيات مديره باشگاه اين خبر را تكذيب مي‌كند. مسلم رحيمي در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه خوزستان اظهاركرد: صالحي استفاده نداده است و پس از چند روز استراحت از روز شنبه كار خود را ادامه‌ مي‌دهد.

 وي در پاسخ به اين سوال كه صالحي روز گذشته خبر استعفايش را تاييد كرد، پس چگونه شما اين موضوع را رد مي‌كنيد؟ بيان‌كرد: اگر شما اكنون با من صحبت مي‌كنيد، مي‌گويم صالحي استعفا نداده و از روز شنبه در خدمت او خواهيم بود.

 اين در حالي است كه خليل صالحي روز گذشته به خبرنگار ايسنا گفت: روز شنبه (18 آذرماه) استعفاي كتبي خود را به رحيمي، رييس هيات مديره باشگاه تقديم كردم. صالحي امروز نيز در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي ايسنا درباره صحبت‌‌هاي رحيمي اظهاركرد: من قصد بازگشت ندارم. شب گذشته نيز رحيمي در تماس تلفني كه با من داشت، گفت تا روز شنبه استراحت كن و روز يكشنبه برگرد و كار خود را دنبال كن ولي من قصد بازگشت ندارم.

 وي ادامه‌داد: معتقدم انسان بايد كمي براي كلامش حرمت قايل باشد و ابتدا تمام جوانب را بسنجد و بعد صحبت و تصميم‌گيري كند تا خدايي نكرده در حرف‌هايش دوگانگي به وجود نيايد. من سعي كردم درمورد استعفايم بسيار فكر كنم.

 مديرعامل مستعفي باشگاه نفت آبادان عنوان‌‌كرد: حرمت رحيمي را دارم ولي در جايي كه نتوانم كار كنم و كارهايم پيش نمي‌رود، نه بيخودي آن مجموعه را سرگرم نگه مي‌دارم و نه كلاه سر خودم مي‌گذارم. 

وي ادامه‌داد: من به نقطه‌اي رسيدم كه احساسم بر اين بود ديگر نمي‌توانم قدمي بردارم و شرايطي را به وجود بياورم كه نفت را از وضعيتي كه در آن قرار دارد، نجات دهم به همين دليل ترجيح دادم نباشم تا فرد توانمندتر، جوان و بادانش‌تري كار را به دست بگيرد، شايد او ترفندها و راه‌كارهايي بلد باشد كه تيم را از اين وضعيت خارج كند.صالحي در پاسخ به اين سوال كه گفته شده در جلسه دو روز پيش اعضاي هيات مديره درگيري لفظي بين شما و يكي از اعضاي علي‌البدل به وجود آمده است، پاسخ‌داد: خير؛ درگيري‌اي به وجود نيامد اما در اين جلسه يكي از اعضاي علي‌البدل به عنوان دبير هيات مديره گزينش شد ولي ما نمي‌توانستيم با يكديگر كار كنيم چرا كه دو قطب جداگانه هستيم. 

وي افزود: اين فرد قرار نبود در اين جلسه حضور داشته باشد ولي هنگامي‌كه در جلسه شركت كردم ديدم كه او نيز حضور دارد. خدا را گواه مي‌گيرم اگر مي‌دانستم اين فرد هم حضور دارد پايم را در اين جلسه نمي‌گذاشتم ولي دعوا و سر و صدايي بين ما به وجود نيامد.

 مديرعامل مستعفي باشگاه نفت آبادان كه از بردن نام اين عضو علي‌البدل خودداري كرد، گفت: گزينش اين فرد به عنوان دبير هيات مديره تصميمي نبود كه بتوانم آن را بپذيرم و هضم كنم. وقتي اين فرد در اين سمت قرار مي‌گيرد يعني مي‌تواند در تمام جلسات هيات مديره شركت كند كه من با اين تصميم مشكل داشتم چرا كه عامل بدبختي‌هاي تيم در اوايل فصل همين فرد بوده است.

 وي خاطرنشان‌كرد: وقتي همه كارشناسان متفق‌القول اعتقاد دارند كه نفت آبادان بد بسته شده است، عامل آن همين فرد بوده چرا كه به تنهايي تيم را بسته است، پس چرا كسي كه باعث بدبختي تيم بوده بايد بازهم در كنار تيم قرار بگيرد؟ مگر اين فرد مي‌تواند چه كارايي فراتر از گذشته داشته باشد؟

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم آذر ۱۳۹۱ساعت 13:11  توسط امیر رحمانی  | 

اخبار حوادث در اهواز

در 24 ساعت گذشته انجام شد؛
دستگيري 14 سارق در اهواز
اجتماعي  11:0:11 1391/09/22

919-21614-5 كد خبر

 

فرمانده انتظامي اهواز از كشف 19 فقره انواع سرقت و دستگيري 14 سارق، در اين شهرستان خبر داد.

 به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) _منطقه خوزستان_  سرهنگ سيدحسين سيدحقيقي با اعلام اين خبر اظهار كرد: به منظور امنيت اجتماعي و برخورد قاطع با سارقان حرفه‌اي، موضوع در دستور كار ماموران انتظامي اين فرماندهي قرار گرفت.

 وي افزود: در 24 ساعت گذشته، ماموران انتظامي كلانتري‌هاي اهواز، با انجام اقدامات اطلاعاتي وگشت‌زني هدفمند، 14 سارق را شناسايي و دستگير كردند.  

فرمانده انتظامي اهواز با اشاره به اين‌كه بيشتر كشفيات به دست آمده، مربوط به منزل، مغازه و موبايل بوده است، تصريح كرد: ماموران پليس در بازرسي محل مخفيگاه متهمان، تعداد 8 دستگاه گوشي همراه و وسايل مسروقه منزل كشف و ضبط كردند. سيدحقيقي گفت: 14 سارق دستگير شده، پس از تشكيل پرونده، جهت سير مراحل قانوني راهي مراجع قضايي شدند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم آذر ۱۳۹۱ساعت 13:9  توسط امیر رحمانی  | 

تصاویر زیبا از خوزستان

استقبال مردم آبادان و خرمشهر از ضریح امام حسین (ع)/عکس ارسالی مخاطبان
عكس  10:38:56 1391/09/22

919-7182-5 كد خبر

RSS :: پرینت


استقبال پرشور مردم آبادان و خرمشهر از ضریح جدید حرم امام حسین (ع)

آدرس ایمیل ایسنای خوزستان:khouzestan@isna.ir

بسیاری از مردم آبادان و خرمشهر از شب قبل در انتظار ورود ضریح بودند

عکس های ارسالی از ندا نویدپور و مسعود امیری

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم آذر ۱۳۹۱ساعت 13:5  توسط امیر رحمانی  | 

اخبار انتصابات استان

 
با حضور مدیرکل سیاسی استانداری خوزستان
بخشدار جدید گتوند معرفی شد

خبرگزاری فارس: طی مراسمی با حضور مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری خوزستان بخشدار مرکزی شهرستان گتوند معرفی شد.

 به گزارش خبرگزاری فارس از گتوند، رضا نجاتی مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات جغرافیایی استانداری خوزستان، با قدردانی از زحمات بهروز مهدی‌زاده، جهانگیر حیدری‌پور به جای وی معرفی شد.

نجاتی در مراسم تودیع و معارفه بخشداری مرکزی گتوند در سخنان کوتاهی اظهار داشت: باید فرصت خدمت‌رسانی به مردم را مغتنم شمرد و مدیران در تلاش بیشتر برای خدمت‌رسانی به مردم بر همدیگر سبقت بگیرند.

وی با اشاره به اینکه طول دوران خدمت کوتاه است، افزود: باید تلاش کرد تا از مدت زمانی که برای خدمت‌رسانی در اختیار داریم بیشترین میزان استفاده را ببریم.

نجاتی خاطر نشان کرد: باید در راستای رفع مشکلات روستاهای شهرستان گتوند تلاش کرد و در این باره برنامه‌ریزی جدی و کارشناسی شده‌ای داشته باشیم چرا که تنها در سایه برنامه‌ریزی مشکلات روستاها برطرف و اهداف عالیه محقق می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، جهانگیر حیدری پور که به عنوان سرپرست بخشداری مرکزی گتوند معرفی شد، پیش از این در سمت معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش این شهرستان مشغول بکار بوده است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم آذر ۱۳۹۱ساعت 13:3  توسط امیر رحمانی  | 

بهداشت و سلامتی

تیرگی و بسته‌شدن روزنه‌های سطح پوست، خشکی پوست، خارش، اگزمای دست و صورت، اگزمای پلک، کهیر، تشدید جوش‌های آکنه‌ای صورت، خشکی حاشیه لب‌ها و بینی و نمایان‌شدن لکه‌های تیره در سطح پوست از مشکلاتی است که در شرایط آلودگی هوا بروز بیشتری پیدا می‌کند.

داستان آلودگی هوا در شهری مانند تهران که فشار جمعیت و خودروها بر آن بیش از توان و تحمل شهر شده است، پایانی ندارد؛ پس باید تا زمانی که راهکارهای عملی و موثر از سوی دولتمردان و با همکاری عموم مردم برای کاهش و رفع این معضل بزرگ زیست‌محیطی به اجرا درآید با بهره‌گیری از روش‌هایی اثرات منفی ناشی از آلاینده‌های موجود در هوا را بر بدن و سلامت عمومی آن کاهش دهیم.

برای حفاظت از پوست و مو در برابر آلاینده‌هایی چون سرب، گوگرد، آرسنیک و ریزگردها باید گفت که متخصصان پوست و مو دریافته‌اند رابطه مستقیمی میان شیوع بیماری‌ها و بخصوص اگزماهای (حساسیت) پوستی در شرایط اضطراری که میزان سرب موجود در هوا افزایش می‌یابد، دیده شده است.

دکتر امیرهوشنگ احسانی، متخصص بیماری‌های پوست و مو و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم‌ پزشکی تهران در گفت‌وگو با روزنامه جام‌جم می‌گوید: هوای آلوده دارای ذرات هیدروکربن، گوگرد و ذرات معلق است که مخاط تنفسی و پوست را تحریک می‌کند و از آنجا که پوست سر، صورت، بخصوص دور چشم‌ها و دست‌ها در تماس مستقیم با هواست، بیشتر از سایر نقاط بدن آسیب می‌بیند و دچار حساسیت‌های اگزمایی می‌شود. البته کودکان و افراد مسن که پوست آسیب‌پذیرتری دارند، در چنین شرایطی بیشتر آسیب می‌بینند.

متخصصان پوست تاکید می‌کنند در هوای آلوده برخی از مشکلات پوستی که از قبل وجود داشته است نیز تشدید می‌شود و برخی ناراحتی‌ها هم بدون سابقه قبلی به وجود می‌آید. البته افرادی که سابقه حساسیت‌ها و آلرژی‌های پوستی دارند، در این شرایط مشکلات بیشتری را تجربه می‌کنند؛ به بیان دیگر، چنین افرادی بیشتر دچار سرخی پوست، پوسته‌پوسته‌شدن کنار بینی، گونه‌ها و سوزش و خارش دور چشم می‌شوند. همچنین خستگی و پف کردن دور چشم‌ها نیز از عوارضی است که معمولاً در چهره این افراد دیده می‌شود.

ابتلا به آلرژی پوستی مقاوم به درمان

بر اساس بررسی‌های متخصصان پوست، تیرگی و بسته‌شدن روزنه‌های سطح پوست، خشکی پوست، خارش، اگزمای دست و صورت، اگزمای پلک، کهیر، تشدید جوش‌های آکنه‌ای صورت، خشکی حاشیه لب‌ها و بینی و نمایان‌شدن لکه‌های تیره در سطح پوست از مشکلاتی است که در شرایط آلودگی هوا بروز بیشتری پیدا می‌کند.

دکتر احسانی با تاکید بر افزایش بروز حساسیت‌های پوستی مقاوم به درمان در کشور و به ویژه در شهرهای آلوده‌ای چون تهران می‌گوید: تماس مستقیم و مداوم پوست با آلاینده‌هایی چون آرسنیک، گوگرد، سرب و ریزگردهای معلق در هوا به بروز انواعی از حساسیت‌های پوستی منجر می‌شود که حتی پس از یک یا دو هفته درمان نیز بهبود پیدا نمی‌کند. البته خطر بروز این نوع حساسیت‌های پوستی در کودکان نیز بیشتر از بزرگسالان است.

اختلال در ساخت ویتامین D توسط پوست

جالب است بدانید معمولاً هوای آلوده در فصول سرد سال به دلیل سنگینی هوا بیشتر خود را نشان می‌دهد و سرما می‌تواند با تشدید خشکی پوست، شدت عوارض ناشی از آلودگی هوا را بیشتر کند. اتفاق ناخوشایندتر به‌دنبال شدت‌گرفتن آلودگی هوای آن است که بروز چین و چروک و پیری زودرس پوست به‌دلیل تولید رادیکال‌های آزاد در هوای آلوده بیشتر و سریع‌تر صورت می‌پذیرد.

دکتر احسانی با اشاره به این‌که به‌دنبال افزایش آلاینده‌های هوا و کاهش ضخامت لایه ازن، شاهد تابش بیشتر اشعه مضر ماوراءبنفش بر پوست هستیم که این مساله می‌تواند به بروز سرطان‌های پوستی منجر شود، می‌افزاید: اما نکته مهم اینجاست که درصدی از ساخت ویتامین D در بدن تحت تاثیر اشعه ماوراء خورشید صورت می‌گیرد، ولی این میزان باید بسیار محدود باشد تا به ساخته‌شدن این ویتامین حیاتی برای پوست کمک کند. در حالی که در روزهای آلوده با افزایش جذب اشعه‌های‌ بنفش توسط پوست، ساخت ویتامین D نیز بدرستی انجام نمی‌شود.

افزایش سرب و ریزش مو

متخصصان پوست بشدت بر وجود رابطه میان افزایش ریزش مو و آلودگی هوا تاکید می‌کنند و معتقدند آسیب‌های گوناگونی از قبیل آلوده‌شدن سریع مو، تیره رنگ‌شدن و بدشکل‌شدن ساقه، خشکی و شکنندگی مو ممکن است اتفاق بیفتد؛ به بیان دیگر، سرب موجود در هوای آلوده می‌تواند به ریزش موها منجر شود.

به گفته دکتر احسانی، تماس طولانی‌مدت با مواد آلوده در کارخانه‌ها نیز به بروز تغییرات تنه مو و از بین رفتن شادابی آن منجر می‌شود.

وی ادامه می‌دهد: افرادی که به‌دلایل شغلی یا سایر ضرورت‌ها مجبورند در روزهای آلوده نیز در خارج از منزل تردد کنند، نباید از محافظت‌کننده‌هایی برای پوست سر همچون ماسک‌های مو استفاده کنند تا باعث شود مواد آلوده‌کننده به تنه مو بچسبد؛ چرا که هرچه سطح پوست و مو مرطوب‌تر باشد، آلودگی‌ها بیشتر به لایه‌های زیرین آن نفوذ می‌کند.

استفاده مداوم از ضدآفتاب و مرطوب‌کننده‌ها

بی‌شک مهم‌ترین راهکار برای حفاظت از پوست و مو و در واقع کل بدن در روزهای آلوده، خارج نشدن از منزل و محیط کار جز در شرایط ضروریست. اما متخصصان پوست تاکید می‌کنند استفاده مکرر و منظم از ضدآفتاب‌ها حتی در منزل و بخصوص در روزهای آلوده و تمدید مالیدن آنها به فواصل هر سه ساعت یکبار، پوشیدن لباس‌های آستین‌ بلند، یقه‌ بسته، شلوارهای بلند، پوشاندن سر با کلاه یا شال و استفاده از عینک آفتابی بسیار اهمیت دارد.

دکتر احسانی نیز تاکید می‌کند: استفاده مرتب از مرطوب‌کننده‌ها، شست‌وشوی مرتب سر و صورت با فرآورده‌های صابونی یا شامپوهای غیرمعطر، استفاده‌نکردن از عطر و ادکلن بخصوص در کسانی که زمینه اگزمای پوستی دارند در کنار مصرف مایعات فراوان، لبنیات، میوه و سبزیجات نیز می‌تواند اثرات مضر آلودگی هوا به ویژه سرب معلق در هوا را کاهش دهد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم آذر ۱۳۹۱ساعت 12:47  توسط امیر رحمانی  | 

یک خبر از ایذه

علیرغم پیش بینی‌ و هشدارهای هواشناسی خوزستان؛
بارش شدید باران و تگرگ امروز وضعیت شهر ایذه در شمال خوزستان را به حالت بحران درآورد. شدت بارش ها باعث قطع برق، شبکه های ارتباطی مخابراتی و قطع مسیر ایذه – دهدز(اصفهان) و بعضی روستاهای این شهرستان شده است. از گوشه و کنار اخباری هم به گوش می رسد که بر اثر این اتفاقات متاسفانه 2 نفر از شهروندان ایذه ای هم جان خود را از دست داده اند.
خوزنیوز: بارش  شدید باران و تگرگ امروز وضعیت شهر ایذه در شمال خوزستان را به حالت بحران درآورد.

به گزارش خوزنیوز، شدت بارش ها  باعث قطع برق، شبکه های ارتباطی مخابراتی و قطع مسیر ایذه – دهدز(اصفهان) و بعضی روستاهای این شهرستان شده است. از گوشه و کنار اخباری هم به گوش می رسد که بر اثر این اتفاقات متاسفانه 2 نفر از شهروندان ایذه ای هم جان خود را از دست داده اند.

عکس تزیینی است

تلاش ما برای برقراری با مسئولین شهری ایذه به دلیل قطع شبکه های مخابراتی ناکام ماند، اما خبرنگار ما در تماسی با حجت الله درویش پور، نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی از وضعیت این شهرستان جویا شد.

حجت الله درویش پور نماینده مردم ایذه و باغملکدرویش پور اظهار داشت: از عصر تاکنون که با شهرستان تماس داشتم چون تلفن ها مختل بود نتوانستم اطلاعات دقیقی بدست بیاورم ولی مطلع شدم که بارش باران شدید بوده و خیابان ها و حتی بعضی از منازل شهروندان دچار آبگرفتی شده است.

نماینده مردم ایذه و باغملک بیان داشت: همچنین جاده های ارتباطی بعضی از روستاهای شهرستان ایذه هم قطع شده است و آنطور که شنیده ام و نمی دانم که چقدر صحت دارم این است که تاکنون 2 نفر از همشهریان  متاسفانه جان باخته اند که اوضاع خوبی نیست.

وی با انتقاد از مسئولان شهری افزود: متاسفانه در مورد مسایل شهری و پیشگیری از این نوع حوادث کاری انجام نشده است. جوی های دفع آبهای سطحی درست لایروبی نشده اند و مسیر دفع آبهای سطحی هم درست هدایت نشده است و این در حالی است که پیش از این نیز حوادث مشابهی رخ داده است که طبعا می باید باعث عبرت آموزی می شد.

درویش پور ادامه داد: از طرفی کارها و ساخت و سازهایی که در دره های اطراف شهر شده است اصولی نبوده است و بعضا سوء استفاده هایی صورت گرفته است که متاسفانه این وضعیت را بوجود آورده است.

عضو مجمع نمایندگان خوزستان بیان داشت: واقعیت این است که تدابیر لازم اندیشیده نشده است، در حالی که این حوادث کاملا قابل پیش بینی و پیشگیری هستند منتهی یا کاری انجام نشده است و یا ضعیف بوده است. بارها در طول این چند روز از طریق هواشناسی، رسانه ها و مدیریت استان این حوادث پیش بینی و گوشزد شده است اما باید این سئوال را از مسئولین شهرستان پرسید که شما چه اقدامی انجام دادید؟

وی در ارتباط به عدم حضور خود در حوزه انتخابیه اظهار داشت: من پیگیر هستم، با شهرستان تماس دارم، از طریق وزارت کشور و استانداری خوزستان هم در حال پیگیری مسائل هستم و هر موقع نیاز شد به صورت ضرب الاجلی به منطقه می روم.

نماینده در پایان بیان داشت: انشاء الله بررسی کامل را انجام می دهیم و اظهار نظرهایی در مورد مقصران اصلی بعدا انجام خواهیم داد.

لازم به ذکر است عصر امروز نیز فرماندار ایذه اظهار داشت: : امروز به دليل حجم زياد بارش باران و همچنين سرازير شدن آب از كوه‌ها، در شهر ايذه سيلاب جاري شد و اكنون با آبگرفتگي وسيع در معابر شهر مواجه‌ايم.

 وي با بيان اينكه وضعيت در ايذه بحراني است، افزود: امروز به دليل جاري شدن سيل در شهر، همه مدارس ايذه تعطيل شد و ناچار شديم دانش‌آموزان را با لودر از مدرسه خارج كنيم. بسياري از خانه‌هاي مسكوني نيز دچار آبگرفتگي شده و مردم از خانه‌هاي خود خارج شده‌اند.
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم آذر ۱۳۹۱ساعت 12:44  توسط امیر رحمانی  | 

اخبار و تحلیل های سیاسی و اقتصادی روز ایران و جهان

 

پیشنهاد اوباما برای مذاکرات مستقیم با ایران: 5 ماهه باید به نتیجه برسیم

یک شبکه تلویزیونی اسراییل در گزارشی مدعی شد که باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا به ایران پیشنهاد مذاکرات مستقیم برسر موضوع هسته ای داده است.به گزارش عصر ایران کانال 10 تلویزیون اسراییل سه شنبه شب با پخش گزارشی به نقل از یک مقام آگاه آمریکایی با اشاره به این مساله اعلام کرد، اوباما مقامات اسراییل را از این تصمیم خود بی اطلاع گذاشته و با تل آویو مشورتی در این باره نکرده است.بر اساس این گزارش رییس جمهوری آمریکا چارچوب زمانی 4 تا 5 ماه را برای نتیجه بخش بودن مذاکرات تعیین کرده است و در صورتی که این مذاکرات ناکام بماند ایالات متحده آمریکا به گزینه نظامی متوسل خواهد شد.این گزارش در حالی است که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل اخیرا با اشاره به اینکه ایران تا دو ماه و نیم با خط قرمز تعیین شده از سوی اسراییل فاصله دارد، افزود که تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا برای  متوقف کردن برنامه هسته ای ایران توفیق چندانی نداشته است.رسانه های آمریکایی در ماه های گذشته اخبار و گزارش های متعددی درباره مذاکره محرمانه بین ایران و آمریکا بر سر برنامه هسته ای ایران منتشر کرده اند اما واشنگتن و تهران ضمن تاکید بر اینکه انجام مذاکرات مستقیم و دوجانبه بین دو طرف می تواند در دستور کار قرار گیرد، انجام هر گونه مذاکره محرمانه را تکذیب کرده اند.
 
21 دسامبر 2012 نزدیک است
برخی آژانس های هواپیمایی اروپایی اعلام کرده اند که بسیاری از درخواست های بلیت برای سفرهای هوایی شب سال نو و تعطیلات کریسمس برای روز 22 دسامبر و بعد از آن رزرو شده است .
باورمندان به پایان جهان در 21 دسامبر 2012 که از تقویم قوم مایا (یکی از اقوام بومی آمریکای لاتین ) گرفته شده است ، در دو روستا در ترکیه و فرانسه تجمع می کنند.به گزارش عصر ایران باورمندان به حادثه بزرگ در 21 دسامبر(9 روز دیگر) معتقدند که یک روستا در ازمیر ترکیه و یک روستا در جنوب فرانسه آسیب کمتری از حادثه بزرگ روز 21 دسامبر خواهند دید.روستای " شیرینجه " در ازمیر ترکیه و دهکده " بوگاراچ" در جنوب فرانسه از نظر باورمندان به پایان جهان امن ترین مکان ها هستند از این رو تقاضای مسافرت های هوایی به منظور اسکان در دهکده جنوب فرانسه 41 درصد و تقاضا برای سفر به ازمیر 30 درصد افزایش داشته است.
روستای شیرینجه در ازمیر ترکیه

نکته جالب این است که اکثر کسانی که به مقصد ازمیر یا بوگاراش فرانسه درخواست تهیه بلیت هواپیما کرده اند دنبال تهیه بلیت هایی یک طرفه (رفت)هستند نه بلیت های رفت و برگشت.بسیاری از آژانس های هواپیمایی اروپایی اعلام کرده اند که بسیاری از درخواست بلیت برای سفرهای هوایی شب سال نو و تعطیلات کریسمس برای روز 22 دسامبر و بعد از آن رزرو شده است .روستای بوگاراش در جنوب فرانسه

گفته می شود یکی از دلایل این مساله ، شایعه پایان جهان در 21 دسامبر است و به نظر می رسد عده ای از مردم منتظرند ببینند در این روز چه اتفاقی خواهد افتاد! برخی دیگر بر عکس معتقدند دلیل این مساله پرشماری افرادی است که باوری به این شایعات ندارند.برخی آژانس های هوایی اروپا اعلام کرده اند روز 22 دسامبر یکی از پر ترافیک ترین روزهای سفرهای هوایی به مناسبت کریسمس و تعطیلات سال نو خواهد بود.

توتاتیس 4179 که به عنوان یک سیب زمینی بدریخت توصیف شده است از فاصله 6.9 میلیون کیلومتری زمین عبور کرد، این فاصله 18 برابر فاصله زمین و ماه است.

شب گذشته 21 آذر ماه درحالی که زمین درحالت آماده باش قرار داشت، یک خرده سیاره به طول 4.2 کیلومتر از کنار زمین عبور کرد.

به گزارش مهر، دانشمندان تصویری از خورشید و زمین ارائه کرده‌اند که از چشم انداز خرده سیاره 2012 XE54 ارائه شده است. این خرده سیاره در کنار یک سنگ بزرگ که مدتها است با نام توتاتیس مورد مطالعه قرار گرفته از نزدیکی زمین عبور کردند.خوشبختانه هیچ خطر برخوردی زمین را تهدید نمی‌کرد، اما دانشمندان اظهار داشتند که این رخداد منحصر به فرد می‌تواند اطلاعات بسیاری درباره خرده سیاره‌ها به آنها بدهد.

تصاویر انیمیشن از زمین و خورشید از نگاه خرده سیاره 2012 XE54

این خرده سیاره اخیرا کشف شده بود و بدون ایجاد هیچ خطری میان مدار ماه و زمین از فاصله 226 هزار کیلومتری عبور کرد.پاسکال تریساریکو از موسسه علوم سیاره‌ای که این تصاویر انیمیشن تولید کرده، گفت: تحلیل دقیق مسیر این خرده سیاره نشان می‌دهد که این خرده سیاره از کنار سایه زمین گذشته به این معنا که یک کسوف جزئی چند ساعت پیش از آنکه به حداقل فاصله با زمین برسد مشاهده خواهد شد.کسوف این خرده سیاره روی زمین پدیده‌ای بسیار نادر است و نخستین مورد آن با خرده سیاره 2008 TC3 رخ داد که از یک ساعت پیش از نزدیک شدن به اتمسفر زمین بر فراز کشور سودان در سال 2008 کسوف کامل خود را روی زمین انداخته بود.

چهار تصویر رایانه ای از خرده سیاره توتاتیس براساس تصاویر راداری از کاوشگر گلدستون ناسا

سنگ بزرگ فضایی توتاتیس نیز که مورد مطالعه دانشمندان قرار داشت، یکی از دو خرده سیاره‌ای بود که شب گذشته از کنار زمین ما گذشت.توتاتیس 4179 که به عنوان یک سیب زمینی بدریخت توصیف شده است از فاصله 6.9 میلیون کیلومتری زمین عبور کرد، این فاصله 18 برابر فاصله زمین و ماه است.دانشمندان اظهار می‌دارند که این خرده سیاره با طول 4.46 کیلومتری و عرض 2.4 کیلومتری می‌تواند یک خطر بالقوه برای زمین باشد چرا که این خرده سیاره هر چهار سال یک بار عبور از کنار زمین را تکرار می‌کند.در مقام مقایسه، خرده سیاره‌ای که دایناسورها را منقرض کرد تقریبا 10 کیلومتر عرض داشت.

به گزارش مشرق به نقل از ايران آباد، پس از آنكه تركيه به بهانه تهديد موشكي سوريه و در قالب يك طرح از پيش تعيين شده موشك‌هاي پاتريوت ناتو را براي استقرار در مرزهاي مشترك با سوريه خود آورد و نشان داد كه عزمش براي مداخله در سوريه جدي است، با موافقت مسكو و دمشق از يك طرح فوق سري در سوريه تنها براي ساعاتي پرده برداري شد، تا غرب و تركيه به صورت كامل حساب كار دستشان بيايد.

منابع سوري كه به صورت پراكنده در اين مورد اطلاع رساني كرده‌اند، مي‌گويند كه از ابتداي شروع بحران در سوريه، دمشق، مسكو و تهران بر اين باور بودند كه غرب، اعراب و تركيه در نهايت در سوريه دخالت خواهند كرد و از اين‌رو استراتژي نظامي به سمتي رفت كه مانع از اين رويداد شود و هر بار در برابر اين طرح غرب، سوريه نوعي مقاومت نظامي از خود نشان دهد.

در اين ميان روسيه اقدام به ارسال سريع تسليحاتي كرد كه تا پيش از اين با سوريه قرارداد آن را امضا كرده بود، هر چند برخي از آنها در متن قرارداد نيامده بودند و در چارچوب قرارداد دفاع مشترك، روسيه ارسال آنها را به سوريه تسهيل كرد.

گفته مي‌شود برخي از سلاح‌هاي راهبردي نقش عمده‌اي در افزايش توان نظامي سوريه داشته و دارند و وجود اين سلاح‌ها در سوريه با وجود 21 ماه درگيري، هنوز آن را در صدر قدرت‌هاي نظامي بزرگ منطقه و جزو چند قدرت برتر نظامي جهان قرار داده است.

روسيه در اولين اقدام خود در حالي كه پيش از آن جنگنده‌هاي رهگير نسل چهارم ميگ 35 را در اختيار سوريه گذاشته بود، اقدام به ارسال جنگنده‌هاي آموزشي ياك 130 با قابليت رزمي به اين كشور نمود، پس از آن موشك‌هاي فوق پيشرفته و بي‌همتاي ضد كشتي ياخونت 4 با برد 300 كيلومتر را در اختيار سوريه قرار داد.


 
روسيه در ادامه اقدام به تقويت رادارهاي سوريه كرد و علاوه بر رادارهاي موجود، اقدام به ارسال رادارهاي نبو و كاستا به سمت اين كشور كرد و در آخرين اقدام خود هم موشك راهبردي و تاكتيكي زمين به زمين اسكندر را در اختيار ارتش سوريه قرار داد.
گفته مي‌شود كه ژنرال‌هاي نظامي سوريه با دلگرمي از اين پشتياني‌ها همچنان به ادامه نبرد اميدوارند و مطمئن هستند كه چيزي مانع از مقاومت آنها در برابر هر گونه تجاوز خارجي نخواهد شد، به خصوص آنكه كه روسيه تسليحات دانگريد شده فروخته به سوريه را آپگريد كرده و آن را به سطح ليسانس ارتش خود رسانده است.منابع سوري اما تاكيد مي‌كنند در پي افزايش طرح‌هاي حمله به اين كشور و تهديدهاي مكرر غرب، آنها با هماهنگي مسكو، از يكي از سري‌ترين طرح‌هاي نظامي خود به مدت يك ساعت پرده‌برداري كردند تا دستكم غرب مطمئن باشد كه سوريه چه سلاح راهبردي در اختيار دارد.
در اين ميان هر چند پيش از اين اعلام شده بود تحت فشارهاي اسرائيل، مسكو فروش سيستم پدافندي اس 300 به سوريه را به حالت تعليق در آورده، اما روس‌ها سيستم پيشرفته‌تري در اختيار دمشق گذاشته‌اند و آن نيز سيستم ضدهوايي اس 400 است، هر چند سوريه اس 300 را هم در اختيار دارد.كنار رفتن يك ساعته وسايل استتار اين سيستم‌ها، باعث شد تا ماهواره‌هاي غرب به سرعت تصاويري از آن تهيه كرده و كمتر از يك ساعت بعد روي ميز اوباما قرار دهند.
يك منبع آگاه البته به ايران آباد گفت كه روس‌ها هنگام حضور پوتين در تركيه اين اقدام را انجام دادند و پيام‌هاي مشخصي را براي آنكارا فرستادند، چرا كه اردوغان از كانال‌هاي ديپلماتيك پيش از ترك استانبول توسط پوتين، از حضور اس 400 در سوريه آگاه شده بود.حال بايد ديد در برابر اين حجم تسليحات روسي موجود در سوريه، اروپا و آمريكا چه اقدامي خواهند كرد، چرا كه آنها به خوبي از توانايي سيستم‌هاي موجود در سوريه آگاه هستند.
 
تلاش غرب براي بزرگنمايي سلاح‌هاي شيميايي سوريه؛
گروه بین‌الملل مشرق-- چندی است مقامات غربی و آمریکایی با مطرح کردن استفاده ارتش سوریه از سلاح ‌های شیمیایی به دنبال بهانه‌ای هستند تا حمله نظامی همه‌جانبه علیه این کشور ترتیب دهند. از سوی دیگر طی چند روز گذشته نیز ناتو استقرار موشک های پاتریوت در مرزهای ترکیه و سوریه را تصویب کرد.

در این گزارش سعی شده هدف آمریکا و غرب از مطرح کردن این مسائل در برهه‌ای خاص از زمان بررسی شود.

اولین جرقه‌های سلاح شیمیایی در سوریه از آنجا زده شد که برخی رسانه‌های غربی با کلید زدن ترس جهانی از سوریه فضای رسانه‌ای جهان را علیه این کشور کردند.

این رسانه با تیترهایی همچون "هراس جامعه بین المللی از سلاح های کیمیایی سوریه" ، "سلاح‌های بیولوژیکی وحشتناک سوریه" ، "خطری به نام سوریه" و ... دولت سوریه را یک جانی به تمام معنا تعریف کردند.

پس از انتشار این اخبار دولت‌های غربی و دوستان غرب در منطقه و به ویژه ترکیه و اسرائیل درباره امنیت و امکان استفاده از سلاح‌های شیمیایی سوریه ابراز نگرانی کردند، وزارت خارجه سوریه برای نخستین بار پذیرفت که این کشور زرادخانه‌ای از سلاح‌های شیمیایی و بیولوژیک در اختیار دارد.

سخنگوی وزارت خارجه سوریه گفت: «تاکنون هرگز از سلاح شیمیایی یا بیولوژیک استفاده نشده است و تحولات داخلی سوریه، به هر سویی برود هم هرگز از سلاح شیمیایی و بیولوژیک طی بحران سوریه استفاده نمی‌شود. همه این گونه سلاح‌ها در انبار و در امنیت و در کنترل مستقیم نیروهای مسلح سوریه هستند و هرگز مورد استفاده قرار نمی‌گیرند، مگر اینکه سوریه هدف حمله خارجی قرار گیرد».

پس از انتشار این خبر مقامات غربی و آمریکایی بیش از پیش به مطرح کردن این موضوع پرداختند تاجایی که برخی از کشورهای ‌غربی به صورت رسمی اعلام کردند آماده حمله نظامی به سوریه هستند.

باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا در اجلاس منع گسترش سلاح‌های کشتار جمعی در کالج ملی نظامی واشنگتن گفته بود: استفاده از سلاح شیمیایی به طور کامل غیر قابل پذیرش است. دنیا به سوریه نگاه می‌کند. اگر سوریه چنین اشتباه تراژیکی مرتکب شود قطعا نتایجی خواهد داشت که سوریه در قبال آنها مسوول است.آمریکا و متحدانش در صورت استفاده سوریه از سلاح‌های کشتار جمعی آماده مداخله نظامی در این کشور هستند.هیلاری کلینتون، وزیر خارجه آمریکا نیز گفته بود اقدام سوریه در زمینه استفاده از تسلیحات شیمیایی یک «خط قرمز» برای دولت «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا محسوب می شود و اقدام آمریکا را در پی خواهد داشت.

ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه بریتانیا هم تاکید کرد که تهدید سوریه به استفاده از سلاح‌های شیمیایی‌اش «غیر قابل قبول» است.

مجلۀ فرانسوی لوپوئن در گزارشی نوشت: فرانسه به طور مخفیانه آمادۀ حمله نظامی به سوریه می شود.

در ادامۀ این گزارش آمده است: این حمله با حضور آمریکا، انگلستان، فرانسه و همچنین سایر کشورهای عضو ناتو از جمله ترکیه صورت خواهد گرفت که به این کشورها باید نام اردن و چند کشور عربی دیگر را افزود. ظاهراً قرار نیست دخالت نظامی به صورت زمینی، هوایی و یا طولانی مدت باشد، بلکه به یکسری عملیات های مشخصی با هلیکوپتر و هواپیما محدود خواهد شد که تنها انبارهای سلاح های شیمیایی را هدف قرار خواهد داد.

تایمز لندن به نقل از یک مقام آمریکایی نوشت: در حالی که ۲۹ دانش آموز سوری بر اثر حمله معارضین بشار اسد کشته شدند؛ دبیرکل سازمان ملل هشدار داد استفاده سوریه از سلاح‌های شیمیایی پیامدهای ناخوشایندی در پی خواهد داشت، ناتو نیز استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی را عبور از خط قرمز ناتو دانسته و تاکید کرده که این اقدام عکس‌العمل بی‌درنگ جامعه جهانی را در پی خواهد داشت.

این مقام آمریکایی افزود: برای این مداخله نیازی به یک حرکت جدی از سوی دولت سوریه همه آماده اقدام هستند. البته هنوز مشخص نیست که این مداخله چه زمانی صورت می‌گیرد. ما هنوز به یک تصمیم واحد دست پیدا نکرده‌ایم. گزینه‌های زیادی وجود دارد اما اقدام نظامی می‌تواند سریعا و ظرف چند روز صورت بگیرد.

به نوشته تایمز در این مداخله نظامی علاوه بر آمریکا، بریتانیا و سایر کشورها هم حضور دارند. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به این نکته اشاره کرد که دولت اسد می‌تواند خود را برای استفاده از سلاح شیمیایی آماده کند و بر این نکته تاکید کرد که رژیم صهیونیستی از نزدیک به اوضاع کنترل دارد.یکی دیگر از مقام‌های آمریکایی نیز گفت که واشنگتن بیم آن دارد که دولت سوریه در حال ترکیب مواد شیمیایی برای تشکیل گاز کشنده سارین باشد.

دبیرکل ناتو در واکنش به شایعات مطرح‌شده مبنی بر احتمال استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه، اعلام کرد در صورتی که این اتفاق رخ دهد، جامعه جهانی واکنش فوری خواهد داشت.

روزنامه آتلانتیک نیز نوشت که رژیم صهیونیستی از اردن در دفعات مختلف خواسته تا اجازه بمباران سایت‌های تسلیحات شیمیایی سوریه را بدهد. این مورد از سوی منابع اطلاعاتی هر دو طرف نقل شده است. اردن تمام این درخواست‌ها را رد کرده و گفته که زمان برای این اقدامات مناسب نیست. چرا که برخی از سایت‌های سلاح شیمیایی سوریه در نزدیکی مرز با اردن قرار دارند.گفته می شود آمریکا هم اکنون درحال آموزش یک تیم از نیروهای عملیات ویژه خود در اردن برای مقابله با خطر تسلیحات شیمیایی و بیولوژیکی سوریه است.

دراین میان، روزنامه‌هاآرتص در خبری مدعی شد: معاون وزیر امور خارجه سوریه طی روزهای گذشته با سفر به برخی کشورهای آمریکای لاتین نامه‌های سری از رهبران این کشورها برای بشار اسد آورده است.

براین اساس فیصل المقداد، معاون وزیر امور خارجه سوریه طی روزهای گذشته به کوبا، ونزوئلا و اکوادور سفر کرده و نامه‌هایی سری برای شخص بشاراسد، رئیس‌جمهور سوریه از سوی رهبران این کشورها آورده است.

«ولید المعلم»، وزیر خارجه سوریه در مصاحبه با شبکه المیادین در نیویورک تاکید کرد: مطرح شدن قضیه سلاح‌های شیمیایی سوریه توسط آمریکا به این دلیل صورت می‌گیرد که سوریه بسان عراق مورد حمله نظامی آمریکایی‌ها قرار گیرد.

"حسين امير عبداللهيان" معاون امور عربي و آفريقايي وزير امور خارجه ایران با بيان اين مطلب، افزود: کشورهايي که مسئول مستقيم کشتار افراد بيگناه در سوريه هستند، هم اينک از استفاده حکومت سوريه از سلاح شيميايي در مقابله با مخالفان سخن مي گويند که اين اظهارات، چيزي جز بحراني تر کردن اوضاع جاري سوريه نيست.


چه کسی برای اولین بار در خاورمیانه از سلاح شیمیایی استفاده کرد

پایگاه خبری ایندیپندنت نوشت: رابرت فیسک تحلیل خود را اینطور آغاز می کند : این دروغ وجود سلاح های شیمیایی در سوریه و اینکه ممکن است بشار اسد از این سلاح ها علیه مردم سوریه استفاده کند است. و اگر وی چنین کاری را آنجام دهد غرب وارد عمل می شود.

فیسک در ادامه می نویسد : ما تمام این چرندیات را در یک سال گذشته شنیده ایم و حکومت سوریه نیز بارها اعلام کرده که "اگر سلاح شیمایی داشته باشد هرگز از آن علیه مردم سوریه استفاده نمی کند."

ولی اکنون نمایش تغییر کرده است. فردی از یک آژانس رادیویی کانادایی با من تماس گرفت تا درباره استفاده حافظ اسد ( رئیس جمور سابق سوریه ) از سلاح های شیمایی در شهر "حماه" در سال 1982 صحیت کنیم. منبع آنها همان UMIS بود .

این در حالی بود که من در فوربه سال 1982 به حماه رفته بودم و شاهد نحوه برخورد ارتش سوریه با مردم حماه بودم. در آن سال ارتش سوریه با تندی با معترضین برخورد می کرد اما من هرگز مشاهده نکردم که ارتش سوریه از بمب شیمایی علیه مردم حماه استفاده کند.
 
 علاوه بر آن من نه سربازی را در حماه دیدم که با خود ماسک شیمایی حمل کند و نه شهروندی از حماه از ماسک شیمایی استفاده می کرد. اما من در دهه 1980 شاهد استفاده بمب شیمایی توسط ارتش عراق علیه نیروهای ایرانی بودم.

این حقیقت تاریخی در حالی است که هم اکنون اغلب مردم جهان فکر می کنند که حافظ اسد در آن سال از سلاح شیمیایی علیه مردم حماه استفاده کرد و اکنون این موضوع مورد اشاره قرار می گیرد که "از آنجائیکه 30 سال قبل حافظ اسد از سلاح شیمیایی استفاده کرد اکنون نیز پسرش از سلاح شیمیایی استفاده خواهد کرد ."

اما حقیقت این است که این صدام نبود که برای نخستین بار در خاورمیانه از سلاح شیمایی استفاده کرد بلکه ژنرال "آلنبی" از ارتش انگلیس در سال 1917 و در صحرای سینا از سلاح های شیمیایی استفاده کرد.  


آلنبي در کنار فيصل بن عبد العزيز


اقدام عملی ترکیه برای آغاز جنگ نظامی و واکنش سوریه

دولت ترکيه که از نظر نظامي توان مقابله با ارتش سوريه را نداشته و ندارد، با جنجال آفريني در مورد توان موشکي ارتش اين کشور، از ناتو خواست تا در برابر تهديدات سوريه – و در واقع تکميل سيستم سپر موشکي آمريکا مستقر در ملطيه – موشک‌هاي پاترويوت را در اين کشور مستقر کند.


تنها ساعاتي پس از آنکه اعلام شد ناتو با درخواست ترکيه براي استقرار سيستم ضدهوايي و ضد موشکي پاتريوت در خاک اين کشور و در نزديکي مرزهاي سوريه موافقت کرده است، معادله قوا باز هم به نفع سوريه تغيير کرده است.

روسيه که از مخالفان جدي انتشار اين موشک‌ها در مرز سوريه بود و آن را اقدامي در راستاي افزايش تنش‌ها ارزيابي مي‌کرد، براي نشان دادن قاطعيت خود در حمايت از سوريه، اولين محموله از موشک‌هاي پيشرفته اسکندر را به سوريه تحويل داده است.


ادعاهای الاسعد درباره تحولات سوریه و استفاده از سلاح‌های شیمیایی/ دلیل استقرار سامانه موشکی پاتریوت

«ریاض الاسعد»، فرمانده گروهک تروریستی موسوم به «ارتش آزاد سوریه» مدعی شد، نظام سوریه به سلاح‌های شیمیایی برای سرکوب گروهک‌های مسلح روی خواهد آورد.

وی که در یک گفت‌وگوی مطبوعاتی شرکت کرده بود، در ادامه ادعاهای خود اظهار کرد که گروهک تروریستی ارتش آزاد در آستانه به دست گرفتن کنترل دمشق، پایتخت سوریه و فرودگاه آن است.

الاسعد که پس از رانده شدن از ترکیه تا مدتی در مکانی نامعلوم به سر می‌برد و حتی اخباری مبنی بر کشته شدن وی توسط طرف‌های خودی منتشر شده بود، هم اکنون در قاهره، پایتخت مصر به سر می‌برد و این سخنان را تلفنی با خبرگزاری آلمان در قاهره بیان کرد.

وی در ادامه اظهارات مضحک خود که هر خواننده و شنونده ساده‌لوحی به کذب بودن آنها پی‌ می‌برد، گفت: دلیل اصلی قطع شبکه‌های اینترنتی و ارتباطی در سوریه که چندی پیش در این کشور روی داد، با این هدف صورت گرفت که نظام سوریه محل نگهداری مقادیری از سلاح‌های شیمیایی خود را تغییر دهد و مانع پوشش خبری این امر شود تا به این وسیله زمینه‌ حمله شیمیایی به گروه‌های مسلح را فراهم کند.

وی دلیل استقرار سامانه موشکی پاتریوت را نیز به این امر ارجاع می‌دهد و مدعی است که ناتو از بیم استفاده سوریه از چنین سلاح‌هایی این سامانه را در مرزهای ترکیه نصب کرده و در مقابل احتمال هرگونه دخالت نظامی ترکیه در سوریه را رد کرد.

اما در داخل سوریه نیز الاسعد دارای دیدگاه‌های مخصوص به خویش است و می‌گوید که ارتش آزاد هم اکنون بر بسیاری از پایگاه‌های نظامی و مناطق استراتژیک تسلط پیدا کرده و به تنهایی می‌تواند نبرد نهایی را در سوریه رقم بزند و هم اکنون ارتش آزاد بر سلاح‌های بسیاری از جمله سلاح‌های پدافند هوایی دست یابد.

الاسعد با اذعان به اینکه ارتش آزاد کنترل فرودگاه دمشق را در دست ندارد، گفت: با این حال افراد مسلح در محیط اطراف آن حضور دارند.

وی نظام سوریه را در موضع ضعیف و ارتش آزاد را در موضع قدرتمند توصیف کرد و مدعی شد که در نبرد آینده که نبرد سرنوشت‌ساز دمشق خواهد بود، ارتش آزاد آن را به سود خود رقم خواهد زد.

در حالی‌که رابطه ارتش آزاد سوریه با جماعت «جبهه یاری اهل شام» برهمه اثبات شده و این دو گروهک تروریستی در بسیاری از جنایات به وقوع پیوسته در سوریه مشارکت داشته و دارند، الاسعد وجود هرگونه رابطه با شاخه القاعده در سوریه را منکر شد و در ادعایی مضحک نظام سوریه را به وارد کردن عناصر القاعده در سوریه متهم کرد.

وی هدف نظام سوریه از این اقدام را تحریف وجه و از بین بردن اعتبار ارتش آزاد دانست.

الاسعد به وجود برخی اشتباهات و ارتکاب برخی جرایم توسط عناصر و گروهک‌های تروریستی وابسته به ارتش آزاد اذعان، اما انتشار برخی اخبار مبنی بر کشته شدن «عمر سلیمان»، معاون حسنی مبارک، رئیس جمهوری مصر در انفجاری در سوریه را رد کرد.

این اظهارات الاسعد درحالی مطرح می‌شود که به تازگی با به بن بست رسیدن تمام توطئه‌‌های غربی و عربی برای براندازی نظام سوریه و عدم بروز کوچکترین خلل اقتدار و استواری نظام سوریه موضوع استفاده از سلاح‌های شیمیایی توسط دمشق علیه گروهک‌های مسلح را مطرح کرده‌اند. ادعایی که هیچ پایه و اساسی ندارد.

بان کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل متحد نيز اخيراً پس از بازدید از اردوگاه پناهجویان سوری در ترکیه گفت: اگرچه اخباری در این خصوص منتشر شده که نظام قصد دارد، از سلاح شیمیایی استفاده کند، اما در واقع هیچ گزارش مؤکد و قابل استنادی در این خصوص وجود ندارد.وی مدعي شد: بی‌تردید استفاده سوریه از این نوع از سلاح‌ها عواقب وخیمی برای منطقه درپی دارد.کي‌مون بار دیگر تأکید کرد که راه حل سیاسی تنها راهکار برای حل بحران سوریه است.
همچنین سخنگوی وزارت خارجه سوریه گفت: سوریه تاکنون هرگز از سلاح شیمیایی یا بیولوژیک استفاده نکرده و تحولات داخلی این کشور به هرسو برود، هرگز از سلاح شیمیایی و بیولوژیک طی بحران سوریه استفاده نخواهد کرد.وی تأکید کرد که همه اینگونه سلاح‌ها در انبار و در امنیت و در کنترل مستقیم نیروهای مسلح سوریه هستند و هرگز مورد استفاده قرار نمی‌گیرند، مگر اینکه سوریه هدف حمله خارجی قرار گیرد.
افرادی با نفوذ به یکی از پایگاه‌های هوایی صهیونستی در مرکز سرزمین‌های اشغالی موتورهای جنگنده‌های اف 16 موجود در آن را سرقت کردند. پيش از اين نيز پس از انتشار خبري مشابه، ادعا شد که نيروهاي اطلاعاتي ايران، اقدام به سرقت موتور جنگنده‌هاي ارتش کرده‌اند.
به گزارش گروه بین‌الملل مشرق، پایگاه خبری صهیونیستی «والاه» در خبری از یک سرقت بزرگ و خطرناک امنیتی در یکی از پایگاه‌های نیروی هوایی اسرائیل در مرکز سرزمین‌های اشغالی خبر داد.

بنابر اعلام این پایگاه خبری صهیونیستی، افراد یا طرف‌هایی با نفوذ به یکی از پایگاه‌های هوایی صهیونستی در مرکز سرزمین‌های اشغالی موتورهای جنگنده‌های اف 16 موجود در آن را سرقت کردند.

پيش از اين نيز پس از انتشار خبري مشابه، ادعا شد که نيروهاي اطلاعاتي ايران، اقدام به سرقت موتور جنگنده‌هاي ارتش کرده‌اند.

به گفته مسؤولان ارشد نیروی هوایی رژیم صهیونیستی سارقان کمک‌هایی از نظامیان داخل پایگاه دریافت کرده‌اند و این موضوع طی تحقیقات آشکار گردید، چون تحقیقات صورت گرفته نشان داد که هیچ‌گونه تخریب یا شکافی در دیوارهای اطراف این پایگاه ایجاد نشده است.

این منابع براین اساس تأکید می‌کنند که به احتمال بسیار سارقان کمک‌هایی از داخل پایگاه دریافت کرده‌اند که توانسته‌اند از در اصلی آن وارد شوند، افزون بر اینکه نقل و انتقال این موتورها نیازمند وسایل و تجهیزات بزرگ و پیشرفته است و این موضوع این احتمال را تقویت می‌کند که آنها با پای پیاده داخل و خارج از پایگاه نشده‌اند.مسؤولان ارشد نیروی هوایی اسرائیل با خطرناک‌خواندن این حادثه اعلام کردند که هنوز عامل یا عاملان این سرقت مشخص نشده‌اند و معلوم نیست این سرقت با چه هدفی صورت گرفته است.سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی درباره این حادثه گفت که پرونده تحقیقی در این خصوص گشوده شده و فرمانده پایگاه به محض اطلاع از وقوع این سرقت، پلیس نظامی رژیم صهیونیستی مطلع کرده است.

 

وزارت اطلاع‌رساني سوريه فاش کرد:
بايد به برخی رژیم‌های منطقه‌ای از جمله ترکیه و سعودي و قطر اشاره کرد که اقدام به قاچاق تروریست‌های مسلح عرب و بیگانه و تأمین مالی و تسلیحاتی آنها می‌کنند تا آنها را تحت عنوان "جهاد" برای انجام عملیات‌های تروریستی راهی سوریه کنند و شماری از آنها که دارای تابعیت‌های لیبیایی و تونسی بودند، پس از بازداشت توضیح دادند که چگونه از مرزهای ترکیه وارد سوریه شدند و چگونه در پایگاه‌های آموزشی نظامی دوره‌های مختلف نظامی را دیدند.
وزارت اطلاع‌رسانی سوریه با ارسال بيانيه‌اي به گروه بين‌الملل مشرق، از افکار عمومي خواست با هوشیاری تمام، در دام دروغ پراکنی برخی رسانه‌های مشخص قرار نگیرند.

وزارت اطلاع رسانی سوریه در اين بیانیه آورده است که وظیفه خود می‌داند درباره تحولات سوریه واقعیت آنچه در این کشور جریان دارد توضیح بدهد نه آنچه رسانه‌هایی مشخص برای انحراف افکار عمومی و تحریف وقایع منتشر می‌کنند تا اهداف شناخته شده خود را محقق کنند و در واقع این ابزارهای رسانه‌ای شریک قانونی و سیاسی در جنایات علیه نظام و شهروندان سوریه هستند.

در ادامه این بیانیه آمده است وزارت اطلاع رسانی سوریه با همکاری سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی برای آگاه‌سازی رسانه‌ها و افکار عمومی جهان این پیام را خطاب به همه رسانه‌های هوشیار اعلام می‌دارد و فیلم‌های مستندی در این باره که کمیته فعالان در زمینه حقوق بشر و اطلاع‌رسانی گردآوری کرده‌اند به این بیانیه ضمیمه شده است.

وزارت اطلاع‌رساني سوريه در ادامه بيانيه ارسالي خود به مشرق آورده است: امیدواریم که این پیام را برای همه اصحاب رسانه اعم از خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها، تلویزیون و آنهایی که در حوزه سیاسی کار می‌کنند منتشر کنید تا همگی بتوانند برداشت درست و واقعی از حوادث سوریه داشته باشند نه اینکه در دام دروغ پراکنی‌ها و تحریف واقعیت‌ها از سوی برخی رسانه‌ها باشند.

اين بيانيه مي‌افزايد: با توجه به مسؤولیت قانونی و اخلاقی که در رساندن پیام واقعی و حقیقی به رسانه‌‌ها بر دوش خود احساس می‌کنیم تا رسانه‌ها نیز واقعیت را به دور از یکجانبه‌گرایی برخی گروه‌ها و طرف‌های سیاسی به اطلاع افکار عمومی برسانند و با توجه به اینکه به اهمیت شغل خویش به عنوان دستگاه‌های اطلاع‌رسانی ایمان و باور داریم و سوگند خورده‌ایم که با تبعیت از معیارهای اخلاقی و اخلاق حرفه‌ای قضایا و مسائل قومی و ملی جاری در جهان عرب را آن‌گونه که هست به اطلاع جامعه بین‌المللی برسانیم، به اطلاع شما می‌رسانیم و آشکار می‌کنیم که کشور سوریه از زمان آغاز بحرانی که هم‌اکنون درگیر آن است، با حملات تبلیغاتی و رسانه‌ای گمراه‌کننده بزرگی از سوی رسانه‌های عربی و غربی مواجه است که خود را به عنوان بازوی رسانه‌ای و تبلیغاتی گروه‌های مسلح تروریستی به خدمت آنها درآورده‌اند، تا حملات تروریستی این گروه‌ها علیه ملت سوریه، چه شهروندان نظامی و چه غیرنظامی، را پوشش دهند و با تحریف واقعیات با آنها در کشتارها و قتل عام‌هایی همراه و همگام می‌شوند که علیه شهروندان سوری انجام می‌شود و این جنایات را به گونه‌ای به تصویر می‌کشند که این گونه به بیننده القا کند، این حملات و جنایت‌ها به دست ارتش سوریه و نیروهای امنیتی نظام انجام شده‌اند،‌ بدون اینکه ذره‌ای به بازتاب‌های ارتکاب این کشتارها و قتل عام‌ها و پیشینه‌ها و اهداف آن بیاندیشند و اینکه این جنایات به سود چه طرف و گروهی به پایان خواهد رسید، بلکه آنچه تنها مد نظر آنهاست تخریب وجه سوریه و با هدف زیر سوال بردن و توهین و تعرض به مواضع عربی و منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای آن صورت می‌گیرد.

اين بيانيه مي‌افزايد: با اینکه سوریه به تمام تعهدات خود در برابر روند سیاسی جهت پایان دادن به بحران متعهد و همواره حریص بوده تا به راه حلی سیاسی در چارچوب کثرت گرایی سیاسی و اجرای برنامه‌های اصلاحی فراگیر دست یابد که خواسته‌های تمام سوری‌ها از هر طیف و گروه و جناح برآورده سازد و در این راه طرح ارسال ناظران اتحادیه عرب را تا طرح ارسال ناظران بین المللی براساس طرح "کوفی عنان" در 25 مارس را پذیرفته و به آن تن داده است، با این حال گروه‌های مسلح تروریستی همچنان در اقداماتی که نقض آشکار تمام طرح و برنامه‌ها و تلاش‌های سیاسی برای حل این بحران به شمار می‌آید به حملات تروریستی خود و قتل و کشتار مسلحانه شهروندان سوری و نیروهای ارتش این کشور ادامه می‌دهند، به گونه‌ای که براساس اعلام ناظران بین المللی تاکنون بیش از 10600 مورد حمله و تجاوز توسط این گروه‌ها به وقوع پیوسته که رهاورد آن قربانی شدن صدها نفر از شهروندان غیرنظامی و نظامی بوده و این صرف نظر از عملیات‌های تخریبی است که ساختارهای زیربنایی کشور سوریه از جمله تاسیسات آب و نفت و گاز و برق و بیمارستان‌ها و مدارس این کشور را هدف گرفته است، به گونه‌ای که تاکنون مدرسه‌ای در سوریه از حملات تروریست‌هایی در امان نمانده است که با درآمدهای نفتی رژیم‌های عربی و تسلیحات نظامی ترکیه‌ای تامین می‌شده‌اند و آمارهای موجود نشان می‌دهد که تاکنون به بیش از 1700 دستگاه واحد آموزشی به ارزش نیم میلیارد لیره سوری آسیب رسیده است و این صرف نظر از آسیب دیدن کادرهای آموزشی این واحدهای آموزشی بوده که تاکنون بالغ بر 40 نفر از نیروهای خود را به دست تروریست‌ها از دست داده است.
 
در این بین بخش بهداشت و درمان سوریه نیز که خدمات بهداشتی و درمانی و پزشکی رایگانی را به شهروندان سوری ارائه می‌دهد، از این حملات در امان نمانده‌اند و در این مدت بسیاری از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در معرض حملات غارت و چپاول و تخریب و آتش سوزی و تجاوز به کادرهای پزشکی و بیمارستانی قرار گرفته‌اند و بر اساس آمارها تاکنون 38 بیمارستان و 132 مرکز بهداشتی در معرض حملات تروریستی قرار گرفته‌اند که 25 بیمارستان دوباره راه‌اندازی شده است تا مجموع خسارات وارده به این بخش 3.5 میلیارد لیره سوری برآورد شود.

همچنین است وضعیت بخش برق و نفت و گاز سوریه که در معرض این حملات قرار گرفته و موجب شده تا بازتاب‌های منفی خود را بر وضعیت معیشتی مردم بگذارد.

به ویژه آنکه سوق پیدا کردن این حملات تروریستی به سمت بخش‌های خدمات و ساختارهای زیربنایی در کنار مجازات‌ها و تحریم‌های اقتصادی اعمال شده توسط کشورهای غربی و برخی رژیم‌های عربی بر بخش‌های اقتصادی که تامین کننده نیازهای اساسی معیشتی شهروندان سوری در حوزه سوخت و انرژی و داروهای پزشکی و دیگر نیازهای اساسی هستند، بسیار نگران کننده به نظر می‌رسد و موجب می‌شود تا تاثیری منفی بر زندگی شهروندان سوری و توانایی آنها جهت تامین نیازهای معیشتی‌اشان بگذارد و به این ترتیب زمینه‌ها و موجبات نارضایتی عمومی علیه نظام را در میان شهروندان سوری فراهم کند و نظام را به عدم توانایی در برآوردن نیازهای مردم و جبران خسارات وارده به بخش‌های آسیب دیده متهم کند.

با کمال تاسف هیچ‌گاه این میزان و حجم قابل توجه و چشمگیر اقدامات تروریستی و تخریبی که روزانه علیه سوریه و شهروندان این کشور به اجرا گذاشته می‌شود، مورد توجه رسانه‌های عربی و غربی قرار نگرفته و اگر به آن پرداخته شده با هدف تبیین نزدیک شدن به فروپاشی و سرنگونی نظام و نه از بعد اقدامات تروریستی جنایتکارانه و تخریبی تعامل شده است تا به این ترتیب بیش از پیش تشویق کننده اقدامات خرابکارانه و تروریستی در این کشور باشد.

برای کسانی که اوضاع جاری در سوریه را دنبال می‌‌کنند، به راحتی می‌توانند،‌ دوگانگی معیاری در تعامل با حوادث جاری در این کشور و دست داشتن رسانه‌های عربی و غربی در سرپوش گذاشتن بر جنایات گروه‌های مسلح تروریستی و مشارکت آنها در ریخته شدن خون مردم سوریه را دریابند، به گونه‌ای که اگر اندکی به گذشته بازگردیم، ملاحظه خواهیم کرد که تمام کشتارهای صورت گرفته در سوریه پیش یا با نشست‌های شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل متحد و شورای حقوق بشر این سازمان درباره سوریه همزمان یا بوده پیش از آن صورت گرفته است تا جامعه بین المللی را علیه سوریه بسیج کند و از این محافل بین المللی همسو با مواضع و اهداف خود بهره‌برداری سیاسی کند و این محافل را وادار به تصویب قطعنامه‌هایی علیه سوریه کند.

موضوعی که در اینجا باید مورد توجه قرار گیرد، سرعت عمل محافل عربی و غربی و به ویژه رژیم‌های حامی تروریست‌ها در محکومیت سوریه است، به‌گونه‌ای که به ذهن اینگونه تداعی می‌کند که این قطعنامه‌ها پیشاپیش برای متهم کردن سوریه آماده و مهیا بوده‌اند و هماهنگی‌های لازم برای تحرکت سریع جهت محکوم کردن سوریه و درخواست قرار دادن آن تحت بند هفتم سازمان ملل متحد و فراهم کردن زمینه دخالت فوری نظامی در امور داخلی آن صورت گرفته است، در حالی‌که تمام این طرف‌‌ها چشم خود را بر روی بمبگذاری‌های تروریستی صورت گرفته توسط این تروریست‌ها علیه شهروندان سوری و ساختارهای زیربنایی و خدماتی آن می‌بندند که تامین کننده نیازهای اساسی مردم سوریه هستند و همین موجب می‌شود تا سوالاتی درباره ارتباط واقعی این کشورها و رسانه‌هایشان با آنچه در سوریه از تروریسم و تخریب می‌گذرد به ذهن خطور کند.

آنچه در روستای "التريمسة" در استان حماه در 12/7/2012 رخ داد و بی‌توجهی که رسانه‌ها به این احداث داشتند، نمونه‌ای از تعامل و برخورد دوگانه این رژیم‌ها و رسانه‌های آنهاست تا زمینه را برای محکومیت نظام سوریه فراهم کنند، بی‌آنکه در این ارتباط خواهان انجام تحقیقاتی واقعی شوند. در این حادثه خونبار برخی از شبکه‌های مغرض رژیم‌های عربی از بکاربردن سلاح‌های سنگین و توپ و تانک و بالگرد برای کشتن 250 غیرنظامی سخن گفتند و در سخنان خود به مقاطع و تکه فیلم‌هایی چند ثانیه‌ای استناد جستند که گروه‌های تروریستی آن را پخش کردند و هیچ‌گاه نمی‌شد در ماهیت واقعی و درستی یا نادرستی آنها تحقیق کرد، اما محافل سیاسی بین المللی بدون هیچ تحقیقی آن را با جان و دل پذیرفته و تایید کردند، درحالی که سوریه تاکید کرد که در این حادثه جز سلاح‌های سبک و آرپی‌جی آن هم برای تحت پیگرد قرار دادن تروریست‌ها و هدف قرار دادن مراکز تجمع آنها استفاده نشده است که کشته شدن 37 تروریست و دو غیرنظامی را به دنبال داشت و ارتش سوریه موفق شد، مقادیر زیادی تسلیحات نظامی از مراکز تجمع تروریست‌ها و خانه‌های تیمی آنها به دست آورد، همچنین هیئت ناظران بین المللی از نزدیک از روستای التریمسه دیدن کردند تا از نزدیک مکان درگیری‌ نیروهای دولتی و تروریستی را مشاهده و ملاحظه کنند که اصلا کشتاری توسط ارتش سوریه حادث نشده است.

سؤالی که در اینجا بسیار مهم می‌نماید این است که چرا رسانه‌ها تا این اندازه در سخن گفتن و خبرپردازی درباره این کشتار آن هم همزمان با نشست شورای امنیت تسریع کردند که قرار بود درباره تمدید مدت حضور ناظران بین المللی تصمیم گیری کند. آیا نباید گفت که هدف از تمام این اقدامات تحت فشار قرار دادن شورای امنیت و به ویژه کشورهایی بود که دخالت خارجی در سوریه را رد می‌کردند؟ واقعا دولت سوریه چه سودی از قتل‌عام‌ها و کشتارها در برابر ناظران بین المللی می‌برد، آن هم در زمانی که شورای امنیت درصدد برگزاری نشست و تصمیم‌گیری درباره مهلت حضور ناظران بین‌المللی در سوریه بود؟ تمام اینها سؤالاتی است که برای یافتن پاسخ قانع‌کننده به آنها نیاز به تحقیق و تفحص چندان نیست.

کشتار "الحولة" در استان حمص در 25 می 2012 که ده‌ها کودک و زن با سلاح سرد در آن قربانی شدند نیز پیش از سفر کوفی عنان، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه به دمشق در 29 می 2012 صورت گرفت و طی آن نیز بار دیگر رسانه‌های مغرض و معارضان خارجی ارتش سوریه را متهم به دست داشتن در این جنایت کردند و مدعی شدند که ارتش سوریه با سلاح‌های سنگین این منطقه را بمباران کرده است،‌ اما پس از اینکه مشخص شد، اکثر قربانیان این جنایت از مسافت نزدیک هدف قرار گرفته‌اند، شروع به سخن گفتن از شبیخون و مشابه‌ها آنها کردند که به هیچ وجه با منطق مطابقت نداشت تا مشخص نشود که این حادثه در واقع کشتاری تدارک دیده شده توسط تروریست‌های مسلح علیه سه تا چهار خانواده حامی نظام بود که همکاری با تروریست‌ها را رد کرده و برخی از آنها از خاندان "مشلب"، نماینده پارلمان سوریه یعنی "عبد المعطي مشلب" بودند.

حال ما این سؤال را مطرح می‌کنیم که واقعا چه طرفی از این کشتار سود می‌برد؟ بی‌تردید یکی از مهمترین هدف‌های این کشتار تحریف روند مذاکرات عنان با دولت سوریه و هدف واقعی این سوریه به گونه‌ای بود که به برنامه‌ها و توطئه‌های مد نظر دشمنان سوریه کمک کند.

درباره کشتار "القبير" در استان حماه که 6/6/2012 واقع شد و قربانیان آن کودکان و زنان بودند، نیز باید گفت که برنامه این کشتار به نحوی توسط گروه‌های تروریستی و حامیان بین المللی و منطقه‌ای آنها تدارک دیده شده بود که پیش از نشست شورای امنیت درباره اوضاع خاورمیانه در 7/6 /2012 انجام شود و از این حیث از خون سوری‌ها برای اهداف مورد نظر غرب بهره‌برداری شود.

تمرکز رسانه‌های غربی و محافل سیاسی غرب براین کشتارها در برابر نادیده گرفتن تمام کشتارهای و بمبگذاری‌های تروریستی صورت گرفته توسط تروریست‌ها علیه مردم سوریه و هدف قرار دادن ساختارهای زیربنایی و به آتش کشیدن آنها در واقع مشارکت در جنایات تروریست‌ها و تشویق آنها به ادامه اقدامات‌شان برای تحقق اهداف مورد نظر کشورهای عربی و منطقه‌ای و غربی است.

در اینجا لازم است به دست داشتن برخی رژیم‌های منطقه‌ای در این اقدامات از جمله ترکیه و عربستان و قطر اشاره کرد که اقدام به قاچاق تروریست‌های مسلح عرب و بیگانه و تأمین مالی و تسلیحاتی آنها می‌کردند تا آنها را تحت عنوان "جهاد" برای انجام عملیات‌های تروریستی راهی سوریه کنند و شماری از آنها که دارای تابعیت‌های لیبیایی و تونسی بودند، پس از بازداشت توضیح دادند که چگونه از مرزهای ترکیه وارد سوریه شدند و چگونه در پایگاه‌های آموزشی نظامی دوره‌های مختلف نظامی را دیدند.

این حقایق تأکید می‌کند که برخی از کشورهای همجوار سوریه در تررویسمی که سوریه در معرض آن قرار گرفته با حمایت و پناه دادن به تروریست‌های مسلح و تامین مراکز آموزش نظامی و حمایت مالی و تسلیحاتی از انها تحت عنوان پذیرش پناهندگان سوری دست دارند، به گونه‌ای که نیروهای مرزی سوریه روزانه با ده‌ها تلاش برای نفوذ نیروهای مسلح و قاچاق سلاح به سوریه از مرزهای ترکیه مقابله می‌کنند و روند این نفوذها به گونه‌ای صورت می‌گیرد که به راحتی می‌توان به هماهنگی‌های صورت گرفته بین این تروریست‌ها و آن دولت‌ مزبور پی‌برد، باضافه بسیاری تلاش ها برای قاچاق سلاح از طریق لبنان و اردن، چون در این راستا هیچ‌گونه مخالفت و تعرضی با بسیاری از اقدامات نفوذ این تروریست‌ها در مرزها از سوی نیروهای مرزی اردنی ، ترکیه‌ای یا لبنانی مشاهده نمی‌شود که نقض آشکار قوانین بین المللی و قوانین مبارزه با تروریسم جهانی به شمار می‌آید.

 کدام کشور می‌تواند بپذیرد که کشورهای همجوارش به مراکز آموزش نیروهای مسلح تروریستی تبدیل شده است که با سازمان‌های جهادی تکفیری در ارتباط بوده و ایده و خط مشی سازمان القاعده به عنوان خط مشی و سیاست خود می‌پذیرد، مانند جبهه یاری شام که مسئولیت چندین انفجار تروریستی صورت گرفته در دمشق و حلب را برعهده گرفت.

جبهه یاری شام مسؤولیت دو انفجار "القزاز" دمشق در 11 می 2012 را برعهده گرفت که طی آن 55 نفر شهید و 300 نفر مجروح شدند، همچنین  دو انفجار القصاع و میدان الجمارك دمشق در 17 مارس 2012 که براثر آن 27 نفجر به شهادت رسیدند یا انفجار منطقه الميدان دمشق 27 آوریل که 9 شهید از خود برجا گذاشت و دو انفجار تروریستی حلب در دهم فوریه 2012  که شهادت 28 شهروند را به دنبال داشت و بمب‌گذاری در ساختمان شبکه خبری الإخبارية سورية در نزدیکی دمشق در 27 ژوئن 2012 همه اینها عملیات‌های تروریستی است که این جبهه مسئولیت آنها را برعهده گرفته است.

آیا این اقدامات این کشورهای همجوار در کمک مالی و تسلیحاتی به تروریست‌ها مشارکت و همراهی آنها با این سازمان‌ها به شمار نمی‌آید که زمانی ادعا داشتند با آنها در عراق و افغانستان به جنگ پرداخته‌اند و به این بهانه این دو کشور را به اشغال خود درآوردند.

اما این تمام آنچه در سوریه می‌گذرد نیست، بلکه امروزه مشاهده می‌کنیم که چگونه رژیم‌های عربی چون عربستان سعودی و قطر و ترکیه مورد حمایت آمریکا و اتحادیه اروپا از هیچ اقدامی جهت مشروعیت بخشیدن به تروریسمی که سوریه در معرض آن است، در محافل بین المللی از جمله سازمان ملل متحد و نهادهای آن مانند مجمع عمومی و شورای امنیت فروگذاری نمی‌کنند و در همین راستا بود که عربستان سعودی در سوم می 2012 تحت بند 34 میثاق مجمع عمومی درباره جلوگیری از بروز و وقوع درگیری‌های مسلحانه و در اقدامی کاملا مغایر با اهداف واقعی این رژیم و همپیمانانش در دامن زدن به بحران سوریه و تبدیل آن به درگیری و جنگ داخلی مسلحانه با حمایت از تروریست‌های مسلح پیش‌نویس قطعنامه‌ای را علیه سوریه آماده و به مجمع عمومی سازمان ملل متحد ارائه داد و با کمال تاسف مشاهده می‌کنیم که این رژیم‌ها موفق شدند، از طریق گمراه‌سازی‌ها و دروغ‌پردازی‌های رسانه‌ای خویش قطعنامه‌ای را در مجمع عمومی سازمان ملل به تصویب برسانند که نقض آشکار حاکمیت و استقلال کشورها به شمار می‌آید و نشان می‌دهد، سازمانی که کشورها آن را برای حمایت از خود تشکیل داده‌اند، هم اکنون تحت فشار سیاسی و مالی و تبلغاتی برخی کشورها به دادتی برای تحقق اهداف مورد نظر آنها و انتشار فرهنگ تروریسم در جهان و تضعیف و تزلزل امنیت و ثبات کشورها تبدیل شده است.

آنچه که هم اکنون شهر حلب در معرض آن قرار گرفته و توطئه‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای که برای ریخته شده بیانگر نیات واقعی کسانی است که ادعا حمایت از مردم سوریه و حمایت از حق و حقوق‌اشان را دارند و امروز شهر حلب به این دلیل مجازات می‌شود، چون در مقابل نظام بپانخاسته و به همین منظور هزاران مسلح تروریست و جهادی تکفیری مزدور از کشورهای مختلف جهان از مرزهای ترکیه و مجهز به سلاح‌های سنگین و پیشرفته راهی این شهر شده‌اند و این موضوعی است که " سوسن غوشه"، سخنگوی هیئت ناظران بین المللی نیز به آن اشاره و اعتراف می‌کند که معارضان مسلح مجهز به سلاح‌های سنگینی در حلب هستند تا به دولت حمله کنند و زمینه دخالت خارجی در این شهر را فراهم کنند، پس از اینکه تمام دستاویزها برای دخالت در سوریه به شکست انجامید و کشورهای خارجی از تمام ادات خویش برای ازپا درآوردن مردم سوریه استفاده کردند و در تمام آنها با شکست و ناکامی مواجه شدند.

با وجود برملا شدن دروغ‌ها و کذب بسیاری از گزارش‌های خبری درباره انجام عملیات‌های بمباران و کشتار و قتل عام شهروندان توسط ارتش سوریه انجام شده است، با این حال شبکه‌های خبری وابسته به رژیم‌های عربی به گمراه‌سازی‌های تبلیغاتی خود علیه ارتش سوریه و دامن زدن به جنگ‌های طایفه‌ای در این کشور و  دعوت به قتل و کشتار مردم سوریه و این بار به شکلی ویژه در میان اصحاب رسانه و خبرنگاران سوری که حقایق امور را برملا می‌کنند،‌ ادامه می‌دهند.

در این راستا همه داستان "زينب الحصني" زن جوان سوری را به یاد می‌آورند که برای مدتی به سوژه تبلیغاتی رسانه‌های مغرض تبدیل شده بود و این رسانه‌ها وی را به نماد آزادی در سوریه تبدیل کرده بودند تا اینکه بعدها و با دلیل و مدرک آشکار شود که زینب اصلاً نمرده و در قید حیات و اگر از سوریه فرار کرده، از ترس برادرانش و تعصب کورکورانه آنها بوده است. همچنین داستان " ساري سعود" کودک سوری که فایل ویدئویی معروف آن نشان می‌داد که مادرش او را در حال جان دادن در آغوش گرفته است، در حالی‌که ارتش سوریه با دو گلوله او را هدف قرار داده است، در حالی‌که بعدها مادر ساری اعتراف کرد که این ارتش سوریه نبوده که کودکش را هدف گرفته بود، بلکه این تروریست‌های مسلح بودند که وی را کشتند و سپس اقدام به فیلمبرداری از وی و کودکش کردند و با مونتاژ فیلم آن را علیه ارتش سوریه بکار بردند. هیچ‌ یک از اینها داستان‌پردازی نیست بلکه واقعیت‌هایی است که در جهان تبلیغاتی و رسانه‌ای حامی تروریسم و فتنه‌انگیزی می‌گذارد.

همچنین اگر نگاهی به ماجرای کشته شدن "جیل ژاکیه" خبرنگار فرانسوی و از کارمندان شبکه دو تلویزیون فرانسه بیندازیم خواهیم دید که وی به دلیل اصابت توپ یکی از گروه‌های تروریستی به گروه‌های رسانه‌ای و تلویزیونی که در حال بازدید میدانی از شهر حمص در 11 ژانویه 2012 ميلادي بودند کشته شد اما رسانه‌های عربی و غربی با حمایت سیاستمداران فرانسوی به سرعت دولت و ارتش سوریه به قتل وی متهم کردند، با اینکه دمشق اعلام کرد که در این ارتباط گروه تحقیقی با مشارکت نماینده شبکه دو تلویزیون فرانسه تشکیل می‌دهد، اما نه شبکه دو فرانسه و نه دولت فرانسه نماینده خود را به سوریه اعزام کردند که مدعی شده بودند، خواهان کشف حقیقت امر هستند و نه "نیکولا سارکوزی" رئیس‌جمهوری وقت فرانسه اقدامی برای فهم واقعیت امر انجام داد بلکه برای همه آنها آنچه مهم می‌نمود‌ بهره‌برداری و سوء استفاده از این جنایت برای تشدید فشار بین المللی بر سوریه بود و گزارش ناظران اتحادیه عرب بود که تأکید کرد، ژاکیه به دست تروریست‌های مسلح به قتل رسیده است تا پس از آن نیز روزنامه فیگارو در شماره روز 18/7/2012 مورد تأکید قرار دهد که براساس اطلاعات در اختیار سازمان اطلاعات فرانسه و از بررسی نحوه کشته‌شدن ژاکیه آشکار شد که وی توسط تروریست‌های معارض کشته شده است.

بی‌تردید هدف قرار دادن مغزها و شایستگی‌های اصحاب رسانه و اساتید دانشگاه‌ها و پزشکان و روحانیون و روشنفکران ویژگی و خصوصیت گروه‌های تروریستی مسلح است و توسط این گروه‌ها بود که ده‌ها پزشک و روشنفکر و اندیشمند و روحانی سوری به شهادت رسیدند.

در این رتباط دروغ‌پراکنی و گمراه سازی تبلیغاتی برای هدف قرار دادن سوریه کافی به نظر نمی‌رسید، به همین دلیل دشمنان سوریه روی به ساکت کردن صداهای سوری کردند تا توطئه‌ها و ماهیت واقعی و اهداف حقیقی آنها در سوریه را برملا نکند و به همین منظور بود که در نشست اتحادیه عرب در دوحه در 2/6/2012 از ماهواره‌های نایل ست و عرب ست خواسته شد تا پخش برنامه‌های شبکه‌های سوری را متوقف کند و در این راستا پخش برنامه‌های شبکه تلویزیونی "دنیا" سوریه از ماهواره‌های عرب ست و نایل‌ست متوقف شد.

این تصمیم و دیگر تصمیم‌های غربی اتخاذ شده علیه رسانه‌های سوریه به مانند عملیات تروریستی بود که این بار رسانه‌های سوریه و اصحاب رسانه این کشور را هدف قرار می‌دهد و نمونه به عینه این اقدام را در حمله به شبکه سوری الاخباریه در 27/6/2012 و تخریب مقر این شبکه مشاهده کردیم که شهادت 3 خبرنگار و 4 نگهبان این شبکه را به دنبال داشت.

همچنین شماری از روزنامه‌نگاران شاغل در مطبوعات مختلف سوریه هدف این گروه‌های مسلح قرار گرفتند که برای نمونه می‌توان به "احسان البنی"، عکاس روزنامه الثوره در 12 ژوئیه 2012 اشاره کرد که هنگام مراجعت از محل کار به منزل در منطقه داریا هدف گروه‌های تروریستی قرار گرفت یا گروه الاخباریه سوریه که در منطقه الحفه در استان لاذقیه در 11 ژوئن 2012 هدف تروریست‌های مسلح قرار گرفت و منجر به مجروح شدن خبرنگار این شبکه "مازن محمد بیده" و عکاس آن "فادی یعقوب" شد.
تمام این اقدامات و تجاوزها و تعدی‌ها علیه رسانه‌های ملی در کنار همکاری آشکار با تروریسم تناقضی عیان با اصول و مبادی آزادی مطبوعات و رسانه‌ها دارد، در حالی‌که سند تهیه شده توسط وزرای اطلاع رسانی کشورهای عربی در سال 2008 درباره پخش ماهواره‌ای برنامه‌های ماهواره‌ای بر ضرورت احترام به آزادی پخش برنامه‌ها و پخش مجدد برنامه‌ها تاکید دارد، از سوی رسانه‌های عربی تاکید دارد و براین اساس تعامل رسانه‌های عربی و غربی با آنچه در سوریه می‌گذرد، نقض آشکار اصول و مبادی فعالیت‌های رسانه‌ای و تبلیغاتی به شمار می‌آید.

ادعای برخی شبکه‌ها مبنی براینکه فیلم‌هایی را مورد استفاده قرار می‌دهد که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده و در این ارتباط به دستاویزهایی چون عدم وجود مجوز ورود به سوریه امری مردود و غیرقابل قبول است، به ویژه آنکه وزارت اطلاع رسانی سوریه اجازه ورود گروه‌های خبری و مطبوعاتی بسیاری را از آغاز حوادث جاری در سوریه تاکنون به آنها داده است، به عنوان مثال از مارس 2011 تاکنون بیش از 600 گروه خبری و مطبوعاتی از رسانه‌های مختلف عربی و غربی و وابسته به بسیاری از شبکه‌های تلویزیونی و خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها و رادیوها وارد سوریه شده‌اند و اقدام به پوشش روزانه حوادث جاری در این کشور می‌کنند.

جمهوری عربی سوریه همواره بر التزام و تعهد خود به اجرای طرح ناظران و فرستادگان سازمان ملل از جمله کوفی عنان و همانگونه که از طرح جانشینش اخضر ابراهیمی نیز با آغوش باز استقبال کرد و بدین وسیله یافتن راه حلی مسالمت‌آمیز برای خروج از بحران سوریه را تأکید کرده است، اما به شرط اینکه طرح خواسته‌های تمام قشرها و گروه‌های سوری را برآورده سازد و در این ارتباط از رسانه‌های عربی و غربی می‌خواهیم به مسؤولیت‌های اخلاقی و حرفه‌ای خود و همچنین میثاق‌های بین المللی متعهد باشند و از یک جانبه گرایی در پوشش حوادث سوریه پرهیز کنند.

همچنین از مسؤولان و ارباب رسانه‌های می‌خواهيم که به مسؤولیت‌های و تعهدات قانونی و اخلاقی خود درباره مبادله اخبار و ارائه اطلاعات درست، واقعی و مستند بنابر آنچه در معاهدات بین‌المللی ذکر آن رفته عمل کنند و از فتنه‌انگیزی میان کشورهای و داخل طوایف مختلف یک کشور اجتناب کنند که تنها خدمت به اهداف دشمنان است.
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم آذر ۱۳۹۱ساعت 12:41  توسط امیر رحمانی  | 

تصاویر جالب از ابتکارات هنری و تزئینی

 

تصاویـری جالب و دیـدنی از هنـر درخـت آرایـی !

منبع:پرشین استار

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم آذر ۱۳۹۱ساعت 23:16  توسط امیر رحمانی  | 

یک گزارش سیاسی

تحلیل پیچیده روزنامه دولت

تشکیل جبهه مخالفان احمدی نژاد / از هاشمی و اصولگرایان و اصلاح طلبان تا فتنه گران، ضد انقلاب، صهیونیزم و استکبار جهانی!

روزنامه دولت در مقاله ای جالب و بلندبالا به تحلیل مختصات جبهه مخالفان احمدی نژاد پرداخته است. در این مقاله هاشمی رفسنجانی فرمانده این جبهه و اصولگرایان، راست سنتی، اصلاح طلبان، کنارگذاشته ها از دولت، استکبار جهانی و صهیونیزم از اعضای جبهه مخالفان رئیس جمهور معرفی شده اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :


روزنامه دولت در مقاله ای جالب و بلندبالا به تحلیل مختصات جبهه مخالفان احمدی نژاد پرداخته است. در این مقاله هاشمی رفسنجانی فرمانده این جبهه و اصولگرایان، راست سنتی، اصلاح طلبان، کنارگذاشته ها از دولت، استکبار جهانی و صهیونیزم از اعضای جبهه مخالفان رئیس جمهور معرفی شده اند.

به گزارش سرویس سیاسی انتخاب، متن کامل مقاله بدون توضیح بیشتر در ذیل می آید:

واژگان جريان (موهوم) انحرافي، انفعال در سياست خارجي و سوءمديريت در حوزه اقتصادي، جملگي فصل مشتركي هستند كه مدعيان اصولگرايي، اصلاح‌طلبان و هاشمي رفسنجاني را در جبهه‌اي واحد به نام جبهه مخالفان احمدي‌نژاد به هم مي‌رسانند.

اگر پروژه نه به احمدي‌نژاد در سوم تير 84 با سردمداري هاشمي آغاز شد، در ادامه راه با همراهي دو طيف حاضر در فضاي سياسي كشور (اصولگرايان و اصلاح‌طلبان) بر دامنه آن افزوده شد و در سال 88 به نقطه اوج خود رسيد. همان زماني كه مردم در دستنوشته‌ها و شعارهاي خود فرياد مي‌زدند «چپ، راست،‌كارگزار عليه خدمتگزار» امروز اما اين طيف با افتخار از عضويت در جبهه مخالفان احمدي‌نژاد سخن مي‌گويند و هر كدام سعي مي‌كنند گوي سبقت را در تخريب و توهين به احمدي‌نژاد، از يكديگر بربايند. علي اكبر جوانفكر، مشاور رئيس‌جمهور كه اين ايام، روزگارش را در زندان اوين سپري مي‌كند در گفت‌وگويي كه مردادماه به مناسبت روز خبرنگار با روزنامه ابتكار داشته در پاسخ به اين سؤال كه آيا خط‌كشي‌ها مانند گذشته ميان اصلاح‌طلبان، اصولگرايان و نامزدهاي منفرد و مستقل در انتخابات پيش رو تداوم خواهد يافت يا مرزبندي‌ها تغيير كرده است مي‌گويد: «گروه‌هايي كه شما اسم برديد، هيچ شباهتي به جريان سياسي ندارند. جريان، حزب و گروه سياسي داراي مرامنامه و اهداف و جهت‌گيري‌هاي مشخصي است و به مردم فرصت مي‌دهد تا براساس شناخت و آگاهي دست به انتخاب بزند، اما اينها بيشتر شبيه محفل و باند طالب قدرت هستند كه هيچ هدفي جز دستيابي به كرسي‌ها و منابع قدرت آنها را ارضا و اقناع نمي‌كند. تجربه نشان داده عناويني مانند اصلاح‌طلب و اصولگرا بيشتر يك پوشش فريبنده است تا يك واقعيت‌ ذاتي يا نهادينه شده.»

مرزبندي‌هاي شفاف شده

جوانفكر در ادامه مي‌افزايد: «در دولت اصلاح‌طلب كمترين اقدامات اصلاح‌طلبانه مبتني بر نيازهاي واقعي را شاهد بوديم و اقدامات اصولگرايان نيز در بسياري از موارد هيچ نسبتي با اصول و ارزش‌هاي انقلاب و اسلام نداشته است. البته مدت‌هاست كه شاهد يك همگرايي آشكار ميان اين دو طيف محفلي يعني اصولگرايان و اصلاح‌طلبان هستيم.»

علي‌اكبر جوانفكر اين همگرايي ميان اين دو طيف را عمدتاً برآمده از خاستگاه آنها يعني كسب قدرت مي‌داند و تصريح مي‌كند: «آنها براي تحقق اهداف خود، به تقسيم قدرت مي‌پردازند و هر يك سهمي از مناصب و مسئوليت‌ها را به دست مي‌آورند. من فكر مي‌كنم كه امروز مرزبندي‌ها شفاف‌تر شده است. اگر در دوره‌هاي قبل حق و باطل درهم آميخته بودند و اين امر كار را براي انتخاب درست مردم سخت‌تر مي‌كرد، امروز تفكيك بيشتري نسبت به گذشته صورت گرفته است و مردم فهميده‌اند كه در پس رويدادها و اتفاقات، كدام دست‌هاي نابكار مشغول خيانت و كدام دست‌هاي صادق مشغول خدمت‌اند.»

مشاور مطبوعاتي رئيس‌جمهور همچنين تأكيد مي‌كند: البته براي بي‌اثر كردن تلاش‌هاي خيانت‌آميز دشمنان خارجي و عوامل داخلي آنها، لازم است تفكيك بيشتري صورت بگيرد و مرزبندي ميان نيروهاي اصيل انقلاب با محافل قدرت‌طلب، شفاف‌تر و گوياتر شود.

مختصات جبهه مخالفان

اما جبهه مخالفان احمدي‌نژاد، چه مختصاتي دارد و چه جريان‌ها و گروه‌هايي اين جبهه مشترك‌المنافع را تشكيل داده‌اند.

علي‌اكبر جوانفكر در تبيين مختصات اين جبهه مي‌گويد: «برخي بهترين راه براي ضربه زدن به جايگاه دولت احمدي‌نژاد و كاستن از محبوبيت وي در ميان مردم را در اين ديدند كه با استفاده از نفوذ خود در اركان نظام، كشور را با مشكلات اقتصادي مواجه كنند آنها در ابتدا فكر مي‌كردند كه دولت آقاي احمدي‌نژاد در پيشبرد سياست‌هاي مهم و تعيين‌كننده اقتصادي زمينگير خواهد شد اما اجراي موفق طرح دولت براي بهينه‌سازي مصرف سوخت در كشور كه با سهميه‌بندي بنزين انجام شد مخالفان حسود و كينه‌توز آقاي احمدي‌نژاد را به فكر چاره‌جويي انداخت و تمام تلاش خود را براي كارشكني در اجراي طرح‌هاي اقتصادي دولت به كار گرفتند.»

وي به اجراي مرحله اول طرح هدفمندي يارانه‌ها اشاره و خاطرنشان مي‌كند: «كساني را به ياد بياوريد كه در مرحله اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها تا چه حد كوشيدند دل ملت را خالي كنند و آنها را از آينده نگران كنند و يا كساني كه تورم بالاتر از 70 درصد را براي كشور پيش‌بيني مي‌كردند اما در حالي كه يك سال از اجراي قانون هدفمندي گذشته بود پيش‌بيني‌هاي آنها كاملاً بي‌اساس و دروغ از آب درآمده بود. آنها ديدند كه قانون هدفمندي با مديريت خوب رئيس‌جمهور به اهداف خود نزديك مي‌شود لذا تمامي توان خود را به كار گرفتند تا كشور را با يك شوك اقتصادي مواجه سازند. دست‌هاي خيانتكار فعال شدند و با زدوبندهاي پيدا و پنهاني كه صورت گرفت ميلياردها دلار از اندوخته‌هاي كشور به دست كساني افتاد كه خود را براي ضربه زدن به دولت آماده كرده بودند.»

مشاور رئيس‌جمهور به اين اقدامات موج سنگين تخريب سياسي رسانه‌اي دولت و همكاران رئيس‌جمهور را نيز اضافه مي‌كند و مي‌گويد: اين گونه اقدامات با تحريم‌ها و تهديدهاي امريكا و انگليس عليه ملت ايران همزمان شده است و اين همزماني يك امر اتفاقي نيست بلكه از نوعي هماهنگي ميان مخالفان عنود رئيس‌جمهور و دولت وي با دشمنان ملت ايران حكايت مي‌كند.

هاشمي و فرماندهي جبهه مخالفان

شايد پر بيراه نگفته باشيم اگر هاشمي رفسنجاني و همراهان هميشگي‌اش را فرمانده اين جبهه بدانيم. هاشمي از سال 84 كه در تقابلي آشكار به نمايندگي از هر دو طيف اصلاح‌طلب و اصولگرا در مقابل احمدي‌نژاد قرار گرفت. اين مصاف را آغاز و در ادامه با دميدن بر ايده دولت وحدت ملي سعي در حفظ اين جبهه داشته و امروز نيز با بحراني جلوه دادن شرايط موجود كشور سعي مي‌دارد خود را تنها ناجي شرايط بحراني بداند.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام در هيچ ديدار و گفت‌وگو و نشستي نيست كه از لزوم تشكيل دولت وحدت ملي سخن نگويد و با همراهي همراهان هميشگي‌اش به منتقدان اين طرح نتازد طرحي كه بسياري آن را به عبور از احمدي‌نژاد تعبير مي‌كنند!

تيمور علي عسگري، مشاور پارلماني حسن روحاني با پرده‌برداري صريح از اسم رمز تشكيل دولت وحدت و نقطه ثقل اين پروژه مي‌گويد: «احمدي‌نژاد قطعاً در دولت وحدت ملي جايي ندارد. احمدي‌نژاد با سليقه و سبك مديريتي كه دارد وحدت‌شكن است و به هيچ وجه وحدت‌آفرين نيست چراكه هر چه موضع‌گيري افراد به دور از افراط در تصميم‌گيري و تصميم‌سازي باشد به دولت وحدت ملي نزديك‌تر مي‌شود و او در طول اين 7 سال نشان داد كه كاملاً از اين مسير دور است!

مدعيان اصولگرايي و راست سنتي!
اما مدعيان اصولگرايي كه از ابتدا هم محمود احمدي‌نژاد گزينه مطلوب و مورد تأييد‌شان نبود با يك اشتباه استراتژيك امروز سمت و سوي توپخانه‌شان را به سوي خودي گرفتند و نوك پيكان حملات و انتقاداتشان تنها دولت را نشانه گرفته و به راحتي در پروژه جريان انحرافي هاشمي بازي خورده‌اند.

بخشي از اصولگرايان كه خود را بازنده بازي سهم‌خواهي در دولت‌هاي نهم و دهم ديده بودند با استقبال از امكاني كه هاشمي برايشان به وجود آورد سعي در جبران مافات كردند تا جايي كه حتي پروژه نيمه تمام ماندن دولت را در ساير طرح‌هايي چون ستاد فراقوه‌اي دنبال و آرزوي فرود آمدن سالم هواپيماي دولت را مطرح كردند!

حميدرضا ترقي، عضو شوراي مركزي حزب مؤتلفه اسلامي درخصوص تخريب احمدي‌نژاد توسط بخشي از اصولگرايان خاطرنشان مي‌كند: «اگر چنين چيزي باشد يعني اين بخش از اصولگرايان آقاي احمدي‌نژاد را تخريب كنند تا نامزد خودشان را آن هم زير تابلوي اصولگرايي مطرح كنند، بايد بدانند به قدري به اين جريان ضربه زده‌اند كه نامزدشان ديگر نمي‌تواند رأي‌آوري داشته باشد!»

اصلاح‌طلبان و فتنه‌گران

اصلاح‌طلبان را در كنار فتنه‌گران بايد بخش ديگري از اين جبهه دانست. بخشي كه امروز به مرحمت برخي اصولگرايان توانسته قدي دوباره علم كند و با ادبياتي مطالبه‌گر، به ميدان سياسي قدم گذارد. اصلاح‌طلبان كه در فتنه 88 عملكرد ابهام‌آميزي داشتند، امروز در مقام شاكي از اصولگرايان بابت حمايت‌هاي اوليه‌شان از احمدي‌نژاد حساب‌كشي مي‌كنند و رسماً اعلام مي‌كنند كه اصولگرايان بايد از احمدي‌نژاد اعلام برائت نمايند! اصلاح‌طلبان امروز با سياه‌نمايي مطلق از وضعيت كنوني جامعه چنين فضاسازي مي‌كنند كه گويي هيچ كاري در اين 7 ساله انجام نشده است. حسن روحاني در مصاحبه با روزنامه اصلاح‌طلب اعتماد، ضمن سياه‌نمايي صرف از عملكرد اقتصادي دولت، مدعي شده: «وعده‌هاي غيرعملي دولت علاوه بر ضربه اقتصادي، ضربه بر اعتماد مردم نيز وارد كرده است!» و رسول منتجب‌نيا، قائم مقام مهدي كروبي در حزب اعتماد ملي نيز تأكيد مي‌كند: مجري برگزاركننده انتخابات آينده، دولتي است كه ما به هيچ عنوان آن را قبول نداشته و نداريم!»

واژه جريان انحرافي از جمله ديگر مشتركاتي است كه امروز اصلاح‌طلبان نيز بر آن موج‌سواري مي‌كنند! البته در اين ميان نبايد از نقش جريان روشنفكر ديني كه عقبه فكري اصلاح‌طلبان محسوب مي‌شود، در مخالفت با احمدي‌نژاد به راحتي عبور كرد.

ضدانقلاب و اپوزيسيون در كنار استكبار جهاني و صهيونيزم

ضدانقلاب و اپوزيسيون خارجي كه در همه دولت‌ها همواره در جناح مخالف نظام حضور داشته، در اين دوره در كنار استكبار جهاني و صهيونيزم روزهاي پركاري را سپري كرده است. شايد تلخند ماجرا آن باشد كه بسياري از سوژه‌هاي مورد استفاده اين طيف متأسفانه از داخل به خارج تزريق مي‌شود! اظهارات بعضاً توهين‌آميز برخي نمايندگان مجلس كافي است تا هفته‌ها خوراك رسانه‌هاي ضدانقلاب و اپوزيسيون فراهم شود. در همين خصوص راديو فردا، ارگان رسمي سازمان جاسوسي امريكا از قول علي مطهري مي‌گويد: «علي مطهري، نماينده اصولگراي مجلس بار ديگر با انتقاد تند از محمود احمدي‌نژاد و اطرافيانش، آنها را به گروه فرقان تشبيه كرده است!»
بي‌بي‌سي فارسي از جمله رسانه‌هاي خارجي كه در هدايت فتنه سال 88 نقش اصلي داشته، از قول احمد توكلي آورده است: «احمد توكلي با انتقاد شديد از غيرقانوني خواندن مصوبه مجلس از سوي محمود احمدي‌نژاد، گفت كه رئيس جمهور دچار استبداد فكري شده است.» در اين بين داستان استكبار جهاني و صهيونيست بين‌المللي كه هنوز مات حضور احمدي‌نژاد در دانشگاه كلمبياست و نمي‌تواند از اين جمله احمدي‌نژاد كه اسرائيل بايد از روي نقشه جهان پاك شود را از ياد ببرد، جدا است!
é جريان متحجر!
جريان متحجر مذهبي نيز همان جرياني است كه از ابتداي انقلاب نه تنها با تشكيل حكومت اسلامي مخالف بود، بلكه در مقابل حضرت امام خميني(ره) و مقام معظم رهبري هم ايستادگي كرد و اين روزها نيز سر سازگاري با احمدي‌نژاد ندارد.
حضرت امام(ره) درخصوص اين جريان مي‌گويند: «در شروع مبارزات اسلامي اگر مي‌خواستي بگويي شاه خائن است، بلافاصله جواب مي‌شنيدي كه شاه شيعه است! عده‌اي مقدس‌نماي واپسگرا همه چيز را حرام مي‌دانستند و هيچ كس قدرت اين را نداشت كه در مقابل آنها قد علم كند. خون دلي كه پدر پيرتان از اين دسته متحجر خورده است، هرگز از فشارها و سختي‌هاي ديگران نخورده است. وقتي شعار جدايي دين از سياست جا افتاد و فقاهت در منطق ناآگاهان، غرق شدن در احكام فردي و عبادي شد و قهراً فقيه هم مجاز نبود كه از اين دايره و حصار بيرون رود و در سياست و حكومت دخالت نمايد، حماقت روحاني در معاشرت با مردم فضيلت شد. به زعم بعضي افراد، روحانيت زماني قابل احترام و تكريم بود كه حماقت از سراپاي وجودش ببارد والا عالم سياس و روحاني كاردان و زيرك، كاسه‌اي زير نيم‌كاسه داشت و اين از مسائل رايج حوزه‌ها بود كه هر كس كج راه مي‌رفت، متدين‌تر بود. ياد گرفتن زبان خارجي، كفر و فلسفه و عرفان، گناه و شرك به شمار مي‌رفت. در مدرسه فيضيه فرزند خردسالم، مرحوم مصطفي از كوزه‌اي آب نوشيد. كوزه را آب كشيدند، چرا كه من فلسفه مي‌گفتم. ترديدي ندارم اگر همين روند ادامه مي‌يافت، وضع روحانيت و حوزه‌ها، وضع كليساهاي قرون وسطي مي‌شد!»

صحيفه امام، ج 21- ص 278

٭ ٭ ٭

اما جبهه ترسيم شده مخالفان احمدي‌نژاد تنها جبهه موجود اين روزهاي ايران اسلامي نيست. بلكه احمدي‌نژاد در ميان جريان امام و امت حامياني دارد كه با اتكاي بر آنان، مي‌تواند فارغ از هياهوي اصلاح‌طلبان و اصولگرايان، با استفاده از تمام ظرفيت‌ها و پتانسيل‌هاي موجود انقلاب اسلامي، جريان سومي را داعيه‌دار باشد كه در بر گيرنده تمام ظرفيت‌هاي موجود انقلاب است.
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم آذر ۱۳۹۱ساعت 22:59  توسط امیر رحمانی  | 

یک تحلیل سیاسی

در کمتر از 20 سال، اقتصاد چین از آمریکا پیشی خواهد کرد و به بزرگترین اقتصاد جهان تبدیل خواهد شد... اگر جمهوری اسلامی به سلاح هسته ای دست یابد، خاورمیانه با آینده ای بدون ثبات روبه رو خواهد شد.
یک نهاد امنیتی آمریکا در گزارشی با پیش بینی عبور اقتصاد چین از آمریکا، برآوردهای مختلف درباره برنامه هسته ای ایران را منتشر کرد.

به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه الحیات چاپ لندن و رویترز، نهاد امنیتی "شورای اطلاعات ملی آمریکا " در گزارشی با عنوان "روندهای جهانی 2030 : جهان جایگزین" (Global Trends 2030: Alternative Worlds) با موضوع پیش بینی تحولات جهان در سال 2030 اعلام کرد: مسأله هسته ای ایران یکی از مهم ترین عوامل ترسیم آینده منطقه خاورمیانه در 18 سال آینده است.

در این گزارش 140 صفحه ای آمده است: دستیابی ایران به سلاح هسته ای، خاورمیانه را در خط بی ثباتی قرار می دهد.

در این گزارش پیش بینی شده است: با اعمال فشارهای بیشتر علیه ایران، دولتی لیبرال تر در این کشور بر سر کار خواهد آمد تا تحریم ها را متوقف و برای جلوگیری از ادامه انزوای خود مذاکره کند. اگر ایران از آرمان های خود برای تولید سلاح هسته ای دست بردارد و بر به روز سازی اقتصاد خود متمرکز شود، فرصت های برقراری ثبات در خاورماینه تقویت خواهند شد.
در مقابل اگر جمهوری اسلامی به سلاح هسته ای دست یابد، خاورمیانه با آینده ای بدون ثبات روبه رو خواهد شد.

نهاد امنیتی "شورای اطلاعات ملی آمریکا" ( National Intelligence Council) که به طور مخفف NIC گفته می‌شود درسال ۱۹۷۹ تشکیل شد و یکی از سازمان‌های اطلاعاتی امنیتی آمریکا است که به تبیین استراتژی‌های کوتاه مدت وبلند مدت می‌پردازد و چالش‌های پیش روی آمریکا درعرصه داخلی وبین المللی را نشان می‌دهد.

دیگر بخش های مهم این گزارش به این شرح است:

- همکاری نزدیک میان پکن و واشنگتن در سطح جهانی و در بخش های فناوری، مالی و بهداشت.

- طبقه متوسط در جهان رشد خواهد کرد و به وسیله رسانه های جدید به تعامل می پردازد.

- دو سوم ساکنان کره زمین در شهرها زندگی خواهند کرد که اکثریت آنها را طبقه متوسط تشکیل خواهد داد که با جدیدترین فناوری ها با یکدیگر ارتباط خواهند داشت.

- افول اقتصاد روسیه، اروپا و ژاپن ادامه می یابد.

- در کمتر از 20 سال، اقتصاد چین از آمریکا پیشی خواهد کرد و به بزرگترین اقتصاد جهان تبدیل خواهد شد با این حال آمریکا تنها کشور بزرگ جهان خواهد بود که می تواند ائتلاف های بین المللی ایجاد کند و به چالش های جهانی واکنش نشان دهد.

- اقتصاد هند به اقتصاد چین نزدیک خواهد شد.

- پایان هیمنه آمریکا و صعود "قدرت اشخاص".

- آسیا با عبور از اروپا و آمریکای شمالی دارای نفوذ بیشتری در جهان خواهد شد. کلمه نفوذ در این گزارش عبارت است از مجموعه ای شاخص ها از جمله تعداد جمعیت، حجم تولید ناخالص داخلی، رقم هزینه های تسلیحاتی و حجم سرمایه گذاری در توسعه فناوری های نو.

- اقتصاد ترکیه، کلمبیا، نیجریه و هند مهمترین فرصت های اقتصادی برای رشد در سال 2030 .

- افزایش جنگ های الکترونیک و سلاح های بیو تروریستی که مانع از فعالیت های اقتصادی و مالی جهان می شوند.

- نتایج بسیار مثبت از ایجاد دولت های دارای نسبت بالاتری از دموکراسی و اعتدال و حل نزاع فلسطین - اسرائیل.

- آمریکا در سال 2030 از واردات انرژی خودکفا خواهد شد و در جایگاه نخست استخراج گاز جهان قرار می گیرد.

- استقلال آمریکا در زمینه انرژی ، کشورهای خاورمیانه را به سمت توسعه بخش های مختلف اقتصاد خود به جای تمرکز بر استخراج نفت و گاز، سوق می دهد.

- تروریسم تندروهای اسلامی پایان می یابد اما همچنان کشورهایی به شیوه های تروریستی متوسل می شوند.

- همچنین تحولات سیاسی کشورهای عربی، شکل نزاع های آینده را ترسیم خواهد کرد.
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم آذر ۱۳۹۱ساعت 22:55  توسط امیر رحمانی  | 

یک خبر از رامشیر

جزئیات تصادف مرگبار در رامشیر؛ اینجا همان محل فاجعه سال 79 بود!

در حالیکه بیش از یک روز از تصادف مرگبار در جاده اهواز-رامشیر می گذرد، هنوز آمار دقیقی از تلفات این تصادف اعلام نشده است. با این حال خبرها از افزایش تلفات ته چهار تن حاکی است.به گزارش رامشیر پانا، پلیس راه جزئیات بیشتری از این تصادف منتشر نمود. بر مبنای این گزارشات، خواب رفتن راننده تریلی عامل تصادف بوده است؛ همچنین مأمورین با ستودن راننده اتوبوس، تسلط و تجربه وی را عامل اصلی پیشگیری از تصادف شاخ به شاخ و وقوع فاجعه بزرگتر دانسته اند. با این حال حاضران حادثه، علت اصلی جان دادن دو فرد اول را تأخیر 45 دقیقه ای اورژانس در رسیدن به محل حادثه در 10 کیلومتری مرکز شهر رامشیر می دانند.نکته جالب توجه اینکه محل این تصادف، دقیقاً همان محل وقوع تصادف فاجعه بار سال 79 است که طی آن 24 دانشجوی دختر رشته پزشکی خانواده شاهد دانشگاه فردوسی مشهد به طرز اسفناکی کشته شدند؛

تصادف رامشیر

تصادف رامشیر

از همان زمان بود که زمزمه های ایجاد باند دوم در کنار این مسیر قوت گرفت اما اکنون پس از گذشت 12 سال و در حالیکه عملیات ساخت این باند تا حد زیادی پیش رفته، اما هنوز اجازه تردد در این باند از جاده مرگ در پیچ و خم های سیاست بازی ها صادر نشده و هیچکس هم پاسخگوی فجایع روز افزون این مسیر نیست.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم آذر ۱۳۹۱ساعت 22:41  توسط امیر رحمانی  | 

یک خبر از رامشیر

رامشیر پانا نوشت:چند روز پیش خبری مبنی بر اقدام چند نفر برای سرقت تانکرهای اسقاطی آب و فاضلاب رامشیر منتشر شد.در پی این خبر ، سرهنگ اسماعیل عزتی پور ماجرا را اینگونه بیان نمود:
"چند شب قبل مأ مورین پلیس 110 در پی تماس یکی از اهالی، به محل حوضچه قدیم تصفیه آب اعزام شدند که افرادی را در حال حمل تانکرهای اسقاطی توسط جزثقیل بودند.وقتی مامورین از این افراد توضیح می خواهند آنها در جواب می گویند: ما در مزایده شرکت آب برنده شده و حالا برای حمل این تانکرها آمده ایم و هنگامیکه مأمورین مدارک این مزایده را میخواهند، دو نفر به سمت خودروی سمند خود رفته و ناگهان از محل فرار می کنند.راننده جرثقیل هم با اظهار بی اطلاعی از هویت افراد، حضور خود را فقط برای دریافت حق الزحمه از این افراد به ظاهر ناشناس می داند.با این حال جرثقیل بهمراه تانکرهای بارگیری شده به پارکینگ منتقل شدند."این در حالیست که جر ثقیل مورد نظر یک شب قبل از این ماجرا در محل مشاهده شده است.البته سرهنگ عزتی پور از شناسای دو سرنشین خودروی سمند و تحت تعقیب بودن آنان خبر داد.

جرثقیل رامشیر

جرثقیل رامشیر

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم آذر ۱۳۹۱ساعت 22:36  توسط امیر رحمانی  | 

اخبار حوادث

معاون امداد و نجات جمعيت هلال احمر خوزستان گفت: در پي بارندگي‌هاي ديروز و امروز در شمال استان، شهرهاي ايذه و دزفول از هم‌اكنون به عنوان مناطق امدادي اعلام شده‌اند و امدادرساني در اين شهرها آغاز شده است.صادق سلامت با اعلام اين خبر اظهار كرد: با توجه به آبگرفتگي شديد معابر در شهرهاي دزفول و ايذه، اين دو شهر از هم‌اكنون به مدت 24 ساعت به عنوان مناطق امدادي اعلام شده‌اند و در حال حاضر امدادگران هلال احمر در اين مناطق حضور دارند.وي افزود: همچنين با توجه به حجم عظيم آبگرفتگي معابر و سيل در ايذه، علاوه بر فعاليت امدادگران اين شهر، يك گروه امدادي نيز از شهر باغملك به محل اعزام شده است.سلامت با تاكيد بر اينكه بيشترين ميزان آبگرفتگي معابر در ميان شهرهاي استان خوزستان، مربوط به ايذه و دزفول بوده است، تصريح كرد: عمليات امداد و نجات در اين دو شهر ادامه دارد، ولي فعلا موردي مبني بر خسارت و يا تلفات جاني در اين شهرها گزارش نشده است.
مرجع / ایسنا
 

آب با رنگ خاکی و آب با رنگ لجن در این تصویر متمایز هستند( فاضلاب در کانال های آب)

مرجع / هفتکل نیوز
 
بارش باران که از روز گذشته (دوشنبه ۲۰/۹/۱۳۹۱) در سطح شهرستان آغاز شده آب گرفتگی معابر و میادین اصلی شهرستان را در برداشته است که رفت آمد مردم را با مشکل روبرو نموده و اعتراض مردم را در برداشته است .


مرجع/ دزنا24
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم آذر ۱۳۹۱ساعت 22:34  توسط امیر رحمانی  | 

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین

 
عطر حرم حسینی در کربلای ایرا‌ن
کاروان سفینة‌النجاة وارد خرمشهر شد/مسیر ‌مملو از جمعیت‌ است

خبرگزاری فارس: کاروان سفینةالنجاة لحظاتی پیش با حضور ده ‌هزار از زائران و مردم ولایتمدار خرمشهر وارد این شهر شد.

خبرگزاری فارس: کاروان سفینة‌النجاة وارد خرمشهر شد/مسیر ‌مملو از جمعیت‌ است

به گزارش خبرگزاری فارس از خرمشهر، کاروان سفینة‌النجاة با همراهی ضریح مرقد مطهر اباعبدالله‌الحسین(ع) و سیل عظیم مشتاقان حسینی، مهمانان، زائران و تعداد زیادی از شهروندان خرمشهری لحظاتی پیش وارد شهرستان خرمشهر شد.مراسم استقبال از ضریح مطهر با تب و تاب خاصی در حال برگزاری‌ست و در آستانه شهر قرار گرفته است.همراه با کاروان سفینة‌النجاة عشایر غیور عرب همچنین روستاییان با برگزاری مراسم‌های محلی خود استقبال از این مهمان ارزشمند را به بهترین شکل برگزار کرده‌اند.در میان ازدحام و شلوغی مسئولان خرمشهری از جمله فرماندار و امام جمعه شهرستان کاروان را رهبری و هدایت می‌کنند.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم آذر ۱۳۹۱ساعت 22:30  توسط امیر رحمانی  | 

یک خبر از ایذه

فرماندار شهرستان ایذه با اشاره به جاری شدن سیلاب در این شهر گفت: بارش شدید باران و تگرگ هم‌چنان ادامه دارد.قدرت‌الله حمزه در گفت‌وگو با ایسنا، اظهارکرد: امروز به دلیل حجم زیاد بارش باران و هم‌چنین سرازیر شدن آب از کوه‌ها، در شهر ایذه سیلاب جاری شد و اکنون با آبگرفتگی وسیع در معابر شهر مواجه‌ایم.وی با بیان این‌که وضعیت در ایذه بحرانی است، افزود: امروز به دلیل جاری شدن سیل در شهر، همه مدارس ایذه تعطیل شد و ناچار شدیم دانش‌آموزان را با لودر از مدرسه خارج کنیم. بسیاری از خانه‌های مسکونی نیز دچار آبگرفتگی شده و مردم از خانه‌های خود خارج شده‌اند.حمزه تصریح کرد: همه دستگاه‌های اجرایی از جمله فرمانداری، هلال‌احمر، شهرداری و دیگر دستگاه‌ها برای کمک‌رسانی به مردم، کاهش خسارت‌ها و جلوگیری از بروز تلفات جانی وارد عمل شده‌اند. بی‌شک به دلیل جاری شدن سیلاب خساراتی به شهر و مردم وارد آمده، ولی امیدواریم در این حادثه دچار تلفات جانی نشویم.
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم آذر ۱۳۹۱ساعت 22:20  توسط امیر رحمانی  | 

اخبار پپشرفت تکنولوژی های نظامی و اطلاعاتی

 
مجله «تایم» گزارش داد
تجهیز نسل جدید پهپادهای آمریکایی به لیزرهای مرگبار + عکس

خبرگزاری فارس: یک مجله آمریکایی از پروژه جدید پنتاگون و رونمایی آتی وزارت دفاع آمریکا از هواپیماهای بدون سرنشین مجهز به لیزرهایی با قدرت تخریبی بالا خبر داد.

خبرگزاری فارس: تجهیز نسل جدید پهپادهای آمریکایی به لیزرهای مرگبار + عکس

به گزارش فارس به نقل از مجله آمریکایی «تایم»، وزارت دفاع آمریکا نسل جدیدی از هواپیماهای بدون سرنشین را تولید خواهد کرد که نه تنها قابلیت حمل محدود موشک را داراست، بلکه احتمالا مجهز به لیزری اولترالایت و با قدرت 150 کیلو واتی می‌شود که قابلیت تخریب مکرر اشیاء را با سرعت نور دارد.

بر اساس این خبر، این پروژه جدید سیستم دفاع هوایی لیزری وزارت دفاع آمریکا موسوم به «HELLADS» توسط آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی پنتاگون طراحی شده است و این آژانس بودجه‌ای بیش از 60 میلیون دلار را برای اجرای این پروژه در اختیار شرکت پیمانکار خود «جنرال اتومیکس» قرار داده است.

بر اساس اعلام یکی از افراد نزدیک به این پروژه، به کارگیری چنین لیزری در پهپادها، انبار مهمات و به عبارتی قدرت تخریب آنها را نامحدود می‌کند.

در این خبر آمده است که لیزرهایی با قدرت 150 کیلو وات به اندازه ای قوی هستند که قابلیت تخریب هر موشک و یا هواپیمایی را دارند اما صرفا می توان از آنها روی سیستم های دفاعی ثابت استفاده کرد، اما سیستم های دفاع هوایی لیزری پنتاگون موسوم به پروژه HELLADS که بر اساس اعلام آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی پنتاگون مراحل پایانی تولید خود را می گذراند، وزنی سبک تر از وزن یک ماشین کوچک را دارا هستند که این امر امکان به کارگیری آنها را به شکل غیر ثابت تامین می کند.

یکی از کابردهای اصلی پروژه لیزر HELLADS استفاده از آن در نسل جدید هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا است.

شرکت پیمانکار جنرال اتومیکس در ویدئوی دیجیتالی تبلیغاتی خود، پهپادی مجهز به لیزر اولترالایت را به تصویر کشیده است که مجموعه ای از موشک های رهگیر شلیک شده از زمین را در یک لحظه و قبل از اینکه تهاجمشان به را در زمین عملی کنند، نابود می کند.

قابلیت لیزر اولترالایت احتمالا در کنار قابلیت های پهپادهای پریدیتور چند برابر می شود. جنرال اتومیکس بر این باور است که کاربردی ترین استفاده از یک هواپیمای بدون سرنشین ارزان و پر سرعت مانند این است که گروه بزرگی از یگان های یکپارچه ارتش بتواند به قیمت تلفات کم مکانیکی، بر یک شبکه دفاعی به مراتب بزرگ تر قائق شوند.

در ادامه این خبر نوشته شده است که نه سیستم دفاع لیزری پنتاگون و نه هواپیماهای بدون سرنشین مجهز به این سیستم لیزری به مرحله تولید انبوه نرسیده اند و اگرچه بدیهی است که پهپادها نقشی حیاتی در آینده نیروی هوایی آمریکا ایفا می کنند، اما موفقیت به کارگیری پهپادهای مدل پریدیتور مجهز به این سیستم های دفاع لیزری هنوز تضمین نشده است.

در این خبر به یکی از محدودیت های طبیعی لیزر اشاره و نوشته شده است که اگرچه لیزر بر خلاف یک موشک متعارف، قابلیت این را دارد که به آسانی شارژ مجدد شود و ساعت ها به طور پیوسته کار کند، اما یک سلاح لیزری نمی تواند به راحتی به درون ابرها و یا دود نفوذ کند.

هواپیماهای بدون سرنشین پریدیتور

این در حالیست که یک سیستم دفاع هوایی لیزری اساسا باید پیش از آنکه بتواند هدف خود را نشانه گیری کند، قابلیت دیدن هدف خود را داشته باشد که این ویژگی منجر می شود که از این سلاح به جای استفاده برای هدفگیری اهداف زمینی، علیه موشک ها و هواپیماهای دشمن استفاده کرد.

بر اساس این گزارش روسیه و سایر کشورها در کنار رژیم صهیونیستی که پیشرو تولید چنین تجهیزاتی هستند، اعلام کرده اند که در حال کار روی نسخه های مشابه تسلیحات لیزری قابل حمل خود هستند و در این بین به نظر می رسد که آمریکا در مراحل تولید این تسلیحات لیزری پیشرفت بیشتری داشته باشد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم آذر ۱۳۹۱ساعت 22:14  توسط امیر رحمانی  | 

تصاویر روز

نمایـش خداحافـظی از شاتـل فـضائی اِنـدِور

پس از بازنشستگی فضاپیماهای باقی‌مانده در ناوگان شاتل و کوچ "دیسکاوری" و "انترپرایز" که قبلا به خانه های جدیدشان کوچ کرده اند، عزیمت "فضاپیمای اِندِور" نیز از ناسا به خانه ی جدیدش که مرکز علمی کالیفرنیا خواهد بود از جمعه گذشته شروع شد. این فضاپیما که بر روی یک بوئینگ 747 تغییر یافته سفر می کند، قبل از رسیدن به فرودگاه بین المللی لس آنجلس، در تگزاس و پایگاه نیروی هوایی در ایالت کالیفرنیا، توقف هایی داشت. در طول این سفر، هواپیمای حمل کننده شاتل، از روی چندین شهر و برخی سایت های ناسا از ارتفاع 1500 پایی عبور کرد.

نمایش خداحافظی اِندِور بر فراز بیش از 20 مکان نمادین در لس آنجلس و سان فرانسیسکو، از جمله دیزنی لند، دره سیلیکون، پل گلدن گیت، شهرک هالیوود در ارتفاع پایین انجام شد. پس از اتمام این سفر، اِندِور در 13 اکتبر به موزه نهایی خود که همان مرکز علمی کالیفرنیا می باشد خواهد رسید.

شاتل فضایی اِندِور از نظر تجهیزات و وسایل مدرن ترین شاتل ناسا بود. کامپیوترهای قوی تر و همچنین سیستم پیشرانه ی آن در نوع خود منحصر به فرد بود. این فضاپیمای 78 تنی در دوران خدمت ۲۰ ساله خود و در طی بیست و پنج ماموریت فضایی، جمعا ۱۴۸ فضانورد را به فضا برده است (برخی از فضانوردان چندین بار سفر با شاتل‌های فضایی را تجربه کرده اند) و ۴۴۲۹ بار زمین را دور زده است و می‌توان گفت که حدود ۲۸۰ روز از این ۲۰ سال را در فضا سپری کرده است. اِندِور یک بار در کنار ایستگاه فضایی میر و ۱۰ بار در کنار ایستگاه فضایی بین‌المللی پهلو گرفته است و جمعا سه ماهواره را در مدار رها کرده است. اِندِور همچنین در کارنامه خود یک ماموریت ویژه برای تعمیر تلسکوپ فضایی هابل را نیز دارد.


 لطفا تا باز شدن كامل عكسها شكیبا باشید
در صورتی که هر یک از عکسها باز نشد بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه Show Picture و یا Reload Image را انتخاب كنید

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.orgگروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net


گروه اینترنتی پرشیـن استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.orgگروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net


گروه اینترنتی پرشیـن استـار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.orgگروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتـی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم آذر ۱۳۹۱ساعت 16:12  توسط امیر رحمانی  | 

تصاویر روز

نمایـش خداحافـظی از شاتـل فـضائی اِنـدِور

پس از بازنشستگی فضاپیماهای باقی‌مانده در ناوگان شاتل و کوچ "دیسکاوری" و "انترپرایز" که قبلا به خانه های جدیدشان کوچ کرده اند، عزیمت "فضاپیمای اِندِور" نیز از ناسا به خانه ی جدیدش که مرکز علمی کالیفرنیا خواهد بود از جمعه گذشته شروع شد. این فضاپیما که بر روی یک بوئینگ 747 تغییر یافته سفر می کند، قبل از رسیدن به فرودگاه بین المللی لس آنجلس، در تگزاس و پایگاه نیروی هوایی در ایالت کالیفرنیا، توقف هایی داشت. در طول این سفر، هواپیمای حمل کننده شاتل، از روی چندین شهر و برخی سایت های ناسا از ارتفاع 1500 پایی عبور کرد.

نمایش خداحافظی اِندِور بر فراز بیش از 20 مکان نمادین در لس آنجلس و سان فرانسیسکو، از جمله دیزنی لند، دره سیلیکون، پل گلدن گیت، شهرک هالیوود در ارتفاع پایین انجام شد. پس از اتمام این سفر، اِندِور در 13 اکتبر به موزه نهایی خود که همان مرکز علمی کالیفرنیا می باشد خواهد رسید.

شاتل فضایی اِندِور از نظر تجهیزات و وسایل مدرن ترین شاتل ناسا بود. کامپیوترهای قوی تر و همچنین سیستم پیشرانه ی آن در نوع خود منحصر به فرد بود. این فضاپیمای 78 تنی در دوران خدمت ۲۰ ساله خود و در طی بیست و پنج ماموریت فضایی، جمعا ۱۴۸ فضانورد را به فضا برده است (برخی از فضانوردان چندین بار سفر با شاتل‌های فضایی را تجربه کرده اند) و ۴۴۲۹ بار زمین را دور زده است و می‌توان گفت که حدود ۲۸۰ روز از این ۲۰ سال را در فضا سپری کرده است. اِندِور یک بار در کنار ایستگاه فضایی میر و ۱۰ بار در کنار ایستگاه فضایی بین‌المللی پهلو گرفته است و جمعا سه ماهواره را در مدار رها کرده است. اِندِور همچنین در کارنامه خود یک ماموریت ویژه برای تعمیر تلسکوپ فضایی هابل را نیز دارد.


 لطفا تا باز شدن كامل عكسها شكیبا باشید
در صورتی که هر یک از عکسها باز نشد بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه Show Picture و یا Reload Image را انتخاب كنید

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.orgگروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net


گروه اینترنتی پرشیـن استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.orgگروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net


گروه اینترنتی پرشیـن استـار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.orgگروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتـی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم آذر ۱۳۹۱ساعت 16:6  توسط امیر رحمانی  | 

جملات زیبا و بیاد ماندنی

 
بوسه ابتکاریست از طبیعت برای زمانی که احساس در کلام نمی گنجد
*************************************************************
انسان به سه  بوسه تکمیل میشود ،
بوسه ی مادر که با آن پا به عرصه ی خاکی میگذاری ،
بوسه ی عشق که یک عمر با آن زندگی میکنی ،
بوسه ی خاک که با آن پا به عرصه ی ابدیت میگذاری
 
*************************************************************
 
بوسه یعنی لذت دلدادگی ، لذت از شب لذت از دیوانگی ،
بوسه آغازی برای ما شدن ، لحظه ای با دلبری تنها شدن ،
بوسه آتش می زند بر جسم و جان ،
بوسه یعنی عشق من با من بمان
 
*************************************************************
 
گرچه از دوری این فاصله ها مایوسم ، از همین فاصله دور تورا می بوسم
 
 
امید نگاهت ، ایستادن روی شانه هایت ، سر نهادن گونه های زیبایت را ،
بوسه دادن مرا ، خوش تر از این آرزویی است
 
*************************************************************
 
بی تو دنیا رنگی ندارد ، خنده با من انسی ندارد
کاش می شد بودی کنارم ، گرچه آهم سودی ندارد ،
بوسه می دادی نغمه ام را ، چون که شعرم نائی ندارد
 
*************************************************************
 
کاش میشد
بوسه ها را قاب کرد
مثل نامه سوی هم پرتاب کرد
کاش میشد عشق را تقسیم کرد
مثل تک شاخه گلی تقدیم کرد .
 
*************************************************************
 
من مست غم عشقم با خنده خمارم کن ، صیاد اگر هستی با بوسه شکارم کن
 
 
تو آن فرشته ای که وقتی در فصل بهار راه می روی ، برگ درختان انتظار پاییز را می کشند تا جای پاهایت را  بوسه بزنند
 
*************************************************************
 
هنوز هم در کوچه های خلوت عاشقی ، در میان سکوت
بوسه هایمان زندگی می کنم
شاید رهگذری مژده ای از رویای ماندگار و عشق جاودانه ام ، به همراه بیاورد .
 
*************************************************************
 
عشق یعنی التماس و انتظار
عشق یعنی بوسه ای بر دست یار
عشق یعنی پا و دل دنبال تو
عشق یعنی هرچه دارم مال تو
عشق یعنی خال و ابروی کمان
عشق یعنی یک تیمم یک نماز
عشق یعنی تا ابد با من بمان
 
*************************************************************
 
چه بسیار نگاه ها در جهان سرگردانند که در چشمی جای گیرند و چه بسیار فریادهایی که بر سنگ خاموش  بوسه می زنند
 
*************************************************************
 
شب برای چیدن ستاره های قلبت خواهم آمد ، با سبدی پر از
بوسه هم خواهم آمد ، و آن را قبل از چیدن روی گونه هایت می کارم تا بدانی تا ابد دوستت دار
 
*************************************************************
 
عشق را از ماهی بیاموز که چه بی پایان آب را پر از
بوسه های بی پاسخ میکند
 
*************************************************************
 
گفتی که می بوسم تو را ، گفتی تمنا می کنم ، گفتی اگر بیند کسی ، گفتم که حاشا می کنم
گفتی اگر از پای خود زنجیر عشقت وا کنم ، گفتم ز تو دیوانه تر دانی که پیدا می کنم
 
*************************************************************
 
با تو پر شور و نشاطم ، تو هیاهوی نگاتم ، تو یه آواز قشنگی ، من تو آهنگ صداتم ، مثل خنده رو لباتم ، مثل اشک رو گونه هاتم ، تو رو می بوسم انگار ، شاعر شعر چشاتم
 
*************************************************************
 
اس ام اس اورژانسی : همین الان که داری مسیج می خونی ، خودت رو ماچ کن ، دلتنگت شدم!
 
 
یک ماچ خصوصی به لبم اهدا کن ! ای دولت عشق در لبانت! لطفا. اصل چهل و چهار را اجرا کن
 
 
بوسیدن قول ماندن نیست شروع با هم بودنه. درک و هم را فهمیدن و حس به هم رسیدنه
 
*************************************************************
 
انواع بوس:
1.بوس صورت : دوست داشتن
2. بوس پیشانی : آرامش
3.بازو  : شوخی كردن
4.لب : عاشق بودن
5. گردن : نیاز داشتن
تو كدومشو به من میدی ؟!
 
*************************************************************
 
یکی در آرزوی دیدن توست ، یکی در حسرت بوسیدن توست ، ولی من ساده و بی ادعایم ، تمام هستی ام خندیدن توست
 
*************************************************************
 
هرگز ندیدم بر لبی لبخند زیبای تو را ، تو گل ناز منی از دور می بوسم تو را
 
 
بیب بیب برو کنار ، این اس ام اس یه بار  بوسه داره ، برو کنار خیس نشی !
 
*************************************************************
 
شبی پر کن از بوسه ها ساغرم
به نرمی بیا همچو جان در برم
تنم را بسوزان در آغوش خوش
که فردا نیابند خاکسترم
 
*************************************************************
 
ای بهار بوسه در بزم بلور ، چشم بد از چشم زیبای تو دور
 
 
می شود مثل نسیم بال در بال پرستو ، بوسه بر قلب شقایق ها بزنیم ، هیچکس تنها نیست ، ما خدا را داریم
 
 
پروانه به شمع  بوسه زد و بال و پرش سوخت ، بیچاره از عشق فقط سوختن آموخت
 
*************************************************************
 
آن بوسه که از روی تو در خواب گرفتم
گل بود که از شاخه ی مهتاب گرفتم
هرگز نتوانی ز من دور بمانی
چون در دل خود عکس تو را قاب گرفتم
 
*************************************************************
 
عشق اگر با عفت توأم شود گوهری است گرانبها و در عشق فاصله بین خطا و پاکی یک بوسه است
 
*************************************************************
چشم به راه توام ، قفل شبم باز کن
ماه شبم شو دمی نغمه ی نو ساز کن
بوسه ی باران تو باش ، من عطش بی حساب
فاصله بردار ، باز عاشقی آغاز کن
 
*************************************************************
 
چه می شد دستانم به دستانت گره می شد
چه می شد آغوشم در آغوش خوش تو جا می شد
چه می شد اشک هایم با لبخندت یکی می شد
چه می شد بوسه هایم بر گونه های سرخت جاری می شد
چه می شد گل هایی را که هدیه دادم
در قلب تو سبد سبد عشق می شد .
 
*************************************************************
 
یه حساب در بانک مهر و صفا باز کن تا من میلیون ها بوسه به حسابت واریز کنم ، یادت نره حساب جاری باز کنی
 
 
من بی تو یم بوسه ی فراموش شده ام ، یک شعر پر از غلط ، یک پرنده ی بی آسمان ، یک نسیم سرگردان ، یک رویای ناتمام
*************************************************************
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم آذر ۱۳۹۱ساعت 15:58  توسط امیر رحمانی  | 

تصاویر روز

 

گرافیـتی و نمـونه هایی از این هنـر خیـابانی


دیوارنگاری یا گرافیتی به تصویر کردن نقش‌ها، اشکال، حرف‌ها، نشانه‌ها، نمادها، الگوها و کلمه‌ها بر روی دیوارها و یا هر مکان عمومی‌ای که بتوان از آن به عنوان مکانی برای نوشتن، نقاشی، کنده‌کاری و خط‌کشی کردن استفاده کرد، گفته می‌شود. این نوع هنر، بخشی از هنرهای خیابانی و نیز از عناصر اصلی فرهنگ هیپ هاپ بشمار می‌آید. از جمله خطوط نوشتاری برای شعار و تصویر سازی برای زیباسازی شهری یا تبلیغات فرهنگی و بطور کلی رسم هر گونه اثر هنری شامل بر متن، تصویر و برجسته نگاری که توسط طراح صورت پذیرفته باشد. منظور از هنر خیابانی آن بخش از گرافیک است که در کوچه و خیابان و سطح شهر با آن برخورد می‌کنیم.

این هنر تاریخچه‌ای بسیار کهن دارد و ریشه در سنگ‌نبشته‌های تاریخی غارها و کتیبه‌های باستانی یا نقاشی‌های دیواری که در ابعاد گوناگون دیده‌اید، از همین دسته‌اند. دیوارنگاری در دوران مدرن، با اسپری یا رنگ پاش و قلم موها بیشترین کاربرد را در ترسیم دیوارنگاشته‌ها دارند که در سال‌های اخیر در قلمرو فرهنگ عامیانه تحول یافته و در شکل‌های متعدد پدیدار شده‌ است.
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم آذر ۱۳۹۱ساعت 15:50  توسط امیر رحمانی  | 

هشدار به هم استانی های محترم

اداره کل استانداردخوزستان درخصوص تیرچه سیمانی سقف ها اطلاعیه صادرکرد 

 

اهواز-اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی خوزستان در خصوص تیرچه سیمانی مورد مصرف در سقف ساختمان ها اطلاعیه صادر کرد. 

 

 

به گزارش ایرنا روابط عمومی اداره کل استاندارد خوزستان سه شنبه گزارش داد: با توجه به اجباری بودن استفاده از خرپاهای ماشینی تیرچه در اجرای سقف های تیرچه و بلوک در ساخت و سازها، از کلیه مصرف کنندگان درخواست می گردد در هنگام خرید توجه نمایند در اتصالات خرپای تیرچه خریداری شده از جوش مقاومتی استفاده شده باشد.

در صورت مشاهده تیرچه ساخته شده با جوش الکترود در کارگاه های ساختمانی تمامی تیرچه ها توقیف و با اخذ حکم مراجع قضایی معدوم می شوند .با توجه به اهمیت این محصول در پروژه های ساختمانی از همشهریان درخواست می شود قبل از خرید از داشتن نشان استاندارد محصول خریداری شده اطمینان حاصل نمایند.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم آذر ۱۳۹۱ساعت 15:42  توسط امیر رحمانی  | 

مجموعه اخبار ورزشی خوزستان

مدیرعامل باشگاه صنعت نفت آبادان استعفا داد

آبادان - قائم مقام باشگاه فرهنگی ورزشی صنعت نفت آبادان گفت: ˈخلیل صالحیˈ مدیر عامل این باشگاه از سمت خود استعفا داد.

 

ˈمسعود رضاییانˈ روزسه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: صالحی صبح امروز به صورت کتبی از سمت خود در باشگاه صنعت نفت استعفا داد و به شیراز رفت.وی اظهار داشت: در خصوص استعفا صالحی بزودی تصمیم گیری خواهد شد هر چند که ما امیدواریم صالحی پس از چند روز استراحت به همکاری خود با باشگاه صنعت نفت ادامه دهد.قائم مقام باشگاه صنعت نفت گفت: صالحی راهکارهای بسیار خوبی برای رشد و پیشرفت تیم صنعت نفت داشت.

 

کمیته فنی تیم فوتبال نفت آبادان استعفا داد

آبادان - کمیته فنی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان که کمتر از یک ماه از تشکیل آن نگذشته بود از ادامه همکاری با این باشگاه انصراف دادند.

 

یکی از اعضای کمیته فنی تیم فوتبال نفت آبادان که خواست نامش در خبربرده نشود روزسه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: کمیته فنی برای نظارت بر عملکرد تمامی تیم های پایه ای و تیم بزرگسالان صنعت نفت تشکیل شد اما این کمیته تا کنون اجازه دخالت در امور این تیم ها را نداشت.

این منبع اظهار داشت: متاسفانه حرف و عمل ˈخلیل صالحیˈ مدیر عامل باشگاه صنعت نفت یکی نبود و کمیته فنی را فقط برای آرام کردن جو در آبادان تشکیل داد.

وی گفت: قرار بود هر بازیکنان جدید برای نیم فصل دوم با نظر مثبت کمیته فنی جذب شود اما هر بازیکنی که این کمیته روی آن نظر داشت جذب نشد.

این عضو کمیته فنی تیم نفت خاطر نشان کرد: بعد از این اتفاقات کمیته فنی تصمیم به قطع همکاری گرفت و از امروز هیچ همکاری با این باشگاه نخواهد داشت.

اما ˈمحمد سعدونیˈ رییس کمیته فنی باشگاه صنعت نفت در این خصوص گفت: خلیل صالحی بعد از تغییر و تحولات در هیات مدیره به کمیته فنی اعلام کرد فعلا نیازی به این کمیته نیست.

وی اظهار داشت: صالحی ارتباط نزدیکی با کمیته فنی داشت اما برخی تصمیمات را خودش می گرفت.

سعدونی افزود: اگر باشگاه صنعت نفت خواهان ادامه همکاری با کمیته فنی باشد به طور حتم و برای کمک به این تیم همکاری خواهیم کرد.

اعضای کمیته فنی تیم فوتبال نفت آبادان متشکل از محمد سعدونی، محمد بم زاده، عبدالرضا شاه غریب، وحید سلامات و امید حمدی اصل بود.

استعفای کمیته فنی تیم فوتبال صنعت نفت در حالی انجام شده که خبرها حاکی از استعفای صالحی مدیرعامل باشگاه نفت دارد.

ˈمسعود رضاییان ˈ قائم مقام باشگاه صنعت نفت آبادان در این ارتباط در گفت و گو با خبرنگار ایرنا خبر استعفای خلیل صالحی مدیرعامل این باشگاه را تایید کرد و گفت که صالحی دقایقی پیش استعفای خود را تسلیم هیات مدیره کرده است.هيات شنا و واترپلو خوزستان غرق در مشكلات!
ورزشي  11:44:1 1391/09/21

919-19181-5 كد خبر

RSS :: پرینت

 

چند سالي است كه هيات شنا و واترپلو خوزستان گريبان‌گير مسايل و‌ مشكلات زيادي شده است. مشخص‌نشدن رييس هيات و برگزارنشدن مجمع انتخابي رييس هيات استان در حالي‌كه بيش از دو سال از زمان انتخاب سرپرست فعلي هيات مي‌گذرد نيز به مسايل و مشكلات موجود در هيات دامن زده است. متاسفانه اين مشكلات تا حدي پيش رفته است كه باعث ايجاد دودستگي بين مربيان و مسوولان هيات شده است.

 

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا) منطقه خوزستان، در اين گزارش مربيان و مسوولان هيات به مسايل و موضوعات مختلف هيات شنا و واترپلو استان خواهند پرداخت.

 

مالک قاطع مربی سابق تیم‌ملی شنا و اشکان ناصری یکی از مربیان شنای استان وضعیت فعلی هیات شنا و واترپلو خوزستان را مطلوب نمی‌دانند. ناصری در این زمینه معتقد است، «باتوجه به مشكلاتي كه وجود دارد، شناي استان در حال ضربه خوردن است. سایر استان‌ها در حال سبقت گرفتن از ما و پيشرفت كردن هستند اما خوزستان پیشرفتی نداشته و حتي عقبگرد هم داشته‌ است.»

 

به اعتقاد بسياري از مربيان استان باتوجه به اين‌كه ناصر سودانی (سرپرست هیات شنا و واترپلو استان)، نماینده مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی است و کار او به صورتی است که باید بیشتر وقت خود را در تهران و صرف رسیدگی به امور استان کند، قرار دادن وی به عنوان سرپرست هیات، اقدام درستی نبوده است.  آن‌ها می‌گویند که در مدت سرپرستی سودانی، وی تاکنون جلسه‌ای برای بررسي مشکلات هیات با آن‌ها نداشته است.

 

حشمت‌الله طاهری یکی دیگر از مربیان شنای استان در این زمینه می‌گوید «‌از زماني‌که سوداني روي كار آمده است تاكنون نتوانسته‌ام او را ببينم و درباره مشکلات موجود با وی صحبت کنم و به نظرم افرادی که اطراف سودانی هستند، مانع از انجام این کار شده‌اند.»

 

قاطع نیز در اين زمينه معتقد است «سوداني به خاطر مشغله كاري كه دارد، بيشتر در تهران به سر مي‌برد و اشرافي بر هيات استان ندارد و اکنون افرادی كار را به دست گرفته‌اند که تجربه و تخصص لازم را ندارند و متاسفانه این موضوع باعث شده به جای این‌که وضعيت‌مان بهتر شود، در حال بدتر شدن باشیم.»

 

باتوجه به این‌که برگزاری لیگ‌های استانی در شناخت استعداد‌ها و معرفی آن‌ها به کشور کمک می‌کند و انگیزه بازیکنان را برای حضور در سطوح بالاتر، افزايش مي‌دهد، برخی از مربیان و بازیکنان استان اذعان دارند که هیات استان چنین رقابت‌هایی را برگزار نکرده است.

 

مرتضی مبارک بازیکن خوزستاني تیم‌ملی واترپلو جوانان در این باره می‌گوید «برگزار نشدن مسابقات به ضرر بازیکن‌های استان است چرا که استعدادها شناخته نمی‌شوند و این روند کاری باعث دلسرد شدن و بی‌انگیزگی بازیکنان و حتی پراکندگی آن‌ها می‌شود.»

 

همچنین رضا مخيلفي از مربيان واترپلو استان می‌گوید «متاسفانه هيات تعاملي با باشگاه‌ها ندارد، ليگ استان برگزار نشده، بازیکنان تشویق نمی‌شوند و جلسه‌اي هم با ما برگزار نمي‌كنند.»

 

به نظر می‌رسد باتوجه به مشغله سرپرست هیات استان باید برای پیگیری هر چه بهتر امور هیات در غیاب وی، از افراد باتجربه و مورد اعتماد استفاده شود.

 

قاطع در این زمینه معتقد است «سوداني با تغيير افرادي كه اكنون كار هيات را به دست گرفته‌اند، مي‌تواند مشكلات را برطرف كند و اکنون هيات‌های شهرستاني نيز از اين افراد، تبعیت نمي‌كنند. در كل حضور اين افراد باعث شده است كه شنا و واترپلو استان متضرر شود. من وضعيت حال حاضر را مساعد نمي‌بينم چرا كه ما در گذشته جزو استان‌هاي مطرح كشور بوده‌ايم اما اكنون در رده‌هاي پایین قرار گرفته‌ايم.»

 

رضا جعفري یکی از مربيان واترپلو استان نیز مي‌گويد «ورزش با هیچ چیز دیگری نباید درهم آميخته شود مخصوصا سیاست. اگر قرار باشد در این هیات کاری انجام شود باید افراد کاملا ورزشی در آن حضور داشته باشند. یک نفر به عنوان رییس هیات، منابع مالی را تامین کند ولی نوع برنامه‌ریزی هیات باید توسط افراد کاملا ورزشی انجام شود. معتقدم کسانی‌که در حال حاضر در هیات پستی دارند، نمی‌توانند جوابگو باشند و حتی معلوم نیست از چه کسی باید انتقاد شود. هیات عرصه تاخت و تاز یک عده افراد شده و تنها چیزی که در این بین مظلوم مانده، ورزشی است که هر ساله بیشتر به سمت نابودی کشیده می‌شود.»

 

وي ادامه می‌دهد «واقعا گرشاسبی وضعیت این هیات را نمی‌بیند؟ شش، هفت سال است که وضعيت هيات اين‌گونه است. اهرم‌های سیاسی در ورزش در حال نابودکردن ورزش هستند. اصلا متولی‌اي وجود ندارد و معلوم نیست با چه کسی باید حرف زد.»

 

جعفری می‌گوید «من مخالفتی با حضور شخصی مانند سودانی در راس هیات ندارم؛ هر کسی که می‌تواند برای این ورزش منابع مالی تامین کند، به درد این ورزش می‌خورد ولی نفراتی که بعد از رییس قرار می‌گیرند باید کاملا ورزشی باشند. ما در گذشته افتخارات زیادی در این رشته داشته‌ایم و اگر قرار باشد به همین راحتی این رشته را در اختیار فردی قرار دهیم که از آن اطلاعی ندارد، ورزش نابود می‌شود؛ مثل همین شرايطي كه در آن قرار گرفته‌ايم.»

 

ناصری نیز در این خصوص عنوان می‌کند «مسايل مربوط به وضعيت شنا و واترپلوي استان از سوي حاجيان دبير هيات خوزستان به سوداني اطلاع داده مي‌شود. به نظرم اگر افراد صالحي اطراف سوداني قرار داشتند، مي‌توانستند به وي در رفع مشكلات كمك كنند.»

 

طاهری نيز در اين زمينه می‌گوید «‌وجود افرادي ازجمله حاجيان كه در اين رشته تخصص ندارد و اطراف سوداني هستند، باعث به وجود آمدن مشكلات موجود شده است و کمکی به بهترشدن وضعیت نمی‌کنند.»

 

ازجمله موضوعاتی که به مشکلات هیات دامن می‌زند، اداره آن به صورت سرپرستی است. هیات شنا و واترپلو استان بيش از دو سال است که به صورت سرپرستی اداره می‌شود و این در حالی است که یک سرپرست فقط برای مدت سه ماه باید در این سمت بماند و بعد از این مدت، باید مجمع انتخاب رییس هیات برگزار شود.

 

حمیدرضا گرشاسبی مدیرکل ورزش و جوانان استان درخصوص علت تاخیر در برگزاری مجمع انتخاب رییس هیات شنا و واترپلو استان توضيح مي‌دهد «تاکنون چندین نامه به فدراسیون ارسال کرده‌ایم و از آن‌ها خواسته‌ایم که مجمع را برگزار کنند اما جوابی دریافت نکرده‌ایم. البته شاید از علل دریافت نکردن جواب از سوی فدراسیون این است که خود فدراسیون نيز اكنون به صورت سرپرستی اداره می‌شود. با اين وجود ما پیگیر برگزاری مجمع هستیم.»

 

اما برانوش نيك‌بين سرپرست فدراسيون شنا و واترپلو نظر متفاوتی دارد و می‌گوید «فدراسيون براي برگزاري مجمع در تمام استان‌ها اعلام آمادگي كرده است و اصلا برگزاري مجمع بر عهده اداره‌كل ورزش و جوانان هر استان مي‌باشد؛ آن‌ها هر وقت تشخيص داده و تاريخي را به ما پيشنهاد دهند، ما براي برگزاري مجمع به آن استان مي‌رويم.»

 

وي عنوان مي‌كند «خوزستان تاكنون هيچ تاريخي را براي برگزاري مجمع به ما اعلام نكرده است. اگر آن‌ها تاريخ را به ما بگويند ما اين آمادگي را داريم كه به آن‌جا بياييم. اكنون نيز از مسوولان فدراسيون مي‌خواهم كه نامه‌اي تنظيم كنند تا هر چه زودتر مجمع خوزستان برگزار شود.»

 

بومی‌سازی و کار کردن روی رده‌های سنی پایه از مواردی است که باعث شکوفاشدن استعدادها و به دنبال آن مطرح شدن استان در سطح ملی و همچنین حضور بازیکنانی در تیم‌ملی می‌شود اما برخی مربیان استان معتقدند که هیات فعلی در این زمینه اقدامی نداشته است. 

 

قاطع در اين زمينه اظهار مي‌كند «متاسفانه هيات وقت خود را صرف حضور در مسابقات ليگ برتر واترپلو كشور کرده و پول‌هاي هيات را صرف شرکت در این مسابقات می‌کند؛ این در حالي است كه از سرمايه‌گذاري روي رده‌هاي سني پایه غافل شده‌ است. معتقدم هر چه به سمت جلو پيش برويم به دليل اين‌كه در رده‌هاي پايه كار نكرده‌ايم، در آینده نیز بازيكني در رده بزرگسال نخواهيم داشت.»

 

وي عنوان می‌کند «مشكلاتي كه اكنون در اطراف هيات استان وجود دارد باعث شده است كه تعداد ملي‌پوشان ما نيز كم شود و چند بازیکنی نیز که اكنون عضو تيم‌ملي شنا و واترپلو هستند، از گذشته ملي‌پوش بوده‌اند و فكر مي‌كنم باتوجه به شرايط فعلي، ديگر نتوانيم در آينده بازيكني را به تيم‌ملي معرفي كنيم.»

 

به اعتقاد مخیلفي «هيات بايد كمي به بازيكنان بومي اهميت دهد و غيربومي‌سازي را كنار بگذارد تا پيشرفت ما در سطح كشور بيشتر شود. ما پتانسيل‌‌هاي بالايي داريم و به نظر من هيات بايد لطف كند و از بازيكنان غيربومي كمتر استفاده كند. خوزستان مهد واترپلو ايران است و واقعا باعث شرمندگي است كه بازيكن غيربومي وارد استان شود.»

 

طاهری نیز در این باره می‌گوید «ما سال‌های گذشته در استان بازیکنان خوبی داشتیم اما به دلیل مشکلات به وجود آمده، آن‌ها از اطراف این رشته پراکنده شدند و به نظرم این موضوع به هیات برمی‌گردد که برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری لازم را برای حفظ این نفرات نداشته است.»

 

به اعتقاد برخی از مربیان استان، هیات شنا و واترپلو استان فعالیت چندانی ندارد و فعالیتی که در حال حاضر در این رشته صورت می‌گیرد مربوط به باشگاه نفت است و اگر بخواهیم از این باشگاه فاکتور بگیریم، خود هیات فعالیتی ندارد.

 

به گفته مخیلفی «شنا و واترپلوی استان در باشگاه نفت خلاصه می‌شود؛ به صورتی که اگر روزی نفت دیگر نخواهد کار خود را در این دو رشته دنبال کند، دیگر هیچ تیمی از استان‌مان به مسابقات کشوری اعزام نخواهد شد.»

 

جعفري آينده شنا و واترپلو استان را روشن نمي‌بيند و مي‌گويد «آینده‌ای برای این رشته وجود ندارد؛ ما چه بستری ساخته‌ایم که آینده‌ای وجود داشته باشد؟ اگر وضعیت خوب وزارت نفت در خوزستان نبود همین چیزی که اکنون داریم را نیز نداشتیم. ما از امکانات نفت استفاده می‌کنیم و بازیکنان را برای لیگ پرورش می‌دهیم وگرنه چه برنامه‌ای، چه کاری و چه تزریق مالی از هیات داشته‌ایم. هیات کاری انجام نداده که به دنبال آینده باشد.»

 

اما ناصر سوداني سرپرست هيات شنا و واترپلو خوزستان كه با بيشتر نظرات مربیان استان موافق نیست، مي‌گويد «يكي از معدود هيات‌هايي كه كمترين حمايت را از سوي مسوولان استان داشته، اين هيات بوده است. زماني‌كه به پيشنهاد دوستان و به صورت موقت براي جبران عقب‌افتادگي‌ها و  حمايت از اين هيات، مسووليت آن را به عنوان سرپرست پذيرفتم، با کمک دوستان توانستيم در اين مدت دو سال، اين هيات را از رتبه‌هاي آخر به رتبه سوم بالا بكشانيم. هم‌چنين توانستيم رتبه‌هاي اول تا سوم مسابقات كشوري را ازآن خود كنيم.»

 

به اعتقاد سودانی «اصل موضوع اين است كه برخي از مربيان، اقدامات صورت گرفته توسط هيات را ناديده مي‌گيرند چرا كه اين افراد در گذشته در راس كار بودند و اكنون نيز قصد دارند دوباره به كار خود برگردند و به نظرم بخشي از مشكلات هيات مربوط به همين موضوع است.»

 

وي درباره نظر برخی از مربيان استان مبني بر اين‌كه افرادي كه اطراف او در حال فعاليت هستند، اخبار هيات را صحيح منتقل نمی‌کنند مي‌گويد «اين موضوع مربوط به اين است كه يكسري از مربيان مطالباتي را از هيات قبلی كه مربوط به سه، چهار سال گذشته است، دارند و متاسفانه بدهكاري هيات قبلي دامن‌گير ما شده است. آن‌ها يك هيات بدهكار را به ما تحويل دادند.»

 

سوداني با گله‌مندی از اداره‌كل ورزش و جوانان استان به دلیل برگزارنکردن مجمع انتخاب رییس هیات استان می‌گوید «من بارها اعلام استعفا كردم و از سال گذشته به آن‌ها گفتم كه من باتوجه به مشغله بسياري كه دارم، به امور هیات نمي‌رسم ولي نمي‌دانم به چه دليل آن‌ها افراد جديدی را جذب نمی‌كنند تا به كارهای هیات رسیدگی کنند. من با كنار رفتن از اين سمت نیز هم‌چنان حمايت‌هايم را ادامه مي‌دهم و از اين هيات جدا نمي‌شوم.»

 

سوداني عنوان مي‌كند «در اين مدت در فدراسيون افرادي روي كار آمدند كه هر كدام سياست خاص خود را داشتند و يكي از دلايل برگزارنشدن مجمع نيز مي‌تواند اين موضوع باشد ولي استان، مي‌توانست مجمع را برگزار كند كه متاسفانه اين اقدام از سوي آن‌ها صورت نگرفت. من هم بارها اعلام كردم زماني كه مجمع برگزار شد، اين آمادگي را دارم كه مسووليت را به فرد منتخب تحويل دهم.»

 

 وي بيان‌ مي‌كند «ديگر قصد ماندن در اين سمت را ندارم چرا كه وقتي حمايتي صورت نمي‌گيرد كار كردن ديگر فايده‌اي ندارد. اگر در اين ميان موفقيتي حاصل شود، مي‌گويند آفرين به بازيكن اما اگر مشكلي پيش بيايد، مي‌گويند بدا به رييس هيات. من براي حمايت و جذب اسپانسر به هيات آمدم ولي متاسفانه مسوولان استان با ما همكاري نكردند.»

 

سوداني مي‌‌گويد «هيچ هياتي در كشور نيست كه روي پاي خود ايستاده باشد در حالي كه ما اخيرا به اين مرحله رسيديم. استخرهاي آزادي و كارگر اهواز را در اختيار هيات قرار داديم تا بتواند كمبودها را جبران كند. اكنون هشت استخر در استان در حال راه‌اندازي است و با شهردار نيز صحبت‌هايي داشته‌ايم و قصد داريم در مناطق حاشيه‌اي اهواز نيز استخرهايي راه‌اندازي كنيم.»

 

سرپرست هيات شنا و واترپلو استان درباره برگزار نكردن جلسه با مربيان استان كه خواسته بسياري از آن‌ها مي‌باشد هم بيان‌ مي‌كند «اين وقت را ندارم كه به صورت مرتب جلسه برگزار كنم اما هر وقت دوستان خواسته‌اند، جلسه‌اي تشكيل داده‌ايم و من نيز حضور داشتم. اگر مربي مي‌گويد كه چنين جلساتي برگزار نشده، شايد مربي جديدي است كه اين‌گونه صحبت كرده است. من نمي‌دانم چرا عده‌اي ارتقا رتبه و كسب عنوان‌هاي ما را در كشور ناديده مي‌گيرند.»

 

وي مي‌گويد «حدود دو سال است كه اين مسووليت را بر عهده دارم؛ زماني كه اين سمت را قبول كردم، گفتم براي سه ماه اين مسووليت را مي‌پذيرم تا به اين هيات كمك و آن را از حالت ركود خارج كنم و بعد نيز مي‌روم و به آن‌ها گفتم كه من حتي اگر سرپرست يا رييس هيات هم نباشم، از هيات حمايت مي‌كنم.»

 

باتوجه به اين‌كه به نظر مي‌رسد، نوك پيكان انتقادات مربيان به سمت افراد اطراف سوداني مي‌باشد، حر حاجيان (دبير هيات شنا و واترپلو استان) يكي از افراد مورد خطاب‌شده، به انتقادات پاسخ داد.

 

وي معتقد است «اكنون تعامل‌مان با باشگاه‌هاي استان بسيار بهتر از گذشته شده است به صورتي كه تمام باشگاه‌ها را درگير مسابقات كرده‌ايم و در جريان كارهاي هيات قرار داده‌ايم اما قرار نيست كه ما از تمام مربيان باشگاه نفت استفاده كنيم. اكنون مربياني كه در هيات كار مي‌كنند و اطراف آن هستند، از قهرمانان و اسطوره‌هاي كشور مي‌باشند. تمام ورزش‌ ما روي نفت مي‌چرخد ولي من طي بازديدي كه از شناي نفت داشتم، ديدم كه آن‌ها برنامه‌ متنوع كاري ندارند. زماني كه نفت، چهار استخر دارد و ابزار كار در اختيارش است، پس چرا مربيانش كار نمي‌كنند و فقط انتقاد مي‌كنند و عملكرد منفي خود را گردن هيات مي‌اندازند؟ به نظرم اين اقدام آن‌ها باعث تخريب شنا و واترپلوي استان شده است.»

 

دبير هيات شنا و واترپلو استان مي‌گويد «البته انتقاد كردن يك بحث طبيعي است و تا وقتي كه قطار ايستاده است همه به عظمت قطار نگاه مي‌كنند ولي همين كه قطار به راه افتاد و شروع به حركت كرد، دست به سنگ مي‌گيرند و شروع به زدن قطار مي‌كنند.»

 

حاجيان مي‌گويد «اگر بخواهيم آمار و عملكردمان را ارزيابي كنيم، سال گذشته و امسال، جزو تنها سال‌هايي بوده‌ است كه مسابقات بسياري را برگزار كرديم. سه مرحله مسابقات ليگ استاني شنا را انجام داديم ولي به دليل اين‌كه درگير مسايل ليگ واترپلو كشور بوديم، نتوانستيم رقابت‌هاي ليگ استاني واترپلو را برگزار كنيم ولي قرار است به زودي اولين مرحله آن را برگزار كنيم.»

 

وي درباره روي آوردن شناگران به سمت واترپلو عنوان مي‌كند «علت اين‌كه شناگران از فعاليت در اين رشته كنار كشيده‌اند و به سمت واترپلو روي آورده‌اند اين است كه خود مربيان انگيزه لازم را به آن‌ها تزريق نمي‌كنند. مربيان بايد برنامه‌ها‌ي‌شان را به صورتي تدوين كنند كه بازيكن، با انگيزه كار خود را دنبال كند ولي مربي‌هاي ما در كارشان تنوع ندارند و اين موضوع باعث كناره‌گيري شناگران شده است.»

 

به اعتقاد حاجيان «اكنون مشكلات موجود در رشته شنا مربوط به تمام كشور است و اصلا اين رشته در كشور تعطيل شده است و بيشتر روي واترپلو كار مي‌شود. به صورتي كه از اول سال تاكنون مسابقات قهرماني شناي كشور در هيچ رده‌ سني برگزار نشده است. با اين وجود ما در استان كار خودمان را انجام داديم و ليگ شنا را برگزار كرديم.»

 

وي در پاسخ به صحبت‌هاي برخي از منتقدان نسبت به برگزارنشدن جلسه با مربيان استان عنوان مي‌‌كند «چهارشنبه تا جمعه هر هفته كه سوداني در اهواز است، يك جلسه داخلي با اعضاي هيات برگزار مي‌كند و علاوه بر آن نيز ماهي يك بار جلسه تشكيل مي‌دهيم و درخصوص مسايل هيات صحبت مي‌كنيم.»

 

حاجيان مي‌گويد «ما هم از وضعيت فعلي ناراحت هستيم چرا كه سوداني دو سال است كه سرپرست هيات مي‌باشد و اگر تكليف او مشخص شود، مي‌تواند يك برنامه طولاني‌مدت ارايه دهد. يكي از مشكلاتي كه دامن‌گير هيات است اين مي‌باشد كه تاكنون مجمع انتخاب رييس هيات برگزار نشده است و ما نيز انتظار داريم اين مجمع هر چه زودتر برگزار شود.»

 

به گفته حاجيان «تمام قهرمانان و ورزشكاران از سوداني حمايت مي‌كنند و او را مي‌خواهند چرا كه اگر سوداني از اين سمت كنار برود، بازهم اوضاع هيات به روز اول خود برمي‌گردد. عده‌اي به دنبال اين هستند كه سوداني را از كار خود زده كنند تا او كنار برود و خودشان متولي كار شوند.»

 

به گزارش ايسنا، همان‌طور كه در اين گزارش آمد، هيات شنا و واترپلو خوزستان اسير يكسري اختلافات شده و همين موضوع به شنا و واترپلو استان ضربه زده است. برگزارنشدن مجمع انتخاب رييس هيات، شايد نوعي بلاتكليفي در ميان اهالي اين رشته در استان ايجاد كرده است، بنابراين مديركل ورزش و جوانان استان بايد با پيگيري هر چه سريع‌تر اين موضوع، مجمع را برگزار و رييس جديد را انتخاب كند تا فرد جديد با اجراي برنامه‌هاي بلندمدت، به وضعيت اين دو رشته و هيات استان سر و سامان دهد.

گزارش از پريسا زنگنه‌منش

(كدخبرنگار: 17028)


+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم آذر ۱۳۹۱ساعت 15:40  توسط امیر رحمانی  | 

اخبار بهداشت و درمان استان

 

تقلبی بودن داروهای پنی سیلین شایعه است

اهواز-معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: تقلبی بودن داروهای پنی سیلین که این روزها از در برخی محافل مطرح می شود از پایه و اساس صحت ندارد و شایعه ای بیش نیست.

دکتر ˈبهزاد شریف مخمل زادهˈ سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با بی اساس خواندن شایعه تقلبی بودن داروهای پنی سیلین موجود در کشور اظهارداشت: ما تاکنون گزارشی در این باره نداشتیم.

وی افزود: اغلب، آنتی بیوتیک ها از داروخانه های سراسر کشور توسط بیمار تهیه می شوند و داروخانه ها هم فقط از شرکت های پخش دارو و مجاری قانونی این آنتی بیوتیک ها را تهیه می کنند.

مخمل زاده با بیان اینکه تفاوتی ندارد که دارو از کدام کشور وارد شده باشد تصریح کرد: داروهایی که وارد کشور می شوند قبل از ورود در قرنطینه نگهداری می شوند تا آزمایشاتی برای تشخیص صحت و سلامت آن ها انجام شود و بعد آن ها برای پخش در سراسر کشور در اختیار شرکت های پخش دارو قرار می گیرند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز ادامه داد: بسیاری از داروها ممکن است در کشورهای دیگر عارضه هایی نداشته باشد اما در کشور ما عارضه داشته باشد که این امری طبیعی است و اگر این موارد اتفاق بیفتد ما آن را ثبت می کنیم اما تاکنون گزارشی مبنی بر تقلبی بودن و یا عارضه هایی در اثر استفاده از این قبیل آنتی بیوتیک نداشتیم.

وی گفت: لازم به ذکر است در مدت اخیر در بین بیماران شایع شده بود که چند بیمار به علت استفاده از پنی سیلین به کما رفته اند که این امر باعث شده بود بسیاری از بیماران در استفاده از این دارو دچار تردید شوند.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم آذر ۱۳۹۱ساعت 15:37  توسط امیر رحمانی  | 

اخبار حقوقی - قضایی

تشکیل بانک اطلاعاتی برای محکومان به ارتکاب سرقت
اهواز - خبرگزاری مهر: دادستان عمومی و انقلاب اهواز گفت: بانک اطلاعاتی ویژه ای برای ثبت و ضبط اسامی و اطلاعات مربوط به محکومان به ارتکاب سرقت در اهواز تشکیل می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، فرهاد افشارنیا اظهار کرد: خوزستان تنها استانی نیست که درگیر جرم سرقت است و اگر شاخص جمعیت را در آمار سرقت دخالت دهیم، در رتبه 22 قرار می گیریم. با این حال به دلیل حساسیتهایی که این جرم در جامعه ایجاد می کند، به عنوان دغدغه اول استان در بحث پیشگیری از وقوع جرایم، انتخاب شده است.

افشارنیا عنوان کرد: پائین بودن سرانه درآمد مردم ایران در مقایسه با سایر کشورها، یکی از دلایل افزایش وقوع سرقت در ایران است.
 
وی با بیان اینکه مطابق آمار موجود 70 درصد جرایم ریشه در مسئله مواد مخدر دارند، ادامه داد: این آمار، اهمیت و ضرورت راه اندازی اردوگاه معتادان به مواد مخدر را چند برابر می کند.
 
افشارنیا گفت: اقدامات اولیه این اردوگاه فراهم شده است که امیدواریم در آینده نزدیک شاهد راه اندازی آن در استان باشیم.
 
دادستان عمومی و انقلاب اهواز افزود: طرحهای مشترک دستگاه قضایی و نیروی انتظامی در سرکشی از بازارچه های روز و شناسایی فروشندگان اموال مسروقه، اعمال سخت گیری های شدید برای اعطای مرخصی به زندانیان جرایم مرتبط با سرقت، بازرسی از مراجع انتظامی و نظارت بر اجرای دستورات قضایی توسط آنان؛ از جمله اقدامات صورت گرفته در خصوص کنترل جرم سرقت است.
 
وی از تشکیل بانک اطلاعاتی برای محکومان به ارتکاب سرقت در استان خوزستان خبر داد و تصریح کرد: یک نسخه از احکام صادره در اختیار نیروی انتظامی قرار می گیرد تا بانک مشابه ای را برای شناسایی سارقان سابقه دار در اختیار داشته باشند.
 
افشارنیا خواستار افزایش حضور پلیس در سطح شهر و تقویت یگان جلب نیروی انتظامی شد و اظهار کرد: حضور پلیس در سطح شهر موجب دلگرمی شهروندان می شود.
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم آذر ۱۳۹۱ساعت 15:35  توسط امیر رحمانی  | 

تصاویر روز اهواز

ابرهای تیره در آسمان اهواز/عکس ارسالی مخاطبان
عكس  11:16:17 1391/09/21

919-6982-5 كد خبر

RSS :: پرینت


ابرهای تیره بر فراز شهر اهواز

آدرس ایمیل ایسنای خوزستان:khouzestan@isna.ir

عکس های ارسالی از ابراهیم متین سیرت

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم آذر ۱۳۹۱ساعت 15:33  توسط امیر رحمانی  | 

یک خبر از بهبهان

شهردار بهبهان گفت: شورای شهر با لغو ماموریت‌های اینجانب به عنوان شهردار، مانع از پیگیری مطالبات شهرداری می‌شود.

علیرضا بهادری در خصوص تاخیر شش ماهه در پرداخت حقوق کارکنان پیمانکاری شهرداری این شهرستان اظهار کرد: در ابتدا از همه کارکنان، کارگران و پرسنل زحمت‌کش شهرداری تشکر می‌کنم اما هفت میلیارد و 200 میلیون‌تومان بدهی گذشته شهرداری به دوش ما افتاد که آن را در این مدت پرداخت کرده‌ام.

وی افزود: حساب مالیات بر ارزش افزوده شهرداری نیز که تنها منبع درآمد ما است، توسط دادگاه مسدود شده است.

شهردار بهبهان تصریح کرد: همچنین 130 نفر بازنشسته پیش‌بینی نشده کارهای سخت و زیان‌آور داشتیم که مجبور شدیم قسمتی از سنوات آنها را پرداخت کنیم.

وی در خصوص مطالبات شهرداری گفت: ما قریب به پنج میلیارد و 500 میلیون تومان از وزارت نفت طلب داریم که کارهای قانونی آن انجام شده و وزیر دارایی نیز دستور مساعدت در پرداخت آن را داده است.

بهادری خاطرنشان کرد: اما به دلیل اختلافاتی که میان شورا و شهرداری است، شورای اسلامی شهر از پیگیری اینجانب جلوگیری کرده و ماموریت‌های من را لغو می‌کند و نمی‌گذارد مطالبات شهرداری از وزارت نفت را پیگیری کنم.

وی با بیان اینکه شورای شهر برای اخراج 200 نفر به شهرداری فشار می‌آورد، ادامه داد: من با اخراج مخالف هستم و تاکنون یک نفر را نیز اخراج نکرده و نخواهم کرد زیرا حقوق با تاخیر هم که باشد اما باز هم پرداخت می‌شود ولی اگر یک نفر اخراج شد، مشکلات فراوانی برای وی به وجود خواهد آمد.

شهردار بهبهان در پایان در خصوص راهکار برون‌رفت از این وضعیت گفت: مسئولان و بزرگان شهر وساطت کنند تا بگذارند این پول و طلب شهرداری را وارد شهر کرده و نیروهای زحمت‌کش شهرداری به حقوق خود دست یابند.

وی خاطرنشان کرد: انتظار داریم مسئولان استانی و شهری از ما برای پیگیری این مطالبات حمایت کنند.

مرجع / فـارس
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم آذر ۱۳۹۱ساعت 13:23  توسط امیر رحمانی  | 

یک خبر از بهبهان

به دلیل عدم همکاری بانک ملی
دومین واحد بزرگ تولیدکننده لبنیات خوزستان در بهبهان تعطیل شد 
 

خبرگزاری فارس: شرکت تولید محصولات لبنی «توراند» بهبهان که به عنوان دومین واحد بزرگ تولیدکننده لبنیات خوزستان در بهبهان فعالیت‌ می‌کرد، امروز و در پی مخالفت بانک ملی با اجرای مصوبه ستاد تسهیل این استان تعطیل شد.

خبرگزاری فارس: دومین واحد بزرگ تولیدکننده لبنیات خوزستان در بهبهان تعطیل شد 

عضو هیئت مدیره شرکت توراند بهبهان در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در بهبهان با اعلام این خبر اظهار کرد: ستاد تسهیل خوزستان روز 15 آذر ماه جاری به ریاست سید جعفر حجازی، استاندار و رئیس این ستاد با حضور مسئولان استانی، معاون اعتبارات بانک ملی خوزستان و نمایندگان صنایع استان تشکیل جلسه داده و در قبال پرداخت پنج درصد دیون معوق، تقسیط بدهی معوق این واحد صنعتی را مصوب کرد.

جمشید سعیدی افزود: اما درست یک روز پس از این تاریخ، سیاوش توحیدی، رئیس بانک ملی استان خوزستان اعلام کرد که مصوبه غیر کارشناسی بوده و حاضر به اجرای آن نیست و شرکت توراند به جای پنج درصد باید 50 درصد بدهی معوق خود را پرداخت کند.

وی تصریح کرد: شرکت آفرین عصاره طبیعت(تولیدکننده فرآورده‌های لبنی توراند) که دو سال پیش به همت جمعی از جوانان کارآفرین دانشگاهی آغاز به کار کرد، با ایجاد بیش از 60 فرصت شغلی مستقیم و یک‌صد فرصت شغلی غیر‌مستقیم مهمترین واحد صنعتی فعال در شهرستان بهبهان در زمینه تولید صنایع غذایی به حساب آمده و توقف تولید آن زندگی صدها خانوار را با بحران مواجه می‌کند.

عضو هیئت مدیره شرکت توراند ادامه داد: لازم به یادآوری است که طی یک سال گذشته بسیاری از کارخانجات فرآورده‌های لبنی کشور به دلیل افزایش قیمت شیر خام، افزایش هزینه‌های حامل‌های انرژی و نیز عدم تخصیص یارانه بخش تولید، با بحران روبه رو شده و برخی نیز از کار ایستاده‌اند.

وی اذعان داشت: این‌بار نیز شاهد آن هستیم که با خودداری بانک ملی از یاری‌رسانی به این واحد صنعتی فعال و با عدم اجرای مصوبه ستاد تسهیل استان و شخص استاندار توسط این بانک، چرخه تولید و اشتغال صنعت‌گران بهبهانی از حرکت می‌ایستد.

سعیدی خاطرنشان کرد: قابل توجه اینکه پیگیری‌های فرماندار و نماینده مردم بهبهان در مجلس شورای اسلامی و معاونت برنامه‌ریزی استانداری خوزستان نیز جهت متقاعد ساختن بانک ملی مبنی بر اعطای استمهال به شرکت مذکور تاکنون راه به جایی نبرده است.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم آذر ۱۳۹۱ساعت 12:51  توسط امیر رحمانی  | 

گزارش آب و هوای استان خوزستان

 
مدیر کل هواشناسی خوزستان خبر داد
آغاز بارش‌های شدید باران در خوزستان / احتمال آبگرفتگی معابر

خبرگزاری فارس: مدیر کل هواشناسی خوزستان از آغاز بارش‌های شدید باران در استان خوزستان خبر داد و گفت: از بامداد سه‌شنبه باید منتظر آغاز بارش‌های باران بود.

خبرگزاری فارس: آغاز بارش‌های شدید باران در خوزستان / احتمال آبگرفتگی معابر 

مسعود دهملایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار داشت: بررسی نقشه‌های پیش‌یابی عددی اداره کل هواشناسی استان، نشان دهنده شکل‌گیری یک سامانه باران‌زای قوی است که از اواخر امروز استان را تحت تاثیر قرار خواهد داد و باعث رگبار باران، رعد و برق و احتمال تگرگ خواهد شد.

وی همچنین درباره وضعیت بارش‌های باران در مناطق کوهستانی خوزستان افزود: در بعضی از مناطق کوهستانی استان بارش به صورت برف خواهد بود.وی تاکید کرد: بارش در شرق استان از حجم و شدت بیشتری برخوردار است و احتمال آبگرفتگی معابر و اختلال در تردد خودروها وجود دارد و خلیج فارس از عصر سه‌شنبه و به ویژه در روز چهارشنبه مواج خواهد بود.مدیر کل هواشناسی خوزستان خاطر نشان کرد: زبانه کم‌فشار سطح زمین تدریجا استان را تحت تاثیر قرار خواهد داد، خط ناپایدار لایه میانی جو نیز از اواخر وقت رو به تقویت می‌رود، لذا انتظار افزایش ابر از ظهر روز جاری به بعد و سپس شروع بارندگی از اواخر وقت امروز وجود دارد.وی تاکید کرد: آسمان استان قسمتی تا نیمه ابری به تدریج تمام ابری از اواخر وقت همراه با بارندگی، رعد و برق و وزش باد قابل‌ملاحظه پیش‌بینی می‌شود و انتظار وزش باد شدید طی روزهای چهارشنبه تا پنج‌شنبه به ویژه روز چهارشنبه در بخش‌هایی از نیمه جنوبی استان و شمال خلیج فارس وجود دارد لذا در روزهای یاد شده خلیج فارس بسیار مواج خواهد بود.دهملایی خاطر نشان کرد: وضعیت هوا، قسمتی ابری همراه با افزایش ابر، احتمال رگبار و رعد و برق جهت باد، جنوب غربی تا جنوب شرقی سرعت باد، 25 تا 35 کیلومتر در ساعت و ماکزیمم سرعت باد، 50 کیلومتر در ساعت خواهد بود.مدیر کل هواشناسی خوزستان تاکید کرد: در شبانه روز گذشته آغاجاری با 26 و دهدز با پنج درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط گزارش شده‌اند.وی افزود: حداکثر دمای اهواز به 23 و حداقل به 16 درجه سانتیگراد خواهد رسید.

 

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم آذر ۱۳۹۱ساعت 12:47  توسط امیر رحمانی  | 

اخبار و گزارشات سیاسی و اقتصادی و تحلیل

 

 

مخالفان حکومت سودان : ایران در دریای سرخ پایگاه دریایی می سازد

مخالفان حکومت سودان مدعی شده اند که حکومت عمر البشیر رییس جمهوری سودان به ایران اجازه تاسیس یک پایگاه نظامی را در سواحل دریای سرخ داده است.به گزارش عصر ایران روزنامه "حریت" متعلق به مخالفان حکومت سودان روز دوشنبه به نقل از یک منبع مخالف حکومت سودان که نامی از او نیاورده نوشت که سودان اجازه داده است ، ایران یک پایگاه نظامی در سواحل دریای سرخ این کشور دایر کند.روز یکشنبه نیز جنبش عدالت و مساوات سودان (jem) که گروه شورشی مخالف حکومت سودان است مدعی شده بود عمر البشیر اجازه داده است سپاه پاسداران ایران یک پایگاه دریایی در بندر سودان یا در نقطه ای دیگر از سواحل این کشور تاسیس کند.محجوب حسین سخنگوی این گروه شورشی مدعی شده است که حرکت ناوهای ایران به سمت سواحل سودان در ماه گذشته نه به خاطر فرستادن پیامی به اسراییل بلکه برای تست کردن افکار عمومی منطقه برای دایر کردن یک پایگاه دریایی در منطقه دریای سرخ است.اما سخنگوی ارتش سودان در این باره گفته است که حضور ناوهای ایرانی در بنادر سودان در راستای همکاری های عادی نظامی و دفاعی دو کشور است.ایران و سودان در مارس 208 یک قرار داد همکاری نظامی به امضاء رسانده اند.شورشیان مسلح در سودان به دلیل روابط حسنه ایران با حکومت البشیر میانه خوبی با ایران ندارند و در ماه مارس سال جاری میلادی ایران را متهم به کمک به نیروهای سودانی برای سرکوب شورشیان کردند. ایران این اتهامات را رد کرده است.مخالفان حکومت سودان همچنین با مطرح کردن این موضوع که حکومت البشیر، سودان را تبدیل به عرصه مناقشه و درگیری ایران و اسراییل کرده است می گویند نزدیکی سودان به ایران دیگر کشورهای عربی حاشیه دریای سرخ از جمله عربستان را آزرده خواهد کرد و ممکن است حکومت ریاض کمک های مالی وعده داده خود به خارطوم را پرداخت نکند.گفتنی است روز شنبه برای دومین بار در یک ماه گذشته دو ناو ایرانی ( جماران و بوشهر) در سواحل سودان پهلو گرفتند.حرکت این ناوها به سودان از ماه گذشته و پس از حمله هوایی به یک کارخانه اسلحه سازی در خارطوم صورت گرفت که دولت سودان اسراییل را به متهم به انجام این حمله کرد.از نظر کارشناسان نظامی تاسیس پایگاه دریایی ایران در دریای سرخ توانایی نیروی دریایی ایران را برای مقابله بهتر با دزدان دریایی سومالیایی و تامین امنیت بهتر و بیشتر در خلیج عدن دو چندان می کند.هدف از این پهلوگیری ناوهای ایرانی، سوخت گیری و تامین نیازهای لجستیک عنوان شده است.
 

RQ-7 Shadow رکورد 750هزار ساعت پرواز و 173هزار مأموریت رزمی را به جای گذاشته است. این پهپاد این توانایی را دارد که با استفاده از طیفهای الکترومغناطیسی، هر منطقه و یا شیء را بازرسی کرده و حتی به مواد تشکیل دهنده آن پی ببرد.
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق، خانواده پهپاد "Shadow" به معنای سایه از جمله پهپادهای کارکشته آمریکایی است که در چند سال اخیر به صورت گسترده توسط نیروی زمینی و سپاه تفنگداران دریایی آمریکا مورد استفاده قرار گرفته است. این گونه از پهپاد توسط شرکت آمریکایی "AAI" طراحی و ساخته شده است و در حال حاضر مسئولیت عمده شناسایی برای نیروهای آمریکایی در سطح گردان و تیپ را بر عهده دارد.


پهپاد RQ-7

حجم زیادی از ماموریتهای در حوزه شناسایی به مانند هدف یابی، تخمین خسارت وارده در میدان نبرد، ارسال زنده تصاویر و دیده بانی از جمله توانایی های RQ-7 است. برای نمونه این پهپاد می تواند یک خودروی تاکتیکی نظامی را در شب و یا روز از فاصله ای در حدود 3.5 کیلومتر و ارتفاع 2400 متری تشخیص داده و تعقیب کند.اولین اعضای این خانواده پهپادی در سال 1999 با عنوان RQ-7A وارد خدمت ارتش آمریکا شد. در سالهای بعد مدل ارتقاء یافته با نام RQ-7B به خدمت وارد شده و مدل A نیز از خدمت خارج شده است. گونه دیگری از RQ-7 نیز که اخیرا وارد خدمت شده است مدل "600" شناخته می شود. این مدل از لحاظ سامانه های شناسایی تفاوتی با سایر مدلها ندارد و به عنوان مدلی بزرگتر از لحاظ بدنه و با پایایی پروازی بیشتر شناخته می شود.

هر واحد پهپاد RQ-7 به صورت استاندارد شامل سه پرنده بدون سرنشین بعلاوه یک عدد رزرو، دو ایستگاه کنترل ثابت، یک ایستگاه کنترل متحرک و یک کامیون حاوی سیستم پرتاپ پر پهپاد می باشد. کل این سیستم را می توان در دو فروند هواپیمای باربری سی 130 حمل کرد. دوربین الکترواپتیکال و حرارتی آن که در یک سکوی کروی درجه آزادی که به طور الکترونیک پایدار شده زیر بدنه آن قرار داشته و به وسیله نیتروژن مایع خنک می شود. این دوربین تصاویر خود را به صورت بیدرنگ(real time) از طریق یک خط انتقال داده باند C که در دید مستقیم گیرنده عمل می کند به پایگاه زمینی می فرستد.

هر چند نخستین پرواز نمونه اول این پهپاد در سال 1991 بوده اما در سال 2002 وارد تولید شده و بیش از 500 فروند از آن تولید و نزدیک به 100 فروند دیگر نیز سفارش داده شده است.هر فروند از این پهپاد در سال 2011 قیمتی بالغ بر 50هزار دلار داشته و کل سامانه های آن یعنی با احتساب قیمت بخش های زمینی 15.5 میلیون دلار که شامل چهار هواپیما، خودروهای حامل و پرتابگر و سامانه بازیابی و هدایت زمینی است. یک مجموعه کامل این پهپاد از سری 200، به 22 نفر سرباز برای کاربری احتیاج دارد.
یکی از مهمترین مشخصات این پهپاد استفاده گسترده از مواد کامپوزیت و همچنین موتور وانکل در آن است. استفاده از مواد کامپوزیت این پهپاد را کوچک و سبک کرده و استفاده از موتور کم توان باعث شده است تا کمترین بازتاب راداری و فروسرخ از این پهپاد ساطع شده و شناسایی آن مشکل شود.


پهپاد RQ-7B در حال آغاز پرواز

اما محموله قابل حمل توسط این پهپاد با توجه به نوع ماموریت آن تغییر می کند. حسگرهای الکترواپتیکال، فروسرخ و رادار روزنه مصنوعی با توان نقشه برداری از سطح زمین از جمله تجهیزات قابل هم توسط این پهپاد است. اما از دیگر سامانه های پیشرفته قابل حمل توسط این پهپاد حسگرهای "تصویربرداری فراطیفی" است. در این بخش این حسگرها این توانایی را دارند که نورهای فرابنفش و فروسرخ که چشم انسان توان دیدن آن را ندارد شناسایی کرده و با استفاده از طیفهای الکترومغناطیسی موجود، هر منطقه و یا شیء را بازرسی کرده و حتی به مواد تشکیل دهنده آن نیز پی ببرد. به عنوان مثال تشخیص دهد تانک یا موشک قرار گرفته در این منطقه واقعی است یا نه.

یکی از انواع مجموعه سامانه های شناسایی که در نمونه هایی از این پهپاد استفاده می شود ساخت صنایع هوایی اسرائیل بوده که شامل یک دوربین حرارتی جلو نگر، دوربین فیلمبرداری دید در روز و نشانه گذار لیزری است. ارابه فرود این پهپاد شامل سه چرخ است، یک چرخ زیر دماغه و در چرخ اصلی زیر بدنه. عملیات فرود پهپاد شدو با کمک سامانه فرود تاکتیکی خودکار مدیریت شده و پس از فرود یک قلاب باعث توقف آن در مسافتی کمتر از 52 متر می شود.

پهپاد RQ-7 اخیرا با سامانه الکترواپتیکی مدل WESCAM 11SST مجهز شده است. این حسگر 7 تصویر ویدئویی در ثانیه را دریافت کرده و به سرعت در اختیار مرکز فرماندهی قرار می دهد. با کمک این سامانه می توان از ارتفاع 4000 متری فضایی به مساحت 300 کیلومتر مربع را در ظرف تنها یک ساعت پوشش داده و تصاویری بسیار با کیفیت از آن تهیه کرد. از دیگر سامانه های قابل نصب بر روی "Shadow " دوربین های مخصوص عملیات در روز با توان زوم 14 برابر است که به این پهپاد کمک می کند پس از شناسایی اهداف و زوم بر روی آنها بحث هدف گیری و ارائه مختصات به واحدهای تهاجمی را نیز به انجام برساند.

پهپاد RQ-7 از یک موتور مدل " UEL AR 741 " نیرو می گیرد که توانی در حدود 28.3 کیلو وات را برای آن فراهم کرده و آن را قادر می سازد تا با سرعت 148 کیلومتر در ساعت تا ارتفاع 4500 متری پرواز کند. برد این سامانه در حدود 100 کیلومتر و توان ماندگاری در حدود 6 تا 9 ساعت را بر روی منطقه مورد نظر دارد. البته در مدل " 600 " با افزایش دهانه بال و قدرت موتور توان ماندگاری و سرعت این پهپاد افزایش پیدا کرده است. در این مدل ماندگاری در آسمان به 12 الی 14 ساعت رسیده و می توان با مسافتی در حدود 200 کیلومتر را با آن پوشش داد.


پهپاد RQ-7 مدل 600

برای به پرواز درآوردن این پهپاد نیز از یک سامانه پرتاب هیدرولیکی که بر روی چرخ قرار دارد استفاده می شود. این سامانه پهپاد را با سرعت 350 تا 400 متر در دقیقه پرتاب می کند و سپس پس از فعال شدن موتور این سامانه به پرواز می پردازد. برای فرود نیز " RQ-7 " می تواند بر روی باندی به طول 95 متر فرود بیاید و یا با نصب قلاب هایی بر روی بدنه آن این پهپاد را در آسمان به وسیله کابلهای گیرنده متوقف کرد.پهپاد RQ-7 اصولا یک پرنده بی سرنشین شناسایی به حساب می آید که قابلیت حمل تسلیحات را ندارد. اما اخیرا گزارش هایی در فضای مجازی منتشر شده است که نشان از علاقه نیروهای مسلح آمریکا به مسلح کردن این پهپاد دارد.

این پهپاد در ماه جولای سال 2007 به رکورد 200هزار ساعت پرواز رسید که رکورد قبلی آن که 100هزار ساعت در 13 ماه بود را دو برابر می کرد. در ماه آوریل سال 2008 شدو به رکورد 300هزار ساعت پرواز رسید و در ماه می سال 2010 ساعات پروازی آن به بیش از 500هزار ساعت رسید. این نشاندهنده میزان اهمیت شدو در مأموریت های تاکتیکی آمریکا در این مدت و میزان اعتماد و ارزش سامانه های آن است.در 6 آگوست سال 2012 اعلام شد این پهپاد رکورد 750هزار ساعت پرواز و 173هزار مأموریت رزمی را به جای گذاشته است.

نمونه B آن که از سال 2004 تولید شد (بنا بر اعلام برخی رسانه های غربی این مدل، در اختیار ایران قرار دارد) دارای بال های بزرگتر با دهانه بال 4.3 متر است که نه تنها از لحاظ آیرودینامیک مداومت بیشتری داشته بلکه امکان حمل سوخت بیشتری تا 44 لیتر را برای رسیدن به مداومت پروازی 6 ساعت فراهم آوردند. همچنین میزان محموله قابل حمل آن به 45 کیلوگرم افزایش یافت.

همچنین در نمونه ای از "شدو"، سامانه های اویونیک هم ارتقاء یافتند و دستگاه های رله مخابراتی هم در بال های آن نصب شد تا این پهپاد نقش سامانه هوایی رله مخابراتی را هم بین نیروهای زمینی و مراکز فرماندهی ایفا کند. در ادامه موتور این پهپاد نیز بهسازی شد و در نمونه هایی از موتورهای دیگری هم استفاده شد و نمونه هایی از این پهپاد با دهانه بال 6.1 متر به مداومت پروازی 9 ساعت می رسند.

یکی از سامانه های جانبی آزمایش شده روی نموه های از این پهپاد یک جمر است که می تواند محوطه ای 4*4 کیلومتری را تحت تأثیر قرار دهد.از نکات جالب توجه رقابت شرکت های بزرگی مانند لاکهید مارتین، جنرال دینامیکز و ریتئون برای ساخت تسلیحات قابل حمل توسط پهپاد "شدو" است که مورد توجه ارتش آمریکا قرار دارد.  تعدادی جایگاه حمل بار خارجی برای آن در نظر گرفته شده که میتواند تسلیحاتی نظیر پرتابه های هدایت شونده کالیبر 81 میلیمتری و یا بسته های امدادی برای رها کردن برای سربازان روی زمین را حمل کند.

برای این پهپاد طرح های توسعه ای دیگری هم وجود دارد که در حال پیگیری است. این نشان دهنده این مطلب است که شدو پهپاد مهم و ارزشمندی برای آمریکایی ها محسوب می شود زیرا هم به طور گسترده آن را به کار گرفته اند و هم به دنبال توسعه نمونه های مختلف آن هستند.

سرعت بیشینه نمونه های سری200 این پهپاد بالغ بر 204 کیلومتر برساعت و سرعت پیمایشی آنها 130 کیلومتر بر ساعت بوده و به برد 109 کیلومتر دست می یابند. سقف پرواز این نمونه ها در حدود 4570 متر با حفظ خط دید مستقیم ارتباطی است.به گفته فرمانده نیروی هوافضای سپاه، پهپاد "شدو" نیز در اختیار ایران است. در بین پهپاد های ایرانی نمونه سهند که پیش از این در سلسله گزارش های مربوط به پهپادهای تولید شده در کشورمان به آن پرداخته بودیم شباهت قابل توجهی به شدو دارد.

آمریکا زمان نهایی برای جنگ با ایران را در ماه مارس سال آینده تعیین کرده است

فارین پالسی می نویسد: هفته گذشته ایالات متحده آمریکا موضع استراتژی خود را در مورد بحث بر سر برنامه هسته ای ایران اساسا تغییر داد.به گزارش سرویس بین الملل انتخاب ؛ این نشریه می نویسد: "این حرکت در نهایت می تواند به یک حمله نظامی به تاسیسات هسته ای شناخته شده ایران منجر شود".این نشریه به نقل از رابرت وود، مدیر امور آژانس بین المللی انرژی اتمی گزارش می دهد: "اگر ایران تا ماه مارس با آژانس بین المللی انرژی اتمی همکاری را آغاز نکند، ایالات متحده آمریکا مشترکا با اعضای دیگر گروه 5 + 1 به دنبال انجام اقدامات مناسب هستند و خواستار انتقال پرونده به شورای امنیت هستند.فارین پالسی می نویسد: اما با توجه به این گفته ها چرا دولت اوباما مهلت نهایی را در ماه مارس 2013 اعلام کرد؟
این نشریه ادامه می دهد: "پاسخ به این پرسش به آن بستگی دارد که علل حمله به ایران چیست". اسرائیل به عنوان مثال، در مورد منطقه "عدم مجازات" می گوید نباید برنامه ایران به آن قدری پیشرفت کند که حمله به ایران غیر موثر شود. به نوشته این نشریه آمریکایی ؛ از سخنان کلینتون می توان دید که دولت اوباما به این دیدگاه اسرائیل گرایش نشان می دهد.

شش ماه پس از افشای پروژه «هدیه ۶۰» و بیان جزيیات این پروژه از سوی سید رضا دنیا دیده شیران، خبرنگار ما از مشهد گزارش داد که وی در یکی از مجلل‌ترین هتل‌های این شهر دیده شده است. به گزارش «تابناک»، پروژه «هدیه ۶۰» نام طرحی بود، حاکی از همکاری و برنامه‌ای مشترک میان سرویس‌های جاسوسی غربی و عربی و همچنین ضد انقلاب برای انجام سلسله اقدامات ضد انقلابی که قرار بود، بخشی از آن در بیروت انجام گیرد. در این راستا، فعالین ضد انقلاب و اپوزیسیون خارج از کشور میدان‌دار بودند و با سرمایه‌گذاری ویژه‌ عربستان سعودی، در صدد راه‌اندازی سایت و یک شبکه تلویزیونی برای تبلیغ فتنه در بیرون کشور برآمده بودند.در این میان، «سیدرضا دنیا دیده شیران»، ایرانی متنفذ در لبنان ـ که سابقه فعالیت‌های دیپلماتیک نیز داشت ـ حلقهٔ رابط ضد انقلاب و سرویس‌های امنیتی قرار گرفته بود، به گونه‌ای که می‌کوشیدند، بخشی از سناریوی «هدیه ۶۰» را از طریق وی عملیاتی کنند. با این حال، دنیا دیده شیران در خرداد ماه سال جاری بر صفحه تلویزیون ایران ظاهر و در مستندی که از سیمای جمهوری اسلامی پخش شد، از جزییات پروژه ضد ایرانی هدیه ۶۰ پرده برداشت و از ارتباط‌هایش با عنصر نشان‌دار سعودی، انگلیسی، اسرائیلی (علیرضا نوری‌زاده و شماری از عناصر داخلی) خبر داد تا مشخص شود، بار دیگر ضد انقلاب خارج‌نشین و عناصر داخلی آنان از وزارت اطلاعات رودست خورده‌اند. اما پس از پخش این مستند در شش ماه گذشته، خبری از دنیادیده شیران نبود تا اینکه خبرنگار ما از مشهد گزارش داد که وی در یکی از مجلل‌ترین هتل‌های این شهر دیده شده و در این مکان هست. آیا افشاگری دیگری در راه است؟ این پرسشی است که مشخص نیست در چه مدت، پاسخ خود را خواهد یافت؛ اما برخی رسانه‌ها، خبر از مصاحبه‌ای مشابه مورد پیش‌گفته، در آیندهٔ نزدیک داده‌اند.

 

خبر حمله معترضان افغان به کنسولگری ایران در هرات، جدید‌ترین خبر از نقض مصونیت اماکن دیپلماتیک ایران در خارج از کشور است. پیش از این، اعضای سازمان منافقین با برنامه‌ریزی پیشین به سفارت ایران در آلمان متعرض شدند و در آغاز این هفته نیز، یکی از نمایندگان مجلس، از تعرض به سفارت ایران در دانمارک خبر داد.

افزون بر این، سازمان منافقین، مدتی پیش، از لیست سازمان‌های تروریستی در آمریکا بیرون شد. سرکردگان این گروهک در پارلمان‌های اروپایی و از جمله در ایتالیا و فرانسه، مشغول دشمنی با ایران هستند و نیز تلاش می‌شود، شبکه‌های تلویزیونی ایران از دسترس مخاطبین به در آیند.

به گزارش «تابناک»، هرچند این اخبار به ظاهر ارتباط چندانی با یکدیگر ندارند، توجه به برخی سخنان تحلیلگران غربی درباره نوع دشمنی غرب با ایران، هم برای عامه مردم ایران و هم برای مقاماتی که آشکارا از تحریم‌ها علیه ایران استقبال می‌کنند، ضروری است. بنا بر این گزارش، در ششم مارس سال جاری، NPR یا رادیوی عمومی آمریکا که رادیویی سراسری در آمریکاست، پای سخنان دو کار‌شناس برجسته نشست تا دیدگاه آنان را درباره شیوه برخورد با ایران جویا شود. این دو مهمان، «سوزان مالونی»، کار‌شناس برجسته مسائل ایران در مؤسسه سابان و «ماتیو کرونیگ»، از اعضای شورای روابط خارجی آمریکا بودند. در چهارچوب بررسی گزینه‌های آمریکا در مقابل ایرانی که شاید به سمت مسلح شدن به سلاح هسته‌ای برود، این افراد به ابعاد گوناگون استراتژی مهار ایران پرداختند. از دید خانم مالونی، ایران باید از نظر جنبه‌های نظامی، استراتژیک، اقتصادی و دیپلماتیک ـ سیاسی مهار و به عبارت دیگر، در این حوزه‌ها از تأثیرگذاری ایران در منطقه و استفاده از توانایی‌های خود جلوگیری شود. همچنین باید در چهارچوب چهار مفهوم فوق، تلاش شود تا ایران نتواند از توانایی نظامی خود در جایی بهره گیرد، از بعد استراتژیک تضعیف شود و شرکای استراتژیک ایران از این کشور جدا شوند یا تغییر وضعیت دهند، اقتصاد ایران محدود و تضعیف و تا جایی که می‌شود، از ابزارهای دیپلماتیک علیه ایران استفاده شود.
سه جنبه نخست تلاش برای مهار ایران با نمونه‌هایی چون افزایش قدرت نظامی رقبا و دشمنان ایران، تلاش‌ها علیه سوریه و حزب‌الله و گروه‌های همراه با ایران و نیز تحریم‌های اقتصادی قابل مشاهده است.
برای محدود کردن دیپلماتیک و سیاسی ایران، دولت آمریکا به ویژه در دوره اوباما تلاش کرده است از طریق مجامع بین‌المللی، همراه کردن دیگر کشور‌ها، ارائه تصویر نامطلوب از ایران در دنیا و ایجاد شبهاتی که بر پایه آنها مواضع آمریکا درست و مواضع ایران نادرست است بر ایران فشار وارد کند. موفقیت آمریکا برای مهار دیپلماتیک ایران از راه میزان همراهی دولت‌ها و افکار عمومی جهان با فشار به ایران سنجش می‌شود.به عبارت دیگر، اگر مردم در دیگر کشور‌ها گمان کنند فشار به ایران، درست است، آمریکا در این شیوه دشمنی با ایران موفق بوده و هر کسی هم که به دامن زدن به تصور فوق کمک کند، خواسته یا ناخواسته به کمک آمریکایی‌ها آمده است.
شیوه برخورد جامعه جهانی با تحریم دیگر کشور‌ها در گذشته، برای مقایسه قابل استفاده است. محققان و کار‌شناسان بسیاری هستند که تحریم و حصر اقتصادی را غیر اخلاقی یا خلاف اصول حقوق بشر و یا اصول تجارت جهانی می‌دانند. اینکه تحریم‌های آمریکا علیه کوبا رفتاری اشتباه است در جهان طرفداران زیادی دارد. در مورد عراق نیز سخنان مادلین آلبرایت، وزیر خارجه سابق آمریکا که مرگ صد‌ها هزار عراقی بر اثر تحریم‌های این کشور را بی‌اهمیت دانست، با واکنش و مخالفت عمومی روبه‌رو شد و به همین دلیل است که مراکز پژوهشی آمریکایی، یکی از ضعف‌های روش تحریم ایران را جنبه غیراخلاقی بودن آن می‌دانند. اگر قرار است این ضعف مورد استفاده قرار گیرد، هم باید به روش معمول جهانی، این ضعف مورد استفاده قرار گیرد و هم این که ایران ابزارهایی برای بیان این حقیقت داشته باشد.
غرب از سویی همه تلاش خود را می‌کند که نادرست بودن روش تحریم در جایی مورد اشاره قرار نگیرد، از طریق ابزارهای سیاسی و دیپلماتیک تلاش می‌کند که کشورهای دیگر با تحریم‌های ایران همراهی کنند و مردم کشورهای دیگر را نیز متقاعد کند که تحریم‌ها علیه ایران بحق است. محدود کردن روابط دیپلماتیک ایران، جلوگیری کردن از رسیدن صدای ایران به گوش جهان و پنهان کردن پلیدی‌های گروهک منافقین همه بخش‌هایی از تلاش فوق هستند. در سخنان عالی‌ترین مقامات کشور، تحریم‌ها و فشار به ایران، ظالمانه، وحشیانه و یا غیرعادلانه نامیده شده‌اند. شیوه درست رسانه‌ای و دیپلماتیک مقابله با تحریم‌ها این است که تا حد ممکن مشروعیت فشار به کشور زیر سؤال برده شود. همه دنیا باید بفهمد که غرب در قبال ایران، رفتاری سادیستی در پیش گرفته است. دستگاه دیپلماسی کشور، رسانه‌ها و مردمی که در شبکه‌های اجتماعی هستند باید در این راستا هدایت شده و مورد حمایت قرار گیرند. به جای استقبال خیره‌سرانه از تحریم‌ها، باید به رئیس‌جمهور آمریکا یادآوری شود که نمی‌تواند هم بر ملت ایران فشار بیاورد و حقوق آن را نادیده بگیرد و هم در نوروز برای مردم ایران پیام تبریک بفرستد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم آذر ۱۳۹۱ساعت 12:21  توسط امیر رحمانی  | 

یک خبر از هندیجان

 
سارقان صرافی هندیجان دستگیر شدند

خبرگزاری فارس: فرمانده انتظامی هندیجان گفت: با تدابیر پلیس، سارقان صرافی این شهرستان، دستگیر شدند.

خبرگزاری فارس: سارقان صرافی هندیجان دستگیر شدند 

علی رئوفی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در هندیجان اظهار داشت: از 2 شب گذشته که حادثه صرافی در هندیجان شمالی اتفاق افتاد، نیروی انتظامی شهرستان همه تلاش خود را به‌کار گرفت تا نسبت به کشف این حادثه اقدام کند.وی افزود: با تدابیری که پلیس اتخاذ کرد سارقان را در خارج از شهر دستگیر کرده و نسبت به بازداشت آنها اقدام شد.فرمانده انتظامی شهرستان هندیجان با اشاره به اینکه تعداد سارقان 2 نفر بوده، خاطرنشان کرد: سارقان طی بازجویی‌های صورت گرفته نسبت به ارتکاب جرم خود اعتراف کرده و روانه زندان شدند.رئوفی در ادامه گفت‌وگو با خبرنگار فارس عنوان کرد: چنین مواردی به ندرت در شهرستان به وقوع می‌پیوندد و البته تمام تلاشمان بر این است که با نظارت هر چه بیشتر از وقوع چنین حوادثی در منطقه جلوگیری کنیم.وی ادامه داد: همه تلاش ما در راستای برقراری نظم و امنیت در شهرستان است که البته در این خصوص بیش از پیش نیازمند تعامل شهروندان و ارتباط آنها با نیروهای پلیس هستیم.رئوفی در پایان گفت: مقادیر وجه نقد و دلارهای سرقت شده نیز کشف و ضبط شده و به صاحب صرافی بازگردانده شد.
 

 

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیستم آذر ۱۳۹۱ساعت 16:6  توسط امیر رحمانی  | 

تصاویر بسیار جالب از معماری جدید

 1- خانه اوهام، اسپانیا
۲- خانه پیچ خورده، پرتغال
۳- خانه سنگی، پرتغال
۴- کلیسای جامع برزیل
۵- لاپتدرا، اسپانیا
۶- اتونوم، بلژیک
۷- موزه هنرهای معاصر، برزیل
۸- کتابختنه شهر کنزاس سیتی آمریکا
۹- کلبه جنگلی، ولز
۱۰- موزه گوگینهام اسپانیا
۱۱ – برج دوار، دوبی
۱۲- مجموعه ۶۷، مونترال کانادا
۱۳- موزه کاسا، پرتغال
۱۴- استادیوم ورزشی در مونترال کانادا
۱۵- خانه حلزونی، مکزیک
 
۱۶- کتابخانه مرکزی، بلاروس
۱۷- تئاتر مرکزی، چین
۱۸- خانه حلزونی، مکزیک
 
۱۹- خانه ساقط، اتریش
۲۰- خانه های مکعبی، هلند
۲۱- خانه ایده آل، فرانسه

+ نوشته شده در  دوشنبه بیستم آذر ۱۳۹۱ساعت 15:55  توسط امیر رحمانی  | 

بهداشت و سلامتی

 

دیدن هاله نور یکی از علائم میگرن است

(دز ان ان)،افرادی که مبتلا به میگرن هستند، اغلب از این موضوع شکایت دارند که به هنگام بروز درد، آنها به نور و صدا حساس می شوند. عده کمی هم از حساس شدن پوست بدنشان ناراحتند. نور، صدا و برخی از رایحه ها، در بسیاری از افراد به بروز میگرن و تشدید درد منتج می شود.
سردردهای مداوم شما را کلافه کرده؟ آیا به میگرن مشکوک هستید یا تصور می کنید دچار سردردهای معمولی شده اید؟ میگرن از دردهای پیچیده ایست که علم پزشکی همچنان تمام ابعاد آن را کشف نکرده است. با این حال، برخی علائم و نشانه ها به شما کمک می کند که بفهمید به یک سردرد معمولی دچار هستید یا میگرن.
برخی از علائم قبل از حمله میگرن رخ می دهد و برخی دیگر همچون حالت تهوع در حین میگرن به شما دست خواهد داد.
نوع میگرن و میزان درد آن در هر فرد یکتاست. هر فرد آن را به شکلی متفاوت تجربه می کند. بهترین راه برای اینکه متوجه نوع میگرن خود شوید این است که به محیط اطرافتان توجه کنید و ببینید چه چیز سبب رخ دادن آن می شود. این علائم زنگ های خطری برای میگرن شما هستند:
خمیازه کشیدن: یک یا دو روز قبل از شروع میگرن ممکن است متوجه شوید که بیش از حد معمول خمیازه می کشید. برای بسیاری از افراد این یک علامت آزاردهنده به شمار می رود، اما این موضوع می تواند به شما کمک کند تا برای پیشگیری از به وقوع پیوستن یک میگرن شدید دست به کار شوید. علائمی همچون خستگی، تشنگی، احساس به خوردن غذا به حجم زیاد، می تواند به همراه خمیازه، اتفاق بیفتند.
هاله های نورانی: دیدن قسمت های نورانی و ستاره های منور در میدان دید، تلفیق بینایی به دید تونلی و تاری دید، ۳۰ دقیقه تا یک ساعت قبل از به وقوع پیوستن میگرن به افراد دست می دهد. و درست قبل از شروع سردرد این علائم از بین می روند. همچنین بانوانی که این علامت را قبل از میگرن مشاهده می کنند بیشتر از سایر بانوان در معرض خطر سکته قلبی هستند. این دسته از بانوان باید از مصرف دخانیات و خوردن قرصهای ضد بارداری به شدت اجتناب کنند.
حالت تهوع: اگر چه علائم و نشانه های بین افراد متفاوت است، حالت تهوع از علائمی است که به صورت گسترده بین افراد مبتلا به میگرن رایج است. در صورتی که سردرد دارید، ولی به همراه این درد حالت تهوعی را تجربه نکرده اید، به احتمال زیاد شما میگرن ندارید. حالت تهوع باعث می شود تا شما از خوردن اجتناب کنید. همچنین برخی از افراد در هنگام بروز میگرن دچار استفراغ و اسهال نیز می شوند
درد در یک سمت سر: سردردهای عصبی و دیگر نوع سردرد های سبب می شود تا درد در تمامی سر پخش شود و یا در ۲ طرف سر درد داشته باشید. اما افراد مبتلا به میگرن علاوه بر حالت تهوع، درد بیشتری را در یک طرف سرشان احساس کنند. عدم توازن در دردهای ناحیه‌ی سر یکی از نشانه های میگرن است. به خاطر داشته باشید که انجام فعالیت های روزانه میگرن را تشدید می کند. افراد مبتلا به میگرن بر این باورند که در حین بروز میگرن، کارهای روزانه دشوار می شوند.
حساسیت به نور و صدا: افرادی که مبتلا به میگرن هستند، اغلب از این موضوع شکایت دارند که به هنگام بروز درد، آنها به نور و صدا حساس می شوند. عده کمی هم از حساس شدن پوست بدنشان ناراحتند. نور، صدا و برخی از رایحه ها، در بسیاری از افراد به بروز میگرن و تشدید درد منتج می شود.
سوزن‌سوزن شدن: تغییر در حواس می تواند از نشانه های میگرن باشد. احساس سوزن زدن سر انگشتان، بی حسی در صورت، بازو و یا پا، از این نشانه ها هستند. این اتفاقات می توانند همزمان با دیدن هاله های نورانی و یا در هنگام بروز درد رخ دهند. این دست از تغییرات در حواس می تواند منجر به افزایش اثر اضطراب و استرس میگرن شوند.
تار بینی: تار شدن و یا کم نور شدن دید می تواند در زمان دیدن هاله های نورانی و یا در هنگام بروز درد رخ دهد. عده کمی از مبتلایان به میگرن این علامت را قبل از به وقوع پیوستن درد مشاهده می کنند. این تغییرات عموما به دلیل تغییر جریان خون در مغز به وقوع می پیوندند.
چنانچه از سردردهای مکرر رنج می برید و از میان علائم فوق، یک یا چند مورد را در خود مشاهده کرده اید، با مراجعه به پزشک متخصص، برای کاهش درد و درمان های پیشگیرانه اقدام کنید.
منبع: سالم زی/ برگرفته از:

+ نوشته شده در  دوشنبه بیستم آذر ۱۳۹۱ساعت 15:37  توسط امیر رحمانی  | 

یک خبر از اندیمشک

 

یک معاون فرماندار نیز در اندیمشک منصوب شد! 

 به گزارش شبکه خبری دز(دز ان ان)،به نقل از ایرنا “رضا نجاتی” روز شنبه در آیین معارفه معاون فرمانداری اندیمشک افزود: اندیمشک از شهرهای مهم خوزستان و ورودی این استان است که باید با برنامه ریزی از استعدادهای این شهرستان در راستای شکوفایی خوزستان بهره گرفت.
وی افزود:شهرستان اندیمشک در بخش کشاورزی،صنایع دستی ،منابع طبیعی، سد و ذخایر آب از جایگاه ویژه ای در استان خوزستان برخوردار است.نجاتی گفت:نیروی انسانی کارآمد و بالنده نیز از مزایایی است که اندیمشک از آن برخوردار می باشد که باید به نحو شایسته ای از این پتانسیل در راستای توسعه و آبادانی این خطه بهره برد.وی بر تلاش بیشتر برای تسریع در اجرای پروژه های عمرانی در راستای تقویت وگسترش روحیه نشاط در مردم اندیمشک تاکید کرد و خواستار همکاری و هماهنگی همه دستگاهها در این زمینه شد.خداداد محمدی سرپرست فرمانداری اندیمشک نیز در این مراسم بر ضرورت همدلی و وحدت مسوولان در راستای خدمت رسانی بهتر و شایسته تر به مردم تاکید کرد.در این مراسم “مجتبی صدیق زاده”به عنوان معاون فرمانداری اندیمشک معرفی شد.فرمانداری اندیمشک از دو سال پیش تاکنون معاونت نداشته است. 

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیستم آذر ۱۳۹۱ساعت 15:34  توسط امیر رحمانی  | 

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر