اخبار خوزستان

خبری-تحلیلی

اخبار مرکز استان

بزرگترین حوزه علمیه درس خارج در اهواز ساخته می شود
اهواز - خبرگزاری مهر: مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان از ساخت بزرگترین حوزه عملیه درس خارج با نام «بقیه الله» در اهواز خبر داد و گفت: ساختمان این مدرسه به نیمه کار رسیده است.

محمد حسین بلک در گفتگو با خبرنگار مهر، این مدرسه در کنار مسجد آیت الله جزایری و با حمایت وی در حال ساخت است که کل اعتبارات آن توسط سازمان تبلیغات اسلامی استان خوزستان پرداخت می شود و هدف آن راه اندازی مکانی برای تدریس درس خارج برای طلاب استان است.

وی افزود: با توجه به گسترش روز افزون مدارس علمیه در استان خوزستان وجود چنین مکانی از سالها قبل به شدت در استان احساس می شد که در نهایت با راهنمایی های آیت الله جزایری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان کلنگ آغاز ساخت آن به زمین زده شد.
 
بلک عنوان کرد: این مرکز که در نوع خود بزرگترین حوزه علمیه درس خارج در سراسر کشور است علاوه بر پوشش دادن طلاب شاغل به تحصیل در استان خوزستان، می تواند سایر طلاب استانهای همجوار را نیز پوشش دهد.
 
مشاور فرهنگی استاندار خوزستان با اشاره به وجود حدود 400 مسجد در سطح اهواز گفت: فعالیت چندین ساله حوزه علمیه خوزستان توانست روحانیانی را تربیت کند که در سمتهای مهم از جمله امامت جمعه، مدرس حوزوی و دانشگاهی، مدیریت و تبلیغ مشغول به خدمت هستند.
 
بلک تصریح کرد: هم اکنون بیش از 240 طلبه و روحانی در اهواز مشغول به تحصیل در سطح خارج فقه هستند که تعداد 90 نفر از آنان تحت برنامه به این امر مبادرت می ورزند.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان خوزستان عنوان کرد: بالغ بر سه هزار طلبه در 42 مدرسه و مرکز تخصصی حوزوی این استان مشغول تحصیل هستند که تنها در شهر اهواز این تعداد به حدود یک هزار و 300 تن و 15 مدرسه علمیه می رسد.

بلک همچنین با اشاره به اینکه بیش از 400 نفر استاد رسمی و غیررسمی در این حوزه فعالیت می کنند، عنوان کرد: برگزاری 80 امتحان شفاهی در سطح استان، اجرای 40 امتحان استادی از طریق ویدئوکنفرانس، اجرای ضوابط دقیق تلبس طلاب و ... از دیگر برنامه‌های اجرا شده در سطح استان خوزستان بوده است.
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 12:38  توسط امیر رحمانی  | 

اخبار ورزشی

خارجیهای فولاد رفتند/ قرارداد دو بازیکن باتجربه تیم پایان یافت
اهواز - خبرگزاری مهر: همزمان با انتخاب حسین فرکی به عنوان سرمربی فولاد خوزستان، قرارداد سه بازیکن و مربی این تیم به پایان رسیده و به نظر می رسد باشگاه تمایلی برای ادامه همکاری با آنها ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین فرکی سرمربی دو فصل اخیر تیم نفت تهران ظهر سه شنبه در باشگاه فولاد حضور یافت و با مسئولان این باشگاه برای همکاری به عنوان سرمربی به توافق رسید.

فرکی سپس راهی هیئت فوتبال استان خوزستان شد تا قرارداد خود را به مدت یک فصل به ثبت برساند اما به دلیل اینکه قراردادهای فصل آینده از روز بیست و هشتم اردیبهشت به بعد ثبت می شوند، این امر به روز پنجشنبه هفته جاری موکول شد.

در سوابق مربیگری فرکی، سرمربیگری تیمهای نفت تهران و صنعتی کاوه تهران و مربیگری در تیم ملی فوتبال کشورمان به عنوان دستیار برانکو ایوانکوویچ به چشم می خورد.

جدایی مربی بدنساز پرتغالی فولاد خوزستان
 
با آمدن حسین فرکی، قرارداد گیلهرم فرینیا مربی بدنساز پرتغالی فولاد به پایان رسید و باشگاه به همکاری خود با این مربی خاتمه داد. فرینیا یکی از مربیان قدیمی فولاد بود که در زمان سرمربیگری هموطن خود آگوستی ایناسیو به این تیم پیوست و تنها در زمان حضور کوتاه مدت لوکا بوناچیچ در فولاد، در این تیم حضور نداشت.
 
این مربی 56 ساله به زودی با باشگاه فولاد تسویه حساب می کند تا در مکان دیگری به فعالیت ادامه دهد. جایگزین فرینیا به زودی از سوی حسین فرکی و پس از هماهنگی با مسئولان باشگاه معرفی خواهد شد.

پایان قرارداد دو بازیکن خارجی فولاد
 
همچنین قرارداد آندره رینالدو هافبک برزیلی و جابا مجیری مدافع گرجستانی فولاد به پایان رسید و این دو بازیکن به زودی اهواز را ترک می کنند.

آندره رینالدو دو فصل قبل به فولاد پیوست و در طی این مدت در 13 مسابقه به صورت کامل و در 25 بازی به صورت تعویضی به میدان رفت.
 
جابا مجیری نیز در سه فصل اخیر در فولاد حضور داشت و در 50 مسابقه به طور کامل و در هشت دیدار به صورت تعویضی حضور یافت.
 
قرارداد این دو بازیکن در پایان فصل جاری مسابقات لیگ برتر به اتمام رسید و با توجه به عملکرد آنها ، باشگاه تصمیم به عدم تمدید قرارداد گرفت تا در آینده ای نزدیک گزینه های خارجی بهتری جایگزین آنها شود.
 
در کنار این موارد قرارداد دو بازیکن باتجربه فولاد خوزستان که هر کدام در این فصل بازوبند فولاد خوزستان را به بازو بستند به پایان رسید و باید دید که سیاست باشگاه تداوم همکاری با این دو بازیکن است یا اینکه آنها باید فوتبال خود را در مکانی دیگر ادامه دهند.

بر همین اساس قرارداد جلال کاملی مفرد مدافع این باشگاه و کاپیتان اول تیم به پایان رسیده و در کنار آن باید از خاتمه یافتن قرارداد رضا نوروزی یکی از بهترین گلزنان فولاد در دو فصل اخیر نیز یاد برد.

در عین حال سرمربی تیم ملی زیر 22 سال کشور از بیست و دو بازیکن برای حضور در اردوی این تیم دعوت به عمل آورد که در این بین بختیار رحمانی و کاوه رضایی دو بازیکنی هستند که از باشگاه فولاد به اردو دعوت شده اند.

بازیکنان دعوت شده باید ظهر جمعه خود را به کادر فنی این تیم در هتل المپیک معرفی کنند.تیم ملی فوتبال زیر 22 سال ایران، در حال آماده سازی برای حضور در نخستین دوره مسابقات قهرمانی آسیا می باشد.
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 12:37  توسط امیر رحمانی  | 

اخبار ورزشی

حردانی سرمربی فولاد نوین خوزستان باقی ماند
اهواز - خبرگزاری مهر: فریدون حردانی فصل آینده نیز هدایت فولاد نوین خوزستان در رقابتهای لیگ دسته دوم فوتبال کشور را بر عهده خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه مدیران باشگاه فولاد نوین با فریدون حردانی سرمربی فصل گذشته این تیم برگزار شد و طرفین در خصوص ادامه همکاری به توافق نهایی رسیدند.

در این جلسه که علیرضا اژدری زاده مدیرعامل باشگاه فولاد نوین و سیف الله رئیس هیات مدیره این باشگاه نیز در آن حضور داشتند بر حضور پرقدرت در مسابقات فصل آینده لیگ دسته دوم تاکید و مقرر شد از تمام امکانات موجود برای نیل به این هدف استفاده شود.

فولادنوینی ها فصل گذشته در رده هفتم گروه نخست رقابتهای لیگ دسته دوم جای گرفتند اما بر اساس تصمیمات جدید، قرار است در فصل آینده با قدرت تر از گذشته ظاهر شوند و صعود به لیگ دسته اول را در سرلوحه کار خود قرار دهند.

انتخاب مجدد فریدون حردانی به عنوان سرمربی تیم فولاد نوین خوزستان بر این اساس است که حضور حردانی در فولاد نوین با توجه به شناخت کامل وی از بازیکنان آن و آشنایی با جو حاکم بر مسابقات فوتبال کشور، می تواند به رسیدن به این هدف کمک فراوانی کند.
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 12:35  توسط امیر رحمانی  | 

یک خبر اجتماعی

مقایسه یک خانواده ایرانی با خانواده‌ اسرائیلی  

 

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
بر اساس گزارشی که اخیرا سازمان جاسوسی ایالت محتمد امریکا (سازمان سیا C.I.A) منتشر کرده است تعداد فرزندان در یک خانواده ایرانی، کمتر از تعداد فرزندان در یک خانواده اسرائیلی است.

به گزارش انتخاب به نقل از ایسنا، بر اساس این گزارش این رقم حتی کمتر از خانواده های انگلیسی، آمریکایی، فرانسوی است.
 
سازمان جاسوسی آمریکا با اعلام این خبر می افزاید: زنان ایرانی با دارا بودن 1.87 فرزند در مکان 144 ام جدول جهانی قرار می گیرند.
 
این در حالی است که حتی اسرائیل با رتبه 75،آفریقای جنوبی 97، برزیل 106، ترکیه 110، فرانسه 118 ، آمریکا 122، انگلیس 137 در مکان های بالاتر از ایران قرار می گیرند.
 
سی آی ای با مقایسه نرخ کل زاد و ولد در کشور های مختلف گزارشی را منتشر کرده است که پتانسیل برای تغییر جمعیت در کشورها را نشان می دهد و این آمار برای متوسط تعداد کودکان که به ازای هر زن به دنیا آمده است، خواهد بود.
 
گفتنی است نرخ باروری کل ( TFR )اندازه گیری سطح باروری مستقیم از میزان تولد خام است که به زاد و ولد در هر زن اشاره دارد و نرخ دو کودک در هر زن در نظر گرفته شده است.
 
نرخ بالای دو فرزند نشان می دهد جمعیت رو به رشد و متوسط سن رو به کاهش است .
 
از حوالی دهه چهل شمسی نظام شاهنشاهی با همکاری موسسات مهندسی اجتماعی غرب، شروع به پیاده کردن برنامه کنترل و تنظیم جمعیت در ایران کرد. امروزه واضح شده است که با نداشتن جمعیت کافی، رشد علم و اقتصاد در یک کشور با مانع جدی روبرو خواهد شد و باعث رشد مهاجرت بدان کشور شده و باعث التقاط فرهنگی و در نتیجه غلبه فرهنگ های رقیب بر آن کشور می شود.
 
این درحالی است که لذا بوش با کنترل جمعیت آمریکا مبارزه کرد و جمعیت آمریکا در صد سال گذشته با تکثیر موالید و باز گذاشتن مهاجرت همفکران به امریکا، حدود یکصد میلیون نفر افزایش یافته است و این مطلب به عنوان یکی از مولفه های راهبردی قدرت در آنجا مطرح است. اسرائیل و قدرت های اروپایی نیز سیاست های جدی تشویق به زاد و ولد را در پیش گرفته اند و اسرائیل در این زمینه از همه پیشی گرفته است.
 
متأسفانه بسیاری از کارشناسان جمعیت در کشور ما به سادگی از همه مسایل و واقعیت های موجود در بحث کنترل جمعیت گذر چشم پوشی کرده اند. آنان کنترل جمعیت، تنظیم خانواده و بهداشت زادآوری را دقیقاً در همان الگوی غربی، با همان دلایل و با همان راهبردها و منابع پی می گیرند.
 
برای مثال رئیس انجمن تنظیم خانواده در سال 1376 در مصاحبه ای که به مناسبت روز جهانی جمیعت ایراد کرد، گفت: باید درنظر داشت، موضوع تنظیم خانواده، کنترل جمعیت نیست؛ بلکه تنظیم خانواده شامل مواردی از قبیل بهداشت باروری، ترغیب مردان به مشارکت در برنامه های تنظیم خانواده، ارتقای موقعیت زنان از جنبه های گوناگون استقلال مالی، سواد، مشارکت آنان در تصمیم گیری به خصوص تصمیم گیری در مورد تعداد بچه ها و فاصله بارداری- است. چون محور توسعه سلامت است و محور سلامت، ارتقای زنان.»
 
چنانچه ملاحظه می شود در عبارت فوق بهداشت باروری به اندازه خود کنترل جمعیت اهمیت یافته است. در حالی که این واژه بومی سازی نشده است. تلقی عرف جهانی از بهداشت باروری این است که این سیاست بهداشتی به دلیل رواج روابط جنسی غیر ایمن، ضرورت دارد. روابطی که از سنین پایین نوجوانی و در خارج از چارچوب خانواده، پدید می آیند. علاوه بر آنکه در عبارت مزبور، ارتقای موقعیت زنان درتمام شاخص های مورد نظر جنبش زنان در غرب، مورد تایید قرار گرفته است و هیچ گونه بومی سازی یا رویکرد دینی در آن به چشم نمی خورد.
 
از سوی دیگر در نگرش داخلی جمعیت شناختی، دائماً آمار جامعه جهانی که مبتلا به اباحیگری جنسی، سقط های پی در پی جنین، اشتغال فزاینده زنان، بحران خانواده و انواع بیماری های مقاربتی هستند بر مباحث کنترل جمعیت سایه می افکند؛ یعنی وضعیت جوامع دیگر، برنامه ریزان داخلی را وادار به اتخاذ تصمیم های شتابزده می کند.
 
برای مثال ممکن است که ما نیز در داخل کشور، بارداری های ناخواسته داشته باشیم که سلامت مادران نوجوان را به خطر می اندازند؛ اما مادران نوجوان (15 تا 19 ساله) در کشورهای اسلامی، نظیر کشور ما غالباً ازدواج کرده اند؛ در حالی که مادران نوجوان کشورهای صنعتی به خصوص ایالات متحده امریکا، ازدواج نکرده اند و بارداری های آن ها علاوه بر تاثیرگذاری بر جمعیت، پیامدهای فراوان دیگری نیز دارد. بنابراین ملاحظه متغیرهای فرهنگی ـ اجتماعی جامعه اسلامی ما در تحلیل ها و نتایج و برنامه ریزی بسیار مؤثر است.
 
متاسفانه تاثیرپذیری مسئله تنظیم خانواده یا کنترل جمعیت یا بهداشت باروری از روند غربی آن به همین جا هم خاتمه نمی یابد. این جریان در کشور ما وامدار برنامه های کنترل جمعیت، سازمان های بین المللی است. انواع کمک های مالی و برنامه ای که نهادهای داخلی دولتی و غیردولتی از سازمان های مزبور می ستانند بر تعهدات این دستگاه ها و در جهت برآورده کردن خواست و اهداف سازمان های مربوطه می افزاید.
 
رئیس انجمن تنظیم خانواده در سال 1376 تصریح کرده بود که انجمن های تنظیم خانواده جمهوری اسلامی از نظر مادی به کمک های فدراسیون انجمن های خانواده دنیا(IPPE) متکی است و تا به حال کمک های مالی از مردم کشورمان دریافت نکرده ایم.
 
بدیهی است که هر چه اقبال داخلی، نسبت به سیاست های جهانی بیشتر باشد از آنسو دلیل کافی برای ترویج فرهنگ کنترل جمعیت بر مبنای الگوی غربی وجود دارد. مصلح الدین نماینده صندوق جمعیت سازمان ملل متحد اظهار می دارد: «بهداشت باروری نوجوانان از ملاحظات دارای اولویت است. باتوجه به زمینه های اجتماعی، فرهنگی غالب در هر کشور، هدف صندوق سازمان ملل اطمینان از این امر است که اطلاعات و مراقبت های مربوط به بهداشت باروری در اختیار نوجوانان قرار می گیرد که بتوانند مسئولانه تصمیم گیری کنند.»
 
اگرچه در عبارت فوق، توجه به زمینه های اجتماعی، فرهنگی هر کشور مورد نظر قرار گرفته است؛ اما روشن است که توجه به این زمینه ها جهت کم کردن تنش های بومی، ملی و دینی مردم هر سامان است تا اجرای مقاصد سازمان مزبور با مشکلات کمتری روبه رو شود.
 
به وضوح تغایر فرهنگ غالب جهانی با فرهنگ داخلی در عبارت فوق مشهود است. در کلمات نماینده صندوق جمعیت، اقتدار والدین به کنترل روابط جنسی فرزندان کاملاً نادیده گرفته شده و نوجوانان مستقلاً اطلاعات مزبور را دریافت کرده اند تا خود مسئولانه در مورد عواقب روابط جنسی - و نه خود روابط- تصمیم گیری کنند
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 12:12  توسط امیر رحمانی  | 

یک گزارش از وضعیت آب در استان

وضعیت نامناسب حوزه کرخه

  استاندار خوزستان از برنامه ریزی برای تامین آب در حوزه کرخه در این استان از سایر استانهای کشور خبر داد.سید جعفر حجازی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: با توجه به وضعیت نامناسب حوزه کرخه و موازنه منفی آب، برنامه ها و تمهیدات خاصی برای این حوزه  در نظر گرفته شده است.

  حجازی با اشاره به اینکه آورد آب حوزه کرخه 82 درصد منفی است، گفت: آورد آب این حوزه امسال تنها 18 درصد بوده که این رقم مشکلاتی را در حیطه کشاورزی و تامین آب مورد نیاز کشت به وجود آورده است.وی با اشاره به اینکه در این راستا با وزیر نیرو جلسه ای گرفته شده و به همین منظور نیز پنجشنبه این هفته نیز جلسه اضطراری ستاد خشکسالی و تنظیم آب مورد نیاز کشاورزان در استانداری خوزستان برگزار می شود، افزود: تصمیماتی در این جلسه به منظور تامین آب پائین دست کرخه از سایر استانها اتخاذ و برای تایید به وزیر نیرو منتقل می شود.

  استاندار خوزستان با اشاره به اینکه وضعیت حوزه کرخه به آب گیری سد سیمره در شهرستان دره شهر از توابع استان ایلام مرتبط است، گفت: درحال پیگیری هستیم که از 500 میلیون متر مکعب آب ذخیره شده در سد سیمره، در حدود 300 میلیون متر مکعب آن برای تامین حوزه کرخه رها سازی شود.

  وی با اشاره به مطرح بودن کیفیت آب شرب در تابستان، تصریح کرد: با این وضعیت معلوم نیست بتوانیم به کشاورزان آبی تخصیص دهیم اما سعی می کنیم در صورت رها سازی آب از سد سیمره آن را بین کشاورزان توزیع کنیم.

  حجازی افزود: در این صورت هم تنها 30 درصد از اراضی این حوزه امکان کشت خواهند داشت.

  پیش از این معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی از پیش بینی 70 درصدی کشت تابستانه در استان، با توجه به محدودیت کشت در حوزه کرخه خبر داده بود.

  در حال حاضر کشاورزان خوزستانی با محدودیت کشت و عدم تخصیص آب در برخی حوزه ها مواجه هستند که این امر کشاورزی استان را به خطر انداخته است.

  + نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 12:6  توسط امیر رحمانی  | 

  اخبار فرهنگی . هنری . ادبی

  بزرگداشت فردوسی در دزفول / هدیه نفیس به کودک نقال

   همایش بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی به همت کانون ادبی شاهنامه خوانی کتابخانه های عمومی دزفول با مسئولیت مجید زرکی شامگاه یکشنبه در محل سالن کانون ایثار این شهرستان برگزار گردید .به گزارش خبرنگار روناش ، عبدالرضا احسانی نیا سرپرست فرمانداری ویژه دزفول ، فروزان مهران پور رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دزفول ، جمع کثیری از ادبا ، فرهیختگان ، کتابداران شهرستان و عموم مردم در این همایش شرکت نمودند .

   اهم برنامه های اجرا شده در این همایش عبارتند از : سرود خوانی اشعار شاهنامه توسط  گروه سرود کودکان پژوهش سرای فرهیختگان دزفول به سرپرستی فاطمه سادات اشرفی زاده ، برنامه زورخانه ای (شیرخداخوانی) توسط آقایان محمد حسین نوری پور (ضرب ) و علی گلریز (خواننده) ،  شعر خوانی  توسط  استاد عباس عبادی از شاعران بنام شهرستان دزفول ، شاهنامه خوانی و داستان سرایی احیا پاشا ، نقالی توسط یکی از کودکان پژوهش سرای فرهیختگان دزفول به نام صادق پناهی ، سخنرانی با موضوع خدمات فردوسی و وظیفه ما توسط دکتر فیروزکوهی از اساتید دانشگاه آزاد و اجرای زنده موسیقی سنتی شاهنامه خوانی توسط آقایان سید حسن قطب ( نوازنده تار) ، عبدالکریم غلامی (نوازنده نی) ، علی ظفری ( نوازنده ضرب) و سلطانعلی حاجی طالب (خواننده) .

   تشویق های پیاپی حضار نشان از رضایت شرکت کنندگان از برنامه های فوق الذکر داشت که به شدت پس از اجرای هر برنامه اجرا کنندگان را تشویق می کردند .

   شایان ذکر است عبدالرضا احسانی نیا رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دزفول هدیه ای نفیس به کودک نقال صادق پناهی تقدیم نمود .

   کانون ادبی شاهنامه خوانی یکی از هفت کانون ادبی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دزفول می باشد که هر هفته چهارشنبه ساعت ۶ بعد از ظهر در کتابخانه دکتر پاشا برنامه اجرا می کند .

   در پایان این مراسم نیز فرم هایی جهت نظر سنجی بین شرکت کنندگان تقسیم گردید .

   + نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 12:1  توسط امیر رحمانی  | 

   اخبار شهرستانها

   ورشکستگی مسکن مهر هندیجان ویژه

    ناآگاهی پیمانکاران و برخی صاحبان تعاونی‌ها از روند کار و ... برخی از دلایل توقف مسکن مهر هندیجان است که امروز موجبات خاموش شدن همیشگی چراغ‌های خانه‌های نیمه‌کاره پروژه مهر را رقم زده است.

    ، طرح مسکن مهر یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های دولت و مهم‌ترین ابزار آن برای پاسخگویی به نیاز متقاضیان مسکن و جلوگیری از ازدحام تقاضا در بخش مسکن بود که اقدامات اولیه آن از سال 86 آغاز شد.

    به دنبال اجرای این طرح به‌‌ منظور بهره‌مندی اقشار کم‌‌درآمد شهرستان هندیجان از مسکن و در راستای اجرای طرح‌های مختلف مسکن مهر پیگیری‌های متعددی برای بهره‌برداری از طرح مسکن‌ مهر در این منطقه انجام شد.

    با همکاری و تعامل اعضای تعاونی‌های مسکن ‌مهر شهرستان، هیئت مدیره‌های تعاونی‌ها‌، مسئولان بانک‌ها، مسکن و شهرسازی، شورای مسکن ‌مهر استان و پیگیری‌های فرمانداری، پروژه‌های مسکن مهر هندیجان در تمام زمینه‌ها رتبه نخست را در سطح استان از آن خود کرد.

    پروژه مسکن مهر در هندیجان با یک‌هزار و 887 واحد با پیشرفت فیزیکی مطلوبی در سطح این شهرستان به صورت اجرایی کار خود را آغاز کرد و بنا به گفته رئیس مسکن و شهرسازی مقرر شد که تا مهرماه سال 90 به افراد واگذار شود.

    چیزی نگذشته بود که همه جوانان و افراد واجدالشرایط فاقد مسکن نسبت به ثبت‌نام برای دریافت خانه اقدام کردند و لبخندی از رضایت بر گوشه لبانشان نقش بست.

    زوج‌های جوان هندیجانی نیز بخاطر اینکه هر‌ چه زودتر صاحب مسکن شوند گوی سبقت را از دیگران ربودند.

    اما به تدریج در سال‌های اخیر از روند پرسرعت این پروژه کاسته و به دلایل مختلف پروژه در منطقه با شکست مواجه شد.

    عدم همکاری بانک‌های عامل استان خوزستان، تعلل در پرداخت سهم آورده توسط اعضای تعاونی‌ها، ناآگاهی پیمانکاران و برخی صاحبان تعاونی‌ها از روند کار و ... برخی از دلایل توقف مسکن مهر این منطقه است که امروز موجبات خاموش ماندن همیشگی چراغ‌های خانه‌های نیمه‌کاره پروژه مهر و امید را رقم زده است.

    دلخوشی تازه عروسی که رنگ امید در چشمانش نقش بسته بود، کارگر بازنشسته‌ای که تمام تلاش خود را برای تأمین سهم آورده و ساختن یک سقف بر بالای سر خانواده خود می‌کرد، جوانی که از دور با دیدن پروژه مسکن مهر هدفی جدید در ذهنش نقش می‌بست و هزاران خاطره و امید که همگی امروز باید با آخرین نفس‌های این پروژه در شهرستان به خاک سپرده شوند.

    در این زمینه با برخی مسئولان مرتبط و شهروندان صحبت کردیم و علت را جویا شدیم.

    *وعده مسئولان عملی نشده است

    یکی از اعضای تعاونی‌های مسکن مهر هندیجان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در هندیجان در خصوص روند کند این پروژه در منطقه اظهار کرد: شهرستان هندیجان از جنوبی‌ترین مناطق استان خوزستان با برخورداری از 95 کیلومتر مرز آبی است.

    وی افزود: در این منطقه کارگران و اقشار کم‌درآمد بسیاری زندگی خود را از راه‌هایی همچون کشاورزی و صید و صیادی می‌گذرانند.

    زهرا شکوهی تصریح کرد: بسیاری از مردم این منطقه امیدوار بودند که با وعده‌های مسئولان در شهرستان صاحب یک سقف برای روزهای پیری و بازنشستگی خود شوند.

    وی با بیان اینکه امروز که پروژه مسکن مهر هندیجان رو به افول نهاده است هیچ‌کس پاسخگوی درد دل مردم این منطقه نیست، ادامه داد: با دلگرمی و تعهدات مسئولان مختلف شهری و استانی مقرر بود که این پروژه تا پایان مهرماه سال 90 تکمیل و به اعضای تعاونی‌ها واگذار شود.

    این شهروند هندیجانی خاطر نشان کرد: اما تا به امروز وعده و وعید مسئولان عملی نشده و پس از گذشت هشت ماه تازه این پروژه ورشکست و متوقف شده است.

    وی از مسئولان خواست تا در این خصوص چاره‌اندیشی جدی کنند.

    *وسع اجاره‌خانه هم نداریم

    یکی دیگر از اعضای تعاونی مسکن مهر هندیجان در این باره گفت: قیمت اجاره و خرید خانه در این منطقه بیداد می‌کند و بسیاری از شهروندان قادر به پرداخت این هزینه‌ها نیستند.

    غلامرضا عبدی افزود: تأمین مسکن به‌ ویژه برای جوانان امروز به امری محال تبدیل شده است لذا بسیاری از آن‌ها به فکر ثبت‌نام مسکن مهر افتادند.

    وی خاطر نشان کرد: امروز توقف پروژه مسکن مهر در شهرستان نگرانی بسیاری از خانواده‌های متأهل و عضو تعاونی‌های مهر را برانگیخته است و آنها را ناچار به پس گرفتن سهم آورده خود از تعاونی می‌کند.

    عبدی ادامه داد: از مسئولان امر چه شهری و چه استانی تقاضا داریم هر چه سریع‌تر موضوع را بررسی کرده و نسبت به برطرف کردن این مشکل در شهرستان اقدام کنند.

    *عدم ارائه تسهیلات بانکی به تعاونی‌ها

    دیگر شهروند 52 ساله هندیجانی در این باره گفت: امروز مهم‌ترین علت کندی پروژه مسکن مهر شهرستان عدم ارائه تسهیلات از سوی بانک‌های عامل استان خوزستان است.

    وی افزود: به همین دلیل بسیاری از پیمانکاران و صاحبان تعاونی‌ها ورشکسته شده و سهم اعضا را به خودشان برمی‌گردانند.

    ناصر سلیمی گفت: در این زمینه راهی جز اقدام جدی و پیگیرانه وجود ندارد که باید از سوی مسئولان استانی پیگیری شود.

    *افتتاح560 واحد مسکن مهر

    استاندار خوزستان چندی پیش در سفر استانی خود به شهرستان هندیجان اظهار کرد: اگر تعاونی‌های مسکن تمام تلاش خود را بکنند همه واحد‌ها تا پایان سال 91 به اتمام رسیده و واگذار خواهد شد.

    جعفر حجازی افزود: در این زمینه 560 واحد مسکن مهر در هندیجان تا آخر سال 91 به متقاضیان واگذار می‌شود.

    وی خاطر نشان کرد: ساخت مسکن مهر بالای 85 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و امیدواریم این واحدها در پایان تابستان امسال به بهره‌برداری برسد.

    حجازی اضافه کرد: 252 واحد مسکونی دیگر نیز که 75 درصد پیشرفت داشته است در آینده نزدیک به متقاضیان واگذار می‌شود.

    *بهره‌برداری از 250 واحد مسکن مهر تا زمستان

    فرماندار هندیجان نیز در این باره به خبرنگار فارس در هندیجان گفت: 560 واحد مسکن مهر در هندیجان تا آخر سال 91 به متقاضیان واگذار می‌شود.

    وی افزود: ساخت مسکن مهر بالای 85 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و امیدواریم پایان تابستان امسال به بهره‌برداری برسد.

    بهروز فرج‌الهی تصریح کرد: 250 واحد مسکن مهر در این منطقه که حدود 75 درصد پیشرفت فیزیکی داشته تا زمستان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

    وی با بیان اینکه از مهم‌ترین مواردی که می‌تواند روند اجرای این پروژه را سرعت بخشد، پرداخت به موقع سهم آورده اعضای تعاونی‌ها است، خاطر نشان کرد: اگر تعاونی‌های مسکن تمام تلاش خود را بکنند همه واحد‌ها تا پایان سال 91 واگذار خواهد شد.

    فرماندار هندیجان در پایان افزود: اعضای تعاونی‌های مسکن مهر منطقه باید نسبت به پرداخت سهم آورده خود اقدام عاجل کنند تا این پروژه در موعد مقرر و در آینده‌ای نزدیک به مرحله افتتاح و تکمیل برسد.

    *سهم آورده مهم‌ترین عامل کندی پروژه مسکن مهر

    معاون فرماندار هندیجان نیز به خبرنگار فارس در هندیجان در خصوص روند توقفی پروژه مسکن مهر در این منطقه اظهار کرد: اجرای طرح مسکن مهر در منطقه در راستای کمک و حمایت از اقشار کم‌درآمد و محروم جامعه است.

    وی افزود: در راستای اجرای مصوبات هیئت دولت در این منطقه باید همه دستگاه‌های اجرایی تلاش کنند.

    عبدالحسن دریایی خطاب به اعضای تعاونی‌ها نیز خاطر نشان کرد: از مهم‌ترین مواردی که می‌تواند روند اجرای این پروژه را سرعت بخشد، پرداخت به موقع سهم آورده اعضای تعاونی‌ها است.

    وی بیان کرد: اعضای تعاونی‌های مسکن مهر منطقه نیز باید نسبت به پرداخت سهم آورده خود اقدام عاجل کنند تا این پروژه در موعد مقرر و در آینده‌ای نزدیک به مرحله افتتاح و تکمیل برسد.

    معاون فرماندار هندیجان گفت: باید با تلاش و حمایت همه دستگاه‌های اجرایی و مسئولان نهادها و سازمان‌های مختلف شهرستان در راستای ارتقای بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و رفاهی منطقه تلاش کرد.

    به هر حال پروژه مسکن مهر در هندیجان رو به افول نهاده و بسیاری از مردم را سرگردان کرده است. هم‌اکنون نظرها همه بر مهر و توجه مضاعف مسئولان امر معطوف شده و امیدواریم در این زمینه هر چه سریع‌تر اقدامی مؤثر صورت گیرد.

    هندیجانی‌ها امروز در این شهرستان با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کنند و درد جدید را تاب تحمل ندارند. امروز این مردم تنها امیدشان به دستان پرمهر مسئولان مسکن مهر است.

    فارس/ خبازی

    + نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 11:59  توسط امیر رحمانی  | 

    اخبار مرکز استان

    سامانه سنجش دید خودکار در فرودگاه اهواز

     رئیس سازمان هواشناسی گفت: در سال گذشته اکثر فرودگاه‌های غرب کشور به سامانه سنجش دید خودکار مجهز شدند که امسال نیز فرودگاه‌های اهواز و ایلام به این سامانه مجهز خواهند شد.

     بهرام صناعی در گفت‌وگو با فارس گفت: اطلاع رسانی در مورد پدیده گردوغبار بر عهده سازمان هواشناسی گذاشته شده است که بر اساس مصوبه‌ ستاد خشکسالی در سال 88 قرار بود اعتباری در اختیار سازمان هواشناسی بگذارند تا شبکه ایستگاه‌ها را به سامانه سنجش گردوغبار تجهیز کنیم تا  بتوانیم اندازه گیری میزان گردوغبار را داشته باشیم.

     وی با اشاره به اینکه متاسفانه در کشور عراق خلاء کمبود اطلاعات داریم، ادامه داد: اغلب کانون‌های گردوغبار در کشورهای غرب ایران وجود دارد که بیش از 90 درصد این کشورها کانون ایجاد گردوغبار هستند و ایجاد گردوغبار در ایران تنها حدود 5 تا 6 درصد است.

     وی اضافه کرد: باتوجه به اینکه شبکه ایستگاه‌های هواشناسی در کشور عراق غیر فعال هستند و اطلاعات در اختیار ما قرار نمی‌گیرد، در این شرایط پیش بینی موضوع گردوغبار برای ما سخت است.

     رئیس سازمان هواشناسی افزود: با شرایط موجود و امکاناتی که در اختیار داریم سعی کرده‌ایم به صورت مقدور پدیده گردوغبار را در کشور اطلاع رسانی کنیم. از طرفی دیگر با توجه به محدودیتی که این پدیده برای حمل و نقل ایجاد می‌کند، نیاز بود فرودگاه‌های غرب کشور را به سامانه سنجش دید خودکار مجهز کنیم.

     وی ادامه داد: همچنین با توجه به اعتباری که در دست داشتیم، فرودگاه‌های سنندج، بوشهر، کرمانشاه و لرستان را به سامانه سنجش دید خودکار تجهیز کردیم و در سال جاری نیز فرودگاه‌های اهواز و ایلام به این سامانه مجهز خواهند شد.

     + نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 11:55  توسط امیر رحمانی  | 

     اخبار روز خوزستان

     پرونده کلاهبرداری در خوزستان همچنان بلاتکلیف

      نماينده اهواز در تذكر شفاهي خود با اشاره به يك پرونده كلاهبرداري در خوزستان، اظهار كرد: بعد از 7 سال مالباختگان اين پرونده در انتظار حراج اموال ضبط شده هستند.

      ناصر سوداني در تذكر شفاهي در جلسه نوبت عصر مجلس اظهار كرد: حدود 7 سال پيش در خوزستان يك عده كلاهبردار از مردم پول گرفتند تا يك شبكه اقتصادي كلاهبرداري به راه انداختند، در نتيجه آن 260 هزار نفر مالباخته و 400 ميليارد تومان كلاهبرداري شده است.

      سوداني ادامه داد: بعد از 7 سال هنوز اقدامي در جهت برگرداندن پول مالباختگان به آنها صورت نگرفته است، هرچند در سال 84، برخي از اموال، برگشت شده و از مالباختگان تعهد شده است كه نسبت به باقيمانده ضرر خود، ادعايي نداشته باشند.

      وي با اشاره به روند اخير اين پرونده اظهار كرد: اخيرا برخي از اموال اين كلاهبرداران توسط دادگستري ضبط شده و در اختيار دادستاني تهران قرار گرفته است كه انتظار مي‌رود دادستاني تهران سريعا نسبت به حراج اين اموال و برگرداندن پول مالباختگان اقدام كند.

      + نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 11:53  توسط امیر رحمانی  | 

      اخبار روز خوزستان

      درگیری لفظی نمایندگان خوزستان و اصفهان  

      پیشنهاد اختصاص 100 میلیارد تومان برای ساخت سالن اجلاس سران در اصفهان با وجود اینکه به تصویب مجلس نرسید باعث درگیری لفظی نمایندگان اصفهانی و خوزستانی شد.

      شوشان : پیشنهاد اختصاص 100 میلیارد تومان برای ساخت سالن اجلاس سران در اصفهان با وجود اینکه به تصویب مجلس نرسید باعث درگیری لفظی نمایندگان اصفهانی و خوزستانی شد.

      نمایندگان در نوبت صبح روز سه شنبه در بررسی بندهای هزینه ای با پیشنهاد نیره اخوان نماینده اصفهان مبنی بر بازگشت لایحه دولت در یکی از بندها مواجه شدند.این بند تصریح می کرد که صد میلیارد تومان اعتبار برای ساخت سالن اجلاس سران در اصفهان اختصاص یابد.

      نادر قاضی پور نماینده ارومیه در مخالفت با این پیشنهاد گفته بود اگر اصفهان نصف جهان است آذربایجان کل جهان است.

      وی در سخنان خود خاطرنشان کرده بود این امکان می تواند در اختیار استانهای دیگر هم قرار گیرد و چرا باید اصفهان به عنوان محل ساخت این اجلاس قرار گیرد و این مبلغ در آنجا هزینه شود.

      در نهایت این پیشنهاد به تصویب مجلس نرسید اما تذکرها نسبت به اظهارات قاضی پور از سوی نمایندگان اصفهان تا جلسه نوبت عصر ادامه داشت. موسوی لارگانی نماینده فلاورجان طی تذکری نسبت به این اظهارات قاضی پور  تذکر داد و باهنر هم در پاسخ به وی اعلام کرد که قاضی پور قصدی نداشته و عذرخواهی هم کرده است اما باب تذکر در اینجا بسته نشد و با گذشت بیش از 2 ساعت از آغاز بکار جلسه نوبت عصر حسینی دولت آبادی نماینده شاهین شهر در تذکری ضمن ابراز تاسف از نگاه منطقه ای نمایندگان گفت: از نمایندگان گله دارم مخصوصا نمایندگان اصفهان.

      زمانی که رشادت های اصفهانی ها خوزستان را برداشته بود چرا نمایندگان اصفهان هیچ حساسیتی نداشتند؟!

      باهنر نایب رئیس مجلس از نمایندگان خواست این موضوع را تمام شده بدانند و صحبتی در این مورد نکنند.

      وی گفت:  آقای قاضی پور در جلسه صبح با عنوان مخالف با پیشنهادی صحبت کرد که البته اگر آن صحبت ها نمی شد بهتر بود البته عذرخواهی هم کرد و تاکید کرد که هیچ قصدی نداشته است.

      باهنر در واکنش به تذکر حسینی دولت آبادی نیز گفت: این تذکر از یک جهت بجاست اما از جهت دیگر گله می کنم زیرا مجلس هیچگاه منطقه ای و قومیتی فکر نکرده و این حرفها اصلا در مجلس نبوده است بلکه این موضوع سهو لسان بود.

      وی ادامه داد: همه اقوام جزء افتخارات ایران اسلامی هستند خواهشم این است که این بحث را ادامه ندهید. اما موسوی نمایندگان رامهرمز از خوزستان با وجود خواهش باهنر برای ادامه ندادن این موضوع مصرانه درخواست اظهار نظر درباره صحبت های دولت آبادی نماینده شاهین شهر را داشت.

      باهنر مجددا از وی خواست تا از این درخواست خود صرف نظر کند.

      جمعی از نمایندگان به گرد موسوی نماینده رامهرمز جمع شدند و از وی خواستند تا از این تصمیم خود منصرف شود که حداد عادل از جمله این نمایندگان بود.

      پس از آنکه نمایندگان موفق به منصرف کردن موسوی رامهرمز شدند ادامه بررسی  بخش هزینه ای بودجه در دستور کار قرار داشت اما تعداد زیادی از نمایندگان همچنان درگیر این بحث لفظی میان نمایندگان خوزستان و اصفهان بودند. سایر نمایندگان خوزستان نیز در کنار موسوی نماینده رامهرمز حضور داشتند از جمله آنان موسوی جرف نماینده آبادان و سید شریف حسینی نماینده اهواز بود که هر دو خواستار واکنش نسبت به اظهارات دولت آبادی بودند.

      در این همین حین محمد حسین فرهنگی  از نمایندگان خواست تا برای نظم دادن به جلسه بر صندلی های خود حضور یابند.

      وی گفت: حدود 30-40 درصد صندلی ها خالی از نمایندگان است.

      باهنر هم به کنایه از نمایندگان تشکر کرد که بزرگواری کردند که به از بین رفتن امواج غیر ضروری در مجلس کمک کردند.

      در این اثنا تعدادی از نمایندگان از جمله موسوی جرف نماینده آبادان به سراغ حسینی دولت آبادی رفتند و با وی صحبت کردند. موسوی جرف با عصبانیت و صدای بلند با حسینی دولت آبادی صحبت کرد و نمایندگان برای پایان دادن به این مشاجره وی را به صندلی خود هدایت کردند، از طرفی دیگر موسوی  نماینده رامهرمز به جایگاه هیئت رئیسه مجلس رفت و با باهنر صحبت کرد.

      باهنر که از ادامه این روند عصبانی به نظر می رسید دست موسوی نماینده رامهرمز را فشرد و از پشت تریبون به نمایندگان اعلام کرد  و گفت: من دست تک تک شما را می بوسم خواهش می کنم که این بحثها را که زمانی از سهو لسان ناشی می شود پیگیری نکنید مطمئنا آقای قاضی پور قصد توهین نداشت هر چند خوب بود که این حرفها را بیان نمی کرد.

      وی گفت: مسئله جنگ و دفاع مقدس موضوعی نیست که بگوییم که فلان شهید از شهیدی یا فلان منطقه از منطقه دیگر برتر بوده است.

      وی گفت: سانت به سانت این سرزمین برای ما فرقی نمی کند . همه چشم و قلب ما است. تعجب می کنم برخی نمایندگان این جملات را درست ترجمه نمی کند. مگر کسی که در خوزستان یا ایلام جنگیده به خاطر خوزستان یا ایلام بوده؟ همه مردم به خاطر شرف و ناموسشان جنگیدند.

      باهنر از نمایندگان خواست تا با ختم صلواتی این موضوع را فیصله دهند.

      + نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 11:51  توسط امیر رحمانی  | 

      مقالات مذهبی

      آسیب‌های ماهواره از منظر آیات و روایات
      30 آسیب فردی و اجتماعی ماهواره

      خبرگزاری فارس: اگر خیری به شما برسد آن‌ها ناراحت می‌شوند و اگر مصیبتی برسد خوشحال می‌گردند و شما اگر صبر کنید و از خدا بترسید، کید آن‌ها هیچ ضرری به شما نمی‌زند که خدا به آنچه می‌کنید، احاطه دارد.

      خبرگزاری فارس: 30 آسیب فردی و اجتماعی ماهواره

      امروز ما با غول پرنده افسانه‌ای 17 هزار سر و دست و پایی روبه‌رو هستیم که همه دنیا را به هم می‌دوزد و مرتبط می‌کند، غولی که چنگال‌های نحس خود را در بدنه خانواده فرو می‌کند و نگوییم در یک آن بلکه با چند پرده نمایش سفره، خانه و خانواده را بر می‌چیند که اگر برای قدیمی‌ها از این غول می‌گفتی دهانشان از تعجب باز می‌ماند که مگر می‌شود؟!

      اهداف ماهواره

      1- دعوت به نفاق و فسق

      قال رسول الله (صلی الله علیه و آ له) و اما علامه الفاسق فاربعه الهو ولغو والعدوان والبهتان رسول خدا (صلی الله علیه و آله) فرمود: علامت فاسق چهار چیز است: 1- لهو گرایی 2- بیهوده گرایی 3- دشمنی 4-تهمت زدن (تحف العقول ص 17)

      2- دعوت به کارهای پست

      عن الصادق (علیه‌السلام) انه سئل عن السفله فقال من یشرب الخمر و یضرب الطنبور از امام صادق(علیه‌السلام) از کار پست سؤال شد، حضرت فرمود: کسی که مشروبات مست کننده بخورد 2-کسی که طنبور بزند . (وسائل الشیعه ج 12 ص 234)

      3- دعوت به فساد قلب و نفاق

      قال رسول الله (صلی الله علیه وآله) اربعه یفسدن القلب و ینبتن النفاق فی القلب کما ینبتن الماء الشجر: استماع الهو والبذاء واتیان باب السلطان وطلب الصید ؛ رسول خدا فرمود: چهار چیز قلب را فاسد می‌کند و نفاق را در دل به وجود می‌آورد همچنان که آب درخت را رشد می‌دهد 1-گوش دادن موسیقی 2-قمار کردن 3-توجه به حکمرانان ظالم 4-شکار بی جهت .( خصال ص 277)

      4- دعوت به بدی و فحشا و سخنان بی دلیل

      ا نَّما یَأْمُرُکُمْ بِالسُّوءِ وَ الْفَحْشاءِ وَ أَنْ تَقُولُوا عَلَی اللَّهِ ما لا تَعْلَمُونَ ؛

      او تنها شما را به بدی و فحشاء و گفتن سخنان بی دلیل و نسبت دادن آن به خدا وا می‌دارد (بقره آیه 169)

      5- دعوت به نگاه آلوده و خیانت

      ابی جَعْفَرٍ ع قَالَ لَعَنَ رَسُولُ اللَّهِ ص رَجُلًا یَنْظُرُ إِلَی فَرْجِ امْرَأَةٍ لَا تَحِلُّ لَهُ وَ رَجُلًا خَانَ أَخَاهُ فِی امْرَأَتِهِ وَ رَجُلًا یَحْتَاجُ النَّاسُ إِلَی نَفْعِهِ فَسَأَلَهُمُ الرِّشْوَة ؛ امام باقر (علیه‌السلام) فرمود: رسول خدا (صلی الله علیه و آ له) لعن کرد مردی را که نگاه کند به فرج زنی که حلال او نمی‌باشد و مردی که خیانت کند به زن برادرش و مردی که مردم به او محتاج شوند و در مقابل از مردم رشوه بخواهد. (کافی 5 ص 554)

      آسیب‌های ماهواره

      الف ) آسیب های فردی( روحی و روانی ، متأثر از فیلم‌های مبتذل و خشن)

      1- روان پریشی:

      مردی که همواره در ماهواره نامحرم را با آن بدن نیمه عریان و آرایش شده ببیند و نتواند به آرزوی خود برسد. به صورت عقده در خود ریخته و دچار بیماری روان پریشی خواهد شد.

      عَنْ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ ع أَنَّهُ کَانَ جَالِساً فِی أَصْحَابِهِ إِذْ مَرَّتْ بِهِمُ امْرَأَةٌ جَمِیلَةٌ فَرَمَقَهَا الْقَوْمُ بِأَبْصَارِهِمْ فَقَالَ ع إِنَّ عُیُونَ هَذِهِ الْفُحُولِ طَوَامِحُ وَ إِنَّ ذَلِکَ سَبَبُ هِبَابِهَا فَإِذَا نَظَرَ أَحَدُکُمْ إِلَی امْرَأَةٍ تُعْجِبُهُ فَلْیُلَامِسْ أَهْلَهُ فَإِنَّمَا هِیَ امْرَأَةٌ کَامْرَأَة

      روایت شده از امام علی (علیه‌السلام) در میان یارانش نشسته بود که زنی زیبا از کنار آن‌ها عبور نمود و عده ای از آن‌ها به او خیره شدند پس امام (علیه‌السلام) فرمود: همانا دیدگان این بزرگان طمع کار است و این نگاه‌های خیره سبب ایجاد تصور ذهنی می‌شود بنابراین، هنگامی که یکی از شما به زنی نگاه کند که از او خوشش بیاید باید با همسر خود آمیزش کند، (و بداند) آن زن، زنی است همچو زن خودش. (وسائل الشیعه ج 20 ص 106)

      أَبَا عَبْدِاللَّهِ علیه السلام یَقُولُ مَنْ تَعَلَّقَ قَلْبُهُ بِالدُّنْیَا تَعَلَّقَ قَلْبُهُ به ثلاثِ خِصَالٍ هَمٍّ لَا یَفْنَی وَ أَمَلٍ لَا یُدْرَکُ وَ رَجَاءٍ لَا یُنَالُ (کافی ج 2 ص 320) ؛

      امام صادق (علیه‌السلام) فرمود: هر کس قلبش به دنیا تعلق پیدا کند قلبش به سه خصلت تعلق پیدا کند. گرفتاری که تمام نمی‌شود، و آرزوی که درک نمی‌کند و امیدی که به آن نمی‌رسد.

      وَ قَالَ ع مَنْ أَمَّلَ فَاجِراً کَانَ أَدْنَی عُقُوبَتِهِ الْحِرْمَانَ ؛ هر کس آرزوی گناه داشته باشد کمترین عقوبتش پشیمانی است. (بحارالانوار ج 75 ص 83)

      2- حسرت و پشیمانی:

      أَبِی عَبْدِ اللَّهِ علیه السلام قَالَ سَمِعْتُهُ یَقُولُ النَّظَرُ سَهْمٌ مِنْ سِهَامِ إِبْلِیسَ مَسْمُومٌ وَ کَمْ مِنْ نَظْرَةٍ أَوْرَثَتْ حَسْرَةً طَوِیلَةً ؛ امام صادق(علیه‌السلام) فرمود: نگاه (حرام) تیری از تیرهای مسموم شیطان می‌باشد؛ و چه بسا نگاه حرامی که حسرت و پشیمانی (روانی) طولانی را به جای می‌گذارد. (کافی 5 ص 559)

      3- خود ارضایی

      دیدن صحنه های محرک و شهوت انگیز در فیلم‌های ماهواره مخصوصاً برای جوانانی که توان اطفاء شهوت از راه شرعی را ندارند، موجب روی آوردن به دفع شهوت از راه استمناء می‌گردد.

      4- افسردگی شدید و گاه همراه با خودکشی

      انحطاط و دور افتادگی از اصل خود با دیدن انواع و اقسام فیلم‌ها و به وجود آمدن احساس پوچی و بی هویتی و دور شدن از یاد خدا و هجوم تاریکی‌ها و بیماری‌های روانی انسان را به سمت خود کشی سوق می‌دهد.

      ب) آسیب های اجتماعی

      5. ایجاد روابط نا سالم

      با به نمایش گذاشتن انواع فیلم‌های شهوت انگیز و روابط نا مشروع کم کم روابط نا سالم بین زن و مرد نا محرم عادی شده و منجر به فساد خانواده و اجتماع می‌گردد.

      6. افزایش جرایم توسط نمایش تصاویر خشونت بار

      سهل و آسان نشان دادن کشتار و قتل و هر گونه جنایت با سلاح سرد و گرم ترس بیننده را فرو می‌ریزد و موجبات بالا رفتن آمار جرم و جنایت در جامعه را پدید می‌آورد.

      7. ترویج مد گرایی و ارائه مد های آرایشی و پوشش زننده:

      امام صادق (علیه‌السلام) :اوحی الله عز و جلالی النبی من الانبیاء قل للمؤمنین: لا تلبسوا لبس اعدائیو لا تطمعوا طعام اعدائی ولا تسلکوا مسالک اعدایی، فتکونوا اعدائی کما هم اعدائی : خداوند بزرگ به پیامبری از پیامبرانش وحی نمود که به مؤمنین بگو: لباس دشمنان مرا نپوشید، غذای آنان را نخورید و از راه آنان نروید (آنان را الگوی خود قرار ندهید) که در این صورت از دشمنان من محسوب می‌شوید، همان طور که آنان دشمنان من هستند. (علل شرایع ج 2 ص 348)

      8. ترویج عقاید و فرقه های نادرست و غیر اخلاقی مثل شیطان‌پرستی

      9. از بین رفتن قبح روابط غیر اخلاقی در بین مردم

      قال الله تبارک وتعالی : ان الذین یحبون ان تشیع الفاحشه فی الذین آمنوا لهم عذاب الیم : برای کسانی که دوست دارند در باره مؤمنان تهمت زنا شایع شود ، در دنیاو آخرت عذابی دردآور مهیاست خدا می داند و شما نمی دانید . (نور آیه 19)

      10. نابود کردن فرهنگ مردم جهان، اعم از سنت‌ها، آداب و رسوم .

      11. تلاش بر ایجاد هیجانات، خوشی‌ها، تفریحات، سرگرمی‌های کاذب در بین مردم.

      12. ایجاد فرهنگ مصرف و تبلیغ کالاهای غربی و دور نگه داشتن مردم از خودکفایی

      13. سست شدن بنیان خانواده

      (اختلاف بین خانواده بین همسران – مرزها و حریم خانواده را می‌شکنند – طلاق و جدایی را فراهم می‌کنند). قال الله تبارک تعالی: قوا انفسکم واهلیکم نارا : خود و خاندانتان را از (عذاب) آتش حفظ کنید. (تحریم آیه 6)

      پایین آمدن سطح رضایتمندی همسران:

      مرد و یا زنی که همواره صحنه های مستهجن به واسطه فیلم‌های ماهواره برای او عادی شده باشد دیگر به واسطه همسر راضی نمی‌گردد. و این اولین قدم فساد زن و مرد در خانواده می‌باشد.

      عَنْ عَلِیٍّ ع فِی حَدِیثِ الْأَرْبَعِمِائَةِ قَالَ إِذَا رَأَی أَحَدُکُمُ امْرَأَةً تُعْجِبُهُ فَلْیَأْتِ أَهْلَهُ فَإِنَّ عِنْدَ أَهْلِهِ مِثْلَ مَا رَأَی فَلَا یَجْعَلَنَّ لِلشَّیْطَانِ عَلَی قَلْبِهِ سَبِیلًا لِیَصْرِفْ بَصَرَهُ عَنْهَا ؛

      علی (علیه‌السلام) فرمود: هرگاه از زنی خوشتان آمد نزد همسر خود بروید (وبا او رابطه زناشویی برقرار کنید). زیرا همسر شما هم مثل اوست و برای شیطان در قلب خود راهی قرار ندهید، تا اینکه آن زن از خاطر شما برود.(10)

      14. الگو گیری غلط :

      قال رسول الله (صلی الله علیه وآله) : لا یتبه الزی بالزی حتی یشبه الخلق با لخلق، ومن شبه به قوم فهو منهم : شکل‌ها به یکدیگر همانند نمی‌گردد، جز آنکه خلق و خوها به هم نزدیک گردد، و هرکس خود را شبیه گروهی سازد، از آنان به شمار می‌رود . (ره توشه ص 303)

      15. ایجاد فراموشی هدف:

      علی(علیه‌السلام) :من کانت الدنیا اکبر همه طال شقاؤه و غمه : آن شخص که دنیا بزرگ‌ترین هدف وی باشد، همواره گرفتار بدبختی و اندوه خواهد شد. (میزان الحکمه ج 2 ص 909)

      16. فراموشی معاد:

      با توجه دادن به دنیای محض و لذت‌های زود گذر و فانی کردن مردم در اینکه اینست و جز این نیست مانع از توجه مردم به آخرت می‌شوند.

      إِنَّ الَّذِینَ یَضِلُّونَ عَن سَبِیلِ اللَّهِ لَهُمْ عَذَابٌ شَدِید به ما نَسُواْ یَوْمَ الحْسَابِ

      کسانی که از راه خدا گمراه شوند، عذاب شدیدی به خاطر فراموش کردن روز حساب دارند! (ص آیه 26)

      17. تباهی خرد و اندیشه:

      قال علی (علیه‌السلام) : قد خرقت الشهوات عقله : شهوت‌ها خرد اورا تباه کرده است. (نهج البلاغه خ 109 ص 160)

      18. طغیان و سرکشی:

      قال الله تبارک وتعالی: کلا ان الانسان لیطغی ان رآه استغنی : باز چرا انسان از کفر وطغیان باز نمی‌ایستد. با تماشای برنامه های مستهجن و محرک جنسی شهوت طغیان می‌کند و دست به کفر وعصیان وجرم می‌زند. (علق آیه 6)

      19. ایجاد پشیمانی:

      قال صادق (علیه السلام) : ان الحسرة و الندامه والویل کله لمن لم ینتفع به ما ابصر ومن لم یدر الامرالذی هو علیه مقیم، انفع هو له ام ضر؟ : حسرت و پشیمانی و نگون‌ساری برای کسی است که از آنچه بر آن بینایی دارد، بهره نگیرد ونداند کاری که می‌کند برای او سود دارد یا زیان. (بحار الانوار ج 2 ص 30)

      پس از صرف بیهوده عمر در تماشای فیلم‌های لغو وتأثیر پذیری و خلق وخوی حیوانی پیدا کردن در پایان چیزی جز حسرت واندوه بر جای نمی‌ماند.

      20. تزلزل اعتقادی:

      در شبکه‌های مختلف حتی با نام دین به راحتی ایجاد شبهات مختلف کرده و با مغلطه و سفسطه افکنی بدون اینکه مناظره ای یا جواب‌دهنده‌ای باشد، به مبانی وریشه های یک دین حمله می‌کنند و عده ای از مردم که متأسفانه دارای معلومات کافی در آن بحث نیستند فریب شیادهایی را می‌خورند که با شیطان قرینند.

      21. وارونه سازی و پایمالی فضیلت‌ها

      در تحت لوای بیان تفسیر یا بیان دستورات الهی آن چنان ارزش‌ها و فضیلت‌های دینی را وارونه جلوه می‌دهند که هر بیننده‌ای فکر می‌کند فقط اوست که راست می‌گوید.

      22. فراموش کردن یاد خداوند:

      قال الله تبارک وتعالی : وَ مَنْ أَعْرَضَ عَن ذِکْرِی فَإِنَّ لَهُ مَعِیشَةً ضَنکاً وَ نحَشُرُهُ یَوْمَ الْقِیَمَةِ أَعْمَی

      و هر کس از یاد من روی گردان شود، زندگی (سخت و) تنگی خواهد داشت و روز قیامت، او را نابینا محشور می‌کنیم! (طه آیه 124 )

      23.تمسخر و استهزاء آیات الهی:

      قال الله تبارک وتعالی: ولئن سأ لتهم لیقولن انما کنا نخوض ونلعب قل اباالله و ایاته و رسوله کنتم تستهزؤن : واگر از آن‌ها بپرسند چرا سخریه و استهزاء می کنید پاسخ دهند که ما به مزاح ومطایبه سخن راندیم . ای رسول بگو به آن‌ها آیا با خدا وآیات خدا ورسول خدا تمسخر می‌کنید. (توبه آیه 65)

      24. پخش شایعات:

      خداوند متعال می‌فرمایید: وَ إِذَا جَاءَهُمْ أَمْرٌ مِّنَ الْأَمْنِ أَوِ الْخَوْفِ أَذَاعُواْ بِه وَ لَوْ رَدُّوهُ إِلیَ الرَّسُولِ وَ إِلیَ أُوْلیِ الْأَمْرِ مِنهُْمْ لَعَلِمَهُ الَّذِینَ یَسْتَنبِطُونَهُ مِنهْم وَ لَوْ لَا فَضْلُ اللَّهِ عَلَیْکُمْ وَ رَحْمَتُهُ لاَتَّبَعْتُمُ الشَّیْطَنَ إِلَّا قَلِیلًا

      و چون از ناحیه کفار خبری از امن و یا خوف به این سست ایمان‌ها برسد آن را منتشر سازند، در حالی که اگر قبل از انتشار، آن را به اطلاع رسول و کارداران خویش رسانده، درستی و نادرستی آن را از آنان بخواهند، ایشان که قدرت استنباط دارند، حقیقت مطلب را فهمیده، به ایشان می‌گویند و اگر فضل و رحمت خدا بر شما نبود جز مواردی انگشت شمار هر لحظه شیطان را پیروی می‌کردید. (نساء آیه 83)

      25. سخنان جذاب و نفاق انگیز در لوای دین:

      وَ إِذَا رَأَیْتَهُمْ تُعْجِبُکَ أَجْسَامُهُم وَ إِن یَقُولُواْ تَسْمَعْ لِقَوْلهِم کَأَنهَّمْ خُشُبٌ مُّسَنَّدَة یحَسَبُونَ کل صَیْحَةٍ عَلَیهْم هُمُ الْعَدُوُّ فَاحْذَرْهُم قَاتَلَهُمُ اللَّه أَنیَ یُؤْفَکُونَ

      ای رسول تو چون (از برون) کالبد جسمانی آن منافقان را مشاهده کنی (به آراستگی ظاهر) تو را به شگفت آرند و اگر سخن گویند (بس چرب زبانند) به سخن هایشان گوش فرا خواهی داد (ولی از درون) گویی که چوبی خشک بر دیوارند (و هیچ ایمان و معرفت ندارند و چون در باطن نادرست و بد اندیشند) هر صدایی بشنوند بر زبان خویش پندارند. ای رسول (بدانکه) دشمنان (دین و ایمان) به حقیقت اینان هستند از ایشان بر حذر باش، خدایشان بکشد چقدر (به مکر و دروغ) از حق باز می‌گردند. (منافقون آیه 4)

      26. فتنه انگیزی و سخنان اراجیف:

      لَوْ خَرَجُواْ فِیکمُ مَّا زَادُوکُمْ إِلَّا خَبَالًا وَ لَأَوْضَعُواْ خِلَالَکُمْ یَبْغُونَکُمُ الْفِتْنَةَ وَ فِیکم سَمَّاعُونَ لهَُم وَ اللَّهُ عَلِیم بِالظَّلِمِینَ

      اگر با شما بیرون شده بودند در کارتان جز فساد نمی‌افزودند و میان شما اراجیف انتشار داده ، فتنه‌جویی می‌کردند و (چون) در میان شما زود باوران (نیز) بودند (در نتیجه تحت تأثیر اراجیف آنان قرار می‌گرفتند) و خدا ستمکاران را خوب می‌شناسد. (توبه آیه 47)

      27. ایجاد شک ودو دلی:

      إِنَّمَا یَسْتَئذِنُکَ الَّذِینَ لَا یُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَ الْیَوْمِ الاَخِرِ وَ ارْتَابَتْ قُلُوبُهُمْ فَهُمْ فیِ رَیْبِهِمْ یَترَدَّدُونَ

      تنها کسانی که به خدا و روز جزا ایمان ندارند و دل هایشان به شک افتاده و در شک خویش سرگردانند از تو اجازه می‌خواهند. (توبه آیه 45)

      28. تضعیف ایمان‌ها و دعوت به کفر:

      وَدَّ کَثِیرٌ مِّنْ أَهْلِ الْکِتَابِ لَوْ یَرُدُّونَکُم مِّن بَعْدِ إِیمَانِکُمْ کُفَّارًا حَسَدًا مِّنْ عِندِ أَنفُسِهِم مِّن بَعْدِ مَا تَبَین لَهُمُ الْحَق فَاعْفُواْ وَ اصْفَحُواْ حَتیَ یَأْتی اللَّهُ بِأَمْرِه إِنَّ اللَّهَ عَلیَ کُل شیَ‌ْءٍ قَدِیرٌ

      بسیاری از اهل کتاب دوست می‌دارند و آرزو می‌کنند ای کاش می‌توانستند شما را بعد از آنکه ایمان آوردید به کفر برگردانند و این آرزو را از در حسد در دل می‌پرورند بعد از آنکه حق برای خود آنان نیز روشن گشته، پس فعلاً آنان را عفو کنید و نادیده بگیرید تا خدا امر خود را بفرستد که او بر هر چیز قادر است. (بقره 109)

      29. ایجاد دهکده جهانی جهت اینکه همه را مطیع هوی و هوس خود کنند:

      وَ لَن تَرْضیَ عَنکَ الْیهَودُ وَ لَا النَّصَارَی حَتیَ تَتَّبِعَ مِلَّتهَم قُلْ إِنَّ هُدَی اللَّهِ هُوَ الهُْدَی وَ لَئن اتَّبَعْتَ أَهْوَاءَهُم بَعْدَ الَّذِی جَاءَکَ مِنَ الْعِلْم مَا لَکَ مِنَ اللَّهِ مِن وَلی وَ لَا نَصِیرٍ

      یهود و نصاری هرگز از تو راضی نمی‌شوند مگر وقتی که از کیش آنان پیروی کنی بگو تنها هدایت، هدایت خدا است و اگر هوی و هوس های آنان را پیروی کنی بعد از آن علمی که روزیت شد، آن وقت از ناحیه خدا نه سرپرستی خواهی داشت و نه یاوری. (بقره 120)

      30. در حال کید وفریب:

      إِن تمَسَسْکُمْ حَسَنَةٌ تَسُؤْهُمْ وَ إِن تُصِبْکُمْ سَیِّئَةٌ یَفْرَحُواْ بِهَا وَ إِن تَصْبرِواْ وَ تَتَّقُواْ لَا یَضُرُّکُمْ کَیْدُهُمْ شَیْا إِنَّ اللَّهَ به ما یَعْمَلُونَ محُیط. : اگر خیری به شما برسد آن‌ها ناراحت می‌شوند و اگر مصیبتی برسد خوشحال می‌گردند و شما اگر صبر کنید و از خدا بترسید، کید آن‌ها هیچ ضرری به شما نمی‌زند که خدا به آنچه می‌کنید، احاطه دارد. (آل عمران آیه 120)

      نتیجه:

      هر چند ماهواره شبکه های علمی و مورد استفاده دارد اما نباید غافل بود که اکثر شبکه های ماهواره ای اهدافی جز تسخیر و تخریب و تباهی انسان‌ها و به انحطاط و انحراف کشاندن آن‌ها و فرهنگها و آداب و رسوم‌ها و تبدیل به دهکده جهانی عاری از معنویت ندارد.

      محمود قربانی

      منبع :سایت راسخون

      + نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 11:45  توسط امیر رحمانی  | 

      یک مقاله اجتماعی

      گزارشی تکان دهنده درباره خودکشی در تهران و ایران: نرخ فروش سیانور و...


      شرق نوشت: نیازمندی‌های جراید را ورق بزنید، می‌بینید که می‌توانید حدود قیمت شیر مرغ تا جان آدمیزاد، برای فروش و رهن و اجاره به صورت نقد و اقساط با تسهیلات ویژه را به دست آورید. کار سختی نیست. حالا اگر صفحات اصلی روزنامه‌ها را ورق بزنید در صفحه حوادث با قیمت ارزان جان آدمیزاد روبه‌رو می‌شوید. به این تیترها توجه کنید؛

      کامران باقری، لنکرانی وزیر بهداشت وقت: کاهش آمارخودکشی و ثبت سالانه70هزار مورد سرطان (سه سال پیش – منبع: سلامت‌نیوز)

      احمدی‌مقدم، فرمانده نیروی انتظامی: آمار خودکشی در کشور دو برابر قتل است (دو سال پیش – منبع: سلامت‌نیوز)

      احمد حاجبی، رییس اداره سلامت وزارت بهداشت: سازمان پزشکی قانونی آمار خودکشی را به وزارت بهداشت نمی‌دهد (223 روز پیش – منبع: خبرگزاری فارس)

      هر روز 5/10 نفر در کشور خودکشی می‌کنند (25 مرداد 90 – منبع: روزنامه «شرق»)

      آمار خودکشی در زنان بیش از مردان است (63 روز پیش – منبع: سایت «تابناک»)

      همان‌قدر که از این دست اظهارنظر‌ها خوانده و شنیده می‌شود اخباری چون فردی – مردی، زنی – سیانور خورد و مُرد! یا قرص برنج خورد و مُرد! به وفور شنیده و خوانده می‌شود. خودکشی این روزها حسابی میسر است. انواع و اقسام هم دارد. آمار سازمان پزشکی قانونی در سال گذشته حکایت از آن دارد که روزانه حدود 10‌نفر در ایران خودکشی می‌کنند و بررسی‌های آماری نشان می‌دهد که در یک سال، از هر صدهزار نفر حدود شش نفر خودکشی کرده‌اند.

      «احمد شجاعی»، رییس سازمان پزشکی قانونی کشور این آمار را در نشست خبری سال گذشته‌اش حوالی مردادماه اعلام کرد. آمار خودکشی در ایران در شش ماه پایانی سال گذشته همچنان اعلام نشده اما آمار خودکشی در سه ماهه نخست سال‌ گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل 4/9درصد افزایش داشت. در سه ماهه نخست سال‌ گذشته 952 نفر در کشور خودکشی کرده‌اند که از این میان 274 نفر زن و 678 نفر مرد بوده‌اند.

      حالا به آمار خودکشی در سال‌های 88 و 89 توجه کنید؛ در سال 88، سه‌هزار و 122 خودکشی و در سال 89، سه‌هزار و 649 خودکشی گزارش شده است.

      خودکشی در سال 89 نسبت به سال 88 افزایش 17درصدی داشته است، 4/9درصد هم در سال 90، حالا محاسبه کنید افزایش آمار خودکشی را در سه ماه اول سال 91؟! به قول «فروید»، در خشم، آدم‌ها آرزو دارند کسی را بکشند یا به عامل ناکامی آسیب برسانند و اگر نتوانند خودشان را می‌کشند.

       از سوی دیگر یکی از عواملی که به خودکشی کمک می‌کند در دسترس بودن موادی است که این امر را تسهیل می‌کند. به غیر از طناب در دسترس‌ترین مواد برای خودکشی سیانور و قرص برنج است.

       

      خیابان «ناصر خسرو» در مسیر شمال به جنوب
      زمزمه دارو، دارو، چنان در هم می‌پیچد که نمی‌دانی به سمت کدام صدا باید برگردی. کور عصاکشی برای اموات مردم دعا می‌کند. پیرمردی «چایی» داد می‌زند. زندگی در مفهوم خرید و فروش جاری است. اما کسی می‌تواند حدس بزند قرصی، گردی برای خودکشی در حال جابه‌جا شدن و دادوستد است؟ مرد میانسالی در حال نوشیدن چای است.

       به سراغش می‌روم و می‌گویم: «دنبال قرصی می‌گردم که همه چیز را تمام کنم، سیانور، قرص برنج...» نشانی دیگری می‌دهد: «از آن آقا بپرس که تی‌شرت سفید به تن دارد.» به سراغ مرد جوانی می‌روم...

      - سلام! دنبال سیانور می‌گردم.
      برای چه کاری؟

      - برای خودم! می‌خوام خودکشی کنم! داری؟
      نداریم!

      - چیز دیگه‌ای نداری؟
      نیست، ‌گیر نمیاد، اینجا سیانور اصل بهت نمی‌دن!

      - چی می‌دن؟
      آشغال!

      - اون نشد، قرص برنج، نشد سم گراز...
      سیانور می‌خوای باید 300هزار تومن بدی، نمی‌دی که ...

      - واسه چند گرم؟
      یه ذره‌اش، نیم گرم. 300 هزار بده...

      - الان آنقدر پول ندارم، اگر بخوام پیدات کنم همین‌جا می‌تونم پیدات کنم؟
      آره، بیا جلوی همین کبابی.

      بازار قاچاق دارو چنین جوانانی را تا به حال به خود ندیده بود که انگار شغل آبا و اجدادی‌شان شده باشد؛ به سراغ پسری جوان‌تر از فروشنده قبلی می‌روم...

      - دنبال سیانور می‌گردم، داری؟
      چند بهت قیمت دادن؟

      - از 300 هزار تومن تا 100 هزار تومن
      سیانور هم داریم.

      - چند؟
      چه مدلی می‌خوای؟ چقدر پول می‌خوای بدی؟

      - معطلی نداشته باشه دیگه، درد نکشم.
      واسه خودت می‌خوای؟

      - نه واسه پشت‌سریم می‌خوام! واسه خودم می‌خوام دیگه!
      یه قرص وکیوم شده گِرد ِ. اون هم باهات 120 هزار تومن حساب می‌کنم.

      - کجاییه؟
      پشتش چیزی ننوشته، اما خارجیه. ایرانی‌اش هم هست کپسول، مرگ موش قاطی می‌کنن باهاش...

      - مطمئنه؟
      آره، اون هم فقط یه نفر داره که شیمیایی فروشِ.

      - مغازه‌داره؟
      آره، مطمئنه توی وکیومِ. اصل و تضمینی ِ. اما به یه شرط بهت می‌دم؛ دنبال دردسر نمی‌گردیم.

      - چه دردسری؟
      فردا خدایی نکرده یکی بیاد دنبال ما که از اینجا و از من گرفتی.

      - مگه میان؟
      اون دیگه دست خداست. آدمیزاده دیگه می‌خوره وقت مردن ازش بپرسن چی خوردی، چی نخوردی، از کجا خریدی و گرفتی خلاصه بیان دنبال ما.

      - نه، خیالت راحت. تنها زندگی می‌کنم... نمی‌دونستم قیمت‌ها این‌طوریه وگرنه دنبال طناب می‌گشتم.
      چقدر می‌خوای پول بدی؟

      - 30 هزار تومن
      تا 70-60هزار تومن می‌تونم برات جور کنم

      - یه دوری بزنم... میام پیشت
      دوباره چشمم روشن شد به جوانی. همین که می‌بیند با چند نفر در مسیر پیاده‌روی شمالی در حال گپ و گفت درباره سیانور و قرص برنج هستم به سراغم می‌آید.
      قرص‌شو می‌خوای یا پودرشو؟

      - قرص.
      پودر که بهتره، می‌ریزی روی غذا می‌خوری یک، دو، سه... تموم.

      - گرمی چند؟
      50 هزار تومن. واسه چی می‌خوای؟

      - برای خودم.
      آخه چرا؟

      - بگذریم...
      بیا توی کوچه بهت بدم...
       
      - نه گرون می‌گی...
      این همه راه هست، چرا می‌خوای این کار رو بکنی؟ من نمیارم واست.

      - تو نمیاری، بالاتر که واسم میارن...
      برو شیشه بکش، مغزت باز شه، بی‌خیال خودکشی شی!

      نزدیک مسجد پیرمردی نشسته روی صندلی. به هر حال هرچه باشد دود از کنده بلند می‌شود که شاید اگر دنبال اصل جنس سیانور بودم، مطمئن باشد. به سراغش می‌روم.

      - از بالا آمار سیانور گرفتم قیمت‌های پرت دادن، نفهمیدم چی باید بگیرم... سیانور اصل‌گیر نمیاد قربونت. کپسول خالی بر می‌دارن چیزهای دیگه می‌دن جای سیانور

      - می‌کشه؟
      نه! قرص برنج هست بهتره.

      - چند؟
      دونه‌ای 30هزار تومن.

      - می‌کشه؟
      آره.

      «امیل دورکیم» در اثر معروف خود به نام «خودکشی» آن را پدیده‌ای اجتماعی تعریف می‌کند و می‌نویسد: «خودکشی عبارت است از هرنوع مرگی که نتیجه مستقیم یا غیرمستقیم کردار منفی یا مثبت خود قربانی است که باید چنان نتیجه‌ای به بار آورد.» در ایران سال‌ها طول کشید تا مسوولان در قبال آسیب‌های اجتماعی از «انکار» دست بکشند. اما موضع «انکار» به اعلام نکردن آمار خودکشی بدل شده است.

       به گواه تحقیق جامعه‌شناسان، در ایران انگیزه خودکشی در گروه‌‌های ناموسی، اختلافات خانوادگی، تحصیل و ازدواج، شکست و ناامیدی، فقر و تنگدستی، بر ملا شدن حقایق و اسرار، استرس‌ها و فشارهای لحظه‌ای روحی و روانی، تنهایی، عشق و تمایلات شدید عاطفی و اعتیاد به موادمخدر و الکل، تقسیم‌بندی شده است. اینها همه مولفه‌های یک سوی تساوی است. در سوی دیگر انگار تنها چیزی که ارزان شده است، جان آدمی است. مواد لازم برای خودکشی در تهران همیشه در دسترس است.

      + نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 17:9  توسط امیر رحمانی  | 

      یک مصاحبه

      نه در اختلاس دست داشتم نه پسری دارم ! ویژه

       چهار سال نماینده ایذه و باغملک بوده و در نهایت این شهر را به قول مردمانش با "کم محلی" ترک کرده و به قول خودش دل زده از تخریب ها به تهران پناه برده و از آنجا کاندیدای نمایندگی مجلس شد

        

       هادی خوش سیما : معمولن رسم بر این است که نماینده تازه وارد به مجلس را پای میز مصاحبه می نشانند تا در مورد شعارهای انتخاباتی و اهداف آینده سخن براند تا در آینده معیاری شود برای تعیین حرکت در مسیر یا انحراف از مسیر. اما این بار روال تغییر کرده و "شوشان" از کسی روایت می کند که چهار سال نماینده ایذه و باغملک بوده و در نهایت این شهر را به قول مردمانش با "کم محلی" ترک کرده و به قول خودش دل زده از تخریب ها به تهران پناه برده و از آنجا کاندیدای نمایندگی مجلس شد و عاقبت الامر که همگان بهتر می دانند چگونه رقم خورد و چه شد به دور دوم آمد و رای نیاورد. منتقدانش می گویند دهقان فقط شعار داد و کلنگ زد اما خود معتقد است که عملکردش مشهود است که : آدرس می دهم مردم بروند و ببینند " تا سیه روی شود هر که در او غش باشد..."

       منتقدان شما می گویند  در عزل و نصب ها زیاد دخالت می کردید ؟

       این حرف درستی نیست . از دو سال گذشته تاکنون جوی علیه من بوجود آمده که تنها با آبروی من بازی شده و انواع و اقسام تهمت ها را به من زده اند که مثلا دهقان در اختلاس دست داشته و دستگیر شده  است . ما نان حلال خورده ایم به این دلیل که پدرم نانوا بوده و بدون هیچ پارتی و بر اساس شایستگی های خود توانسته ام رشد کنم و در صدا و سیمای سمنان، شیراز و تهران به صورت نیروی رسمی کار کرده ام اما انواع و اقسام تهمت ها را به من زده اند که این مایه تاسف است.

       چه کسانی این حرف ها را می زنند؟

       معمولا این بازی ها را دو دسته افراد انجام می دهند دسته اول افرادی که تحصیل کرده و به دنبال پست و مقام هستند و هیچ نماینده مجلسی را قبول ندارند و به دنبال منافع شخصی هستند تا مثلا سمت هایی از جمله فرمانداری، بخشداری، شهرداری، رئیس آموزش و پرورش، آب و برق را عهده دار شوند و دسته دوم پیمانکارانی هستند که از من درخواست های ناصوابی داشتند و به دلیل اینکه با آنها همراهی نکردم به فکر تخریبم افتادند و این حرف ها را در مورد من در آوردند.

       برخی ها می گویند برادران شما از جانب شما در عزل و نصب ها دخالت می کردند.

       اگر اینگونه بود اکنون وضع و حال آنها بهتر از وضع کنونی بود. برادر بزرگ من تولید ماهی قزل آلا داشت و اکنون کرایه نشین است و من کمکش می کنم. برادر دیگر من در عسلویه کارگری می کند و آن یکی هم در نانوایی مشغول کار است و جالب آن که بچه های بردار و خواهرم هم بیکار هستند. متاسفانه همان آقایان پیمانکار که از ما برای برآورده کردن خواسته هایشان جواب ندیدند به فکر تخریب من و خانواده ام افتاده اند، این در حالی است که برادرانم در خانه پدری زندگی می کنند و نه خودشان و نه همسرانشان صاحب ملکی نیستند که می توان این را با تحقیقات بیشتر متوجه شد.

       اگر این حرف ها کذب چرا ساکت ماندید ؟

       متاسفانه برخی مسئولین هیچ اقدامی برای برخورد با افرادی که بدون دلیل و به راحتی به نماینده مجلس تهمت می زنند نمی کند. افرادی دفتر من را در ایذه آتش زدند و به سمت خانه برادرم و دفترم تیراندازی کرده اند. من پاک کار کرده ام و اگر یکی از اطرافیانم طی این 4 سال سودی برده و صاحب مال و منالی شده است و این موضوع ثابت شد من همه چیز را کنار می گذارم.

       چرا موضوع را با مردم در جریان نگذاشتید؟

       تمامی این حرف ها به این دلیل است که اکثر مردم ایذه و باغملک چندان در پی رسانه های جمعی نیستند و برخی ها نه تلویزیون می بینند و نه روزنامه می خوانند و نه خدمات ارائه شده را دنبال می کنند و همین می شود که این موضوعات و حرف های کذب دهان به دهان می گردد و همه گیر می شود.

       هنگامی که جریان اختلاس میلیاردی رو شد بعضی ها انگشت اتهام را به سمت شما گرفتند. ماجرا چه بود ؟

       در جریان اختلاس سه هزار میلیاردی رسانه ها نوشتند دهقان به همراه پسرانش در اختلاس دست داشته حال من از این عده می پرسم مگر من پسر دارم؟ من فقط دو دختر دارم.

       پس علت اتهام چه بود ؟

       برخی رسانه ها نام نماینده ای همنام من را از یکی از حوزه های انتخابیه استان های دیگر منتشر کردند و نوشتند این آقا به همراه پسرانش اختلاس کرده است. بعضی ها که دست شان از منافع شهر کوتاه شده بود گفتند علیرضا دهقان اختلاس کرده است ! اگر من در اختلاس دست داشتم چرا هنوز در تهران مستاجرم و نتوانسته ام چهار ماه کرایه خانه ام را بدهم. از همین نشریه شما می گویم علیرضا دهقان بعد از  25 سال زندگی در تهران هنوز مستاجر است و این برای من افتخار است. با توجه به کارهای بزرگی که کردم اما استفاده شخصی نبردم و این تهمت ها واقعا بی انصافی و ظلم است در حق من .

       من بچه همین آب و خاکم . بچه ایذه ام بچه باغملک ام. مگر من از جای دیگری آمدم مگر از کره دیگری آمدم بچه خودشان بودم و خودشان به من رای دادند. اینکه نتونستم فلانی را ببرم سر کار یا برای فلانی پیمانکاری بگیرم و یا پست دست و پا کنم  این وظیفه من نیست و این کار را نکردم و نخواهم کرد. همین تهمت ها بود که باعث شد از خوزستان بروم .

       بنابراین علت کاندیداتوری شما از تهران هم تهمت ها بود ؟

       بله . همین تهمت ها و آبروریزی ها باعث شد که از حوزه انتخابیه تهران کاندیدا شوم و به یاری خدا 160 هزار رای از سوی مردم به من داده شد. وقتی به تهران و به مجلس می روم همه جا افتخار می کنم که خوزستانی هستیم اما وقتی به خوزستان می آیم می بینم که هر زبان و قوم و طایفه برای خودشان هستند و جدای از بحث توسعه استان به فکر توسعه تک جانبه هستند، این در حالی است که کار ما قانون گذاری در حد کلان مملکتی می باشد.

       در برهه ای از زمان مطبوعات نوشتند که شما از اهواز کاندیدا می شوید. حتی بنر تبلیغاتی شما هم در برخی از مناطق اهواز نصب کردند.

       در مقطعی از زمان تصمیم گرفتم از اهواز کاندیدا شوم اما  قطعا اگر به اهواز با توجه به قومیت های فراوان می آمدم و می خواستم به همه قول کار بدهم می بایست دروغ می گفتم و همین مسئله باعث شد که برای کاندیداتوری به اهواز نیایم. اگر تنها 20 میلیون تومان برای هزینه کردن در تهران داشتم قطعا به مجلس راه می یافتم. وقتی به تهران و به مجلس می رویم همه جا افتخار می کنیم که خوزستانی هستیم، اما وقتی به خوزستان می آیم می بینم که هر زبان و قوم و طایفه برای خودشان هستند و جدای از بحث توسعه استان به فکر توسعه تک جانبه هستند، این در حالی است که کار ما قانون گذاری در حد کلان مملکتی می باشد.

       عده ای می گویند شما چون عملکرد مناسبی نداشتید دیگر از ایذه و باغملک کاندیدا نشدید

       عملکرد من کاملا مشهود و مشخص است . عملکرد من بر روی کاغذ نیست. آدرس می دهم مردم بروند ببیند و خود قضاوت کنند. من از تهران برای حوزه انتخابیه ایذه و باغملک ثبت نام کردم و مردم به من اعتماد کردند و رای مثبت از آنها گرفتم و خوشبختانه جزو معدود نمایندگان خوزستان هستم که در زمینه آب کارون به دشت ایذه ، ایجاد کارخانه خودروسازی و احداث جاده و .... اقدامات فراوانی انجام دادم.

       با نطقی که علیه دکتر بهبهانی وزیر وقت راه داشتم توانستیم 5/5 میلیارد تومان بودجه برای جاده های روستایی بگیرم و به اندازه 22 سال گذشته جاده روستایی آسفالت شد، همچنین توانستیم کلنگ بیمارستان 96 تختخوابی باغملک را با پیگیری های فراوان به زمین بزنیم و اکنون به نتیجه خوبی رسیده است و در بحث شهر شدن میداود و رودخانه این شهر که آب کشاورزی چند شهر را تامین می کند بودجه 8 میلیارد تومانی برای دیوار کشی و همچنین بودجه ای برای گاوداری را اخذ کنیم.

       پاره ای این اقدامات ابتر مانده است. مثلا انتقال آب به دشت ایذه و کارخانه خودروسازی.

       درخصوص بحث انتقال آب ، کلنگ زنی انجام شد ردیف بودجه آورده شد و در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد. من ناراحتم از کسانی که می گویند ما فلان کردیم و ما بهمان کردیم در حالی که اصلا همچین چیزی نبود و قضیه انتقال آب کارون فقط و فقط با پیگیری های بنده و با همکاری های استاندار خوب خوزستان دکتر حجازی و همچنین عزیزان هیات دولت به نتیجه رسید.

       من به عنوان نماینده با وجود مخالفت های بیشمار ،  بر روی انتقال آب پافشاری کردم . اول مخالفت هایی بود کارشناسان وقتی آمدند دیدند تنها راه نجات ایذه و باغملک انتقال آب کارون است. با نشست های مختلفی که با وزیر نیرو و معاون ریاست جمهوری جناب آقای رحیمی داشتیم توانستیم این را به سرانجام برسانیم.

       چرا این همه پیگیر انتقال آب کارون به دشت ایذه بودید. این طرح هم زمان بر است و هم هزینه های هنگفتی می طلبد؟

       ایذه و باغملک نه نفت دارد نه گاز نه پتروشیمی و نه کارخانه و صنایعی . یکی جمعیتی بالغ بر  4000 هزار نفر زندگی می کنند. منطقه منطقه محرومی است. بحثم بحث منطقه ای نیست اگر این کار اتفاق بیفتد و انتقال آب صورت بگیرد  بیش از 100 هزار هکتار زمین زیر کشت آبی می رود و بعد شما حساب کنید وقتی این مقدار زمین حاصلخیز زیر کشت محصولات کشاورزی و باغی برود ، بیش از 45  هزار فرصت شغلی ایجاد می کند و در کنار آن انواع و اقسام کارخانه ها و دامداری ها و ... رشد می کند. و این می شود یک طرح ملی و کلان ملی .

       پس با این نگرش و ضرورت ها چرا کارها به تعویق افتاد؟

       مسئول پیگیری این پروژه قرارگاه خاتم الانبیا است و انتظار داریم هر چه زودتر کارشان را از سر بگیرند. چرا که تنها را ه نجات مردم ایذه و باغملک و ایجاد اشتغال در منطقه از همین طریق است. در حال حاضر طرح های کارشناسی و مهندسی این پروژه صورت گرفته است و چه ما باشیم و چه نباشیم   کار انجام خواهد شد و امیدوارم با پیگیری های نماینده بعدی زودتر به سرانجام برسد. دولت هم باید سریع تر بودجه لازم را اختصاص دهد.

       احداث کارخانه تولید ماشین آلات از اقدامات خوبی بود که در دوره شما رقم خورد. این طرح چگونه شکل گرفت ؟

       ما در مجلس هشتم به فکر ورود سرمایه گذارانی باشیم که کارخانجاتی احداث کنند تا تمامی عواید آن به خوزستان برسد و خوشبختانه طی توافقاتی که با یک شرکت چینی به عمل آمد در شهر محروم ایذه برای اولین کارخانه تولید ماشین آلات راهسازی، کشاورزی و معدن احداث خواهد شد و این شرکت چینی که بسیار هم مطرح می باشد در آینده به فکر تاسیس سینما، دانشگاه صنعت و احداث فرودگاه برای پروازهای اختصاصی خود خواهد بود که قطعا می تواند تحول عظیمی را در استان به ارمغان آورد،

       این طرح پیشرفت چندانی نداشته و مردم ایذه از این بابت گلایه دارند.

       معتقدم  این کارهای بزرگ و عظیم یک شبه به نتیجه نرسیده  و سختی ها و پیگیری های فراوانی برای به نتیجه رسیدن آن انجام شده و باید انجام شود. آوردن بخش خصوصی کارخانه تولید ماشین آلات کار عظیمی در استان و کشور است که اگر راه بیفتد خوزستان تبدیل به یک قطب صنعتی می شود. یک مقدار موانع بر سر راه ایجاد شد اما جلساتی  با دکتر حجازی ، عامری گلستان و طاهری مدیرعامل شهرک های صنعتی گذاشتیم و قرار بر حمایت شد. این شرکت نیز قول دادند اگر حمایت شوند چهار ماه نکشیده افتتاح خواهد شد. در حال حاضر نیز دیوارکشی شده و بخش اداری آن راه افتاده است.

       ایذه و باغملک در زمره شهرهایی با بیکاری بالا قلمداد می شود چرا تاکنون اقدام موثر انجام نشده

       در ایذه و و باغملک بیکاری بیداد می کند. من هم حق را به مردم می دهم. وظیفه ما به عنوان نماینده مجلس قانونگذاری و نظارت بر اجرای صحیح قانون است. حل بیکاری و ایجاد اشتغال کار رییس جمهور و دولتمردان است و ما نیز در بحث قانونگذاری کمک می کنیم.

       با توجه به شرایط پیش آمده و رای نیاوردن از حوزه انتخابیه تهران  آینده کاری شما چگونه می شود؟

       برنامه خاصی برای کارهای اجرایی ندارم. ضمن اینکه در استخدام صدا و سیما هستم و هنوز تصمیمی نگرفتم .

       حرف پایانی

       یکی از دلایل عقب ماندگی استان این است که مردم اهل مطالعه ایی نداریم و افراد فرصت طلب و افرادی که به دنبال پست و مقام هستند به فکر ضربه زدن به استان برای بدست آوردن سمت هایی هستند که به آنها علاقمند می باشند از این رو امروز از یک کاندیدا حمایت می کنند و فردا در صورت برآورده نشدن خواسته های ناصوابشان علیه او جبهه می گیرند و مانع از کار کردن او می شوند. از هم استانی های خود خواستارم که وظایف نماینده را بشناسند و سپس بدنبال خواسته ها و مطالباتشان باشند. نباید بدون سند و مدرک مسائلی را مطرح کنیم که تنها قصد ریختن آبروی افراد را دنبال می کند و نه چیز دیگری.

       + نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 17:2  توسط امیر رحمانی  | 

       یک مقاله اجتماعی

       تولد یک نوزاد سخن گو در خوزستان ! ویژه

        همزمان با ایام عید که سنتی ناپسند به نام دروغ سیزده رواج گسترده ای می یابد انتشار یک شایعه در خوزستان همه را بهت زده کرد . شایعه این بود : نوزاد سخنگو متولد شد.

         

        شوشان : همزمان با ایام عید که سنتی ناپسند به نام دروغ سیزده رواج گسترده ای می یابد انتشار یک شایعه در خوزستان همه را بهت زده کرد . شایعه این بود : نوزاد سخنگو متولد شد. طبق اين شايعه گفته مي شد کودکي به تازگي متولد شده است که حرف مي زند و ظاهر يک مرد ۷۰ ساله را دارد. اين کودک گفته است کودکان زير ۵ سالي که دستشان حنا نشود خواهند مرد. حتی فیلم ها و عکس های جعلی نیز از این کودک دست به دست منتشر شد که یکی از عکس های جعلی در همین صفحه منتشر شده است.

        بنا بر شنيده ها، افرادي که به اين شايعه ها دامن مي زنند، شهرهاي مختلفي را به عنوان محل سکونت طفل اعلام کردند.

        موضوع زاده شدن کودکی که ریش و سبیل دارد و حرف می زند به نظر چنان احمقانه و وکودکانه است که از همان اول به عنوان نه یک خبر بلکه به عنوان یک شایعه بی اساس رد می شود. اما چند ساعت بعد وقتی همین خبر را از زبان چند نفر  می شنویم و قضیه تا آنجا کش پیدا می کند که برخی از بزرگان برای تکذیبه خبر مجبور به ارسال هزاران پیام کوتاه می شود آدم می فهمد مشکل واقعا چیست که با یک شایعه بی اساس بحرانی اجتماعی به راه افتاده است؟

        سال هاست این مشکل ادامه دارد و شایعه پردازی ها متاسفانه علاوه بر بار فرهنگی و هزینه های مادی بسیار در طی چندین سال گذشته حتی در مواردی هم سبب هزینه های جانی  برای شهروندان شده است و نمونه آن را هم شایعه زلزله در یکی از شهرها در چند سال گذشته می توان دانست که یک شایعه سبب سرازیر شدن تقریبا دو سوم کل جمعیت شهرستان به خارج از شهر و خالی شدن انبارهای هلال احمر شهرستان در همان زمان بدون بروز هیچ گونه حادثه طبیعی بود .

        به راستی کدام مشکل فرهنگی سبب ظهور چنین پدیده ای اجتماعی در کشور شده است. آیا نمی بایست با تقویت بنیان های دینی مردم از بروز چنین پدیده هایی جلوگیری کرد؟ و آیا کسانی که چنین شایعه هایی را می آفرینند نمی دانند که چگونه با تفکر و بنیان های دینی این مردم بازی می کنند؟

        اين موضوع کذب و خرافي ما را بر آن داشت تا در اين باره با یکی از کارشناسان ديني فعال در زمينه عرفان هاي نوظهور و خرافات تماس بگيریم که او ضمن رد اين موضوع چنين توضيح داد: ۲ راه براي دريافت حقيقت و وصول به واقعيت وجود دارد.

        نخست راه عقل که با برهان فلسفي يا علمي قابل دستيابي است؛ بنابراين اگر برهاني بر ادعايي وجود نداشته باشد قابل قبول نخواهد بود. دومين راه هم نقل است که مقصود آن شنيدن سخني از يک منبع وحياني يا متصل به وحي است، البته توجه به اين نکته ضروري است که اين راه خود مبرهن به محکم ترين برهان هاي عقلاني است. او در ادامه توصيه به اين امر را خلاف موازين عقلي و نقلي عنوان مي کند: اين گونه امور عقلاني نيست و هرگز نبايد به آن توجه کرد بلکه توصيه به آن خلاف ضوابط و موازين عقل و نقل است. چرا که هيچ توصيه اي به جز توصيه هاي عقلاني و وحياني قابل قبول نيست.

        حکم شرعي شايعه

        همچنین یک کارشناس مسائل ديني طي مقاله اي که در سايت راسخون منتشر شده به موضوع شايعه پرداخته و آورده است: اگر شايعه مشتمل بر هتک حرمت اشخاص، دروغ پردازي، غيبت از ديگران، تهمت و افترا، ايجاد اختلال در نظم جامعه، ايجاد ترديد در مسلمانان نسبت به دين و ديگر گناهان و ضدارزش ها باشد، حرام است و اين حکم از آيات و روايات متعدد استفاده مي شود.

        حکم شايعه در قرآن

        خداوند در سوره نور، آيه ۱۹ مي فرمايد: کساني که دوست دارند زشتي ها در ميان مردم با ايمان، شيوع يابد عذاب دردناکي براي آنان در دنيا و آخرت است.

        در ارتباط با شان نزول اين آيه، مطالب مختلفي در تفاسير وجود دارد که از آن جمله است داستان پرماجراي افک (تهمت عظيم). با در نظر داشتن اين که در ارتباط با محتواي اين شان نزول ها، گفت وگوهاي زيادي وجود دارد، لازم به يادآوري است آن چه براي ما مهم است اين شان نزول ها نيست، مهم آن است بدانيم از مجموع آيات استفاده مي شود.

        + نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 16:59  توسط امیر رحمانی  | 

        اخبار انتخابات

        چرا سید شریف حسینی 200000 رای آورد؟

        پس از اعلام نتایج انتخابات دور اول مجلس شورای اسلامی رسانه ها نوشتند : دو نماینده که در دقایق آخر تایید صلاحیت شدند بیشترین آرای شهر خود را کسب کردند.

         شوشان :پس از اعلام نتایج انتخابات دور اول مجلس شورای اسلامی رسانه ها نوشتند : دو نماینده که در دقایق آخر تایید صلاحیت شدند بیشترین آرای شهر خود را کسب کردند. یکی از این دو کاندیدا شریف حسینی نماینده اهواز است که صلاحیتش دو روز قبل از انتخابات تایید شد و در انتخابات با کسب 210 هزار رای به عنوان نماینده اول اهواز وارد بهارستان شد. نامزد دیگر، قاضی پور نماینده ارومیه است که صلاحیت وی نیز دو روز قبل از انتخابات تایید شد و توانست با192 هزار و 903 رای نماینده اول ارومیه شود.

        اما آنچه در وهله نخست مشاهده نتیجه انتخابات نظر هر کس اعم از داخل کشور و یا خارج نشینان را جلب می‌کند، اقبال عمومی و همیشگی مردم به افرادی بود که در طول انقلاب همواره ثابت کرده‌اند برای باز کردن گره‌ای از مشکلات مردم در سنگرهای مختلف ایستاده‌اند. سید شریف حسینی یکی از‌‌ همان نمایندگانی است که خواهان شفاف سازی در برخی دستگاه‌ها است.

        سید شریف حسینی از جمله نمایندگانی بود که از سوی شورای نگهبان برای حضور در مجلس نهم رد صلاحیت شد. اما در آخرین روز فرصت تبلیغات موفق به کسب تایید صلاحیت از شورای نگهبان شده و وارد رقابتهای انتخاباتی از حوزه انتخابیه اهواز شد. او در گفتگویی پس از رد  صلاحیت بر این امر صحه گذاشته و گفته بود که اقداماتش در مجلس هشتم تنها دلیل رد صلاحیتش است.

        وی در آن زمان گفته بود که شایعه رد صلاحیت اش به خاطر مسائل مرتبط با اختلاس صحیح نیست و اتهامی که به من زده شده، غیر از این است چرا که اگر اتهام در رابطه با اختلاس بود باید سر از دادسرا و دستگاه قضایی در می آوردم در صورتی که چنین نیست.

        اینکه چرا سید شریف حسینی با وجود یک روز ماندن به پایان تبلیغات کار خود را آغاز و از سوی مردم هم با رای بالایی انتخاب شد، گواه از یک خواسته کلی ملت است و آن ورود نمایندگانی جسور و متعهد به وظیفه ذاتی نمایندگی است. نمایندگانی که نه ره قانون شکنی می‌روند و نه در مقابل قانون شکنان سکوت اختیار می‌کنند.

        سید شریف از روزهای نخست نمایندگی نطق می کرد و مربوط به دوره ای خاص و به قولی جمع آوری رای نبود و نیست. قصد ما در این برهه حمایت از نماینده ای خاص نیست چرا که مردم اهواز با بیش از 200 هزار رای حمایت خود را عملا و علنا از وی اعلام کردند. قصد ما  از گفتن این سخن، مقدمه ای بود برای این سوال : آیا از 18 کرسی مجلس نشینان خوزستان فقط نطق های سید شریف است که چنین با استقبال گرم مردمی همراه می شود و در کوتاه مدت چنین نقل مجالس می شود و مهمتر از آن تاثر خود را می گذارد.

        البته ما نیز با شما هم عقیده ایم که کار یک نماینده از عرصه نطق به عرصه عمل باید برسد و امیدواریم 17 نماینده دیگر خوزستان به همراه سید شریف حسینی بتوانند خوزستان را به جایگاه ویژه خود برسانند.

        در این بین بد نیست نگاهی به نطق های این نماینده در طول چهار سال گذشته داشته باشیم :

        * خوزستان نیاز به ترحم ندارد، بلکه حق خود را می‌طلبد. شهروندان خوزستانی می‌خواهند بدانند چرا مناطق محروم باید تاوان پیشرفت توسعه چند استان را بدهیم؟ از کدام مشکل باید گفت، از گرد‌و خاک؟ از قول کودکان معصومی که به انواع بیماری‌های تنفسی مبتلا شده‌اند و از قول دلیرمردان شیمیایی دفاع مقدس که با رنج نفس می‌کشند. به همه کسانی که می‌توانستند کاری کنند و نکردند می‌گویم، در آخرت شرمنده این مردم خواهید بود.

        * آیا وزیر نیرو می داند با اجرایی شدن طرح انتقال آب کارون موسوم به بهشت آباد، خوزستان به جهنمی غیر قابل سکوت تبدیل خواهد شد؟ که اگر این اتفاق بیفتد جا دارد مردم غیور خوزستان ما را از نمایندگی خود در مجلس عزل نمایند.

        * پس چه شد که آرزوها و مطالبات میلیون ها خوزستانی از نفت، گاز، پتروشیمی و پالایشگاه، فقط حسرت نداشته هاست؟

        * امروز می خواهم بگویم آقای رییس جمهور بخاطر مردم خوزستان و قداست شهدایی که خون پاکشان خاک این استان را مقدس کرده است، جلوی کلنگ زنی پروژه انتقال غیر کارشناسی آب بهشت آباد را بگیرد؟ شما این قول را داده بودید!

        * آیا وزیر نیرو می داند که صدها روستای شهرستان اهواز در کنار رودخانه کارون از بی آبی رنج می برند؟ آیا می داند که آب شرب اهواز قابل شرب نیست و قیمت آب شرب اهواز با بدترین کیفیت با قیمت آب شرب تهران یکسان است؟

        * دفاع شجاعانه مردم عرب خوزستان در جنگ جهاد تا رشادت جانانه قوم بختیاری و سایر اقوام خوزستانی در دفاع مقدس و تقدیم هزاران شهید جانباز و ایثارگر سندهای درخشان و افتخار آمیز این سرزمینند.

        + نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 16:57  توسط امیر رحمانی  | 

        اخبار روز خوزستان

        مدیران خوزستانی که بازداشت شدند

         موضوع اختلاس سه هزار میلیاردی شرکت امیر منصور آریا از بانک صادرات ایران چند ماهی می شود که به موضوع اول کشور، رسانه ها و مردم تبدیل شده است.

         شوشان : موضوع اختلاس سه هزار میلیاردی شرکت امیر منصور آریا از بانک صادرات ایران چند ماهی می شود که به موضوع اول کشور، رسانه ها و مردم تبدیل شده است.

         این اختلاس بزرگ و تاریخی گرچه طی چهار سال گذشته انجام شده بود اما وقتی صدای آن در آمد که اختلاس کنندگان بعد از خرید شرکت های بزرگ صنعتی کشور به فکر تاسیس بانک خصوصی افتادند و حتی تا پذیره نویسی سهام آن هم پیش رفتند و به ناگاه همه ی بی قانونی های آن ها رو شد اما باز هم خبرش خیلی خفیف در رسانه ها منتشر شد.

         آنچه که از این اختلاس مربوط به خوزستان می شود ارتباط مستقیم چهار مسئول خوزستانی است با گروه آریا. از غیر مستقیم ها که بگذریم مدیرعامل گروه ملی فولاد ، سرپررست بانک صادرات شعبه خوزستان، مدیرعامل سازمان ایمیدرو و به نوعی مدیرعامل منطقه آزاد اروند در جریان این اختلاس و اختلاس های دیگر بازداشت شدند.

         تودیع خاموش

         تقریبا تیر ماه امسال بود که سایت ها و نشریات استانی و کشوری خبر از دستگیری مدیرعامل منطقه آزاد اروند دادند و نوشتند : علي‌اصغر پرهيزكار مديرعامل منطقه آزاد اروند توسط نيروهاي امنيتي بازداشت شد. او از نزديكان حميد بقايي مي باشد.

         در بررسي‌هاي اوليه فساد مالي مدير عامل منطقه آزاد اروند، وي از ابتداي مرداد سال گذشته تا پايان سال 89 بالغ بر 136ميليارد ريال تحت عنوان كمك به مناطق همجوار به برخي افراد، سازمان‌ها و ادارات بدون هيچ‌گونه حدو حسابي پرداخت كرده است. علي اصغر پرهيزكار با وجود داشتن حداقل تحصيلات (پايان دوره متوسطه) در دوران حضور در سازمان ميراث فرهنگي به عنوان عضو هيئت مديره شركت سرمايه‌گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري ايران مشهور به سمگا  فعاليت مي‌كرده كه اين شركت با استفاده رانت، توانسته قراردادهايي را به شكل غيرقانوني براي كسب امتياز ساخت و بهره‌برداري از هتل‌هاي بين‌المللي فرودگاه امام خميني (ره)، واگذاري زمين‌هاي لويزان و ... منعقد كند. تاسيس شركت تعاوني توسعه آفتاب اروند در منطقه آزاد اروند توسط پرهيزكار به عنوان اولين اقدام وي بعد از تصدي مدير عاملي اين سازمان بود. خط و مشي اين تعاوني كه به ظاهر كاركنان سازمان منطقه آزاد اروند سهام‌دار آن هستند دقيقاً به همان سبك و سياق شركت سرمايه‌گذاري سمگا در ميراث فرهنگي بوده است. پس از دستگیری پرهیزگار ، حسینی فر مدیرکل سرمایه گذاری استانداری خوزستان به عنوان مدیرعامل منطقه آزاد اروند معارفه شد و پرهیزگار نیز در بازداشت تودیع .

         تودیع در بازداشت

         در جریان اختلاس میلیاردی اولین شخصی که خبر از دستگیری یک مسئول خوزستانی داد رئیس سازمان بازرسی کل کشور بود. وی در آن زمان گفت : در جریان این پرونده جرم‌های متعددی اتفاق افتاده است که برای اعمال مجازات‌های کیفری و قضایی تمام سوءاستفاده‏کنندگان دولتی و خصوصی این جریان، به نظر کارشناسان و قضات نیاز است.  پورمحمدی افزود: در جریان این پرونده تاکنون افرادی مانند سرپرست بانک صادرات خوزستان دستگیر شده‌اند. سرپرست سابق شعبه 6 بانك صادرات خوزستان و یكی از متهمان پرونده فساد بزرگ مالی در جلسه محاكمه متهمان این پرونده چنین ادعا کرد که از گشایش اعتبارات اسنادی غیرقانونی مطلع نبودم زیرا جرات دانستن آن را ندارم.

         وی گفت که مدیرعامل گروه ملی به من گفت كه  مبلغ  17 میلیون و 500 هزار تومان به عنوان پاداش در اختیارم قرار دارد و چون از عملكرد شعبه راضی هستم، آن را به تو می دهم !

         اعترافات مدیرعامل

         آبان ماه سال گذشته یکی از خبرگزاری های دولتی از بازداشت مديرعامل جديد گروه ملي فولاد ايران خبر داد. این خبرگزاری نوشت : مدیرعامل این گروه صنعتی در ارتباط با پرونده اختلاس بزرگ اخیر با حكم مراجع قضایی دستگیر شده است. چند روز پس از این بازداشت ، جلسه معارفه مهندس شهرباف به‌عنوان مديرعامل گروه ملي صنعتي فولاد ايران با حضور تورك، معاون دادستان عمومي و انقلاب تهران، برگزار شد. علي‌محمد شهرباف معاون فني و بهره‌برداري گروه ملي فولاد ايران بود. از جمله اعترافات مدیرعامل سابق در دادگاه چنین است : مدیریت ها همگی از تهران انجام می شد. نیازهای مالی ما هم توسط آقای خسروی و آقای "ش" برطرف می شد. وقتی فهمیدم اسناد سوری است به مدیر شعبه بانک صادرات شعبه بانک صادرات اهوازگفتم چرا اینقدر گشایش شده؟ آنها گفتند آقای خسروی گفته است همه را تسویه می کنم. آقای خسروی به من گفت من فکر کردم که شما می دانید،بعد از طرف آقای خسروی آمدند تا من را توجیه کنند.من فهمیدم این توضیحات فرمالیته است و تنها آنهایی که در دفتر آریا بودند در مورد صوری بودن یا نبودن معاملات می دانستند.

         یک معاون خوزستانی

         شهریور ماه سال 90 ، معاون خوزستانی وزیر صنعت و معدن و تجارت  بازداشت شد. وی رئیس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران است.این معاون پس از حاشیه های فراوان به ریاست ایمیدرو منصوب شده بود و همان زمان اخبار رسانه ها حاکی از آن بود که با کشمکش های فراوان غضنفری راضی به انتصاب وی شده است.  در همان زمان وی دارای پرونده ای در سازمان بازرسی کل کشور بود که هم چنان در دست رسیدگی قرار داشت. وی از حلقه دانش آموختگان دانشگاه علم و صنعت است و در اوایل دولت نهم هم از سوی احمدی نژاد به عنوان معاون وزیر رفاه معرفی شده بود.

         + نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 16:55  توسط امیر رحمانی  | 

         اخبار انتصابات استان

         از مدیرکل بی توصیه در خوزستان تا مدیر بوشهری

          برخلاف ماه های گذشته سال 90 که روزهایی پر عزل و نصب برای شهرداران شهرهای مختلف خوزستان بود فروردین ماه سال 91 را باید ماه پر عزل و نصب مدیران استان نامید

           شوشان : برخلاف ماه های گذشته سال 90 که روزهایی پر عزل و نصب برای شهرداران شهرهای مختلف خوزستان بود فروردین ماه سال 91 را باید ماه پر عزل و نصب مدیران استان نامید. در این ماه دو معاونت استانداری پس از ماه ها بلاتکلیفی سرانجام تعیین تکلیف شدند و علاوه بر آن شاهد تغییر و تحولاتی نیز در سایر سطوح مدیریتی بودیم :

          از بوشهر به اهواز

          در فروردین ماه امسال غلامحسين كرمي به عنوان مديركل جديد سازمان بازرسي خوزستان معرفي شد. با آمدن کرمی از بوشهر و نشستن بر صندلی ریاست بازرسی خوزستان ، فلاح نیز که از نيروهاي ارزشي و مخلص استان بود به یزد رفت و معاون بازرسی این استان شد.

          از روابط عمومی به معاونت

          به دنبال ادغام دو سازمان تربیت بدنی و جوانان کشور و تشکیل وزارتخانه ورزش و جوانان، ابراهیم نصیری به عنوان معاون امور جوانان این اداره کل منصوب و مشغول به کار شد. نصیری با این انتصاب در زمره دو شغله ها درآمد چرا که هم سرپرستی این معاونت را برعهده گرفت و هم مدیریت روابط عمومی را .

          معجونی از مسکن و راه

          پس از مدتها که از ادغام دو وزارتخانه راه و ترابری و مسکن و شهرسازی می گذرد و پس از ماه ها بحث و تبادل نظر، از سوی علی نیکزاد وزیر راه و شهرسازی، نصراله دهقان مدیرکل مسکن و شهرسازی استان به عنوان مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان منصوب شد. دهقانی از مدیران غیر بومی اما کاربلد و توانمند است و به غیر از دو شهر جدید ( رامین  و شیرین شهر ) عملکرد قابل قبولی را در مسکن مهر خوزستان در کارنامه خود به جای گذاشته است. حالا نیز باید دید که این مدیر صد درصد مسکنی در راه و راه سازی چه در آستین دارد و چکار خواهد کرد.

          مدیرکل بی توصیه

          لفته منصوری مدیر سابق روابط عمومی شرکت برق منطقه ای خوزستان به عنوان مدیرکل کتابخانه های این استان منصوب شد.لفته منصوری که پیش از این مدیریت روابط عمومی شرکت برق منطقه ای خوزستان را داشته است از فعالان با سابقه عرصه فرهنگی استان خوزستان است . وی را می توان از جمله مدیرانی نامید که بدون توصیه و سفارشی از بالا و صرفا بر اساس توانمندی به این پست رسیده است.

          الهایی در منطقه 6

          در ادامه تغییرات در مدیریت های شهرداری اهواز، شهردار منطقه شش نیز تغییر کرد و الهایی سکان مدیریتی این اداره را برعهده گرفت. الهایی یکی از مدیران باسابقه و مجرب شهرداری اهواز است که شهردار مناطق سه، پنج  هفت و نیز مدیر عاملی سازمان های تاکسیرانی و پایانه های شهرداری اهواز را در کارنامه های خود دارد .

          فرمانده سابق در شهرداری

          پس از استعفاي موسي شاعري، معاون اموراجتماعي و فرهنگي شهرداري اهواز، طي حكمي از سوي شهردار اهواز، علي‌اكبر اخلاصي‌نيا به اين سمت منصوب شد. خلاصی نیا بازنشسته سپاه است و فرمانده نیروی مقاومت بسیج شوشتر نیز در کارنامه وی به چشم می خورد. وی در ابتدای راه پر گاز و با انگیزه شروع کرده است.

          انتصاب حسینی

          سرانجام دکتر سیدکریم حسینی معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استانداری خوزستان به عنوان معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان منصوب شد و حکمش نیز توسط وزارت کشور امضا شد. احتمالا در  هفته آینده با حضور یکی دو مسئول کشوری معارفه خواهد شد.

          فرماندار سابق در استانداری

          محمدرضا آملا زاده با حکم سید جعفر حجازی استاندار خوزستان به سمت مدیر بحران این استان منصوب شد. آملازاده در حالی به این سمت منصوب شد که در آخرین پست خود به عنوان فرماندار شوشتر به صورت ناگهانی و در جریان سفر به یکی از مناطق شوشتر تغییر کرد.

          با وجود این ، استاندار خوزستان بار دیگر به وی اعتماد کرده و مدیریت یکی از چالشی ترین بخش های استانداری خوزستان به واسطه شرایط سخت اقلیمی به خصوص در بخش گرد و غبار و لزومی اعلام تعطیلی مدارس و ادارات درشرایط اضطراری را به وی سپرده است.

          از آبفا به معاونت عمرانی

          پس از مدت های مدید که معاونت عمرانی استانداری خوزستان با سرپرستی اداره می شد آیین تودیع و معارفه معاون امور عمرانی استانداری خوزستان با حضور مهندس حمیدرضا ارشاد منش معاونت عمرانی وزارت کشور و مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های کشور، استاندار خوزستان ، مهندس خادمی معاون سابق عمرانی استاندار و اخوان صباغ سرپرست معاونت عمرانی استانداری خوزستان در مهمانسرای استانداری برگزار شد و پویا مدیرعامل آبفا خوزستان معاونت عمرانی استانداری را بر عهده گرفت. پویا تا چند هفته بس از معارفه سرپرست آبفا خوزستان را برعهده داشت و چند مصاحبه ای نیز درخصوص طرح های آبرسانی و ... انجام داد.

          یک سرپرست

          از زمان انتصاب پویا به عنوان معاونت عمرانی استاندار خوزستان صحبت ها در خصوص جانشین وی از داخل و خارج از آن سازمان به گوش می رسید. در همین راستا سرانجام بار مسئولیت سازمان پرکار آب و فاضلاب استان که با حفظ سمت به عهده پوبا بود برداشته شد و سید مهدی ثمره هاشمی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، طی حکمی محمد علی صنیعی نژاد را به عنوان سرپرست شرکت آبفای خوزستان منصوب نمود. صنیعی نژاد در دو سال اخیر به عنوان معاونت فنی و توسعه شرکت آب و فاضلاب خوزستان مشغول فعالیت بوده است. از مسئولیت های وی در بدنه وزارت نیرو می توان به  مدیر اداره آبفای دشت آزادگان، مدیر طرح‌های آبرسانی استان، مجری طرح بلندمدت تامین آب شهرهای مسجدسلیمان، ایذه ، رامهرمز و مجری طرح آبرسانی خرمشهر اشاره کرد.

          تغییر در دقیقه 90

          جدا از عزل و نصب های فروردینی سال 91 ، در آخرین روزهای سال 90 سید بهزاد علوی که از خانواده ای روحانی و از رزمندگان 8 سال دفاع مقدس می باشد از معاونت نظری سازمان آموزش و پرورش کنار رفت و عباسی به عنوان سرپرست جای او را گرفت. چند روز پیش نیز اکبری جایگزین عباسی شد.

          یک حسینی دیگر

          به فاصله چند ساعت از انتصاب دکتر سیدکریم حسینی به سمت معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان، طی حکمی از سوی سید جعفر حجازی استاندار خوزستان، دکتر بهروز حسيني فرسرپرست سازمان منطقه آزاد اروند و مدیرکل امور اقتصادی و سرمایه گذاری استانداری خوزستان با حفظ سمت به عنوان سرپرست معاونت پشتیبانی، توسعه و منابع انسانی استانداری خوزستان منصوب شد.

          معارفه با چراغ خاموش

          در ادامه روند عزل و نصب های مدیران خوزستانی  مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل هلال احمر خوزستان آن هم در سکوت خبری و به دور از چشم خبرنگاران برگزار شد. در این مراسم علی عسکر ظاهری به عنوان مدیرعامل  جدید جمعیت هلال احمر استان خوزستان معرفی شد. ظاهری پیش از این معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی و مدیرکل بهزیستی خوزستان را بر عهده داشت.

          کریمی در امور عشایر

          علي‌رحيم كريمي که تا چند وقت پیش مدیر امور عشایر مسجدسلیمان را در اختیار داشت با بازنشسته شدن حاجی پور ، به عنوان مديركل جديد امور عشاير استان خوزستان معرفی شد.

          شاهرخیان در شهرداری

          روح الله شاهرخیان که تا چندی پیش سرپرستی شهرداری اندیمشک را پس از منشاد برعهده گرفته بود به عنوان شهردار این شهرستان معارفه شد.

          مولایی در  مسجدسلیمان

          پس از کش و قوس های فراوان بالاخره شورای اسلامی شهر مسجدسلیمان بالاترین پست اجرایی شهر مسجدسلیمان را به  پیمان مولایی سپرد.مولایی با داشتن ۲۲ سال سابقه دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت است که پیش از این رئیس اداره خدمات مهندسی و بهسازی اماکن شرکت نفت مسجدسلیمان و با حفظ سمت رئیس روابط عمومی این شرکت  بوده است که در مدت مدیریت خود توانست بازسازی و بهسازی بسیاری از پروژه های زیربنایی شهرستان را به انجام برساند و درست به همین سبب هم شورای شهر مسجدسلیمان در اقدامی هماهنگ وی را به این سمت منصوب کرد.دانش و لیاقت مولایی و همچنین آشنایی کافی با شهرستان مسجدسلیمان و تصدی پست های مهم و کلیدی در نفت زمینه های لازم برای موفقیت وی را در پست جدید فرآهم آورده است.

          + نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 16:53  توسط امیر رحمانی  | 

          اخبار روز خوزستان

          کم بودن سهم اهواز از درآمدهای نفتی غیرمنصفانه است
           
          اهواز - خبرگزاری مهر: نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود حجم بالای فعالیتهای نفتی در اهواز، درآمدهای این کلانشهر از این محل ناچیز است که به هیچ وجه منصفانه به نظر نمی رسد.

          سید شریف حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به سهم بالای استان خوزستان به ویژه شهر اهواز در درآمدزایی کشور، افزود: این مناطق به علت‌ داشتن منابع نفتی بسیار عظیم، درآمدزایی بالایی را برای کشور دارد، اما متاسفانه سهم این استان از اینگونه درآمدهای ملی بسیار کم و ناچیز است.

          وی با بیان اینکه کم بودن سهم اهواز از درآمدهای نفتی خلاف قانون اساسی است، تاکید کرد: بر اساس مفاد قانون اساسی هر استان باید از داشته ها و درآمدهای خود به میزان کافی بهره مند شود و با توجه به اینکه منابع نفتی بسیاری در استان خوزستان وجود دارد باید از امکانات آن برای مردم این منطقه استفاده شود.

          حسینی، توجه وزارت نفت به نقاط محروم استان خوزستان به ویژه اهواز را اندک و غیرمنصفانه خواند و گفت: با وجود اینکه بخشی از نفت کشور در این استان تولید می شود و عوارض سوء ناشی از صنایع نفتی تاکنون مشکلات و آلودگی زیست محیطی بسیاری درخوزستان  به وجود آورده ولی متاسفانه سهم مردم خوزستان از نفت تنها آلودگی است.

          نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت به کارگیری نیروهای بومی در مراکز نفتی استان خوزستان، یاد‌آور شد: بیشتر شهرهای نفتخیز خوزستان که جای جای زمینهایشان، طلای سیاه جاری است محرومیت بسیار بالایی دارند و معضل بیکاری در این استان بیداد می کند.

          وی ادامه داد: باید بخشی از نیروهای این مراکز صنعتی از نیروهای بومی منطقه تامین تا مشکل بیکاری در این مناطق مرتفع شود.

          عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع ومعادن مجلس، یادآورشد: دولت باید با یک برنامه ریزی کاربردی مشکلات معیشتی مردم استان خوزستان را برطرف کند این امر موجب می شود بسیاری از آسیبهای اجتماعی در کلانشهر اهواز و سایر شهرهای استان خوزستان کاهش یابد.
          + نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 16:34  توسط امیر رحمانی  | 

          اخبار ورزشی

          برنامه هفته بیست وهشتم لیگ برتر فوتبال خوزستان اعلام شد
           
          اهواز- روابط عمومی هیات فوتبال خوزستان برنامه هفته بیست وهشتم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه های این استان را اعلام كرد.
           
          به گزارش خبرنگار ایرنا براساس این برنامه تیم های فوتبال لیگ برتر خوزستان روزهای چهارشنبه و پنجشنبه این هفته به این صورت درشهرهای مختلف با هم مسابقه می دهند .
          فرهنگ رامهرمز با شاهین ماهشهر، نفتون مسجد سلیمان با استقلال حمیدیه، منتخب شیبان با پرسپولیس ویس، آنشان ایذه با استقلال حمیدیه، سیمان بهبهان با یادآوران شلمچه، استقلال شوش با استقلال رامهرمز و استقلال مسجدسلیمان با شاهین هندیجان.
          این بازی ها راس ساعت 17 به طور همزمان درشهرهای رامهرمز ،مسجدسلیمان ،اهواز ، ماهشهر،ایذه ، بهبهان وشوش برگزار می شود.
          + نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 16:33  توسط امیر رحمانی  | 

          یک خبر سیاسی

          اقدامات خصمانه عثمانی‌های نوجوان علیه ایران به اوج خود رسید

          تشکیل کانون تجزیه ایران در ترکیه!

          سیاست‌های خصمانه ترکیه نسبت به همسایگانش، هر روز شکل جدیدی به خود می‌گیرد. دولت ترکیه که داعیه‌دار حل تنش‌های منطقه‌‌ای و به صفر رساندن مشکلات با همسایگان است، اکنون افزون بر دخالت‌های آشکار و پنهان در امور کشورهای همسایه، به محملی برای گروه‌های جدایی‌طلب تبدیل شده است.

          به گزارش «تابناک»، دولت ترکیه که همواره در پی پیش بردن سیاست‌های نژادپرستانه موردنظر خود بر پایه رویکرد نوعثمانی‌گرایی بوده، روز دوشنبه میزبان افرادی بود که با اعلام هدف جدایی آذربایجان از ایران بزرگ، کانونی برای توطئه در این کشور تشکیل داده‌اند.

          روزنامه «تودی زمان» ترکیه گزارش داد، افرادی با عنوان به اصطلاح نمایندگان آذری‌های ساکن در ایران بزرگ، امروز تشکیل مجمعی را با نام «شورای ملی آذری...» اعلام کرده‌‌اند که هدف نهایی آن به زعم آنها، استقلال از ایران است. نکته جالب این که اعضای این شورا همگی از مقامات سابق ایران شمالی (دولت کنونی باکو) و ترکیه هستند که خود را نماینده آذری‌های ایران بزرگ نامیده‌اند.

          موجودیت این شورا در حاشیه گردهمایی فرهنگی آذری‌ها در آنکارا اعلام و در جریان یک کنفرانس خبری برگزار شده است که سخنگوی این شورا به منظور معرفی آن، گفته هدف نهایی ما استقلال آذری‌هایی است که در آذربایجان ایران بزرگ زندگی می‌کنند.

          اعضای این شورا همچنین با انتقاد از آنچه کوتاهی ترکیه در توجه به امور آذربایجان ایران بزرگ خواندند، از دولت آنکارا خواستند توجه بیشتری به آنها کرده و خود را در مسائل مرتبط با آنان وارد کند.

          این افراد همچنین ضمن انتقاد از ایران و مذهب تشیع، مدعی شده‌اند برخی از آذری‌ها درصدد رها کردن عقاید شیعی هستند؛ اما به دلیل شرایط، اجازه این کار را نمی‌یابند!

          در گردهمایی آنکارا، افراد گوناگونی که بعضاً در گذشته، دارای سمت‌های بالایی در دولت‌های آذربایجان و ترکیه بوده‌اند نیز حضور داشتند.

          تشکل این شورا در آنکارا را باید نمونه عریان و آشکار دخالت ترکیه در امور کشورهای همسایه دانست. گویا دولت این کشور به جنگیدن تنها در یک جبهه راضی نیست و در پی انجام کارهای گوناگونی علیه دولت‌های سوریه و عراق، اینک متوجه هدف اصلی خود، یعنی ایران شده است!

          در سال‌های گذشته، بسیاری از تحلیلگران با اشاره به سیاست‌های دولت اردوغان در ترکیه، هدف اصلی این دولت را تلاش برای احیای امپراتوری عثمانی معرفی می‌کردند؛ اما دولتمردان ترک ضمن رد این موضوع، هدف خود را برقراری روابط مثبت و مساعد و «به صفر رساندن مشکلات با همسایگان» عنوان می‌کردند.

          اینک پس از یک دهه حاکمیت دولت وابسته به حزب عدالت و توسعه در ترکیه، نیات واقعی این دولت آشکار شده و آنکارا با در پیش گرفتن سیاستی سراسر تهاجمی، تمامیت ارضی کشورهای همسایه را هدف قرار داده است.

          بی گمان، هیچ گونه عذر و بهانه‌ای در توجیه تشکیل این شورا از سوی دولت ترکیه پذیرفته نیست؛ شورایی که آشکارا هدف خود را همراهی با سیاست‌های ضدایرانی آمریکا می‌داند و ضمن تقاضای دخالت ترکیه در ایران، هدف اصلی و اولیه خود را استقلال از ایران عنوان می‌کند.

          تشکیل این شورا را باید نقطه اوج جدیدی در تلاش‌های دیرپای همسایگان ترک در تجزیه ایران قلمداد کرد؛ تلاش‌هایی که صدها سال از تاریخ ایران را آبستن رخدادها و جنگ‌های فراوانی کرد، ولی در پایان به پیوستن ذره‌ای از خاک آذربایجان ایران به عثمانی منجر نشد.

          همه می‌دانند که آذری‌های ایران، از وفادارترین مردم به تمامیت سرزمینی و حاکمیت ملی کشور و همچنین به نظام جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌روند و هدفی جز اعتلای نام ایران در سر ندارند. به این ترتیب، این تنها و تنها سیاست ترکیه است که با گرد هم آوردن چند نفر عنصر تندرو و دادن امکانات، از آنان به عنوان ابزاری برای پیشبرد توهمات عثمانی گرایانه خود بهره می‌گیرد.

          بنابراین، باید توجه داشت که این کار ترکیه، دست کمی از ادعای امارات درباره جزایر سه گانه ایرانی ندارد و بلکه از آن شدیدتر و مهمتر است. به این ترتیب بر دستگاه دیپلماسی کشورمان واجب است با موضعی محکم در برابر دولت ترکیه، مفهوم حاکمیت ملی ایران را به آنان بفهماند.
          + نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 16:30  توسط امیر رحمانی  | 

          اخبار روز خوزستان

          ادارات دولتی خوزستان پنجشنبه ها تعطیل می شود
          اهواز - خبرگزاری مهر: بر اساس برنامه تغییر ساعات اداری در استان خوزستان از اول خرداد ادارات دولتی این استان در روزهای پنج شنبه تعطیل اعلام شد.

          به گزارش خبرگزاری مهر، ساعت کار ادارات و سازمانهای خوزستان از اول خرداد ماه سال جاری تغییر خواهد یافت که بر این اساس روزهای پنجنشبه تعطیل است.

          تغییر ساعت کاری ادارات به منظور کاهش مصرف در ساعات پر مصرف و جلوگیری از ایجاد محدودیت در تامین برق منازل مسکونی، مراکز تجاری، صنعتی و تولیدی از یکم خرداد ماه تا پایان شهریور ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

          بر اساس برنامه تعیین شده از شنبه تا چهارشنبه زمان کار ادارات از ساعت شش و 45 دقیقه تا 14 و 45 دقیقه است، اما ساعات کار بخشهای درمانی بیمارستانها و مراکز درمانی و امداد رسانی تغییر نخواهد کرد.

          ساعات کار بانکها با رعایت فعال بودن حداقل 50 درصد شعب در روز پنجشنبه همانند سایر ادارات خواهد بود.

          به منظور رفاه حال شهروندان تمام دستگاه های اجرایی ارائه دهنده خدمات عمومی موظفند طبق روال قبل نسبت به ارائه خدمات به مردم اقدام کنند.

          واحدهایی از استانداری، فرمانداریها و بخشداریهایی که حضور آنها در روزهای پنجشنبه لازم است، طبق بخشنامه جداگانه متعاقبا اعلام می شود.
          + نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 16:23  توسط امیر رحمانی  | 

          یک خبر از بهبهان

          ساخت‌وساز در حريم منظری «قلعه مدرسه» بهبهان مشكل‌ساز شد
          فرهنگي و هنري  26/2/1391  12:37:15
          912-21480-5 كد خبر
          RSS :: پرینت

          مسؤول انجمن دوستداران ميراث فرهنگي بهبهان گفت: ساخت‌وسازها در حريم «قلعه مدرسه» براي آن بنای تاريخی مشكلات متعددي را به وجود آورده‌ است.

           

          دولتي مختاران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) در خوزستان گفت: در سال 82 "قلعه مدرسه" مرمت و بازسازي شد اما اكنون با مشكلات زيادي مواجه شده كه به توجه و پيگيري نياز دارد.

           

          وي ادامه داد: "قلعه مدرسه" در چهار جهت شمال، جنوب، شرق و غرب داراي درهایی است. در حال حاضر و در شمال و جنوب آن افرادي كه هيچ حقي در زمين‌هاي اطراف ندارند ساخت‌وساز مي‌كنند و نماي "قلعه مدرسه" را از بين برده‌اند.

           

          اين دوستدار ميراث فرهنگي تاكيد كرد: مشكل ديگر اين ساخت‌وسازها و مسدود شدن 2 در از درهاي قلعه مدرسه و پيچ و خم‌دار شدن راه آن است. به طوري كه هر كس بخواهد از آن ديدن كند در كوچه‌هاي مسير آن گم مي‌شود.

           

          مختاران اظهار داشت: از طرفي اين ساخت‌وسازهاي ناموزون به قسمتي از فضا و حريم قلعه مدرسه تعرض كرده است و اگر محقق دانشجويی قصد عكاسي از اين بنا را داشته باشد به دليل تداخل فضاي قلعه مدرسه با خانه‌هاي اطراف اين اجازه به او داده نمي‌شود. در گذشته هيچ خانه‌اي اطراف قلعه مدرسه نبود و چنين مشكلاتي وجود نداشت.

           

          او گفت: مساله بعدي روشنايي اتاق‌هاي اين مدرسه است چراكه اگر چراغي در يكي از اتاق‌هاي آن روشن شود برق قلعه مدرسه قطع مي‌شود و اين براي چنين اثر تاريخي مشكل بزرگي به شمار می‌آيد.

           

          عضو انجمن دوستداران ميراث فرهنگي بهبهان خاطرنشان كرد: ميراث فرهنگي در گذشته هزينه زيادي براي مرمت اين محل صرف كرده اما لازم است بيش‌تر به آن توجه كند.


          + نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 16:15  توسط امیر رحمانی  | 

          اخبار ورزشی

           

           

           

           

           

          حسين فركي سرمربي فولادخوزستان شد

           

          حسين فركي سرمربي فصل گذشته نفت تهران، سرمربيگري تيم فولادخوزستان را بر عهده گرفت.حسين ابن‌قاسم، سرپرست تيم فوتبال فولادخوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار بخش ورزشي ايسنا  در خوزستان با تاييد اين خبر گفت: اين مربي صبح امروز قرارداد داخلي به مدت يك سال با باشگاه فولاد به امضا رساند.وي ادامه‌داد: قرارداد فركي 28 ارديبهشت‌ماه در هيات فوتبال استان به صورت رسمي به ثبت خواهد رسيد. سرپرست تيم فوتبال فولادخوزستان با بيان اين‌كه فركي يكي از گزينه‌هاي ما براي سرمربيگري تيم بود،‌ افزود: وي هنوز برنامه‌اي ارايه نداده است. وي گفت: ليست بازيكنان درخواستي و مازاد فولاد پس از حضور رسمي فركي در اين تيم مشخص مي‌شود.به گزارش ايسنا،  فركي فصل گذشته با تیم نفت تهران عملکرد خوبی داشت و عنوان پنجم مسابقات لیگ برتر را به دست آورد.


          ستاره طلايي ايذه" قهرمان مچ‌اندازي خوزستان شد

           

          نتايج رقابت‌هاي قهرماني مچ‌اندازي باشگاه‌هاي خوزستان كه 21 ارديبهشت‌ماه به مناسبت آزادسازي خرمشهر برگزار شده بود، اعلام شد.  به گزارش خبرنگار بخش ورزشي اينا از خوزستان، اين رقابت‌ها در دو گروه راست و چپ دست با حضور 55 شركت‌‌كننده در قالب هشت تيم در سالن نامجو اهواز برگزار شد. در گروه چپ دست، باشگاه ستاره طلايي ايذه با 44 امتياز اول شد، هيات بدنسازي و پرورش‌اندام شادگان با 28 امتياز در مكان دوم قرار گرفت و هيات بدنسازي و پرورش‌اندام دشت‌آزادگان با كسب 17 امتياز سوم شد. در گروه راست دست نيز باشگاه ستاره طلايي ايذه با 70 امتياز اول شد و هيات‌هاي بدنسازي و پرورش‌اندام شادگان و دشت‌آزادگان به ترتيب با 53 و 23 امتياز دوم و سوم شدند.


          برترين‌ اتومبيلران‌هاي مسابقات اسلالوم ماهشهر معرفي شدند

           

          نتايج مسابقات اتومبيلراني اسلالوم ماهشهر كه 22 ارديبهشت‌ماه برگزار شده بود، روز گذشته اعلام شد.

           حسين عباسي، دبير هيات اتومبيلراني و موتورسواري استان در گفت‌وگو با خبرنگار بخش ورزشي ايسنا در خوزستان اظهاركرد: اين رقابت‌ها در دو كلاس 1400 و 1800 سي‌سي برگزار شد كه در كلاس 1400 سي‌سي سعيد آباد، محمدامين نظارت و مرتضي شافعي هر سه با خودرو پرايد، به ترتيب اول تا سوم شدند. وي افزود: در كلاس 1800 سي‌سي نيز عبدالعزيز راشدي با خودرو پ‍ژو 405 اول شد،‌ حسين سيلاوي با خودرو سمند در مكان دوم قرار گرفت و حسن قانمي نيز با خودرو سمند در جايگاه سوم ايستاد. دبير هيات اتومبيلراني و موتورسواري خوزستان بيان‌كرد: اين رقابت‌ها در جهت رشد و توسعه اين رشته ورزشي در ماهشهر انجام شد و نفرات برتر آن به عنوان تيم ماهشهر در مسابقات قهرماني استان كه در آينده نزديك برگزار خواهد شد، حضور خواهند داشت. وي عنوان‌كرد: بيش از 55 نفر از آقايان و بانوان در اين رقابت‌ها‌ شركت كرده بودند كه به دليل به حد نصاب نرسيدن تعداد بانوان، نتوانستيم براي آن‌ها كلاس جداگانه‌اي تشكيل دهيم. عباسي يادآورشد: اين رقابت‌ها از نظر برگزاري فوق‌العاده عالي بود و همه عوامل اجرايي و تيم داوري،  مسابقات را به خوبي برگزار كردند. حضور مسوولان چشمگير بود و بيش از چهار هزار علاقه‌مند نيز براي تماشاي اين مسابقه حضور داشتند. به جرات مي‌توان گفت كه بعد از فوتبال، اتومبيلراني پربيننده‌ترين ورزش محسوب مي‌شود.


          مسابقات قهرماني طناب‌كشي خوزستان در اهواز برگزار مي‌شود

           

          مسابقات قهرماني طناب‌كشي خوزستان 29 ارديبهشت‌ماه در اهواز برگزار مي‌شود.

           فرشاد بهمني، مسوول كميته طناب‌كشي استان در گفت‌وگو با خبرنگار بخش ورزشي ايسنا در خوزستان اظهاركرد: اين رقابت‌ها در خانه جوان اهواز انجام مي‌شود و پيش‌بيني مي‌شود بيش از 15 تيم در آن شركت كنند. وي افزود: فعلا شهرستان‌هاي آبادان، ‌بهبهان و چند شهرستان ديگر در اين رشته فعال هستند و در اين رقابت‌ها شركت مي‌كنند. هر تيم در اين مسابقات شامل هفت نفر است. مسوول كميته طناب‌كشي خوزستان بيان‌كرد: در پايان اين رقابت‌ها‌، تيم برتر 400 هزار تومان و تيم دوم 200 هزار تومان جايزه دريافت خواهد كرد. وي ادامه‌داد: قبلا اين مسابقات به صورت جسته و گريخته توسط ارگان‌هاي مختلف برگزار مي‌شد و اين اولين بار است كه اين رقابت‌ها زير نظر هيات انجمن‌هاي ورزشي انجام مي‌شود.  بهمني خاطرنشان‌كرد: ‌ثبت‌نام تا 27 ارديبهشت‌ماه انجام مي‌شود و علاقه‌مندان مي‌توانند براي ثبت‌نام به محل هيات استان واقع در خانه جوان اهواز مراجعه كنند. وي گفت:‌ استان خوزستان در اين رشته پتانسيل بالايي دارد زيرا يكي از قطب‌هاي ورزش‌هاي قدرتي كشور است. ما تلاش مي‌كنيم سال آينده با آغاز مدارس، از اين نهاد شروع كنيم و در بخش آقايان و بانوان يك زيرسازي انجام دهيم.


          + نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 16:14  توسط امیر رحمانی  | 

          یک گزارش اقتصادی

          دیگر اشتیاقی برای کشاورزی ندارم ...

           "اهل يكي از روستاهاي شوشترم و امسال به اميد اين كه وضعيت كشاورزي خوب است، ماشينم را فروختم و برای كاشتن يك هكتار سيب‌زميني هزینه كردم، اما بعد از زحمت و هزينه‌هاي زيادي كه براي به ثمر رساندن آن متحمل شدم، امروز كه محصولاتم را براي فروش به اهواز بردم با كلي زحمت و التماس توانستم كيلويي 170 تومان بفروشم در صورتي كه براي كاشت هر كيلوگرم سيب‌زميني حدود 500 تومان خرج كرده‌ بودم."

           تو تاکسی نشسته بودم که  غرولند کنان و خشمگین سوار تاکسی شد و با صدای بلند گفت که ای کاش یکی پیدا می‌شد و گلایه‌ کشاورزان را به گوش مسوولان می‌رسوند. مدام در حال حرف زدن و ناسزا گفتن به خودش بود كه چرا دوباره به كار كشاورزي پرداخته و دوباره متحمل ضررهاي زيادي شده است.

           وقتي فهميد خبرنگارم، با كلي خواهش و التماس خواست كه گلايه‌هاي كشاورزان را به گوش مسؤولان استاني برسانم؛ روستائیانی که از کشاورزی امرار معاش می‌کنند، اگر قرار است با كشاورزي متحمل ضرر و زيان زياد شوند، بايد به چه كاري و چه شغلي بپردازند تا نيازهاي روزمره زندگي خود را تامين كنند؟

           در اين‌باره نظر یکی از اساتيد اقتصاد كشاورزي دانشگاه شهيد چمران اهواز را جویا شدم که در اين‌خصوص گفت: با وجود اين‌كه در قرن 21 هستيم، اما هنوز سيستم كشاورزي ما مثل دوران فتحعلي‌شاه است؛ يعني كشاورز وقتي مي‌بيند قيمت محصولي در بازار ارزان است، سال بعد آن را كشت نمي‌كند و در صورت گران بودن يك محصول كشاورزان حجم زيادي از آن را كشت كرده و در نتيجه شاهد برهم‌خوردن تعادل بازار فروش خواهيم بود.

           به گزارش خبرنگار ایسنا، منطقه‌خوزستان، ناصر انصاری ادامه‌داد: وزارت جهاد كشاورزي بايد برنامه‌اي تعيين و بر اساس آن مشخص كند كه در هر منطقه چه ميزان از يك محصول كاشته شود تا تعادل بازار خريد و فروش منطقه برهم نخورد؛ متاسفانه اين برنامه در اين وزارت وجود ندارد و اين بي‌نظمي و بي‌برنامگي اشتياق كشاورزان براي كشت و كشاورزي در سال‌هاي آ‌ينده را از بين مي‌برد.

           محمد قاسمي‌نژاد، معاون زراعت سازمان جهاد كشاورزي خوزستان نيز در اين‌باره در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا، يكي از دلايل ارزاني قيمت سيب‌زميني در استان را سيب‌زميني انبار شده در استان همدان عنوان‌كرد و گفت: متاسفانه با ورود يك‌باره اين محصول به بازار استان، تعادل بازار به‌هم مي‌خورد و قيمت كاهش مي‌يابد.

           وي با بيان اين‌كه دليل ديگري كه باعث به‌وجود آمدن اين ارزاني قيمت مي‌شود، نبود صنايع تبديلي در استان است، افزود: اگر اين صنايع در استان ايجاد شود و اين محصولات به مصرف صنعتي برسند، ديگر شاهد اين ارزاني قيمت نخواهيم بود.

           معاون جهاد كشاورزي خوزستان در خصوص اقدامات انجام شده براي تنظيم بازار صيفي‌جات به خصوص سيب‌زميني، پياز و گوجه‌فرنگي، تصريح‌كرد: سعي داريم سقف توليد اين محصولات را ثابت نگه داريم؛ به همين منظور امسال براي اولين‌بار الگوي كاشت محصولات كشاورزي از جمله سيب‌زميني، پياز و گوجه فرنگي از سوي وزارت به استان‌ها و بر اساس قابليت‌هاي هر منطقه ارائه شد.

           قاسمي درباره اين الگوي كاشت، بيان‌كرد: اين الگو به اين صورت است كه در وزارت‌خانه سهم هر استان از نظر توليد محصولات مشخص و در استان‌ها برش شهرستاني، دهستاني و بهره‌برداران تعيين شد. يعني وقتي يك كشاورز براي كشت سيب‌زميني، پياز و گوجه‌فرنگي به مراكز خدمات كشاورزي مراجعه مي‌كند، الگو به كشاورز داده مي‌شود و اگر آن الگو از سوي كشاورز رعايت نشده و موجب برهم‌خوردن تعادل بازار شود، دولت ضمانتي براي خريد تضميني آن محصول نخواهد داشت.

           وي با بيان اين‌كه امسال اين برنامه اجرا شد و از امروز سازمان تعاون روستايي به عنوان متولي خريد تضميني محصولات كشاورزي،‌ كار خريد تضميني را آغاز مي‌كند، افزود: قيمت تضميني هر كيلوگرم سيب‌زميني 152 و پياز 105 تومان است که از كشاورزان خريداري مي‌شود.

           قاسمي با اشاره به اين‌كه قيمت خريد تضميني، جوابگوي هزينه‌هاي كشاورزان نيست، گفت: يك راهكار كه بتواند جلوي ضرر كشاورزان را بگیرد، كوتاه كردن دست واسطه‌ها و دلالان است و اين كار را بايد تشكل‌هاي صنفي و  نظام مهندسي انجام دهد، زيرا به عنوان مثال در زماني كه پياز در خوزستان 70 تومان به فروش مي‌رفت، قيمت فروش پياز در تهران حدود 700 تومان بود.

           خودتان را جاي يك كشاورز قرار دهيد؛ تصور كنيد كه بعد از چهار، پنج‌ماه زحمت و كلي عرق ريختن و هزينه كردن، آخر سر وقتي مي‌خواهيد نتيجه زحمات خود را ببينيد و منفعتي از اين همه هزينه و تلاش كه در اين مدت انجام داده‌ايد، کسب کنید، هنگام فروش، محصول را با قيمت كم از شما مي‌خرند و همه تلاش شما براي كسب روزي حلال، به ضرر و كلي بدهكاري تبديل شود...

           در حال حاضر قيمت فروش هر كيلوگرم سيب‌زميني در بازار 170 تا 200 تومان و قيمت فروش هر كيلو پياز 70 تومان است كه اين قيمت به هيچ عنوان جوابگوي هزينه‌هاي كشاورزان نيست.

           كشاورزي شغل شريفي است و همه انبياء آن را مقدس و پاك دانسته‌اند؛ اما امروز كشاورزان جزء طبقه محروم و فقير جامعه هستند چون تنها راه امرار معاش‌شان، كشاورزي است؛ با اين وجود مسوولان كشور بايد با يك برنامه‌ريزي دقيق، جامع و كامل از كشاورزان حمايت كنند.

           گزارش از صادق صفي‌زاده؛ خبرنگار ايسناي منطقه‌خوزستان


          + نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 16:6  توسط امیر رحمانی  | 

          یک خبر از شوشتر

          سرپرست اداره میراث فرهنگی شوشتر خبر داد
          سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شوشتر از پایان کاوش در 2 منطقه میراثی در این شهرستان خبر داد.

          سید حسین موسوی نسب در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: در هفته‌های گذشته تیم‌های کاوشی در شهرستان شوشتر کار کاوش میراثی در مناطق گچ‌سنگی و ده نو را انجام داده‌اند و در شرایط کنونی این مناطق کاوش شده‌اند.

          وی تأکید کرد: این تیم‌ها برای تعیین حریم و لایه‌های تاریخی این مناطق میراثی فعالیت می‌کردند و هم اکنون کار این گروه‌ها به پایان رسیده است.

          این مقام مسئول در اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شوشتر با اشاره به اهمیت بررسی این مناطق گفت: در شرایط کنونی تعدادی از مناطق تاریخی در تملک افراد حقیقی هستند و باید پس از لایه‌شناسی تاریخی زمین در صورت تشخیص اهمیت تاریخی این مناطق برای تملک آنها در سال‌های آینده تلاش کرد.

          وی با اشاره به اینکه منطقه گچ‌سنگی در آثار تاریخی شوشتر به ثبت رسیده است، افزود: در شرایط کنونی گچ‌سنگی در آثار تاریخی شوشتر با شماره 6140 به ثبت رسیده است.

          موسوی‌نسب تأکید کرد: در تلاش هستیم تا آثار و محوطه‌های تاریخی را با جدیت بیشتری حفاظت کنیم و با مالکان آنها وارد مذاکره شده‌ایم.

          سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شوشتر خاطر نشان کرد: برای آزادسازی خانه‌های تاریخی در شهرستان شوشتر با مالکان‌ آنها در حال مذاکره هستیم و برای خانه معین‌التجار شوشتر تاکنون با 20 ورثه دارای سهم در این خانه توافق شده است و در حال مذاکره با 12 ورثه دیگر هستیم.

          + نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 16:0  توسط امیر رحمانی  | 

          یک گزارش از وضعیت آب در استان

          استاندار خوزستان از هدر رفت 1.5 میلیارد متر مکعب آب و عدم ذخیره سازی آن در حوزه های آبرسانی این استان خبر داد / برای جلوگیری از این هدر رفت با توجه به نیاز استان به منابع آبی باید تمهیدات مناسبی به کارگیری شود
          استاندار خوزستان از هدر رفت 1.5 میلیارد متر مکعب آب و عدم ذخیره سازی آن در حوزه های آبرسانی این استان خبر داد.

          سید جعفر حجازی شامگاه در نشست شورای کشاورزی استان خوزستان، اظهار کرد: براساس برآوردهای صورت گرفته پیش از این سه میلیارد مترمکعب آب در حوزه پائین دست به حوزه های آبرسانی نمی رسید اما با اقدامات و تمهیدات اندیشیده شده توانستیم 1.5 میلیارد متر مکعب را مهار کنیم.

          وی با بیان اینکه هنوز 1.5 میلیارد متر مکعب دیگر هدر رفت آب داریم ، تصریح کرد: برای جلوگیری از این هدر رفت با توجه به نیاز استان به منابع آبی باید تمهیدات مناسبی به کارگیری شود.

          حجازی با اشاره طرح توسعه کشاورزی در استان خوزستان گفت: در سامانه ثبت نام از متقاضیان طرحهای کشاورزی تا کنون 13 هزار و 500 نفر ثبت نام کرده اند که با توجه به این آمار جزو استانهای برتر کشور هستیم.

          وی با تاکید بر فعال کردن طرحهای نیمه کاره و متوقف گفت: طرحهای بسیاری همچون مجتمع پرورش ماهی فاز دو آزادگان و طرح شهید احمدی نیا آماده برای واگذاری و اجرا هستند که متقاضیان این طرحها پیش از این پرونده تشکیل داده اند.

          استاندار خوزستان با اشاره به ضرورت اجرای این طرحها که زیرساختهای عمرانی آنها پیش از این مهیا شده و یا مراحلی را برای اجرایی شدن طی کرده اند، افزود: با توجه به تسهیلات ویژه طرح کشاورزی باید متقاضیان این طرحها نسبت به ادامه انجام پروژه ها فراخوانده شوند.

          وی تصریح کرد: تنها در مجمع پرورش ماهی آزادگان یک هزار و 500 شغل آماده وجود دارد و در حین ساخت هم فرصتهای شغلی زیادی ایجاد می شود.

          حجازی با اشاره به امکانپذیر بودن اجرای طرحهای چند جانبه، افزود: در مکانهایی که امکان فعالیت وجود دارد می توان متقاضیان را در قالب چند تعاونی سازماندهی کنیم تا هزینه اجرای طرحها نیز به حداقل برسد.

          وی با تاکید براینکه اجرای طرحهای توسعه کشاورزی استان به هیچ عنوان نباید معطل شود، گفت:  تاکنون بیش از 36 هزار طرح توسعه کشاورزی به ارزش بیش از 223 میلیارد تومان مصوب شده که این طرحها برای هفت هزار نفر اشتغالزایی ایجاد می کند.

          استاندار خوزستان افزود: متوسط سرانه اشتغال این طرحها 33 میلیون و 700 هزار تومان است که تاکنون 444 طرح به بانک کشاورزی معرفی شده است.

          حجازی با اشاره به طرح مسکن مهر و تلاشی که برای اجرای آن در استان صورت گرفت، تصریح کرد: به نتیجه رساندن طرح توسعه کشاورزی استان همچون طرح مسکن مهر نیاز به تلاش و همت ویژه از سوی مسئولان دستگاه های اجرایی مرتبط دارد و همکاری بانکها دارد.

          به گزارش مهر، وی این طرح را بهترین فرصت برای استفاده افراد علاقه مند فعالیت در بخش کشاورزی عنوان کرد و گفت: در صنایع مختلفی چون سیلو، سردخانه و ... که استان دارای مشکل و کمبود است، با استفاده از این طرح و سوق دادن متقاضیان به اجرای این طرحها می توان نیاز استان را رفع کرد.
          + نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 15:58  توسط امیر رحمانی  | 

          گزارشی از وضعیت ناگوار آلودگی هوای خوزستان

          این روزها در حالی دولت و مجلس سرگرم چانه زنیهای سیاسی هستند که مردم خوزستان و سایر استانهای همجوار دیدن آسمان آبی و هوای سالم را مدتهاست از یاد برده اند/ وضعیت غیر قابل تحمل گرد و غبار در استان خوزستان باعث شده اغلب نخبه های استان، پزشکان، سرمایه داران، کارمندان، معلمان و استادان دانشگاه مهاجرت به خوزستان را به ماندن در شهرهای آن ترجیح دهند
          این روزها در حالی دولت و مجلس سرگرم چانه زنیهای سیاسی هستند که مردم خوزستان و سایر استانهای همجوار دیدن آسمان آبی و هوای سالم را مدتهاست از یاد برده اند.

          گرد و غبار، این میهمان ناخوانده کشورهای همسایه برای ایران که سوغات آن خارش، انواع بیماریهای تنفسی و پوستی و حسرت زندگی در یک هوای معمولی برای مردم خوزستان به شمار می رود سالهاست زندگی برای مردم این استان را مثل رنگش، تیره و تار کرده به گونه ای که در مدت اخیر کمتر روزی را مردم بدون حضور این میهمان مزاحم سپری کرده اند.

          حسرت کشیدن یک نفس عمیق در هوای سالم و آزاد این روزها بر دل تمام مردم خوزستان چنگ می زند، این در حالی است که حل مسئله گرد و غبار که در سال به سال استانهای بیشتری از کشور را درگیر خود می کند در بین هیاهو و چانه زنیهای سیاسی این روزهای نمایندگان ملت و مسئولان دولت به فراموشی سپرده شده و کسی به فکر ماجراهای تلخی که برای مردم این استان می گذرد نیست.
           
           
          این یک حقیقت تلخ است که برای حل مسئله گرد و غبار و خلاصی مردم از مشکلات بی شمار آن تاکنون قدم محکمی از سوی مسئولان برداشته نشده و تمام وعده های مطرح شده تاکنون مرهمی برای رفع چند روزه نگرانی مردم بوده و شاید وعده های اینچنین تنها تشکیل دهنده تیترهای جذاب برای رسانه ها بوده است تا علاجی برای پدیده مخرب ریزگردهای مزاحم.

          سال قبل بر اساس همین آلودگیهای بی شمار که باید تزریق روزانه ده ها تن مواد آلاینده نفتی به هوا به علت تراکم فعالیتهای شرکتهای عظیم نفتی در اهواز را نیز به آن اضافه کرد، سازمان بهداشت جهانی، شهرستان اهواز را به عنوان آلوده ترین شهر جهان معرفی کرد که به نظر می رسید با بلاهایی که سر مردم استان خوزستان و مرکز آن می آید این انتخاب بیراهه نبوده ولی مسئولان به جای نگاه اصلاحی و مشکل گشا به این موضوع، این اطلاعیه سازمان جهانی را اشتباه و غیرکارشناسی اعلام کرده اند در حالیکه این مسئولان معترض به این خبر بودند که همواره وعده های کارشناسی نشده تحویل مردم مظلوم خوزستان داده اند.

          در همین خصوص نماینده مردم اهواز در مجلس در خصوص اعلام شهر اهواز به عنوان آلوده ترین شهر جهان به خبرنگار مهر گفت: البته این خبر برای مردم خوزستان که با پوست و خون خود آلودگیهای چند سال اخیر ناشی از گرد و غبار را لمس کرده اند خبر عجیبی نیست و تنها فرق اساسی این خبر این بود که از سوی یک سازمان بین المللی مورد تاکید قرار گرفته است.
           

           
          سید شریف حسینی افزود: در حالیکه ذرات معلق با 20 میکروگرم باعث بروز مشکلات تنفسی برای هر فردی می شود، خوزستانی ها گرد و غبار با غلظت 327 میکروگرم و حتی فراتر از آن را در سالهای اخیر تحمل کرده اند بنابراین انتخاب این شهر و حتی استان خوزستان به عنوان آلوده ترین شهر یا استان جهان موضوع عجیبی برای خوزستانیها نیست ولی بی شک این موضوع یک امری حساب می آید که با ندانم کاری و تعلل باعث به وجود آمدن چنین وضعیتی اسفناکی در استان شده است.
           
          اما عواقب گرد و غبار برای مردم خوزستان فراتر از محرومیت از زندگی در یک هوای سالم و انواع بیماریهای پوستی و تنفسی بوده به گونه ای که اکنون اغلب نخبگان استان راه مهاجرت از شهر و استان خود را در پیش گرفته اند و انواع محدودیتهای اعمال شده مثل ممنوعیت انتقال کارمندان به سایر استانها هم نتوانسته جلو سیل ویرانگر خروج نخبگان از استان را بگیرد.
           
          حسینی در این خصوص می گوید: وضعیت غیر قابل تحمل گرد و غبار در استان خوزستان باعث شده اغلب نخبه های استان، پزشکان، سرمایه داران، کارمندان، معلمان و استادان دانشگاه مهاجرت به خوزستان را به ماندن در شهرهای آن ترجیح دهند به گونه ای که بعد از بیکاران، این روزها اغلب مراجعات به دفاتر نمایندگان خوزستان را افرادی تشکیل می دهند که خواستار کمک نمایندگان برای تسریع در مهاجرت آنها به بیرون از خوزستان می شوند البته برخی از آنها حق هم دارند زیرا به توصیه پزشکان ماندن در هوای آلوده شهرهای استان خوزستان برای آنها کشنده است و بیماریهای آنها را تشدید می کند.
           
           
          وی خروج این افراد را در بلندمدت و حتی میان مدت باعث نابودی استان خوزستان دانست و تاکید کرد: از دولت انتظار داریم فرصتهای از دست رفته در خوزستان را احیا کند و با عظم جدی و ملی، مسئله گرد و غبار در خوزستان را خاتمه دهد.
           
          سازمان بهداشت جهانی همچنین با اعلام اینکه همین ریزگردها در سال، موجب مرگ زودرس برای یک میلیون  و 340 هزار نفر می شوند از کشورهای جهان خواسته تا اقدامات خود برای کاهش آلودگی شهرهای خود را کاهش دهند این در حالی است که بی شک در مدت اخیر مرگ و میرهایی ناشی از بروز پدیده گرد و غبار در استان به وقوع پیوسته که بی شک از سوی مسئولان امر کتمان شده است.
           
          نماینده مردم شوشتر در مجلس شورای اسلامی که این روزها شهرش به شدت تحت تاثیر این پدیده قرار گرفته است با تشریح آثار و زیانهای پدیده گردو غبار در استان خوزستان گفت: هیچ اقدامی برای حل معضل گرد و غبار این استان انجام نشده است.
           
          سیدمحمد سادات ابراهیمی تصریح کرد: مهمترین معضل استان خوزستان پدیده گرد و غبار است که آسیبهای فراوانی را به بخشهای مختلف اقتصادی مردم وارد کرده ولی با وجود اینکه دولت برای حل مشکل گردوغبار استان خوزستان مصوبه داشت و وزارت کشور مامور شد تا برای حل این مسئله هماهنگیهای لازم را بین وزارت نفت، امور خارجه و جهاد کشاورزی به‌وجود آورد، اما بعد از گذشت ماه ها هیچ اقدامی در این باره انجام نشده است.
           
           
          وی افزود: پدیده گرد و غبار کشاورزی استان خوزستان را در معرض نابودی قرار داده، بهداشت عمومی به شدت تهدید می‌شود و مراجع ذی‌ربط پاسخ قانع کننده ای در این خصوص نمی دهند.
           
          عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس تصریح کرد: عدم اقدام لازم در زمینه بیابان زدایی، قطع درختان جنگل، تخریب تالابها و انتقال آب از جمله عوامل اصلی پدیدآورنده معضل گرد و غبار هستند که این معضل با جنگلکاری و مالچ پاشی در بیابانهای کشور ایران و عراق برطرف می شود.

          مدتی قبل 60 نفر از کارشناسان محیط زیست عراق با حضور در شهرستان اهواز، آموزشهای لازم برای آغاز کار مالچ پاشی به منظور تثبیت خاکهای بیابان های کشور خود را دیدند ولی مالچ پاشی در کشور عراق که بخش عمده ای از گرد و غباری که این روزها آسمان خوزستان و سایر استانهای کشور را تیره و تار می کند و  از این کشور می آید شروع نشده است.

          مسئول کمیته مقابله با ریزگردها در مجلس شورای اسلامی نیز در خصوص پدیده گرد و غبار به خبرنگار مهر می گوید: یکی دیگر از مواردی که باعث آلودگی شهر اهواز شده، وجود پدیده مخرب گرد و غبار در شهر است که 90 درصد منشا این پدیده از کشور عراق است ولی در این کشور به علت مشکلات فراوان ناشی از جنگ و حضور اشغالگران، توجه به این پدیده در اولویت کاری این کشور قرار ندارد.
           
          شبیب جویجری با بیان اینکه بخشی اعظمی از تالاب هورالعظیم در کشور عراق خشک شده، گفت: کشور ترکیه در سالهای اخیر اقدام به احداث سدهای فراوانی در سرشاخه های رودخانه های دجله و فرات به عنوان منابع اصلی تغذیه آب تالاب هورالعظیم کرده که این موضوع در نهایت باعث خشک شدن تالاب شده است.
           
           
          نماینده مردم اهواز در مجلس هشتم تصریح کرد: خشک شدن تالاب باعث سبک شدن خاک منطقه شده و در نتیجه با اندک ورزش بادی این خاک به سمت مرزهای ایران حرکت و در اولین نقطه خوزستان را تحت الشعاع خود قرار می دهد.
           
          وی با رد این تصور غلط که بخشی از منشاء گرد و غبار خوزستان کشور عربستان است، تاکید کرد: در ابتدا حتی خود من نیز و اغلب کارشناسان نیز چنین نظری داشتند ولی با مطالعات ماهواره ای و دقیق صورت گرفته، مشخص شد عربستان نقش فوق العاده اندکی در این گرد و غبار دارد.
           
          جویجری در خصوص آخرین اقدامات کشور عراق برای مهار پدیده گرد و غبار گرفت: به دنبال رایزنیهای صورت گرفته کارشناسان عراق آموزشهای لازم را برای انجام مالچ پاشی و بیابیان زدایی در کشور خود را در شهرستان اهواز دیده اند.
           
          وی البته گفت: قرار بود مالچ پاشی در کشور عراق از ابتدای امسال انجام شود که تاکنون این امر محقق نشده و این روزها متاسفانه شاهد هستیم روز به روز بر شدت گرد و غبار در شهرهای مختلف استان خوزستان افزوده می شود که به نظر می رسد دولت باید یک همت اساسی در رایزنی با کشور عراق برای جلوگیری از این امر از خود نشان دهد.
           

          جویجری تاکید کرد: در صورت اجرای پروژه بیابان زدایی و مالچ پاشی در کشور عراق به طور حتم 90 درصد پدیده مخرب گرد و غبار در خوزستان و شهرهای دیگر از بین می رود.
           
          مسئول کمیته مقابله با ریزگردها در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قرار است عملیات بیابان زدایی در کشور عراق با اعتباری بالغ بر یک میلیارد دلار که از سوی مجلس تصویب شده از سوی ایران البته با آموزش کارشناسان عراقی صورت گیرد که انتظار می رود مشکل بروز این پدیده که زندگی را در پنج سال اخیر به کام مرم ایران تلخ کرده است حل شود.

          جویجری با بیان اینکه بخشی اعظمی از تالاب هورالعظیم در کشور عراق خشک شده، گفت: در سالهای اخیر اقدام به احداث سدهای فراوانی در سرشاخه های رودخانه های دجله و فرات به عنوان منابع اصلی تغذیه آب تالاب هورالعظیم شده که این موضوع در نهایت باعث خشک شدن تالاب شده است.

          تعطیلی گاه و بیگاه مدارس خوزستان در سالهای اخیر نیز یکی از معضلاتی که نظام آموزشی و آینده علمی دانش آموزان استان را با چالش جدی مواجه کرده است زیرا تعداد ساعات تحصیل دانش آموزان در سال در خوزستان در مقایسه با سایر استانهای کشور کمتر است و این موضوع با تعطیلی زودهنگام مدارس درخوزستان به علت گرمای زودرس تشدید می شود.

          در همین خصوص مدیرکل محیط زیست استان خوزستان در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص استانداردهای آلودگی هوا گفت: استاندارد جهانی برای رسیدن گرد و غبار در هوا، 150 میکروگرم بر مترمکعب است ولی ما در کارگروه استان خوزستان استانداردهای جدیدی تعریف کردیم که بر اساس آن اگر غلظت گرد و غبار به دو هزار میکروگرم بر مترمکعب برسد مقطع ابتدایی، اگر به سه هزار میکروگرم بر مترمکعب برسد تمام مراکز آموزشی و اگر به بالای سه هزار میکروگرم بر مترمکعب برسد تمام مراکز آموزشی و دستگاه های دولتی تعطیل می شود.
           
           
          تورج همتی عنوان کرد: اگر غلظت گرد و غبار به 625 میکروگرم بر مترمکعب شرایط هوایی کاملا ناسالم و برای زندگی مردم خطر آفرین است که مردم خوزستان بارها غلظتی چندین برابر این رقم را تجربه کرده اند.
           
          وی در خصوص خطرات گرد و غبار گفت: بخشی از گرد و غبار که به آن ریزگرد می گویند به صورت مستقیم وارد خون می شود و در خون به صورت گلوله جمع می شود. این حالت باعث ایست قلبی می شود به همین دلیل مردم باید مراقب باشند که به هیچ وجه در هوای آزاد تردد نکنند.
           
          همتی به مردم خوزستان توصیه کرد: هنگام گرد و غبار برای کاهش میزان آلودگی هوا از برخی گیاهان طبیعی در منازل خود استفاده کنند زیرا آنها می توانند تا حدودی هوای داخل منازل را پاک کنند.

          از سوی دیگر استنشاق هوای آلوده به ذرات گرد و غبار سبب نفوذ ذرات ریز به کیسه های هوایی ریه ها می شود و این عمل باعث اختلال در عملکرد اکسیژن رسانی ریه به بافتها به خصوص قلب می شود و این امر بی نظمی در ضربان قلب و حملات قلبی در افراد دارای بیماریهای قلبی را درپی دارد.
           

           از طرفی در دراز مدت ذارت بسیار ریز گرد و غبار وارد دستگاه خون شده و در جدار عروق رسوب کرده و شرایط را برای تصلب شرایین و تنگی عروق فراهم می کند. از دیگر عوارض گرد و غبار تشدید موارد آلرژی تنفسی در بیماران دارای زمینه است. ریه سالمندان از کار کرد طولانی و تغییر در دستگاه تنفسی دچار فرسودگی شده است.
           
          در همین خصوص به سالمندان توصیه می شود تا حد امکان از منزل خارج نشوید و از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند همچنین اگر بیماریهای زمینه ای قلبی دارید به هیچ وجه خود را در معرض آلودگی قرار ندهید در صورت علائم تنگی نفس و احساس خفگی و تهوع و سر درد شدید فورا به مرکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنند.
           
          سالمندان در فضاهای آلوده از تنفس عمیق خودداری کنند. به سالمندان، کودکان زیر هشت سال، بیماران تنفسی و زنان بار دار اکیدا توصیه می شود در موقع آلودگی از منزل خارج نشوند.
           
          همچنین افراد باید به صورت جدی از انجام فعالیتهای ورزشی خودداری کنند چون فعالیت ورزشی باعث افزایش ضربان قلب و تنگی نفس و متعاقب آن افزایش ورود هوای آلوده به ریه ها می شود ضمن اینکه در صورت ضرورت هنگام خروج از منزل از ماسک مناسبی که دهان و بینی را کامل بپوشاند استفاده شود.

          به هر حال وقتی عنوان می شود پدیده گرد و غبار در کشور با مالچ پاشی در خاک عراق قابل مرتفع شدن است و از سوی دیگر مالچ در کشور ما به علت وجود پالایشگاه های نفتی فراوان به وفور یافت می شود، تعلل مسئولان در این خصوص نابخشودنی و بازی با جان مردم است.

          گزارش: مهر/ علی نواصر
          + نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 15:54  توسط امیر رحمانی  | 

          یک گزارش اجتماعی

          مردمی که از جان هزینه می کنند؛
          گاهی وقتی می‌شنویم یک نفر کلیه‌اش را گذاشته برای فروش، کلی توی دلمان به او بد و بیراه می گوییم و مدام به این و آن می‌گوییم: "می‌بینی چه دوره و زمانه‌ای شده، مردم به خودشان هم رحم نمی‌کنند؛ خوشی زده زیر دلشان؛ نمی‌دانند چکار کنند، کلیه‌شان را می‌فروشند." بعد هم به خودمان می‌بالیم که عجب آدم‌های خوبی هستیم ...

          گاهی وقتی می‌شنویم یک نفر کلیه‌اش را گذاشته برای فروش، کلی توی دلمان به او بد و بیراه می گوییم و مدام به این و آن می‌گوییم: "می‌بینی چه دوره و زمانه‌ای شده، مردم به خودشان هم رحم نمی‌کنند؛ خوشی زده زیر دلشان؛ نمی‌دانند چکار کنند، کلیه‌شان را می‌فروشند." بعد هم به خودمان می‌بالیم که عجب آدم‌های خوبی هستیم که فکرمان اصلا به طرف این چیزها نمی‌رود و برای به دست آوردن پول، دست به چنین کارهایی نمی‌زنیم. حتی یکبار به خودمان تلنگر نمی‌زنیم که چرا یک نفر باید از خیر کلیه کوچولوی دوست داشتنی‌اش بگذرد. فکر نمی‌کنیم که وقتی انجام چنین کاری برای ما سخت است، خوب برای او که کلیه‌اش را می‌فروشد هم سخت است؛ این همه سختی کشیدن به خاطر چیست؟

          معمولا وقتی افراد می‌خواهند ازدواج کنند، خوشحال هستند؛ سر و سامان می‌گیرند و از بلاتکلیفی راحت می‌شوند؛ آرامش آنها بیشتر می شود؛ ولی انگار بعضی ها نمی‌خواهند این خوشحالی‌ها دوام داشته باشد. می‌خواهم درباره "حامد" بگویم؛ او که یک روز نشست و با خودش فکر کرد که باید زن بگیرد و مثل بقیه جوان‌های هم سن و سال خودش زندگی تشکیل بدهد و در نتیجه ازدواج کرد، ولی حالا به نظر نمی رسد حامد از ازدواجش خوشحال باشد. وقتی شنید باید یخچال "سایدبای ساید" بخرد، یا اجاق گاز گران قیمت و به قول مادر زنش، "چشم درآر"، وقتی شنید باید عروسی اش مجلل باشد و توی بهترین تالار شهر؛ حتما توی ذوقش خورد؛ حتما خانه و ماشین هم ضمیمه این‌ لیست بلندبالا بوده است. خوب عروس است، حق دارد، آرزو دارد؛ ولی به چه قیمتی؟ به قیمت فروش کلیه‌اش؟ به قیمت از دست دادن عضوی از بدن؟

           حتما با خودش فکر کرده که طلاق بگیرد و خودش را از دست این هزینه‌ها راحت کند، ولی مهریه 1000 سکه‌ای کاملا راه جدایی را بسته و فقط باید پول عروسی را جور کند. شاید حامد هیچ وقت فکر نمی‌کرد که زن گرفتن اینقدر دردسر داشته باشد. نمی‌دانم وجود یخچال "سایدبای ساید" و تلوزیون LCD و انواع کالای های گران قیمت می‌توانند جای کلیه حامد را بگیرند؟

          حامد دلش نمی‌خواهد برای گرفتن پول به کسی رو بزند؛ شاید هم می‌خواهد، ولی می‌داند جواب مثبت نمی‌گیرد، پس کاری نمی‌کند؛ تنها امیدش شده همین یک کلیه. 12 میلیون تومان روی آن قیمت گذاشته؛ دقیقا همان مقداری که برای خرج عروسی و تهیه لوازم زندگی مشترک احتیاج دارد. به کسی هم نگفته که چنین قصدی دارد. نمی‌دانم باید دعا کنم برای کلیه‌اش مشتری پیدا شود یا نه.

           

          نمی‌دانم سارا توی زندگی چقدر سختی کشیده؛ پدر ندارد تا مثل من و خیلی از دانشجوهای دیگر خرج تحصیل را بدهد. دوبار رفته دانشگاه و هربار به خاطر مشکلات مالی انصراف داده، حالا هم به این نتیجه رسیده که تنها راهش فروش کلیه است. فقط 21 سال دارد و برای او خیلی زود است که به این مسایل فکر کند، ولی به هر حال سارا در این سن رسیده که کلیه اش را حراج کند! نمی‌دانم بعدها که ازدواج کرد و خواست مادر شود برایش مشکلی ایجاد می‌شود یا نه. این سوال را از او می پرسم و می‌گوید: "می‌دانم، ولی می‌خواهم تا ته این خط بروم! نمی‌دانم انتهای این خط کجاست و نمی‌خواهم که بدانم." سارا درس خواندن را دوست دارد و تا حالا هم تنها درس خوانده و کار دیگری بلد نیست که بتواند از آن طریق درآمدی داشته باشد.

          نمی دانم پدر سارا اگر بشوند که دخترش برای تامین هزینه های دانشگاه قصد دارد کلیه اش را بفروشد چه حسی پیدا می کند. خوشحال می شود که بالاخره هزینه تحصیل دخترش تامین شده، و یا نگران سلامتی او می شود؟ نمی دانم چرا انگار هیچ کس افرادی مثل سارا را نمی بینند؛ شاید هم نمی خواهند ببینند.

           

          دوست ندارم جای تو باشم مسعود! وقتی طلبکارها با یک عالمه چک برگشتی آمدند جلوی خانه‌ات و زن و بچه‌ات را تهدید کردند؛ وقتی همسرت زنگ می‌زند و به تو می‌گوید که چطور آبرویت را توی کوچه و خیابان بردند و به تو تهمت دزدی زدند، چه حالی شدی؟ ریختی به هم؟ به همه رو زدی شاید کسی کمک کند و مشکل حل شود، ولی نشد که نشد. حتما فکرت پیش پسرخاله‌ات بود که با اطمینان پولت را به او سپردی و او رفت؛ رفت که رفت. حالا تو مانده‌ای و طلبکارها. چاره‌ای نماند؛ مجبور ‌شدی آگهی بزنی و کلیه‌ات را بگذاری برای فروش؛ آن هم برای پرداخت قرض و حفظ آبرو.

          وقتی داشتی آگهی را می‌نوشتی حتما یاد این هم افتادی که 15 بار رفتی و خون اهدا کردی و گفتی در راه خدا. به این هم فکر کردی که دوست داشتی اگر روزی خواستی کلیه‌ات را بدهی، آن را به بیماری که نیاز دارد اهدا کنی، ولی انگار تقدیر چیز دیگری خواسته و حالا تو اینجایی؛ در جایگاه یک فروشنده کلیه! به خانواده‌ات هم نگفتی که ناراحت نشوند و از این بیشتر نگران گرفتاری های تو نباشند.

           

          خیلی سخت است که مادرت توی بیمارستان باشد و با درد شب را روز کند. خیلی سخت است وقتی می‌روی خانه و سلام می‌کنی، مادر جواب سلام تو را ندهد؛ نباشد که بدهد! روی تخت بیمارستان باشد و با درد شب را روز کند. هر روز به او سر بزنی و ببینی که دارد آب می‌شود و تو هیچ کاری نمی‌توانی بکنی.

          هر روز به خودت ناسزا بگویی که چرا آنقدر پول ندارم که مادرم را نجات بدهم. آخرش خودت و خواهرت می‌نشینید و تصمیم می‌گیرید؛ جان مادرتان را می‌خرید، آن هم به ازاء کلیه‌تان. می گویید: "وقتی مادر بفهمد حتما ناراحت می‌شود، ولی اصلا مهم نیست، مهم این است که مادر داخل خانه باشد و روشنی بدهد، امید بدهد؛ باشد و زیر سایه‌اش زندگی کنیم. مهم این است که باشد و مادری کند." به این ترتیب "مریم" می‌آید و آگهی فروش کلیه خودش و خواهرش را توی اینترنت منتشر می کند. مریم فقط 25 سال دارد و خواهرش دو سال از خودش کوچکتر است. حالا این دو خواهر اهوازی منتظر نشسته اند تا تلفن زنگ بزند و مشتری قیمت بدهد؛ برای آنها مهم نیست که کلیه ها را چند بفروشند؛ فقط هزینه عمل مادر باید تامین شود.

           

          "وقتی می‌بینی شوهرت 400 ملیون تومان بدهکار است، چه می‌توانی بکنی؟ دست روی دست بگذاری تا شوهرت را ببرند زندان؟" این‌ پاسخ "فاطمه" است وقتی از او می‌پرسم که چرا کلیه‌اش را برای فروش گذاشته. ناراحت است، خیلی ناراحت. نمی‌توانم او را درک کنم. حتما زندگی اش را دوست دارد، شوهرش را دوست دارد. می‌گوید: "به دلایلی شوهرم مجبور شد از افرادی زیادی قرض بگیرد؛ تقصیر خودش نبود، برایش مشکل درست کردند. تا حالا توانسته‌ایم پول را جور کنیم، فقط مانده 30 ملیون تومان که آنهم اگر کلیه هایمان را بفروشیم درست می‌شود و از دست هرچه طلبکار و قرض و قوله است راحت می‌شویم. کلیه‌ام را می دهم، در ازای زندگی مشترکمان." راست می‌گوید؛ راحت می‌شوند، ولی قیمت این راحتی خیلی گران است؛ به این راحتی‌ها به دست نمی‌آید.

           

          یک روز برایت اتفاقی می‌افتد که به کسی نمی‌گویی؛ بین خودت و خدا نگهش می‌داری، ولی با خدا یک عهد می‌بندی؛ یک عهد بزرگ. بعد منتظر می‌نشینی تا زمانش برسد و عهد خود را عملی کنی. استوار پای عهد خود ایستاده‌ای و هیچ چیز و هیچ کس نمی‌تواند تو را منصرف کند. وقتی شرایط فراهم شد، می‌روی و آگهی می‌زنی که "من مرتضی، 26 ساله، کاملا سالم، می‌خواهم کلیه‌ام را به کسی که واقعا نیازمند است اهدا کنم. گروه خونی O+ هر جای ایران هم که باشد می‌آیم."

          نمی‌دانم زمانی که این آگهی را نوشتی چه حسی داشتی. نمیدانم با خدای خودت چه عهدی بستی که بابت آن عهد چنین کاری می‌کنی. راستش منتظر دیدن هر نوع آگهی بودم، به جز این آگهی. فهم این موضوع برای ذهن من دشوار است. دلم می‌خواهد باور کنم، ولی نمی‌توانم. زمانی که گفتی عازم مشهد هستی و می‌روی تا به پدر و نان آور یک خانواده که حالا به خاطر دیالیز نمی‌تواند کار کند، کلیه ات را اهدا کنی، تازه باورم شد که راست می‌گویی. نمی‌دانم شاید تو خیلی مرفه هستی که بابت دادن کلیه ات حتی یک ریال هم نمی خواهی؛ شاید هم تو در دنیای دیگری سیر می‌کنی که من و امثال من از آن بی‌خبرند؛ دنیایی که مردانگی هنوز توی رگ هایش جریان دارد. توی دنیای مادی ما که چنین چیزی ممکن نیست؛ می‌دانم که به مشکلات بعد از اهدا کلیه هم فکر کرده‌ای.

           

          داغ می‌شوی وقتی پای حرف های این افراد می نشینی؛ جوش می‌آوری. حس می‌کنی اکسیژن هوا ناگهان تخلیه شده و هیچ راهی برای نفس کشیدن نداری. انگار زمین و زمان به هم ریخته. دلت برای کلیه‌ات تنگ می‌شود و دست می‌گذاری گوشه پایین قفسه سینه‌ات. کلیه هایت را لمس می‌کنی و خیالت راحت می‌شود که سر جای شان هستند. ولی حامد و سارا و مسعود و فاطمه را فراموش نکنیم؛ حقیقت همین است که می‌بینی؛ در همین همسایگی ما چند نفر کمک می‌خواهند و خودشان را به آب و آتش می‌زنند که فردی پیدا شود و به آنها کمک کند تا مشکل آنها حل شود. همین نزدیکی ها پدری شرمنده دخترش شده و مادری کنج بیمارستانی خوابیده و محتاج تنها چند هزار تومان پول درمان است؛ ولی انگار همه چیز عادی شده و درد و رنج مردم، مال مردم است، نه مال ما. وقتی از نزدیک می بینی کسی مشکلی دارد و برای حل آن مشکل راضی می شود عضوی از بدن خود را حراج کند، تازه می‌فهمی آگهی فروش کلیه یعنی چه؟ دل بزرگی می‌خواهد نوشتن این آگهی. در همین نزدیکی ها، توی همین شهر شلوغ و رنگارنگ، مردمی هستند که برای مرهم گذاشتن روی دردها، از جان هزینه می کنند.

          گزارش: ایسنا/ طیبه رفیعی

          + نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 15:51  توسط امیر رحمانی  | 

          گزارش هواشناسی

          علی رغم وقوع گرد و غبار؛
          امروز، اهواز تعطیل نیست

          فرماندار اهواز گفت: امروز همه ادارات، بانک ها و مراکز خدماتی شهر اهواز فعال هستند.عبدالعزیز فدعمی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایسنای خوزستان اظهار کرد: بر اساس اعلام سازمان هواشناسی خوزستان، غلظت ذرات گرد و غبار معلق در هوا رو به کاهش است و میزان گرد و غبار در ساعت هفت صبح نسبت به ساعت 6 کاهش قابل ملاحظه ای داشت.

          وی افزود: به این ترتیب همه ادارات، مراکز خدماتی و بانک های شهر اهواز امروز فعال هستند و مانند روزهای گذشته به ارائه خدمات می پردازند. مدارس نیز اکنون درگیر برگزاری امتحانات هستند و به فعالیت روزانه خود ادامه می دهند.


          + نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 7:53  توسط امیر رحمانی  | 

          اخبار روز خوزستان

          مديركل اتباع و مهاجرين خارجي استانداري خوزستان:
          اتباع خارجي در صورت ارتكاب جرم و يا تكدي‌گري طرد مي‌شوند
          اجتماعي  25/2/1391  15:49:50
          912-12414-5 كد خبر
          RSS :: پرینت

          مديركل اتباع و مهاجرين خارجي استانداري خوزستان گفت: اتباع خارجي كه به صورت غيرقانوني وارد كشور شده‌اند، هم اقامت و هم ورود آنها غيرقانوني است و بايد به اردوگاه تحويل و ظرف 24 ساعت از كشور خارج شوند.

           

          حجت‌الله دهدشتي در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)_منطقه خوزستان_اظهار كرد: برخي اتباع خارجي كه با گذرنامه و رواديد وارد خاك كشور شده‌اند، اقدام به تكدي‌گري مي‌كنند. بررسي موارد مربوط به افرادي كه از طريق گذرنامه و رواديد وارد استان شده‌اند از طريق اداره گذرنامه ناجا انجام مي‌شود و استانداري خوزستان امور اتباعي كه به صورت غيرقانوني و به عنوان پناهنده وارد كشور و استان مي‌شوند را پيگيري مي‌كند.

           

          وي با بيان اينكه برخي اتباع خارجي از طريق مرزهاي باز كشور و به صورت غيرقانوني وارد كشور مي‌شوند و تقاضاي پناهندگي مي‌كنند، افزود: افرادي كه با گذرنامه وارد مي‌شوند، مدت اقامت معيني دارند و مي‌توانند اين مدت را تمديد كنند؛ در اين مدت اگر اين افراد در شهرهاي استان تكدي‌گري كنند، به دليل اينكه تكدي‌گري جرم مشهود است، توسط عوامل نيروي انتظامي جمع‌آوري و از طريق سفارتخانه‌هاي مربوطه از كشور خارج مي‌شوند.

           

          دهدشتي تصريح كرد: افرادي كه به صورت غيرقانوني وارد كشور مي‌شوند و اقدام به تكدي‌گري مي‌كنند نيز توسط نيروي انتظامي جمع‌آوري و تحويل اردوگاه اتباع خارجي مي‌شوند؛ پس از آن تلاش بر اين است كه اين افراد ظرف 24 تا 48 ساعت از كشور خارج شوند. اتباع پاكستاني و افغاني از طريق مرز سيستان و بلوچستان از كشور خارج مي‌شوند. اتباع سوري موجود در استان معمولا با استفاده از گذرنامه وارد كشور شده‌اند و اين افراد تنها در صورتي كه مرتكب جرم شوند، طرد مي‌شوند.


          + نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 16:0  توسط امیر رحمانی  | 

          یک خبر از آبادان

          اعمال مقررات جدید برای ورود کالاهای ملوانی هزاران نفر از شاغلان این بخش را بیکار می کند.

          مقررات جدید ورود کالاهای ملوانی و بیکاری هزاران نفر

          کالاهای ملوانی یا ته لنجی ها یکی از منابع درآمد بسیاری از اهالی شهرستان آبادان است. هر ملوان آبادانی که بر روی لنج کار می کند می توانست سالانه 6 بار و هر بار هزار و 500 دلار جنس با تخفیف گمرکی وارد کند .

          اما اخیرا برای حمایت از صنایع داخلی از طرف اداره بازرگانی محدودیتهایی برای کالاهای ملوانی ایجاد شده است که تداوم این محدودیت موجب بیکار شدن عده کثیری از شاغلان این بخش می شود.

          آقای افرا رییس اتحادیه کالاهای ملوانی آبادان گفت: بیش از 450 واحد صنفی و نیز بیش از 790 فروند لنج باری با 6 هزار و 400 ملوان در آبادان در زمینه کالاهای ملوانی فعالیت می کنند؛ که ایجاد محدودیت برای آنان بسیاری را از کار بیکار می کند .

          وی افزود: تعداد دفعات ورود کالای ملوانی برای هر ملوان از 6 بار به چهار بار کاهش یافته ، همچنین برای هر کالا میزان مشخصی واردات برای ملوانان در نظر گرفته شده که دیگر برای ملوانان به صرفه نیست و دیگر اینکه بسیاری از کالاها نیز از لیست ورود کالاهای ملوانی حذف شده اند و ملوانان مجاز نیستند بسیاری از کالاهایی را که قبلا به عنوان کالای ملوانی وارد می کردند ، در لیست کالاهای خود قرار دهند.

          وی افزود: همه این موارد کار در زمینه کالاهای ملوانی را بسیار سخت و ناممکن کرده است و دیگر کار با این محدودیت ها به صرفه نیست که در نتیجه بسیاری از شاغلان در زمینه کالاهای ملوانی بیکار می شوند.

          نصرالله جایمند رییس اداره بازرگانی شهرستان آبادان گفت: مقرراتی که برای کالاهای ملوانی وضع شده ، کالاهای ملوانی را در رده سایر کالاهای تجاری قرار می دهد و از این پس دیگر هیچ فرقی با سایر کالاهای وارداتی نخواهد داشت.

          در حالی که کالاهای ملوانی به خاطر تسهیلاتی که برای ورود آن وجود داشت ، موجب پایین آمدن هزینه ورود این کالاها و نیز موجب کاهش قیمت بسیاری از کالاهای وارداتی می شد؛ اما با اعمال این مقررات بسیاری از این تسهیلات از کالاهای ملوانی حذف می شود و دیگر هیچ فرقی با دیگر کالاها نخواهد داشت که این امر هم شاغلان این بخش را متضرر می کند و هم قیمت کالاهای وارداتی را افزایش می دهد.

          سید حسین دهدشتی نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیش از 10 هزار نفر بطور مستقیم و غیر مستقیم در زمینه کالاهی ملوانی و یا اصطلاحا quotation mark ته لنجی quotation mark فعالیت دارند گفت: در منطقه محروم آبادان که در صد بیکاری بسیار بالایی دارد کالاهای ته لنجی توانسته است اشتغالزایی خوبی ایجاد کند و محدود کردن تسهیلات کالاهای ملوانی نابودی این بازار و بیکاری بسیاری را به دنبال دارد.

          رییس اداره بازرگانی آبادان گفت: بسیاری از لنجهایی که به کشورهای شیخ نشین بار می برند در برگشت با خود کالاهای ملوانی می آورند که اگر این محدودیتها اعمال شود دیگر واردات کالاهای ملوانی برای آنان به صرفه نیست .

          آقای افرا رییس اتحادیه کالاهای ملوانی آبادان گفت: تنها جاذبه گردشگری شهر آبادان وجود کالاهی ته لنجی است که مسافران زیادی را از شهرهای بزرگ و کوچک به اینجا می کشاند و وضع محدودیتهای جدید موجب افزایش قیمتها و از رونق افتادن این بازار می شود .

          وی ابراز امیدواری کرد تا کالاهای ته لنجی با مقررات گذشته فعالیت خود را ادامه دهند در غیر اینصورت باید منتظربیکار شدن بیش از 10 هزار نفر در شهرستان آبادان باشیم.

          + نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 14:42  توسط امیر رحمانی  | 

          مقالات مذهبی

          بسم الله الرحمن الرحیم

          لطفا قبل از خواندن این مطلب اشنایی با دستور العمل های شیاطین را بخوانید

          حتما تا به حال انیمیشن موش سر اشپز را تماشا کرده اید

          همان طور که حتما مستحضر هستید سالها پیش یهودیان از طرف مسیحیان ملقب به موش گردیدند به دو دلیل:

          1-ظاهر کثیف مانند موشها

          2-طمع کاری به صورتی که اگر انها به اندازه ای ثروت داشتند که تا اخر عمرشان هر کاری می خواسند می توانستند انجام دهند باز هم برای جمع اوری پول دست به هر کاری می زدند مانند موشها

          البته لازم به ذکر است که در ان زمان موش حیوانی بسیار چندش اور بوده است اما حالا یک قهرمان!!!

          دلیل این امر چیست؟

          یهودیان پس از موش شدن! دست به کار جالبی زدند:

          انها به جای اینکه بیایند و بگویند ما موش نیستیم امدند و موش را حیوان قهرمانی معرفی کردن!!!

          به چه صورت؟؟

          ساخت انیمیشن هایی مانند موش و گربه،

          میکی موس

          و ...

          و انها کاملا موفق شدند که موش را به موجودی قهرمان مبدل سازند!!

          حال به نقد و بررسی انیمیشن موش سراشپز می پردازیم:

          شخصیت موش:

          همانطور که گفته شد موش نمایانگر یهود است

          این موش اشپز بسیار ماهری است ولی به دلیل کوچکی و اینکه انسان ها از ان بدشان می اید او نمی تواند اشپزی کند و در نتیجه دست به کار عجیبی میزند:

          او تصمیم می گیرد بدون اینکه کسی متوجه شود به فردی که به هیچ عنوان اشپزی بلد نیست کمک کند تا اشپز معروفی گردد و هیچ چشمداشتی ندارد تا اینکه ان فرد به کمک ان موش پی میبرد و از او درخواست کمک می کند

          ان موش نیز روی سر او قرار گرفته و او را به صورت کامل کنترل میکند نه اینکه به او دستور دهد

          سر نمادی است از تفکر در نتیجه این موش که همان یهود باشد کنترلگر گروه خاصی است (کنترلگر نه رهبر) با کمی تامل می شود دریافت که این فرد نماینده مسیحیان است

          برای تثبیت این مسءله به نکته زیر توجه فرمائید:

          به نظر شما روسای جمهور امریکا چه دینی دارند؟

          یا نظام مسلط بر امریکا طبق کدام دین عمل می کند؟

          حتما می گویید مسیحیت!!!

          اما این طور نیست! اگر شخصی یهودی نباشد اصلا نمی تواند کاندید ریاست جمهوری شود چه برسد به ریاست جمهوری!!!(اگر این مطلب را قبول ندارید یا خودتان تحقیق کنید یا کمی صبر کنید تا ما برای شما اثبات کنیم)

          شخصیت دیگری که در این فیلم می باشد است

          اگر دقت کرده باشید این فرد به شخص مسیحی شک می کند و چند بار سایه ای از موش در کلاه او می بیند اما هر وقت کلاه او را بر میدارد موش قبلا فرار کرده

          به نظر شما این شخصیت نمایانگر کدام گروه است؟

          بله مسلمانان و دیگر حق جویان

          اگر دقت کرده باشید هر گاه کسی به حضور یهود در پشت صحنه قضیه ای شک کند بلافاصله یهودیان رد پای خود را از این قضیه پاک خواهند کرد

          سیاست کلی ساخت این فیلم:

          ابراز قدرت توسط یهودیان به وسیله بروز سیاست(توضیح بیشتر در زیر):

          فرض کنید در بازی شطرنج اگر شما مطمئن باشید قادرید حریفتان را مات کنید (در اخر بازی) و بدانید او هیچ کاری نمی تواند انجام دهد در این صورت برای ابراز به او می گویید می خواهید چه کاری انجام دهید زیرا مطمئنید او هیچ کاری نمی تواند بکند اما ممکن است کاری بکند که شما انتظار انرا نداشته اید و شما شکست بخورید

          قضیه یهود نیز همین طور است:

          انها مطمئنند که می توانند بر دیگر ملل تسلط پیدا کنند اما به حول و قوه الهی به زودی از صفحه روزگار محو خواهند شد

          ا لیس الصبح بقریب

          این مطلب خلاصه ای بود از نقد این انیمیشن اگر انتقاد یا سوالی دارید یا مطلبی که می دانید به درد بخور است لطفا در نظرات نظر دهید و ما را بی نصیب نگذارید

          برداشت از http://afreem.blogfa.com/

           

          + نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 14:26  توسط امیر رحمانی  | 

          تخریب میراث فرهنگی استان

           

          احتمال ساخت‌وساز در حریم «کول فرح» ایذه

          عضو انجمن دوست‌داران میراث فرهنگی شهرستان ایذه گفت: با ادامه‌ی روند حصارکشی در «کول فرح» شاهد ساخت‌وساز در این منطقه خواهیم بود.

          دانلود فایل مرتبط با خبر:

          فرامرز خوشاب در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس میراث فرهنگی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در خوزستان، بیان کرد: کول فرح ایذه در حال حاضر به وضعیتی دچار شده است که اگر در آینده شاهد ساختمان‌سازی در این محل باشیم، دور از انتظار نیست و جای تعجب ندارد. اکنون نقش این نقش‌برجسته در حصار مالکان خصوصی قرار گرفته و مالکان زمین‌های اطراف این نقش‌برجسته دورتادور آن را حصارکشی کرده‌اند. این در حالی است که سازمان منابع طبیعی و سازمان میراث فرهنگی در حفاظت از آن ضعیف عمل می‌کنند.

          این دوست‌دار میراث فرهنگی اظهار کرد: سازمان منابع طبیعی که متولی حفاظت از منابع طبیعی ملی است، متأسفانه در کول فرح هیچ اقدامی انجام نداده است. منطقه‌ی کوهستانی جزو منابع ملی محسوب می‌شود و منطقه‌ی کول فرح یک منطقه‌ی کاملا کوهستانی است؛ اما در عین ناباوری می‌بینیم که مالکان در این منطقه حصارکشی کرده‌اند و ما شاهد هیچ اقدامی از سوی سازمان منابع طبیعی نبوده‌ایم. در حالی که این سازمان در برخی مناطق، حصارها و نشانه‌هایی گذاشته و حریم کوه‌ها را مشخص کرده است.

          خوشاب ادامه داد: چون کول فرح منطقه‌ای باستانی است، سازمان منابع طبیعی نمی‌تواند نشانه‌گذاری را انجام دهد؛ ولی می‌تواند به‌عنوان مالک منابع ملی مانع حصارکشی افراد در این منطقه شود. از سوی دیگر، سازمان میراث فرهنگی در تعامل با ایذه ضعیف عمل کرده است. این سازمان تا زمانی که یک نهاد مانند انجمن دوست‌داران میراث فرهنگی چنین موضوعی را به آن‌ها اطلاع دهد، هیچ اقدامی انجام نمی‌دهند.

          عضو انجمن دوست‌داران میراث فرهنگی ایذه توضیح داد: متأسفانه چون این اتفاقات در استان محرومی مانند خوزستان و شهر دورافتاده‌ای مثل ایذه رخ می‌دهد، هیچ پیگیری‌ای انجام نمی‌شود؛ اما اگر مشکلی بسیار جزیی‌تر در یکی دیگر از استان‌های کشور رخ می‌داد، ما شاهد عکس‌العمل شدیدی می‌بودیم. ما با انتشار خبر مشکلات این اثر 2700 ساله با پتانسیل ثبت جهانی، شاهد هیچ واکنشی از سوی مسؤولان نبوده‌ایم.

          او افزود: با توجه به سوابق شهرستان ایذه حتما این حصارکشی‌ها مقدمه‌ای بر ساخت‌وساز و تعرض به آثار دیگر خواهد شد، چون در گذشته در «طاق طویله» دکه‌های متعددی ساخته و بعدها به خانه تبدیل شدند. اکنون نیز شاهد ساخت‌وسازهای غیرمجاز و پیش‌روی به سمت حریم آثار باستانی ایذه هستیم.

          در این‌باره، جلیل رحمانی ـ مدیر اداره‌ی میراث فرهنگی و گردشگری ایذه ـ در پاسخ به اظهارات عضو انجمن دوست‌داران میراث فرهنگی ایذه به خبرنگار ایسنا گفت: بعد از این‌که از حصارکشی‌ها اطلاع پیدا کردیم، از پیش‌روی آن‌ها جلوگیری شد و این حصارکشی‌ها در همان حدی که چند ماه قبل بود، متوقف شد.

          او ادامه داد: سازمان منابع طبیعی در حال پیگیری موضوع است و آن را دنبال می‌کند. در صورتی که مشکل دیگری پیش آید یا اقدامی درباره‌ی ثبت جهانی آن انجام شود، این حصارکشی‌ها به سرعت جمع خواهد شد.

          رحمانی بیان کرد: منطقه‌ی کول فرح نگهبان دارد و از طرفی بازرسان میراث فرهنگی هر روز یا حداکثر یک روز در میان، به این منطقه سرکشی می‌کنند تا دیگر مشکلی برای این منطقه‌ی باستانی پیش نیاید.

          + نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 14:1  توسط امیر رحمانی  | 

          اخبار برگزیده

           

          محدوده: رادیو اسرائیل روز گذشته از انتقال «شاهین نجفی» خواننده مرتد ایرانی به محلی نا‌معلوم در غرب آلمان خبر داد. رادیو اسرائیل ضمن حمایت گسترده از حرکت توهین آمیز خواننده رپ ایرانی نسبت به مقدسات شیعه، صدور حکم ارتداد وی توسط مراجع تقلید را حرکتی افراطی خواند و از انتقال وی به محلی نا‌معلوم در غرب آلمان خبر داد.  «منوشه امیر» که ظاهرا از حرکت ضد شیعی شاهین نجفی، خواننده شیطان پرست مقیم آلمان بسیار خشنود شده بود، آمادگی خود را برای پذیرایی گسترده از وی در «اورشلیم» اعلام کرد. بعد از اعلام حکم ارتداد شاهین نجفی توسط برخی از مراجع و ناراحتی شدید شیعیان از بی‌حرمتی وی به ائمه معصومین (ع)، پلیس آلمان برای حفاظت از جان این خواننده رپ، وی را به محلی نامعلوم در غرب آلمان منتقل ساخته که به نظر می‌رسد با توجه به حمایت‌های گسترده سران رژیم صهیونیستی از وی، نجفی به اسرائیل منتقل شود.

          به گزارش شیعه آنلاین، «شاهین نجفی» خواننده ایرانی مقیم آلمان که اخیرا آهنگی به شدت توهین آمیز به امام هادی علیه السلام روانه بازار کرده، به شدت خشم عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام را بر انگیخته و قلبشان را به درد آورده است.در پی انتشار این آهنگ توهین آمیز، حضرت آیت الله شیخ «لطف الله صافی گلپایگانی» از مراجع عظام تقلید شیعه، با صدور فتوایی حکم جسارت کنندگان به امام هادی (ع) را اعلام کرد.بر همین اساس حضرت آیت الله صافی گلپایگانی در پاسخ به استفتائی در مورد توهین به ائمه و به ویژه امام هادی علیه السلام، فرمود: چنانچه اهانت و جسارت به حضرت نموده باشد مرتدند.در همین حال پایگاه خبری شیعه آنلاین نیز برای کشتن «شاهین نجفی» مبلغ ۱۰۰ هزار دلار جایزه تعیین کرده است.گفتنی است یک بانی خیر از یکی از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، وعده داده که این مبلغ را به عنوان جایزه از طرف شیعه آنلاین به قاتل این خواننده موهن تقدیم کند.

          به گزارش مشرق، روزنامه شرق به اطلاعاتی دست یافت که نشان می‌دهد کمپانی نوکیا نیز در نقشه‌های تلفن همراه خود ، جزایر سه‌گانه ایرانی را تحت مالکیت امارات نشان می‌دهد. در این نقشه‌ها که روی بسیاری از انواع گوشی‌های ساخت نوکیا و همچنین کامپیوترها قابل دسترسی است اگر روی نقطه‌ای کلیک شود، پنجره کوچکی باز می‌شود که حاوی اطلاعاتی از نقطه مورد نظر است. بر همین اساس اگر در این نقشه، نشانگر روی جزایر سه‌گانه ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک گذاشته شود، نوکیا اعلام می‌کند این جزایر متعلق به کشور امارات متحده عربی است.

          هدیه تاریخی یک بازیگرسینما به رئیس جمهور
          جرج کلونی بازیگر مشهور هالیوودی که بارها میهمان کاخ سفید بوده است، در خانه اش هدیه ای تاریخی به رئیس جمهوری آمریکا داد. آقای کلونی با فروش بلیط میهمانی شام، که در خانه وی برقرار شده بود، 15 میلیون دلار برای ستاد انتخاباتی باراک اوباما پول جمع کرد.
          گزارشگر شبکه در این زمینه گفت :150 میهمان در انتظار شامی هستند که 40 هزار دلار برای هرکدامشان آب خورده است.

          *اجاره نشینی 8 ساله ادارات دولتی
          موضوع اجاره نشینی ادارات در خراسان شمالی از همان ابتدا دست مایه اعتراض مسئولان دولتی و غیردولتی شده بود اما همگان امید داشتند این مستاجری به زودی با احداث ساختمان‌های ادارات به اتمام برسد.اکنون پس از گذشت 8 سال، با وجود ساخت و سازهای بسیاری در مرکز خراسان شمالی، هنوز برخی از ادارت این استان در کوچه پس کوچه‌های تنگ بجنورد مستاجرند.در غالب اوقات این ادارات بسیار بیشتر از نرخ معمولی اجاره مسکن در استان هزینه پرداخت می‌کنند، موضوعی که علاوه بر تحمیل هزینه‌های گزاف، سبب افزایش کاذب نرخ اجاره مسکن در خراسان شمالی شده است.

          استعفای آقای مدیرعامل به خاطر جعلی بودن مدرک

          در پی کشف جعلی بودن مدرک تحصیلی "اسکات تامپسون" مدیر عامل و مدیر اجرایی یاهو، وی مجبور به کناره گیر ی شد.

           به گزارش سی ان ان، گفته می‌شود مدرک دانشگاهی علوم رایانه ای ارائه شده از سوی تامپسون و نیز برخی مطالب مندرج در بیوگرافی وی، جعلی و فاقد اعتبار است.

          از سوی دیگر "راس لوینسون" مدیر بخش رسانه جهانی یاهو، بعنوان مدیر موقت یاهو و جایگزین تامپسون، عهده دار اداره این شرکت بزرگ اینترنتی شده است.

          شرکت یاهو اعلام کرده است "اسکات تامپسون" مدیر اجرایی پیشین این شرکت و مدیریت قبلی شرکت ایی بی فاقد مدرک دانشگاهی رایانه است.

          این در حالیست که یاهو این روزها برای احیای موقعیت تجاری خود رقابت بسیار نزدیکی را با رقبای خود از جمله گوگل ،فیس بوک و سایر شرکت های رایانه ای پیش رو دارد.
          * ادعای فروش دختران جوان خراسانی و سیستانی !

          مجری یک شبکه ماهواره ای مسیحی مدعی شد دختران بسیار جوان در استان های خراسان و سیستان و بلوچستان توسط والدین خود به قاچاقچیان انسان فروخته می شوند تا به کشورهای خارجی قاچاق شوند.
          خانم "بلونا" مجری برنامه "زن امروز" این شبکه مسیحی  در این باره گفت: در جایی می خواندم خانواده هایی که در شمال خراسان زندگی می کنند دختران خودشان را در ازای مبلغ 33 دلار به دلال ها و قاچاقچیان انسان می فروشند. حتی در سیستان و بلوچستان -که در جنوب شرقی ایران واقع شده- دختران بین سنین 8 تا 10 سال توسط والدین معتاد خود در ازای مبلغ 4 دلار فروخته می شوند.
          گفتنی است مجری این شبکه به منبع گزارش خود هیچ اشاره ای نکرد و نگفت که این آمار و ارقام را از کجا به دست آورده است؟
          *وقتی خواهرزاده مدیر کارخانه ناگهان فوتبالیست می شود
          خواهرزاده مدیرعامل یک کارخانه که حامی مالی یک باشگاه لیگ برتری است، به طور عجیبی وارد ترکیب این تیم شد.
          این باشگاه لیگ برتری که در فصل جاری نتایج مطلوبی با وجود هزینه های قابل توجه کسب نکرده، در میانه راه، شاهد تغییراتی در کادر مربیگری خود بود. در این تغییرات بود که مربی را که مشهور به استفاده از جادوگر است، وارد تیم کردند.
          این بازیکن که در پست هافبک ایفای نقش می کند، پیش از این نیز در یکی از تیم های متعلق به این کارخانه در لیگ دسته اول (جام آزادگان) فعالیت می کرد. در حقیقت، فوتبال را در تیم های متعلق به این مجموعه صنعتی که دایی اش مدیریتش را برعهده دارد، می گذراند و در آن نیز پیشرفت می کند. البته، وجود چنینی مربیانی موجب پیشرفت سریع تر وی می شود!
          *بایگانی شدن 16 پرونده تحقیق و تفحص در مجلس هشتم
          سیزده روز دیگر به پایان عمر مجلس هشتم شورای اسلامی مانده و با وجود اینکه اکنون نمایندگان در روزهای واپسین مشغول بررسی لایحه بودجه هستند، 16 پرونده تحقیق و تفحصی که ساعت ها وقت و هزینه بیت المال صرف آن شده بی هیچ نتیجه ای بایگانی می شود.
          از جمله تحقیق و تفحص های مهم دیگری که در دستور کار مجلس هشتم بوده می توان به تحقیق و تفحص از بانک‌ها اشاره کرد که از مهرماه سال 88 با انتخاب اعضای هیأت تحقیق و تفحص از بانک‌ها، فعالیت خود را آغاز نموده و اکنون با گذشت نزدیک به 2سال از آغاز فعالیت اعضای هیأت تحقیق و تفحص از بانک‌ها، گفته می‌شود که گزارش این هیأت نهایی شده است.
          طرح تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی هم که از خـردادماه سال 89 که پس از کش‌وقوس‌های فراوان و انتقادات نمایندگان مجلس به عملکرد تامین اجتماعی طرح تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی، بازنشستگی کشوری و شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی(شستا) کلید خورد تا به امروز و با وجود تاخیرهای چندین باره، گزارش این تحقیق و تفحص هنوز به صحن علنی مجلس ارائه نشده و هربار دلایل و بهانه‌ای برای عدم‌ارائه این گزارش، از جلوگیری هیأت رئیسه از قرائت گزارش تا تلاش برای سرقت اسناد تخلفات شرکت شستا مطرح شده است.
          طرح تحقیق و تفحص از شرکت سایپا، تربیت‌بدنی، سهام عدالت، سازمان محیط زیست، علل واردات دام زنده به کشور، عملکرد ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، عملکرد صندوق بیمه کشاورزی و غیره از جمله دیگر طرح های تحقیق و تفحص مجلس هشتم است که در دستور کار نمایندگان بوده است.

          + نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 13:45  توسط امیر رحمانی  | 

          اخبار فرهنگی . هنری . ادبی

          ستاد نوروزی شوشتر از دادن غذای نگهبان هم عاجز بود

           این ستاد در سال‌جاری از تامین غذای نیروهای نگهبان و حراست در آثار تاریخی هم عاجز بوده و مشکلات زیاد وجود داشت که از رفع آنها ناتوان بوده است.

            عضو انجمن دوستداران میراث فرهنگی شوشتر با انتقاد از عملکرد پایگاه جهانی سازه‌های آبی گفت: پایگاه سازه‌های آبی شوشتر مانند جزیره‌ای مستقل برای خود عمل می‌کند.

           به گزارش شوشترنامه ، احمد شمس‌آبادی در جلسه مشترکی که با سرپرست اداره میراث فرهنگی شوشتر برگزار شد، اظهار داشت: ستاد نوروزی شهرستان در سال‌جاری اصلاً عملکرد مثبتی نداشت و دوستداران میراث فرهنگی از عملکرد این ستاد بسیار ناراضی هستند.

           وی با اشاره به اینکه فعالیت این ستاد کاملاً تشریفاتی شده، افزود: ستاد نوروزی شوشتر کاملاً تشریفاتی است و باید در سال‌جاری برای فعالیت این ستاد از هم اکنون تجدید نظر کرد.

           این مسئول تصریح کرد: این ستاد در سال‌جاری از تامین غذای نیروهای نگهبان و حراست در آثار تاریخی هم عاجز بوده و مشکلات زیاد وجود داشت که از رفع آنها ناتوان بوده است.

           شمس‌آبادی با اشاره به اینکه آثار تاریخی شوشتر در نوروز سال‌ جاری با مشکلات زیادی مواجه شد، خاطر نشان کرد: مشکلات زیادی در آثار تاریخی شوشتر وجود داشت حتی در سطح شهر راهنمای گردشگری وجود نداشت که مسافران را راهنمایی کند.

           این دوستدار میراث فرهنگی افزود: مشکلات موجود در این پایگاه و ضعف مدیریتی در این پایگاه جهانی را طی نامه‌ای 9 نسخه‌ای با امضای مردم شوشتر برای دفتر رئیس جمهور ارسال کرده‌ایم و منتظر اقدام انقلابی ایشان هستیم.

           وی عنوان کرد: مردم از عملکرد این پایگاه کاملا ناراضی هستند و باید هرچه سریع‌تر برای رفع مشکلات در این پایگاه اقدام کرد.

           شمس‌آبادی با اشاره به اینکه شهرستان شوشتر در نوروز سال آینده باید شرایط بهتر داشته باشد، اذعان داشت: باید تلاش کنیم تا درختی را امسال بکاریم و در نوروز ثمر آن را ببینیم.

           + نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 13:27  توسط امیر رحمانی  | 

           تخریب میراث فرهنگی استان

           کهن‌ترین حجره‌ آهنگری دزفول تخریب شد

             

            قدیمی‌ترین حجره آهنگری در بازار دزفول جایش را به ساختمانی 3 طبقه می‌دهد. گفته می‌شود که سازمان میراث فرهنگی چندان حمایتی برای جلوگیری از تخریب این حجره نکرده‌است.

             

            قدیمی‌ترین حجره آهنگری در بازار دزفول جایش را به ساختمانی 3 طبقه می‌دهد. گفته می‌شود که سازمان میراث فرهنگی چندان حمایتی برای جلوگیری از تخریب این حجره نکرده‌است ،اما مانند این حجره در بازار دزفول کم نیستند و خطر تخریب آن‌ها را هم تهدید می‌کند.

            یک ساختمان 3 طبقه به جای قدیمی‌ترین حجره آهنگری در دزفول ساخته شد. دزفول شهری تاریخی است که با بناهای آجری شهرت زیادی میان بافت‌های تاریخی دارد. با این‌حال تک عناصر شهر آجری ایران که هنوز به ثبت ملی نرسیده‌اند با صدور مجوز در حال نابودی هستند.

            به گفته دبیر انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا خوزستان، در بافت تاریخی و 250 هکتاری دزفول صدها بنای ارزشمند معماری وجود دارد که تنها 113 اثر آن ثبت شده  و مابقی هنوز امکان راه‌ یافتن به فهرست آثار ملی کشور پیدا نکرده‌اند. اتفاقی که باعث شده بسیاری از مالکان خانه‌ها و حجره‌های تاریخی دست به تخریب بنا زنند.

            «مجتبی گهستونی» می‌گوید: باوجود پیگیری سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری دزفول درخصوص احیایء بافت تاریخی دزفول اما در بسیاری از موارد به‌دلیل نبود حفاظت‌ دائمی مجوزهایی صادر می‌شود که بافت تاریخی را مورد تهدید قرار می‌دهد.

            به‌گفته وی، در ادامه صدور مجوزهای تخریب برای بناهای تاریخی دزفول و در زمانی که نگرانی دوستداران میراث کهن این شهر متوجه مداخلات غیر اصولی است به ناگاه در پی اقدامی غیرقابل توجیه مجوز تخریب کهن‌ترین حجره آهنگری بازار قدیم دزفول توسط اداره میراث فرهنگی صادر و با احداث بنای 3 طبقه به جای آن موافقت شد.

            سخنگوی انجمن تاریانا معتقد است، این حجره آهنگری دارای تمامی ویژگی‌های کالبدی یک اثر تاریخی چون؛جرزبندی، پوشش‌گنبدی، عمق بستر و همچنین دارای ویژگی‌های خاص متاثر از کاربردی بنا شامل کوره، سکو و... است. این‌درحالی است که مالک حجره پس از دریافت مجوز تخریب اقدام به حفاری در کهن‌ترین بخش بافت قدیم دزفول یعنی بازار سنتی کرده است.

            به‌نظر می‌رسد تخریب این حجره سبب تشویق سایر حجره‌داران در راسته بازار قدیم دزفول شده‌است که به‌گفته فعالان و کارشناسان میراث‌فرهنگی اگر این تخریب‌ها ادامه پیدا کند و ساختمان‌هایی با معماری ناهمگون با بافت ساخته شود از شهر آجری دزفول تنها یک شهر سیمانی به‌جا خواهد ماند

            + نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 13:25  توسط امیر رحمانی  | 

            یک گزارش از تخلفات مالی در استان

            برخی مسئولان خوزستان پول هایی گرفتند !

             نماینده دادستان گفت: برخی مسئولان استان خوزستان و گیلان و همدان پولهایی گرفتند، خودشان بیایند و معرفی کنند. در پرونده اختلاس بدون نیت خاصی اموال و پولی داده شده . این پولها را برگردانند. اگر متوجه شویم سوء نیت داشتند باید هزینه بی آبرویی خود را پرداخت کنند.

              نماینده دادستان گفت: هر کسی ادعای جعل یا بدهی دارد تا 10 روز آینده خودش را بیاید معرفی کند. هر کسی طلب دارد اعلام کند تا وضعیتش روشن شود. هر کسی تعامل و روابط تجاری داشته و متوجه شده فریب خرده خود اظهاری کرده و اعلام کند. برخی مسئولان استان خوزستان و گیلان و همدان پولهایی گرفتند خودشان بیایند و معرفی کنند.

             به گزارش مهر، پس از اظهارات مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت حدید پارسیان، فراهانی نماینده دادستان در جایگاه قرار گرفت و گفت: اصلا قابل قبول نیست از افرادی که تجربه کار دارند بدون دیدن کالا اقدام کنند. اظهارات ضد و نقیض دارد. ما نفهمیدیم فروشنده کالا شرکت ایده بوده یا شرکت تراورس. اگر این پول به حسابشان واریز شده چرا به حساب شرکت آریا واریز نکردند و به حساب فولاد فام اسپادانا واریز شده و سئوال نکردند این شرکت چی هست.

             وی گفت: به متهم گفتیم توضیح دهید چه اسنادی از جانب شما به عنوان مدیرعامل امضا شده و آیا از بانک صادرات شعبه اهواز کالایی از شرکت شما به گروه فولاد حمل شده است یا خیر گفت: اسناد صادره همگی به طراحی خانم ش تهیه و تنظیم شده است. و جنس ارسالی از شرکت ثمین کالای ایده به شرکت آریا به تایید آقای ش رسید. ایشان گفتند که به دستور مافوق خودم آقای ک اسناد را امضا کردم. حالا متهم آقای ک می گوید من چین بودم و در جریان نبودم در حالی که مدیرعامل گفته من به دستور ایشان امضا کردم.

             نماینده دادستان خطاب به دادگاه و رسانه ها گفت: این پرونده شاخه های زیادی دارد و افراد متعددی امکان دارد به عنوان مطلع احضار شده و برایشان حتی ضرر مالی و حیثیتی داشته باشد. هر کسی در تهران و سراسر کشور با شرکتهای آریا تعامل مالی و اداری داشته و تاکنون احضار نشده بیایند خودشان را معرفی کنید.

             فراهانی گفت: هر کسی ادعای جعل یا بدهی دارد تا 10 روز آینده خودش را بیاید معرفی کند. هر کسی طلب دارد اعلام کند تا وضعیتش روشن شود. هر کسی تعامل و روابط تجاری داشته و متوجه شده فریب خرده خود اظهاری کرده و اعلام کند. در این پرونده بدون نیت خاصی اموال و پولی داده شده تحت عنوان هدیه و امر خیر و مراکز علمی و... این پولها را برگردانند. اگر متوجه شویم سوء نیت داشتند باید هزینه بی آبرویی خود را پرداخت کنند.

             نماینده دادستان گفت: برخی مسئولان استان خوزستان و گیلان و همدان پولهایی گرفتند، خودشان بیایند و معرفی کنند.

             + نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 13:21  توسط امیر رحمانی  | 

             اخبار مرکز استان

             هشدار حجازي به بنكداران:
             در مجتمع جديد مستقر نشوید درب مغازه‌هايتان بسته مي‌شود!
             اقتصادي  25/2/1391  10:39:55
             912-16574-5 كد خبر
             RSS :: پرینت

             استاندار خوزستان در خصوص ساخت مجتمع بنكداران و حضور نيافتن بنكداران در اين مجتمع، گفت: بنكداران بايد هر چه زودتر در مكاني كه براي آن‌ها معين شده مستقر شوند، در غير اين صورت درب مغازه آن‌ها را مي‌بنديم.

              

             سيدجعفر حجازي در گفت‌وگو با خبرنگار بخش اقتصادي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)‌منطقه‌خوزستان، اظهاركرد: ورود كاميون و وانت‌بار به داخل شهر ممنوع است و مردم از اين وضعيت ناراضي هستند؛ لذا باز هم مي‌گوييم كه مجتمع آن‌ها ساخته شده و بايد هر چه زودتر در اين مكان مستقر شوند.

              

             وي با بيان اين‌كه ما محكم بر سر موضع خود ايستاده‌ايم، افزود: دو سال به آن‌ها فرصت داديم و با اهداي وام و زمين مشكلاتشان را حل و زيرساخت لازم را براي آن‌ها فراهم كرديم. لذا ديگر بيشتر نمي‌توان به آن‌ها مهلت داد و امروز بايد در مكان تعيين شده قرار گيرند.

              

             به گزارش خبرنگار ايسنا، بارها خبر خارج شدن بنكداران از مركز شهر اهواز شنيده و اعلام شده بنكداران بايد تا فلان روز از شهر خارج شوند اما تاكنون چنين اتفاقي رخ نداده است.

              

             مجتمع بنكداران اهواز شامل 720 قطعه زمين مي‌باشد كه در حال حاضر 63 واحد آن به بهره‌برداري رسيده و 189 قطعه آن در حال آماده‌سازي است.


             + نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 13:15  توسط امیر رحمانی  | 

             یک گزارش اجتماعی

             گزارش/
             نام: لاله
             نام خانوادگي: بهزيستي
             اجتماعي  25/2/1391  08:51:29
             912-12214-5 كد خبر
             RSS :: پرینت

             مسئول مركز كمي فكر مي‌كند و مي‌گويد: "گمانم از يكي از مراكز توانبخشي زير 14 سال به اينجا منتقل شده، ولي مي‌دانم كه خانواده ندارد و در خيابان پيدایش کرده اند؛ حدود 10 سال است در اين مركز نگهداري مي‌شود و از 14 سالگي به اينجا آمده و با اين حساب 23، 24 سالي دارد. دقيقا سن او را نمي‌دانم، ولي به دنبال شناسنامه‌اش هستيم."

              

             به گزارش خبرنگار ایسنای خوزستان، نام خانوادگي كودكان بي‌سرپرست را "بهزيستي" می گذارند. نام "لاله" را هم در مركز نگهداري كودكان بي‌سرپرست زير 14 سال براي او انتخاب كرده‌اند. لاله كاملا متوجه حرفايمان مي‌شود و با دقت به حركت لب‌هاي مسئول مركز نگاه مي‌كند. از اينكه سوژه بحث ما شده لذت مي‌برد و شادی از چشمانش مشخص است. دليل خوشحالي‌اش را نمي‌دانم، ولي وقتی می بینم با لبخند به حرف‌هايمان گوش مي‌دهد، بحث را طولاني‌تر مي‌كنم. بعد از تمام شدن حرف‌ها احساس نزديكتري به من پيدا می کند و صميمي‌تر می شود. دستم را مي‌گيرد و تخت‌ها را نشانم مي‌دهد. مي‌خواهد به ديگران وانمود كند كه از آشنايان و دوستان او هستم.

              

             لاله يك معلول جسمي حركتي است كه معلوليت او ناشي از تشنج است و كمي در راه رفتن مشكل دارد، ولي به هر حال راه مي‌رود. در گرفتن اشياء تا حدودی مشكل دارد، ولي كارهاي شخصي اش را خودش انجام مي‌دهد. لكنت زبان هم دارد و نمي‌تواند به راحتي حرف بزند، ولي مربي های او حرف‌هايش را متوجه مي‌شوند.

              

             با ديدن عكاس شال خود را درست مي‌كند و می رود گوشه ای پنهان می شود. با انگشت‌هاي صاف و استخواني‌اش موهايش را درست مي‌كند و مي‌خندد؛ مي‌خندد و مي‌خندد.. خنده‌هاي لاله نا خودآگاه نيست، بلكه شادي درون خود را بي پرده و آشكار بروز مي‌دهد.

              

             اينجا همه از ته دل مي‌خندند و محبت آنها صادقانه و بي‌غرض است. در مركز توانبخشي جسمي حركتي دختران بالاي 14 سال "رازي"، 41 معلول نگهداري مي‌شوند كه به اين نگهداري نياز دارند. از تخت‌هايشان پايين نمي‌آيند و تنها به حركت افراد در ميان تخت‌ها نگاه مي‌كنند. برخي‌ها هم كه حركات ناخودآگاه و خطرناك دارند به تخت بسته شده اند. جسم و جاني ندارند و بیشتر آنها نحيف و ضعيف شده‌اند. اعصاب محيطي‌ و مركزي آنها درگير شده و این موضوع بر ذهن آنها تاثير مي‌گذارد؛ به تدريج ناتواني جسمي و حركتي‌شان بر مغز و اعصاب آنها تاثير مي‌گذارد و علاوه بر ناتواني جسمي، به ناتوانی ذهني هم مبتلا مي‌شوند و ناخواسته و آرام آرام زبان آنها كند مي‌شود، درك مفاهيم سخت مي‌شود و ضريب هوشي هم پايين مي‌آيد. تخت، تنها پناهگاه آنها مي‌شود و خنده‌ها و حركات بي‌اراده، عادت و رفتار.

              

             وقتی خانواده ها به ملاقات آنها می آیند، با ديدن اين حركات از طرفي نگران و ناراحت فرزندشان مي‌شوند و از سوي ديگر هم شاید خوشحال می شوند كه ديگر توقع و انتظاري از آنها نمي‌رود و مي‌توانند دیگر به ملاقات نيايند. بعضی ها فکر می کنند اينجا دلي شكسته نمي‌شود و هوش و حواسي براي توقع و انتظار وجود ندارد. جسم، رو به تخريب مي‌رود و تنها پوست و استخواني مي‌ماند و "مادريار" هم که هست تا هر روز این جسم نحیف را بشوید و مراقب آنها باشد.

              

             "معصومه" يكي از مددجويان اين مركز است كه جثه‌اي كوچك و به نظر سني كمتر از 14 سال دارد. با اصرار مادريار غذا مي‌خورد و شيطنت مي‌كند. مادريار معصومه، او را "دخترم" صدا مي‌زند و براي غذا خوردن معصومه بسيار حوصله به خرج مي‌دهد. مادرياران در اينجا هر هفته مددجويان خود را عوض مي‌كنند، ولي مادريار معصومه ثابت است. ظرف غذا را كنار مي‌‌گذارد و مي‌گويد: "معصومه از نوزادي پیش خودم بوده؛ یک روز كارگر شهرداري او را در ساكي پيدا مي‌كند و تحويل بهزيستي مي‌دهد. زماني كه او را تحويل گرفتم بند ناف و دستبند بيمارستانش را هنوز همراه داشت. كودكي چند روزه و سفيد و تپل بود، ولي سري كوچك داشت و خانواده به خاطر اين عيب، او را دور انداخته بودند. چند سال بعد هم باز در همان مكان ساك ديگري پيدا شد كه "فاطمه" در آن بود. فاطمه هم همين خصوصيات را داشت كه بعدا با آزمايش DNA متوجه شديم اين دو خواهرند." نگاهی به معصومه می اندازد و ادامه می دهد: "معصومه "ميكروسفال" است و او را در تاريخ 22 بهمن سال 79 پيدا كرديم؛ ابتدا در مركز شيرخوارگان نگهداری می شد و بعد هم به اين مركز منتقل شد. از كودكي در اينجا بزرگ شده و حالا هم 12 سال دارد."

              

             در میان خاطرات مادریار، معصومه مدام شلوغ مي‌كند و از اين تخت به آن تخت مي‌پرد و بقیه دخترها را اذيت مي‌كند. "ژاله" با چشماني نيمه‌باز، با حسرت او را نگاه مي‌كند. او مبتلا به MS است و بيماري او در فاز پيشرفته قرار دارد. خانواده ژاله در مسجدسليمان هستند و هر چند ماه يكبار به او سر مي‌زنند. هر بار كه به ملاقات او مي‌آيند ژاله را پژمرده‌تر مي‌بينند. بيماري او پيشرونده است و در فاز تخريب قرار گرفته؛ مادريار ژاله مي‌گويد: "روزهاي نخست ژاله راه مي‌رفت و خودش كارهاي شخصي‌اش را انجام مي‌داد،. ولي مدتي است تنبل شده و از روي تخت پايين نمي‌آيد." ژاله نگاهي معصومانه و مايوس به مادريار خود می اندازد و آرام ‌آهی مي‌كشد. دستش را بلند مي‌كند و می خواهد دست مادریار را بگیرد، ولی توان این کار را ندارد و دست او دوباره روی تخت می افتد. زبان ژاله هم سنگين شده و تقریبا نمي‌تواند حرف بزند. دهانش باز مي‌ماند و چشمانش به پلك زدن مي‌افتند.

              

             "مهدي كياني"، فيزيوتراپيست اين مرکز درباره ژاله مي‌گويد: "ممكن است فيزيوتراپي بيماري MS را درمان كند ولي در مورد ژاله گمان نكنم بتوانيم هيچ كاري انجام دهیم. بيماري ژاله بسيار پيشرفت كرده و حتي جراح هم نمي‌تواند براي او كاري بكند. در بيماري MS دو فاز ترميم و حمله وجود دارد كه ژاله در فاز حمله قرار دارد و حتي زبان او هم مشكل پيدا كرده است. ژاله تقريبا به آخرين فاز اين بيماري رسيده و هر روز نسبت به روز گذشته ناتوان‌تر مي‌شود."

              

             لاله دوباره دستانم را مي‌گيرد و به سمت تخت "ندا" مي‌برد. به ندا كه مي‌‌رسيم، آرام گردنبندش را از زير بالش بيرون مي‌آورد و به من مي‌دهد كه گره‌هايش را باز كنم. انگشتان ندا صاف و خشک هستند و براي باز كردن گره‌هاي گردنبند خم نمي‌شوند. لاله با خوشحالي نگاهم مي‌كند و اميدوار است كه گردنبند را برایش باز كنم. گره‌هايش را به راحتي باز مي‌كنم و آن را دوباره به او مي‌دهم. نمي‌دانستم اين كار آسان تا اين حد خوشحالش مي‌كند كه شروع به خنديدن و دست زدن مي‌كند.

              

             "زهره پروانه"، مسئول فني این مركز مي‌گويد: درآمد مركز نيز بسیار ناچیز است و از شهريه خانواده‌ها و كمك‌هاي مردمي تامين مي‌شود. شست‌وشو و تميز نگه‌داشتن اين افراد و تامين خوراك و پوشاك برای آنها هزينه زيادي به مركز تحمیل می کند كه در صورت مغايرت هزينه و درآمد ممكن است اين مركز و چنين مراكزي كه خودگردان اقدام به نگهداري افراد آسيب‌ديده اجتماعي مي‌كنند، تعطيل شوند."

              

             وی ادامه می دهد: "خانواده‌ها خیلی كم به ديدار فرزندانشان مي‌آيند و اگر قضيه شهريه نبود بعضی‌ها اصلا نمي‌آمدند. تعدادي از اين كودكان از خانواده‌هاي متمكن هستند، ولی بعضی خانواده ها حتي از پرداخت شهريه ناچيز هم دريغ مي‌كنند، در حالي كه براي فرزندان ديگر خود شهريه‌هاي هنگفتي به مدارس غيرانتفاعي و آموزشگاه‌ها مي‌دهند، ولي خرج كردن براي اين افراد را هزينه‌ايي عبث مي‌دانند. بيشتر اين دختران احساسات قوي و لطيفي دارند و كاملا رفتار خانواده‌ها را درك مي‌كنند. دوری از آنها، ظلم در حق این بچه ها است و آنها هم مانند افراد سالم از خانواده خود انتظاراتی دارند."

              

             لاله و ژاله و ندا و معصومه را تنها می گذاریم و می رویم؛ آنها پشت سر ما همچنان می خندند؛ از ته دل می خندند. بعضی از بچه ها هم همچنان که روی تخت خوابیده اند، آرام دستی برای ما تکان می دهند. اینجا همه از ته دل می خندند...

              

             گزارش از خدیجه نیسی، خبرنگار اجتماعی ایسنای خوزستان


             + نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 13:15  توسط امیر رحمانی  | 

             اخبار فرهنگی . هنری . ادبی

              

              

             كنسرت چهار خواننده پاپ در آبادان برگزار می‌شود
             فرهنگي و هنري  25/2/1391  11:54:24
             912-20280-5 كد خبر
             RSS :: پرینت

             مرتضی پاشایی، علی اصحابی، مهدی احمدوند و سامان جلیلی به مدت 2 شب در آبادان می‌خوانند.

              

             به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) از خوزستان مرتضی پاشایی، علی اصحابی، مهدی احمدوند و سامان جلیلی به مناسبت روز زن كنسرتی را به مدت 2 شب در آبادان اجرا می‌كنند.

              

             این كنسرت 25 و 26 اردیبهشت 91 در سینما نفت آبادان اجرا می‌شود و این خواننده‌ها هر شب در سانس ساعت 19 تا 21 و 21 تا 23 می‌خوانند.

              

             بلیت فروشی برای اجرای روز اول 25 اردیبهشت 91 برای عموم است اما بلیت‌های روز 26 اردیبهشت به ادارت و ارگان‌ها فروخته شده است.

              

             احمد محمدی، تهیه‌كننده و بلیت‌فروش این كنسرت، گفت: هزینه بلیت‌های این كنسرت از این قرار است كه قیمت بالكن 20 هزار تومان، هم‌كف 25، 30 و 35 هزار تومان و جایگاه ویژه 45 هزار تومان است.

              

             پیش از این كنسرت‌ خوانندگانی چون احسان خواجه‌امیری، مازیار فلاحی، حمید عسكری، علی لهراسبی، محمد علیزاده، علی عبدالمالكی، سیروان خسروی و بهنام صفوی در آبادان برگزار شده است.

              

             كنسرت‌های فرزاد فرزین، گروه سون و سالار عقیلی نیز از برنامه‌هایی است كه در آینده در آبادان برگزار می‌شود.


             مستند "سازه‌های آبی خوزستان" ساخته می‌شود

              

             "سازه‌های آبی خوزستان" در 14 قسمت 20 دقیقه‌ای برای صدا و سیمای خوزستان ساخته شود.

              

             بهزاد كوهزاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در خوزستان گفت: در حال حاضر در حال تحقیق و پژوهش مستندی در خصوص سازه‌های آبی خوزستان با همین نام هستیم.

              

             وی، با بيان اين كه كار پژوهشی و تحقیق این مستند به عهده عبدالمحمد چینی‌ساز است، افزود: این مستند به شكل مجموعه كار می‌شود و از چغازنبیل شروع می‌شود و تا سد كرخه ادامه می‌یابد.

              

             تهیه‌كننده و كارگردان مستند"سازه‌های آبی خوزستان"، در خصوص علت انتخاب این موضوع برای ساخت مستند سازه‌های آبی خوزستان، توضيح داد: خوزستان بزرگ‌ترین رودخانه‌های كشور را دارد و سه‌چهارم آب كشور در این استان جاری است. همین امر باعث شده كه بزرگ‌ترین و بهترین سازه‌های آبی‌ـ‌تاریخی هم در خوزستان باشد كه موضوع بسیار خوبی برای ساخت یك مستند است.

              

             كوهزاد خاطرنشان كرد: لوكیشن‌های اصلی این مستند شوش، بهبهان و دزفول هستند.

              

             او اظهار داشت: ابراهیم سعیدی‌نژاد تدوین‌گر، ابراهیم دوانی‌نژاد، تصویربردار، و پویا كوهزاد، مدیر تولید، این كار است.


             + نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 12:52  توسط امیر رحمانی  | 

             انالله و انا الیه راجعون

             در سانحه رانندگی؛
             مدیر مسئول و سردبیر هفته‌نامه بهار سبز جان باختند

             خبرگزاری فارس: در سانحه‌ رانندگی مدیر مسئول و سردبیر هفته‌نامه بهار سبز در سانحه رانندگی جان دادند.

             خبرگزاری فارس: مدیر مسئول و سردبیر هفته‌نامه بهار سبز جان باختند

             به گزارش خبرگزاری فارس از شوشتر، حسین ‌زراعتکار سردبیر و زهره افتخاری مدیر مسئول هفته‌نامه بهارسبز بامداد امروز در سانحه رانندگی در کیلومتر 5 جاده شوشتر اهواز بر اثر برخورد به تیر برق جان دادند.

             این دو فعال رسانه‌ای خوزستان با یکدیگر نسبت زن و شوهری داشتند و یک فرزند دخترشان نیز در یکی از بیمارستان‌های اهواز به دلیل شدت جراحات در حال معالجه است.

             هفته‌نامه اجتماعی، سیاسی، فرهنگی از 22 شهریور ماه سال 1383 در شهرستان شوشتر به مدیر مسئولی و صاحب‌امتیازی زهره افتخاری و دبیری تحریریه حسین زراعتکار به چاپ رسیده است و آخرین نسخه آن نیز هفته گذشته به چاپ رسیده بود.

             + نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 12:46  توسط امیر رحمانی  | 

             اخبار روز خوزستان

             حسيني با رد احتمال افزايش قيمت بنزين به ليتري 1000 تومان:
             شايعات افزايش نرخ بنزين علت افزايش رواني ساير قيمت‌ها است
             اقتصادي  24/2/1391  14:44:53
             912-16074-5 كد خبر
             RSS :: پرینت

             نماينده مردم اهواز در مجلس شوراي اسلامي گفت: دولت در بودجه سال 91 به صورت غير شفاف اعلام كرده كه افزايش قيمت حامل‌هاي انرژي با توجه به فوب خليج فارس اتفاق مي‌افتد و لذا شايد با افزايش قيمت بنزين مواجه شديم؛ اما هنوز موضوع افزايش قيمت بنزين به تصويب كميسيون تلفيق نرسيده است.

              

             سيدشريف حسيني در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه‌خوزستان، اظهاركرد: تا زماني كه مجلس افزايش قيمت بنزين و حامل‌هاي انرژي را مصوب نكند اين اتفاق نخواهد افتاد؛ البته با توجه به شرايط موجود در واقع بروز شايعات، افزايش رواني ساير قيمت‌ها را به دنبال دارد.

              

             وي با بيان اين‌كه قيمت كرايه‌ها متاثر از شايعات افزايش نرخ بنزين است، افزود: هنوز هيچ افزايش قيمتي در زمينه بنزين مصوب نشده و دولت هم اين موضوع را تكذيب كرده است.

              

             نماينده مردم اهواز در مجلس شوراي اسلامي گفت: دولت بايد در برنامه پنجم توسعه قيمت بنزين را به حد 90 درصد قيمت فوب خليج فارس برساند كه براي انجام اين كار تا سال 94 فرصت دارد؛ هر چند كه دولت يك افزايش سريع قيمت را در سال گذشته اعمال كرد و اگر اين روند ادامه داشته باشد در طول 2 تا 3 سال آينده فشار زيادي به جامعه خواهد آمد؛ لذا مجلس در حال برنامه‌ريزي است تا فشاري بر جامعه وارد نشود.

              

             وي تصريح‌كرد: احتمال افزايش قيمت بنزين به ليتري 1000 تومان وجود ندارد، چه برسد به اين‌كه از ليتري 1000 تومان هم بيشتر شود. در هر صورت دولت قيمت بنزين را مشخص مي‌كند و لذا بايد منتظر ماند كه دولت قيمت بنزين را چه‌قدر افزايش خواهد داد.

              

             حسيني با اشاره به اين‌كه مهمترين وظيفه دولت در اجراي فاز دوم قانون هدفمندكردن يارانه بايد جلوگيري از افزايش قيمت‌ها باشد، افزود: هدفمند كردن يارانه‌ها يعني دولت پول يارانه‌ها را به صورت نقدي به خانوارها پرداخت كند. حالا اگر مردم پول يارانه را در جايي ديگر هزينه مي‌كنند، اين امر نشان مي‌دهد كه الگوي مصرف بايد تغيير كند.


             + نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 19:55  توسط امیر رحمانی  | 

             اخبار مرکز استان

             مديرعامل سازمان زيباسازي شهرداري اهواز:
             400 پرچم ايران در سطح شهر برافراشته مي‌شود
             اجتماعي  24/2/1391  15:54:12
             912-11714-5 كد خبر
             RSS :: پرینت

             مديرعامل سازمان زيباسازي شهرداري اهواز گفت: پرچم، نماد و هويت هر كشور است و بر اساس برنامه‌ريزي انجام شده، در آستانه سالروز آزادسازي خرمشهر 400 پرچم ايران در ميادين، ورودي‌ها و نقاط مختلف شهر اهواز برافراشته مي‌شود.

              

             ارسلان شهني در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)_منطقه خوزستان_اظهار كرد: پرچم، نماد و نشان هر کشور است و در معرفي آن کشور نقش مهمی دارد و نشان‌دهنده انگیزه‌ها، آرمان‌ها، نگرش سیاسی، مذهبي و فلسفه یک ملت و بیان کننده شرایط جغرافیایی، فرهنگی و حوادث سرنوشت‌ساز در تاریخ ملت است.

              

             وي افزود: تا كنون 117 پرچم در سطح شهر اهواز نصب شده و 200 پرچم ديگر نيز نصب خواهد شد؛ اين پرچم‌ها در ميادين و نقاط مختلف شهر و با توجه به زيبايي بصري و اهميت هويتي پرچم ايران نصب مي‌شوند.

              

             شهني با بيان اينكه بلندترين پرچم استان با ارتفاع 52 متر در پارك منطقه "منبع آب" اهواز نصب شده است، تصريح كرد: در مكان‌هايي كه شرايط محافظت از پرچم بيشتر باشد، پرچم‌ها با ارتفاع 6 تا 10 متر و به صورت پلكاني نصب مي‌شوند و در مكان‌هايي كه براي نصب پرچم‌هاي مرتفع مناسب نباشد، پرچم‌هايي با ارتفاع  9 متر نصب مي‌شود. ابعاد استاندارد پرچم نيز سه متر در يك متر است، ولي در اهواز سعي شده از ابعاد چهار متر در يك‌ونيم متر استفاده شود.


             + نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 19:53  توسط امیر رحمانی  | 

             گزارش اداره هوا شناسی خوزستان

             هواشناسي خوزستان پيش‌بيني كرد:
             وقوع رگبار پراكنده و گرد و غبار در 24 ساعت آينده

              

             معاون اداره‌كل هواشناسي خوزستان گفت: در 24 ساعت آينده احتمال وقوع رگبار و رعد و برق پراكنده به همراه گرد و غبار در سطح استان پيش‌بيني مي‌شود.عليرضا غلام‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)_منطقه خوزستان_اظهار كرد: بررسي نقشه‌هاي هواشناسي حاكي از استقرار زبانه كم‌فشار در منطقه است؛ همچنين در تراز مياني جو شاهد وجود جريان ناپايدار ضعيفي هستيم و به اين ترتيب در 24 ساعت آينده آسمان استان نيمه‌ابري و گاهي تمام ابري خواهد بود و احتمال وقوع رگبار و رعد و برق پراكنده به همراه گرد و غبار محلي وجود دارد.وي افزود: هم‌اكنون دماي هوا در اهواز 42 درجه سانتي‌گراد است كه به دليل ورود ابرهاي پراكنده به آسمان استان نسبت به روز گذشته يك درجه كاهش يافته است.غلام‌پور با اشاره به وقوع گرد و غبار محلي در اهواز، تصريح كرد: ميزان گرد و خاك موجود در هوا در 24 ساعت آينده افزايش نمي‌يابد و در همين حد باقي مي‌ماند.


             + نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 19:47  توسط امیر رحمانی  | 

             یک خبر از مسجدسلیمان

             براي نخستين‌بار در مسجدسليمان صورت گرفت؛ به منظور جابه‌جايی خانه‌های مناطق‌آلوده به نفت
             مدير اداره راه و شهرسازي مسجدسليمان از تملك اراضي بخش ورودي شهر براي جابه‌جايي و انتقال ساكنان مناطق آلوده به نفت به اين قسمت از شهر خبرداد و گفت: اين اولين تملك اراضي شهرستان مسجدسليمان بوده است، زيرا قبل از اين مسئولان نتوانسته بودند با كشاورزان و مالكان اين زمين‌ها به توافق برسند و زمين لازم را خريداري كنند.
              
             سيدرضا غفاري در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اين‌كه بيمارستان 160 تخت‌خوابي مسجدسليمان در چهار بلوك ساخته مي‌شود، اظهاركرد: 3 بلوكي كه قرار است به عنوان اورژانس ساخته شوند، تاكنون 95 درصد پيشرفت فيزيكي داشته و تا پايان سال تكميل شده و به بهره‌برداري مي‌رسد. اعتبار اوليه تخصيص داده شده براي ساخت اين بيمارستان 12 ميليارد تومان بوده و پيش‌بيني مي‌شود هزينه كامل ساخت آن حدود 18 ميليارد تومان باشد.
              
             وي از تكميل و به بهره‌برداري رسيدن حدود 400 واحد مسكن مهر اين شهرستان در شهريورماه امسال خبرداد و افزود: كل تعداد واحدهاي پروژه مسكن اين شهرستان يك هزار و 400 واحد بوده و تا پايان امسال بخش اعظمي از اين تعداد تكميل و به بهره‌برداري خواهد رسيد.
              
             مدير راه و شهرسازي مسجدسليمان با بيان اين‌كه طرح اصلاح معابر و آماده‌سازي زيرساخت‌هاي پروژه مسكن 46 هكتاري تلخ‌آب پيشرفت 60 درصدي داشته است، خاطرنشان‌كرد: در بعضي از قسمت‌هاي اين پروژه شرايط زيرساخت براي آغاز ساخت مسكن مهيا شده و كار انتقال آب، برق و گاز و فاضلاب اين قسمت‌ها به پايان رسيده است.
             + نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 16:6  توسط امیر رحمانی  | 

             یک گزارش اقتصادی

             این استان با دارابودن ظرفیت های فراوان برای تولید گل وگیاه از جمله تنوع اقلیمی، آفتاب درخشان، شرایط مناسب آب و خاك در شمال استان ، نیروی كار فراوان، بهره مندی از ذخایر انرژی فسیلی با حداقل انرژی مصرفی و تولید زود رس ، در تامین نیاز داخلی به گل و نیز بخشی از نیاز بازار صادرات سهم به سزایی دارد
             مدیر باغبانی سازمان جهاد كشاورزی خوزستان گفت: در سال گذشته افزون بر 79 میلیون شاخه انواع گل درخوزستان تولید شد.

             حلیم كوتی اظهار کرد: ازمجموع آنها 15 هزار و 300 گیاه آپارتمانی، هشت میلیون و 200 هزار نشای گلهای فصلی و نشایی می باشد.

             وی افزود: همچنین دراین مدت بیش از 134 میلیون عدد پیاز و پیازچه گل در خوزستان تولید شده است.

             براساس این گزارش سطح گلخانه های گل و گیاهان زینتی استان خوزستان در سال گذشته، معادل 331 هكتار كه شامل یك و نیم هكتار گلخانه های با اسكلت فلزی و 5/329 هكتار گلخانه های با اسكلت چوبی بوده است.

             حلیم كوتی با اشاره به اینكه خوزستان یكی از چهار منطقه عمده تولید گل و گیاه كشور یعنی تهران، مركزی، خوزستان و مازندران است افزود: این استان با دارابودن ظرفیت های فراوان برای تولید گل وگیاه از جمله تنوع اقلیمی، آفتاب درخشان، شرایط مناسب آب و خاك در شمال استان ، نیروی كار فراوان، بهره مندی از ذخایر انرژی فسیلی با حداقل انرژی مصرفی و تولید زود رس ، در تامین نیاز داخلی به گل و نیز بخشی از نیاز بازار صادرات سهم به سزایی دارد.

             كوتی ادامه داد: استان خوزستان از لحاظ سطح زیر كشت گل و گیاه و سطح گلخانه های با پوشش پلاستیكی رتبه سوم كشوری، از لحاظ سطح زیر كشت و تولید گل مریم و پیاز و پیازچه رتبه دوم و ازحیث سطح زیر كشت گل رز رتبه نخست و از لحاظ تولید گل رز رتبه دوم كشور را به خود اختصاص داده است.

             مدیر باغبانی سازمان جهاد كشاورزی خوزستان تصریح كرد: 90 درصد گل های شاخه بریده استان به بازارهای گل و گیاه تهران ارسال و گلهای درجه یك و مرغوب رز، مریم و گلایول به خارج از كشور نیز صادر می شود.

             وی با اشاره به اینكه گلخانه های شاخه بریده استان در سه شهرستان دزفول، اندیمشك و شوش متمركز می باشد گفت: شهرستان دزفول با 2/293 هكتار، شهرستان اندیمشك با 25/21 هكتار و شهرستان شوش با 25/16 هكتار به ترتیب

             7/88 ، 4/6 و 9/4 درصد گلخانه های گل و گیاه استان را به خود اختصاص داده اند.

             كوتی عمده ترین گل های شاخه بریده استان خوزستان در گلخانه ها را 61 میلیون شاخه گل رز، 17 میلیون و 700 شاخه گل مریم و 500 هزار شاخه گل گلایول نام برد.
             + نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 16:5  توسط امیر رحمانی  | 

             اخبار روز خوزستان

             محسن رضایی به اهواز می آید ویژه

              با حضور محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی می گردد: تولید ملی؛ بایدها ونبایدها. اکبر بهاری مسوول سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز با اعلام این خبر افزود: در راستای تبیین شعار امسال که از سوی مقام معظم رهبری با نام سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی نامگذاری شده است، این تشکل اسلامی با دعوت از محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به بررسی بایدها و نبایدهای مسئله تولید ملی می پردازد.وی افزود: این برنامه روز چهارشنبه 27اردیبهشت ساعت11 صبح در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار خواهد گردید.

              + نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 16:0  توسط امیر رحمانی  | 

              یک گزارش از تخلفات مالی در استان

              آقای "خ " در فولاد خوزستان عضو هیئت مدیره بود

               شما شمش فولاد خوزستان را بررسی کنید ایشان چقدر شمش گرفته است؟ معلوم است چون خود آقای خ مدیرعامل ایمدرو در فولاد خوزستان عضو هیئت مدیره بود. حقوق یک ماه آقای "خ "به اندازه 15 سال حقوقش از دولت بوده است.

                مدیرعامل وقت شرکت خدمات عمومی فولاد ایران اعتراف کرد: مه آفرید خسروی نبض بازار فولاد را در دست داشت و هر روز صبح تا او قیمت نمی‌داد هیچ خرید و فروشی در بازار فولاد انجام نمی‌شد؛ این سیطره بواسطه ارتباط او با مدیر عامل ایمیدرو ایجاد شده بود.

               به گزارش خبرنگار مهر، صبح یکشنبه و در ادامه دهمین جلسه دادگاه فساد بزرگ مالی آقای "ط - ن" مدیرعامل وقت شرکت خدمات عمومی فولاد ایران در جایگاه متهمان قرار گرفت تا آخرین دفاعیات خود عنوان کند.

               قاضی گفت شما متهم به اختلال در نظام اقتصادی کشور، پولشویی و تنزیل هستید از خود دفاع کنید.

               متهم گفت: از نیمه دوم سال 88 تا سال 90 بنده نقدا از آقای خسروی پول می گرفتم که جمعا هفت میلیارد و دویست میلیون تومان بوده است. این پول هم از محل سودمان بوده است. همچنین در مجموع پنج کیف پول در نیمه سال 90 گرفتم که تمام آن در پاکتهای داماش بود. شما بروید ببینید الباقی کیفها (40 کیف) را چه کسی گرفته است. البته در تجارت این مرسوم است اما این اشتباه را قبول دارم.

               قاضی گفت: قبل از کیف داخل نایلون پول می گرفتید، میزان آن چقدر بوده است؟

               "ط – ن" اظهار داشت: من نمی دانم

               متهم در ادامه گفت: میزان مطالبات ما را مشخص کنید. اگر سود زیاد گرفتیم بفرمائید. ولی قرارداد درست است و بار تحویل شده است. ما حدود هزار میلیارد تومان در بانک پاسارگاد وثیقه گذاشتیم و توانستیم ال سی بگیریم. معاملات تجاری ما با گروه ملی 500 میلیارد تومان بوده و باقی مانده آن 290 میلیارد تومان بوده است. این افراد آنقدر حرفه ای عمل می کردند که انگار دوره های پیشرفته جعل را گذرانده بودند. آقای ش در جریان کل امور بوده در حالی که اعتراف کرده من در جریان نبودم.

               قاضی گفت: از کجا می دانید دوره دیده اند؟

               متهم گفت: خودشان گفتند ما برای هم امضا می کردیم و کار را لنگ نمی کردند.

               مدیرعامل وقت شرکت خدمات عمومی فولاد ایران گفت: گروه ملی دفتر بازرگانی در تهران داشت و خانم "ع " تمام کارها را انجام می داد. من بار را تحویل دادم اما نمی دانم شمش ها چگونه حمل شده و آیا به کارخانه رفته یا نرفته است.

               قاضی گفت: پس موضوع فاکتورهای صوری چیست؟

               متهم گفت: گروه ملی 17 فقره ال سی برای ما بازکرد و تخلف اصلی را آقای "ک" انجام داد. آقای خسروی تعمدا این اقدامات را انجام می داد و واقعا به کشور و اقتصاد کشور ضربه زده است. او ما را فریب داد چون سودهای کلانی برای ما داشت. وی با سه هزار تومان کاغذ A4 سه هزار میلیارد تومان فسادمالی کرد.

               شرکت ما در بازار و کشور شناخته شده است و 20 سال کار می کردیم. ما 23 فقره ال سی از طریق بانک پاسارگاد با مصوبه بانک برایشان باز کردیم. ما می خواستیم از  خسروی کالا بخریم. به او می گفتیم بار را تحویل دهید ولی خسروی می گفت بار را به تو نمی دهم می خواهم بازار در دست من باشد شما فقط سودت را بگیر من می خواهم نبض بازار را داشته باشم.

               آقای "ر "که اکثر ال سی ها را دیده و امضا کرده مقصر اصلی است اگر امضا نمی کرد ما اینجا نبودیم. این روش متقلبانه را یا آقای ک یا خسروی به او یاد داده است. بانک در ازای چکی که آقای "ب " امضا کرده به من پول داده است و برای من فرقی نداشت که چه کسی امضا کرده است.

               متهم پرونده در مورد ایمیدرو گفت: اصلی ترین و نبض فولاد کشور ایمیدرو است که تشکیلات بزرگ دارد و وضعیت خرید و فروش بازار و تنظیم بازار بر عهده اش است. فولاد گاهی از نان شب برای مردم بیشتر ارزش دارد و تاثیر مستقیم در بازار دارد. من اگر می خواستم به عنوان وارد کننده و تولید کننده با اقای "خ الف "مدیرعامل این سازمان ملاقات داشته باشم نمی توانستم منشی وی را ببینم. حالا در دادگاه کنار من نشسته است و 900 میلیون تومان هم رشوه گرفته است. او مشاور خسروی بوده است.

               بازار فولاد هر روز صبح در انتظار اعلام قیمت  از سوی خسروی بود. او می توانست هر ساعت قیمت را تغییر دهد. در واقع تنظیم بازار با او بود چون با ایمدرو ارتباط داشت.

               وی گفت: سالی 15 میلیون تن فولاد در کشور مصرف می شود و این کالا بسیار مهم تلقی می شود. من شنیدم پنجاه و نیم درصد فولاد را دوستان به وی دادند. حالا آقای "خ" که بوده خوب معلوم است مسئول دفتر آقای وزیر وقت صنایع بوده است. وی توانسته هکتارها زمین با رانت خواری بگیرد.

               وی بر بازار فولاد کشور در مدت دو سال تسلط داشت. من می توانم تاجرانی را بیاورم که بواسطه عملکرد آنها فلج شده اند. سوال کنید چرا پس از قرارداد به من میلگرد نمی دادند. خوب معلوم است چون می خواست بازار میلگرد را داشته باشد. خدا خیرتان دهد که جلوی وی را گرفتید. گروه ملی یک حلقه بوده و از این کارخانه استفاده می کرده است.

               بدانید اگر این دستگیریها رخ نمی داد رقم فساد به 10 هزار میلیارد تومان می رسید.

               متهم که خود را رزمنده دوران دفع مقدس عنوان میکرد گفت: حق من این نیست که در دادگاه پاسخگو باشم. شرکت ایمیدرو در بحث شهرکها و فولاد و ارتباط با وزیر نقش محوری بازی می کرد.

               قاضی گفت: پرونده این شرکت برای بخش خصوصی است پس چرا این شرکت دست معاون وزیر بود؟

               متهم گفت: وزارت صنایع نظارت بر عملکردها داشت و سهمیه را ایمیدرو تعیین می کرد. شما شمش فولاد خوزستان را بررسی کنید ایشان چقدر شمش گرفته است؟ معلوم است چون خود آقای خ مدیرعامل ایمدرو در فولاد خوزستان عضو هیئت مدیره بود.

               مدیرعامل شرکت خدمات عمومی فولاد ایران اظهار داشت: حقوق یک ماه آقای خ به اندازه 15 سال حقوقش از دولت بوده است.

               قاضی گفت شما به دستان پشت پرده اشاره کردید پس توضیح دهید؟ متهم گفت بحث دامپینگ در تمام دنیا مرسوم است که برخی قدرتمندان در آن نفوذ دارند. من هم شنیدم که دستان پشت پرده در ایران در این موضوع وارد شدند. فکر نکنید کیف پولی که داده شده به مسئولان رده اول به هیمنجا ختم می شود بلکه همانها کلی خسروی را ساپورت می کردند.

               خسروی به تاجرانی مانند من بیش از بازار سود می داد همچنین پرداخت رشوه به مدیران دولتی و دادن حقوق خوب به مدیرانش که با این سه اقدام موفق شد.

               متهم گفت: قطعا آقایان پشت پرده می توانستند از این دامپینگ ( قیمت شکنی در بازار ) حمایت کنند و بدون این حمایت امکان پذیر نبود. بازاریها واقعا مشکل داشتند چون بازار از دست خارج شده بود. چون آنها نبض بازار فولاد را در دست داشتند پس برای بسیاری از موارد کشور می توانستند تصمیم بگیرند.

               دیدن وی خیلی مشکل بود. همیشه با وزرا و وکلا بود. اینکه می گویند دزدگیرهای نظام خاموش است غلط است.

               در ادامه دادگاه وکیل متهم در جایگاه قرار گرفت تا از موکلش دفاع کند.

               + نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 15:58  توسط امیر رحمانی  | 

               اخبار ورزشی

               پذیرایی از پرسپوليسي‌ها با بطری های آب در اهواز !

                عده‌اي از تماشاگران با پرتاب بطري‌هايي كه در دست داشتند از پرسپوليسي‌ها پذيرايي كردند و اين نشان از ايراد در طراحي ورزشگاه درخصوص مكان اختصاص يافته براي رفت و آمد كادر هر دو تيم است.

                 ديدار تيم‌هاي فولاد خوزستان و پرسپوليس تهران از هفته پاياني رقابت‌هاي ليگ برتر كشور همراه با حاشيه‌هايي بود.

                ديدار تيم‌هاي فولادخوزستان و پرسپوليس تهران از هفته آخر رقابت‌هاي ليگ برتر كشور در ورزشگاه 50 هزار نفري غدير اهواز با حضور حدود 10 هزار تماشاگر روز گذشته بيست و دوم ارديبهشت ماه برگزار شد و تيم پرسپوليس تهران كه هفته‌ها بود سير نزولي خود را سپري مي‌كرد در اين ديدار با نتيجه 2 بر يك فولادخوزستان را در اهواز مغلوب كرد و چند پله‌اي خود را از انتهاي جدول بالا كشيد.

                اين بازي قرار بود ساعت 17 برگزار شود ولي به دليل گرماي هواي اهواز، اين ديدار ابتدا به ساعت 18 و بعد از آن به ساعت 17 و 30 دقيقه تغيير يافت كه اين جابه‌جايي ساعت بازي، ده‌ها هزار هوادار را سرگردان خيابان‌ها كرد.

                از آن جا كه اين اولين بازي فولادي‌ها در ورزشگاه غدير اهواز بود، پيش از بازي عده‌ي زيادي از هواداران براي حضور در ورزشگاه سردرگم بودند و نمي‌دانستند كه مكان برگزاري اين ديدار كجاست و به زحمت خود را به 10 كيلومتري مركز شهر رساندند و پشت درهاي بسته ازدحام كردند.

                انتظار مي‌رفت اين بازي تماشاگران بيشتري را به خود ببيند ولي گرماي هوا، بُعد مسافت و حساس نبودن اين بازي از نظر امتيازي، شايد از دلايل مهم حضور كم هواداران بود.

                يكي ديگر از نكات جالب اين بازي اين بود كه پس از مدت‌ها انتظار براي بهره‌برداري از ورزشگاه غدير، بازهم كمبودها به وضوح به چشم مي‌خورد و نبود آب‌خوري براي هواداران، شرايط را براي ده‌ها هزار تماشاگر در گرماي 48 درجه هوا سخت كرده بود.

                علاوه بر اين حاشيه‌ها موارد ديگري نيز روي سكوها به چشم مي‌خورد. در بين دو نيمه زماني كه كادر فني دو تيم و بازيكنان قصد ورود به رختكن را داشتند بايد از ميان جايگاه ويژه تماشاگران عبور مي‌كردند كه در اين بين عده‌اي از تماشاگران با پرتاب بطري‌هايي كه در دست داشتند از پرسپوليسي‌ها پذيرايي كردند و اين نشان از ايراد در طراحي ورزشگاه درخصوص مكان اختصاص يافته براي رفت و آمد كادر هر دو تيم است.

                همچنين در اين بازي پس از گل دوم پرسپوليس تعدادي از هواداران اين تيم كه ميان هواداران فولاد نشسته بودند ابراز خوشحالي كردند كه اين ابراز احساسات بازهم به درگيري لفظي و فيزيكي هواداران دو تيم انجاميد.

                در اين ديدار حاشيه‌هايي نيز براي نيمكت فولاد ايجاد شد؛ در پايان بازي تعدادي از هواداران در حركتي بي‌سابقه با شعار "جلالي حيا كن، فولاد را رها كن" خواستار جدايي اين مربي باتجربه از فولاد شدند كه در كنفرانس مطبوعاتي جلالي به اين نكته اشاره و از همان جا خداحافظي خود را با فولاد و هوادارانش اعلام كرد.

                به گزارش ایسنا ، جداي از اين اتفاقات و حاشيه‌ها، نبايد از امكانات و شرايط خوب جايگاه خبرنگاران ورزشگاه غدير غافل شويم زيرا براي اولين بار بود كه خبرنگاران در يك محيطي آرام و مناسب و به دور از هر گونه حاشيه، مشغول به تماشاي بازي و ارسال خبر بودند.

                + نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 15:54  توسط امیر رحمانی  | 

                اخبار ورزشی

                 

                 

                 

                 
                پنج گلف‌باز خوزستاني در اردوي انتخابي تيم‌ملي محك مي‌خورند
                ورزشي  24/2/1391  12:28:59
                912-17181-5 كد خبر
                RSS :: پرینت

                پنج گلف‌باز خوزستاني به اردوي انتخابي تيم‌ملي كه 30 ارديبهشت‌ماه آغاز مي‌شود، دعوت شدند.

                 

                غلامرضا موسوي، دبير هيات گلف استان در گفت‌وگو با خبرنگار بخش ورزشي ايسنا در خوزستان اظهاركرد: از بين هشت نفر دعوت شده به مرحله اول اردوي تيم‌ملي، پنج نفر خوزستاني هستند كه از تيم‌هاي ملي‌حفاري و صنعت نفت مسجدسليمان دعوت شده‌اند.

                 

                وي افزود: سجاد كرم‌پور، محمد شيخ‌زاده و حسن كريميان از تيم ملي‌حفاري و ميلاد حاجي‌پور و سعيد براتي از صنعت نفت آبادان، بازيكنان دعوت شده به تيم‌ملي هستند.

                 

                دبير هيات گلف خوزستان با اشاره به اين‌كه اين اردو تا پنجم يا ششم خردادماه ادامه مي‌يابد، اظهاركرد: تيم‌ملي خود را براي رقابت‌هاي جام‌جهاني 2012 تركيه آماده مي‌كند.

                 

                وي بيان‌كرد: از بين اين نفرات، سه يا چهار گلف‌باز براي اعزام به مسابقات انتخاب خواهند شد. در سطح فدراسيون، خوزستان هميشه حرف اول را زده است.


                 
                نوجوان خوزستاني نفر سوم مسابقات انتخابي تيم‌ملي تنيس روي ميز بانوان شد
                ورزشي  24/2/1391  12:14:00
                912-17081-5 كد خبر
                RSS :: پرینت

                درمجموع چهار دور مسابقات انتخابي تيم‌ملي تنيس روي ميز، بانوي خوزستاني در مكان سوم ايستاد.

                 

                عبدالامير بخشنده، دبير هيات تنيس روي ميز استان در گفت‌وگو با خبرنگار بخش ورزشي ايسنا در خوزستان اظهاركرد: اين مسابقات از 19 ارديبهشت به مدت سه روز با حضور 10 تنيسور در محل آكادمي تنيس روي ميز ‌مجموعه انقلاب تهران برگزار شد.

                 

                وي بيان‌كرد: درمجموع چهار دور مسابقات انتخابي، بهاره بابادي‌وند توانست در جايگاه سوم قرار بگيرد و رضوان كشاورزي مقام پنجم را كسب كرد. اين رقابت‌ها طي دو دور انجام شد كه دورهاي قبلي آن در هفته‌هاي گذشته و سال 90 برگزار شده بود.

                 

                دبير هيات تنيس روي ميز خوزستان عنوان‌كرد: به احتمال بسيار زياد، بهاره‌ بابادي‌وند به عنوان نفر سوم تيم‌ملي انتخاب مي‌شود. او توانايي‌هايي بالايي دارد و سال گذشته عضو تيم‌ملي بوده و احتمال اين‌كه دوباره به عضويت تيم‌ملي در بيايد، بسيار زياد است.

                 

                وي درخصوص رضوان كشاورزي ديگر تنيسور خوزستاني حاضر در اين مسابقات گفت: سطح مسابقات بسيار بالا بود و كشاورزي با بدشانسي نفر پنجم شد و به نظرم او مي‌توانست جزو چهار نفر اول باشد. در كل عملكرد بازيكنان‌مان خوب بود.

                 

                بخشنده خاطرنشان‌كرد: پدران، بابادي‌وند، علوي و كشاورزي با فرزندان خود تمرين مي‌كنند. ما سال‌هاي گذشته در بخش بانوان، تنيسورهاي قوي نداشتيم ولي اكنون والدين اين بانوان، به پيشرفت تنيس روي ميز كشور كمك كرده‌اند.

                 

                وي بيان‌كرد: پيش‌بيني مي‌كنم، سال آينده هر دو بازيكن‌مان عملكرد بهتري در مسابقات داشته باشند و به عضويت تيم‌ملي در بيايند.


                دو خوزستاني در ميان 12 نفر برتر مسابقات دو و ميداني جايزه بزرگ جانبازان و معلولان كشور
                ورزشي  24/2/1391  14:09:53
                912-17381-5 كد خبر
                RSS :: پرینت
                 

                رقابت‌هاي دو و ميداني جايزه بزرگ جانبازان و معلولان كشور برگزار شد و دو نماينده از خوزستان با كسب عناوين دوم و هفتمي جزو 12 نفر برتر كشور معرفي شدند.

                 

                محمد راهداري، سرمربي تيم دو و ميداني استان در گفت‌وگو با خبرنگار بخش ورزشي ايسنا در خوزستان درخصوص اين رقابت‌ها گفت: در اين مسابقات شركت‌كنندگان كمتري نسبت به سال گذشته شركت كردند ولي سطح رقابت خيلي بالا بود. در اين مسابقات ورزشكاران برتر كشور حضور داشتند و ركوردهاي خوبي را نيز به ثبت رساندند.

                 

                وي افزود: در اين مسابقات با 15 ورزشكار شركت‌ كرديم كه عملكرد خوبي را نيز داشتند و درنهايت جواد حرداني در كلاس خود باتوجه به امتيازي كه كسب كرد، دوم شد و عبدالرضا جوكار نيز هفتم شد. در اين رقابت‌ها تنها 12 نفر را به عنوان نفرات برتر انتخاب كردند كه تنها دو نماينده از خوزستان موفق شدند جوايز اين مسابقات را به خود اختصاص دهند.

                 

                سرمربي تيم خوزستان خاطرنشان‌كرد: در اين مسابقات شركت‌كنندگان در كلاس‌هاي مختلف با يكديگر رقابت‌ كردند كه اگر امتيازها را براساس جدول جديد اعمال مي‌كردند، جواد حرداني اول مي‌شد.

                 

                وي تصريح‌كرد: در مسابقات جايزه بزرگ كشور معمولا شركت‌كنندگان بايد با هزينه شخصي خود وارد مسابقات شوند ولي هيات استان در اين دوره از مسابقات هزينه‌ ورود بازيكنان را پرداخت كرد و تنها هزينه بليط رفت و برگشت بر عهده خود ورزشكاران بود.

                 

                راهداري اظهاركرد: جوايز اين مسابقات به صورت نقدي بود كه جواد حرداني با كسب امتياز دومي مبلغ 900 هزار تومان و عبدالرضا جوكار با كسب امتياز هفتم، مبلغ 400 هزار تومان را به خود اختصاص داد. براي اولين بار در اين مسابقات جوايز به صورت نقدي به نفرات برتر اهدا شد.

                 

                به گزارش ايسنا، رقابت‌هاي جايزه بزرگ دو و ميداني جانبازان و معلولان كشور 21 و 22 ارديبهشت‌ماه در تهران برگزار شد.


                حبيب‌اله اخلاقي پس از كسب سهميه المپيك:
                براي كسب خوش‌رنگترين مدال به لندن مي‌روم
                "بنا" فعلا با يكسري مسايل كنار آمده است
                ورزشي  24/2/1391  10:18:01

                912-16681-5 كد خبر
                 

                فرنگي‌كار خوزستاني وزن 84 كيلوگرم پس از كسب سهميه المپيك لندن در قالب مسابقات گزينشي چين گفت: تمام تلاشم را براي كسب بهترين مدال در المپيك انجام مي‌دهم، در هيچ كشتي‌اي كم نمي‌گذارم تا بتوانم خوش رنگ‌ترين مدال را به دست آورم.

                 

                حبيب‌اله اخلاقي در گفت‌وگو با خبرنگار بخش ورزشي ايسنا در خوزستان اظهاركرد: در اين مسابقات پنج كشي گرفتم كه دو تن از رقيبانم مدال‌آور و ساير آن‌ها از مدعيان مسابقات اروپايي و جهاني هستند. مسابقه اولم مقابل كشتي‌گير سوئدي بود كه در آن رقابت مشكلي نداشتم و او را شكست دادم. در مسابقه دومم، برابر كشتي‌گير ارمني كه در مسابقات 2010 گرجستان به آن باخته بودم، توانستم پيروز شوم.

                 

                وي با بيان اين‌كه در رقابت سوم كه مقابل كشتي‌گير فرانسوي بود نيز به برتري رسيدم، ادامه‌داد: بازي چهارمم مقابل فرنگي‌كار گرجستاني بود كه او را هم مغلوب كردم و در فينال رقيبم كشتي‌گيري از كشور كرواسي بود كه او هم در مسابقات جهاني 2010 مقام سوم را به دست آورده بود. من در رقابت‌هاي جهاني 2009 توانسته بودم او را شكست دهم و در اين مسابقات نيز او را مغلوب كردم. تقريبا اصلي‌ترين حريفانم، كشتي‌گيران گرجي و فرانسوي بودند.

                 

                دارنده نشان برنز بزرگسالان جهان با بيان اين‌كه شرايط برگزاري مسابقات خوب بود، افزود: تقريبا تمام كشتي‌گيراني كه سهميه المپيك را در مسابقات گذشته به دست نياورده بودند در اين رقابت‌ها حضور پيدا كرده بودند. تمام رقبايم را در دو تايم بردم ولي در مسابقه با كشتي‌گير گرجستاني، كمي اذيت شدم و در سه تايم او را مغلوب كردم.

                 

                وي با اشاره به رضايت بنا از عملكردش در اين رقابت‌ها گفت: او از نحوه كشتي گرفتنم در چين بسيار خوشحال شد و اكنون نيز به شدت با ما تمرين مي‌كند. در حال حاضر تمام بازيكنان در شرايط خوبي براي حضور در مسابقات جهاني روسيه ‌به سر مي‌برند.

                 

                اخلاقي در پاسخ به اين سوال كه تيم‌ملي چه برنامه‌هايي تا قبل از مسابقات المپيك دارد؟ اظهاركرد: دقيقا نمي‌دانم. البته تيم‌ملي 30 و 31 ارديبهشت‌ماه رقابت‌هاي جهاني روسيه را پيش‌رو دارد. قرار نبوده كه من در اين مسابقات شركت كنم. البته اين موضوع به صورت صد درصد مشخص نشده است.

                 

                وي بيان‌كرد: بعد از مسابقات گزينشي المپيك، تقريبا دچار يك افت شده‌ايم. اكنون در حال ريكاوري هستيم تا آماده شويم. بعد از كسب آمادگي لازم نيز دوباره وارد فشار تمرينات‌مان مي‌شويم.

                 

                دارنده طلاي بزرگسالان آسيا به عدم موفقيت فرنگي‌كار تيم‌ملي در كسب سهميه 74 كيلوگرم المپيك در مسابقات انتخابي قزاقستان اشاره و عنوان‌كرد: ما در مسابقات قزاقستان به راحتي مي‌توانستيم سهميه المپيك را در اين وزن به دست آوريم ولي در اين مسابقات، عليزاده بر اثر يك اتفاق، مقابل كشتي‌گير تركمنستاني ضربه شد و نتوانست مقامي كسب كند.

                 

                وي افزود: در مسابقات گزينشي المپيك چين نيز هادي عليزاده مقابل حريف اوكرايني بازي كرد كه او در مسابقات 2006 نقره گرفته بود و باتجربه بود. به نظر من عليزاده در اين رقابت‌ها به دليل بي‌تجربگي بازي را به حريف خود واگذار كرد. فرشاد عليزاده ديگر فرنگي‌كار تيم‌ملي، در مسابقات فنلاند ‌كه آخرين شانس كسب سهميه المپيك در وزن 74 كيلوگرم بود، مقابل كشتي‌گير چك باخت و متاسفانه ما در اين وزن در مسابقات المپيك لندن نماينده‌اي نداريم.

                 

                اخلاقي در ادامه در پاسخ به اين سوال كه بنا به چه علتي از تيم‌ملي قهر كرده بود؟ گفت: نمي‌دانم بنا از چه عواملي ناراحت شده بود ولي در اين زمان نبايد اين مسايل پيش بيايد. زيرا ما ديگر فرصتي تا مسابقات المپيك برايمان باقي نمانده است و بايد همه همدل باشيم و براي موفقيت در اين رقابت‌ها تلاش كنيم.

                 

                وي ادامه‌داد: بنا از يكسري مسايل كه ما هم از آن بي‌اطلاع هستيم، ناراحت است ولي اكنون با آن‌ها كنار آمده و خود را قانع كرده است كه در اين فرصت باقي‌مانده تا مسابقات المپيك بدون هيچ حرف و حديثي كار خود را دنبال كند.

                 

                اين فرنگي‌كار انديمشكي راه‌يافته به مسابقات المپيك لندن با تاكيد بر اين‌كه در مسابقات المپيك همه كشتي‌گيران مدعي هستند، افزود: هر بازي برايمان يك فينال است و در رقابت‌هاي المپيك بايد روي تك‌تك كشتي‌گيران حساب كنيم زيرا همه رقبا، اصلي و جدي هستند.


                پنج گلف‌باز خوزستاني در اردوي انتخابي تيم‌ملي محك مي‌خورند
                ورزشي  24/2/1391  12:28:59

                912-17181-5 كد خبر
                RSS :: پرینت
                 

                پنج گلف‌باز خوزستاني به اردوي انتخابي تيم‌ملي كه 30 ارديبهشت‌ماه آغاز مي‌شود، دعوت شدند.

                 

                غلامرضا موسوي، دبير هيات گلف استان در گفت‌وگو با خبرنگار بخش ورزشي ايسنا در خوزستان اظهاركرد: از بين هشت نفر دعوت شده به مرحله اول اردوي تيم‌ملي، پنج نفر خوزستاني هستند كه از تيم‌هاي ملي‌حفاري و صنعت نفت مسجدسليمان دعوت شده‌اند.

                 

                وي افزود: سجاد كرم‌پور، محمد شيخ‌زاده و حسن كريميان از تيم ملي‌حفاري و ميلاد حاجي‌پور و سعيد براتي از صنعت نفت آبادان، بازيكنان دعوت شده به تيم‌ملي هستند.

                 

                دبير هيات گلف خوزستان با اشاره به اين‌كه اين اردو تا پنجم يا ششم خردادماه ادامه مي‌يابد، اظهاركرد: تيم‌ملي خود را براي رقابت‌هاي جام‌جهاني 2012 تركيه آماده مي‌كند.

                 

                وي بيان‌كرد: از بين اين نفرات، سه يا چهار گلف‌باز براي اعزام به مسابقات انتخاب خواهند شد. در سطح فدراسيون، خوزستان هميشه حرف اول را زده است.


                 

                دو خوزستاني در ميان 12 نفر برتر مسابقات دو و ميداني جايزه بزرگ جانبازان و معلولان كشور
                 

                رقابت‌هاي دو و ميداني جايزه بزرگ جانبازان و معلولان كشور برگزار شد و دو نماينده از خوزستان با كسب عناوين دوم و هفتمي جزو 12 نفر برتر كشور معرفي شدند.

                 

                محمد راهداري، سرمربي تيم دو و ميداني استان در گفت‌وگو با خبرنگار بخش ورزشي ايسنا در خوزستان درخصوص اين رقابت‌ها گفت: در اين مسابقات شركت‌كنندگان كمتري نسبت به سال گذشته شركت كردند ولي سطح رقابت خيلي بالا بود. در اين مسابقات ورزشكاران برتر كشور حضور داشتند و ركوردهاي خوبي را نيز به ثبت رساندند.

                 

                وي افزود: در اين مسابقات با 15 ورزشكار شركت‌ كرديم كه عملكرد خوبي را نيز داشتند و درنهايت جواد حرداني در كلاس خود باتوجه به امتيازي كه كسب كرد، دوم شد و عبدالرضا جوكار نيز هفتم شد. در اين رقابت‌ها تنها 12 نفر را به عنوان نفرات برتر انتخاب كردند كه تنها دو نماينده از خوزستان موفق شدند جوايز اين مسابقات را به خود اختصاص دهند.

                 

                سرمربي تيم خوزستان خاطرنشان‌كرد: در اين مسابقات شركت‌كنندگان در كلاس‌هاي مختلف با يكديگر رقابت‌ كردند كه اگر امتيازها را براساس جدول جديد اعمال مي‌كردند، جواد حرداني اول مي‌شد.

                 

                وي تصريح‌كرد: در مسابقات جايزه بزرگ كشور معمولا شركت‌كنندگان بايد با هزينه شخصي خود وارد مسابقات شوند ولي هيات استان در اين دوره از مسابقات هزينه‌ ورود بازيكنان را پرداخت كرد و تنها هزينه بليط رفت و برگشت بر عهده خود ورزشكاران بود.

                 

                راهداري اظهاركرد: جوايز اين مسابقات به صورت نقدي بود كه جواد حرداني با كسب امتياز دومي مبلغ 900 هزار تومان و عبدالرضا جوكار با كسب امتياز هفتم، مبلغ 400 هزار تومان را به خود اختصاص داد. براي اولين بار در اين مسابقات جوايز به صورت نقدي به نفرات برتر اهدا شد.

                 

                به گزارش ايسنا، رقابت‌هاي جايزه بزرگ دو و ميداني جانبازان و معلولان كشور 21 و 22 ارديبهشت‌ماه در تهران برگزار شد.


                 

                 

                زورآزمايي ورزشكاران اهوازي در مسابقات پرس‌سينه باشگاهي
                ورزشي  24/2/1391  13:32:37
                912-17281-5 كد خبر
                RSS :: پرینت

                رقابت‌هاي قهرماني پرس‌سينه باشگاه‌هاي اهواز با شركت 9 باشگاه در چهار رده ‌سني انجام شد.

                 

                پژمان شانكيان، مسوول كميته پرس‌سينه استان، در گفت‌وگو با خبرنگار بخش ورزشي ايسنا در خوزستان، اظهاركرد: كيفيت اين رقابت‌ها به اندازه مسابقات استاني بالا نبود زيرا تنها از باشگاه‌هاي سطح اهواز در اين مسابقات شركت كرده بودند.

                 

                وي افزود: رقابت‌هاي استاني در سطح بالاتري برگزار مي‌شود و در آن مسابقات ورزشكاران رقابت بيشتري با يكديگر دارند. مسابقات قهرماني پرس‌سينه باشگاه‌هاي استان چهارم و پنجم خردادماه انجام مي‌شود.

                 

                مسوول كميته پرس‌سينه خوزستان بيان‌كرد: در مسابقات استاني ورزشكاران برجسته توسط كميته فني  شناسايي مي‌شوند تا پس از آن در قالب تيم استان به رقابت‌هاي قهرماني كشور اعزام ‌شوند به همين دليل ورزشكاران براي حضور پرقدرت در اين رقابت‌ها، انگيزه‌ بالايي دارند.

                 

                وي اظهاركرد: برگزاري مسابقات از نظر امكانات خوب بود و تنها گرماي سالن نامجو، ورزشكاران را آزار مي‌داد.

                 

                به گزارش ايسنا، رقابت‌هاي قهرماني پرس‌سينه باشگاه‌هاي اهواز در رده‌هاي سني نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پيشكسوتان 22 ارديبهشت‌ماه انجام شد كه در رده سني نوجوانان، باشگاه رخش به مقام قهرماني دست يافت. باشگاه‌هاي مدال و اوج قدرت نيز دوم و سوم شدند.

                 

                همچنين در رده‌ سني جوانان، باشگاه ركوردداران به مقام اول رسيد و باشگاه‌هاي اوج و مدال نيز دوم و سوم شدند.

                 

                در رده ‌سني بزرگسالان نيز باشگاه مدرسه بدن به مقام قهرماني دست يافت و باشگاه‌هاي رخش و اوج قدرت نيز دوم و سوم شدند.

                 

                در رده ‌سني پيشكسوتان هم به دليل كم‌بودن تعداد نفرات شركت‌كننده، تنها تيم قهرمان كه باشگاه ركوردداران اهواز بود، معرفي شد.


                 

                 

                ضرورت‌هاي ورزش خوزستان/
                رييس هيات واليبال استان:
                در كار زيربنايي و سازندگي بسيار ضعيف هستيم
                ورزشي  24/2/1391  14:55:24

                 

                رييس هيات واليبال خوزستان گفت: امكانات سخت‌افزاري مهم‌ترين ضرورت براي پيشرفت ورزش استان‌ است.

                 محمدرضا ‌جمال‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار بخش ورزشي ايسنا در خوزستان اظهاركرد: بسياري از هيات‌‌هاي ورزشي مثل هيات واليبال يك سالن در اختيارشان نيست و اين بزرگترين مشكل است زيرا وجود يك مكان براي تمرين، مهم است.

                 وي ادامه‌داد: تامين اعتبارات مالي نيز احساس مي‌شود، زيرا هياتي كه مي‌خواهد برنامه‌هايش را اجرا كند به اعتبارات مالي نياز دارد تا بتواند برنامه‌هاي خود را به نحو مطلوب پياده كند. البته در اين ميان بايد به بحث آموزش هم اهميت داده شود.

                 رييس هايت واليبال خوزستان عنوان‌كرد: باتوجه به اين‌كه ورزش علم است و روزانه و حتي در دقيقه در حال پيشرفت است، مي‌طلبد كه ما از لحاظ نرم‌افزاري، مطالعه و حضور در ميادين آموزشي سطح بالا، از دنيا عقب نباشيم.

                 وي به طرح آمايش ورزش استان اشاره كرد و گفت: هر حركتي در سطح ورزشي به نسبت خودش مي‌تواند مثبت باشد. البته طرح بايد در مرحله عمل قرار گيرد و در پايان ديد كه اين طرح مطلوب يا نامطلوب است. از نظر آماري طرح آمايش نشان مي‌دهد كه حركت خوبي است.

                 وي افزود: با اجراي اين طرح‌، حتي اگر به هدفي كه براي خود در نظر گرفته‌ايم، نرسيديم اين طرح به ما كمك خواهد كرد تا موانع موجود در نرسيدن به هدفمان را پيدا كنيم.

                 جمال‌پور يكي از شاخصه‌هاي پيشرفت در هر جامعه ورزشي را بحث مديريت دانست و عنوان‌كرد: يكي از عوامل مهم كه منجر به عدم پيشرفت در كار مي‌شود، تصميمات نادرست است. اگر مديران تصميمات درستي اتخاذ كنند، نتيجه آن پيشرفت مي‌شود. وي گفت:‌ اگر مديران تصميمي را كه مي‌گيرند، غلط باشد و يا آزمون و خطا داشته باشد، مطمئنا آسيب جدي در پي خواهد داشت و تاثير خود را بسيار زود نشان مي‌دهد. به نظر من ساختار و سيستم مديريتي بسيار مهم است.

                 رييس هيات واليبال خوزستان ادامه‌داد: افرادي بايد در راس مديريت قرار بگيرند كه توانمند، ‌باانگيزه و با انرژي باشند و به كاري كه انجام مي‌دهد اعتقاد داشته باشد.

                 وي به تعامل ارگان‌هاي مختلف و هيات‌هاي ورزشي براي پيشرفت ورزش استان اشاره كرد و افزود: به شرطي آموزش و پرورش يكي از اركان پيشرفت ورزش در سطح استان است كه بين دو طرف تعامل وجود داشته باشد و استعداديابي صورت گيرد. تعامل بين آموزش و پرورش و اداره‌كل ورزش و جوانان و هيات‌هاي ورزشي به درستي انجام نمي‌شود.جمال‌پور عنوان‌كرد:‌ به نظر من بايد يك ارتباط مالي و امكاناتي بين دو طرف باشد. يك كارگروه تخصصي در هر رشته با هماهنگي هيات‌هاي ورزشي و آموزش و پرورش تشكيل شود و با استعداديابي در مدارس ابتدايي و راهنمايي كه پايه اصلي ورزش هستند، استعدادها كشف شوند.

                 وي ادامه‌داد: به نظرم آموزش و پرورش در ناحيه‌هاي خود امكانات خوبي دارد و مي‌تواند استعدادهاي ورزشي را در سالن‌هاي خود پرورش دهد و سپس امكانات سخت‌افزاري و نرم‌افزاري از طرف هيات‌هاي استان در اختيار افراد مستعد قرار داده شود.  رييس هيات واليبال خوزستان خاطرنشان‌كرد: بايد يك تعامل دوطرفه بين هيات‌هاي ورزشي و آموزش و پرورش از نظر مالي و انساني به وجود آيد كه نتيجه آن ساخت بازيكنان ملي خواهد شد. هدف اين كار ملي است كه همه به دنبال آن هستيم.

                 وي گفت: گاهي اوقات كه تيم‌هاي ملي‌مان در مسابقات جهاني و آسيايي نتيجه‌ نمي‌گيرند، مي‌گوييم آسيب‌شنايي كنيم و علت آن را بيابيم. علت آن اين است كه ما در كار زيربنايي و سازندگي بسيار ضعيف هستيم.

                 جمال‌پور با بيان اين‌كه شهرداري مي‌تواند براي پيشرفت ورزش استان ايجاد انگيزه كند، اظهاركرد: اين ارگان‌ مي‌تواند محيط را براي ورزش فراهم كند. شهرداري مي‌تواند با ايجاد اماكن‌ ورزشي، در سطح ورزش‌هاي عمومي فعال باشد.

                 وي افزود: شهرداري اهواز يك كار بسيار خوب را در يكي، دو سال اخير انجام داده و در هر منطقه يك مجموعه ورزشي در حد بضاعت خود احداث كرده است كه اين كار خوب و سازنده‌اي است. رييس هيات واليبال خوزستان بيان‌كرد: با فراهم شدن چنين اماكني، افرادي كه امكانات لازم را براي ورزش كردن ندارند، مي‌توانند از اين امكانات استفاده و ورزش كنند كه از همين اماكن استعدادهايي بروز پيدا مي‌كند.  وي در ادامه با تاكيد بر اين‌كه باشگاه‌ها تعامل خوبي با اداره‌كل ورزش و جوانان استان ندارند، عنوان‌كرد: باشگاه‌ها در بسياري از موارد نيز ضربه مي‌زنند زيرا در سطح پايه از فرزندان و كاركنان‌شان استفاده مي‌كنند.

                 جمال‌پور افزود: باشگاه‌ها در سطح حرفه‌اي يكسري بازيكن و مربي غيربومي جذب و پول‌هاي استان را به آن‌ها تزريق مي‌كنند و هنگامي كه آن‌ها رفتند، متوجه مي‌شوند آن‌ها هيچ بازدهي ‌براي استان نداشته‌اند.

                 وي عنوان‌كرد: عقيده‌ام اين است هر باشگاهي كه مي‌خواهد در سطح كشور بازيكن جذب و يا در ليگ‌هاي مختلف شركت كند، بايد با اداره‌كل ورزش و جوانان و هيات‌ها تعامل داشته باشد زيرا آن‌ها ديدگاه حرفه‌اي دارند.

                 

                رييس هيات واليبال خوزستان افزود: باشگاه‌ها نبايد فقط قراردادهاي‌شان را در هيات‌ها به ثبت برسانند بلكه جذب بازيكن و مربي را‌ هم بايد به اطلاع هيات‌ها برسانند. معتقدم اين تعامل بايد بسيار نزديك باشد. باشگاه‌ها هنگامي كه مشكلي براي‌شان پيش مي‌آيد به سمت اداره‌كل ورزش و جوانان و هيات‌ها مي‌آيند.

                 وي گفت: باشگاه‌ها نبايد فكر كنند بودجه‌اي كه در اختيارشان است متعلق به آن‌ها است بلكه آن بودجه متعلق به استان بوده و با آن مي‌توان بهترين امكانات ورزشي را براي استان فراهم كرد.


                + نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 15:30  توسط امیر رحمانی  | 

                مطالب جدیدتر
                مطالب قدیمی‌تر