اخبار خوزستان

خبری-تحلیلی

یک افتخار فرهنگی برای خوزستان

کتابخانه علامه شیخ شوشتری کتابخانه برترفرهنگی کشورشناخته شد

اهواز- مدیرکل کتابخانه های عمومی خوزستان از انتخاب کتابخانه عمومی علامه شیخ شوشتری شهرستان شوشتر به عنوان کتابخانه برتر فرهنگی در کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان،ˈ لفته منصوریˈ دوشنبه دراین باره اظهار داشت: هر ساله کتابخانه هایی که از نظر فرهنگی در کشور برتر باشند توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور از بین استان ها مشخص و قدردانی می شوند.وی افزود: طبق اعلام نهاد کتابخانه های عمومی کشور بر اساس شاخص های تعیین شده توسط این نهاد، کتابخانه عمومی علامه شیخ شوشتری شهرستان شوشتر به عنوان کتابخانه برتر فرهنگی در کشور انتخاب شده است.
منصوری افزود: این کتابخانه دارای بیش از 21 هزار عنوان و 39 هزار نسخه کتاب شامل موضوعات مختلفی است، که در سال 1390 با اعتباری افزون بر 800 میلیون ریال بازسازی و بهسازی اساسی شد و با اضافه شدن بخش های دیگر به شکل کنونی درآمده است.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۹۱ساعت 14:9  توسط امیر رحمانی  | 

اخبار حوادث در خوزستان

 
بر اثر برخورد 3 خودرو
تصادف در جاده دارخوین شادگان 3 کشته بر جای گذاشت

خبرگزاری فارس: شب گذشته بر اثر برخورد سه خودرو در مسیر دارخوین ـ شادگان، سه نفر کشته و سه نفر مجروح شدند.

خبرگزاری فارس: تصادف در جاده دارخوین شادگان 3 کشته بر جای گذاشت 

به گزارش خبرگزاری فارس از آبادان، شب گذشته بر اثر تصادف سه خودروی پراید، تریلی و سمند در مسیر سه راه دارخوین به سمت شادگان سه کشته و سه مصدوم بر جای ماند.سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آبادان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس در آبادان با تأیید این خبر اظهار کرد: حوالی ساعت هفت شب گذشته بود که خبر تصادف در مسیر سه‌راه دارخوین به سمت شهرستان شادگان به مرکز فوریت‌های پزشکی و حوادث آبادان اطلاع‌رسانی شد.

* 3 کشته؛ انتقال مجروحان به شادگان

وی افزود: در این حادثه پراید از پشت به خودروی تریلی برخورد کرده و به‌دنبال آن یک خودروی سمند نیز با این دو دستگاه تصادف کرده و منجر به کشته شدن سه نفر از شهروندان می‌شود.

شهرام مقام عنوان کرد: این حادثه همچنین سه مجروح بر جای می‌گذارد که حال یکی از آنان که دختری 13 ساله بوده بسیار وخیم گزارش شده است.وی اضافه کرد: متوفیان یک پسر و دو خانم و مجروحان یک خانم و دو آقا بوده که توسط اورژانس و آمبولانس به مراکز درمانی انتقال داده شدند.سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آبادان اضافه کرد: مجروحان به بیمارستان شادگان که نزدیکت بوده انتقال پیدا کردند تا به حال آنها رسیدگی شود.

* 2 کشته؛ انتقال مجروحان به اهواز

فرماندار شادگان نیز در همین خصوص در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار کرد: تصادف مذکور منجر به دو فوتی بوده و مجروحان به اهواز منتقل شده‌اند.وی با اشاره به به جاده دارخوین ـ شادگان افزود: مسیر این جاده صاف و هموار و البته بسیار کم‌تردد است.سعید فیوضی در پایان به خانواده‌های داغدار این سانحه دلخراش تسلیت گفت. 

 

 

شب گذشته اتفاق افتاد
سرقت از منزل عکاس متوفی خبرگزاری فارس 
 

خبرگزاری فارس: منزل عبدالامام زباری عکاس متوفی خبرگزاری فارس جنوب خوزستان شب گذشته سرقت شد.

خبرگزاری فارس: سرقت از منزل عکاس متوفی خبرگزاری فارس 

به گزارش خبرگزاری فارس از خرمشهر، منزل عکاس متوفی خبرگزاری فارس جنوب خوزستان شب گذشته سرقت شد.حوالی ساعت هفت شب گذشته چند سارق با یک دستگاه موتورسیکلت به منزل مرحوم عبدالامام زباری عکاس خبرگزاری فارس جنوب خوزستان واقع در روستای جدیده در مسیر شلمچه وارد شدند و با شکستن قفل درب منزل آن مرحوم بخشی از وسایل وی را به سرقت بردند.

سارقان که هنگام خروج از منزل متوفی توسط برخی از اهالی منطقه دیده شده‌اند بخشی از طلا و مقادیری پول را از منزل وی ربوده و به سرقت بردند.آنها با ورود به اتاق مرحوم و بر هم زدن وسایل وی، بخشی از طلا و پول میهمانانی که برای مراسم تشییع وی از شهرستان آمده بودند از جمله خواهران متوفی را سرقت کرده و به سرعت پا به فرار گذاشته‌اند.بنا به گفته امید زباری پسر عموی متوفی، همه مشغول مراسم عزاداری و سوگواری برای مرحوم در حسینیه محله بوده که خبر سرقت توسط یکی از ساکنان خانه شنیده می‌شود.وی افزود: این حرکت با توجه به اینکه حتی یک روز از فوت پسر عموی‌مان نگذشته بسیار ناجوانمردانه و غیرقابل تصور است.امید زباری پسر عموی متوفی با اشاره به اینکه از پلیس می‌خواهیم هر چه سریع‌تر سارقان را دستگیر کند، عنوان کرد: دیدن منزل آن مرحوم به‌ویژه اتاق به هم ریخته وی توسط سارقان دردی تازه بر غم از دست دادن عبدالامام زباری افزوده است.این اقدام از شب گذشته تاکنون توسط مأموران پلیس خرمشهر در حال پیگیری است. 

  

 

 

پس از 2 ماه
مصدوم سانحه راهیان نور دانش‌آموزی بروجن از کما خارج شد 
 

خبرگزاری فارس: رئیس بیمارستان گلستان اهواز گفت: «مریم باباخانیان» دانش‌آموز مصدوم سانحه راهیان نور بروجن از حالت کما خارج شد.

خبرگزاری فارس: مصدوم سانحه راهیان نور دانش‌آموزی بروجن از کما خارج شد 

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز به نقل از بیمارستان گلستان، دکتر حبیب حی بر اظهار داشت: به لطف خدا وضعیت «مریم باباخانیان» پس از گذشت نزدیک به 60 روز از وقوع حادثه، رو به بهبود و رضایت‌بخش است و با هوشیاری از بخش ICU ترخیص و به اتاق ایزوله و تحت مراقبت‌های ویژه منتقل شد.وی گفت: «مریم» در هفته گذشته تحت عمل جراحی ارتوپدی قرار گرفت و سطح هوشیاری وی به عدد 11 رسید این در حالی است که سطح هوشیاری طبیعی 15 است.رئیس بیمارستان گلستان اهواز با بیان اینکه هم اکنون هوشیاری این مصدوم سانحه واژگونی اتوبوس راهیان نور دانش‌آموزی بروجن از 11 بالاتر است، تصریح کرد: «مریم» می‌تواند فرامین را اجرا کند و با خانواده و کادر درمانی ارتباط برقرار نماید و بسیار امیدواریم این ارتباط بهبود یابد.حی بر افزود: هم اکنون وی توانایی تشخیص کلمات و شناسایی افراد را دارد، امیدواریم به زودی به ارتباط کلامی بهبود یابد و امیدواری کادر پزشکی و پرستاری به لطف خدا برای شفای کامل و عاجل «مریم باباخانیان» فراوان است.رئیس بیمارستان گلستان اهواز گفت: با بررسی‌هایی که انجام شده امیدواریم به زودی سلامت کامل را در فرزند عزیزمان «مریم باباخانیان» شاهد باشیم.حی بر افزود: هم اکنون متخصصان و فوق تخصص‌های بیمارستان گلستان و کادر پرستاری مجرب بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان گلستان، با جان و دل در حال خدمت به این فرزند عزیزمان هستند.به گفته وی، «مریم» از تاریخ 29 مهرماه تا کنون در بخش مراقبت‌های ویژۀ بیمارستان گلستان اهواز تحت مراقبت‌های ویژه پرستاری و پزشکی است.وی گفت: هم اکنون مریم تحت مراقبت‌های متخصصان و فوق تخصص‌های جراحی مغز و اعصاب، گوارش، جراحی، ارتوپدی، نورولوژی و نفرولوژی است و روزانه فیزیوتراپی می‌شود. 

 

 

هزارو 520 عدد سکه تقلبی درˈخوزستانˈ کشف و ضبط شد

اهواز-فرمانده انتظامی شهرستان شوش، از دستگیری 3 نفر کلاهبردار و کشف تعداد یک هزار و 520 عدد سکه تقلبی با نقوش اسلامی، در این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس،سرهنگ ˈبهروزحسنوندˈ با انتشار این خبر بیان داشت:در پی ارجاع یک فقره پرونده، از دادگستری شهرستان شوش مبنی بر کلاهبرداری و فروش سکه تقلبی توسط 3 نفر ناشناس، به فردی، ساکن استان مرکزی، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.
این مقام مسئول بیان داشت: کارآگاهان آگاهی، با انجام اقدامات پلیسی و اطلاعاتی یکی از کلاهبرداران را شناسایی، و پس از هماهنگی با مقام قضایی، در یک اقدام غافلگیرانه وی را در مخفیگاهش دستگیر کردند.وی افزود: ماموران پلیس، دو نفر همدست متهم را نیز شناسایی، و در دو عملیات جداگانه، آنها را دستگیر کردند.فرمانده انتظامی شهرستان شوش تصریح کرد: متهمان در بازجویی فنی پلیس، به بزه انتسابی خود معترف و اظهار داشتند: در قبال دریافت مبلغ 200 میلیون ریال از شاکی، تعداد یک هزار و 520 عدد سکه تقلبی با نقوش اسلامی، به وی فروختند.
سرهنگ ˈحسنوندˈ در خاتمه خاطر نشان کرد: متهمان دستگیر شده پس از تشکیل پرونده، جهت سیر مراحل قانونی، راهی مراجع قضایی شدند.

 

 

سارقان طلافروشی کوی علوی اهواز تاکنون شناسایی نشده اند

اهواز- معاون اجتماعی فرماندهی نیروی انتظامی خوزستان گفت: سارقان طلافروشی کوی علوی اهواز هنوز مورد شناسایی قرار نگرفته اند.

 

ˈسید رحمان موسویˈ سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طلافروشی که چند روز گذشته در محل کوی علوی اهواز مورد سرقت قرار گرفت فاقد سیستم ایمنی و دوربین مدار بسته بود و همین مهم باعث شد تا سارقان شناسایی نشوند.وی بیان داشت: تمامی طلافروشان، صرافی ها و یا مکان های تجاری که پول نقد و اجناس قیمتی در مغازه های خود نگهداری می کنند باید از سیستم ایمنی و دوربین مدار بسته برخوردار باشند تا با اتفاق افتادن چنین حوادثی امکان شناسایی و ردیابی سارقان توسط نیروی پلیس وجود داشته باشد.موسوی در ادامه با اشاره به اینکه با تلاش های نیروی پلیس جرایم خشن مسلحانه در خوزستان به حداقل خود رسیده است افزود: برای رساندن جرایم خشن به صفر، باید حساسیت در کنترل این گونه حوادث در استان محسوس تر شود.وی با بیان اینکه گرانی ارز و طلا در افزایش رغبت سارقان به سرقت نقش بسزایی دارد بیان داشت: گرانی ارز و طلا و افزایش ارزش این کالاها موجب می شود تا،سارقان به سرقت این اقلام به طور مسلحانه مبادرت ورزند.
لازم به ذکر است، دوهفته پیش چهارسارق مسلح یک خودروی پژو 206 مقابل یک مغازه طلافروشی در کوی علوی اهواز توقف و با کشتن یک سرباز که نگهبان طلافروشی بود و یک زن خریدار که در مغازه حضور داشت مقداری از طلاهای طلافروش را به سرقت بردند.
لازم به ذکر است در چند ماه اخیر چندین مورد سرقت مسلحانه در خوزستان رخ داده است.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۹۱ساعت 14:7  توسط امیر رحمانی  | 

مجموعه اخبار ورزشی خوزستان

 

 شركت ووشوكاران خوزستان در مسابقات كشوري با زيرشلواري!

بازيكنان تيم ووشو خوزستان به دليل وضعيت بد مالي، در مسابقات ليگ دسته يك كشور با لباس‌هاي يكدست حضور نمي‌يابند و حتي از زيرشلواري هم استفاده مي‌كنند!
 
مهرداد چراغي، مربي تيم هيات ووشو استان  با اشاره به مشكلاتي كه اين تيم را تا يك قدمي انصراف از اين مسابقات برده است، گفت: با هزار بدبختي و مشكل تيم را جمع كرديم و براي بازيكنان اردو گذاشتيم تا در اين مسابقات شركت كنيم، در حالي كه تمام تيم‌ها با بهترين امكانات و تجهيزات، خود را براي اين رقابت‌ها آماده كردند.وي اضافه كرد: ما براي رفتن به مسابقات، صندلي‌هاي ميني‌بوس را در مي‌آوريم تا بتوانيم تمام بازيكنان را به مسابقات ببريم. در اين رقابت‌ها بازيكنان ما با گرمكن‌هاي سبز، قرمز و حتي زيرشلواري حاضر مي‌شوند و شرايط بسيار بدي داريم.مربي تيم هيات ووشو استان خواستار كمك مسوولان به اين تيم شد و گفت: چرا تيمي كه با اين همه مشكلات در كشور مي‌درخشد را كمك نمي‌كنند؟ چه طور اداره ورزش و جوانان قم و هيات‌هاي خراسان و بوشهر با بهترين امكانات حاضر مي‌شوند و ما نمي‌توانيم؟ فرق ما با اين‌ها در چيست؟  
وي بيان‌كرد: چهارشنبه(29 آذرماه) آخرين هفته مسابقات ليگ يك كشور است. اين رقابت‌ها در دو گروه پنج تيمي در تهران برگزار مي‌شود. تيم ما براي مسابقات قبلي آماده بود ولي چند هفته است كه بازيكنان به صورت انفرادي تمرين مي‌كنند. چراغي افزود: در گروه الف اين مسابقات تيم‌هاي خوزستان،‌ قم، خراسان، اداره ورزش و جوانان ايلام و سپاه سلمان سيستان‌وبلوچستان حضور دارند كه تاكنون تيم ما صدرنشين بوده است. در گروه ب نيز پنج تيم ديگر با يكديگر به رقابت مي‌پردازند.
وي ادامه‌داد: از هر گروه دو تيم برتر به دور بعد راه پيدا مي‌كنند و سپس اين چهار تيم به صورت ضربدري با يكديگر ديدار مي‌كنند. تيم‌هاي برتر نيز پس از صعود به فينال، رو در روي يكديگر قرار مي‌گيرند تا قهرمان اين دوره از مسابقات را معرفي كنند.
مرجع / ایسنا
 
 
 
با کسب مقام‌های برتر
«پاییز» در لیگ شطرنج خوش درخشید

خبرگزاری فارس: 2 تیم از مدرسه شطرنج «پاییز» خوزستان در مسابقات لیگ استانی شطرنج نوجوانان به مقام‌های اول و دوم دست یافتند.

خبرگزاری فارس: «پاییز» در لیگ شطرنج خوش درخشید 

مزدک ارزانی پور مسئول کمیته مسابقات و داوری هیئت شطرنج خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار داشت: مسابقات لیگ نوجوانان استانی شطرنج با حضور 11 تیم از چهار شهرستان استان با قهرمانی تیم مدرسه شطرنج پاییز به پایان رسید.وی تصریح کرد: در این مسابقات که به میزبانی شوشتر برگزار شد، تیم مدرسه شطرنج پاییز «الف» با 51 امتیاز، تیم مدرسه شطرنج پاییز «ب» با 40 امتیاز دوم، و تیم ناحیه یک اهواز با 39.5 امتیاز در جایگاه سوم ایستادند.مسئول کمیته مسابقات هیئت شطرنج استان عنوان کرد: مقام‌های اول میز یک تا شش این مسابقات را به ترتیب امیر سالار حیدری، مهدی مؤمن زاده، حسین عباسی لرکی، شهریار کازرونی، راحیل کیانی، پارسا باغبان تشکیل دادند که همه از مدرسه شطرنج پاییز در این مسابقات شرکت کردند.ارزانی پور بیان کرد: این مسابقات با وجود اینکه برای نخستین بار در خوزستان برگزار شد، سطح کیفی بالایی داشت و با استقبال خوبی از سوی شطرنج بازان استان روبه‌رو شد.

وی در ادامه گفت: مسابقاتی که به این صورت برگزار می‌شود برای آماده‌سازی شطرنج بازان استان برای حضور در رقابت‌های کشوری لازم است.به گزارش خبرگزاری فارس، این مسابقات در رده سنی زیر 16 سال با حضور 66 شرکت کننده پسر و دختر در روزهای یکشنبه و دوشنبه در سالن مجموعه ورزشی رسالت شوشتر برگزار شد.

 

 

مدیرعامل تیم فوتبال یادآوران شلمچه:
سالمی خودش استعفا داد / سرمربی جدید تا فردا مشخص می‌شود

خبرگزاری فارس: مدیرعامل تیم فوتبال یادآوران شلمچه از انتخاب سرمربی جدید این تیم تا فردا خبر داد.

خبرگزاری فارس: سالمی خودش استعفا داد / سرمربی جدید تا فردا مشخص می‌شود 

مجید ناصری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار داشت: از کار سالمی راضی بودیم و می‌خواستیم در تیم بماند ولی به دلیل مشکلاتی که داشت مجبور به استعفا شد.وی در پاسخ به این سئوال که از چه مشکلاتی صحبت می‌کنید، گفت: هیچ مشکلی بین ما نبود. مشکلات وی شخصی بود و شرایطی برایش به‌وجود آمد که مجبور به استعفا شد.مدیرعامل یادآوران شلمچه تصریح کرد: روز جمعه جلسه‌ای داشتیم که او را در تیم نگه داریمو آن جلسه چند ساعت هم به طول انجامید ولی نتوانستیم وی را راضی کنیم و ما هم مجبور شدیم استعفایش را قبول کنیم.وی بیان کرد: هرچند وی از سمت سرمربیگری تیم رفت ولی از او تقاضا کردیم که به عنوان مشاور فنی در کنار تیم بماند و او نیز پیشنهاد ما را پذیرفت.ناصری اظهار داشت: این اتفاق به صورت ناگهانی رخ داد ولی ما به سرعت با چند مربی صحبت کردیم و سه گزینه را به بنیاد شهید معرفی کردیم که یکی را انتخاب کند که به احتمال زیاد تا فردا تکلیف سرمربی مشخص می‌شود.به گزارش خبرگزاری فارس، تیم فوتبال یادآوران شلمچه نماینده خوزستان در لیگ دسته یک کشور است. این تیم هم اکنون با 10 امتیاز در رده سیزدهم گروه «ب» این رقابت‌ها قرار دارد.

 

سرمربی فولاد خوزستان:
بازیکنان خارجی تا پایان هفته می‌رسند

خبرگزاری فارس: سرپرست تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: دو برزیلی و یک استرالیایی در لیست خرید فولاد قرار گرفتند که تا پایان هفته از راه می‌رسند.

خبرگزاری فارس: بازیکنان خارجی تا پایان هفته می‌رسند 

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، فولاد در تلاش است تا با خرید چند بازیکن و از جمله یک مهاجم خوب، خلاء رفتن آرش افشین مهاجم خوش تکنیک و سرعتی خود را پر کند. با اینکه پریرا در چند هفته اخیر خوب بازی کرده اما نبود جایگزینی مناسب روی نیمکت می‌تواند برای فولاد دردسر ساز باشد همانطور که در بازی با سپاهان این اتفاق افتاد. به همین خاطر فولاد از سه بازیکن خارجی دعوت کرده که در تمریناتشان شرکت کنند تا در صورت موافقت سرمربی از آنها در تیم استفاده کنند.حسین ابن قاسم سرپرست تیم فوتبال فولاد خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار داشت: سه بازیکن خارجی تا آخر هفته جاری به کشور می‌آیند تا در تمرینات فولاد حضور یابند.وی عنوان کرد: دو نفر از آنها برزیلی و یک بازیکن استرالیایی است که در سه پست دفاع، هافبک و مهاجم بازی می کنند.سرپرست فولاد اظهار داشت: این سه بازیکن باید در تمرینات شرکت کنند و مورد تأیید سرمربی قرار گیرند و هنوز مشخص نیست که کدامشان در تیم بازی خواهد کرد.

وی تصریح کرد: مذاکراتمان برای جذب بازیکنان داخلی به نتیجه نرسید از این رو، این سه بازیکن را با توجه به فیلم بازی‌هایشان انتخاب کردیم. اگر شرایط آن‌ها خوب بود، دو نفر از آنها را به ترکیب تیم اضافه می‌کنیم.ابن قاسم با بیان اینکه تمرینات فولادی‌ها از امروز آغاز می‌شود، افزود: قرار است این سه بازیکن حداکثر تا پایان این هفته در تمرینات شرکت کنند تا سرمربی تیم شرایط آنها را بررسی کند.فولاد خوزستان در  تعطیلات نیم فصل، برای رفع کمبود در خط حمله خود خواهان جذب چند مهاجم داخلی، از جمله سید مهدی سید صالحی، احمد جمشیدیان و غلامرضا رضایی شد اما شرایط برای حضور آن‌ها در این تیم مهیا نشد.

 

‌شاه‌غریب:
حرفی از استعفا نزده‌ام

خبرگزاری فارس: عضو کمیته فنی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: در روزهای اخیر هیچوقت حرفی از استعفایم از عضویت در کمیته فنی تیم فوتبال صنعت نفت نزده‌ام.

خبرگزاری فارس: حرفی از استعفا نزده‌ام 

عبدالرضا شاه‌غریب امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی فارس در آبادان اظهار کرد: شرایطی برای همکاری با تیم فوتبال صنعت نفت داشته که آنها را در 11 بند به خلیل صالحی؛ مدیرعامل باشگاه ارائه دادیم.وی در همین خصوص اضافه کرد: دوست نداریم به صورت تشریفاتی در تیم حاضر بوده و هدف اعضای کمیته فنی کمک به تیم فوتبال صنعت نفت است.این عضو کمیته فنی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان افزود: اگر مشکلی هم وجود داشته باشد با مدیریت باشگاه در میان گذاشته و نیازی به رسانه‌ای کردن موضوع نبوده و تأکید می‌کنم که هیچوقت حرفی از استعفا نزده‌ام.وی با اشاره به این موضوع که تیم فوتبال صنعت نفت در حال حاضر احتیاج به آرامش دارد خاطرنشان کرد: نه به عنوان عضوی از کمیته فنی تیم بلکه به عنوان هوادار صنعت نفت این وظیفه را بر خود واجب می‌دانم که اطلاعات و توانایی‌های فنی‌ام را در اختیار تیم شهرم بگذارم.شاه‌غریب تصریح کرد: امیدوار هستم چه اعضای کمیته فنی و چه کسانی که در رأس امور فنی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان فعالیت می‌کنند هر کدام بتوانند با در دست گرفتن گوشه‌ای از کار در شرایط فعلی کمک حال مجموعه باشند.تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در آخرین مسابقه‌اش در چارچوب مسابقات جام حذفی کشور با نتیجه سه بر یک از سد میزبان خود؛ نیروی زمینی تهران گذشت.نماینده آبادان در این مسابقات در دور بعدی رقابت‌ها از ساعت 14 روز پنج‌شنبه در خانه با راه‌آهن دیدار می‌کند
 
 
 
  

رييس هيات وزنه‌برداري خوزستان از كم‌‌توجهي‌ها به اين رشته انتقاد كرد
ورزشي  13:2:55 1391/09/28

919-26681-5 كد خبر

 

رييس هيات وزنه‌برداري خوزستان مي‌گويد متاسفانه برخي‌ها با اقدامات خود ورزشكاران و علاقه‌مندان به اين رشته را سرخورده كرده و باعث فاصله گرفتن آن‌ها از حرفه‌اي كار كردن مي‌شوند.

 

محمدزمان مهمدي در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه خوزستان در ابتدا گفت: ‌رقابت‌هاي ليگ نوجوانان استان با  شركت 11 تيم از سراسر استان انجام مي‌شود و تاكنون نيز چهار هفته آن در سطح بالايي برگزار شده است.وي با بيان اين‌كه اين مسابقات به نام "شهيد ابراهيم‌ جوادي" انجام مي‌شود، ادامه‌داد: يكم دي‌ماه مرحله‌ي پنجم و فينال انجام مي‌شود و در پايان از ميان اين تيم‌ها پنج تيم برتر انتخاب مي‌شوند و به همراه تيم گچساران، رقابت‌هاي سوپرجام استان را به ميزباني گچساران برگزار مي‌كنيم.

رييس هيات وزنه‌برداري خوزستان تصريح‌كرد: رقابت‌هاي ليگ نوجوانان بايد حداقل در 9 مرحله انجام شود ولي شهرستان‌هايي نظر دزفول، رامهرمز، شوشتر و گتوند ميزباني اين مسابقات را تقبل نكردند و همين امر باعث شد نتوانيم آن‌گونه كه پيش‌بيني كرده بوديم، مسابقات را برگزار كنيم. وي خاطرنشان‌كرد: در شهرستان رامهرمز باوجود اين‌كه رضا دهدار نايب‌قهرمان آسيا حضور دارد، انتظار مي‌رفت براي ميزباني اين مسابقات با ما همكاري كنند ولي آن‌ها دغدغه‌ي خراب شدن كف‌پوش سالن خود را دارند.مهمدي افزود: به اعتقاد من اين شهرستان‌ها بهانه‌تراشي كرده و نمي‌خواهند زير بار مسووليت بروند چون حتي از نظر هزينه‌اي، مبلغي گردن ميزبان نيست و هزينه خوراك تيم‌ها نيز با خودشان است.وي در ادامه درباره تاريخ برگزاري مسابقات ليگ برتر جوانان كشور گفت: اين رقابت‌ها قرار بود اين هفته آغاز شود ولي فدراسيون اعلام كرد به دليل اين‌كه برخي از تيم‌ها ورودي خود را نداده‌اند و هنوز مدارك‌شان كامل نيست، اين مسابقات در زمان ديگري برگزار مي‌شود و به احتمال زياد اين ليگ، هفته‌ي آينده آغاز خواهد شد. رييس هيات وزنه‌برداري خوزستان با انتقاد از تعطيلي سالن وزنه‌برداري شهيد هاشمي‌بندرامام گفت:‌ اكنون اين سالن در اختيار رزمي‌كاران قرار داده شده است در حالي كه اين رشته بيشتر از وزنه‌برداري به كف‌پوش سالن آسيب مي‌رساند و متاسفانه در حال حاضر وزنه‌برداران با استعداد اين شهرستان سرگردان هستند. در اين خصوص بارها با مديركل استان هم صحبت كرده‌ايم ولي هنوز نتيجه‌اي نگرفته‌ايم. وي خاطرنشان‌كرد: ‌انتظار ما اين است كه اگر مكاني را از ورزشكاران مي‌گيرند، مكان ديگري را در اختيارشان قرار دهند نه اين‌كه آن‌ها را سرگردان كنند. وزنه‌برداري همان رشته‌اي است كه در المپيك صاحب مدال شد، پس چرا به اين رشته نگاه ويژه‌اي نمي‌شود؟ متاسفانه در برخي از شهرستان‌هاي ما هنوز اين رشته جدي گرفته نشده است.  مهمدي همچنين درخصوص تغيير فعاليت مركز استعداديابي كشور در مسجدسليمان به سالن بدنسازي گفت: متاسفانه سالن شهيد آذر مسجدسليمان كه مركز استعداديابي دانش‌آموزان براي تيم‌هاي خوزستاني بود، تعطيل و به سالن بدنسازي تبديل شده است. متاسفانه ما هنوز هم شاهد  هستيم كه به جاي اين‌كه اين رشته مدال‌آور را توسعه دهند، دست به اقداماتي مي‌زنند كه ورزشكاران و علاقه‌مندان به اين رشته سرخورده شده و از حرفه‌اي كار كردن فاصله مي‌گيرند.

 

 

رقابت كونگ‌فوكاران 14 شهرستان در مسابقات انتخابي خوزستان
ورزشي  13:48:33 1391/09/28

919-26881-5 كد خبر

RSS :: پرینت

 

مسابقات انتخابي كونگ‌فو خوزستان با شركت 14 شهرستان برگزار مي‌شود.

 عبدالمحمد پورموسي، دبير هيات كونگ‌فو استان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) ـ منطقه خوزستان ـ اظهاركرد: روز جمعه (يكم دي‌ماه) مسابقات انتخابي استان در دو رده سني اميد و بزرگسالان به ميزباني انديمشك برگزار مي‌شود.وي ادامه‌داد: شهرستان‌هاي اهواز، دزفول، مسجدسليمان، رامهرمز، بهبهان، شوشتر، شوش، انديمشك، خرمشهر، آبادان، ماهشهر، باغملك، گتوند و لالي در اين مسابقات حضور دارند. دبير هيات كونگ‌فو خوزستان افزود: هر شهرستان درمجموع دو رده سني اميد و بزرگسالان مي‌تواند با 20 ورزشكار  شركت مي‌كند.وي اضافه‌كرد: براي سومين بار است كه در سال قصد برگزاري مسابقات انتخابي استان را داريم. هدف ما حضور در مسابقات كشوري و موفقيت در اين رقابت‌ها است.


 
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۹۱ساعت 13:38  توسط امیر رحمانی  | 

همگام با عطر شهدا

 پیکر سردار شهید داریوش باقری کاهکش با حضور مردم آبادان و همرزمان آن شهید از مقابل بنیاد شهید انقلاب اسلامی آبادان تا مسجد امیرالمومنین تشییع شد.رئیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی آبادان گفت: شهید باقری متولد دوازدهم خرداد ماه سال 1340 آبادان و از فرماندهان لشکر هفت ولی عصر سپاه به شمار می رود.علی سامری افزود: وی که در  تاریخ چهارم اردیبهشت سال 67 در جزیره مجنون مفقودالاثر می شود در سال 82 شهادت وی به طور رسمی اعلام می شود.وی اظهار کرد: آذرماه امسال در تفحصهای صورت گرفته پیکر این شهید ارزشمند در جزیره مجنون پیدا و پس از 24 سال به زادگاهش آبادان باز می گردد.به گفته سامری، شهید داریوش باقری کاهکش از فرماندهان سرشناس و فعال دوران هشت سال دفاع مقدس است که در عملیاتهای زیادی شرکت کرده است.امروز پیکر سردار شهید داریوش باقری کاهکش در میان همرزمان وی تشییع و از آنجائی که خانواده ی وی در اهواز ساکن هستند بنابراین پیکر وی به اهواز اعزام و در آنجا به خاک سپرده می شود.
مرجع / مـهـر
 
 
تشییع و تدفین 5 شهید دفاع مقدس در اهواز؛
از چهار شهید گمنام، پیکر پاک 2 شهید در دانشکده نفت اهواز و 2 شهید دیگر در اداره کل اطلاعات استان خوزستان دفن شوند و همچنین شهید باقری کاهکش در گلزار شهدای اهواز آرام خواهد گرفت/ سن شهدای گمنام 19 تا 20 سال بوده است که 3نفر از آنها در منطقه فاو، محدوده محورعملیاتی والفجر 8 و یک نفر در جزیره مجنون، محدوده عملیات خیبر تفحص شده اند. پیکر شهید باقری کاهکش هم که 4 تیرماه 1367 همزمان با شهید علی هاشمی مفقود شده بود در منطقه هورالهویزه تفحص شده است
خوزنیوز: پیکر پاک شهید داریوش باقری کاهکش و چهار شهید گمنام صبح چهارشنبه در اهواز تشییع و تدفین می شوند.

به گزارش خوزنیوز، سرهنگ عبدالمجید عقیلی در نشست مطبوعاتی ستاد استقبال از شهدای گمنام در دانشگاه صنعت نفت اظهار داشت: فضای استان دوباره معطر به بوی شهیدان دفاع مقدس خواهد شد. چهارشنبه (29 آذر) مصادف با شهادت دختر گرامی اباعبدالله(ع)؛ حضرت رقیه(س) مراسم تشییع 4 شهید گرانقدر گمنام و شهید داریوش باقری کاهکش از یاران شهید هاشمی در اهواز برگزار می شود.

وی بیان داشت : سن شهدای گمنام  19 تا 20 سال بوده است که 3نفر از آنها در منطقه فاو، محدوده محورعملیاتی والفجر 8 و یک نفر در جزیره مجنون، محدوده عملیات خیبر تفحص شده اند. پیکر شهید باقری کاهکش هم که 4 تیرماه 1367 همزمان با شهید علی هاشمی مفقود شده بود در منطقه هورالهویزه تفحص شده است.مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خوزستان ادامه داد: قرار بر این است که از چهار شهید گمنام، پیکر پاک 2 شهید در دانشکده نفت اهواز و 2 شهید دیگر در اداره کل اطلاعات استان خوزستان دفن شوند و همچنین شهید باقری کاهکش در گلزار شهدای اهواز آرام خواهد گرفت.

وی در ارتباط با برنامه مراسم بیان داشت: شروع مراسم ساعت 8 صبح و  از محل حسینیه ثارالله اهواز واقع در تقاطع خیابان طالقانی و شریعتی  خواهد بود که مردم شهیدپرور اهواز پیکر این شهدا را تا چهار سلمان فارسی تشییع می کنند. سپس پیکر دو تن از شهدای گمنام جهت تشییع به اداره کل اطلاعات خوزستان منتقل و 2 شهید گرانقدر دیگر برای تشییع و تدفین به سمت دانشکده نفت اهواز منتقل می شوند. پیکر شهید داریوش باقری کاهکش هم برای تشییع و تدفین به سمت گلزار شهدای اهواز انتقال می یابد.

عقیلی در ارتباط با مراسم تشییع شهدا در دانشکده نفت اهواز افزود: پیکر شهدا پس از مرکز شهر به گلزار شهدای کوت عبدالله منتقل و از آنجا با حضور مردم منطقه و اهواز به سمت دانشکده نفت و مزار شهدا تشییع می شوند.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خوزستان اظهار داشت: خوشبختانه استقبال جامعه دانشگاهی از خاکسپاری شهدای گمنام در دانشگاه ها بسیار بالاست. در کل کشور 500 درخواست از سوی نهادهای مختلف برای دفن شهدای گمنام داده شده است که 260 درخواست از آنها از سوی مراکز دانشگاهی است.

دکتر غلامرضا راشد رئیس دانشگاه صنعت نفت نیز در این نشست اظهار داشت: دانشگاه صنعت نفت، دانشگاه جانبازی است. این دانشگاه بیشترین  شهید را نسبت به جمعیت دانشجویان به انقلاب اسلامی تقدیم کرده است. دانشگاه نفت با 31 شهید نسبت به 600 دانشجو در آن مقطع زمانی، دربین مراکز دانشگاهی اول است. دانشکده نفت آبادان خود در خط مقدم دفاع مقدس فعالیت داشته است.

وی افزود: امروز هم دانشگاه صنعت نفت مفتخر است که میزبان دو شهید عزیز است که قطعا خودشان انتخاب کرده اند که در این مکان آرام بگیرند و مزارشان انشاء الله زیارتگاه عاشقان و مومنین خواهد بود و همه از برکات آنها بهره مند خواهند شد.

صالحی ، مسئول بسیج دانشجویی دانشکده نفت و از مسئولین برگزاری مراسم در ادامه بیان داشت: 10 سال بود که مجموعه بسیج دانشجویی پیگیراین امر بود و از سه سال گذشته این مسئله شدت گرفت که به لطف خداوند و همکاری بنیاد حفظ آثار از 10 روز پیش قرار شد این اتفاق بیافتد. به محض قطعیت مسئله 6 کمیته با حضور همه اقشار دانشگاه برای برگزاری این مراسم تشکیل  و مسئولیت برگزاری این مراسم را برعهده گرفتند تا بتوانیم مراسم باشکوهی را 29 آذر ماه برگزار کنیم.

وی افزود: در این مدت زمانی هم برنامه شبی با شهدا را با سخنرانی حجت الاسلام خضیراوی، امام جمعه کوت عبدالله و سعید عاکف و همراه مراسم عزاداری برگزار کردیم.

صالحی ادامه داد: شامگاه 28 آذر مصادف با شب شهادت حضرت رقیه(س) برنامه استقبال از شهدا را برگزار می کنیم که پیکر شهدا در مسجد دانشکده مستقر می گردند و مراسم شب وداع با شهدا را خواهیم داشت که با سخنرانی حجت الاسلام شفیعی و سردار حاج حسین یکتا و ذاکرین اهل بیت برگزار می گردد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشکده نفت افزود: روز بعد از ساعت 8:30 از گلزار شهدای کوت عبدالله ، پیکر پاک شهدا به سمت دانشکده تشییع می شوند. سخنران مراسم حجت الاسلام امینی و با مداحی حاج احمد طرفی و با حضور مردم منطقه و شهر انشاء الله این مراسم باشکوه هرچه بیشتر برگزار می شود. همچنین مراسم شب اول ، سوم و هفتم شهدا هم در دانشکده برگزار می گردد.
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۹۱ساعت 13:17  توسط امیر رحمانی  | 

یک گزارش سیاسی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان با اشاره به فعالیت سلفیون در این استان، استفاده از ابزار قرآن و برگزاری همایش‌های دینی و ارائه بسته‌های فرهنگی جامع برای پاسخگویی به شبهات و توجه به مسایل معیشتی و اقتصادی مردم منطقه را در مقابله با تحرکات فرقه‌های انحرافی به میزان فوق‌العاده‌ای موثر خواند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدلطف‌الله سپهر در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که «ردپای فعالیت‌های سلفیون در استان خوزستان وجود دارد» اظهار کرد: آنان در این استان در حال یارگیری هستند، البته دستگاه‌های امنیتی، سیاسی و دینی نیز جهت مقابله با آنها فعالیت می‌کنند.

وی گفت: با توجه به همجواری این استان با استان‌های عربی و سهل‌الوصول بودن دریافت شبکه‌های ماهواره‌ای در این استان، فعالیت‌های یاد شده بی‌تاثیر نبوده ولی با توجه به فعالیت مسوولان دینی، سیاسی و امنیتی فکر می‌کنم که این گروه‌ها در حال عقب‌نشینی از مواضع خود هستند و جنبه آفندی فعالیت‌هاشان به جنبه پدافندی تبدیل شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان، در پاسخ به این سوال که آیا دیگر گروه ها و فرقه‌های انحرافی نیز در استان فعال هستند، اظهار کرد: بیشتر سلفیون یارگیری می‌کنند.

سپهر با بیان این‌که «در سطح استان خوزستان فعالیت‌های خوبی جهت مقابله با تحرکات گروه‌های انحرافی صورت می‌گیرد و کارهای فرهنگی مناسبی در حال انجام است» ادامه داد: برگزاری بحث‌های توجیهی، ارائه بسته‌های فرهنگی، برگزاری همایش‌های دینی مخصوصا در ایام غدیر و محرم از جمله این برنامه‌ها است.

وی ادامه داد: معتقدم که این‌ها مبانی عقیدتی ندارند و مبانی آنها بیشتر سیاسی است و به فضل خداوند با این کارهایی که در استان خوزستان می‌شود این پروژه هم با موفقیت نظام به پایان خواهد رسید و آنان راهی به جایی نخواهند برد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان در پاسخ به این سوال که چه راهکاری را برای مقابله با تحرکات فرقه‌های انحرافی پیشنهاد می‌کنید؟ اظهار کرد: استفاده از ابزار قرآن و برگزاری همایش‌های دینی و ارائه بسته‌های فرهنگی جامع برای پاسخگویی به شبهات و توجه به مسایل معیشتی و اقتصادی مردم منطقه می‌تواند فوق‌العاده موثر واقع شود.
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۹۱ساعت 13:15  توسط امیر رحمانی  | 

اخبار سیاسی و اقتصادی و تحلیل

نیویورک تایمز مدعی شد:

کاهش حمایت ایران از بشار اسد!

پس از آنکه رسانه های غربی مدعی کاهش حمایت روسیه از بشار اسد شدند ، یک روزنامه آمریکایی، این بار این ادعا را در مورد ایران تکرار کرد. تعدادی از متحدان بشار اسد، راههای جدیدی را برای حل مسئله سوریه پیشنهاد کرده اند که نشاندهنده عقب نشینی این کشورهاست.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :


پس از آنکه رسانه های غربی مدعی کاهش حمایت روسیه از بشار اسد شدند ، یک روزنامه آمریکایی، این بار این ادعا را در مورد ایران تکرار کرد.به گزارش سرویس بین الملل انتخاب ؛ روزنامه "نیویورک تایمز" این ادعا را از "طرح جدید ایران" در مورد سوریه استنباط کرده است.این روزنامه آمریکایی در این گزارش، به جو سازی علیه طرح جدید ایران برای حل بحران سوریه پرداخت ودرتفسیری از این طرح ایران مدعی شد طرح ایران و اظهارات اخیر سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان بیانگر تعدیل حمایت های ایران و حزب الله ازدولت بشار اسد رئیس جمهور سوریه است.
به نوشته این روزنامه آمریکایی ، تعدادی از متحدان بشار اسد، راههای جدیدی را برای حل مسئله سوریه پیشنهاد کرده اند که نشاندهنده عقب نشینی این کشورهاست.نیویورک تایمز، در ادامه با اشاره به ایران می نویسد: وزارت امور خارجه ایران خواستار پایان دادن به اقدام نظامی در سوریه، آزادی زندانیان سیاسی و برقراری گفتگوی گسترده ی برای تشکیل یک دولت انتقالی و همچنین برگزاری یک انتخابات آزاد شده است.این روزنامه، این طرح ایران را نشاندهنده کاهش حمایت ایران از بشار اسد عنوان کرده است.

 

مسیح مهاجری در یزد:
مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی گفت: ایران بر اساس اصل «دفع افسد به فاسد» از سوریه حمایت می کند.به گزارش ایلنا از یزد، حجت الاسلام و المسلمین مسیح مهاجری در جمع فعالین سیاسی فرهنگی یزد با بیان این مطلب و در پاسخ به چرایی حمایت ایران از سوریه گفت: یک اصل عقلایی وجود دارد و آن «دفع افسد به فاسد» است. من هم مانند شما معتقدم حزب بعث سوریه و خود بشار اسد عیب ها و اشکالاتی دارد که ممکن است گفته شود فاسد هستند.
وی با بیان اینکه "ما الان بین یک فاسد و یک افسد گرفتاریم"، در توضیح "افسد" در این قضیه گفت: اسرائیل، آمریکا، عربستان، قطر و البته ترکیه به همراه القاعده و سلفی ها و تکفیری ها می جنگند تا این دولت را ساقط کنند.این جانباز حادثه هفتم تیر سال 1360، سپس با اشاره به برنامه های ایران مبنی بر مبارزه با اسرائیل و حمایت از حزب الله این سوال را مطرح کرد که عقل به چه کاری حکم می کند؟ مهاجری افزود: باید دست روی دست بگذاریم و بنشینیم تا بشار اسد را از بین ببرند؟ یا عقل می گوید با آن افسد مبارزه کنیم؟ تا بعد ببینیم چه پیش خواهد آمد.وی ادامه داد: ممکن است گفته شود خوب! این افسد را دفع کنیم! با این فاسد چکار باید کرد؟ که باید پاسخ داد اول اینکه ما مسئولیتی در قبال اسد نداریم چراکه ملت خودشان هستند و خودشان می دانند! ولی اگر یک روزی همین فاسد هم افسد شد و مضرّ شد برای ما، برای امنیت ملی ما، جهان اسلام، حزب الله و برای مسائل منطقه، آن وقت دیگر باید به وظیفه خود عمل کنیم.
او تصریح کرد: در حال حاضر وظیفه ما مبارزه با آمریکا، اسرائیل، عربستان، سلفی ها و... در این موضوع است.حجت الاسلام مهاجری با بیان اینکه آمریکا سالانه میلیاردها دلار برای امنیت ملی خود در سراسر دنیا خرج می کند، بیان داشت: اگر ما هم برای امنیت ملی خودمان در خارج مرزها پول خرج کنیم، عقلایی است یا نه؟ عقلایی است چراکه بحث امنیت ملی در میان است.وی به شعار بخش عربی رادیو اسرائیل در این خصوص اشاره کرد و افزود: اسرائیل هر شب و روز در این رادیو اعلام می کند: «حدودک یا اسرائیل؛ من الفرات الی النیل». وی سپس افزود: فرات در نزدیکی ما قرار دارد و نام دیگر اش اروندرود است.مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی گفت: اسرائیل نقشه دارد تا هم مرز ایران شود و اگر این مهم رخ دهد آیا امنیت ملی ما به خطر می افتد یا خیر؟مسیح مهاجری گفت: ما برای مقابله با این موضوع باید در آن سوی مرزهایمان با او مقابله کنیم. و این بدون هزینه کردن امکان ندارد.

شبیه سازی "سپاه پاسداران"در مصر!

به گزارش شیعه آنلاین، رسانه های خبری عرب زبان امروز خبری منتشر کردند تحت عنوان "مرسی سپاه انقلابی را تأسیس کرد". در همين راستا "نشرة عروة الوثقي" ضمن اعلام اين خبر، در ادامه افزود: اولین اقدام رئیس جمهور مصر پس از پایان همه پرسی اخیر درباره قانون اساسی، تشکیل "سپاه انقلابی" مصر بوده است. این رسانه ها مدعی شدند که مرسی با شبیه سازی "سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران"، "سپاه انقلابی مصر" را تشکیل داده و در اولین گام، قرار است مقداری موشک مدل "اسکود" از کره شمالی خریداری کند. در همین راستا پایگاه "WND" نیز با اشاره به این خبر، مدعی شد که مرسی از چند ماه پیش به فکر تأسیس این سپاه بوده از همین رو همان زمان سفارش خرید این موشک ها را به کره شمالی داد. این پایگاه در ادامه افزود: هدف اول و اصلی اخوان المسلمین، تبدیل شدن مصر به یک ابرقدرت نظامی در منطقه است تا بتواند نقش رهبری را در جهان عرب ایفا کند و به اصلی ترین بازیگر منطقه تبدیل شود. گفتنی است انتشار این خبر نگرانی شدید مقامات رژیم صهیونیستی را برانگیخته زیرا کارشناسان مسائل سیاسی و امنیتی این رژیم معتقدند بدون شک این سپاه در آینده نزدیک چنان پیشرفتی خواهد کرد که به یک قدرت عظیم تبدیل خواهد شد و در صورت وقوع هرگونه درگیری و جنگ احتمالی میان اسرائیل و اعراب، ممکن است سپاه انقلابی مصر حمله گسترده ای به اسرائیل انجام دهد.
 
کشته شدن 27 نفر از جمله 20 دانش آموز در حمله یک فرد مسلح به یک دبستان در ایالت کنتیک آمریکا، انتشار این گزارش از سی.ان.ان را در پی داشت که با وجود 270میلیون قبضه اسلحه بین آمریکایی ها، آنان مسلح ترین ملت جهان هستند.
به گزارش ایرنا، سی.ان.ان روز دوشنبه و در ادامه پوشش پیامدهای خبری این حادثه گزارش ویژه ای درمورد تاریخچه و قانون اساسی بحث برانگیز حمل سلاح توسط شهروندان عادی در آمریکا پرداخت.این شبکه خبری گزارش داد: یمن که کشوری قبیله ای و بدون داشتن تاریخچه دولتی متمرکز محسوب می شود، با فاصله ای بسیار پس از آمریکا در مسلح بودن شهروندان به سلاح گرم در جایگاه دوم قرار دارد.سی.ان.ان فاش کرد: سالانه 100هزار نفردر آمریکا مورد اصابت گلوله قرار می گیرند که لزوما منجر به مرگ افراد نمی شود.
این شبکه تلویزیونی در ادامه گزارش داد: تنها در سال 2010 نزدیک به 30 هزار نفر در آمریکا به دلایل مختلف ارتکاب به قتل، خودکشی و سایر حوادث با سلاح گرم کشته شدند.
همچنین حمل سلاح توسط غیر نظامیان و مردم عادی به فرهنگ آمریکایی مبدل شده که از نزدیک به دو قرن پیش، یکی از موارد بحث برانگیز در قانون اساسی آمریکا محسوب می شود.
این شبکه تلویزیونی با اشاره به تاریخچه حمل سلاح گرم حتی پیش از بوجود آمدن آمریکا و پس از آن غرب وحشی، به کشته شدن مقامات و سیاستمداران آمریکایی در وقایع مرتبط از جمله ˈآبراهام لینکلنˈ و ˈجان اف کندیˈ روسای جمهوری آمریکا و ˈمارتین لوترکینگˈ اشاره کرد.سی.ان.ان گزارش داد: به نظر می رسد، آمریکایی ها امروز تنها ملتی در جهان هستند که با در دست داشتن سلاح مرتکب اعمال غیر قانونی می شوند که سابقه بسیار نیز دارد.این شبکه برای مستندسازی گزارش خود به دو مورد تیراندازی خونبار در اماکن عمومی در ماههای گذشته پیش از حادثه قتل عام در دبستان سندی هوک اشاره کرد.تیراندازی در سینمایی در شهر ˈآئوروراˈ در ایالت کلرادو در 20 جولای، 12 کشته و 58 مجروح برجای گذاشت و تیراندازی پنجم ماه اوت در معبد ˈسیکˈ های هندی واقع در ایالت ˈویسکانسینˈ آمریکا نیز جان چهار نفر را گرفت و هفت زخمی درپی داشت.جمعه گذشته نیز یک جوان 24 مسلح با ورود به مدرسه ˈسندی هوکˈ در ایالت ˈکنتیکتˈ آمریکا، نخست مادرش را که آموزگار بود، هدف قرار داد، سپس به سوی دانش آموزان آتش گشود و خود نیز در درگیری با پلیس کشته شد.
 
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۹۱ساعت 13:7  توسط امیر رحمانی  | 

یک خبر از آبادان

شهردار آبادان گفت: عشق به امام حسین (ع)، محدودیت نمی شناسد و هر کس به اندازه وسع خود، ارادتش را در طبق اخلاص گذاشته و تقدیم این بارگاه می کند.

به گزارش خوزنیوز، محمودرضا شیرازی با اعلام این خبر و در واکنش به اظهارات تلویزیون فارسی صدای آمریکا (VOA) گفت: خدمت به زوار ضریح جدید حرم مطهر امام حسین (ع) برایم افتخار است چرا که همه شیعیان تلاش دارند به گونه ای ابراز محبت و ارادت به ساحت قدسی این امام همام را به نمایش گذاشته و در ثواب آن شریک باشند.
وی با اشاره به کلام گهربار حضرت امام خمینی (ره) گفت: حضرت امام فرمود «هر گاه دیدید که آمریکا و ایادی استکبار از ما تعریف می کنند بدانید که ما خیانتکاریم و آن روزی که دشمن از ما تعریف کند باید عزا گرفت» و امروز نیز دشمن با بغض و کینه ناشی از شکست های مکرر در عرصه بین المللی به تمسخر اعتقادات مذهبی مان می پردازد غافل از اینکه کوچکترین خلل و تاثیری در خدمت رسانی صادقانه ما به مردم آبادان نداشته و نخواهد داشت و این نهایت افتخار است که آمریکای جنایتکار از دست ما عصبانی و خشمگین باشد.
شهردار آبادان خطاب به مجری و دیگر عناصر معلوم الحال و فراری این شبکه ماهواره ای نیز گفت: استقبال بي نظير مردم شهرهاي مختلف ايران از ضريح مطهر حضرت امام حسين (ع) را یک بار دیگر مشاهده کنید تا به عمق حماقت خود در بیان اظهارات بی خردانه تان بیش از پیش پی ببرید.
شیرازی ادامه داد: انتظار می رود گردانندگان این شبکه ماهواره ای ضد انقلاب نگاهی دقیق تر به اطراف بیاندازند تا حقایق موجود در جامعه ی محل زیست خود در آمریکا را بهتر مشاهده کنند. آیا فاجعه مرگبار قتل عام دانش آموزان مدرسه ابتدایی «سندی هوک» نیو تاون ایالت کانکتیکت و پنهان کاری و سانسور این موضوع در این رسانه ی دروغ پرداز، چیزی جز وارونه نشان دادن حقایق نیست؟
وی تصریح کرد: دروغ پردازی های رسانه های غربی مربوط به امروز و دیروز نیست و این خفاشان به دلیل حماقت شان قادر به دیدن حقایق همچون روز نیستند.
گفتنی است جمعه شب گذشته تلویزیون فارسی صدای آمریکا (VOA) با پخش تصاویر استقبال بی نظیر مردم شریف و ولایتمدار آبادان از ضریح جدید حرم مطهر امام حسین (ع) از این شبکه، خشم خود را از میزبانی و تدابیر خردمندانه و انقلابی شهردار آبادان ابراز داشته بود.
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۹۱ساعت 23:53  توسط امیر رحمانی  | 

اخبار نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی

ناصر سودانی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی به عنوان ورزشکار در مسابقات شنای آبهای آزاد قهرمانی کشوردر رده سنی ۴۵ تا ۵۵ سال به مسافت ۳ کیلومتر شرکت نمود / همچنین شنیده ها حاکی است دکتر ناصر سودانی از چهره هایی است که توفیق داشته است به طور مرتب در سفرهای زیارتی نیز شرکت نماید/ در اینجا باید به این نماینده مردم بابت توانایی مدیریت زمان و شرکت در اینگونه فعالیت اجتماعی علاوه بر احقاق حقوق مردم حوزه انتخابیه - که برخی از نماینده ها در انجام آن با فعالیت مضاعف هم ناتوانند - تبریک گفت
خوزنیوز: رسانه ها به نقل از سایت هیئت شنای خوزستان نوشتند: دکتر ناصر سودانی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی به عنوان ورزشکار در مسابقات شنای آبهای آزاد قهرمانی کشوردر رده ی سنی ۴۵ تا ۵۵ سال به مسافت ۳ کیلومتر شرکت نمود. این مسابقات پنجشنبه ۲۳ آذر ماه در جزیره زیبای قشم برگزار شد.به گزارش خوزنیوز، این مسابقات در ۵ رده سنی شامل: ۱- رده سنی ۲۵ تاسال ۳۴ به مسافت ۳ کیلو متر / ۲- رده سنی ۳۵تا ۴۴ سال به مسافت ۳ کیلومتر / ۳- رده سنی ۴۵ تا ۵۴ سال به مسافت ۳ کیلومتر / ۴- رده سنی ۵۵ تا ۶۴ سال به مسافت ۲ کیلومتر / ۵-رده سنی ۶۵ سال به بالا به مسافت ۲کیلومتر برگزار شد.

سودانی که نمایندگی مردم اهواز را در مجلس شورای اسلامی را داراست؛ عهده دار سرپرستی هیئت شنای خوزستان نیز می باشد.

همچنین شنیده ها حاکی است دکتر ناصر سودانی از چهره هایی است که توفیق داشته است به طور مرتب در سفرهای زیارتی نیز شرکت نماید.

در اینجا باید به این نماینده مردم بابت توانایی مدیریت زمان و شرکت در اینگونه فعالیت ها علاوه بر احقاق حقوق مردم حوزه انتخابیه - که برخی از نماینده ها در انجام آن با فعالیت مضاعف هم ناتوانند - تبریک گفت!
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۹۱ساعت 23:49  توسط امیر رحمانی  | 

اخبار کار و کارگری

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: مشکل55 نفر از کارگران اخراجی لوله سازی خوزستان که تاکنون تعیین تکلیف نشده اند با بازنشستگی یا اشتغال زایی تا پایان امسال رفع می شود

سید خلف موسوی با اشاره به مشکل بیکاری کارگران لوله سازی که طی چند ماه گذشته اخراج و خواستار دست یابی به حقوق از دست رفته شان بودند اظهار داشت: بخشی از مشکل کارگران لوله سازی خوزستان تاکنون حل شده و درهمین راستا حدود 200 نفر از کارگران با استفاده از مزایای مشاغل سخت و زیان آور بازنشسته شده اند.وی گفت: همچنین با استفاده از پتانسیل استان و نیز کمک شرکت فولاد خوزستان و حمایت نمایندگان مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی ، مشکل اشتغال عده ی دیگری از کارگران هم حل شد و 55 نفر باقی مانده اند که تا آخر امسال 20 نفر بازنشسته می شوند و برای بقیه نیز با رایزنی درحال ایجاد اشتغال هستیم.

این مقام مسوول بیان داشت: قشر کارگر قشری بسیار حساس و آسیب پذیر است و باید نیازهای این قشر برطرف شود و از اخراج آن ها توسط مدیران ممانعت شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان طرح مسکن مهر را یک پروژه مهم برا ی خانه دار کردن اقشار کم درآمد کارگران دانست و بیان داشت:باید تلاش کرد که تا پایان دولت دهم پروژه مسکن مهر در خوزستان به پایان برسد .

موسوی اظهارداشت: تاکنون سه هزار و 600 میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان طرح مسکن مهر پرداخت شده است.
مرجع / ایرنا
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۹۱ساعت 23:48  توسط امیر رحمانی  | 

گزارش اداره هوا شناسی خوزستان

مدیرکل هواشناسی خوزستان از آغاز موج جدید بارش‌های باران در استان از روز پنج شنبه خبر داد و گفت: بارش‌ها قابل توجه است.

مسعود دهملایی اظهار داشت: بارش‌های باران در خوزستان بار دیگر آغاز می‌شود و به این دلیل از نقشه‌های پیش‌یابی تهیه شده، مشخص است که پنج شنبه بارش‌های باران در استان از سر گرفته می‌شود.

وی با اشاره به وضعیت بارش‌های پیش بینی شده در خوزستان گفت: بارش‌ها از اواسط روز پنج شنبه آغاز خواهد شد و تا شنبه ادامه خواهد داشت.

دهملایی تاکید کرد: موج دیگری از سیستم ناپایدار لایه میانی جو در حال عبور از استان خوزستان است که انتظار می‌رود در نیمه شرقی و ارتفاعات آن باعث وقوع رگبارهایی شود.

مدیرکل هواشناسی خوزستان خاطر نشان کرد:زبانه‌های سیستم پرفشار در سطح زمین همچنان استقرار توده هوای سرد را در آن سبب شده‌ است.

وی خاطر نشان کرد: آسمان استان صاف تا قسمتی ابری، گاهی توام با وزش باد، بعضا همراه با مه یا مه رقیق پیش‌بینی می‌شود و ریزش هوای سرد تا اواخر وقت روز چهارشنبه ادامه دارد.

دهملایی تاکید کرد: وضعیت هوا، صاف تا قسمتی ابری همراه با مه رقیق، جهت باد شمال غربی تا غربی سرعت باد، 20 تا 30 کیلومتر در ساعت و ماکزیمم سرعت باد 40 کیلومتر در ساعت خواهد بود.

وی افزود: در شبانه روز گذشته آبادان با 18.3 و دهدز با 2.1 درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط گزارش شده‌اند و حداکثر دمای اهواز به 20 و حداقل به 9 درجه سانتیگراد خواهد رسید.
مرجع / فـارس
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۹۱ساعت 23:46  توسط امیر رحمانی  | 

تصاویر با مزه


+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۹۱ساعت 16:31  توسط امیر رحمانی  | 

تصاویر بسیار زیبا

web counter

 
                  

عکس های بسیار زیبا و دیدنی از طبیعت اعماق دریا

عکس های بسیار زیبا و دیدنی از طبیعت اعماق دریا

عکس های بسیار زیبا و دیدنی از طبیعت اعماق دریا

عکس های بسیار زیبا و دیدنی از طبیعت اعماق دریا

عکس های بسیار زیبا و دیدنی از طبیعت اعماق دریا

عکس های بسیار زیبا و دیدنی از طبیعت اعماق دریا

عکس های بسیار زیبا و دیدنی از طبیعت اعماق دریا

عکس های بسیار زیبا و دیدنی از طبیعت اعماق دریا

عکس های بسیار زیبا و دیدنی از طبیعت اعماق دریا

عکس های بسیار زیبا و دیدنی از طبیعت اعماق دریا

عکس های بسیار زیبا و دیدنی از طبیعت اعماق دریا

عکس های بسیار زیبا و دیدنی از طبیعت اعماق دریا

عکس های بسیار زیبا و دیدنی از طبیعت اعماق دریا

عکس های بسیار زیبا و دیدنی از طبیعت اعماق دریا

عکس های بسیار زیبا و دیدنی از طبیعت اعماق دریا

عکس های بسیار زیبا و دیدنی از طبیعت اعماق دریا

عکس های بسیار زیبا و دیدنی از طبیعت اعماق دریا

عکس های بسیار زیبا و دیدنی از طبیعت اعماق دریا

عکس های بسیار زیبا و دیدنی از طبیعت اعماق دریا

عکس های بسیار زیبا و دیدنی از طبیعت اعماق دریا
 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۹۱ساعت 16:26  توسط امیر رحمانی  | 

اخبار عمرانی اهواز

 

تاكيد مديركل فرودگاه‌هاي خوزستان بر لزوم تسريع در اجراي فرودگاه‌ جديد اهواز
اقتصادي  9:25:49 1391/09/27

919-19774-5 كد خبر

 

مديركل فرودگاه‌هاي خوزستان به لزوم تسريع در اجراي فرودگاه جديد افزايش تاكيد كرد.

ناصر صفاري در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه‌خوزستان، اظهاركرد: اگر چه در حال حاضر فرودگاه فعلي اهوار از نظر تجهيزات و امكانات فرودگاهي در وضعيت مناسبي قرار دارد اما به دليل اشباع شدن در برخي مواقع، لازم است كه فرودگاه جديد احداث و بهره‌برداري شود.وي افزود: در حال حاضر تعداد پروازهاي ورودي و خروجي فرودگاه اهواز در روز به حدود 85 پرواز افزايش يافته است كه در گذشته حداكثر ورودي و خروجي پروازهاي اهواز به 40 پرواز مي‌رسيد.

صفاري با تاكيد بر افزايش پروازهاي اهواز به 40 پرواز و تامين تجهيزات فرودگاهي خاطرنشان‌كرد: فرودگاه اهواز به سيستم ILS مجهز است كه اين سيستم به صورت 24 ساعته فعال مي‌شود.مديركل فرودگاه‌هاي خوزستان عنوان‌كرد: اين دستگاه در مواقع ديد كم، وقوع طوفان و ديگر مواقع نامساعد جوي مورد استفاده قرار مي‌گيرد. در حال حاضر 10 تا 12 فرودگاه بين‌المللي كشور به اين سيستم مجهز هستند.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۹۱ساعت 16:23  توسط امیر رحمانی  | 

مزاح با خانمهای محترمه

 
روش جدید نگهداشتن همسر ( طنز تصویری )

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۹۱ساعت 15:58  توسط امیر رحمانی  | 

تصاویر روز

 

تصاویـری کم نظیـر و دیـدنی از جنـگلهای آمـازون


آمازون، نام جنگل بسیار بزرگی در شمال آمریکای جنوبی است. جنگلهای بارانی آمازون در تمام فصول سال دارای هوایی گرم با رطوبتی بسیار زیاد می‌باشند چراکه تقریباَ هر روزه باران سنگینی در سرتاسر آمازون می‌بارد. متوسط درجهٔ حرارت، در مرکز آمازون، در حدود ۳۰ درجهٔ سانتیگراد (۸۶ درجه فارنهایت) غربی‌ترین بخش این منطقه، در حدود ۲۵ درجهٔ سانتیگراد (۷۶ درجه فارنهایت) است. همینطور آمازون بزرگ‌ترین رودخانه جهان است که انشعابات زیادی دارد که بخشی از آن به دریا ریخته و نیز حدودا دو درصد از آب شیرین این رودخانه به اقیانوسها میریزد.

بستر این رودخانه بسیار عریض و طویل است و از نظر درازا یکی از طولانی‌ترین رودخانه‌های جهان است که بین ۶.۲ و ۶.۷ هزار کیلومتر درازی دارد اما آمازون تنها بزرگترین رودخانه جهان نیست بلکه بزرگترین و شگفت انگیز ترین خانه حیات وحش و طبیعت دست نخورده دنیاست. این منطقهٔ جنگلی که رودخانهٔ آمازون نیز از میان آن می‌گذرد بخش‌هایی از کشورهای برزیل، اکوادور، گویان، کلمبیا، ونزوئلا، بولیوی، پرو و سورینام را در برمی‌گیرد. بیشتر بخش جنگل‌های آمازون در خاک برزیل با ۶۰% و پرو با ۱۳% مساحت کلی جای دارد. جنگل آمازون نامزد قرار گرفتن در فهرست عجایب هفتگانه جدید است.


 لطفا تا باز شدن كامل عكسها شكیبا باشید
در صورتی که عکسها قابل نمایش نیست، در بالای ایمیل بر روی گزینه Show Images کلیک کنید
 + نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۹۱ساعت 15:52  توسط امیر رحمانی  | 

اخبار انتظامی استان

در آبان‌ ماه؛
12 باند بزرگ مواد مخدر در خوزستان متلاشي شد
اجتماعي  12:21:46 1391/09/27

919-27214-5 كد خبر

 

جانشين فرماندهي انتظامي خوزستان از متلاشي شدن 12 باندبزرگ خريد، فروش و انتقال مواد مخدر در استان در يك ماه گذشته خبر داد.

 به گزارش خبرنگار اجتماعي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) ـ منطقه خوزستان ـ سرهنگ عبداله نظرپور در نشست خبري كه امروز، دوشنبه(27 آذرماه) در محل معاونت اجتماعي فرماندهي انتظامي خوزستان برگزار شد، با اشاره به به كشف حدود 706 كيلوگرم انواع مواد مخدر در آبان ماه، اظهار كرد: 598 كيلوگرم ترياك، 101 كيلوگرم حشيش و 1.5 كيلوگرم شيشه و مقاديري از ساير مواد مخدر از جمله كشفيات نيروي انتظامي استان در يك ماه گذشته بوده است. تعداد 51 نفر قاچاقچي مواد و هزار و 437 خرده فروش، توزيع كننده و خريدار در عمليات پليس دستگير شدند. 

وي ادامه داد: همچنين در جريان عمليات كشف در آبان ماه تعداد 101 سلاح جنگي و شكاري، 800 عدد مواد محترقه و 210 هزار و 360 ليتر انواع سوخت قاچاق در استان كشف و ضبط شد. جانشين فرماندهي انتظامي خوزستان با اشاره به سرقت‌هاي چهارده‌گانه، گفت: در ماه گذشته 85 درصد از آن‌ها توسط نيروي انتظامي كشف شد كه برخي از موارد سرقت با كاهش همراه بود؛ به طور نمونه در آبان ماه سرقت از بانك و طلافروشي هيچ موردي گزارش نشد و در بحث سرقت اتومبيل‌ نيز كاهش ديده مي‌شود.

سرهنگ نظرپور بيان كرد: البته سرقت‌هاي داخل خودرو، منزل و كيف‌قاپي در ماه گذشته افزايش داشت كه بخشي از دليل اين افزايش به بي‌توجهي مالباختگان در حفاظت از وسايل خود باز مي‌گردد. وي به كاهش 16 درصدي تصادفات در آبان‌ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته اشاره كرد و گفت:  خوشبختانه در اين مدت شاهد كاهش 32 درصدي كشته‌شدگان سوانح رانندگي و 11 درصدي مصدومين اين حوادث بوديم. جانشين فرماندهي انتظامي خوزستان خاطرنشان كرد: در يك ماه گذشته 41 باند سرقت از منزل، مغازه، اماكن، خودرو، موتورسيكلت، سرقت داخل خودرو، سرقت به عنف، سيم‌هاي برق و ساير موارد توسط نيروهاي انتظامي در استان متلاشي شد. كه متلاشي شدن هشت باند سرقت از منزل، چهار باند سرقت موتورسيكلت، دو باند سرقت به عنف و 11 باند سارق سيم برق از آن جمله هستند. نظرپور افزود: در ماهي كه گذشت سرقت سيم‌هاي برق با افزايش همراه بود كه اقدامات پليس منجر به دستگيري سارقان و كشف و ضبط مقادير زيادي سيم برق شد. وي درباره كشفيات پليس فتا در خوزستان نيز گفت: در آبان ماه 21 مورد سوءاستفاده در حوزه سايبري توسط پليس فتاي خوزستان كشف شد كه عمده اين جرايم در بخش برداشت‌هاي غير مجاز از حساب‌هاي بانكي بوده است.جانشين فرماندهي انتظامي خوزستان با بيان اين‌كه بالاي 20 تا 25 درصد از تماس‌هاي گرفته شده با 110 در خصوص وظايف ساير دستگاه‌ها است، گفت: علي‌رغم اين‌كه نوع ماموريت‌هاي پليس براي مردم مشخص است ولي برخي تماس‌ها و درخواست‌هاي مردم جزو وظايف پليس نبوده است. فرماندهي انتظامي خوزستان بيان كرد:  در كلان‌شهر اهواز علاوه بر پاسگاه‌ها و كلانتري‌ها در سطح شهر، سه واحد پليس 110 را در مكان‌هايي كه بيشترين تماس‌ها از آن‌جا به پليس شده است، مستقر است. اين واحدها با امكانات خودرويي و موتوري در اختيار، سعي مي‌كنند با توجه به حجم تماس‌ها به 110 به درخواست‌هاي مردم رسيدگي كنند.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۹۱ساعت 15:40  توسط امیر رحمانی  | 

یک خبر از آبادان

در پي مسايل پيش آمده در اردوي آبادان؛
چهار قايقران خاطي از اردو اخراج شدند
ورزشي  11:27:6 1391/09/27

919-25281-5 كد خبر
 

چهار قايقران تيم‌ملي رويينگ كه در اردوي آبادان مشكلاتي را به وجود آورده بودند، به دستور سرپرست هيات قايقراني خوزستان از اين اردو اخراج و به تهران فرستاده شدند.

 خادم‌علي تهذيبي، سرپرست هيات قايقراني استان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) ـ منطقه خوزستان اظهار‌كرد: متاسفانه باخبر شديم چهار بازيكن تيم‌ملي كه براي گردش به سطح شهر آبادان رفته بودند،‌ كمي بي‌انضباطي به وجود آوردند كه البته هنوز گزارش مكتوبي درباره اين‌كه بي‌انضباطي در چه حدي بوده، به دست ما نرسيده است. وي ادامه‌داد: اين چهار بازيكن از سوي سرمربي تيم‌ملي به دليل بي‌انضباطي كه در اردو به وجود آوردند به ما معرفي شدند و من هم روز گذشته دستور اخراج آن‌ها را از اردو دادم و پس از تهيه بليط، آن‌ها را به تهران فرستاديم.

 سرپرست هيات قايقراني خوزستان بيان‌كرد: آن‌چه مهم مي‌باشد اين است كه اين چهار بازيكن در اردوي تيم‌ملي بي‌انضباطي به وجود آورده‌اند و به همين دليل اخراج و به كميته انضباطي معرفي شدند تا پس از تشكيل كميته انضباطي و بررسي مسايل پيش آمده، درخصوص اين ملي‌پوشان تصميم‌گيري كنند. البته فرزام، سرمربي تيم‌ملي جزو يكي از بهترين مربيان تيم‌ملي است كه بسيار اخلاق مدار است.  وي با بيان اين‌كه اميدوارم ديگر شاهد اين‌گونه رفتارها از سوي بازيكنان نباشيم، عنوان‌كرد:‌ قطعا تنبيه، اخراج و تشكيل كميته انضباطي ابزاري نگه دارنده براي ورزشكاران است تا آن‌ها بدانند يك دستگاه نظارتي بر كارهاي آن‌ها نظارت دارد.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۹۱ساعت 15:37  توسط امیر رحمانی  | 

یک گزارش سیاسی

 
برگی دیگر از تلاش غرب در جنگ با عقاید اسلامی/
 
"نکدت اجران"، استاد اعظم فراماسون می‌گوید: "چهرة صوری فراماسونری در لباس مبدّل یک سازمان اجتماعی و خیریه و برای پنهان ساختن فلسفة این سازمان ظاهر می‌شود. در حقیقت، هدف آن تحمیل نظام‌مند فلسفة خاص خود بر اعضا و همچنین جامعه است".
گروه فرهنگی مشرق - در قسمت اول گزارشی ویژه تحت عنوان سناریوی "کریم آقاخان"در ایران و کشورهای اسلامی به معرفی کریم آقاخان و تشکیلات "شبکه توسعه آقاخان" پرداختیم. طبق وعده ای که داده شد، قصد داریم تا در این نوشتار،  به بیان جزییاتی از "بنیاد معماری آقاخان" و پشت پرده این تشکیلات بپردازیم.


کریم آقاخان در حال سخنرانی در مراسم جایزه معماری بنیاد آقاخان

پرده اول
"جایزه معماری آقاخان(Aga Khan Award for Architecture - AKAA)، هر سه سال یک بار از سوی "بنیاد شبکه توسعه آقاخان" به یک یا چند معمار زنده اعطا می‌گردد.این جایزه که در سال ۱۹۷۷ از سوی کریم آقاخان پایه گذاشته شد، از نظر مالی برترین جایزه معماری در جهان بشمار می‌رود.( به برنده این جایزه ۵۰۰٬۰۰۰ دلار آمریکا اهداء می‌شود).جایزه معماری آقاخان بر خلاف جایزه پریتزکر(نوبل معماری)، بر روی شیوه‌های بومی و اسلامی و راهکردهای معماری کهن و نوین در توسعه جهان سوم نیز متمرکز است.این پروژه ها در کشورهایی قرار دارند که بیشتر جمعیت آن ها را مسلمانان تشکیل می دهند".
توضیحات مذکور، اطلاعاتی است که در وب سایت این بنیاد درج شده است.اما شواهد موجود از عملکرد این مجموعه، کاملا با موارد فوق در تناقض می باشد.

جایزه معماری بنیاد آقاخان

در دهه 1970 میلادی خانواده ی ثروتمند آقاخان.با بودجه ای معادل یک میلیارد دلار، پروژه ای به نام  "Islamic Architecture" (معماری اسلامی) را کلید زد. این پروژه بلافاصله توسط دو دانشگاه "ام آی تی" و "هاروارد" (از پایگاه های اصلی یهودیان برای پیشبرد لیبرالیزم و سکولاریزم سیاسی اجتماعی و فرهنگی) در آمریکا پشتیبانی شد. در ظاهر این پروژه با هدف فرهنگی صورت گرفت. ولیکن سیاست اصلی در این طرح با رویکرد فرهنگی -سیاسی -اقتصادی تبیین شده بود.


تصویر جلد مجله Mimar

در اولین گام مجله ای انگلیسی زبان به نام Mimar”" (که از نام فارسی "معمار" برداشت شده بود) با موضوع "معماری اسلامی و معماری بومی در جوامع مسلمان" در تمام دنیا منتشر شد.بنیاد آقاخان با این اقدام خود را به عنوان محققین "معماری اسلامی"  پرزانته کرد.در مرحله دوم، اساتید دیگر کشورها در دانشگاه هاروارد توسط بنیاد آقاخان جذب گردیدند. از اعضای شاخص گروه راهبردی جایزه معماری آقاخان میتوان به 3 ایرانی  به نام های فرخ درخشانی،محسن مصطفوی وفرشید موسوی و نورمن فاستر(معمار انگلیسی) اشاره کرد.این افراد هیچ کدام متخصصین معماری اسلامی و حتی معماری بومی کشورهای اسلامی نبوده اند.


چند سالی است که دولت سعودی در غالب "طرح توسعه مسجد الحرام" اقدام به احداث ساختمان بلندی با نام "ابراج البیت" نموده است. این پروژه مقدمه ی طرحی پلید از سوی فراماسونرها برای هویت زدایی از حرم امن الهی می باشد.

دلیل این مدعا چیست؟؟

1) نورمن فاستر: معمار فراماسون،در کسوت یهود و با فرم صهیونیست و مجری هویت زدایی از "حرم امن الهی"

حضور نورمن فاستر، در شورای راهبردی جایزه معماری بنیاد آقاخان، کاملا با شعارهای این بنیاد در تناقض است. این معمار "صهیونیست-فراماسون" طراح اصلی پروژه "هویت زدایی از شهر مکه" می باشد. چند سالی است که دولت سعودی در غالب "طرح توسعه مسجد الحرام" اقدام به احداث ساختمان بلندی با نام "ابراج البیت" نموده است . این روند هرچند در جهت رفاه زائرین بیت الله الحرام می باشد ولی باطنی پلید در خود جای داده است که از جمله آن می توان به حذف جمره از نماد شیطان و تبدیل آن به یک دیوار بدون هویت و ساخت برج با نمادهای معماری اُبلیسکی در حریم پیرامونی بیت الله الحرام اشاره داشت. این معماری هم اینک در سراسر اروپا و آمریکا در بسیاری از میادین اصلی شهرها به چشم می خورد. این موضوع در قرن 19 توسط فراماسون ها محقق شد. و بدین ترتیب اُبلیسک نمادی شد از قدرت عظیم فراماسونری در این قرن و این موضوع نشان دهنده عشق شدید و و پنهانی فراماسون ها به این نماد شیطانی است.


نورمن فاستر، معمار مشهور بریتانیایی. وی یک "صهیونیست-فراماسون" می باشد. فاستر از طراحان اصلی پروژه "هویت زدایی از شهر مکه" است.


2) فرشیده موسوی: من  هیچ تجربه ای در معماری ایرانی و اسلامی ندارم

فرشیده موسوی،معمار ایرانی در شهر شیراز متولد شد و در سن 18 سالگی به عنوان دانشجوی معماری در دانشگاه داندی (Dundee) بریتانیا پذیرفته شد. وی در سن 24 سالگی و در هنگام تحصیل برای کسب مدرک کارشناسی ارشد معماری در دانشگاه هاروارد، با آلخاندرو زائرا پولو(معمار اسپانیایی) ازدواج کرد.در حال حاضر، وی استاد بخش معماری دانشگاه هاروارد است. نسبت فرشیده موسوی و معماری اسلامی در سال 1389 و در پی دعوت شهرداری تهران برای طراحی مجموعه "تهران سرای قرآن" به خوبی مشخص شد. در این سال معاون شهردار تهران تاکید کرد که: "تهران سرای قرآن" با معماری ایرانی-اسلامی ساخته خواهد شد. پس از این اظهارنظر، موسوی سریعا واکنش نشان داد و گفت: "من  هیچ تجربه ای در معماری ایرانی و اسلامی ندارم، چرا که سیزده سال است که از ایران خارج شده و هیچ ذهنیتی در خصوص این نوع معماری ندارم.من فقط می توانم تجربیاتی از معماری غربی را در اختیار مسئولان شهرداری بگذارم".


همکاران ایرانی کریم آقاخان

3) فرخ درخشانی: نسل معماران جوان ایرانی به دنبال حل مسئله هویت نیستند

فرخ درخشانی، فارغ التحصیل معماری از دانشگاه شهید بهشتی تهران، تحصیلات خود را در مدرسه معماری پاریس ادامه داد. او در حال حاضر مدیر جایزه معماری آقاخان است.وی در  گفتگو با یکی از رسانه های داخلی گفته است: کتابی هست با عنوان «اطلس معماری خاورمیانه» که مقاله‌ی درباره‌ی ایران در کتاب را من نوشتم. بعد از انقلاب اسلامی ایران، معمارانی که سنشان در آن موقع به حدی بود که ماندند و در ایران کار کردند به این رودربایستی افتادند که «ما باید مسئله هویت را حل کنیم.» و این باعث شد که این معماران به خود تلقین کنند که یک مسئله‌ی هویت وجود دارد و برای خود این وظیفه را قائل شدند که کار خود را در این جهت پیش ببرند که اصالت معماری خود را پیدا کنند. این منجر شد به اینکه این معماران برای رویارویی با مسائل روز در یک رودربایستی بیفتند. اما نسل جدید امروز از این رودربایستی‌ها درآمدند و به دنبال حل مسئله هویت نیستند. زیرا که خودشان را جز مردم امروز دنیا می‌دانند و با مسائل روز دنیا دارند پیش می‌روند در واقع این نکته در امتداد مسئله جهانی‌شدن پیش می‌آید و برای همین من احساس امیدواری می‌کنم که با این نسل جوان یک دوره‌ی شکوفایی به وجود بیاید.اگر در زمان قبل، دولت بود که بهترین را معرفی می‌کرد، حالا بخش خصوصی است که بهترین را معرفی می‌کند و دولت مجبور است به دنبال آن برود و این تحول اکنون دارد اجرا می‌شود.


فرخ درخشانی-فرشیده موسوی-محسن مصطفوی

4) محسن مصطفوی: وی اصلا دغدغه ای به نام "پیشرفت و توسعه کشورهای مسلمان" ندارد

محسن مصطفوی،معمار آمریکایی ایرانی تبار است. وی فارغ التحصیل مدرسه معماری AA لندن می باشد و هم اکنون ریاست مدرسه‌ی عالی طراحی دانشگاه هاروارد را بر عهده دارد.مصطفوی استاد برجسته ای در حوزه معماری است،ولیکن با مراجعه به سوابق این معمار،هیچگونه فعالیتی در حوزه معماری کشورهای اسلامی مشاهده نمی شود. وی تمام عمر حرفه ای خود را در انگستان و آمریکا گذرانده است و اصلا دغدغه ای به نام "پیشرفت و توسعه کشورهای مسلمان" نداشته است. مصطفوی، همسر هما فرجادی می باشد.


فرخ درخشانی

5) فریار جواهریان: دفاع تمام قد از جریان فراماسونری

فریار جواهریان، معمار ایرانی فارغ التحصیل دانشگاه هاروارد و عضو هیئت داوری جایزه معماری آقاخان در سال 2010 می باشد. وی نیز هیچ سابقه ی اجرایی و آکادمیکی درخصوص معماری اسلامی نداشته است و همیشه اظهارنظرهای قابل تأملی درخصوص معماری بیان کرده است. برای مثال، در یکی از یادداشت های خود به تعریف و تمجید از موزه لوور می پردازد و می گوید: "اگر میتران(رئیس جمهور وقت فرانسه) بانی هرم لوور نبود، این موزه هرگز ساخته نمی شد. پروژه هرم شیشه ای موزه لوور در سال های 80 میلادی فرانسه، بسیار پیشتاز به نظر می رسید و دشمنان محافظه کار بیشماری داشت. بینش دوراندیش میتران باعث شد که آن اثر اجرا شود و اکنون هرم لوور، بعد از برج ایفل، پربیننده ترین مکان پاریس محسوب می شود".(مجله معماری و شهرسازی/شماره 97-96/پاییز و زمستان 1388/رویای بیست درصدی)


فریار جواهریان(همسر سابق یکی از کارگردانان مشهور سینما و طراح صحنه بیش از 10 فیلم سینمایی)، عضو هیئت داوران دوره یازدهم(سال2010 میلادی) جایزه بنیاد معماری آقاخان،در کنار دیگر اعضا. وی در یادداشتی درخصوص رابطه برج آزادی و نظام جمهوری اسلامی ایران می گوید: "اگر شهیاد [میدان آزادی تهران] ساختار ضعیفی داشت ، بدون شک، همان اوایل انقلاب،به عنوان سمبل معماری سلطنتی سرنگون و ویران شده بود.اما بنا چنان محکم و استوار بود و چنان عظمتی داشت که اسلامی تلقی شد و جان سالم بدر برد و نه تنها ویران نشد،بلکه به نقطه پایانی تظاهرات تبدیل شد و میدان آزادی نام گرفت و از آن پس رابطه عشق و نفرت 29 ساله ای بین این برج و جمهوری اسلامی آغاز شد".

این اظهارنظر در حالی صورت گرفته است که موزه لوور، یکی از مشهورترین بناهای "فراماسونری " در دنیا می باشد. در طراحی این موزه، از مشهورترین نماد فراماسونری(هرم)استفاده شده است. علاوه بر این،Dan Brown” "در کتاب "رمز داوینچی"به کنکاش در این بنا می پردازد و اعلام می کند که در ساخت این هرم، ۶۶۶ پنجره(عدد مقدس شیطان پرستان) به کار رفته است. همچنین در کتاب "مبانی فراماسونری"، تألیف گروه تحقیقات علمی ترکیه (هارون یحیی)، از میتران، به عنوان یک "فراماسون تمام عیار" تعبیر شده است.هرم شیشه ای موزه لوور در پاریس؛ یکی از مشهورترین بناهای "فراماسونری "

پرده دوم:

همکاری نزدیک با فرقه وهابیت و دوستی با امیرقطر

 
کریم آقاخان دوستی دیرینه ای با سران وهابیت در منطقه خلیج فارس دارد.در سال 2010 میلادی، معرفی برندگان جایزه معماری آقاخان در نیویورک انجام شد و سپس مراسم اهدای جوایز،با حضور امیر قطر و همسر یهودی وی در دوحه،پایتخت قطر برگزار شد. در حاشیه این مراسم، مرکز اسلامی آقاخان در دوحه نیز افتتاح شد. همانطور که در ابتدای این نوشتار اشاره شد، بنیاد آقاخان با اهداف فرهنگی،سیاسی و اقتصادی به برگزاری مسابقات معماری می پردازد. تلقی این بنیاد از معماری اسلامی، همانا، یک هنر معماری تزئین گرا و تجمل گرا می باشد.کریم آقاخان در مرحله دوم سرمایه گذاری کلان خود، با صرف یک میلیارد دلار دیگر، به ترویج این معماری در تیراژ بالا پرداخته است. این سبک کاملا مطابق میل پادشاهان تجمل گرای عربی می باشد و از تمامی پیشرفت های دنیا به دور است.مباحثی همچون معماری پایدار،توجه به محیط زیست،انرژی،مباحث سوسیالیستی،مباحث مدرنیته و....از جمله ی مواردی است که هیچ جایگاهی در معماری اسلامی آقاخان ندارد.


فرخ درخشانی در کنار کریم آقاخان، امیر قطر و همسر یهودی وی


یکی از اهداف کریم آقاخان، از برگزاری مسابقات معماری،گسترش مراکز این فرقه در جهان و علی الخصوص کشورهای اسلامی می باشد.وی 2 هدف عمده در تأسیس و گسترش این مراکز را، بدین گونه تشریح کرده است:.نخست، خدمات آموزشی آقاخان، که مؤسسه‌ای بشردوستانه است، با تکیه بر تجربه‌ی فراوان خویش در بسیاری از قسمت‌های جهان به ارائه‌ی آموزش کودکان ابتدایی، بر اساس مبانی سکولار و غیر فرقه‌ای، با بالاترین استانداردهای بین‌المللی خواهد پرداخت. وی درخصوص دومین هدف نیز می گوید: شبکه‌ی توسعه‌ی آقاخان در خاورمیانه و منطقه‌ی خلیج]فارس[، و دیگر کشورهای مسلمان، در حوزه‌های توسعه‌ی شهری، حفاظت و بازسازی، به صورت سرمایه‌گذاری خُرد، فعال است و مراکز اسماعیلی در آینده به عنوان منبعی برای حمایت از این فعالیت‌ها وارد عمل خواهد شد. 


در حال حاضر، یکی از مجلات تخصصی حوزه معماری در ایران، ادامه دهنده ی مسیر مجله Mimar می باشد و به ترویج تفکرات بنیاد آقاخان(در قالب ویژه نامه) می پردازد. در این مجله، صراحتا از فرخ درخشانی به عنوان مشاور بین الملل(با تأکید بر جایگاه این معمار در بنیاد آقاخان) نام برده شده است. سردبیر این مجله، داراب دیبا (استاد دانشکده معماری دانشگاه تهران) و مدیرمسئول،رضا رضایی راد می باشد.**نکته مهم: اسامی همکاران این مجله،بنا بر رعایت اصول اخلاقی،مخدوش شده است.لذا تنها نام افرادی که مسئولیت حقوقی این نشریه را بر عهده دارند،اعلام شده است.

فرقه اسماعیلیه، علیرغم وقوع رخدادهایی چون،انقلاب اسلامی ایران و جریان های بیداری اسلامی در خاورمیانه و همچنین گسترش اسلام در اروپا و غرب،هرگز خط مشی خود را تغییر نداد.این یعنی،اسلامی که هیچگونه سبقه اجتماعی ندارد.عدالت طلب نیست،ظلم ستیز نیست؛مصداق کامل اسلام امریکایی که مشخصاتش را امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری بارها گوشزد کرده اند؛اسلام مرفهان بی درد،اسلام پذیرنده ظلم.این ها در "”Islamic Architecture آقاخان موجود است. در زمانه ای که غربی ها تمام هم و غم خود را صرف پرداختن به موضوعاتی چون انرژی،محیط زیست،تمدن،فرهنگ و معماری ،شهر و توسعه پایدار می کنند.این جماعت به تکثیر معماری بی محتوا در کشورهای مسلمان می پردازد.


در حال حاضر،این بنیاد در داخل ایران، به برگزاری سمینارهای یکروزه(با تأکید بر عضویت سخنرانان در بنیاد آقاخان) می پردازد.نکته جالب اینجاست که هزینه ای معادل "هشتصد و پنجاه هزار ریال" از شرکت کنندگان در سمینار دریافت می شود.**نکته مهم:بنابر رعایت اصول اخلاقی، اسامی افرادی که در معرفی خود از نام بنیاد آقاخان استفاده نکرده اند، و همچنین اطلاعات دیگر در این پوستر،مخدوش شده است.

پرده سوم:

از اعانه دادن "کریم آقاخان" به مسلمانان تا عکس یادگاری با شیمون پرز

"نکدت اجران"،استاد اعظم فراماسون می گوید: "چهرة صوری فراماسونری در لباس مبدّل یک سازمان اجتماعی و خیریه و برای پنهان ساختن فلسفة این سازمان ظاهر می‌شود. در حقیقت، هدف آن تحمیل نظام‌مند فلسفة خاص خود بر اعضا و همچنین جامعه است". در حقیقت، فراماسونري یک جریان روشنفکری است که کارش فقط تربیت انسان هاست، در واقع جنبۀ تخریبی آن را پنهان كرده و وانمود مي كنندکه فراماسونري یک جریان عام المنفعه و خیریه و تربیتی است... این جمعیت "نهان روش" که به صورت پنهانی نفوذ می کند، درصدد تحقق حاکمیت صهیونیزم بر جهان است. صهیونیزم بین الملل سال ها و قرن ها فعال بوده است و بسياري از تحولات را پشتیبانی می کرده است.


عکس یادگاری کریم آقاخان و شیمون پرز

"صائب عریقات" یکی از مقامات ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین، فاش کرد که امیر قطر در پروژه های شهرک سازی در بیت المقدس و کرانه غربی سرمایه گذاری کرده و در توسعه این پروژه ها مشارکت فعالانه دارد. شواهد نشان می دهد که همسر یهودی امیر قطر با محافل فراماسونری-صهیونیستی ارتباط نزدیکی دارد و در ترغیب شیخ حمد به همکاری با صهیونیست ها نقش ویژه ای دارد.

 
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۹۱ساعت 13:5  توسط امیر رحمانی  | 

گزارش یک حادثه

 
فردا ساعت 15 از محل حسینیه فاطمیه واقع در روستای جدیده(مسیر شلمچه)
پیکر عکاس خبرگزاری فارس حوزه جنوب خوزستان تشییع می‌شود

خبرگزاری فارس: پیکر عکاس خبرگزاری فارس حوزه جنوب خوزستان فردا تشییع می‌شود.

خبرگزاری فارس: پیکر عکاس خبرگزاری فارس حوزه جنوب خوزستان تشییع می‌شود 

به گزارش خبرگزاری فارس از آبادان، آیین تشییع پیکر عبدالامام زباری عکاس خبرگزاری فارس جنوب خوزستان فردا ساعت 15 از محل حسینیه فاطمیه واقع در روستای جدیده(مسیر شلمچه) به سوی گلزار امیرالمومنین تشییع و به خاک سپرده می‌شود.آیین بزرگداشت آن جوان از دست داده بمدت سه روز در محل حسینیه یاد شده برگزار می‌شود.

 

عبدالامام زباری عکاس خبرگزاری فارس حوزه جنوب خوزستان صبح یکشنبه در سانحه سقوط جرثقیل درگذشت.

وی در محل کار خود (شرکت کشتی‌سازی اروندان) با سقوط جرثقیل مواجه شده و با وجود اعزام به بیمارستان طالقانی آبادان دوام نیاورده و فوت می‌کند.عبدالامام زباری عکاس خبرگزاری فارس،‌ خواهرزاده عارف دورقی سرپرست حوزه جنوب خوزستان بود.

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۹۱ساعت 12:46  توسط امیر رحمانی  | 

اخبار دانشگاهی و دانشجویی خوزستان

رئیس دانشگاه آزاد واحد جامع شوشتر خبر داد
راه‌اندازی 10 رشته دکترا و کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد شوشتر 
 

خبرگزاری فارس: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جامع شوشتر از راه‌اندازی 10 رشته مقطع دکترا و کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر خبر داد.

خبرگزاری فارس: راه‌اندازی 10 رشته دکترا و کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد شوشتر 

به گزارش خبرگزاری فارس از شوشتر، سروش زرین‌آبادی شامگاه امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  مجوز راه‌اندازی پنج رشته دکترا و پنج رشته کارشناسی ارشد برای دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر اخذ شده است که در آینده نزدیک شاهد راه‌اندازی این رشته‌ها خواهیم بود.

وی درباره دیگر رشته‌های در نظر گرفته شده برای دانشگاه آزاد اسلامی واحد جامع شوشتر افزود: در راستای راه‌اندازی رشته‌های جدید در این دانشگاه ، سه رشته در مقطع کارشناسی ناپیوسته نیز پیشنهاد شده است که همگی به تصویب سازمان مرکزی رسیده است.

این مسئول با اشاره به اینکه امتیاز دانشگاه آزاد اسلامی واحد جامع شوشتر در حال محاسبه است، تأکید کرد: در صورت تصویب در منطقه شش تا دو سال آینده رتبه نخست را از نظر امتیاز در بین سایر دانشگاه‌ها به شوشتر اختصاص خواهیم داد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جامع شوشتر با بیان اینکه شورای مشورتی این دانشگاه بسیار راه‌گشا است، افزود: تعامل این شورا با هیئت رئیسه دانشگاه بسیار خوب ارزیابی می‌شود و به این دلیل باید کوشید تا با افزایش تعاملات بین هیئت رئیسه و شورای مشورتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد جامع شوشتر در راستای حل مشکلات در این دانشگاه گامی برداشته شود.

وی اضافه کرد: فعالیت‌های پژوهشی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد جامع شوشتر به حدی افزایش داشته است که در منطقه ششم آموزشی دانشگاهی، یارای رقابت با این دانشگاه را ندارد.

این مسئول با تأکید بر اینکه تعدد رشته‌ها مانعی برای ارتقای سطح کیفی آموزش‌ها نیست، بیان داشت: تعداد رشته‌ها و تکثر آنها در ارتقای سطح کیفی آموزش‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی شوشتر مانعی ایجاد نمی‌کند و به این دلیل باید تلاش کنیم تا در کنار افزایش تعداد رشته‌ها، کیفیت آموزشی نیز در دانشگاه شوشتر افزایش یابد.

به گزارش خبرگزاری فارس، دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر به عنوان واحد دانشگاهی جامع در جنوب غرب کشور در حال فعالیت است و در شرایط کنونی بیش از 20 هزار دانشجو در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی ارشد و دکترا دارد

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۹۱ساعت 12:43  توسط امیر رحمانی  | 

اخبار انتظامی استان

به دنبال ارسال شکایت شرکت طرح توسعه نیشکر شهرستان اهواز مبنی بر سرقت از این شرکت، دستور قضایی برای رسیدگی به موضوع صادر شد / سه نفر از متهمان، کالاهای موجود در انبار شرکت قطعات و تجهیزات کارخانه را، که اغلب نایاب بودند، به شخصی در تهران فروخته‌اندمعاون دادستان عمومی و انقلاب اهواز از کشف سرقت 20 میلیارد ریالی در شرکت طرح توسعه نیشکر این شهرستان خبر داد.احمد فاتحی اظهار داشت: به دنبال ارسال شکایت شرکت طرح توسعه نیشکر شهرستان اهواز مبنی بر سرقت از این شرکت، دستور قضایی برای رسیدگی به موضوع صادر شد. 
وی ادامه داد: در تحقیقات صورت گرفته و بازجویی از کارکنان و انجام شگردهای خاص پلیسی، مشخص شد سه نفر از متهمان، کالاهای موجود در انبار شرکت قطعات و تجهیزات کارخانه را، که اغلب نایاب بودند، به شخصی در تهران فروخته‌اند.سرپرست مجتمع قضایی ویژه مبارزه با سرقت شهرستان اهواز با بیان این که ارزش کالاهای به سرقت رفته، 20 میلیارد ریال برآورد شده است؛ افزود: شرکت خریدار از سرقتی بودن این کالاها بی‌اطلاع بوده است. فاتحی گفت: متهمان به هویت س.م، ر.ه و الف.ک دستگیر و پرونده برای ادامه تحقیقات در یکی از شعب بازپرسی این دادسرا مفتوح است.
مرجع / ایسنا
 
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۹۱ساعت 12:41  توسط امیر رحمانی  | 

اخبار روز

 
مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های خوزستان:
بارنامه الکترونیکی در خوزستان راه‌اندازی شد

خبرگزاری فارس: مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های خوزستان گفت: به مناسبت هفته حمل و نقل سامانه بارنامه الکترونیکی در خوزستان افتتاح شد.

خبرگزاری فارس: بارنامه الکترونیکی در خوزستان راه‌اندازی شد 

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، محمد حسین مرعشی بعد از ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت فرارسیدن هفته حمل و نقل اظهار داشت: شرکت‌های حمل و نقل از طریق سامانه بارنامه الکترونیکی می‌توانند بارنامه را که اصلی‌ترین سند موجود در حمل و نقل جاده‌ای کالا و حاوی اطلاعات مربوط به عملیات جابه جایی است به صورت برخط (آنلاین) بررسی کنند.

وی با اشاره به اهمیت حمل و نقل از جنبه‌های مختلف، افزود: 9 درصد تولید ناخالص ملی مربوط به حمل و نقل است و در کنار انرژی، آموزش و فناوری اطلاعات، حمل و نقل به عنوان رکن چهارم زیر ساخت‌های اقتصادی و امور زیربنایی به شمار می‌رود که بدون آن هیچ فعالیت اقتصادی به ثمر نمی‌رسد.

مرعشی با بیان اینکه حدود 90درصد جابه جایی‌های کالا و مسافر در کشور به وسیله جاده صورت می‌گیرد، ادامه داد: سایر سیستم‌های حمل و نقل تنها 10 درصد جابه جایی را تشکیل می‌دهند که این امر نشانگر اهمیت حمل و نقل جاده‌ای است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های خوزستان بیان کرد: بیش از 350 شرکت حمل و نقل کالا و بیش از 150 شرکت حمل و نقل مسافر در خوزستان فعالیت می‌کنند که از این نظر جزو استان های بر‌تر هستیم.

به گفته وی؛ سالانه 30میلیون تن کالا و همچنین 17 میلیون مسافر از مبادی استان جابه جا می‌شوند و خوزستان بعد از اصفهان در جایگاه دوم قرار دارد.

مرعشی با بیان اینکه 23 پایانه مسافربری فعال در استان اقدام به جابه جایی مسافران می‌کنند، ادامه داد: همچنین سه پایانه مرزی شلمچه، چذابه و بندر امام خمینی (ره) در خوزستان فعالند و تنها استانی است که پنج سیستم حمل و نقل پویا شامل هوایی، زمینی، ریلی، دریایی و حمل لوله را به صورت یکجا دارد.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های خوزستان بیان کرد: سالانه 56هزار بار ترافیکی سنگین و فوق سنگین از مبادی استان جابه جا می‌شود که شامل 20 درصد بارهای ترافیکی است.

وی تصریح کرد: حدود 18هزار راننده در بخش حمل و نقل کالا و حدود 8 هزار راننده در بخش حمل و نقل مسافر در استان فعالیت می‌کنند.

* صدور اینترنتی پروانه کالا

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های خوزستان در ادامه از صدور اینترنتی پروانه بار در استان خبر داد و اظهار داشت: صدور اینترنتی بلیت مسافربری و صدور پروانه بار برای عبور بارهای ترافیکی از مهم‌ترین اقدامات این اداره کل در راستای ارائه خدمات مطلوب‌تر به مردم است.

وی با اشاره به اقدامات و برنامه‌های این اداره کل در راستای ارائه خدمات مطلوب‌تر بیان کرد: در پایانه مرزی چذابه عملیات احداث پایانه مرزی دائمی در زمینی به مساحت 12هزار هکتار با اعتبار 90 میلیارد ریال در حال انجام است.

مرعشی افزود: همچنین در پایانه مرزی شلمچه ساخت دروازه‌های ورود و خروج و محوطه سازی در دستور کار قرار گرفت.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های خوزستان از ساخت دو پاسگاه پلیس راه در محورهای ایذه - باغملک و مسجدسلیمان-لالی با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال خبر داد.

وی راه‌اندازی 17دستگاه دوربین ثابت با اعتبار 8هزار و 500 میلیون ریال را از جمله اقدامات این اداره کل در سال جاری عنوان کرد و افزود: همچنین دو دستگاه باسکول هوشمند امسال در محورهای اهواز-اندیمشک و اهواز- بندر امام به بهره برداری رسید که اضافه تناژ کامیون‌های حامل مواد معدنی را محاسبه می‌کنند.

مرعشی همچنین به ایجاد مرکز مدیریت راه‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: این مرکز با توسعه سیستم مانیتورینگ و راه اندازی دوربین در نقاط حساس، ناوگان حمل و نقل را بررسی می‌کند.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های خوزستان از ایجاد سه مجتمع خدماتی رفاهی تا پایان امسال در استان خبر داد و اضافه کرد: اکنون 14 مجتمع خدماتی رفاهی در استان فعال است که با افتتاح سه مجتمع دیگر تا پایان امسال به 17 مجتمع افزایش می‌یابند.

مرعشی با اشاره به راه اندازی شش مرکز معاینه فنی در استان، اضافه کرد: همچنین در زمینه نوسازی ناوگان اقدامات خوبی در استان شکل گرفته که از جمله آن می‌توان به وارد کردن 400 دستگاه کامیون جدید به سیستم حمل و نقل اشاره کرد و حدود 80درصد ناوگان حمل و نقل نوسازی شده است.

*آموزش 10هزار نفر تا پایان امسال

عضو شورای ترافیک خوزستان با تاکید بر نقش آموزش در حمل و نقل ایمن و سالم گفت: تا پایان امسال به 10 هزار نفر آموزش‌هایی با موضوعات حمل مواد خطرناک، مقررات رانندگی و سلامت با رویکرد ایمنی و با هدف ایجاد تغییر در رفتار و نهادینه کردن فرهنگ درست حمل و نقل انجام می‌شود.

مرعشی آموزش ایمن سازی مدارس حاشیه راه‌ها و آموزش ایمنی به دانش آموزان این مدارس را از دیگر برنامه‌های اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های خوزستان عنوان کرد و افزود: سال گذشته 20 هزار دانش آموز آموزش دیدند و 56 مدرسه آموزش نرم افزاری و 35 مدرسه دیگر آموزش از نظر ایمن سازی فیزیکی را گذراندند.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های خوزستان ادامه داد: ارتقاء ایمنی برای عابرین پیاده راه‌ها، ایمنی راکبان موتورسیکلت سوار، ایمنی سرنشینان وسایل نقلیه و ایمنی تردد ماشین آلات کشاورزی در راه‌ها از جمله برنامه‌های آموزشی این اداره کل است.

به گزارش خبرگزاری فارس 26 آذرماه تا یک دی ماه به عنوان هفته حمل و نقل نامگذاری شده است و فردا 27 آذرماه رزمایش و مانور سراسری به این مناسبت با حضور پلیس راه، اورژانس، هلال احمر و گشت راهداری در محل پلیس راه قدیم اهواز برگزار می‌شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۹۱ساعت 12:39  توسط امیر رحمانی  | 

یک خبر از رامهرمز

 
جای خالی پارکینگ در رامهرمز
تردد خودروهای سنگین در رامهرمز حادثه آفرین است 

خبرگزاری فارس: وجود حدود 900 دستگاه خودروی سنگین در شهرستان رامهرمز و تردد آنها در سطح شهر، مردم را با مشکلات عدیده‌‌ای روبه‌رو کرده است.

خبرگزاری فارس: تردد خودروهای سنگین در رامهرمز حادثه آفرین است 

به گزارش خبرنگار فارس از رامهرمز با وجود گذشت سال‌ها از وعده احداث پارکینگ وسایل نقلیه سنگین در بیرون از شهر، متاسفانه تا کنون اقدامی جدی در این زمینه از سوی نهاد و یا اداره‌ای صورت نگرفته و تردد این گونه خودروها در سطح شهر و پارک کردن آنها در کوچه‌ها، محله‌ها و حاشیه‌های خیابان برای مردم مشکلاتی ایجاد کرده است.

تردد اینگونه خودروها در سطح شهر علاوه براینکه خطرات جانی برای شهروندان ایجاد می‌کند، سبب تخریب زیرساخت‌های شهری از جمله آسفالت وپل‌ها نیز می‌شود، علاوه بر این، روشن کردن این خودروها در صبح زود ضمن ایجاد سروصدا و مزاحمت برای مردم، آلودگی هوا را نیز به دنبال دارد.احمد ممبینی رئیس اتحادیه کامیون‌داران و بنکداران شهرستان رامهرمز در این باره در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: برای رفع مشکل این اتحادیه تلاش‌های زیادی به منظور احداث پارکینگ انجام داده، اما متاسفانه هیچ گونه همکاری با ما نشد و تاکنون به هر دری که زده‌ایم بی نتیجه بوده است.

وی افزود: در صورتی‌که ادارات دولتی از جمله شهرداری با اتحادیه بنکداران همکاری نمایند و زمینی در بیرون از شهر در اختیار ما قراردهند حاضر به خرید زمین و احداث پارکینگ در کوتاه مدت هستیم و عمده مشکلات مردم در سطح شهر در رابطه با تردد وسایل نقلیه سنگین  به خصوص کامیون‌ها حل خواهد شد. 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۹۱ساعت 12:38  توسط امیر رحمانی  | 

مجموعه اخبار ورزشی خوزستان

 
مسعود نوروزی:
یک ریال هم از استقلال نگرفتم / به خاطر قولم به حفاری نرفتم

خبرگزاری فارس: سرمربی مستعفی استقلال اهواز گفت: از چند مسئله ناراحت بودم به همین خاطر همکاری‌ام را با این باشگاه قطع کردم البته در این مدت یک ریال هم نگرفتم.

خبرگزاری فارس: یک ریال هم از استقلال نگرفتم / به خاطر قولم به حفاری نرفتم 

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، مسعود نوروزی دومین سرمربی استقلال اهواز پس از عادل حردانی است که در این فصل از این تیم رفت. نوروزی که برای بهتر کردن وضعیت استقلال آمده بود توانست در پنج بازی با دو برد، یک تساوی و دو شکست عملکرد نسبتا خوبی از خود به جای بگذارد. استقلال در هشت بازی ابتدایی خود با یک برد، دو تساوی و پنج شکست، تنها 5 امتیاز کسب کرد. در پنج بازی آخر نیم فصل اول، نوروزی سرمربی این تیم شد و توانست 7 امتیاز کسب کند و روند بد تیم بهبود پیدا کرد. اما ناگهان از سرمربیگری تیم کناره گرفت.

وی درباره این کناره‌گیری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار داشت: قرار بود در نیم فصل نیمی از پولی را که توافق کرده بودیم بدهند که این مسئله اتفاق نیفتاد و من هم از سمت خود کناره‌گیری کردم.

نوروزی افزود: بدون ثبت قرارداد با استقلال کار کردم و تنها به دلیل دوستی با مدیر عامل باشگاه حاضر دم با این شرایط سرمربی استقلال شوم.وی در ادامه گفت: ابتدای کار برای صادر کردن کارت برای من مشکل داشتند. دو بازی اول را من با کارت آقای حردانی روی نیمکت نشستم. همان زمان هم از تیم‌های دیگری پیشنهاد داشتم اما به خاطر قولی که به استقلال داده بودم نرفتم.

نوروزی تصریح کرد: قبل از شروع کار، شرایطم را گفتم. بر مبلغ قرارداد توافق کردیم و من نصف مبلغ را در نیم فصل می‌خواستم اما نیم فصل که شد ندادند و زمان پرداخت را به زمان دیگری موکول کردند.سرمربی پیشین استقلال اهواز گفت: استقلال وضعیت مالی مناسبی ندارد و به دلیل شکایاتی که بازیکنان به فدراسیون کرده‌اند و همینطور طلبی که فدراسیون از آن‌ها دارد، برای گرفتن کارت سرمربی جدید و بازیکنانی که به خدمت می‌گیرند دچار مشکل هستند. هنوز هم با عادل حردانی و بهروز مکوندی تسویه حساب نکرده‌اند.

وی تاکید کرد: سال گذشته زمانی که تیم را به صدر جدول رساندم از تیم جدا شدم. آن زمان سه بازی پشت سر هم قبل از بازی‌ای که در اردبیل داشتیم، به مسئولان باشگاه گفتم یک دست پیراهن آستین بلند برای بازیکنان بخرند که در اردبیل با 17 درجه زیر صفر مشکلی پیش نیاید، ولی نخریدند. قبل از آن بازی خودم از تیم جدا شدم.نوروزی در ادامه گفت: وقتی تیمی را در اختیار من می‌گذارند، مسئولیت بازیکنان به دست من است و من باید پاسخگوی سلامتی آن‌ها باشم.

وی در ادامه اشاره کرد: قبل از بازی با سنگ آهن بافق هم در جلسه‌ای که با مسئولان داشتم مشکلات تیم را به آنها یادآوری کردم.سرمربی پنج بازی آخر استقلال اهواز در لیگ دسته یک در واکنش به گفته‌های کارون یعقوبی مدیرعامل استقلال اهواز مبنی بر بی‌اطلاع بودن از دلایل رفتن نوروزی از این تیم، عنوان کرد: مدیرعامل استقلال از دلیل رفتنم مطلع است. وی می‌داند که من به خاطر این رفتم که گفتند آخر بازی‌ها، تنها نصف مبلغی را که توافق کرده بودیم به من می‌دهند. در حالی که با این وضعیت مالیِ باشگاه، بعید می‌دانستم همان مقدار هم بدهند.

وی اذعان کرد: به خاطر بازی در جام حذفی حرفی نزدم که قبل از بازی حاشیه‌ای ایجاد نشود ولی حالا این را می‌گویم که به خاطر اینکه باشگاه به وعده‌هایش عمل نکردند، تیم را ترک کردم.نوروزی اضافه کرد: 10 درصد قرار داد کل عوامل تیم به جز سرمربی را قبل از بازی با سنگ آهن پرداخت کردند که همان به 35 میلیون تومان نرسید. در حالی که قرارداد تیم مربیگری سنگ آهن بافق، یک و نیم میلیارد می‌شود.وی تصریح کرد: نبود صداقت در حرف‌هایشان مسئولان باشگاه از دیگر دلایل رفتنم بود. اگر من هم بر خلاف قولی که داده بودم، بعد از بازی دوم به پیشنهادهایی که داشتم جواب مثبت می‌دادم، حالا قرارداد بسته بودم و در حفاری مربیگری می‌کردم.استقلال اهواز نماینده خوزستان در لیگ دسته یک فوتبال کشور است که هم اکنون در رده سیزدهم گروه «الف» قرار دارد.

 

جنگ اول به از صلح آخر

خبرگزاری فارس: جنگی را که باید اول انجام می‌دادند برای افتتاح یک پروژه نیمه کاره رها کردند و حالا مجبورند با صلحی اجباری کارها را پیش برند، مگر اسکوربردی برای ورزشگاه پرطمطراق خوزستان نصب کنند.

خبرگزاری فارس: جنگ اول به از صلح آخر 

فولاد با 29 امتیاز در یک قدمی صدر جدول قرار دارد. بالاخره بعد از سال‌ها انتظار چشممان به جمال امید قهرمانی فولاد روشن شد. این فولاد جدید چنان زیبا و با طراوت بازی می‌کند که همه را یاد فصل چهارم لیگ برتر می‌اندازد. همان زمانی که جوانانی ریزنقش، فولاد را  قهرمان لیگ برتر کردند. نفت اما بر عکس، هر چه می‌زند به در بسته می‌خورد و با وجود تغییراتی که در همه بخش‌هایش از مدیرعامل و هیئت مدیره گرفته تا سرمربی خود انجام داد، نتوانست در جدول جایگاهی بهتر از هفدهمی دست و پا کند.

اما الان مسئله اساسی فوتبال استان هیچکدام از این‌ها نیست. مسئله‌ای که بیش از یک ماه است هیچکس سراغش را نگرفته و می‌تواند باعث سقوط هر دو نماینده خوزستان شود. حتی اگر فولاد قهرمان شود و نفت در لیگ برتر ماندنی. سه بخش است، اِس-کور-بُرد!

چند ماه است نمایندگان AFC به استادیوم‌های کل کشور نمره داده‌اند. همه می‌دانیم که نمره استادیوم‌های خوزستان از جمله ورزشگاه پرطمطراق الغدیر کم شده. به زبان ساده در امتحانات میان ترم رد شده‌اند. یکی از دلایلش نداشتن اسکوربورد است. اسکوربردی که معلوم نیست کِی می‌خواهند نصبش کنند!؟

نمره استادیوم‌های تختی اهواز و شهید دستگردی آبادان را می‌شود به خاطر قدمتشان توجیه کرد. ولی نمره ورزشگاه 50 هزار نفری الغدیر را که همین امسال افتتاح شده  چه کسی می‌خواهد توجیه کند؟ چرا سازمان مسکن و شهرسازی سابق و اداره راه و شهرسازی فعلی که پیمانکار این پروژه بود اسکوربرد ورزشگاه را نصب نکرد. سازمانی که بالاخره توانست بعد از 17 سال یک پروژه دو ساله را به بهره‌برداری برساند. بلند پایه ترین مسئول اجرایی کشور هم برای افتتاحش آمد. همه مسئولان با شور و شوق از امکانات این ورزشگاه گفتند. همه از تجهیزات مدرن آن تعریف کردند. اما گویا نمایندگان AFC  این تجهیزات و امکانات را ندیدند که به غیر از اسکوربرد به مشکلات دیگری نیز در این ورزشگاه اشاره کردند. از جمله آنها ورودی نامناسب جایگاه ویژه، مسقف نبودن یک سوم ورزشگاه و نامناسب بودن محل استقرار خبرنگاران است.

در حالی که مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان بیش از یک ماه پیش، از حل شدن مسئله اسکوربرد تا یک ماه آینده خبر داده بود اما هنوز هیچ خبری از عمل به وعده‌هایش نیست. وی در گفته‌های اخیر خود به مشکلاتی در رابطه با این مسئله اشاره کرد و اذعان داشت: «سازمان مسکن و شهرسازی که مسئول پروژه بوده باید طبق قرارداد در استادیوم اسکوربرد قرار دهد. اما این کار را نکرده و نبود بودجه کافی را بهانه می‌کند. مسئله را با استاندار هم مطرح کردیم که هنوز در حال بررسی است.»

معلوم نیست، چرا با اینکه اسکوربرد در قرارداد بوده همان اول نصبش نکرده‌اند. یعنی هیچکدام از مسئولان نمی‌دانستند شرایط یک استادیوم کلاس A که بتوان بازی‌های لیگ برتر را در آن انجام داد چیست؟ یا  سوال اساسی‌تر اینکه، اصلا چرا در حالی که استادیوم هنوز تکمیل نشده بود، افتتاح شد؟ اگر همان اول برای کامل شدن استادیوم می‌جنگیدند بهتر نبود تا اینکه حالا که کار به آخر رسیده بخواهند با صلح اجباری، کج دار و مریض پیش بروند، بلکه مهد فوتبال کشور در لیگ برتر بدون تیم نشود.

البته با توجه به غفلت‌های عجیبی که مسئولان ورزشی به ویژه فوتبالی کشور در این چند سال کرده‌اند بعید هم نیست که این اسکوربرد بشود بلای جان فوتبال استان. مسئولان استان به گوش باشند که مثل تیم ملی به فکر وقت‌های تلف شده و فرصتی دوباره در بازی پلی آف نباشند. همین حالا تاکتیکی اعمال کنند که در نود دقیقه و قبل از اینکه کار به برنامه نود بکشد، کار را یکسره کنند که به اما و اگر نکشد.

یادداشت: نیما ارزانی بیرگانی

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۹۱ساعت 12:35  توسط امیر رحمانی  | 

اخبار حوادث در خوزستان

زمین لرزه‌ای به بزرگی ۳.۴ ریشتر به طول جغرافیایی ۴۸.۰۷ شرقی و در عرض جغرافیایی ۳۲.۱۰ شمالی در ساعت ۰۵:۱۳ شوش را لرزاند.
زمین لرزه‌هایی به بزرگی ۳.۴ ریش‌تر شهر شوش، بیرم و رونیز را لرزاند.به گزارش ایلنا، بر اساس گزارشات دریافتی از موسسه زلزله نگاری دانشگاه تهران زمین لرزه‌ای به بزرگی ۳.۴ ریش‌تر به طول جغرافیایی ۴۸.۰۷ شرقی و در عرض جغرافیایی ۳۲.۱۰ شمالی در ساعت ۰۵:۱۳ شوش را لرزاند.همچنین زلزله‌ای به بزرگی ۳. ۴ ریش‌تر در ساعت ۰۳:۵۵ به طول جغرافیایی ۵۳.۶۶ شرقی و در عرض جغرافیایی ۲۷.۴۹ شمالی بیرم فارس را لرزاند.
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۹۱ساعت 12:18  توسط امیر رحمانی  | 

یک گزارش هنری

او پس از 138 ساعت کار بر روی این پرتره و با کشیدن 2.1 میلیون نقطه آن را به پایان رسانده است و به عنوان جدیدترین کار خود آن را به نمایش عمومی گذاشته است. این هنرمند تا به حال نقاشی های متفاوتی با نقطه گذاری کشیده است.به گزارش مشرق به نقل از باشگاه خبرنگاران، اول شاید این پرتره به نظر یک عکس به نظر برسد اما این نقاشی حاصل زحمات چندین روزه نقاشی به نام "میگوئل اندرا" است که هنر اصلی اش نقاشی با نقطه هاست.
 او پس از 138 ساعت کار بر روی این پرتره و با کشیدن 2.1 میلیون نقطه آن را به پایان رسانده است و به عنوان جدیدترین کار خود آن را به نمایش عمومی گذاشته است. این هنرمند تا به حال نقاشی های متفاوتی با نقطه گذاری کشیده است.

 
 
چهره ای که او در این تصویر کشیده است نیز خود بسیار خاص است. "بنجامین کایل" کسی است که در سال 2004 در سطل زباله یک رستوران پیدا شد و هیچ چیز را به خاطر نمی آورد از همین رو نام او را بنجامین گذاشتند و تا به امروز نیز کسی به دنبال او نیامده است. 
نکته دیگری که در مورد بنجامین جالب است تست های گرفته شده از او نیز حتی هویت اصلی اش را نشان ندادند و هیچ پرونده ای در هیچ کجای دنیا ندارد و هم چنان کسی واقعیت های او را نمی داند. "میگول آندرا" یکی از اهداف کشیدن نقاشی خود را پیدا کردن خانواده بنجامین اعلام کرد و گفت شاید بدین وسیله بتوان او را دوباره نشان جهانیان داد.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۹۱ساعت 12:15  توسط امیر رحمانی  | 

اخبار سیاسی و اقتصادی و تحلیل های متنوع

 

تماس مستقیم روسیه با رهبر مخالفان سوریه با موضوع «تشکیل دولتی انتقالی بدون بشار اسد»

 
اپوزیسیون سوریه اعلام داشته که موضع و سیاست روسیه در قبال بحران سوریه و آینده رژیم بشار اسد، دستخوش بازنگری و دگرگونی شده است.این خبرگزاری به نقل از محافل سوریه در استانبول نوشته که برای نخستین بار تماسی مستقیم میان مقام‌های روسیه و رهبری اپوزیسیون سوریه در خارج کشور انجام پذیرفته است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

در حالی که روسیه بارها اظهاظر منتشر شده به نقل از میخائل بوگدانف، معاون وزیر خارجه روسیه در مورد «افزایش احتمال شکست بشار» را رد کرده است، رسانه های مختلف غربی همچنان در پی دامن زدن بر این ادعا هستند و معتقد هستند روسیه به زودی موضع خود در مورد سوریه را تغییر خواهد داد.به گزارش سرویس بین الملل انتخاب ؛ یخائل بوگدانف، معاون وزیر خارجه روسیه طی اظهاراتی که از سوی خبرگزاری ایتارتاس، منتشر شد، از "نامحتمل نبودن پیروزی اپوزیسیون" سخن گفته و خاطرنشان ساخته بود که "باید واقعیت‌ها را دید". وی همچنین تصریح کرده بود که حکومت اسد همواره کنترل بر بخش‌های بزرگتری از کشور را از دست می‌دهد. دولت روسیه اما یک روز بعد سخنان بوگدانف در ارتباط با پیروزی احتمالی شورشیان را تکذیب کرد. آلکساندر لوکاشویچ، سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز جمعه در این راستا تصریح کرد که "در موضع روسیه تغییری روی نداده است".

تماس مستقیم روسیه با رهبر مخالفان سوریه با موضوع «تشکیل دولتی انتقالی بدون بشار اسد»

خبرگزاری آلمان به نقل از اپوزیسیون سوریه اعلام داشته که موضع و سیاست روسیه در قبال بحران سوریه و آینده رژیم بشار اسد، دستخوش بازنگری و دگرگونی شده است.این خبرگزاری به نقل از محافل سوریه در استانبول نوشته که برای نخستین بار تماسی مستقیم میان مقام‌های روسیه و رهبری اپوزیسیون سوریه در خارج کشور انجام پذیرفته است. به گزارش این خبرگزاری، یک دیپلمات روس با معاذ الخطیب، رئیس ائتلاف ملی مخالفان سوری تماس گرفته تا با وی قرار مذاکره بگذارد. گفته می‌شود که تشکیل دولتی انتقالی بدون بشار اسد موضوع محوری این گفت‌وگو خواهد بود.

لاوروف: از موضع آمریکادر شگفتم

روسیه اما این اخبار را ساخته و پرداخته ذهن رسانه ها دانسته و به تکذیب پی در پی این ادعا اقدام ورزیده است.لاوروف وزیر خارجه روسیه در واکنش به به رسمیت شناختن ائتلاف سوری توسط اوباما می گوید: «وقتی که متوجه شدم رییس جمهور امریکا علنا از ائتلاف ملی سوریه حمایت کرده و آنان را نماینده قانونی مردم سوریه می نامد، تعجب کردم. این اظهارات با توافق های صورت گرفته در ژنو تناقض دارد. زیرا مبنای توافقات ما، آغاز گفتگوها بود. قرار بود که این گفتگوها میان نمایندگان دولت و اپوزیسیون برگزار شود. »

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۹۱ساعت 12:10  توسط امیر رحمانی  | 

اخبار انتظامی استان

 
كشف 1هزار و 520 عدد سكه تقلبي در"خوزستان"
 
گروه استان-فرمانده انتظامي شهرستان شوش، از دستگيري 3 نفر كلاهبردار و كشف تعداد يك هزار و 520 عدد سكه تقلبي با نقوش اسلامي، در اين شهرستان خبر داد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس،سرهنگ "بهروزحسنوند" با انتشار اين خبر بيان داشت:در پي ارجاع يك فقره پرونده، از دادگستري شهرستان شوش مبني بر كلاهبرداري و فروش سكه تقلبي توسط 3 نفر ناشناس، به فردي، ساكن استان مركزي، رسيدگي به موضوع در دستور كار پليس آگاهي اين شهرستان قرار گرفت. اين مقام مسئول بيان داشت: كارآگاهان آگاهي، با انجام اقدامات پليسي و اطلاعاتي يكي از كلاهبرداران را شناسايي، و پس از هماهنگي با مقام قضايي، در يك اقدام غافلگيرانه وي را در مخفيگاهش دستگير كردند. وي افزود: ماموران پليس، دو نفر همدست متهم را نيز شناسايي، و در دو عمليات جداگانه، آنها را دستگير كردند. فرمانده انتظامي شهرستان شوش تصريح کرد: متهمان در بازجويي فني پليس، به بزه انتسابي خود معترف و اظهار داشتند: در قبال دريافت مبلغ 200 ميليون ريال از شاکي، تعداد يک هزار و 520 عدد سکه تقلبي با نقوش اسلامي، به وي فروختند. سرهنگ "حسنوند" در خاتمه خاطر نشان كرد: متهمان دستگير شده پس از تشكيل پرونده، جهت سير مراحل قانوني، راهي مراجع قضايي شدند.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۱ساعت 22:40  توسط امیر رحمانی  | 

اخبار روز خوزستان

 

در قدرداني از استقبال پرشور مردم از ضريح امام حسين(ع)؛
نماينده ولي‌فقيه و استاندار خوزستان بيانيه مشتركي صادر كردند
سياسي  10:13:56 1391/09/26

919-2873-5 كد خبر

 

نماينده ولي‌فقيه در استان و استاندار خوزستان، در بيانيه مشتركي از حضور پرشور مردم خوزستان در استقبال از كاروان حامل ضريح جديد حرم مطهر امام حسين(ع) قدرداني كردند.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) - منطقه خوزستان - متن بيانيه مشترك آيت‌الله سيد محمدعلي موسوي جزايري و سيد جعفر حجازي در زير آمده است:

 "ان الحسين مصباح الهدي و سفينة النجاه"

 سلام بر حسين(ع) سيد و سالار شهيدان و آزادگان و سلام بر اصحاب و ياران فداكارش و سلام و درود خدا بر مردان و زنان ولايتمدار و عاشقان هميشه حسيني كه اين‌بار نيز صدق ايمان و پاي فشردن بر باورهاي ايماني و ولايي خود را در زمين برگي از حماسه و شور و شعور آن‌گونه كه وصف ناشدني است براي هميشه تاريخ جاودانه ساختند و اين‌بار اثبات نمودند كه خوزستان دروازه تشيع بوده و اكنون نيز مهد ولايت بوده و خواهد ماند. صحنه‌هاي فراموش‌ناشدني حضور عاشقانه در استقبال و بدرقه ضريح مطهر حسيني(ع) با آمدن ميليون‌ها دل شيفته‌اي بود كه در طول دفاع مقدس نيز شيدايي و دلدادگي به مكتب حسين(ع) را در رشادت‌ها و شهادت‌طلبي‌ها بارها و بارها به جهانيان نشان دادند. آفرين بر شيرمردان و بزرگ زناني كه با درك هميشگي خود، در اين ايام شور حسيني را به اوج رسانده و با اعلام ارادت و اظهار مودت به خاندان عترت و طهارت عليهم‌السلام به دشمنان نادان كه بر باورهاي جاودان مردم متدين و انقلابي خوزستان خواب خام مي‌بينند سيلي فراموش ناشدني نواخت و پندار ناصواب آنان را فروريخت.برخود لازم مي‌‌دانيم از معرفت والاي ديني كه در كشور و ميهن اسلامي‌مان به شكلي بي‌نظير در جلوه‌هاي حضورتان تجلي يافت صميمانه تشكر و تقدير نمائيم.

 در پايان از دست‌اندكاران و مسئولين كه حضور مردم عزيزمان را تسهيل و يا از طريق رسانه‌ها بالاخص صدا و سيما جلوه‌هاي باشكوه آن‌را به نمايش گذاردند و از هيات مذهبي كه پذيراي عاشقان اهل البيت عليهم السلام بودند نيز صميمانه تشكر نموده اميد است خداوند متعال اجر و پاداش همه عزيزان را از دست پركفايت امام حسين(ع) رحمت فرموده و ولاي آل‌الله رادر دل‌‌هاي ما و نسل‌هاي پس از ما مستدام و جاودانه فرمايد.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۱ساعت 14:20  توسط امیر رحمانی  | 

اخبار بورس و بازار سکه و طلا و ارز

قيمت امروز طلا در بازار طلافروشان اهواز
اقتصادي  13:16:40 1391/09/26

919-19074-5 كد خبر
 

هر اونس طلا امروز (26 آذرماه) يك‌‌هزار و 696 دلار در بازارهاي جهاني معامله شد كه نسبت به روزهاي گذشته 5 دلار كاهش داشت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه‌خوزستان، قيمت سكه طرح‌قديم و جديد به يك ميليون و 196 هزار تومان رسيد كه هر كدام 7 هزار تومان نسبت به روزهاي‌گذشته كاهش يافته‌اند.طبق نرخ اعلامي اتحاديه‌طلا و جواهرات اهواز، هر عدد نيم‌سكه با قيمت 597 هزار تومان و هر عدد ربع‌سكه بهار آزادي با قيمت 306 هزار تومان به‌فروش رسيد كه نيم‌سكه با 7 هزار تومان افزايش و ربع با 2 هزار تومان كاهش در بازار عرضه شدند. هر عدد سكه يك گرمي نيز با 2 هزار تومان كاهش، 188 هزار تومان ‌فروخته شد.همچنين قيمت هر گرم طلاي خام 121 هزار تومان و قيمت پايه فروش طلا 134 هزار تومان است.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۱ساعت 14:18  توسط امیر رحمانی  | 

مجموعه اخبار ورزشی خوزستان

برترين ركاب‌زنان خوزستان معرفي شدند
ورزشي  13:19:55 1391/09/26

919-24381-5 كد خبر

 

مسابقات انتخابي دوچرخه‌سواري خوزستان روز جمعه (24 آذرماه) در دو بخش آقايان و بانوان و در چهار رده سني برگزار شد.

 حسين سالمي، رييس هيات دوچرخه‌سواري استان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري ايسنا در خوزستان اظهاركرد: اين رقابت‌ها براي انتخاب و آمادگي تيم استان انجام شد و پيگير اين هستيم كه رقابت‌هاي قهرماني جوانان و نوجوانان كشور را ميزباني كنيم.وي افزود: رقابت‌هاي آقايان با حضور 30 نفر در انديمشك انجام شد و در رده ‌سني نوجوانان، دانيال روسي، رضا انجيلي، رضا رشنو و شهريار سگوند به عضويت تيم استان درآمدند. در رده ‌سني جوانان نيز مهدي فرطوسي، حميد ميرزاوند، حامد فولادي و محمد خوزستاني نفرات تيم استان را تشكيل مي‌دهند. سالمي ادامه‌داد: افشين سليح، امير قشنگ‌زاده، مهدي عبدي و محمد كاظم‌نژاد در رده بزرگسالان و امير شش‌بلوكي، محمد باوي، مصطفي لقمانيان، حسين نجاتي و حسين نصاري در رده پيشكسوتان به عضويت تيم استان درآمدند. البته ممكن است در آينده نفراتي به تيم اضافه و يا از آن كم شوند. وي عنوان‌كرد: ‌رقابت‌هاي بانوان نيز با حضور 10 دوچرخه‌سوار و تنها در رده سني جوانان به ميزباني رامهرمز انجام شد و درنهايت فروزان عبداللهي، فاطمه هداوند،‌ راحيل لركي، سوسن قنبري و فاطمه خميسي به عنوان ركاب‌زنان تيم استان انتخاب شدند.

 

حسين كعبي اولين خريد آباداني‌ها در نيم‌فصل دوم
ورزشي  13:41:0 1391/09/26

919-24481-5 كد خبر

 

مديرعامل باشگاه نفت آبادان از پيوستن حسين كعبي و علي عساكره به اين تيم خبرداد.خليل صالحي در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه خوزستان اظهاركرد: كعبي مدافع راه‌آهن و علي عساكره دروازه‌بان شهرداري بندرعباس، قرارداد داخلي خود را با نفت آبادان منعقد كردند.وي ادامه‌داد: امروز يا فردا نيز قرارداد فدراسيوني اين دو بازيكن ثبت مي‌شود. قرارداد كعبي تا پايان نيم‌فصل دوم و قرارداد عساكرده دو يا سه ساله مي‌باشد.مديرعامل باشگاه نفت آبادان عنوان‌كرد: براي جذب بازيكن ايراني پنج جاي خالي داشتيم كه از اين تعداد، دو نفر را جذب كرديم و سه بازيكن ديگر نيز تا 48 ساعت آينده مشخص مي‌شوند.وي با بيان اين‌كه مهدي كياني، هادي رمضاني و سامان آقازماني نيز از گزينه‌هاي مدنظرمان هستند،  گفت: اولويت كاسيميرو كعبي بود كه خوشبختانه قرارداد او ثبت شد.صالحي خاطرنشان‌كرد: قصد داريم دو بازيكن خارجي نيز جذب كنيم كه تا چند روز آينده اين كار را انجام مي‌دهيم. جذب بازيكنان طبق ليستي بوده كه كاسيميرو به ما ارايه داده است و براساس آن عمل مي‌كنيم.

 

 

 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۱ساعت 14:17  توسط امیر رحمانی  | 

معارف اسلامی

 
محاسبات ریاضی در قرآن+تصاویر
 

شبکه مردمی اطلاع رسانی(شما نیوز): چشم ما فقط می‌تواند اجسام یک، دو و سه‌بعدی را ببیند، پس اجسامی که بُعدی بیش از سه بعد دارند، توسط چشم آدمی دیده نمی‌شوند؛مانند پنج بعدی‌ها که علاوه بر طول، عرض و ارتفاع، «زمان و انرژی» هم دارند.
 

شبکه مردمی اطلاع رسانی(شما نیوز):برخی مطالب به دلیل لطافت و ماندگاری مضمون و یا کاربردی بودن آن، خواننده را ناخودآگاه ترغیب به انتشار آن می‌کند. این مطالب امروز در پیامک‌ها فراگیر شده و جای خودش را در ایمیل‌ها نیز باز کرده است. راستش برخی از این مطالب آن قدر زیباست که گذشتن از کنار آن به راحتی امکان‌پذیر نیست.

«فارس» هم از این قاعده مستثنی نیست و علاقه‌مند است در نشر این مطالب سهیم باشد. در ادامه، یکی از این مطالب با عنوان «بعد چهارم و مفاهیم مربوط در قرآن» منتشر می‌شود:

*بعد چهارم و مفاهیم مربوط در قرآن

 

 

طبق نظریات جدید علمی، فضای سه بُعدی که ما در آن زندگی می‌کنیم، یک فضای خمیده است؛ به طوری که اگر سفینه‌ای از یک نقطه شروع به حرکت کند و به زعم خودش در راستای یک خط راست حرکت کند، سرانجام به نقطه شروع حرکتش خواهد رسید.

بنابراین در مقایسه با سطح یک کره که یک سطح 2 بُعدی بسته‌ای است که در جهت بُعد سوم خم شده است، می‌توان گفت جهان 3 بُعدی ما پوسته یک کره 4 بُعدی است، به عبارت دیگر جهان ما یک جهان 3 بُعدی است که در جهت بُعد چهار خم شده است.

حرکت در بُعد چهارم نتایج جالبی در بر خواهد داشت: نظیر امکان خروج از زندان بدون گذشتن از در یا دیوار، عبور از کوه بدون رفتن بالای آن و یا تونل زدن، نزدیک کردن راه‌ها، پشت و رو کردن یک موجود، توجیه ماهیت دو گانه موج ـ ذره و غیره، به نظر می‌رسد مفاهیم فوق با مفهوم برخی آیات قرآنی نزدیکی داشته باشد.

*تعاریف و مثال‌هایی از بُعد

 -نقطه یک جسم بدون بُعد است.

 

 

-جسم تک بُعدی مثل یک خط فقط طول دارد.

 

 

 -جسم 2 بُعدی مسطح بوده و همانند یک نقاشی فقط دارای طول و عرض است.

 

 

-جسم 3 بُعدی در دنیای 2 بُعدی دیده نمی‌شود، به عبارتی نامرئی است و فقط سایه آن قابل رؤیت است.

 

 

-جسم 3 بُعدی مثل یک گل دارای طول و عرض و ارتفاع است، ما در دنیای 3 بُعدی زندگی می‌کنیم، هر چیزی طول و عرض و ارتفاع دارد.

*نمایش جسم چهار بُعدی در دنیای سه بعدی!

 

 

ما که در جهان 3 بُعدی زندگی می‌کنیم، قابلیت رؤیت اجسام 4 بُعدی را نداریم، چرا که در دنیای 3 بُعدی ما هرگز دیده نمی‌شوند و فقط سایه آن‌ها قابل رؤیت است.

 

 

چرا که چشم ما فقط می‌تواند اجسام 1، 2 و 3 بُعدی را ببیند، پس اجسامی که بُعدی بیش از 3 بُعد داشته باشند، را نمی‌توانیم ببینیم، سایه جسم 4 بُعدی هم چون فقط 3 بُعد دارد، می‌بینیم، بُعد زمان از دست می‌رود.

 

 

در بُعد پنجم، جسم 5 بُعدی طول، عرض، ارتفاع، زمان، انرژی دارد، نمایش جسم 5 بُعدی در دنیای 3 بُعدی امکان پذیر نیست، برخلاف جسم 4 بُعدی که سایه آن 3 بُعدی است و ما می‌توانیم سایه‌اش را ببینیم، حتی سایه اجسام 5 بُعدی چون 4 بُعدی است، در دنیای ما قابل مشاهده نیستند، زیرا بُعد ارتفاع، ‌زمان و انرژی از دست رفته است.

«وَلَمَّا جَاء مُوسَى لِمِیقَاتِنَا وَکَلَّمَهُ رَبُّهُ قَالَ رَبِّ أَرِنِی أَنظُرْ إِلَیْکَ قَالَ لَن تَرَانِی وَلَکِنِ انظُرْ إِلَى الْجَبَلِ فَإِنِ اسْتَقَرَّ مَکَانَهُ فَسَوْفَ تَرَانِی فَلَمَّا تَجَلَّى رَبُّهُ لِلْجَبَلِ جَعَلَهُ دَکًّا وَخَرَّ موسَى صَعِقًا فَلَمَّا أَفَاقَ قَالَ سُبْحَانَکَ تُبْتُ إِلَیْکَ وَأَنَاْ أَوَّلُ الْمُؤْمِنِینَ» (اعراف/ 143)

و چون موسى به میعاد ما آمد و پروردگارش با او سخن گفت، عرض کرد: پروردگارا! خود را به من بنماى تا بر تو بنگرم، فرمود: هرگز مرا نخواهى دید، لیکن به کوه بنگر، پس اگر بر جاى خود قرار گرفت، به زودى مرا خواهى دید، پس چون پروردگارش به کوه جلوه کرد، آن را ریز ریز ساخت و موسى بیهوش بر زمین افتاد و چون به خود آمد، گفت: تو منزهى به درگاهت توبه کردم و من نخستین مؤمنانم.

*حالا می‌دانیم چرا خداوند به حضرت موسی(ع) فرمود: هرگز ما را نخواهی دید، چون خداوند موجودی با ابعاد بیش از 4 بُعد است، به همین دلیل او از دید ما نامرئی است.

«وَرُسُلًا قَدْ قَصَصْنَاهُمْ عَلَیْکَ مِن قَبْلُ وَرُسُلًا لَّمْ نَقْصُصْهُمْ عَلَیْکَ وَکَلَّمَ اللّهُ مُوسَى تَکْلِیمًا»(نساء/164)

و پیامبرانى [را فرستادیم] که در حقیقت [ماجراى] آنان را قبلاً بر تو حکایت کردیم و پیامبرانى [را نیز برانگیخته‏ایم] که [سرگذشت] ایشان را بر تو بازگو نکرده‏ایم و خدا با موسى آشکارا سخن گفت.

«وُجُوهٌ یَوْمَئِذٍ نَّاضِرَةٌ، إِلَى رَبِّهَا نَاظِرَةٌ»(قیامت/22-23)

آرى در آن روز صورتهایى شاداب و مسرور است، و به پروردگارش مى‏نگرد.

مثالی دیگر در روز قیامت که مردم قادر به دیدن خداوند نیستند، فقط وجود او را در قلبشان حس می‌کنند.

 

 

اجسامی که با سرعتی نزدیک به سرعت نور حرکت می‌کنند، در مقایسه با جسمی که ایستاده یا سرعت حرکت آن کمتر است، زمان برای آن‌ها کندتر می‌گذرد.

*زمان در بُعد چهارم

هر سال زندگی در بُعد چهارم معادل 66666 سال زندگی در بُعد سوم یا سال زمینی است.

«تَعْرُجُ الْمَلَائِکَةُ وَالرُّوحُ إِلَیْهِ فِی یَوْمٍ کَانَ مِقْدَارُهُ خَمْسِینَ أَلْفَ سَنَةٍ، فَاصْبِرْ صَبْرًا جَمِیلًا، إِنَّهُمْ یَرَوْنَهُ بَعِیدًا، وَنَرَاهُ قَرِیبًا»(معارج 4-7)

فرشتگان و روح در روزى که مقدارش پنجاه هزار سال است به سوى او بالا مى‏روند، پس صبر کن صبرى نیکو، زیرا آنان [عذاب] را دور مى‏بینند، [ما] نزدیکش مى‏بینیم.

 

 

-50 هزار سال زمینی؛ یعنی فقط 9 ماه در بُعد چهارم است

-هر روز زندگی در بُعد چهارم معادل 182 سال و 7 ماه زمینی است.

-هر ساعت در بُعد چهارم معادل 7 سال و 7 ماه زمینی است.

- هر ساعت در بُعد چهارم معادل 91 ماه و 10 روز در بُعد سوم است.

- 1000 ماه معادل 10.95 ساعت یعنی 10 ساعت و 57 دقیقه است.

«قَالُوا لَبِثْنَا یَوْمًا أَوْ بَعْضَ یَوْمٍ فَاسْأَلْ الْعَادِّینَ» (مؤمنون/ 113)

مى‏گویند: یک روز یا پاره‏اى از یک روز ماندیم، از شما گران [خود] بپرس.

 *شما چند ساعت است در روی زمین زندگی می‌کنید؟

- 120 سال عمر در زمین معادل 15 ساعت و 45 دقیقه زندگی در بُعد چهارم است.

- 80 سال عمر دنیوی معادل 10 ساعت و 30 دقیقه زندگی در بُعد چهارم است.

- 60 سال زمینی معادل 8 ساعت و 15 دقیقه است.

«فَاصْبِرْ کَمَا صَبَرَ أُوْلُوا الْعَزْمِ مِنَ الرُّسُلِ وَلَا تَسْتَعْجِل لَّهُمْ کَأَنَّهُمْ یَوْمَ یَرَوْنَ مَا یُوعَدُونَ لَمْ یَلْبَثُوا إِلَّا سَاعَةً مِّن نَّهَارٍ بَلَاغٌ فَهَلْ یُهْلَکُ إِلَّا الْقَوْمُ الْفَاسِقُونَ» (احقاف/35)

پس همان گونه که پیامبران نستوه صبر کردند، صبر کن و براى آنان شتابزدگى به خرج مده، روزى که آنچه را وعده داده مى‏شوند، بنگرند، گویى که آنان جز ساعتى از روز را [در دنیا] نمانده‏اند [این] ابلاغى است پس آیا جز مردم نافرمان هلاکت‏خواهند یافت.

«کَأَنَّهُمْ یَوْمَ یَرَوْنَهَا لَمْ یَلْبَثُوا إِلَّا عَشِیَّةً أَوْ ضُحَاهَا» (نازعات/46)

روزى که آن را مى‏بینند، گویى که آنان جز شبى یا روزى درنگ نکرده‏اند.

- کسی که 100 سال قبل مرده فقط 13 ساعت و 10 دقیقه در بعد چهارم از مرگش می‌گذرد یعنی بخشی از یک روز.

*چرا همه زمان‌ها در قرآن بر مبنای بُعد چهارم است؟

 

 

«وَنُفِخَ فِی الصُّورِ فَصَعِقَ مَن فِی السَّمَاوَاتِ وَمَن فِی الْأَرْضِ إِلَّا مَن شَاء اللَّهُ ثُمَّ نُفِخَ فِیهِ أُخْرَى فَإِذَا هُم قِیَامٌ یَنظُرُونَ»(زمر/68)

و در صور دمیده مى‏شود، پس هر که در آسمان‌ها و هر که در زمین است بیهوش در مى‏افتد مگر کسى که خدا بخواهد، سپس بار دیگر در آن دمیده مى‏شود و بناگاه آنان بر پاى ایستاده مى‏نگرند.

 

 

*قانون طی‌الارض

«قَالَ یَا أَیُّهَا المَلَأُ أَیُّکُمْ یَأْتِینِی بِعَرْشِهَا قَبْلَ أَن یَأْتُونِی مُسْلِمِینَ، قَالَ عِفْریتٌ مِّنَ الْجِنِّ أَنَا آتِیکَ بِهِ قَبْلَ أَن تَقُومَ مِن مَّقَامِکَ وَإِنِّی عَلَیْهِ لَقَوِیٌّ أَمِینٌ، قَالَ الَّذِی عِندَهُ عِلْمٌ مِّنَ الْکِتَابِ أَنَا آتِیکَ بِهِ قَبْلَ أَن یَرْتَدَّ إِلَیْکَ طَرْفُکَ فَلَمَّا رَآهُ مُسْتَقِرًّا عِندَهُ قَالَ هَذَا مِن فَضْلِ رَبِّی لِیَبْلُوَنِی أَأَشْکُرُ أَمْ أَکْفُرُ وَمَن شَکَرَ فَإِنَّمَا یَشْکُرُ لِنَفْسِهِ وَمَن کَفَرَ فَإِنَّ رَبِّی غَنِیٌّ کَرِیمٌ» (نمل/38-40)

[سپس] گفت: اى سران [کشور] کدام یک از شما تخت او را پیش از آنکه مطیعانه نزد من آیند، براى من مى‏آورد، عفریتى از جن گفت من آن را پیش از آنکه از مجلس خود برخیزى براى تو مى‏آورم و بر این [کار] سخت توانا و مورد اعتمادم، کسى که نزد او دانشى از کتاب [الهى] بود، گفت: من آن را پیش از آنکه چشم خود را بر هم زنى برایت مى‏آورم، پس چون [سلیمان] آن [تخت] را نزد خود مستقر دید، گفت: این از فضل پروردگار من است تا مرا بیازماید که آیا سپاسگزارم یا ناسپاسى مى‏کنم و هر کس سپاس گزارد، تنها به سود خویش سپاس مى‏گزارد و هر کس ناسپاسى کند، بى‏گمان پروردگارم بى‏نیاز و کریم است.

 

 

«سُبْحَانَ الَّذِی أَسْرَى بِعَبْدِهِ لَیْلًا مِّنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الأَقْصَى الَّذِی بَارَکْنَا حَوْلَهُ لِنُرِیَهُ مِنْ آیَاتِنَا إِنَّهُ هُوَ السَّمِیعُ البَصِیرُ» (اسراء/1)

منزه است آن [خدایى] که بنده‏اش را شبانگاهى از مسجد الحرام به سوى مسجد الاقصى که پیرامون آن را برکت داده‏ایم، سیر داد تا از نشانه‏هاى خود به او بنمایانیم که او همان شنواى بیناست.

*آیه تعیین سرعت نور

«یُدَبِّرُ الْأَمْرَ مِنَ السَّمَاءِ إِلَى الْأَرْضِ ثُمَّ یَعْرُجُ إِلَیْهِ فِی یَوْمٍ کَانَ مِقْدَارُهُ أَلْفَ سَنَةٍ مِّمَّا تَعُدُّونَ»(سجده/5)

 

 

 

 

*راه محاسباتی سرعت نور قرآنی

-فاصله = هزار سال از سال‌هایی است که شما می‌شمرید

12000=1*1000

-هر سال= 12 ماه------ در نتیجه 12

-طول مسیر سفر طی یک ماه = L

-فاصله = 12000*L

-سرعت = 25831348035.086 تقسیم بر 86164.0906

در نتیجه سرعت نور محاسبه شده در قرآن عبارتند از: کیلومتر بر ثانیه 49/299792

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۱ساعت 14:7  توسط امیر رحمانی  | 

یک تحلیل سیاسی-فرهنگی

 
سیا و مأموری به نام هالیوود؛

سازمان سیا و هالیوود چگونه با یکدیگر همکاری می کنند + تصاویر

 

چگونه از دوران جنگ سرد تاکنون سازمان سیا در صنعت فیلمسازی آمریکا دخیل بوده است؟کدام یک از فیلم‌های هالیوودی در راستای تبلیغ سازمان سیا و نیز ارائه چهره‌ای نامعتدل و خشن از دشمنان آمریکا وارد بازار شدند؟دشمنان دیوسیرتی که مأمورین آمریکایی درصدد نابودی آنها هستند، چه کسانی می‌باشند؟

گروه گزارش‌های ویژه مشرق ؛ شواهد و قراین نشان می‌دهند که هالیوود، صنعت فیلم‌سازی پرزرق و برق آمریکا، هنوز هم به عنوان یکی از اهداف اصلی نفوذ و دستکاری بسیاری از سازمان‌های دولتی آمریکا،‌ بالاخص سیا، مطرح است. اغلب مباحثی که در مورد تبلیغات سینمایی در جریان هستند به بحث در مورد گذشته‌ها می‌پردازند و در حالیکه تعدادی از کارشناسان امر توجهات را معطوف به روابط طولانی‌مدت و علنی هالیوود با پنتاگون نموده‌اند اما مطالب کمی در مورد تأثیرگذاری پنهانی بر هالیوود پس از واقعه 11 سپتامبر به رشته تحریر درآورده شده‌اند. در گزارش حاضر سعی می‌گردد که بخشی از زوایای پنهان به اصطلاح "سیاست‌های عمیق و در سایه" هالیوود بررسی گردند، یعنی فعالیت‌هایی که بخاطر ماهیت پنهانی و سری بازیگران قدرت در سایه، هم‌اکنون توانایی فهم کامل و دقیق آنها وجود ندارد.

هالیوود تبدیل به یکی از ابزارهای قدرتمند حکومت آمریکا برای تحریف واقعیت‌ها و ارائه تصویری دروغین از آنها شده است

روایت روزنامه گاردین از ارتباط سیا با هالیوود
سازمان سیا از همان ابتدا به دنبال راهی بود تا بتواند همان‌گونه که در سایت خود نیز نوشته به مخاطبان القا کند که رهبران جامعه بدون این سازمان نمی‌توانند از ملت محافظت کنند، بنابراین همواره به دنبال این بود تا به طرق مختلف با روسا و افراد با نفوذ هالیوود ارتباط برقرار کند.

روزنامه گاردین در مطلبی تحت عنوان "پیشنهادی که آن‌ها (هالیوودی‌ها) نمی‌توانند رد کنند" می‌نویسد: هر کسی که فیلم‌های هالیوودی، از فیلم‌های جاسوسی پس از جنگ "آلفرد هیچکاک" گرفته تا پرده پاره او در سال 1966 را تماشا کند، به خوبی می‌داند که هالیوود فریفته ژانر جاسوسی است ولی تنها عده کمی‌ می‌دانند که سازمان سیا، از دهه 70 در فیلم‌هایی چون "سه روز کندور" و تا به امروز در فیلم‌هایی چون "هویت بورن" و "لاشه دروغ‌ها" حضوری غیر قابل کنترل داشته است.

خریداری حقوق فیلم "مزرعه حیوانات" به وسیله سازمان سیا
این روزنامه در ادامه می‌نویسد: سازمان سیا فقط نقش راهنمایی‌کننده فیلمسازان را ‌ندارد، بلکه به آن‌ها رشوه نیز می‌دهد، این سازمان در سال 1950 حقوق مربوط به مزرعه حیوانات "جورج اورول" را خریداری کرد و سپس در سال 1954 برای ساخت نسخه انیمیشن این فیلم در انگلستان سرمایه‌گذاری کرد.

اولین نماینده رسمی سازمان سیا در هالیوود کیست؟

چیس براندون

"چیس براندون" با حدود 4 دهه سابقه کار در سازمان سیا اولین نماینده این سازمان در هالیوود بود.

اولین بار سال 1995 قردادی میان هالیوود و سازمان سیا به امضا رسید که بر اساس آن شخصی به نام چیس براندون، یکی از مامورین کهنه‌کار سازمان سیا، از آن پس بر فیلمنامه‌ها و پروژه سینمایی، بالاخص آن‌هایی که به نوعی با موضوع سازمان سیا در ارتباط بودند، نظارت داشت.

حضور چیس براندون در هالیوود به ذائقه بسیاری خوش نیامد و بسیاری به طرق مختلف به این قضیه اعتراض کرده و حضور او را به نوعی خیانت به شعار آزادی بیان در سینما عنوان کردند.

فیلم‌هایی که زیر نظر براندون ساخته شد
با همه این اعتراض‌ها براندون به کار خود در سینما ادامه داد و طی این سال‌ها فیلم‌های زیادی زیر نظر او ساخته شدند که از جمله آن‌ها می‌توان به "دشمن حکومت"، "کمپانی بد"، "جیمزباند"، "کمپانی جاسوس‌ها"، "استخدام"، "مجموعه همه ترس‌ها"، "هویت بورن"، "24" و چند پروژه تلویزیونی اشاره کرد.

جلسه سیا و پنتاگون با دیوید فینچر و اسپایک جونز
سیا و پنتاگون رسما از فیلمنامه‌نویسان و کارگردانانی چون "دیوید فینچر" و "اسپایک جونز" خواستند تا در همکاری با مقامات این دو سازمان فکر بکری کنند تا شاید جلوی حملات تروریستی آینده گرفته شود و در ازای آن پنتاگون نیز تسهیلات نظامی زیادی در اختیار هالیوود قرار خواهد داد، این می‌شود که فینچر کمی بعد اتاق وحشت را می‌سازد که داستان تجاوز سه دزد به خانه‌ای امن در نیویورک است.

نشست‌ها و ملاقات‌های مکرر مقامات سیاسی آمریکا و چهره‌های شاخص هالیوود همچنان ادامه داشت و اکثر این نشست‌ها از سوی موسسه فن‌آوری‌های خلاقانه دانشگاه کالیفرنیا جنوبی هماهنگ و برگزار می‌شد.

دوره‌های آموزشی هنر برای سربازان
طی این نشست‌ها برای سربازان دوره‌های آموزشی هنر گذاشته شد و از سویی دیگر، فیلمنامه‌نویسان نیز به خواسته سیا و پنتاگون، فیلمنامه‌هایی درباره "ترور" می‌نوشتند.

به عقیده آن‌ها، اغلب هنر، راهی به سوی واقعیت است و به اعتراف برخی از مقامات سازمان سیا، هنر، نوشته‌ها و فیلمی که حاصل کار فیلمنامه‌نویسان و کارگردانان است در واقع می‌تواند الهام‌بخش واقعیات باشد.

سازمان سیا نیز از سال 2002 با همکاری دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، دست به ساخت یک‌سری گسترده از بازی‌های کامپیوتری زد که شاید از آن طریق بتواند حملات احتمالی به آمریکا را پیش‌بینی و دفع کند.

"پل باری"، نیرویی با دو دهه سابقه در سازمان سیا
اوایل سال 2007 جلسه‌ای با حضور شخصیت‌های تراز اول سینمای هالیوود و برخی از کارکنان ارشد سازمان سیا برگزار شد، در این جلسه "پل جیمی‌گلیانو" که سخنگوی سازمان سیا بود، پل باری را به عنوان نماینده و مشاور سازمان سیا در هالیوود معرفی کرد.

پل باری، 47 ساله اهل بوستون، خود یکی از ماموران کهنه‌کار سازمان سیا بود.

در این جلسه که به صورت محرمانه برگزار شد، قرداد توسعه همه‌ جانبه همکاری هالیوود و سازمان سیا به امضای دو طرف رسید، اهمیت این طرح تا به آنجا بود که ریاست آن را ژنرال "مایکل هایدن"، رئیس پیشین سازمان سیا و دستیار اول "جان نگروپونته"، مدیر آژانس امنیت ملی به عهده داشت.


ژنرال مایکل هایدن رئیس پیشین سازمان سیا

پل باری طی این سال‌ها بر ساخت چندین پروژه مهم سینمایی و تلویزیونی نظارت داشته که مهمترین‌ آن‌ها "جنگ چارلی ویسلون" ساخته "مایک نیکولز" و "چوپان خوب" ساخته "رابرت دنیرو" است.

باری: امیدواریم بتوانیم با کمک سینما چهره منفی سیا را بهبود ببخشیم
او درباره نیاز سازمان سیا به صنعت سینمای هالیوود در یکی از مصاحبه‌های خود گفت: «مشکل بزرگی که در رابطه با این سازمان وجود دارد، تصویر منفی است که در اذهان عمومی شکل گرفته است، ما امیدواریم بتوانیم با کمک سینما این تصویر را بهبود ببخشیم و آن را در این حالت ثبات بخشیم.»

به گفته پل جیمی‌گلیانو، پل باری بیش از دو دهه سابقه فعالیت در سازمان سیا دارد و با همه قسمت‌های این سازمان چه در ایالات متحده آمریکا و چه در سراسر دنیا آشنایی کاملا دارد، او نه تنها می‌داند که سازمان سیا چگونه از آمریکا محافظت می‌کند، بلکه تمام زندگی‌اش را به طور حرفه‌ای فدای حمایت و بهبود اهداف این سازمان کرده است.

در نشست سال 2007، وظیفه باری در هالیوود این‌گونه تشریح می‌شود: او در رابطه با فیلمنامه‌ها و داستان‌هایشان مشاوره می‌دهد، ترتیب مصاحبه با زنان و مردانی را می‌دهد که عمرشان را در عملیات‌های جاسوسی سپری کرده‌اند و زمینه ملاقات با رؤسای سازمان سیا را فراهم می‌آورد تا فیلمنامه‌نویسان و کارگردانان، زمینه فکری لازم در ارتباط با مسائل جاسوسی را به دست آورند.

سخنگوی سازمان سیا در این نشست گفت: «ما برای انتخاب نماینده‌امان در هالیوود، گزینه‌های مناسب بسیار زیادی داشتیم ولی به عقیده ما، او همان کسی است که ما می‌خواهیم. باری سازمان سیا را از بالاترین تا پایین‌ترین مقام می‌شناسد، با تفکرات حاکم بر این سازمان به اندازه کافی آشنایی دارد و در عین حال از انرژی و تیزبینی خارق‌العاده‌ای برخوردار است.»

دنی بایدرمن پوششی بر فعالیت‌های محرمانه سیا در هالیوود

 

او برای ساخت فیلم جیمزباند به استخدام کمپانی  "گلدن مایر" درآمد.


دنی بایدرمن، مشاور فنی سازمان سیا در هالیوود


ابزار جاسوسی در فیلم‌ها

نکته قابل توجهی که درباره دو مامور رسمی سازمان سیا در هالیوود وجود دارد، این است که در صورتی که نام هالیوود را در سایت رسمی سازمان سیا جست‌وجو کنید، به جای نام این دو، نام "دنی بایدرمن" نویسنده کتاب "دنیای خارق‌العاده جاسوسی تخیلی" و مشاور فنی سازمان سیا در هالیوود به چشم می‌خورد.

بایدرمن که به اعتراف خودش از 10 سالگی دوست داشته که یک جاسوس باشد، تحت تعلیم سازمان سیا قرار می‌گیرید و از آن پس به عنوان مشاور و کارشناس به استخدام استودیوهای بزرگی چون برادران وارنر و "موسسه سینمایی آمریکا" در می‌آید و همچنین برای ساخت فیلم جیمزباند با کمپانی مترو گلدن مایر قرداد می‌بندد.

وظیفه بایدرمن نظارت بر فیلم‌های جاسوسی و طراحی ابزارهای جاسوسی پیچیده در فیلم‌هایی از این دست است تا هر چه واقعی‌تر و جذاب‌تر به نظر برسد.

سانسور در هالیوود
هر فیلمسازی که برای ساخت فیلمش نیاز به تسهیلات داشته باشد بالاخص در عرصه نظامی، باید تن به نظارت مستقیم پنتاگون و سازمان سیا بدهد و در این میان شاید نیاز به بازنویسی چندباره یک فیلمنامه باشد. (کتاب "سیا در هالیوود" نوشته "تریشیا جنکینز")

روزنامه گاردین به نقل از "باب بائر" یکی از ماموران سابق سیا می‌نویسد: همه این مردمی که استودیوها را مدیریت می‌کنند، به واشنگتن می‌‌آیند و با سناتورها سر و کله می‌زنند، با رؤسای سیا و هر آنکه مقامی دارد گفت‌وگو می‌کنند و چانه‌ها می‌زنند.

روزنامه گاردین گواه این ادعا را "لوئیگی لوراسچی"، رئیس موسسه سانسور داخلی و خارجی کمپانی پارامونت در اوایل دهه 50 میلادی می‌داند، که چندی پیش ماهیت او به عنوان یکی از ماموران مخفی سازمان سیا در رسانه‌ها برملا شد.

تریشیا جنکینز نیز در قسمتی از کتاب خود تحت عنوان سیا در هالیوود، به این مسئله می‌پردازد که سازمان سیا از همکاری با هالیوود چه می‌خواهد؟

او در جواب به این سوال این‌گونه می‌نویسد: سازمان سیا به دنبال سه چیز است:

1. رسیدن به اهداف دوره‌ای (که با توجه به اتفاقات هر دوره تغییر می‌کنند)

2. احیای دوباره چهره مخدوش خود پس از جنگ سرد و بالاخص حادثه 11 سپتامبر

3. چهره‌ای از خود ارائه دهد که اولا در همه زمان در همه جا حاضر است، ثانیا حضور او همراه با قدرتی مطلق و شکست‌ناپذیر است.

فیلم‌هایی که قربانی فشارهای پنتاگون شدند
در کنار خواسته سازمان سیا از هالیوود، پنتاگون نیز از این صنعت سینمایی خواسته‌هایی دارد که عمده‌ترین آن ارائه چهره‌ای با اقتدار، حرفه‌ای و شکست‌ناپذیر از ارتش آمریکاست و البته برای رسیدن به این خواسته خود گاهی فیلمسازان و فیلمنامه‌نویسان را تا اندازه‌ زیادی تحت فشار قرار می‌دهد تا آنجا که به گفته کتاب "عملیات هالیوود" فیلم‌های زیادی در این میان بوده‌اند که قربانی خواسته پنتاگون شده‌اند ولی در این میان می‌توان به دو فیلم "روز استقلال" ساخته "رونالد امریچ" محصول سال 1996 میلادی و "جی.آی.جین" به کارگردانی ریدلی اسکات در سال 1997 میلادی و با حضور "دمی مور" اشاره کرد.

شخصیتی که در فیلم سقوط شاهین سیاه به دستور پنتاگون سانسور شد
 

فیلم سقوط شاهین سیاه ساخته ریدلی اسکات

روزنامه گاردین نیز در گزارشی تحت عنوان پیشنهادی که آن‌ها نمی‌توانند رد کنند، این مطلب را تایید کرده است و می‌نویسد: پنتاگون برای دهه‌های متمادی به هالیوود مشاوره می‌دهد و تجهیزات نظامی در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد، ولی در ازای این تسهیلات از هالیوودی‌ها می‌خواهد که نیروهای ارتش آمریکا را آن‌گونه که آن‌ها می‌خواهند، تصویر کنند.

آن‌چنانکه به گفته این روزنامه در فیلم سقوط شاهین سیاه به کارگردانی ریدلی اسکات که بر اساس داستانی واقعی ساخته شده، شخصیت اصلی فیلم که یک سرباز آمریکایی، شخصی بی‌اخلاق و متجاوز نیز هست ولی به دستور وزارت دفاع، این مسئله سانسور می‌شود.


کتاب‌هایی که در ارتباط با تاثیر سازمان سیا و پنتاگون در هالیوود، نوشته شده است

کتاب "هالیوود و سازمان سیا" (سینما؛ دفاع، ویرانی) (رسانه، جنگ و امنیت)

این کتاب نوشته مشترک "الیویر بود بارت"،"دیوید هرارا" و "جیم بائومان" است که 5 آوریل 2011 منتشر شده است.

این کتاب فیلم‌هایی که طی 5 دهه اخیر ساخته شده است را از چهار نقطه نظر زیر بررسی کرده است:

1. تا چه حد این فیلم‌ها به صورت آشکار سیاسی هستند؟

2. تا چه حد این فیلم‌ها مورد قبول سازمان سیا هستند یا خیر؟

3. جهت‌گیری نسبی این فیلم‌ها نسبت به موضوع جاسوسی.

4. برجستگی نسبی سازمان سیا در این فیلم‌ها.

 
کتاب عملیات در هالیوود"دیوید ال راب"، روزنامه‌نگار مشهور آمریکا در این کتاب که آوریل 2004 منتشر شده است، نقش سیاست، پنتاگون و سازمان سیا بر ساخت یک فیلم را بررسی کرده است.ال راب، هدف خود از نوشتن این کتاب را این‌گونه عنوان می‌کند: می‌خواهم مخاطبان بدانند که آنچه که در سینما به روی پرده می‌بینند، تنها آن چیزی نیست که کارگردان فیلم می‌خواسته است.

کتاب آژانس: استعداد از هالیوود، مدیریت از سیااین کتاب 26 جولای 2011 منتشر شده، "گادفرد" در این کتاب به بررسی شبکه‌ای از ماموران ویژه سازمان سیا می‌پردازد که به عنوان بازیگر، پاپاراتزی و... وارد سینمای هالیوود می‌شوند و کارشان نظارت بر پروژه‌های سینمایی است.


کتاب سیا در هالیوود نوشته تریشیا جنکینزاین کتاب 1 مارس 2012  به وسیله تریشیا جنکینز منتشر شده است.

در توضیح این کتاب آمده است: تصور شما درباره سازمان سیا چیست؟ سازمانی که نمی‌تواند از جاسوسان خود محافظت کند؟ سازمانی خشن و بی‌رحم که کارش سازماندهی عملیات‌های محرمانه و ترورهاست؟ تماشاچیان باهوش سینما و تلویزیون به خوبی می‌دانند که این تصورات نسبت به سازمان سیا نه تنها وجود ندارد بلکه مخصوصا طی سال‌های اخیر تصویر بسیار مثبتی از این سازمان و کارکنانش در فیلم‌ها به تصویر کشیده شده است.البته حقیقتی که تنها تعداد بسیار کمی درباره آن می‌دانند این است که سازمان سیا چه تاثیر فعالی در شکل گیری محتوای فیلم‌ها در سینما و تلویزیون دارد.این کتاب فیلم‌های بسیاری از جمله کمپانی جاسوس‌ها، سریانا، چوپان خوب، استخدام، دشمن حکومت و مجموعه همه ترس‌ها را فیلم‌هایی می‌داند که به سفارش مستقیم سازمان سیا ساخته شده‌اند.


پنتاگون و نفوذ بر هالیوود در ازای ارائه تسلیحات!

امروزه تقریبا تمام سازمان‌های دولتی مهم آمریکا از اف‌بی‌آی گرفته تا ناسا و سرویس مخفی دارای دفاتر رابط در هالیوود هستند. تعداد کمی از این سازمان‌ها دارای ابزار کافی برای مبادلات دوطرفه با هالیوود هستند و بنابراین از نفوذ محدودی در این غول سرگرمی جهان برخوردارند. اما وزارت دفاع از این قاعده کاملا مستثنی بوده است. پنتاگون در ازای ارائه مشاوره، نفرات و نیز تجهیزات نطامی به مانند ناوهای هواپیمابر و هلی‌کوپتر به صورت مداوم برای تغییر سناریوهای فیلم‌ها اعمال نفوذ کرده است.

برخی از انبوه فیلم‌هایی که پنتاگون محتوای آنها را تغییر داد.

"هواپیمای رئیس‌جمهور"، "تصمیم اجرایی"، دروغ‌های حقیقی" و "اسلحه برتر"

نمونه‌هایی از این دخالت‌ها عبارتند از تغییر هویت شخصیت قهرمان فیلم "سقوط شاهین سیاه" (2001)، وی فردی متهم به تجاوز جنسی به کودکان بود؛ حذف لطیفه‌ای در مورد شکست در ویتنام از فیلم جیمز باند با عنوان "فردا هرگز نمی‌میرد" (1997) و یا حذف تصاویر سربازان آمریکایی که دندان‌های طلا را از دهان سربازان کشته شده ژاپنی بیرون می‌کشیدند در فیلم "رمزگویان" (2002).

"سقوط شاهین سیاه"، "فردا هرگز نمی‌میرد" و "رمزگویان" جزو فیلم‌هایی بودند که پنتاگون محتوای آنها را تغییر داد تا از ارائه چهره حقیقی ارتش آمریکا جلوگیری نماید.

نمونه‌های دخالت پنتاگون در صنعت فیلم‌سازی آمریکا برای ارائه چهره‌‌ای مطلوب از ارتش آمریکا شامل لیستی طولانی است. برخی دیگر از این نوع فیلم‌ها عبارتند از: "اسلحه برتر" (1986)، "دروغ‌های حقیقی" (1994)، "تصمیم اجرایی" (1996)، "هواپیمای رئیس‌جمهور" (1997)، "مجموع تمام ترس‌ها" (2002)، "ترنسفورمرز" (2007)، "مرد آهنی" (2008) و همچنین سریال‌های تلویزیونی به مانند "جی‌ای‌جی" (2005-1995).

تعداد دیگری از فیلم‌هایی که به دستور مقامات وزارت دفاع آمریکا مورد جرح و تعدیدل قرار گرفتند

"ترنسفورمرز"، "جی‌ای‌جی"، "مرد آهنی" و "مجموع تمام ترس‌ها"ورود رسمی سازمان سیا به صنعت فیلم‌سازی

اگرچه این فعالیت‌ها مشکوک بوده و تا حدودی به صورت مخفیانه انجام می‌گرفتند اما حداقل در حوزه عمومی رخ می‌دادند. اما در مورد دخالت‌های سازمان سیا در هالیوود نمی‌توان چنین نظری داد. این سازمان در دهه 1990 بود که به صورت رسمی دخالت در فیلمنامه‌های هالیوود را تأیید نمود. در سال 1996 بود که سازمان سیا با تأسیس دفتری به نام "دفتر رابط رسانه‌ای" به فعالیت‌های خود جنبه رسمی بخشید. این دفتر متعاقب انتشار "گزارش کارگروه ویژه در مورد شفافیت بیشتر سیا" (1991)" تأسیس گردید. نکته جالب توجه اینجاست که تمام فعالیت‌های این گروه در راستای ارزیابی شفافیت سازمان سیا به صورت سری انجام می‌گرفت. اما فعالیت‌های رسانه‌ای سیا سابقه‌ای بسیاری طولانی‌تر داشته است. در ادامه برخی از دخالت‌های اولیه سازمان سیا در دوران جنگ سرد تشریح می‌گردد.


"عملیات پرنده مقلد"، برنامه مخفی سازمان سیا برای کنترل رسانه‌ها در دوران جنگ سرد

"عملیات پرنده مقلد" یکی از برنامه‌های سری سازمان سیا برای نفوذ و اثرگذاری بر رسانه‌ها بود. نامه‌های کشف شده در کتابخانه ریاست‌جمهوری آیزنهاور از شخصی به نام لوئیجی جی. لوراچی (Luigi G. Luraschi)، مدیر شرکت فیلمسازی پارامونت و کارمند هیأت استراتژی روانی سیا، نشان می دهند که چگونه در روزهای ابتدایی جنگ سرد سازمان سیا توانسته بود بر خلاف ادعاهایی که دارد در صنعت فیلمسازی آمریکا نفوذ نماید.

نامه‌های لوراچی از مدیران ارشد شرکت پارامونت در دهه 1950 نشان از نفوذ درازمدت سازمان سیا در هالیوود دارند.

برای مثال، لوراچی در نامه‌های خود بدین موارد اشاره دارد که با کارگردانان فیلم‌هایی چون "شراب قرمز" (1953) و یا یکی از فیلم‌های جری لوئیس به نام "کدی" (1953) به توافق رسیده تا صحنه‌هایی خوشایند از آمریکا ترسیم نمایند. در یکی دیگر از موارد، سیا موفق شد بخشی از فیلم "نوک پیکان" (1953) را حذف نماید. در این صحنه نحوه برخورد آمریکایی‌ها با سرخپوستان آپاچی مورد انتقاد قرار می‌گرفت و رویدادی نشان داده می‌شد که طی آن یک قبیله سرخپوست توسط ارتش آمریکا مجبور به ترک زندگی خود می‌شدند.

فیلم‌های "نوک پیکان"، "کدی" و "شراب قرمز" جزو اولین فیلم‌های دوران جنگ سرد بود

که به درخواست سیا تغییراتی در آنها ایجاد گردید

این تغییرات عمدتا به منظور مبارزه با تبلیغات شوروی انجام می‌گرفت که سعی داشت از سابقه سیاه آمریکا در مسائل نژادی استفاده تبلیغاتی ببرد. البته این اقدامات تنها جنبه دفاعی نداشتند. در سال 1950 سازمان سیا در کنار دیگر سازمان‌های مخفی به مانند "دفتر هماهنگ‌سازی خط‌مشی‌" (OPC) و با کمک "دفتر رابط رسانه‌ای" حقوق مربوط به کارتون "مزرعه حیوانات جورج اورل" (1954) را خریداری نمود. تغییراتی ضد شوروی در این انیمیشن انجام گرفت تا نیات سرمایه‌گذاران پنهانی آن برآورده شوند.

فیلم‌های "مزرعه حیوانات"، "1984" و "آمریکایی ساکت" جزو اولین فعالیت‌های سیا در هالیوود بود

که به صورت مستقیم شوروی کمونیستی را نشانه رفته بودند

به هیمن ترتیب، تولید فیلم "1984" (1956) زیر نظر "کمیته آرادی فرهنگی آمریکا" انجام گرفت که یکی از سازمان‌های تابعه سیا است. نکات کلیدی در این فیلم به نحوی تغییر یافتند تا چهره‌ای نامطلوب از شوروی ارائه نمایند. همچنین دستکاری نسخه سال 1958 فیلم "آمریکایی ساکت" توسط سیا به حدی بود که گراهام گرین (Graham Greene) نویسنده کتاب این فیلم، از آن برائت جست.


سیا و هالیوود پس از 11 سپتامبر

با توجه به سابقه نیم قرنی سازمان سیا در امور رسانه‌ای جای تعجبی ندارد که این سازمان در برخی از فیلم‌ها و سریال‌های پرطرفدار سال‌های اخیر نیز دخیل بوده است. سریال "سازمان" (The Agen)، مجموعه تلویزیونی شبکه سی‌‌بی‌اس که از سال 2001 شروع به پخش نمود توسط بازل باز (BazzelBaz) مأمور سابق سیا نوشته شده بود. در این سریال برخی دیگر از عوامل سازمان سیا نیز به عنوان مشاور شرکت داشتند.

"سازمان" (2003-2001) یکی از سریال‌های تلویزیونی هالییود که عوامل سیا در تولید آن نقش مستقیم داشتند

و نیز فیلم "جاسوس‌بازی" (2001) که تداعی‌گر توانایی برتر مأمورین سیا است.

(مایکل فراست بکنر کارگردان فیلم اول و نویسنده دومی می‌باشد)

در این سریال فعالیت‌های جاسوسین آمریکایی در جنگ با تروریست‌های عرب، روس، آلمانی و عراقی به شیوه‌ای اغراق‌آمیز و قهرمانانه به تصویر کشیده شده بود. در یکی از قسمت‌ها یکی از مأمورین سیا جان فیدل کاسترو را نجات می‌دهد. این در حالی است که سازمان سیا تاکنون چندین عملیات ناموفق برای ترور وی را هدایت نموده است. از دیگر فیلم‌ها می‌توان به داستان تلویزیونی "در شرکت جاسوس‌ها" محصول سال 1999 اشاره نمود. تام برگنر (Tom Berenger) بازیگر اصلی این فیلم نقش یک مأمور سازمان سیا را ایفاء می‌نمود که به محل مأموریتش بازمی‌گردد تا یکی از جاسوسین دیگر سیا را که در کره شمالی دستگیر شده رها نماید. سازمان سیا تمام توان خود را برای حمایت از این فیلم به کار گرفت و به نوشته وب سایت این فیلم حتی 50 نفر از مأمورین خود را برای کمک در اختیار عوامل فیلم قرار داد. این فیلم با امتیاز 5/1 در وب‌سایت IMDB از اقبال چندانی برخوردار نشد.

فیلم "در شرکت جاسوس‌ها" یکی از محبوب‌ترین فیلم ها

نزد سازمان سیا بود که البته مورد استقبال تماشاگران قرار نگرفت

از جمله چهره‌های محبوب در سازمان سیا نیز می‌توان به تام کلانسی (Tom Clancy) نویسنده رمان‌های جاسوسی اشاره نمود. وی به خاطر نوشتن رمان فیلم‌هایی چون "شکار اکتبر قرمز" (1990) و "بازی‌های میهن‌پرستانه" (1992) بارها به سازمان سیا دعوت شده است. از دیگر فیلم‌های اخیر می‌توان به "مجموع تمام ترس‌ها" (2002) اشاره نمود که در آن مأمورین سازمان سیا در حال ردگیری تروریست‌هایی هستند که سعی در ایجاد یک انفجار هسته‌ای در آمریکا دارند.

فیلم‌هایی که از نظر سیا مطلوب قلمداد می‌گردند، با بهره‌گیری از بازیگرانی معروف

چون مورگان فریمن، بن افلک، هریسون فورد و شان کانری

("مجموع تمام ترس‌ها"، "بازی‌های میهن‌پرستانه"، "شکار اکتبر قرمز")

البته برخی فیلم‌ها نیز وجود دارند که شاید در نظر اول چنین به نظر برسد که نگاهی انتقادی به سازمان سیا دارند. یکی از این دست موارد مجموعه چهارگانه "هویت بورن" است که قسمت چهارم آن در همین ماه منتشر گریدد. داستان فیلم روایت یک مأمور سابق سازمان سیا است که اکنون در پی حوادثی حافظه خود را از دست داده و افرادی نیز درصدد قتل وی هستند و او تلاش بی‌امانی را برای بازیابی هویت از دست رفته خویش آغاز می‌کند. اگرچه در این فیلم برخی افراد سازمان سیا فاسد معرفی می‌شوند اما نکته مهمتر قدرت مبالغه‌آمیز سازمان سیا است. این سازمان دارای برترین تکنولوژی‌ها است که می‌توانند هر کسی را در هرکجای دنیا ردگیری نمایند و یا در هر شهری دست به عملیات بزنند. جیسون بورن، با بازی مت دیمون، نیز یک مأمور همه‌ فن حریف و یک ماشین کشتار است که تقریبا هیچ نیرویی نمی‌تواند جلودار وی گردد. بدین ترتیب سیا به مثابه سازمانی فوق‌انسانی و بسیار پیشرفته ترسیم می‌گردد که البته تنها افراد ترتیب شده توسط خود سازمان یارای مقاومت در برابر آن را دارند.

چهارگانه "هویت بورن"؛ اغراقی بزرگ در مورد توانایی سازمان سیا و مأمورین آن

از راست به چپ: "میراث بورن"، "بورن نهایی"، "برتری بورن" و "هویت بورن"


از کمونیست‌های دیروز تا اعراب امروز

البته تعداد این فیلم‌ها چنان زیاد است که شاید حتی مجالی برای ذکر اسامی آنها در این گزارش وجود نداشته باشد. اما نکته‌ای مشترک در تمام این فیلم‌هایی که از دهه 50 میلادی تا کنون در حال تولید و نمایش هستند وجود دارد: ترسیم چهره آمریکا به عنوان کشوری آزاد، قدرتمند و مرفه با برخورداری از سازمان های نظامی و جاسوسی بسیار قوی و ارائه چهره‌ای خشن، نامعتدل، نامعقول و افراطی از دشمنان خیالی و واقعی این کشور که به اقتضای زمان ساخت فیلم می‌توانند از کمونیست‌های شوروی تا تروریست‌های آلمانی، عرب و یا ژنرال‌های چشم بادامی چینی و کره‌ای تغییر یابند.

"جنگ چارلی ویلسون"، "یک مشت دروغ" و "سیریانا"؛

فیلم‌هایی که در سالیان اخیر و با همکاری سازمان سیا ساخته شده‌اند.

در فیلم "جنگ چارلی ویلسون" (2007) یک نماینده کنگره آمریکا و نیز تیم نخبه‌ای از سازمان سیا با همکاری یکدیگر کمک‌های آمریکا را به سوی مجاهدین افغانستانی سرازیر می‌کنند تا در جنگ با شوروی به پیروزی دست یابند. در فیلم سیریانا نیز یک مأمور سازمان سیا با بازی "جرج کلونی" در تهران دو دلال اسلحه ایرانی را به قتل می‌رساند!


ایران، هدف جدید مأمورین سازمان سیا

در سال‌های اخیر موضوع ایران تبدیل به یکی از تم‌های رایج در سینمای جاسوسی هالیوود شده است. سریال "میهن" (Homeland) که از پخش آن از سال پیش آغاز شده و هم‌اینک فصل دوم آن پخش می‌گردد یکی از این موارد است. فصل جدید سریال میهن به حمله نظامی اسرائیل به تاسیسات اتمی ایران پرداخت و اهانت به قرآن را به نمایش گذاشت. در این میان سازمان سیا و مأمورین آن سعی دارند تروریست‌های سلفی و حزب‌الله را که در اتحاد با یکدیگر (!) سعی دارند دست به حمله تروریستی در آمریکا بزنند را از این کار بازدارند.

سریال "میهن" و فیلم سینمایی "آرگو" که جزو جدیدترین تولیدات هالیوود در مورد فعالیت‌‌های سازمان سیا هستند

و البته موضوع ایران یکی از محورهای کلیدی این دو اثر است

یکی دیگر از محصولات هالیوودی که در سال جاری وارد بازار شد فیلم سینمایی "آرگو" (Argo) به کارگردانی بن افلک بازیگر و کارگردان آمریکایی است. در این فیلم که آمیزه‌ای از تخیل و واقعیت است یک تیم مأمورین سیا در قالب یک گروه فیلمسازی وارد ایران می‌شوند تا 6 نفر از دیپلمات‌های آمریکایی را که در سفارت کانادا پنهان شده‌اند به آمریکا منتقل نمایند. این فیلم تاکنون نتوانسته است انتظارات تجاری سرمایه‌گذاران خود را فراهم نماید.

آرگو؛ فیلمی تبلیغاتی و ضعیف

زمانی که در نوامبر 1979 جهان به ساختمان تسخیر شده سفارت ایالات متحده در تهران و وضعیت گروگان‌ها خیره شده بود، کاخ سفید همزمان با بحران دیگری نیز دست و پنجه نرم می‌کرد. شش دیپلمات آمریکایی که خارج از ساختمان سفارت ایالات متحده در تهران بودند، توانستند مخفیانه به سفارت کانادا پناه ببرند و به دنبال راهی برای خروج امن از ایران باشند.

در نهایت با همکاری سفارت کانادا و سازمان سیا، در تاریخ ۲۸ ژانویه ۱۹۸۰ شش دیپلمات فراری پس از صدور گذرنامه و گواهینامه رانندگی کانادایی جعلی، با هویت مبدل فیلم‌ساز از فرودگاه مهرآباد تهران به سوی فرانکفورت پرواز کردند.

سازمان سیا به بهانه ساخت فیلم سینمایی «آرگو» که به تهیه‌کنندگی «جورج کلونی» و کارگردانی «بن افلک» اکران شده و داستان فرار دیپلمات‌ها از ایران را روایت می‌کند، «تونی مندز»، چهره واقعی طراح و مجری اصلی عملیات فرار شش دیپلمات آمریکایی از ایران را مقابل دوربین تلویزیونی معرفی کرده است. او متخصص برنامه‌های فرار شناخته می‌شود و از ۵۰ مامور برجسته سیا به شمار می‌آید. تونی مندز در نوشتن فیلم‌نامه آرگو همکاری نزدیکی با تیم نویسندگان داشته است.
منابع و مآخذ

***************************************************

1.http://www.globalresearch.ca/lights-camera-covert-action-the-deep-politics-of-hollywood/11921

2.http://www.guardian.co.uk/film/2008/nov/14/thriller-ridley-scott

3.http://www.utexas.edu/utpress/books/jencia.html

4.http://articles.latimes.com/2012/may/26/nation/la-na-cia-hollywood-20120527

5.http://www.wired.com/dangerroom/2011/09/cia-pitches-hollywood/

6.http://en.wikipedia.org/wiki/CIA_influence_on_public_opinion

7.http://www.amazon.com/CIA-Hollywood-Agency-Shapes-Television/dp/0292728611

8.http://topdocumentaryfilms.com/in-lies-we-trust/

9.http://www.crescent-online.net/2012/11/argo-hollywood-as-extension-of-cia-propaganda-zainab-cheema-and-maksud-djavadov-3400-articles.html

10. Kazin, Michael (January 27, 2008). "Dancing to the CIA's Tune".The Washington Post.Retrieved 2010-03-19.

11. www.didban.ir

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۱ساعت 14:3  توسط امیر رحمانی  | 

اخبار روز خوزستان

رئیس جمهور اواخر هفته جاری برای افتتاح چند پروژه مسکن مهر به استان خوزستان سفر خواهد کرد.
به گزارش مشرق  به نقل از فارس، محمود احمدی نژاد رییس جمهوری اواخر هفته جاری برای افتتاح چندین پروژه مسکن مهر به استان خوزستان سفر خواهد کرد.افتتاح پروژه های مسکن مهر و همچنین چندین طرح عمرانی دیگر از مهم‌ترین برنامه‌های رییس جمهور در این سفر است.هم اکنون بیش از یکصد و پنجاه پروژه در قالب طرح مهر ماندگار آماده افتتاح و بهره برداری است که بخش مهمی از آن پروژه های مسکن مهر را در بر می گیرد.
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۱ساعت 13:52  توسط امیر رحمانی  | 

گزارش آب و هوای استان خوزستان

خوزستان سردتر می شود

اهواز - خبرگزاری مهر: رئیس اداره پیش بینی هواشناسی استان خوزستان از کاهش دمای هوا و سردتر شدن خوزستان خبر داد.

بهرام جنتی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: خط ناپایدار لایه میانی جو در حال عبور از منطقه است که تاثیر آن به شکل بارندگی بیشتر متوجه استانهای جنوبی و شرقی خواهد شد.وی با بیان اینکه تاثیر این سیستم برای استان خوزستان به شکل ابرناکی خواهد بود، افزود: براین  اساس زبانه‌ های سیستم پرفشار نیز کماکان بر روی استان قرار گرفته و باعث ریزش هوای سرد می شود.جنتی تصریح کرد: در شبانه روز آینده آسمان استان قسمتی تا نیمه ابری گاهی تمام ابری، در ارتفاعات استان با احتمال رگبار و رعد و برق، بعضا همراه با مه یا مه رقیق و توام با وزش باد پیش‌بینی می‌ شود.وی گفت: وضعیت هوا قسمتی تا نیمه ابری گاهی تمام ابری همراه با مه یا مه رقیق پیش بینی می شود. همچنین جهت باد شمالی تا شمال غربی، سرعت باد 15 تا 25 کیلومتر در ساعت، ماکزیمم سرعت باد 35 کیلومتر در ساعت، ارتفاع موج 30 تا 60 گاهی 90 سانتی متر و وضعیت دید: هفت تا پنج و گاهی یک کیلومتر پیش بینی می شود. رئیس اداره پیش بینی هواشناسی استان خوزستان افزود: در شبانه روز گذشته ایستگاه کشاورزی اهواز با 18 و دهدز با 2 درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنکترین نقاط گزارش شده‌اند.وی تصریح کرد: حداکثر دمای اهواز به 19 و حداقل به هشت درجه سانتی گراد خواهد رسید.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۱ساعت 13:47  توسط امیر رحمانی  | 

همگام با عطر شهدا

پیکر همرزم شهید علی هاشمی در اهواز تشییع می شود
اهواز - خبرگزاری مهر: چهارشنبه هفته جاری پیکر شهید «داریوش کاه کش» یکی از همرزمان شهید علی هاشمی با حضور مردم اهواز در این شهر تشییع می شود.

رئیس ستاد قرارگاه کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: این شهدا در آخرین تبادل شهدای ایران و عراق از مرز شلمچه تحویل مقامات ایرانی شده اند که پنج تن از آنها قرار است در استان خوزستان و با حضور مردم اهواز تشییع و تدفین شوند.

حسین عشقی افزود: پیکر این شهدا در تفحص صورت گرفته در منایق عملیاتی فاو و جزایر مجنون در خاک کشور عراق توسط نیروهای ایرانی کشف شده اند و در ششمین مرحله تبادل اسرای جنگ تحمیلی بین ایران و عراق به کشور منتقل شدند.

وی افزود: در میان این پنج شهید، هویت یکی از آنان معلوم شده است. این شهید «داریوش کاه کش» نام دارد و از همرزمان شهید علی هاشمی است که در زمان جنگ تحمیلی وظیفه تجسس و شناسایی مناطق عملیاتی دشمن را به عهده داشتند.

عشقی عنوان کرد: پیکر این شهید روز چهارشنبه بعد از تشییع روی دوش مردم اهواز در گلزاری شهدای اهواز و در کنار سایر همسنگرانش به خاک سپرده می شود.

رئیس ستاد قرارگاه کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح عنوان کرد: پیکر چهار شهید دیگر که گمنام هستند نیز روز چهارشنبه بعد از تشییع در اداره کل اطلاعات خوزستان و دانشگاه صنعت نفت اهواز به خاک سپرده می شود.

 

در رامهرمز
یادگار دوران دفاع مقدس به خیل شهدا پیوست

خبرگزاری فارس: جانباز شیمیایی سرهنگ عبدالرحیم بالیوی یادگار هشت سال دفاع مقدس در رامهرمز به خیل شهدا پیوست.

خبرگزاری فارس: یادگار دوران دفاع مقدس به خیل شهدا پیوست 

به گزارش خبرگزاری فارس از رامهرمز، جانباز شیمیایی سرهنگ عبدالرحیم بالیوی سرانجام پس از سال‌ها تحمل رنج و مرارت ناشی از جراحات ناشی از دوران دفاع مقدس به خیل همرزمان شهیدش پیوست و در جوار رحمت الهی آرام گرفت.آیت‌الله محسن حیدری امام جمعه موقت اهواز عصر امروز در مراسم تشییع و تدفین این شهید گرانقدر ضمن تسلیت به مردم و رزمندگان و هم‌رزمان آن شهید گفت: در بین مؤمنان همیشه مردمانی مخلص و صادق پیدا می‌شوند که به فرمان الهی عمل کنند و شهید بالیوی از آن انسان‌هایی بود که در طول خدمتش به نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم، خلوص نیت داشت و نشانه آن حضور پرشور مردم در مراسم تشییع پیکر این عزیز است.شهید بالیوی از نیرو‌ها و فرماندهان برجسته‌ای بود که در سمت‌های فرماندهی نواحی مقاومت بسیج چند شهر خدمت صادقانه نمود و به تازگی به افتخار بازنشستگی نائل شده بود.

پیکر این شهید با شکوه فراوان بر دوش صد‌ها نفر از هم‌رزمان وی و شهروندان رامهرمزی از محل قبور شهدای گمنام رامهرمز تا بهشت زهرای این شهرستان تشییع و به خاک سپرده شد.

 

همزمان با سالروز وفات حضرت رقیه (س) صورت می‌گیرد
تدفین 2 شهید گمنام در دانشکده نفت اهواز

خبرگزاری فارس: شهدای گمنام «19 و 20 ساله» که در عملیات‌ «والفجر 8» به شهادت رسیده‌اند، همزمان با سالروز وفات حضرت رقیه (س) تشییع و در دانشکده نفت اهواز به خاک سپرده می‌شوند.

خبرگزاری فارس: تدفین 2 شهید گمنام در دانشکده نفت اهواز 

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز به نقل از دانشگاه صنعت نفت، همزمان با ایام شهادت و حزن و اندوه اهل بیت (ع) در وفات حضرت رقیه (س)، دو شهید گمنام «19 و 20 ساله» که در عملیات «والفجر 8» به شهادت رسیده بودند، پس از سال‌ها به آغوش وطن بازگشته و در دانشکده نفت اهواز به خاک سپرده می‌شوند.همزمان با ورود پیکرهای مطهر این شهدای گمنام به دانشکده نفت اهواز، نماز این شهدا به امامت حضرت آیت‌الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان اقامه می‌شود.پیکرهای مطهر این شهدای گمنام ساعت 8:30 صبح روز چهارشنبه مورخ 29 آذر ماه مصادف با 5 صفر و سالروز وفات حضرت رقیه (س)، از گلزار شهدای کوت‌عبدالله تا دانشکده نفت اهواز بر شانه‌های شیفتگان ولایت و شهادت تشییع می‌شود.مراسم وداع با شهدای گمنام 28 آذر ساعت 19:30 با حضور دانشجویان و مردم شهیدپرور در مسجد دانشکده با روایتگری «سردار حاج حسین یکتا»، سخنرانی «حجت الاسلام والمسلمین سید محسن شفیعی» و مداحی «آقایان سید محسن و سید هاشم امام» برگزار می‌شود و این شهدا در روز چهارشنبه در مقابل مسجد دانشکده نفت اهواز به خاک سپرده می‌شوند.

 

خیابان‌های کوی شهید مقدم اهواز به نام شهدا مزین شد

خبرگزاری فارس: شهردار منطقه 5 اهواز از نامگذاری تمام خیابان‌های کوی شهید محسن مقدم به نام شهدای منطقه خبر داد.

خبرگزاری فارس: خیابان‌های کوی شهید مقدم اهواز به نام شهدا مزین شد 

مسعود اژدری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار داشت: به منظور زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا در فضای جامعه تمام خیابان‌های کوی شهید محسن مقدم به نام شهدای منطقه نامگذاری شد.وی افزود: این موضوع با درخواست اهالی محل و جمعی از خانواده‌های شهدا در قالب نامه‌ای پیگیری شده و هم اکنون در حال ساخت تابلوی خیابان‌ها به نام شهدا هستیم.شهردار منطقه 5 اهواز با بیان اینکه پس از درخواست مردم و خانواده‌های معظم شاهد، این موضوع در جلسه شورای نامگذاری معابر و خیابان مطرح شد، اضافه کرد: شورای نامگذاری نیز با تغییر نام خیابان‌های کوی شهید محسن مقدم موافقت و نام 16 شهید گرانقدر را برای نهادن بر خیابان‌های منطقه تصویب کرد.اژدری با ادای احترام به مقام شامخ شهدای والامقام گفت: از این پس خیابان‌های کوی شهید محسن مقدم به نام شهدای گرانقدر هادی خلف چعباوی، حاج حامد مقدم، عاشور سواری، بدران باوی و عبدالنبی حزیراوی مزین خواهد شد.وی ادامه داد: شهید علی مقدم، سید ناصر حسینی، محمد حزباوی و یوسف ناصری از جمله شهدای عزیز دیگری هستند که خیابان‌های کوی شهید محسن مقدم با نام زیبای آنها نورانی و معطر می‌شود.شهردار منطقه 5 اهواز با اشاره به نام‌های قبلی خیابان‌های این منطقه گفت: این منطقه قبلا گاومیش آباد نام داشت که با تصویب شورای نامگذاری تغییر نام یافت و خیابان‌های محله نیز تا قبل از این با اعداد یک تا 16 مشخص شده بود که با این کار علاوه بر انتخاب نام شهدا برای معابر، یاد و خاطره این عزیزان در اذهان بیشتر از گذشته زنده می‌شود.
 
 

اژدری اظهار داشت: سفارش ساخت تابلوی نام خیابان‌ها را داده‌ایم و به زودی این تابلوها در کوی شهید محسن مقدم نصب خواهند شد.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۱ساعت 13:9  توسط امیر رحمانی  | 

یک خبر از اهواز

طلاب مقابل دفتر روزنامه «جمهوری اسلامی» در اهواز تجمع کردند

اهواز - خبرگزاری مهر: طلاب حوزه های عملیه اهواز در اعتراض به مطلب منتشر شده در روزنامه جمهوری اسلامی در خصوص استقبال مردم از ضریح جدید حرم امام حسین (ع) مقابل دفتر این روزنامه در اهواز تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، این تجمع پیش از ظهر امروز در مقابل دفتر این روزنامه و در آرامش و تنها با سر دادن شعار « لبیک یا حسین» برگزار شد.همچنین این طلاب بیانیه ای را در این خصوص صادر کردند که در آن آمده است: «ما جمعی از طلاب حوزه علمیه اهواز پیرو توهین شیطنت آمیز روزنامه جمهوری اسلامی پیرامون شبهه افکنی در رابطه با استقبال از ضریح مطهر امام حسین(ع)؛ خواستار عذر خواهی رسمی مسئولان روزنامه هستیم. بدیهی است در صورت عدم عذرخواهی رسمی، مراتب از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهد شد». 

ضریح جدید امام حسین(ع) بعد از حضور هشت روزه در استان خوزستان و استقبال بی نظیر مردم این استان از آن برای نصب به کربلا منتقل شد.
 
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۱ساعت 13:4  توسط امیر رحمانی  | 

مجموعه اخبار ورزشی خوزستان

 
ضرب‌الاجل برای خروج از خوزستان
ملی‌پوشان قایقرانی در آبادان دستگیر شدند

خبرگزاری فارس: تعدادی از قایقرانان تیم ملی در روئینگ به دلیل مزاحمت خیابانی توسط نیروی انتظامی در آبادان دستگیر شدند.

خبرگزاری فارس: ملی‌پوشان قایقرانی در آبادان دستگیر شدند 

به گزارش خبرگزاری فارس، اردوی تیم ملی روئینگ برای حضور در رقابت‌های اینچئون کره جنوبی از 18 آذر در آبادان با حضور 20 ورزشکار آغاز شده است.در جریان برگزاری این اردو تعدادی از قایقرانان تیم ملی جمعه شب به دلیل مزاحمت در بازار امیری آبادان دستگیر شدند. ملی‌پوشان پس از مزاحمت در بازار و درگیری، توسط پلیس 110 دستگیر شدند اما با توجه به رضایت شاکی آزاد شدند.البته این درگیری تنها به این مسئله محدود نشده و آنها کارگر یک مهمانسرا را نیز مورد ضرب و شتم قرار داده‌اند.غلامرضا خمسری، مدیرکل ورزش آبادان با تایید این خبر به فارس گفت: از ملی‌پوشان خواسته ایم تا 48 ساعت فرصت دارند این شهر را ترک کنند. اسبقیان از دوستان نزدیک من است که اگر بخواهد اردوی بعدی را در این شهر برگزار کند موافقت نمی‌کنیم.
 
 
روی اخلاق قایقرانان کار نشده است/ در مهمانسرا هم درگیری داشتند
خنفری: بچه‌های شهر ما را زدند و رفتند!/ در طول 10روز 2 درگیری داشتیم

خبرگزاری فارس: مدیر ورزش و جوانان آبادان گفت: در طول 10 روز برگزاری اردو، 2 درگیری داشتیم و به نظر می‌رسد روی اخلاق ورزشکاران کار نشده است.

خبرگزاری فارس: خنفری: بچه‌های شهر ما را زدند و رفتند!/ در طول 10روز 2 درگیری داشتیم 

غلامرضا خنفری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره دستگیری ملی‌پوشان قایقرانانی در آبادان گفت: 4 نفر از قایقرانان درگیری فیزیکی با شخصی داشتند که این اتفاق به دلیل مزاحمت آنها در بازار امیری آبادان رخ داد. پس از این درگیری، قایقرانان را به کلانتری بردند اما با توجه به اینکه آنها در این شهر غریب بودند فرد شاکی رضایت داد.وی ادامه داد: من با اعضای تیم ملی صحبتی نداشتم. پیش از این قرار بود دیداری با آنها داشته باشم اما با توجه به اتفاقی که رخ داد این کار را انجام ندادم.مدیر کل ورزش و جوانان آبادان به درگیری ملی‌پوشان با خدمه مهمانسرایی که در آن حضور داشتند اشاره کرد و گفت: نمی دانم این درگیری به چه دلیل بود. تنها شنیدم که چنین اتفاقی رخ داده است. به نظر می‌رسد روی اخلاق بازیکنان کار نشده است. در طول حدود 10 روز اردو ما دو درگیری داشتیم. آمدند جوانان شهر ما را زدند و بعد می‌روند.خنفری افزود: پس از درگیری در مهمانسرا، برق و آب محل اقامت‌ ورزشکاران قطع شد و با وساطتی که داشتیم مسئولان مهمانسرا کوتاه آمدند. ما گزارش این اتفاقات را به حراست استان ارائه می‌کنیم. من به قایقرانان گفتم 48 فرصت دارند این شهر را ترک کنند. اسبقیان از دوستان نزدیک من است اما اگر بخواهد باز هم اردو را در این شهر برگزار کند، موافقت نمی‌کنم.
 
 
 
 
بازگشت مدیرعامل باشگاه صنعت نفت به آبادان
صالحی: شرایط بهتر می‌شود

خبرگزاری فارس: مدیرعامل باشگاه صنعت نفت آبادان گفت: با تلاش‌ها و حمایت‌های هیئت مدیره شرایط تیم فوتبال صنعت نفت بهتر می‌شود.

خبرگزاری فارس: صالحی: شرایط بهتر می‌شود 

خلیل صالحی امروز در گفت و گو با خبرنگار ورزشی فارس در آبادان اظهار کرد: شب گذشته به آبادان بازگشته و امروز جلسه خوبی را با رئیس هیئت مدیره باشگاه صنعت نفت داشتم.وی که از روز دوشنبه به شیراز رفته بود ادامه داد: در این جلسه سوتفاهم‌ها مطرح شده و قرار بر این شد که مسلم رحیمی؛ رئیس هیئت مدیره باشگاه، در ادامه راه از بنده حمایت کند.مدیرعامل باشگاه صنعت نفت آبادان در همین خصوص اضافه کرد: اگر حمایت‌ها صورت گیرد با تلاش و همکاری اعضای هیئت مدیره مطمئن باشید وضعیت تیم فوتبال صنعت نفت بهتر می‌شود.وی از آخرین وضعیت جذب بازیکن در نیم فصل دوم مسابقات لیگ برتر فوتبال کشور گفت و خاطرنشان کرد: با وجود اینکه به شیراز رفته بودم اما در آنجا هم پی‌گیر این موضوع بوده و با بازیکن‌های مختلفی صحبت کردم.صالحی تصریح کرد: با چند بازیکن به توافق نهایی رسیده و تا دو یا سه روز آینده قرارداد نهایی را با آنها به امضا می‌رسانیم.تیم فوتبال صنعت نفت آبادان روز گذشته در چارچوب مسابقات جام حذفی فوتبال کشور با نتیجه سه بر یک از سد میزبان خود؛ نیروی زمینی تهران گذشت. زرد پوشان آبادانی در مرحله بعدی این مسابقات روز 30 آذر در ورزشگاه تختی آبادان میزبان راه‌آهن هستند. نماینده آبادان در لیگ برتر فوتبال ایران در اولین مسابقه از دور برگشت این مسابقات در ورزشگاه آزادی به مصاف پرسپولیس تهران می‌روند.
 
 
گزارش فارس از استعفایی که نوشته نشده است
از برخی اصرار و از اعضای هیئت مدیره صنعت نفت آبادان انکار‌

خبرگزاری فارس: در حالیکه گفته می‌شد کمیته فنی تیم فوتبال صنعت نفت استعفا داده است این خبر از سوی سه عضو این مجموعه تکذیب شد.

خبرگزاری فارس: از برخی اصرار و از اعضای هیئت مدیره صنعت نفت آبادان انکار‌ 

به گزارش خبرگزاری فارس از آبادان، طی روزرهای اخیر اخباری مبنی بر استعفای برخی از اعضای هیئت مدیره باشگاه صنعت به گوش می‌رسید که سه تن از اعضای هیئت مدیره این باشگاه اخبار مطرح شده را تکذیب کردند.

محمد سعدونی در گفت‌و گو با خبرنگار ورزشی فارس در آبادان در این خصوص اظهار کرد: صحبت استعفا نبوده است؛ چه در مجموعه باشیم و چه نباشیم از تیم فوتبال صنعت نفت حمایت می‌کنیم.وی ادامه داد: در حال حاضر موفقیت تیم فوتبال صنعت‌نفت از هر موضوع دیگری مهم‌تر است.رئیس کمیته فنی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان خاطرنشان کرد: باید همه کمک کنند که نماینده آبادان در لیگ برتر مسابقات موفق باشد و این همت و کمک خواسته تمامی اهالی فوتبال آبادان است.

* تیم را تنها نمی گذاریم

ناصر بم‌زاده دیگر عضو کمیته فنی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان با تأیید صحبت‌های محمد سعدونی افزود: اجازه نمی‌دهیم تیمی که احتیاج به آرامش داشته و به دنبال کار کردن است به حاشیه برود.وی تصریح کرد: به هر حال کمیته فنی خواسته‌هایی داشته که مدیریت باشگاه در حال پیگیری آنهاست، اما این دلیل نمی‌شود که به خاطر برخی مسائل تیم را در این شرایط حساس تنها بگذاریم.

* اجازه بدهید صنعت نفت در آرامش کار کند

امید حمدی اصل، کاپیتان سابق تیم فوتبال صنعت نفت و دیگر عضو کمیته فنی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: زمانی صحبت استعفا جدی می‌شود که متن آن نوشته شده و در اختیار مدیرعامل قرار بگیرد.وی اضافه کرد: فکر می‌کنم در حال حاضر هر چقدر جو تیم فوتبال صنعت نفت آرام باشد برای این مجموعه بهتر است.بازیکن اسبق تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در پایان اذعان داشت: هر زمان از ما کمک خواسته شده با کمال میل در خدمت تیم شهرمان بوده‌ایم، در غیر این صورت باید همه اجازه بدهیم که تیم در آرامش فعالیت کند.

 
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۱ساعت 12:56  توسط امیر رحمانی  | 

اخبار و گزارشات سیاسی و اقتصادی و تحلیل

چهار سناریو در مورد آینده سویه / اشپیگل: هر حکومتی جای "اسد" بود، کمر می شکست

 
محافل کانونی قدرت حول اسد به این نتیجه می‌رسند که دیگر قادر به تغییری به سود خود نیستند. بنابراین با شورشیانی وارد مذاکره می‌شوند که به آن‌ها تضمین ‌‌دهند در آینده سوریه جایی خواهند داشت. بشار اسد برکنار می‌شود و یا به زندان افتاده و یا به تبعید فرستاده می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رانیه سلّوم، گزارشگر هفته‌نامه "اشپیگل" در مقاله‌‌ای تحلیلی در بخش آنلاین این نشریه کوشیده است مسیرهای منتهی به آینده سوریه را تا حدودی پیش‌بینی کند.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب» ؛ وی می‌نویسد، از قرار معلوم ورق به سود شورشیان برگشته است و بشار اسد حامیان خود را از دست می‌دهد. سربازان وفادار وی در ارتش رو به کاهش گذارده‌اند. حدود ده هزار سرباز ارتش و شبه‌نظامی در این میان کشته شده‌اند. جوانانی که به سن خدمت سربازی رسیده‌اند از کشور می‌گریزند؛ و رژیم باید به نیروهای ذخیره از سنین بالاتر از میان اقلیت مذهبی علوی اتکا جوید و آن‌ها را به صحنه‌ی جنگ فرا بخواند.از زمانی که شورشیان موشک‌های پدافندی پایگاه نظامی حلب را تسخیر کرده‌اند، حریم هوایی برای جنگنده‌های اسد نیز دیگر نامحدود نیست. در این شرایط دولت سوریه خود را درون دیوارهای بلند دمشق در میان هوداران خود هرچه بیشتر حبس می‌کند.بخش عمده‌ی اقتصاد سوریه در پی تحریم‌ها و جنگ داخلی فروپاشیده است. وزارت بازرگانی سوریه طی روزهای گذشته صادرات گوشت و سبزیجات و شماری دیگر مواد غذایی را ممنوع اعلام کرد و زندگی عادی فقط در بخش‌های معینی از کشور امکان‌پذیر است. در حمص و دمشق فقط زمانی مردم به محل کار خود می‌روند که سلاح‌ها خاموش شوند. در این دو شهر کارمندان دولت هنوز حقوق خود را می‌گیرند، ولی در حلب و مناطق شمالی از حقوق خبری نیست.رانیه سلّوم، تحلیل‌گر "اشپیگل" با توجه به وضعیت حاکم بر سوریه، برای آینده‌ی این کشور، چهار سناریو را به شرح زیر ترسیم می‌کند:

سناریوی اول: پیروزی شورشیان

شورشیان سوریه موفق می‌شوند مناطق بزرگی از کشور را تحت کنترل خود درآورند. رزمندگان طرفدار رژیم دست به فرار می‌زنند و مخفی می‌شوند. نیروهای شورشی پیروزمندانه وارد دمشق شده و بشار اسد را می‌یابند. حیات این دولت به پایان رسیده و شورشیان به پیروزی رسیده‌اند. آنها با همکاری ۱۳۰ کشوری که ائتلاف ملی را به‌رسمیت شناخته‌اند، تلاش می‌کنند مرحله‌ی بعد را سازماندهی کنند.

از نظر تحلیل‌گر اشپیگل، احتمال به‌وقوع پیوستن این سناریو کمتر وجود دارد، زیرا شورشیان گروهی یکدست در سراسر کشور به‌حساب نمی‌آیند. بنابراین بیشتر باید بر روی احتمال شکل‌گیری روند زیرین حساب کرد:

سناریوی دوم: شکل‌گیری گرو‌ه‌های جنگ‌سالار

سناریوی جنگ‌سالاری مدت‌هاست که شکل گرفته و می‌تواند، صرف‌نظر از این‌که بشار اسد آزاد، زنده یا مرده باشد، به همین صورت ادامه یابد. بر این اساس هیچ گروه شبه‌نظامی نخواهد توانست تمام کشور را تحت کنترل خود درآورد. بنابراین قدرت در میان گرو‌ه‌های مختلف، بسته به هر منطقه‌ای، تقسیم خواهد شد.مرزبندی شبه‌نظامیان بر اساس تمایلات مذهبی و قومی شکل خواهد گرفت، مثلا گروه‌های جهادگرا، اسلام‌گرایان معتدل، گروه‌های مختلف کرد، مسیحی، دروزی، علوی و شیعی. اسد و هودارانش می‌‌تواند یکی از این گرو‌ها باشد. میان این سازمان‌ها نیز هر بار مناقشه‌ای درمی‌گیرد. این سناریو محتمل‌ترین است.

سناریوی سوم: مذاکرات

برخی محافل کانونی قدرت حول اسد به این نتیجه می‌رسند که دیگر قادر به تغییری به سود خود نیستند. بنابراین با شورشیانی وارد مذاکره می‌شوند که به آن‌ها تضمین ‌‌دهند در آینده سوریه جایی خواهند داشت. بشار اسد برکنار می‌شود و یا به زندان افتاده و یا به تبعید فرستاده می‌شود.
این سناریو نیز محتمل است، زیرا بسیاری شهروندان سوری می‌خواهند روی صلح را ببینند. ولی این سناریو پیش‌شرط‌هایی دارد: روسیه باید با چنین گزینه‌ای موافق باشد و در این رابطه با آمریکا به توافق برسد. در میان محافل کانونی قدرت حول اسد باید شخصیت‌هایی وجود داشته باشند که بتوانند علیه اسد دست به کودتا بزنند. این‌که چنین چیزی امکان‌پذیر باشد، هنوز مشخص نیست. از قرار معلوم تاکنون امکان‌پذیر نبوده است.شورشیان نیز باید بتوانند برای دادن ضمانت‌های امنیتی به اقلیت‌های‌سوری به توافق برسند، تا این اقلیت‌ها نگران از شبیخون‌های شبه‌نظامیان شورشی نباشند.

سناریوی چهارم: دخالت خارجی

دخالت نیروهای نظامی از خارج می‌تواند بر دولت سوریه مهر پایان را بزند. ولی این احتمال که غرب و متحدانش به سوریه لشکرکشی کنند، وجود ندارد. ایالات متحده آمریکا بارها اعلام کرده که لشکرکشی فقط زمانی صورت خواهد گرفت که اسد از سلاح‌های شیمیایی خود استفاده کند.می‌توان تصور کرد که اندکی پس از سرنگونی رژیم، نیروهای نظامی خارجی دست به حمله‌ای هدفمند و از نظر زمانی محدود بزنند تا سلاح‌های شیمیایی را تحت کنترل خود درآورند. ولی برای همین عملیات باید ۷۵ هزار سرباز را بسیج کرد.بر اساس ترسیم چهار سناریوی بالا آینده‌ی سوریه را بسیار مشروط می‌توان پیش‌بینی کرد. رژیم سوریه توانسته ضرباتی را دوام آورد که هر حکومت دیکتاتوری اگر می‌بود، کمرش زیر آن می‌شکست؛ از جمله فرار ده‌ها ژنرال بلندپایه و یا مرگ گروهی از مشاوران امنیتی در ژوئیه ۲۰۱۲.
از نظر تحلیل‌گر اشپیگل، رژیم سوریه هنوز می‌تواند بر روی حامیان خود در منطقه حساب کند: ایران، حزب‌الله لبنان و روسیه. ولی این تصور را باید به‌کل فراموش کرد که بشار اسد و رژیم وی بتواند بار دیگر بر سراسر سوریه حکومت کند.تحلیل‌گر اشپیگل در پایان می‌افزاید که با توجه به وضعیت کنونی‌، محتمل‌ترین سناریو جنگ داخلی درازمدت، با اسد یا بدون اسد، است. چرخش‌های غیرمنتظره‌ای که قادر به تغییر همه معادلات باشد را نیز می‌توان امکان‌پذیر دانست؛ مانند مذاکرات نمایندگان بلندپایه رژیم برای خروج سریع بشار اسد از دایره‌قدرت.
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۱ساعت 12:33  توسط امیر رحمانی  | 

اخبار حوادث

 

کشف مشروبات الکلی در رامهرمز
اجتماعي 16:15:17 1391/09/25

919-25714-5 كد خبر

دادستان عمومی و انقلاب رامهرمز از کشف و ضبط 78 بطری مشروبات الکلی خارجی در یک کارخانه سنگ شکن در این شهرستان خبر داد.به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) _منطقه خوزستان_ ناصر غلامی شیتاب گفت: به دنبال دریافت گزارشی مبنی بر نگهداری مشروبات الکلی توسط یکی از شهروندان در یکی از کارخانه های سنگ شکن این شهرستان، دستور قضایی برای بازرسی از محل مذکور صادر شد.وی ادامه داد: در بازرسی از این مخفی گاه، تعداد 78 بطری مشروبات الکلی کشف شد و یک نفر در این خصوص دستگیر شد.غلامی شیتاب گفت: متهم دستگیر شده فرزند رئیس کارخانه است که در اعترافات خود اظهار داشته این مشروبات را به کمک یکی از دوستان خود از شهرستان کرج به رامهرمز منتقل می کرده است.وی ارزش مشروبات کشف شده را بیش از 50 میلیون ریال برشمرد و افزود: پرونده برای دستگیری سایر متهمان در دادسرای این شهرستان در دست رسیدگی است

 

دستگیری سارقان مسلح در هندیجان
اجتماعي 15:48:21 1391/09/25

919-25414-5 كد خبر

 

دادستان عمومی و انقلاب از دستگیری دو سارق مسلح در این شهرستان خبر داد.به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) _منطقه خوزستان_ رضا علی‌زاده‌روشن اظهار كرد: اواخر هفته گذشته دو نفر به هویت "م.ر" و "ع.ع" با اسلحه‌های جنگی کلاشینکف و کلت کمری یک باب مغازه صرافی در این شهرستان را مورد سرقت قرار دادند.وی افزود: در این سرقت، یکی از مشتریان مغازه، مورد اصابت گلوله سارقان قرار گرفت و از ناحیه پای راست مصدوم شد که برای درمان به بیمارستان اهواز منتقل شد.علی‌زاده‌روشن گفت: با توجه به اهمیت موضوع، دستور قضایی برای بسیج نیروهای انتظامی و ستاد حفاظت اجتماعی شهرستان هندیجان جهت شناسایی متهمان صادر شد که در مدت کمتر از 18 ساعت، سارقان شناسایی و دستگیر شدند.وی با بیان این که از دستگیر شدگان دو قبضه اسلحه کلاشینکف و کلت کمری کشف شد، ادامه داد: پرونده برای رسیدگی به شعبه اول بازپرسی شهرستان هندیجان ارجاع شد و تلاش برای شناسایی سایر متهمان احتمالی ادامه دارد

 

دستگیری یک سارق خودرو در اهواز
اجتماعي 16:13:47 1391/09/25

919-25614-5 كد خبر

 

معاون دادستان عمومی و انقلاب اهواز از دستگیری یک سارق خودرو در این شهرستان خبر داد.به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) _منطقه خوزستان_ احمد فاتحی اظهار داشت: به دنبال ارسال شکایت مردمی به کلانتری منطقه کوت عبدا... مبنی بر سرقت مسلحانه خودرو، دستور قضایی برای رسیدگی به موضوع صادر شد.وی ادامه داد: طی تحقیقات صورت گرفته و بررسی نحوه سرقت، یک نفر متهم سابقه دار در این خصوص شناسایی و دستگیر شد.فاتحی افزود: طبق اعترافات متهم در خصوص نحوه سرقت خودرو، وی به عنوان مسافر، با خودروی شاکی مسیری را طی کرده و با تهدید صاحب خودرو به وسیله یک قبضه اسلحه، ماشین وی را به سرقت برده است.سرپرست مجتمع قضایی ویژه مبارزه با سرقت شهرستان اهواز گفت: متهم با صدور قرار مجرمیت، روانه زندان شد و پرونده به دادگاه ارسال گردید

+ نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم آذر ۱۳۹۱ساعت 23:55  توسط امیر رحمانی  | 

تصاویر سحر انگیز طبیعت

 

معـروف ترین و دلهره آورتـرین جـاذبه توریـستی نـروژ


Preikestolen که از معروف ترین جاذبه های توریستی نروژ است، در نوع خود به عنوان یکی از برترین و شاید دلهره آورترین مناظر دنیا نیز محسوب می شود. این مکان دیدنی در عین شگفت انگیز بودن، محرکی است برای گردشگران تا ارتفاع 1000 متری آنرا فتح کنند. چراکه در طول چهار ماه تابستان سال 2009 حدود 130000 نفر از آن بازدید کردند و هرساله برای بازدید از این مکان اشتیاق بیشتری را برای توریست های دنیا بوجود می آورد.

مساحت سطح بالای این صخره که تقریبا مسطح است، حدود 25 متر (82 فوت) مربع است. برای رسیدن به لبه پرتگاه یا همان بالاترین سطح صخره Preikestolen حدود 3.8 کیلومتر پیاده روی لازم است که حدود 3 الی 4 ساعت زمان نیاز دارد.

منبع:پرشین استار

+ نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم آذر ۱۳۹۱ساعت 19:52  توسط امیر رحمانی  | 

یک خبر از مسجد سلیمان

 

در نتیجه تعریض جاده غربی تپه ایلامی «کلگه زرین»، مسجد سلیمان توسط شهرداری این شهر چنگال بیل میکانیکی با تندیس سنگی بالا تنه یک مرد باستانی برخورد کرد. سخنگوی انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا خوزستان با هدف جلوگیری از تعرض هرچه بیشتر و اطلاع رسانی به سازمان میراث فرهنگی کشور برای نجات بخشی این محوطه باستانی گفت: «تپه باستانی کلگه زرین یکی از مهم‌ترین محوطه‌های تاریخی خوزستان است که توسط باستان‌شناسانی مثل گریشمن و سرافراز مشاهده شده اما در نهایت توسط علی اکبر سرفراز در سال 1352 کاوش شد.

«مجتبی گهستونی» افزود: این تپه که به واسطه غنی بودنش به گاوطلایی (کلگه زرین) معروف است به شماره 1708 در سال 1364 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده و از شمال و جنوب تپه در محاصره مغازه‌ها و خانه‌هایی است که به صورت غییر مجاز ساخته شده‌اند.وی بیان کرد: «همچنین در غرب محوطه هم جاده آسفالته‌ای قرار دارد که تعرض جدید ماشین آلات شهرداری در آن موقعیت قرار گرفته است. در شرق تپه ساختمانی به نام بنگله 125 قرار دارد که منزل دکتر یانگ یکی از نخستین پزشکان مناطق نفت خیز بود و در حال حاضر سازمان میراث فرهنگی این ساختمان را به موزه مردم شناسی مسجدسلیمان تبدیل کرده است.»

گهستونی اظهار داشت: «روی تپه هم دکل برقی فشار قوی قرار دارد که تاکنون برای انتقال آن هیچ اقدام دیگری صورت نگرفته است.»دبیر انجمن تاریانا در خصوص سرنوشت تندیس سنگی بالا تنه یک مرد باستانی گفت: «با تعریض جاده غرب تپه کلگه زرین، تندیس یک مرد با موها و ریش مجهد نمایان شد که با توجه به پرس و جوهای انجام شده احتمالا متعلق به دوره الیمایی است که عوامل یگان حفاظت میراث فرهنگی پس از کسب اطلاع از این تعرض با حضور در کلگه زرین مانع از ادامه کار شدند و سپس به تندیس را با خود به اداره میراث فرهنگی شهرستان انتقال دادند.»

گهستونی با اشاره به اینکه از سالیان گذشته در جنوب مسجدسلیمان و روی محوطه کلگه زرین ساخت و سازهای بیشماری صورت گرفته و سازمان میراث فرهنگی چندان نتوانسته برای جلوگیری از این ساخت و سازها اقدام نماید درخواست کرد که این محوطه نیاز فوری به تعیین حریم و نجات بخشی اضطراری دارد.علی‌اکبر سرافراز در سال 1352 هنگام خاک‌برداری از تپه کلگه زرین بقایای دیوارهای قدیمی که با سنگ و ملات و گچ ساخته شده بود را نمایان گردید. نقوشی که در هنگام عملیات حفاری پیدا شده گاوی را نشان می‌دهد که عقابی آن را به طرف مذبح یا قربانگاه هدایت می‌کند و در کنار مذبح فردی به همراه کودکی قرار دارد.سرافراز در خصوص اهمیت این تپه پیش تر گفته بود: نقوش به دست آمده از تپه کلگه زرین جلوه ای مطلوب از هنر معماری زمان است.

*عکس توسط حسین سریعکار گرفته شده است.

 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم آذر ۱۳۹۱ساعت 19:39  توسط امیر رحمانی  | 

یک گزارش انتقاد آمیز

شرحی بر آنچه این روزها در دزفول می گذرد

س. ص

خوزستان و مدیریت به سبک عصر قجر!

شرحی بر آنچه این روزها در دزفول می گذرد

مدیریت از علومی است که ارتباط مستقیم با انسانها و سرنوشت آنان دارد و هنر یک مدیر موفق آن است که ظرفیت های مجموعه تحت مدیریت خود را بشناسد، فعلیت ببخشد و به تعالی برساند.

مردم ما شیفته مدیرانی هستند که ضمن برخورداری از خصال انسانی و بهره مندی از توان مدیریتی، ارزشهای والایی چون دانایی، دوراندیشی، خیرخواهی، پویایی، پاسخگو بودن را در خود و مجموعه مدیران خود نهادینه کرده باشند.باید اذعان داشت علیرغم تغییر و تحول چشمگیری که در ساختار مدیریتی برخی استان ها و به تبع آن ارتقاء سطح فرهنگی، عمرانی، خدماتی و بهداشتی آنان پدید آمده است، در خوزستان درب مدیریت همچنان بر همان پاشنه می چرخد که بوده است. شاهد مثال، اتفاقاتی است که دزفول سالهاست با آنها دست و پنجه نرم می کند که به برخی از آنان اشاره می شود:

1. استاندار خوزستان، دزفول را به عنوان دومین شهر استان با نیم میلیون جمعیت و با فهرست بلندی از مشکلات و کمبودها در طول مدت 18 ماه بدون فرماندار و صرفاً با سرپرست و بدون معاون رها می کند. گویی برای آقای استاندار، دزفول جایگاهی در نقشه خوزستان ندارد. برای مدیر امروز که باید دقیق و بهنگام نسبت به فرصت ها و تهدیدها واکنش سریع داشته باشد و برای او نه یک روز بلکه یک ساعت از عمر مردم و سرنوشت جامعه اهمیت داشته باشد 550 روز رها کردن مردم در حالت بلاتکلیفی با کدام اصل اخلاقی، مدیریتی و قانونی قابل تاویل و توجیه است؟

2. امیرمومنان(ع) به استاندار خود می نویسد: «در تثبیت آنچه امور سرزمین تو را اصلاح می کند با عالمان و حکیمان مشورت نما.» آیا آقای استاندار در طول این یک سال و نیم نباید با عالمان و نخبگان به ویژه امام جمعه محترم و نماینده ولی فقیه در دزفول گفت و شنود و مشاوره داشته باشد و آیا استاندار خود را ملتزم نمی داند مطالبات مردم و خیرخواهی های امام جمعه محترم در خطبه های متعدد نماز جمعه را بشنود. چندین بار خطیب جمعه در این یک سال و نیم فریاد برآورد که مردم از استاندار گلایه مندند و انتظار دارند دزفول را از بلاتکلیفی و قفل مدیریتی برهاند و فرمانداری قوی، توانمند، مستقل و متدین را در دزفول به کار بگمارد تا از انبوه مشکلات، اندکی کاسته شود. اما این نصایح به گوش استاندار نرسید و یا اگر رسید به جایی نرسید! که اگر با نصیحت کار ما به سامان می شد با گلستان سعدی، خوزستان و این شهرستان گلستان می شد!

3. پس از 18 ماه، بالاخره سرپرست فرمانداری دزفول به عنوان فرماندار تعیین شد! سوال به حق مردم این است که اگر آقای احسانی نیا در قد و قواره فرماندار ویژه دزفول بوده است چرا 18 ماه او را مسلوب الاختیار رها کردید و حقوق طبیعی مردم را نادیده گرفتید و اگر ایشان توان تصدی این مسئولیت را نداشته است چرا برای او حکم فرمانداری زدید؟

4. بر اساس مصوبه دولت، دزفول در جایگاه فرمانداری ویژه است که قانوناً فرماندار آن، معاون استاندار محسوب می شود. چرا و با چه انگیزه ای در حکم فرمانداری آقای احسانی نیا عنوان فرماندار ویژه حذف شده است؟ آیا این نوعی دهن کجی به مردم دزفول نیست؟

5. اخیراً آقای استاندار فردی را که سابقه خوبی در تعامل با مسئولان و دفاع از حقوق مردم دزفول نداشته است به معاونت عمرانی فرمانداری دزفول منصوب کرده است.

این شیوه غیر معمول و بستن دست فرماندار یک شهر در انتخاب همکارانش باعث رنجش خاطر مردم دزفول شد و حرکت خودجوش آنان در اعتراض به این همه سوء مدیریت و اقدامات غیر منطقی استاندار نقطه شروعی است بر دفاع مردم از حقوق قانونی خود. مردم دزفول می گویند آیا قرار است دومین شهر استان همچنان به شیوه‌ی تیول داری دوران قاجار اداره شود؟

6. از نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی جناب آقای پاپی زاده انتظار می رفت و می رود از جایگاه قانونی وکالت مردم، مدافع حقوق موکلین خود باشد و سکوت در این مساله مهم معنای خوبی ندارد. فقط «گفتن» نیست که باید از سر تدبیر و وظیفه باشد، «نگفتن» هم نوعی «گفتن» است و البته مردم فهیم دزفول در این فضاهاست که دوستان همراه و ناهمراه خود را محک می زنند. سعدی علیه الرحمه حدود هشتصد سال پیش فرموده است:

دو چیز طیره‌ی عقل است، دم فرو بستن به وقت گفتن و گفتن به وقت خاموشی

هنر آن است که وقت «فریاد زدن» را از وقت «خاموشی» بشناسیم و امروز وقت خاموشی نیست.

7. مجموعه عملکرد استاندار خوزستان و برخی مدیران ارشد استان در گماردن مدیران تحمیلی و ناکارآمد و بی مهری مفرط نسبت به مردم دزفول و عدم رسیدگی به حل مشکلات انباشته دزفول به ویژه توسعه نیافتگی مناسب و آمار بالای بیکاری در طول سالیان متمادی، این ذهنیت را به وجود آورده است که برای رساندن دزفول به جایگاه شایسته خود و پس زدن تبعیض ها و تحقیرها باید خود را از زیر سایه سنگین مرکز استان رها کرد و با تکیه بر توان و استعداد و ظرفیت های عظیم فرزندان دزفول راه ناپیموده سالیان اخیر را به سرعت طی کرد و این یعنی پیگیری مجدانه و قانونمند تشکیل استان خوزستان شمالی با مرکزیت دزفول است. این ذهنیت نتیجه آن فشارهاست و این واگرایی محصول آن تبعیض هاست. مردم دزفول حق دارند بگویند همانگونه که در طول تاریخ حرف اول را در عرصه علم و فقاهت و در مبارزات علیه طاغوت و در مقاومت و دفاع و شهادت زده اند خواهند توانست حرف اول را در عرصه های عمرانی و کارآفرینی و پیشرفت بزنند.

و نکته آخر سخنی با فرماندار محترم دزفول

اگر آقای احسانی نیا، سه ماه پس از حکم سرپرستی فرمانداری، عزتمندانه استعفای خود را می نوشت و بر ماندن در این جایگاه اصرار نمی ورزید کار به 18 ماه بلاتکلیفی او و مردم دزفول و مدیریت رها شده آن نمی کشید و مردم این همه دچار آسیب نمی شدند و اگر عطای وزارت کشور و استانداری را به لقایش می بخشید و از دریافت حکم ناقص فرمانداری که توهین به مردم دزفول است امتناع می کرد این تصور برای دیگران ایجاد نمی شد که خواهند توانست معاونان و همکاران او را یکی پس از دیگری بر او تحمیل کنند و از او فرمانداری «فرمانبردار» دیگران بسازند. روند عملکرد آقای احسانی نیا که مورد انتقاد دلسوزان هم بوده و در شأن مردم رزمنده پرور، غیور و عزتمند دزفول نبوده است این توهم را در آقایان ایجاد کرده که دزفول را در قد و قواره یک روستای عصر قجر تصور کنند و به تصمیمات تحقیرآمیز و خردکننده عزت مردم دست یازند.

حرکت خودجوش فرزندان دزفول فراتر از نقد این مسئول یا حمایت از آن مسئول است. این حرکت، پیام آشکار مردمی است که از توالی و تعدد تبعیض ها و بی توجهی ها خسته شده و شکایت به مسئولان ارشد نظام برده اند تا همگان جایگاه رفیع این دیار رزمنده خیز، عالم پرور و شهید داده را که به تعبیر امام(ره) و رهبری دین خود را به اسلام و انقلاب ادا کرده و مدیران و سرداران و عالمان برجسته ای را به نظام اسلامی تقدیم کرده به خوبی بشناسند و با عواطف و اعتقادات و احساسات این مردم بازی نکنند.

سخن را با کلامی از رسول گرامی اسلام(ص) که اسوه اهل ایمان است به پایان می بریم، باشد که چشم های بسته و ذهن های گرفتار بده بستان های سیاسی بر حقایق دزفول گشوده شود.

حاکمیت و زمامداری شایسته نیست مگر برای کسی که سه ویژگی داشته باشد:

تقوایی که او را از گناهان و محرمات الهی بازدارد؛

بردباری که به وسیله آن بر خشمش مسلط شود؛

و حُسن مدیریتی که بر افراد تحت سرپرستی خود همچون پدری مهربان باشد.

این گونه باد.

 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم آذر ۱۳۹۱ساعت 19:23  توسط امیر رحمانی  | 

یک خبر تامل برانگیز

اس ام اس های عراقی در خرمشهر ! ویژه

نشریه راوی خوزستان : به محض ورود به خرمشهر پیامکی از سوی ایرانسل با زبان عربی و انگلیسی ارسال می شود که آدمی را در بهت و حیرت فرو می برد که اینجا مگر کشور عراق است که ایرانسل پیامد خوشامدگویی و آرزوی اقامت خوش در عراق می دهد! متاسفانه این نوع پیامک ها به وفور از سوی ایرانسل در این منطقه فرستاده می شود و تاکنون نیز هیچ یک از مسئولین واکنشی نشان نداده است.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم آذر ۱۳۹۱ساعت 19:21  توسط امیر رحمانی  | 

یک گزارش کارگری از مراکز صنعتی خوزستان

 

تبعیض میان کارگران رسمی و پیمانکاری در پتروشیمی/اعتراض ها همچنان ادامه دارد

 

ماهشهر امروز : کارگران پیمانکاری کارخانه‌های پتروشیمی ماهشهر مدت هاست كه از وجود تبعیض میان آنان و کارگران رسمی اعلام نارضایتی می‌كنند و خواستار اجرای هر چه سریع‌تر مصوبهٔ هیئت دولت مبنی بر تغییر وضعیت قرارداد خود از پیمانکاری به رسمی هستند.

چندی پیش در سفر دکتر احمدی نژاد به ماهشهر و افتتاح چند پروژه پتروشیمی در منطقه ویژه ، برای چندمین بار به دستور رئیس دولت مبنی بر تبدیل قرارداد پیمانکاری کارگران پیمانی به قراردادی ، شعلهٔ امیدی در دل کارگران روشن شد تا بلکه تغییراتی در انعقاد قرارداد‌ها اتفاق بیافتد، موجی از شادی را در بین کارگران بوجود آورد .

دستور محمود احمدی‌نژاد مبنی بر تسریع در عقد قرارداد مستقیم و حذف پیمانکاران در راستای ساماندهی وضعیت کنونی پرسنل پیمانکار شاغل در وزارت نفت بوده که به گفتهٔ بسیاری از فعالان کارگری در چند سال اخیر حقوق قانونی آن‌ها دستخوش تغییرات منفعت جویانه پیمانکاران قرار گرفته است.در گزارشی که در ایلنا منتشر شد ، در چند هفتهٔ اخیر کارگران پتروشیمی کارگران منطقه ماهشهر اعتراضات متعددی را در رابطه با مشکلات خود از جمله حقوق، دستمزد و مزایا ترتیب داده‌اند.در ماه گذشته نیز یک فعال کارگری از «اعتراض صنفی ۳۰۰ کارگر کارخانه پتروشیمی فجر» خبر داد. کارگران کارخانه پتروشیمی فجر در اعتراض به عدم دریافت پاداش روز کارگر، عدم افزایش حقوق خود با توجه به قول‌های قبلی شرکت پیمانکاری رامپکو و مسائل ایمنی طی چند روز دست از کار کشیدند.

منوچهر یار احمدی از فعالان کارگری منطقه ویژه ماهشهر در گفتگو با ایلنا ضمن تاکید بر تبعیض میان کارگران این منطقه ، گفت: در روزهای گذشته در واحد‌های پتروشیمی فجر، بندر امام و شهید تند گویان اعتراضات صنفی پراكنده‌ای رخ داده که فعلا به دلیل تعمیرات اساسی (over haul) پایان یافته است. نمی‌خواستیم كارفرمایان فکر کنند می‌خواهیم از حجم بالای کاری که در این برهه (over haul) پیش می‌آید سوء استفاده می کنیم.لازم به ذکر است تعمیرات اساسی (over haul)، عملیاتی برای رساندن تجهیزات و قطعات به شرایط سلامت کامل است که در فاصله زمانی ۳ تا ۴ سال در تمام واحد‌های پتروشیمی اجرا می‌شود.

منو چهر یار احمدی در ادامه با تاکید بر پیگیری مشکلات کارگران منطقه ماهشهر تا رسیدن به نتیجهٔ مطلوب، اظهار داشت: ما وظیفه اجتماعی و اخلاقی داریم مشکلات کارگران پتروشیمی منطقه ماهشهر را پیگیری کنیم و از یک سری اهرم‌های فشار هم استفاده می کنیم و البته مصلحت‌هایی را هم در نظر می‌گیریم.

این فعال کارگری افزود: از زمان تغییر در راس مدیریت وزارت نفت، پاداش کارگران پیمانکاری از سالی ۲ بار به سالی یک بار کاهش یافته که تبعیضی آشکار است و آن را به دلیل مشکلات مالی عنوان می‌کنند.یار احمدی در پایان اظهار داشت: چرا بار مشکلات مالی باید بر روی دوش کارگران پیمانکاری قرار بگیرد؟ چرا مدیران برای مشکلات مالی هزینه‌ای نمی‌دهند؟ چرا نفرات رسمی سالی ۲ بار پاداش بگیرند و نفرات پیمانکار سالی یکبار؟ پاداش بهره وری وزارت نفت برای تمام کارگران است. با هر نوع استخدامی - از رسمی و پیمانکاری گرفته تا حجمی - که تا به امروز اختراع کرده‌اند تا از زیر تعهدات خودشان فرار کنند.

این گفته ها بخشی کوتاه از دغدغه های کارگران پیمانی پتروشیمی می باشد ، کارگرانی که فشار اصلی کار و صنعت را تحمل میکنند تا در این اوضاع گرانی و مشکلات اقتصادی نانی حلال برای خانواده خود فراهم کنند.حال باید به نظاره نشست که تا به کی این وضعیت نابسامان تبعیض در شرکت های منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر ادامه دارد و تا به کی کارگران زحمت کش این عرصه به زیر چرخ دنده های کار سخت و تبعیض دوام بیاورند ؟!!

 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم آذر ۱۳۹۱ساعت 19:15  توسط امیر رحمانی  | 

یک گزارش اجتماعی از اهواز

 

سبزی کاری در حاشیه کارون و مشکلات کشاورزان

کوی شهید محسن مقدم در منطقه 5 اهواز مزارع زیادی برای کشت سبزیجات دارد در بین هیاهوی زندگی شهری و سر و صدای ماشین ها و لوازم برقی که شاید کمتر کسی به آن توجه کرده است. در این مزارع عموما سبزیجات فصل های مختلف کشت می شود و سبزی کاران با علاقه زیاد درصدد رفع نیاز شهروندان هستند. کوی شهید محسن مقدم در منطقه 5 اهواز مزارع زیادی برای کشت سبزیجات دارد در بین هیاهوی زندگی شهری و سر و صدای ماشین ها و لوازم برقی که شاید کمتر کسی به آن توجه کرده است. در این مزارع عموما سبزیجات فصل های مختلف کشت می شود و سبزی کاران با علاقه زیاد درصدد رفع نیاز شهروندان هستند.

محصولات تولید شده در این باغات به بازارهای اهواز فرستاده می شود تا اهوازی ها بتوانند هر روز طعم سبزی های تازه را بر سر سفره های خود بچشند.وجود مزارع کشت سبزیجات مختلف باعث اشتغال تعداد زیادی از جوانان جویای کار اهواز و منطقه شده است که هم اکنون در حال کار در باغات سبزی هستند.وقتی به مزارع کشت سبزی می رسیم، با تعداد نسبتا زیادی از همشهریان مواجه می شویم که مشغول کار هستند تا بتوانند روزی حلال بدست آورند.

قدم زدن در بین کرت های سبزی روح و روان انسان را تازه می کند و برای دقایقی هر چند کوتاه انسان را از استرس ها و دردسرهای زندگی شهری دور می سازد.
استقبال گرم سبزی کاران ما را بر آن داشت تا دقایقی مهمان آنان شویم و از فضای دلنشین آن منطقه لذت ببریم و پای صحبت ها و درد دل هایشان بنشینیم..


سبزی با قیمت 3 برابر در دست مشتری

مهدی مقدمی جوان 27 ساله اهوازی که برای کشت سبزی زمینی را اجاره کرده می گوید: حدود 12 سال است که در این زمین مشغول کار هستم و باغبانی می کنم.
وی می افزاید: در فصل تابستان فقط سبزی خوردنی در اینجا می کاریم ولی در فصل زمستان علاوه بر آن سبزی خورشتی و آشی نیز در این زمین ها کاشته می شود.
مقدمی با بیان اینکه سالیانه حدود 8 میلیون ریال بابت اجاره زمین پرداخت می کنیم اضافه کرد: برخی از سبزی ها مانند شاهی را به قیمت 400 تومان می فروشیم ولی تا به دست مصرف کننده برسد حدود 1500 تومان قیمت می خورد که از 3 برابر قیمت هم بیشتر است.

وی با ابراز ناراحتی از دست به دست شدن سبزی ها می گوید: نمی توانیم سبزی ها را مستقیم به دست فروشندگان برسانیم زیرا وقت زیادی از ما می گیرد.این جوان سبزی کار می افزاید: اگر مستقیم و بدون واسطه سبزی ها به دست فروشندگان برسند مردم با قیمت کمتری سبزی ها را تهیه می کنند.این جوان اهوازی، باغبانی را در عین شیرینی، دارای زحمات زیادی دانست و گفت: نه استراحت و نه تفریح داریم و شبانه روز باید کار کنیم تا بتوانیم لقمه نان حلال به دست آوریم.وی در ادامه به بیان برخی مشکلات سبزی کاران این منطقه می پردازد و بیان می کند: هر 6 ماه یکبار باید بین 15 میلیون تا 17 میلیون ریال بابت برداشت آب به سازمان آب و برق خوزستان پرداخت کنیم که مبلغ زیادی برای ما می باشد ولی برای ادامه کار ناچاریم آن را بپردازیم.
مقدمی مشکلات زیاد را را سد راه سبزی کاران می داند و می گوید: ما هم مجبوریم که به این کار مشغولیم زیرا با هزینه های زیادی که بر ما تحمیل می شود این کار آن چنان سودی برای ما ندارد.
او ادامه می دهد: چون کاری نیست که انجام دهیم بالاجبار در این مزرعه کار می کنیم و اگر کار دیگری باشد ان را انجام می دهیم.

بهای آب قسطی شود

چند کارگر در مزرعه در حال چیدن و بسته بندی سبزی ها هستند و زیر لب با هم شوخی می کنند و می خندند و گویی از کار خود لذت می برند
محسن شفیعی جوان 32 ساله دیگری نیز می گوید: حدود 20 سال در مزارع کشت سبزیجات در حال کار کردن هستیم.او ادامه می دهد: گرمای طاقت فرسای شهر اهواز در تابستان کار را برای ما خیلی دشوار می کند و از طرف دیگر نیز رفت و آمد گاومیش ها در کنار رود کارون، باعث می شود تا شن های کنار رودخانه جابه جا و از طریق باد به سمت ما پرتاب شوند.
وی پرداخت پول برداشت آب را خیلی زیاد می داند و می گوید: قبلا به صورت قسطی مبالغ را پرداخت می کردیم ولی الان باید همه را یکجا پرداخت کنیم که فشار زیادی به کشاورزان سبزیکار وارد می شود.این سبزیکار اهوازی، ندادن حواله برای خرید کود و سم را یکی دیگر از مشکلات سبزیکاران عنوان می کند و اظهار می دارد: در حال حاضر فقط به نخل داران حواله خرید این اقلام داده می شود.

شفیعی می گوید: برخی حواله های خرید کود و سموم شیمیایی را در بازار آزاد به کشاورزان می فروشند که هزینه های اضافی بر آنان تحمیل می کند.
به نظر می رسد این زمین ها اگر زیر کشت سبزی نرود به محل زباله و .. تبدیل می شود با همت جوانان و ساکنان منطقه تبدیل به باغ و مزرعه شده است مسئولان نیز شرایط را برای ادامه کار آنان فراهم سازند.
تقسیط هزینه برداشت آب از رودخانه کارون و اختصاص سهمیه کود و سم از جمله خدماتی است که مسئولین می توانند برای رونق بیشتر کشاورزی در این منطقه به کشاورزان ارائه دهند.با توجه به سبز بودن مزارع در اکثر ماههای سال، این باغات می تواند به یکی از جاذبه های گردشگری و تفریحی اهواز تبدیل شود و مردم محصولات این کشاورزان را که سبزی تازه می باشد بدون واسطه خریداری کنند.کوی شهید محسن مقدم یا گاومیش آباد بخشی از شهرداری منطقه 5 محسوب می شود که بیشتر به یک روستا شبیه است تا منطقه ای در مرکز اهواز و در کنار رودخانه کارون.

به علت نگهداری تعداد زیادی گاومیش توسط ساکنان، این منطقه به گاومیش آباد معروف شد و پس از مدتی به کوی شهید محسن مقدم تغییر نام داد.این منطقه در ضلع شرقی رودخانه کارون حدفاصل پل پنچم و پل فولاد قرار دارد.گزارش حسین یزدی

 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم آذر ۱۳۹۱ساعت 19:12  توسط امیر رحمانی  | 

یک گزارش غم انگیز و نگران کننده

 

آمپول اشتباهی جوان اهوازی را به کام مرگ کشاند

سید علی رضا جوان 35 ساله اهوازی کارمند صنایع فولاد بود. روز اول مهر ماه، به دلیل سرماخوردگی راهی مطب پزشک می شود تا با تزریق یک آمپول از درد سرماخوردگی رها می شود اما حالش خوب نمی شود و روز بعد نیز نزد پزشک دیگری می رود و آمپولی دیگر برای وی تجویز می شود؛ غافل از آنکه این آمپول ها در آینده ای نه چندان دور مرگ دلخراش وی را رقم خواهد زد

نشریه راوی خوزستان : انسان جايز‌الخطاست. پزشك هم به عنوان يك انسان ممكن است در كار خود دچار اشتباه شود ولي از بد روزگار، گاهي اين اشتباه به هيچ قيمتي قابل جبران نيست. در چند سال اخير، مطالبي كه درباره صدمات ايجاده شده از سوي پزشكان در مطبوعات نقل شده، روبه فزوني نهاده و مشكل وجود خطاهاي پزشكي را بيش از پيش مطرح كرده است.چند وقت پیش نشریه راوی از جوان 35 ساله اهوازی و بستری شدن وی در یکی از بیمارستان های اهواز مطلبی نوشت و خواستار ورود مسئولین مربوطه در تزریق اشتباهی آمپول به وی شد. در کمال تاسف و ناباوری این جوان، چند روز پیش به کام مرگ کشیده شد و حتی دکترهای تهرانی هم نتوانستند کاری برای او انجام دهند.

روایت این مرگ دلخراش : سید علی رضا جوان 35 ساله اهوازی کارمند صنایع فولاد بود. روز اول مهر ماه، به دلیل سرماخوردگی راهی مطب پزشک می شود تا با تزریق یک آمپول از درد سرماخوردگی رها می شود اما حالش خوب نمی شود و روز بعد نیز نزد پزشک دیگری می رود و آمپولی دیگر برای وی تجویز می شود؛ غافل از آنکه این آمپول ها در آینده ای نه چندان دور مرگ دلخراش وی را رقم خواهد زد!

چند روز بعد، جای تزریق متورم و قرمز می شود. از درد به خود می پیچد و راهی بیمارستان می شود. عفونت در ابتدا جای تزریق را پر می کند و حتی جراحی های بعدی هم مانع از فراگیری عفونت نمی شود.ماجرا از زبانش همسرش : شوهرم در اهواز پنج بار تحت عمل جراحی قرار گرفت و هر بار که چرک را خارج می کردند دوباره جایگزین می شد. تب شدید امانش را بریده بود. برای بررسی موضوع آمپول اشتباهی، از نظام پزشکی آمدند ولی گفتند آمپول دیکلوفناک نبوده و علی رضا دگزا زده. بعد هم گفتند مشکل خودش بوده که دو روز پشت سر هم دگزا زده و به پزشک اش چیزی نگفته است!

روایت مرگ از زبانش برادرش : برادرم در بیمارستان 10 تا یازده بار تحت عمل جراحی قرار گرفت. در آن جا 18 روز بستری بود و در نهایت دو روز مرخص اش کردند. بعد از دو روز جای تزریق یاز هم عفونت می کند. علیرضا چند روزی هم در بیمارستان [...] بستری شد. آن جا هم نزدیک 5 الی 6 بار تحت عمل قرار گرفت.حالش روز به روز بدتر و عفونت محل تزریق اش بیشتر می شد. این عفونت ها به حدی بود که زخم سیاهی شکل گرفت و دکترها مجبور شدن بخشی از بدن او را در محل تزریق جدا کنند! در اهواز نزدیک هشت میلیون خرج کردیم اما فایده نداشت وقتی دیدم که حال برادرم خوب نمی شود او را به بیمارستان خصوصی تهران بردیم. نزدیک دو هفته هم آن جا بستری بود. دکترها گفتند که باید آن قدر بافت بدنش برداشته شود تا عفونت از بین برود. چند روز قبل از مرگ برادرم کبدش کم کار شد و در نهایت فوت کرد. علی رضا این اواخر فقط از درد داد می زد پزشک ها هم از بس به او مسکن تزریق کرده بودند دیگر معتاد شده بود.قصور پزشکی : قصور یا اشتباه پزشکی مرگ دلخراش علیرضا را رقم زد. قصور یا خطاهای پزشکی زمانی از سوی پزشک رخ می‌دهد که رعایت اصول و موازین پزشکی را در ارایه خدمات طبی رعایت نکند و از این طریق بیمار متحمل خساراتی اعم از مالی، جانی و یا معنوی می شود. در این شرایط است که بیمار و خانواده اش به موجب قانون حق پیدا می‌‌کند که علیه پزشک در مراجع قضایی یا نظام پزشکی اقامه دعوا نماید. عدم رعایت موازین و اصول پزشکی، موجب هتک حیثیت پزشک و به تبع آن جامعه پزشکی خواهد شد.

خطاهای پزشکی از نگاه آمار : خطاهای پزشکی، هرچند در قیاس با حکم و تعداد موارد مراجعه بیماران به پزشکان، آمار بسیار اندکی دارد، اما به خاطر حساسیت موضوع همواره مورد توجه افکار عمومی قرار دارد و در سیستم گسترده و پیچیده ای مانند نظام پزشکی دور از انتظار است. بسیاری از خطاها و اشتباهات پزشکی گزارش نمی شوند و همین موضوع ارائه آمار دقیقی از میزان خطا و اشتباهات در حوزه پزشکی و درمانی را دشوارتر می کند. با این حال به اعتقاد کارشناسان خطاهای پزشکی از آنجایی که در همه مراحل ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به بیماران احتمال بروز دارند، ممکن است از شیوع بسیار بالایی برخوردار شوند و میزان بالایی از مرگ ومیر را به خود اختصاص دهند. آمار اشتباهات در ایران : در ایران اگرچه آمار دقیقی از میزان خطاهای پزشکی در دست نیست، اما به استناد اطلاعات و مدارک موجود در حوزه تخلفات پزشکی از نظر خدمات تخصصی بیشترین شکایت ها مربوط به ارتوپدی و جراحی زنان و مامایی است که در همه جای دنیا رتبه اول و دوم را دارا است، اما در رتبه سوم، تخلفات جراحان عمومی قرار دارد که در این بخش، به تخلفات و شکایت های رسیده از جراحان عمومی، جراحان پلاستیک و ترمیمی، جراحان گوش و حلق و بینی و چشم رسیدگی می شود.

طبق آمار موجود قصور پزشکی در عمل های زیبایی بیش از موارد دیگر بوده و از این رو پزشکان و مسئولان بهداشت و درمان همواره نسبت به این مساله به شهروندان هشدار می دهند.

خطای پزشکی چیست؟

راوی : تزریق آمپول اشتباهی مرگ یک نوزاد را رقم زد.. اشتباه پزشکی باعث مرگ یک زن شد... بر اثر اشتباه پزشکان یک دختر زندگی نباتی پیدا کرد و ....مقصر این موارد کیست ؟

در دنیای امروز، میان پزشک و بیمار رابطه‌ای حقوقی برقرار است. براساس این رابطه، پزشک مکلف است در معالجه بیمار از تمام استعداد و قابلیت‌های خویش بهره بگیرد و چارچوب قانونی را نیز فراموش نکند. گاه پیش می‌آید پزشک آن گونه که باید در انجام وظایف خویش عمل نمی‌کند و به صورت اتفاقی و غیرعادی نتیجه‌ای متفاوت از نتیجه معمول حاصل می‌شود در این موارد مساله خطا، تخلف، قصور یا تقصیر پزشک مطرح می‌شود که پیامد حقوقی آن برای پزشک و بیمار متفاوت است. انتظار بیمار از پزشک داشتن دقت و مهارت است.

متاسفانه گاهی نبود این ۲ عامل سبب بروز حوادث و تشدید بیماری افراد و حتی گاهی به فوت بیمار منجر می‌شود. از چنین اتفاقاتی معمولا به عنوان خطا و قصور پزشکی یاد می‌شود زیرا معمولا ماهیتی عمدی ندارند. در تعریف خطای پزشکی نظرات مختلفی وجود دارد. برخی نیز معتقدند اصولا عنوان خطای پزشکی عنوانی نادرست است به هر حال، در تعریفی که مورد قبول است، خطای پزشکی را به این صورت بیان می‌کنند: قصور خدمت یا ارتکاب عمل اشتباه در برنامه‌ریزی یا اجرا که به طور بالفعل یا بالقوه باعث یک نتیجه ناخواسته می‌شود.

 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم آذر ۱۳۹۱ساعت 19:6  توسط امیر رحمانی  | 

یک گزارش فرهنگی - مذهبی

 

درباره ی مطلب روزنامه جمهوری اسلامی و استقبال مردم از ضریح عشق + تصاویر زیارت علما

سدیدنیوز: روزنامه جمهوری اسلامی به مدیر مسئولی یک روحانی به نام مسیح مهاجری روز سه شنبه 21 آذر ماه مطلبی را منتشر کرد و در آن از چند بعد به حرکت عظیم و باشکوه مردم در استقبال از ضریح جدید امام حسین (ع) تاخت.

سدید نیوز/

روزنامه جمهوری اسلامی به مدیر مسئولی یک روحانی به نام مسیح مهاجری روز سه شنبه 21 آذر ماه مطلبی را منتشر کرد و در آن از چند بعد به حرکت عظیم و باشکوه مردم در استقبال از ضریح جدید امام حسین (ع) تاخت.نکته ی درد آور تر اینکه علی رغم استقبال بسیار باشکوه و ماندگار مردم ولایی و متدین خوزستان و اهواز و خلق حماسه ی به یادماندنی ، مطلب فوق الذکر از طرف خبرنگار این روزنامه در اهواز نوشته و منتشر شده. خوزستانی که با وجود زندگی اقوام مختلف همواره سراسر شور و عشق به اهل بیت بوده و عشایر آن نیز در واقع مدافع حریم ولایت بوده اند و به همین دلیل همواره مورد طمع ناکام جریان های آمریکایی- سعودی وهابیت بوده.جای تعجب اینجاست حال که پس از عاشورای حسینی و پرشور مردم خوزستان که در کشور کم نظیر است ، عاشورای دومی توسط عاشقان اهل بیت رقم خورد چرا باید با این دستاورد عظیم و پر شور و شعور آن هم از سوی روزنامه ای که از بیت المال مسلمین ارتزاق می شود چنین برخوردی صورت بگیرد؟

در این روزنامه چند اشکال سطحی به استقبال مردم وارد شده که علی رغم بسیار واضح بودن پاسخ آن و با وجود اینکه قبلا توسط بسیاری از علما و بزرگان دینی در کشور و همچنین استان به طور مختصر به آن می پردازیم.

الف) گفته شده (ترافیک سنگیت حاصل از استقبال باعث معطلی مردم و ... شده است)

این سخن بسیار سطحی است. چرا که بالاخره هر تجمعی از مردم با محدودیت ترافیکی همراه می شود. مثلا نماز جمعه در هر هفته، مراسم های شب های قدر، دهه محرم و حتی مسابقات مهم فوتبال در جوار استادیوم ها موجب محدودیت ترافیکی می شود.آیا عقل سلیم می پذیرد که هرجا ترافیک و محدودیت ایجاد شد از تمام مصلحت های بزرگتر چشم بپوشانیم؟ یا به خاطر عدم ایجاد راه بندان مردم دست از مراسم و اعتقادات خود بردارند؟ چه اینکه در همه ی این مراسمات و برنامه ها شاهد آن هستیم با تدبیر ماموران انتظامی و راهنمایی و رانندگی مسیر های جایگزین تعیین می شود.لذا این حرف سطحی را نیازی به پاسخ نیست چرا که با پذیرفتن آن تقریبا باید در شهر نه مراسمی نه مسابقه ای و نه تجمعی صورت بگیرد!!

ب) گفته شده تعطیلی مردم با هدف استفاده از فضای معنوی با چه قانونی صورت گرفته؟

شاید نویسنده ی مطلب فراموش کرده در جمهوری اسلامی زندگی می کند. نظامی که با تقدیم هزاران شهید بنا شده، یکی از وظایف اصلی اش ایجاد فضای مناسب برای رشد و ارتقای معنوی مردم است. به همین دلیل است که ایام شهادت و ولادت تعطیل گردیده یا روزهای پس از شب قدر از ساعت 9 کار ادرات شروع می شود یا تعطیلات عید فطر افزایش می یابد.ضمن اینکه خود قانون، مراجع معینی را در استانداری مسئول تشخیص این موضوع نموده است. لذا باید ضمن تشکر از مسئولان مربوطه کهبا وظیفه شناسی و احترام به اعتقادات و احساسات پاک مردم یک روز را صرفا برای ادارات و مراکز آموزشی تعطیل نمودند، تشکر کرد.پ) مهمترین و شاید بتوان گفت بدترین بخش نوشته ی روزنامه ی جمهوری اسلامی آنجاست که با سوالات استفهامی و انکاری می پرسد آیا این مراسم ها مورد رضایت اباعبدالله الحسین است؟ و آیا اینگونه برنامه ها مورد تایید مراجع بزرگوار تقلید است؟

بسیار جای تعجب است که نویسنده و روزنامه نگار در این عصر اطلاعات و اینترنت به این اندازه بی اطلاع باشد. با یک جستجوی ساده و ابتدایی در اینترنت به راحتی می توان نظرات مراجع و علمای بزرگ را در خصوص تکریم و استقبال از ضریح جدید امام حسین(ع) دریافت.برای مثال حضرت علامه جوادی آملی بعنوان فقیه و مفسر بزرگ قرآن، علامه مصباح یزدی در قم به دیدن ضریح جدید رفتند و در کنارضریح دقایقی را خلوت کردند(عکس های زیر)


بازدید آیت الله مصباح یزدی از ضریح امام حسین(ع) در قم


یا آیت الله مکارم شیرازی به عنوان یکی از مراجع عالیقدر در این باره می گوید: کسانی که به کاروان "سفینةالنجاة" ضریح امام حسین(ع) خرده می گیرند، اشتباه می کنند،ایشان افزودند: برخی افراد از بردن ضریح امام حسین(ع) به شهر های مختلف ایراد می گیرند و می گویند چه فرقی بین طلا و نقره های ضریح و دیگر طلاها و نقره ها وجود دارد؛ باید به آنها بگوییم این بوسیدن مردم به خاطر انتساب به امام حسین (ع) است و خرافی نیست. (متن کامل)


البته علمای بزرگوار استان نیز به تفصیل در این باره سخن گفته اند و مبانی دینی تکریم ظریح ائمه را طرح کرده اند.

برای مثال آیت الله دکتر حیدری در گفتگو با سدیدنیوز می گوید: نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری استقبال مردم از ضریح جدید امام حسین(ع) را از باب تعظیم شعائر دانست و اظهار داشت: ضریح جدید اسباب ابراز محبت به امام حسین(ع) است. از آنجا که ضریح بعداً نصب خواهد شد قداست پیدا می کند با اینکه هنوز نصب نشده است.

وی افزود: به عنوان مثال قرآن در باب تعظیم شعائر می فرماید گوسفندی که قرار است در روز دهم ذی الحجه در راه خدا ذبح گردد و گردنبندی که به آن متصل است از شعائر ا... (نشانه های خدا) می باشد. زمانی که این گردنبند یعنی نخی که به گردن گوسفند بسته شده است قداست دارد با اینکه هنوز گوسفند در راه خدا ذبح نشده معلوم است این ضریحی که بر قبر مبارک امام حسین(ع) نصب خواهد شود ارزشش کمتر از گردنبند گوسفند نیست. چون این ضریح بر قبر انسانی که ذبیح ا... و ثارا... است نصب خواهد شد قداست خود را پیشاپیش می گیرد. بنابراین مردم وقتی احترام می گذارند این طبق آیه قرآن است.

دکتر حیدری با بیان اینکه استقبال پرشور مردم خوزستان حاکی از ریشه دار و پایدار بودن تشیع مردم است افزود: ماهیت، هویت و جوهره مردم، ولایت و ولایتمداری و محبت به امام حسین(ع) است. بنابراین هر حرف و حدیثی که منافی این موضوعات درباره مردم گفته می شود بی اساس است.وی تصریح کرد: همانطور که مردم در 9 دی با قیام خود به نام امام حسین(ع) طومار فتنه 88 را در هم پیچیدند با استقبال پرشور مردم از ضریح جدید امام حسین(ع) طومار فتنه وهابیت را در هم پیچیده و آنان را به زباله دان تاریخ فرستادند. (متن کامل).

حجت الاسلام حاجتی نیز به عنوان متفکر و اندیشمند و مدیر حوزه های علمیه خوزستان در گفتگو با سدیدنیوز می گوید: مردم ما به خاطر اینکه این ضریح مقدس، یک نشان از مولایشان حضرت سیدالشهدا(ع) می باشد به آن تبرک می جویند.وی افزود: این شور حالی که در ملت ایران مشاهده می کنیم به خاطر این است که مردم ما چیزی را مشایعت می کنند که هدیه آنها به امام حسین (ع) می باشد و قرار است برای همیشه در جوار حضرت سیدالشهدا(ع) باقی بماند.امام جمعه موقت اهواز با بیان این اینکه مردم ما کاری به ضریح ندارند اضافه کرد: ملت بزرگ ایران به خاطر این که این ضریح باعث شده یاد حسین(ع) در دل هایشان زنده شود و عرض ارادتی به مولایشان کنند آن را احترام می گذارند.

وی با اشاره به این نکته که این نشانه بیشتر مردم ما را یاد سرور و سالار شهیدان انداخته است خاطرنشان ساخت: عقلانیت مردم ما این را اقتضا می کند که وقتی نشانه ای از اربابشان می بینند یاد آن حضرت می افتند.حاجتی ادامه داد: وقتی مردم ما یاد مولایشان حضرت اباعبدالله (ع) می افتند به آن حضرت ادب و احترام می کنند که این نشان از بلوغ عقلانیت مردم ما می باشد که همه به آن افتخار می کنیم. (متن کامل)

در پایان اشاره می شود که آنچه گفته شد برای روشنگری بوده و به نظر می رسد مسئولان روزنامه جمهوری اسلامی هرچه سریعتر باید از مردم به خاطر توهینی که به فهم و درک آنان شده عذرخواهی کنند و اگر خدای ناکرده عواملی دراین میان هستند که از این گونه مطالب اهداف دیگری دارند با آنان برخورد شود.

 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم آذر ۱۳۹۱ساعت 19:0  توسط امیر رحمانی  | 

اخبار شهرستانها

 

تجمع جمعی از کارگران پتروشیمی امیرکبیر روبروی فرمانداری ماهشهر/ خواستار احقاق حقوق خویش هستیم


به گزارش ماهشهر امروز ، این تجمع برای دومین بار در 3 روز گذشته صورت پذیرفت و معترضین به خبرنگار ما در محل گفتند که اگر نتیجه ای امروز حاصل نشود در مقابل استانداری هم تجمع خواهیم کرد .

این کارگران معترض در حالی امروز اقدام به تجمع کرده اند که به گفته آنها این مسئله به 2 سال قبل می گردد و مسئولین شرکت با وعده ها و قولهایی که به آنها داده بودند تا کنون این مسئله را حل ننمودند و فقط مبلغ ناچیزی بعنوان حق بهره وری اختصاص دادند که آن هم ثباتی ندارد .

یکی از کارگران با نشان دادن صورتجلسه ای که ما بین نمایندگان کارگری و مسئولین شرکت امیرکبیر در مرداد ماه 90 تنظیم شده بود گفت : متأسفانه ما با وعده های مسئولین شرکت مبنی بر حل نمودن این مشکل به کار خود ادامه دادیم ولی تا این تاریخ همچنان ما منتظر هستیم .

یکی دیگر از کارگران با برشمردن برخی از مشکلات اقتصادی خویش گفت : بعد از 12 سال سابقه کارگری من همچنان دچارمشکلاتی هستم و دستمزد من کفاف زندگی ام را نمیدهد .

وی با اشاره به وجود پیمانکار در شرکت گفت : دولت به کارگران قول داد که پیمانکاران و واسطه ها حذف شوند و مستقیماً با خود شرکت قرارداد بسته شود ولی هنوز پیمانکاران وجود دارند و به ما میگویند یا قرارداد با ما را امضاء کنید و یا اخراج می شوید .

لازم به ذکر است ، از طرف شخص رییس جمهور هم کتباً و هم شفاهاً نسبت به مسئله حذف واسطه ها و قرارداد کارگران با شرکت ها دستوراتی به وزارت نفت صادر شد ، اما بعد از ماه ها هنوز این مسئله مسکوت مانده است .رئیس اداره کار منطقه ویژه اقتصادی در گفتگو با خبرنگار ما درباره مشکل کارگران شرکت پتروشیمی امیرکبیر اظهار کرد : عمده مسئله مطرح شده از طرف کارگران عزیز این بود که حقوق و مزایایی که می گیرند از نظر معیشتی برای آنها کافی نیست و نسبت به اقشار کارگری دیگر کمتر دستمزد میگیرند و این در حالی است که ما بین این کارگران حقوق هایی با رقم 1 میلیون تا 1میلیون و 500 هزار تومان داریم و برخی دیگر از این کارگران دستمزدهایی بین 500 تا 800 هزار تومان دریافت میکنند ، که عمده اعتراض ها از این بخش است .

محمد مطیری تصریح کرد : شرکت پتروشیمی امیرکبیر که یک شرکت خصوصی شده است با توجه به توان خویش به این کارگران مبالغی بین 40 تا 70 هزار تومان بعنوان حق بهره وری پرداخت کرد ، اما کارگران می گویند که مبلغی اگر می خواهد اضافه شود باید روی پایه حقوقی اضافه شود نه بعنوان چیزی دیگر ، لذا بخاطر همین اقدام به امضای قرارداد خویش نمیکنند .

وی ادامه داد : بعد از صحبت هایی که امروز ما بین نماینده شرکت و کارگران در محل فرمانداری انجام شد ، قرار براین شد که در جلسه شورای راهبردی مدیران این مسائل مطرح شود و نسبت به حل مشکل فوق تصمیمی گرفته شود .مطیری در پایان اضافه کرد : برای حل ریشه ای این قسم مشکلات در پتروشیمی های ماهشهر باید راهکار عملی تعیین شود تا دوباره شاهد چنین مسائلی در گوشه ها و صنوف دیگر نشویم .وی همه کارگران را به خویشتن داری و صبر تا حل مشکل موجود دعوت کرد و تأکید کرد ، این گونه مسائل در فضای آرام و کارگروهی بهتر حل می شود .

 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم آذر ۱۳۹۱ساعت 18:50  توسط امیر رحمانی  | 

یک مقاله اجتماعی

قابل توجه متاهلین
مجردها هم یاد بگیرن بد نیست
خوشبختی آرزوی همه
تـداوم یك زنـدگی

این یـک داستـان واقـعی است


اون شب وقتی به خونه رسیدم دیدم همسرم مشغول آماده کردن شام است. دستشو گرفتم و گفتم: باید راجع به یک موضوعی باهات صحبت کنم. اون هم آروم نشست و منتظر شنیدن حرف های من شد. دوباره سایه رنجش و غم رو توی چشماش دیدم. اصلا نمی دونستم چه طوری باید بهش بگم، انگار دهنم باز نمی شد. هرطور بود باید بهش می گفتم و راجع به چیزی که ذهنم رو مشغول کرده بود، باهاش صحبت می کردم. موضوع اصلی این بود که من می خواستم از اون جدا بشم. بالاخره هرطور که بود موضوع رو پیش کشیدم، از من پرسید چرا؟! اما وقتی از جواب دادن طفره رفتم خشمگین شد و در حالی که از اتاق غذاخوری خارج می شد فریاد می زد: تو مرد نیستی.
اون شب دیگه هیچ صحبتی نکردیم و اون دایم گریه می کرد و مثل باران اشک می ریخت. می دونستم که می خواست بدونه که چه بلایی بر سر عشق مون اومده و چرا؟ اما به سختی می تونستم جواب قانع کننده ای براش پیدا کنم. چرا که من دلباخته یک دختر جوان به اسم"دوی" شده بودم و دیگه نسبت به همسرم احساسی نداشتم. من و اون مدت ها بود که با هم غریبه شده بودیم من فقط نسبت به اون احساس ترحم داشتم. بالاخره با احساس گناه فراوان موافقت نامه طلاق رو گرفتم. خونه، 30درصد شرکت و ماشین رو به اون دادم. اما اون یک نگاه به برگه ها کرد و بعد همه رو پاره کرد.
زنی که بیش از 10 سال باهاش زندگی کرده بودم تبدیل به یک غریبه شده بود و من واقعا متاسف بودم و می دونستم که اون 10 سال از عمرش رو برای من تلف کرده و تمام انرژی و جوانی اش رو صرف من و زندگی با من کرده، اما دیگه خیلی دیر شده بود و من عاشق شده بودم. بالاخره اون با صدای بلند شروع به گریه کرد، چیزی که انتظارش رو داشتم. به نظر من این گریه یک تخلیه هیجانی بود. بالاخره مسئله طلاق کم کم داشت براش جا می افتاد.
فردای اون روز خیلی دیر به خونه اومدم و دیدم که یک نامه روی میز گذاشته! به اون توجهی نکردم و رفتم توی رختخواب و به خواب عمیقی فرو رفتم. وقتی بیدار شدم دیدم اون نامه هنوز هم همون جاست. وقتی اون رو خوندم دیدم شرایط طلاق رو نوشته. اون هیچ چیز از من نمی خواست به جز اینکه در این مدت یک ماه که از طلاق ما باقی مونده بهش توجه کنم. اون درخواست کرده بود که در این مدت یک ماه تا جایی که ممکنه هر دومون به صورت عادی کنار هم زندگی کنیم. دلیلش هم ساده و قابل قبول بود: پسرمون در ماه آینده امتحان مهمی داشت و همسرم نمی خواست که جدایی ما پسرمون رو دچار مشکل بکنه! این مسئله برای من قابل قبول بود. اما اون یک درخواست دیگه هم داشت: از من خواسته بود که بیاد بیارم که روز عروسی مون من اون رو روی دست هام گرفته بودم و به خانه آوردم و درخواست کرده بود که در یک ماه باقی مونده از زندگی مشترکمون هر روز صبح اون رو از اتاق خواب تا دم در به همون صورت روی دست هام بگیرم و راه ببرم!

خیلی درخواست عجیبی بود. با خودم فکر کردم حتما داره دیوانه می شه. اما برای این که آخرین درخواستش رو رد نکرده باشم موافقت کردم. وقتی این درخواست عجیب و غریب رو برای "دوی"تعریف کردم اون با صدای بلند خندید گفت: به هر حال باید با مسئله طلاق روبرو می شد، مهم نیست داره چه حقه ای به کار می بره.
مدت ها بود که من و همسرم هیچ تماسی با هم نداشتیم تا روزی که طبق شرایط طلاق که همسرم تعین کرده بود من اون رو بلند کردم و در میان دست هام گرفتم. هر دومون مثل آدم های دست و پاچلفتی رفتار می کردیم و معذب بودیم. پسرمون پشت ما راه می رفت و دست می زد و می گفت: بابا مامان رو تو بغل گرفته راه می بره.جملات پسرم دردی رو در وجودم زنده می کرد، از اتاق خواب تا اتاق نشیمن و از اون جا تا در ورودی حدود 10متر مسافت رو طی کردیم. اون چشم هاشو بست و به آرومی گفت: راجع به طلاق تا روز آخر به پسرمون هیچی نگو! نمی دونم یک دفعه چرا این قدر دلم گرفت و احساس غم کردم. بالاخره دم در اون رو زمین گذاشتم. رفت و سوار اتوبوس شد و به طرف محل کارش رفت. من هم تنها سوار ماشین شدم و به سمت شرکت حرکت کردم. روز دوم هر دومون کمی راحت تر شده بودیم، می تونستم بوی عطرشو استشمام کنم. عطری که مدتها بود از یادم رفته بود.
با خودم فکر کردم من مدتهاست که به همسرم به حد کافی توجه نکرده بودم. انگار سال هاست که ندیدمش، من از اون مراقبت نکرده بودم. متوجه شدم که آثار گذر زمان بر چهره اش نشسته، چند تا چروک کوچک گوشه چشماش نشسته بود. لابلای موهاش چند تا تار خاکستری ظاهر شده بود! برای لحظه ای با خودم فکر کردم: خدایا من با او چه کار کردم؟! روز چهارم وقتی اون رو روی دست هام گرفتم حس نزدیکی و صمیمیت رو دوباره احساس کردم. این زن، زنی بود که 10 سال از عمر و زندگی اش رو با من سهیم شده بود. روز پنجم و ششم احساس کردم، صیمیت داره بیشتر و بیشتر می شه، انگار دوباره این حس زنده شده و دوباره داره شاخ و برگ می گیره. من راجع به این موضوع به "دوی" هیچی نگفتم. هر روز که می گذشت برام آسون تر و راحت تر می شد که همسرم رو روی دست هام حمل کنم و راه ببرم. با خودم گفتم حتما عضله هام قوی تر شده. همسرم هر روز با دقت لباسش رو انتخاب می کرد.
یک روز در حالی که چند دست لباس رو در دست گرفته بود احساس کرد که هیچ کدوم مناسب و اندازه نیستند. با صدای آروم گفت: لباس هام همگی گشاد شدند. و من ناگهان متوجه شدم که اون توی این مدت چه قدر لاغر و نحیف شده و به همین خاطر بود که من اون رو راحت حمل می کرد. انگار وجودش داشت ذره ذره آب می شد. گویی ضربه ای به من وارد شد، ضربه ای که تا عمق وجودم رو لرزوند. توی این مدت کوتاه اون چقدر درد و رنج رو تحمل کرده بود. انگار جسم و قلبش ذره ذره آب می شد. ناخوداگاه بلند شدم و سرش رو نوازش کردم. پسرم این منظره که پدرش، مادرش رو در آغوش بگیره و راه ببره تبدیل به یک جزء شیرین زندگی اش شده بود. همسرم به پسرم اشاره کرد که بیاد جلو و به نرمی و با تمام احساس اون رو در آغوش فشرد. من روم رو برگردوندم، ترسیدم نکنه که در روزهای آخر تصمیمم رو عوض کنم. بعد اون رو در آغوش گرفتم و حرکت کردم.
همون مسیر هر روز، از اتاق خواب تا اتاق نشیمن و در ورودی. دست های اون دور گردن من حلقه شده بود و من به نرمی اون رو حمل می کردم، درست مثل اولین روز ازدواج مون. روز آخر وقتی اون رو در آغوش گرفتم به سختی می تونستم قدم های آخر رو بردارم. انگار ته دلم یک چیزی می گفت: ای کاش این مسیر هیچ وقت تموم نمی شد. پسرمون رفته بود مدرسه، من در حالی که همسرم در آغوشم بود با خودم گفتم: من در تمام این سالها هیچ وقت به فقدان صمیمیت و نزدیکی در زندگی مون توجه نکرده بودم.
اون روز به سرعت به طرف محل کارم رانندگی کردم، وقتی رسیدم بدون این که در ماشین رو قفل کنم ماشین رو رها کردم. نمی خواستم حتی یک لحظه در تصمیمی که گرفتم، تردید کنم. "دوی" در رو باز کرد و من بهش گفتم که متاسفم، من نمی خوام از همسرم جدا بشم! اون حیرت زده به من نگاه می کرد، به پیشانیم دست زد و گفت: ببینم فکر نمی کنی تب داشته باشی؟ من دستشو کنار زدم و گفتم: نه! متاسفم، من جدایی رو نمی خوام. این منم که نمی خوام از همسرم جدا بشم. به هیچ وجه نمی خوام اون رو از دست بدم. زندگی مشترک من خسته کننده شده بود، چون نه من و نه اون تا یک ماه گذشته هیچ کدوم ارزش جزییات و نکات ظریف رو در زندگی مشترکمون نمی دونستیم. زندگی مشترکمون خسته کننده شده بود نه به خاطر این که عاشق هم نبودیم بلکه به این خاطر که اون رو از یاد برده بودیم. من حالا متوجه شدم که از همون روز اول ازدواج مون که همسرم رو در آغوش گرفتم و پا به خانه گذاشتم موظفم که تا لحظه مرگ همون طور اون رو در آغوش حمایت خودم داشته باشم. "دوی" انگار تازه از خواب بیدار شده باشه در حالی که فریاد می زد در رو محکم کوبید و رفت.
من از پله ها پایین اومدم سوار ماشین شدم و به گل فروشی رفتم. یک سبد گل زیبا و معطر برای همسرم سفارش دادم. دختر گل فروش پرسید: چه متنی روی سبد گل تون می نویسید؟ و من در حالی که لبخند می زدم نوشتم: از امروز صبح، تو رو در آغوش مهرم می گیرم و حمل می کنم، تو رو با پاهای عشق راه می برم، تا زمانی که مرگ، ما دو نفر رو از هم جدا کنه و امیدوارم که فقط مرگ مارو از هم جدا کنه ...


درسته، جزئیات ظریفی توی زندگی ماها هست که از اهمیت فوق العاده ای برخورداره ولی در بعضی مواقع از اونها غافل هستیم. مسائل و نکاتی که برای تداوم و یک رابطه، مهم و ارزشمندند. این مسایل خانه مجلل، پول، ماشین و مسایلی از این قبیل نیست. این ها هیچ کدوم به تنهایی و به خودی خود شادی آفرین نیستند. پس در زندگی سعی کنید زمانی رو صرف پیدا کردن شیرینی ها و لذت های ساده زندگی تون کنید. چیزهایی رو که از یاد برده اید رو یادآوری و تکرار کنید و هر کاری رو که باعث ایجاد حس صمیمیت و نزدیکی بیشتر و بیشتر بین شما و همسرتون می شه، انجام بدید. زندگی خود به خود دوام پیدا نمی کنه.

به عشق عادت نكنید بلكه با عشق زندگی كنید
این شما هستید که باید باعث تداوم زندگی تون بشید ...
+ نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم آذر ۱۳۹۱ساعت 16:4  توسط امیر رحمانی  | 

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر